PZC Terneuzense Boys ligt op koers Vrolijke zegetocht van De Backer Korfballers zijn nog niet op schol Scheldevrouweii verslaan leider Anneke de Booy mag hogerop in dressuur ,1 Evert-Jan van Opdorp bekroont sterk optreden met laatste goal: 4-1 Cadzand krijgt vijf tegengoals Hoge scores v« teams TurnT Sjaak Luteyn in heuvelenloop snelle veteraan uitslagen Stoeien op de judomat (ilOHMO maandag 21 november 2005 door Peter van Kouteren TERNEUZEN - De solo was in drukwekkend, werd afgerond met een fraai doelpunt en oogst te alom bewondering. Het ap plaus van het thuispubliek was een blijk van waardering voor de jonge Evert-Jan van Opdorp, die een sterke wedstrijd be kroonde met een knappe treffer. Het was de laatste van de vier goals van Terneuzense Boys, dat geen kind had aan het zwakke Tholense Boys: 4-1. De Terneuzenaren handhaafden zich in de tweede klasse E door de ruime zege in het spoor van NSW en Wieldrecht en voeren met het maximale aantal pun ten uit drie wedstrijden de stand om de tweede periodetitel aan. Halverwege de competitie ligt TERNEUZEN - Koploper Krab- bendijke liet in de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal een lelijke steek vallen. De ploeg ver loor met 2-1 van Brouwersha ven. Cadzand verloor in de ande re vierde klasse kansloos bij Be velanders (5-1). Bevelanders-Cadzand 5-1: Mi chel Fieret bracht Cadzand na twee minuten zelfs nog op een 1-0-voorsprong. Via een eigen doelpunt van Marnix Martlé werd het halverwege de eerste helft weer gelijk. Nog net voor rust zorgde Michel Verburg voor 2-1 en 3-1. Bevelanders be sliste de wedstrijd definitief door treffers van Rudi Clement en Sander van de Kreeke: 5-1. Brouwershaven - Krabbendijke 2-1: Een slechte spelhervatting van Krabbendijke-doelman Ro bin van Koeveringe leidde in de eerste helft tot de 1-0 van Ma- rijn den Boer. In de tweede helft maakte Jan Constandse er 2-0 van. Pas in de slotfase kon Theo van Houte voor Krabbendijke te- genscoren. Terneuzense Boys dan ook op koers. Veel spelers zijn volgens trainer Danny van de Velde ge groeid in vergelijking met het begin van het seizoen. „Dat is ook mijn ambitie", zei hij. ,,Ik wil iedere speler progressie la ten maken." De doelstelling is volgens de oe- fenmeester een periodetitel te behalen. „Als we zó blijven spe len, dan moet dat mogelijk zijn", stelde hij vast. Van de Velde beschikt over een ruime selectie van 22 man, waar in wekelijks scherp wordt ge traind. De onderlinge concurren tie om een basisplaats had er te gen Tholense Boys onder meer toe geleid dat Tim Louwiesse en Marco Bolleman, vorig seizoen twee vaste waarden, met het tweede elftal moesten meedoen. Gerben Schram begon op de bank, Robbie Jonkman was ge schorst en het is maar de vraag of er voor Jan-Gerard Hartman een plaats in het elftal is, als hij blessurevrij is. IJzersterk Kees Duitemeijer en Ayhan Atm- aca speelden in het hart van de defensie ijzersterk en brachten achterin rust in de gelederen. Ruud Hoogesteger was links op het middenveld een sterke troel'. Evert-Jan van Opdorp, ondanks zijn negentien jaar bezig aan zijn derde seizoen in de selectie, maakte als verdedigende mid denvelder een prima indruk. Van Opdorp raapte ballen op, liet zelf nauwelijks een steek val len en imponeerde tegen het eind van de wedstrijd met zijn solo langs drie man door het hart van de Thoolse defensie. „Het is altijd moeilijk om men sen te moeten teleurstellen", zei Van de Velde. „Maar ik probeer wel uit te leggen waarom. Be langrijk is wat de groep daar mee doet. De selectie wordt ge lukkig steeds meer een hechte groep en het wordt steeds moei lijker om keuzes te maken. De kwaliteit van de groep gaat om hoog." In het duel met Tholense Boys was de thuisploeg vanaf het eer ste fluitsignaal heer en meester. Terneuzense Boys creëerde tallo ze kansen, maar was in de afwer king lief voor de bezoekers. Daardoor stond het bij rust door treffers van Marco Faassen en Arjen Oostdijk slechts 2-0. Danny van de Velde: „Tegen dit soort ploegen crëeer je veel kan sen en scoor je er vier. Tegen top pers krijg je drie kansen en scoor je niet. Het is jammer dat we een wat mindere periode heb ben gehad, omdat we in wed strijden waarin het erop aan kwam, te weinig punten hebben gepakt. Het is juist daarom heel belangrijk dat we nu door gaan." Balbezit Na de hervatting voerden de Ter neuzenaren de score op. Nadat geruime tijd van achteruit op balbezit was gespeeld, leefde de wedstrijd in het slotkwartier nog even op. Marco Faassen te kende voor 3-0. Michael de Jong scoorde met een mooi schot te gen (3-1). Evert-Jan van Opdorp bewaarde het beste tot het laatst en bepaalde dé eindstand op 4-1. Terneuzense Boys-Tholense Boys 4-1 (2-0). .9. Marco Faassen 1-0, 39. Arjen Oostdijk 2-0, 75. Marco Faassen 3-0, 76. Michael de Jong 3-1, 83. Evert-Jan van Opdorp 4-1. Scheidsrechter: W Peijenburg (Boxtel). Gele kaart: Arie Draaijer Tholense Boys). Aantal toeschou wers: 150. Terneuzense Boys: Guido Vinke; Robert Bezemer (84. Gokhan Ersa- hin), Kees Duitemeijer, Ayhan At- maca, Jordi Goossen; Anrico van Hecke (67. Matti Buysse), Evert-Jan van Opdorp, Ali Eryürük, Ruud Hoogesteger (75. Gerben Schram); Marco Faassen, Arjen Oostdijk. door Jan Roovers TERNEUZEN - Met vijf neder lagen uit de eerste twee competi tieronden is duidelijk dat de drie Zeeuws-Vlaamse korfbal clubs nog niet gewend zijn aan de omschakeling van het veld naar de zaal. BKC verloor zaterdag in Bergen op Zoom met 10-6 van Schelde- vogels, Luctor liet in Kapelle de punten aan KVK (14-13) en Zaamslag kwam thuis tekort te gen 't Capproen (9-14). Zaamslag-'t Capproen 9-14. In een matige wedstrijd van beide kanten mocht de thuisploeg lang hopen op een goed resul taat. Weliswaar klopte het zo wel aanvallend als verdedigend niet altijd, maar de bezoekers stalen de show ook niet echt en maakten de reputatie van titel kandidaat niet waar. Zodat de 5-6 bij rust (na een 3-2-voor- sprong voor Zaamslag) nog wel perspectief bood. Dat deed het tot een kwartier voor tijd bij 7-9 nog altijd, maar veel onnodig balverlies en teveel breiwerk in de aanvalsvakken gaven de te genstander de kans om in de slotfase de wedstrijd in handen te nemen, 't Capproen deed dat graag: 7-11 betekende de gena deklap. En Zaamslag moet in middels beseffen: zaalkorfbal is schietkorfbal. Scores Zaamslag: Marco van Reeu- wijk 4, Linda Hamelink 2, Debby Cerpentier, Frans Verpoorte en Jo ris de Bree 1 Scheldevogels-BKC 10-6. Coach Wim Voorneveld van BKC bleef ondanks het verlies gematigd op timistisch. Die stemming haalde hij uit een goede eerste helft, waarin zijn achttal niet de min dere was van de Bergse tegen stander en zelfs met een voor sprong (3-4) de rust inging. Met een na de pauze werd het zelfs 3-5, maar daarna viel BKC aan vallend stil en kon de thuisploeg de wedstrijd overnemen. „Eèn vak en topscorer Michiel Roest lieten het aanvallend afweten", vond Voorneveld, die de wed strijd in het laatste kwart verlo ren zag gaan. Scores BKC: Bjom Terbrtoj Marty de Vilder 2, Mirte FaL KVK-Luctor 14-13. Zonde; via Trouwborst en Ferrydf; le afgereisd naar Kapel coach Peter Durink alc-sij gevoel. „Het zijn bepalen^ Iers die je dan moet misse» coach noemde ook de afe schuldig aan het pimtenve De wedstrijd ging vrijwel) op. Na de eerste helftstod 6-6 en kort voor tijd 14-ij, KVK. Op spelbederf in I, van tijdrekken werd mdij! fase volgens Durink niet k? pen. „Daardoor gingen we 14-13 depot in." Scores Luctor: Davy Jo^ Eric-Jan Dellebeke 3, Jfoj Durink 2, Evelien van dn Lisanne Hamelink en Wild rink 1. OOSTBURG - De tea® Tum'87 uit Oostburg hebba stekend gepresteerd op des kampioenschappen sprinp Oud Gastel. Bij de jeugdgroepen weii meisjesteam (9 tot 12 ja C-niveau eerste op de mini: poline. Daarmee werd proi afgedwongen naar het veau. In dezelfde leeftijdscz rie was het jongensteai sterkste op de minilranw tumbling en kast. Ook bij de junioren wasdi burgse club goed voor dei ste klasseringen. Dat goi paard en minitrampoliij B-niveau voor het mixteaa eerste jongens- en het me team 1. De meisjes 2 werde ste op hetzelfde onderdeel dan op C-niveau. Op dat ei werd het mixteam eerste: minitrampoline. De mannenploeg deed v spreken met eerste de onderdelen kast/plaÈ nitrampoline, minitranp paard en tumbling op A-s Het team legde ook besla; wisselbeker voor de hooga NIJMEGEN - Sjaak Luteyn uit Oostburg heeft in de Zevenheu- velenloop in Nijmegen een over winning behaald op de vijftien kilometer bij de masters boven 45. Hij noteerde een tijd van 51 minuten en 10 seconden en bleef Peter Huls en voormalig toplo- per Marti ten Kate ruim voor. Arjan Beije van Delta Sport ver beterde in Nijmegen zijn per soonlijk record met een halve minuut. Hij liep de afstand in 49 minuten en 9 seconden, goed voor de 37e plaats. Dominka Vanakova, de laatste aanwinst van AV'56 deed het met haar 37e plaats bij de vrou wen senioren in 1.02.54 meer dan voortreffelijk. Robert Bezemer (links) duelleert tijdens een aanval van Terneuzense Boys met Chris Jansen. foto Peter Nicolai door Wim de Vos HEIKANT - De Belg Frederick de Backer zet zijn zegetocht door het Nederlands/Belgische grensgebied vrolijk voort. Na Nieu w-Namen en Kieldrecht was de atleet uit Waregem zater dag ook weer de snelste in de Jeff Thuy Memorial in Heikant. De Terneuzenaar Erik Goossen door Lucien Roelandt AXEL - Anneke de Booy nam za terdag in de dressuurwedstrijd van de Vosseruiters in Axel af scheid van de klasse L2 met een overwinning. De amazone uit Lamswaarde reed de ruin Milan met 155 punten naar de hoogste plaats op het schavot. Evelien de Kesel bekroonde haar eerste optreden met een Fries met de zege in in de klasse LI. De vierjarige zwarte hengst Elco was met zijn berijdster in de piste van Magrette goed voor 159 punten. De jury in manege Magrette was niet bepaald in een milde bui, want de winstpunten waren duur. Ook Anneke de Booy zag haar afscheid van de klasse L2 niet bekroond met een winst punt. „Jammer", vond de acht tienjarige leerlinge verpleegkun de, „maar ik kan me in de beoor deling wel vinden. Er zaten te veel slordigheidjes in mijn proef, die door de jury terecht zijn meegenomen." Die slordigheidjes werden vol gens Anneke de Booy veroor zaakt doordat Milan tijdens de proef te heet werd. „Milan is een paard met goede basisgan gen en goede bewegingen. Maar hij is soms heel lastig te rijden. Daar was ik vooraf voor gewaar schuwd. Milan is zeventig pro cent volbloed. Nadat hij zadel- bleek ook niet opgewassen te gen de sterke Belg. Goossen gebruikte de Jeff Thuy Memorial als een laatste test voor de Ronde Kijkuit van zater dag in Axel. De Terneuzenaar heeft nog altijd het parkoersre cord van deze twintig kilometer lange loop in handen. „Ik wil proberen dat record scherper te stellen, daar heb ik naartoe ge traind", gaf Goossen aan. Boven dien staat de atleet van Schelde- sport op een keerpunt in zijn car rière. Wedstrijden over langere afstanden genieten steeds meer zijn voorkeur. In februari staat weer een belangrijke opdracht in zijn agenda. Op de Midwinter marathon van Apeldoorn wil Erik Goossen zijn tijd op de ma rathon aanscherpen. Zaterdag was Goossen van de partij in Heikant, waar twaalf kilometer door het grensgebied moest wor den gelopen op een omloop die alles te bieden had. Goossen moest buigen voor Frederick de Backer, die al vroeg in de wed strijd zijn splijtende demarrage plaatste. Niemand kon antwoor den. Achter Erik Goossen liep Peter de Vet een opmerkelijke wedstrijd. Vorige week, in Kield recht, was de Westdorpenaar zelf niet tevreden, maar werd al duidelijk dat hij in een betere conditie komt. Dat werd in Hei kant bevestigd. De Vet werd fraai derde. Bij de vrouwen ging de zege naar Saskia de Plucker uit het Belgische Sint Gil les-Waas. mak was gemaakt, heeft hij een jaar of vijf gewoon in de wei ge lopen. Dat zegt wel iets over een paard met kwaliteiten. Een goed jaar geleden hebben we hem, hoewel het ons werd afge raden, toch gekocht. Toen ik hem zag lopen en bewegen heb ik meteen gezegd: dat is hem. En daar ben ik nog steeds zeker van. Milan is een paard dat me hogerop kan brengen. Hij wil al tijd voor je werken. Alleen kan hij zijn energie soms niet kwijt en dan wordt hij te heet. Op zul ke momenten is hij mij te slim af. Dan gaat hij dingen doen die hij pas in de klasse M moet la ten zien." Evelien de Kesel had met Elco en Argentana in de klasse L 1 twee ijzers in het vuur. De ama zone uit Watervliet had ook wel een beetje gerekend op de over winning, maar het was verras send dat dat met de Fries Elco gebeurde. „Elco is nog maar vier en is pas zadelmak. Hij kan aardig bewegen, maar je kunt een Fries absoluut niet vergelij ken met een volbloed." Nathalie Vanbelleghem maakte de verwachtingen waar. De Bel gische schreef met Nikita de klasse Ml op haar naam. Ook Il se van de Meiijdenberg van de Oranjeruiters liet met Boy de tel ler van de jury oplopen tot 159 punten. Op de beslissende onder delen toonde Vanbelleghem zich echter de beste. TERNEUZEN - De Olympisch kampioen Mark Huizinga deed het een paar weken geleden in Terneuzen. En de Belgische kampioen Patrick de Poorter liet zijn kunsten zaterdag in het Hof van Eede zien. Het was een initiatief van de plaatselijke club. Voor de jongste talenten was het al een hele eer om een uurtje te mogen stoeien met de kampioenen van de judomat. foto Peter Nicolai Heikant. Jeff Thuy Memorial, 12 ki lometer. Mannen: 1. Frederick de Backer (B) 42.38, 2. Erik Goossen (Ter- neuzen) 43.48, 3. Peter de Vet (Westdor- pe) 45.26, 4. Geert Peersman (B) 45.50, 5. Dirk van de Veire (B) 45.59, 6. Davy van Bogaert (B) 46.04, 7. Ronni van Acker (Nieuw-Namen) 46.16, 8. Jos de Koek (Graauw) 46.21, 9. Mare Willaert (Hulst) 46.55, 10. Frederik van Hove (B) 47.27. Vrouwen: 1. Saskia de Plucker (B) 48.06, 2. Annie Moens (B) 56.03, 3. Karen Vanderhallen (B) 1.01.24. 5 kilo meter, mannen: 1. Kris Derveaux (B) 18.15, 2. Jochem Hollebosch (B) 18.48, 3. Patrick de Cock (B) 19.16. Vrouwen: 1. Wendy van de Velde (B) 23.11, 2. Car- la Zegers (Koewacht) 25.47, 3. Wendy Jonkheijm (Kloosterzande) 26.10. 3 ki lometer, mannen: 1. Michael Braem (B) 10.28, 2. Arne Lippens (B) 11.11, 3. Marco Dedobbelaer (B) 11.24, 5. Jasper Heuvelsland (Heikant) 12.24. Vrouwen: 1. Sanne van Ballenberghe (B) 12.54. Cadzand-Bad. Eerste Rabobank Na- tuurloop, 9700 meter. Mannen: 1. Rutger Veerman (Aardenburg) 37.41, 2. Eric Cappon (Zuidzande) 37.58, 3. Paul Darthet (B) 41.52, 4. Frank Verschorre (Breskens) 42.18, 5. Nico Ros (B) 43.16, 6. Eric van Nevel (B) 43.30, 7. Michel de Ruysscher (Breskens) 43.35, 8. Jan Dart- het (B) 43.40, 9. Johan Huigh (Schoon- dijke) 44.54, 10. Niek Wieland (Axel) 44.56. Vrouwen: 1. Nele Moeijens (B) 48.35. 4300 meter, mannen: 1 Quinten Vol leman (Terneuzen) 18.18, 2. Angelo van Nevel (B) 18.35, 3. Bart Cusse (B) 18.40, 4. Jan van Hoeve (Oostburg) 19.05, 5. Roland Volleman (Terneuzen) 19.06. Vrouwen: 1. Veronique Vasseur (Oost burg) 22.17, 2. Emmy Quataert (Retran- chement) 24.56, 3. Mia van de Veire (Oostburg) 27.48. 2500 meter, mannen: I.Jorfti aar (Oostburg) 11.42, 2. JacqusZ (Terneuzen) 12.05, 3. Leo Kaijs-' neuzen) 12.34. Vrouwen: 1 Clai leman (Terneuzen) 11.53,2. Lis») ser (Terneuzen) 12.14, 3. T seur (Oostburg) 15.08. Jeugd. 1500 meter. Jonger»; ris Suy (Terneuzen). Meisjt Dascha van de Hout (Biervliet). 750 meter, jongens: 1. Dorrn»; bry (Terneuzen). Meisjes: 1 Ju de Hout (Biervliet). E3pl!E59BHHi Driebanden groot derde klas» trict. 1. André Karelse De Tcd 7-12, 0.477, 5; 2. Rinus Krameri tuur 7-8, 0.359; 3. Eddy der Wedu Jacobs 7-7, 0.409; 4. William de De Toekomst 7-7,0.367,5; 5, Mal BV De Herberg 7-6, 0.427,6;6.B- Waard Scheldezicht 7-6, 0.344,5; ni Sanderse 't Bierwinkeltje Ml 4; 8. Daan Weststrate DeToekW 0.361,4. CZIQSIDSOHHi Sas van Gent. Bedrijfscomp Vrouwen: Esplanada 2-Savcl. Block 0-3 (17-25, 8-25, 11 -25), S Cleaning-Swagemakers 25-8, 25-17). Stand: Stoffels CÉ 6-16, Savok/J de Block 6-15, Est 5-9, Swagemakers 6-8, HaersM nada 2 6-1. Gemengd: C Linrf Bode 0-3 (21-25, 16-25, Savok/Outukumpu-Acke 25-13, 25-24), Doeland/WeSÜ Kliekske 3-0 (25-18, 25-10,254 Jobs-ABAB 3-0 (25-14, 25-17, Stand: Savok/Outukumpu6-18i Bode 5-14, Acke 6-10.5, Rots 5-7.5, C Line 6-7, DoelandTWes 6-6, ABAB 5-3, 't Kliekske 5-0. TERNEUZEN - Voor de polo- ploeg van De Schelde was een aardige pot zaterdag niet goed genoeg voor punten. SVH was slagvaardiger en won met 8-4. De vrouwenploeg versloeg kop loper Vennen in een weinig pro ductieve wedstrijd: 3-2. De Schelde-SVH 4-8. De man nen van De Schelde maakten bij de start nog aanspraak op een goed resultaat. Na de 1-0 voor de thuisploeg kwam SVH steeds beter in de wedstrijd. De snelle Rotterdammers kwamen op 2-2 bij de wisseling en liepen vervol gens uit naar een 5-2-voor- sprong. Het verschil tussen de twee ploe gen was, dat De Schelde te veel foutjes maakte, SVH degelijk ging spelen en ook goed was in de afwerking. De wedstrijd was bij 3-7 gelopen en eindigde in 4-8. Scores Schelde: Chris Eijsebaert 3 en Sven Schieman 1 Vennen 2-Schelde 2 5-12. De re serves van De Schelde hadden geen kind aan deze t der. Na 1-6 halverwege® voor de laatste periode gi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 44