PZC kritiek op advies baatbelasting Varals Kassa Terneuzen regelt zorgpremie voor eigen minima V iÖLIFE Ouders ook een dagje naar school Zierikzeese ontwerpers boos om kopie mosselservies in schappen van Sligro foenLinks en VVD Goes wensen onafhankelijk oordeel na uitspraak hof 13 Golfvereniging mag loods bouwen Man maakt amok na huisuitzetting Aanhouding in Sluis Man moet cel in voor drugshandel JUMBO supermarkten m Gon de Hooge Meubelmaker Bedrijfsinbraak F TESTRIJDEN IMAftNBIEDINGEN ^TRiiüYr inderhalf jaar Ivoor dealen ocaïne in Goes 1^:0113-315649 wpzc.nl ,«31,4460 AA Goes sertentie-explo'tatie: ürrf en Midden-Zeeland: 0113-315520; ^-Vlaanderen: 0114-372770; tonaal: 020-4562 500. jinsdag 22 november 2005 editie Bevelanden-Tholen Slagerij eerste hofleverancier Noord-Beveland BATH - Golfvereniging Reymerswael mag van de gemeen te Reimerswaal een nieuwe opslagloods bouwen op haar terrein aan de Grensweg bij Bath. De loods dient voor de opslag van materieel dat nodig is voor het onderhoud van de golfbaan en huisvest straks ook een werkplaats, kleed ruimten en een kantine. Naast de loods wordt ook nog een overkapte afslagplaats- gebouwd. Het bestemmingsplan buitengebied staat de komst van de loods in principe niet toe, maar de gemeente vindt dat het plan past in de toe komstvisie van het gebied. Daarom wil ze medewerking verlenen. De komst van de loods past in een reeks van ver anderingen die de golfvereniging de laatste jaren door maakt. Eerder werd de golfbaan al geleidelijk uitgebreid van negen naar achttien holes. MIDDELBURG - De reactie van een 23-jarige Middelbur ger was ongepast toen hij vanwege een huurachterstand zijn huis werd uitgezet. De man sloeg eind mei cl.it jaar in de woning alles kort en klein. De Middelburgse politie rechter I. Woltring vond gisteren dat de verdachte 5.287 euro schadevergoeding aan Woongoed Middelburg moet betalen. Daarnaast werd de Middelburger conform de eis tot veertig uur werkstraf veroordeeld. Binnendeuren, ra men, een wastafel, een spiegel en twee kasten moesten het ontgelden. De straf werd de man bij verstek opgelegd. SLUIS - In een woning in Sluis is zondag rond half negen 's avonds een 35-jarige inwoner aangehouden. Hij had, onder invloed van alcohol, tijdens een handge meen met een 56-jarige man deze door de ruit van een deur geduwd. De 56-jarige man liep hierbij letsel aan zijn hoofd en een pijnlijke schouder op. Ook had de 35-jarige in de woning een 47-jarige vrouw bedreigd. De man is in gesloten. De oorzaak ligt in de relationele sfeer. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 26-jarige Vlissinger voor wapenhandel, dealen in hard- en softdrugs en diefstal met geweld tweeënhalf jaar gevangenisstraf opgelegd. De man had een wapen verkocht dat gebruikt is bij een schietpartij in het criminele circuit van Vlissingen. Hij pleegde in juni dit jaar een ripdeal. Aan een klant had hij voor eep bedrag van 1.450 euro een halve kilo wiet gele verd. Hij liet de afnemer vervolgens met lege handen ach ter door onder bedreiging de softdrugs terug af te pakken en ervandoor te gaan. De man is eerder voor drugs- en wa penhandel veroordeeld. door René van Stee TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen sluit een ziektekos tenverzekering af voor inwoners met een minimuminkomen. Vol gens wethouder J. van Schaik (sociale zaken) moet dit voorko men dat mensen door de invoe ring van het nieuwe zorgstelsel, volgend jaar, onverzekerd ra ken. De premie wordt achteraf verrekend. De gemeente heeft met zorgver zekeraar OZ een overeenkomst gesloten, waardoor de minima tegen een voordelig tarief zijn verzekerd. Bovendien gaat het om een pakket zonder eigen risi co en een brede aanvullende dek king zoals voor de tandarts of fy siotherapie. De doelgroep is hier door niet alleen goed verzekerd tegen een lager tarief, maar hoeft ook minder vaak bij de ge meente aan te kloppen voor bij zondere bijstand. „Het gaat dan om zaken als steunkousen of een bril. Daar door hoeven wij minder geld uit te geven en dat scheelt ook een hoop werk voor de ambtenaren. Het mes snijdt dus aan twee kan ten", aldus Van Schaik. De doelgroep krijgt vanaf vol gend jaar een zorgtoeslag op de privérekening. Van Schaik vreest dat die tegemoetkoming in sommige gevallen wordt be steed aan andere zaken dan aan het voldoen van de ziektekosten premie. „Gelet op de kwetsbare financiële positie van veel men sen is dat begrijpelijk. Maar in tegenstelling tot nu bestaat dan de kans dat iemand helemaal niet meer verzekerd is en daar door geen recht heeft op medi sche zorg, Doordat de gemeente de verzekeringspremie betaalt en achteraf verrekent, ondervan gen wij die onwenselijke situa tie", legt Van Schaik uit. De wethouder schat dat de ver zekering in zo'n 1500 gevallen wordt afgesloten. Niet alleen al leenstaanden of éénoudergezin nen in de bijstand, maar ook ge zinnen met kinderen, ouderen of WAO'ers komen in aanmerking. In totaal zou het om zo'n vierdui zend mensen gaan. Raadslid G. Van Boom (TOP-Ge- meentebelangen) lanceerde in augustus al het idee om een col lectieve ziektekostenverzeke ring af te sluiten voor alle inwo ners van Zeeuws-Vlaanderen. Die suggestie sprak het college van B en W ten zeerste aan, maar achtte haar praktisch on uitvoerbaar. Ook waren er twij fels of iedere burger zich bij zo'n initiatief zou aansluiten. Bovendien zou het gedachte goed van collectiviteit haaks staan op de in de nieuwe zorg- verzekeringswet gehanteerde kernpunten van marktwerking en keuzevrijheid van de cliënt. Net als in andere Zeeuwse ge meenten zegde het dagelijks ge meentebestuur indertijd wel toe de minima tegemoet te komen. zeeuwse almanak Nederlands De broer van die Goese is al een paar jaar getrouwd met een Engelse. Het stel woont in Zeeland. En tot verwondering van de hele familie spreekt het meis je nog steeds amper Neder lands. Dat heeft al tot menig prikke lende opmerking geleid. Zo kwam de vergelijking met Maxima al een paar keer bo ven. Die sprak immers wel binnen de kortste keren rede lijk Nederlands. De man van die Goese maak te het deze week echter wel erg bont toen hij een folder vol met speelgoed bekeek, „Kijk nou", zei hij tegen haar, „dit speelgoedbeertje is slimmer dan je schoonzus. Het staat eronder. 'Hij spreekt Nederlands'. BMHflÉÜHËi HH 9^£{f;!}goedkoop*te yJebljjven en verdien £2000f h'e onze advertentie verderop in deze krant Advertentie Voor meubels op maat Kinderdijk 24 Middelburg 0118-651609 www.gondehooge.nl r KLOOSTERZANDE - In Kloos- terzande is tussen zaterdag 12.00 uur en zondag 12.00 uur ingebroken in een bedrijfspand. Uit het pand werden diverse goe deren weggenomen waaronder computerapparatuur, kantoorar tikelen en enkele mobiele tele foons. De waarde van de wegge nomen goederen is niet bekend. door Cornelleke Blok GOES - Het was gisteren de omgekeerde wereld. Ouders van de eerstejaars CIOS-stu- denten uit Goes stapten een dagje in het schoolleven van hun kinderen. Het CIOS Goes hield haar jaarlijkse ouderdag. Ongeveer vierhonderd ouders van de 250 eerstejaars studen ten waren naar Goes gekomen. Ze maakten een 'gewone' schooldag van hun kinderen mee: 's ochtends om negen uur stonden ze paraat en om drie uur mochten ze weer naar huis. Met de ouderdag wil het CIOS meer contact krijgen met de ouders, en studenten de moge lijkheid geven om te laten zien waar ze mee bezig zijn. De drie gebruikelijke onderde len van de opleiding kwamen aan bod: theorie, praktijk en les- en leidinggeven. De ouders en studenten kregen een theo rieles in trainingsleer, waarbij het menselijk lichaam centraal stond. Ook lieten de ouders hun kinderen zien dat ze best nog een potje kunnen voetbal len of zich soepel op de klim- muur kunnen bewegen. Bij het onderdeel les- en leidinggeven konden de studenten hun ouders eens een keer streng toe spreken. Ze gaven lessen bas ketbal en trampolinespringen. foto Willem Mieras tingprocedure in Breda. Van den Bosch Partners werkt nauw samen met VD2 Advies BV uit Luyksgestel. Beide bu reaus bereiden negentig procent van de baatbelastingprocedures in Nederlandse gemeenten voor. GroenLinks-fractievoorzitter A. van Oosten en VVD-fractie- voorzitter S. Heijning vroegen zich gisteren in de commissie grond af of het wel verstandig is dat Goes zich na het vonnis van het gerechtshof laat adviseren door bureaus die baatbelasting plannen in elkaar hebben ge draaid, nu de rechter in het Bre dase geval zegt dat die belasting onterecht wordt ingevoerd. „Zonder met allerlei verwijten te willen komen, hebben deze bureaus er baat bij hun eigen straatje schoon te vegen. Ze zijn niet onafhankelijk meer. Ik heb liever een neutraal bureau", zei Van Oosten. Heijning vond het niet 'echt sterk dat Goes zich juridisch laat adviseren door het bureau dat de baatbelasting heeft voor bereid'. Hij waarschuwde wet houder C. Linssen (CDA, binnen stad) ervoor de uitspraak van het hof niet te bagatelliseren. „Dat zijn echt wel kundige rech ters." Linssen reageerde dat de twee adviesbureaus de beste op baat belastinggebied zijn en dat die ook hoogleraren belastingrecht hebben gepolst over de uit spraak van het Haagse hof. „Als je een ander bureau in de arm neemt, haal je minder deskun digheid in huis. Ik heb vertrou wen in deze twee bureaus.." De wethouder beloofde de commis sie te informeren mocht er nieu we informatie over de baatbelas tingprocedure zijn. De meeste leden waren het eens met het collegebesluit de herin richting door te zetten, de onze kerheid ten spijt. VVD'er Heij ning maakte een voorbehoud: „Wat mij betreft gaan we door tot ons aandeel is geïnvesteerd en de baatbelasting begint. Er is dus een grens." Het karwei maar half afmaken, is het laatste wat Linssen wil. Dat is volgens hem niet fair te genover winkeliers die in gebie den zitten die nog moeten wor den vernieuwd. Het Masterplan Binnenstad versoberen, is even min een alternatief, omdat on dernemers terecht beroep zullen aantekenen omdat de gemeen ten dan afgesproken prestaties niet nakomt. Wachten op het arrest van de Hoge Raad, lijkt het college niet zinvol. Uitvoering van het plan over enkele jaren wordt altijd duurder en in de tussentijd ver keren winkeliers en gemeente in onzekerheid. Daarom zet de ge meente door, zich bewust van een mogelijk financieel drama. wFrank Balkenende door Inge Heuff 'OES - VVD en GroenLinks ragen zich ernstig af of de ge ënte Goes geen onafhanke- k advies moet inwinnen over baatbelasting. Die ligt onder üirnaeen negatieve uitspraak id het gerechtshof in Den iag over het baatbelasting en de gemeente Breda. reda is in cassatie gegaan bij >Hoge Raad. De zaak gaat sarschijnlijk jaren duren. Het oese college van B en W be- iot vorige week de vernieu- i3jj van de binnenstad en de araan gekoppelde baatbelas- gprocedure voort te zetten, vwel het vonnis van de Hoge üdop termijn een streep kan jlen door de Goese baatbelas- g Deze belasting komt erop er dat de herinrichting van Icentrum voor de helft (4,75 iljoen euro) door eigenaren nhètpanden in het opgeknap- gebied wordt betaald. Als de ige Raad het vonnis van het aagse hoi overneemt, zadelt ildegemeente met een fors fi- iccieelprobleem op. isico ieilemin verwacht het college iBreda de zaak gaat winnen, yvel het een risico van dertig" Kent incalculeert dat het mis- cpt met de baatbelasting, ide voor Breda desastreuze h-praak van het Haagse hof, het innen van baatbelasting (rlopig onmogelijk maakt, eltde gemeente zich laten ad- t:n door het adviesbureau den Bosch Partners uit recht. Dat heeft het voor voor Goes gedaan en is «trokken bij de baatbelas- (Advertentie) ZIERIKZEE - Little Art Factory uit Zierik- zee voert strijd met groothandel Sligro uit Veghel. Inzet zijn de diepe borden en saus- schaaltjes met afbeeldingen van gekookte mossels naar exclusief ontwerp van Little Art Factory. Sligro zou de borden zonder toestemming gekopieerd hebben en voor een fractie van de prijs te koop aanbieden. Tijdens de Havendagen in Yerseke, waar Tosca en Marcel Bolster van Little Art Fac tory met hun serviezen stonden, attendeer den toeristen uit Limburg hen op de borden van Sligro. In de Sligro-vestiging in Vlissin gen bleken de borden inderdaad een exacte kopie te zijn, zij het dat de ondergrond ge broken wit in plaats van helder wit is. Sligro verkoopt ze onder het huismerk Inter mezzo en vroeg voor een sauskommetje 1,50 euro, voor een bord 3,50, exclusief btw. Litt le Art Factory verkoopt beide artikelen voor respectievelijk 3,50 euro en 11,50 euro, inclusief btw. „Wij hebben een advocaat in de arm genomen en de Sligro met zijn han delwijze geconfronteerd, maar daar werd heel lauw op gereageerd", vertelt Tosca Bol ster. „Omdat we er niet uitkwamen, heeft onze advocaat vorige week een sommatie aangetekend verstuurd waarin geëist werd dat de artikelen binnen 24 uur uit de schap pen verdwenen moesten zijn. Daar hebben we helemaal geen reactie op gekregen. Pas vandaag kwam een fax binnen met een voor stel." Lachertje Sligro zegt daarin de ai'tikelen uit de schap pen te hebben gehaald en biedt een vergoe ding aan van 750 euro. Als Little Art Facto ry daarmee akkoord zou gaan, zou de reste- Het gewraakte ontwerp: links het origineel van Little Art Factory, rechts een exemplaar zo als de Sligro ze verkoopt. Alleen de achtergrondkleur verschilt. foto Dirk-Jan Gjeltema rende voorraad vernietigd worden. Eerder werd 250 euro als vergoeding geboden. „Het is echt ongelooflijk hoe arrogant zo'n groot handel omgaat met een kleine onderne ming", aldus Bolster. „Die vergoeding is een lachertje. We willen daarom naar de rechter stappen. Sligro zag de bui wel han gen, want sinds een aantal weken zijn de beide artikelen sterk afgeprijsd. Een kom metje kostte nog maar vijftig cent en een bord 2,50 euro. Dat zijn afbraakprijzen," De woordvoerder van Sligro wilde niet via de media op de kwestie reageren. Little Art Factory maakt al een aantal jaren het mosselservies naar eigen ontwerp, afge leid van een schilderij van Little Art Facto ry. Het is ook alleen daar te koop of te be stellen. Verscheidene (vak)bladen hebben ar tikelen aan het exclusieve servies gewijd. Drie jaar geleden werd het servies genomi neerd voor de innovatie award van de Hore- cava. Jodopend instratie TABLE 'UW aliesystemen i'me naviijalte K"1"0 a»'0 8 Industrieweg 13 Vlissingen 0118-417585 www.carlife-autoshop.nl IDELBURG - De rechtbank liddelburg veroordeelde gis- eneen negentienjarige inwo on Rotterdam voor het dea- van cocaïne tot anderhalf reel. Rotterdammer verkocht de "tórug, meestal in de week- in het uitgaanscircuit iGoes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 29