BELISOL Commotie tast imago Hulst aan Postzegelverzamelaar wordt zeldzaam Vijfde Bonte Avond was de beste Sluis ziet brood in regionale televisie Koor Sint-Jansteen eert jubilarissen Feest eindigt in vechtpartij Duizend euro voor kerkje Rijverbod voor automobilist Kanaalzone ontvangt Sinterklaas Man verdacht tan bedreiging Parkeerprobleem in Zierikzee loopt uit de hand zeeuwse almanak Beleefd urgemeester Mulder vindt onrust rond wethouder niet goed Nobehveg 2 24 Goes (naast McDonakfs». ma - vr open 10.00 -17.30, za 10.00 16.00 uur SPECIALIST IN KOZIJNEN, RAMEN EN BUITENDEUREN Let op onze BELISOL-BLAUW ACTIE zie www.belisolgoes.nl postbus 31 j en Midden-Zeeland: 0113-315520; 11-Vlaanderen: 0114-372770; jJSt 020-4562500. •aandag 21 november 2005 Alexandra van de act Extreme Make Over komt bij de chirurg om een totale metamorfose te ondergaan. foto Peter Nicolai door Jeanette Vergouwen CLINGE - De vijfde Clingse Bonte Avond, afgelopen zaterdag, was in de ogen van vele aanwezigen de beste uit het rijtje. Voor een volledig uitverkoch te zaal brachten de Clingse artiesten een afwisselende show. De presentatie werd dit jaar afwisse lend verzorgd door Tom Willaert en ar tiesten van de act Extreme Make Over (Alex van den Branden en Martijn en Michiel Willaert). Als een rode draad door het programma liep de act Extre me Make Over, waarin Alexandra (Alex van den Branden) omgebouwd wordt tot Alex. D,e avond begon met een dans- uitvoeiing van Maaike Willaert en Mela- nie van Trappen. De Merrows zongen daarna enkele Ierse volksliedjes en een speciale versie van Edelweiss, het lied dat alle Clingenaren kennen omdat in de zomer de ijscowagen dagelijks met dit lied zijn aanwezigheid kenbaar maakt. Acapella zong onder leiding van Danielle Stienen en de Percussiegroep van WDV deed een drumact met mense lijke stem. Na de pauze vermaakte Cijril Peeters de zaal met zijn vertellin gen. Hij stipte aan dat Glinge weer eens de kranten had gehaald vanwege de wa teroverlast in de Gravenstraat. „Dat is dan te vinden bij de politieberichten on der het kopje: rijden onder invloed. De Bonte Avond werd afgesloten met het lied de Cling, geschreven door Benny de Vet, dat uit volle borst werd meegezon gen. De opbrengst van de avond gaat naar een nog te bepalen goed doel in Clinge. TERNEUZEN - Een vechtpartij heeft vrijdagavond een voortijdig einde gemaakt aan de jongerenparty tijdens de Elisabeth-dagen in het Zeldenrust-Steelandcollege in Ter- neuzen. „Het was een heel plezierige avond", zegt coördi nator O. Vosveld. „Meer dan 600 jongeren bezochten de party. Tot half twaalf. Op dat moment begonnen vier jon geren te vechten. We hebben de muziek uitgezet en de lichten aangedaan om ze te laten afkoelen. Dat gebeurde ook, maar tien minuten later was het weer prijs. Toen heb ik de politie gebeld. Het risico op escalatie was te groot. Geruchten dat er een grote knokpartij met veel schade zou hebben plaatsgevonden, wijst Vosveld naar het land der fabelen. „Er is helemaal geen schade. Het vechten bleef beperkt, er zijn geen gewonden gevallen. We wilden alleen geen risico nemen en hebben toen besloten de par ty een uur eerder dan gepland te beëindigen." Een woordvoerder van de politie spreekt ook van een klei ne vechtpartij. „Toen wij arriveerden, hebben we ons op de vlakte gehouden. We hebben niemand aangehouden en niemand heeft aangifte gedaan." KLOOSTERZANDE - De wintermarkt in het Nederland se Hervormde kerkje in Kloosterzande heeft afgelopen vrijdag en zaterdag ruim 1000 euro opgebracht voor het restauratie- en onderhoudsfonds van het bedehuis. R. van Vooren van het kerkbestuur was zeer in haar nopjes met de opbrengst. „Mede door de grote publieke belangstel ling konden we een leuk bedrag bij elkaar garen. De men sen uit Kloosterzande zijn blijkbaar zeer begaan met het lot van het kerkje." In een sfeervol aangeklede kerk stalden elf hobbyisten het resultaat van hun creativiteit uit. Zo was er onder meer aandacht voor glas graveren en houtbranden. Ver der werden buitendecoraties, handwerkartikelen en quilt- werk te koop aangeboden. Vrijwilligers van de kerk droe gen eveneens hun steentje bij. Zij hadden onder meer kransen met vogelvoer natuurproducten gemaakt. Er stond een snuffeltafel met tweedehands spulletjes. Verder was er een loterij en werden wafels gebakken. De laatste tijd is het kerkje al flink onder handen geno men. Het torentje op het dak is volledig gerestaureerd. Als volgende klussen staan schilderwerk en aanpassingen in het kader van veiligheidseisen op de rol. ZAAMSLAG - Een 49-jarige Terneuzenaar moest in de nacht van zaterdag op zondag zijn rijbewijs inleveren na een blaastest. Hij reed rond 1.15 uur op de Achterstraat in Zaamslag toen de politie hem aanhield. Uit de blaas test bleek dat hij bijna vier maal zoveel had gedronken als is toegestaan. :'oorGino van den Broecke ÏERNEUZEN - Zo'n 150 voor namelijk oudere gasten genoten zaterdag van de sinterklaasvie- ring van de Zonnebloem-afde ling Terneuzen, in het Zelden- rast-Steelantcollege. Op andere plaatsen in de Kanaalzone werd Je Goedheiligman afgelopen wekeinde tijdens zijn rond gang door de dorpen massaal en enthousiast verwelkomd. Sinterklaas bleek echter bij de jaarlijkse viering van de Zonne roem een opvallende afwezige opzijn eigen feestje. Hij bleek xg op Schiphol te staan, ter- uitwee van zijn pieten wel tij- igde grote hal van het Zelden- hadden weten te bereiken. De gasten van de Zonnebloem üerden ontvangen met koffie en speculaas. Daarna was er een ingomiddag. Na een fondant je een afsluitende maaltijd gin- p de gasten rond 18.00 uur vol kan en tevreden naar huis. Mvan andere kernen in de ge ënte Temeuzen haalden dit wekend eveneens Sinterklaas lelijk binnen. In Axel waren ionderden belangstellenden saar het centrum gekomen om «nglimp van de Sint met zijn schimmel en zwarte pieten op te rangen. tol 11.30 uur vertrok Sinter klaas vanaf de Boslaan voor zijn Wit door de stadskern die j®d 13.00 uur eindigde op de Jlarkt, Daarna bracht de Goed- jaligman nog een bezoek aan "nek, Philippine en Sas van knt. Zondag maakte hij nog ^rondgang door Sluiskil, Koe- Wchten Westdorpe. Gissingen In de Vlissingse "lacisstraat is zondagmiddag ,(|ndkwart over vier een 56-jari- geVlissinger aangehouden. man wordt ervan verdacht ran 52-jarige Vlissingse vrouw -:EJ een steekwapen te hebben «dreigd. jjijis aangehouden en verhoord. ;'E het verhoor is de man in vrij gesteld. Het incident blijkt ^uitvloeisel te zijn van relatie- f Wiemen. r®ordt proces-verbaal opge- fjnndean-Lou de Gucht SLUIS-Als het aan het college van de gemeente Sluis ligt, nordt de sluimerende regiona le zender Zeeuws-Vlaamse Tele visie (ZVT) binnenkort nieuw leven ingeblazen. De televisie is inmiddels een aanzienlijk belangrijkere infor matie- en ontspanningsbron ge n-orden dan radio", schrijft het dagelijks bestuur van de ge- meente Sluis in een voorstel aan de gemeenteraad. Over de bestaande regionale te levisiezenders is de gemeente niet zo tevreden. „Op Omroep Zeeland en het Vlaamse AVS bestaat al geruime tijd kritiek vanuit Zeeuws-Vlaanderen. De programmering van Omroep Zeeland is te sterk gericht op Walcheren en de programme ring van AVS te veel op Oost-Vlaanderen. Eigen net Het kabelnet kan in Zeeuws- Vlaanderen ontkoppeld wor den van het tv-signaal van AVS, waardoor er een 'eigen' Zeeuws- Vlaams televisieka naal ontstaat. Hierbij kan vol gens de gemeente Sluis overwo gen worden dit kanaal meer te gaan benutten voor bijvoor beeld een kabelkrant, samen werking met derden, recht streekse uitzendingen en sa menwerking met bestaande lo kale radiostations. Het maken van (goede) televi sie is volgens de gemeente wel iswaar nog altijd een kostbare aangelegenheid, maar de kos ten zijn de laatste jaren zoda nig gedaald dat het aanbeve ling verdient te bezien of een bescheiden tv-station voor Zeeuws- Vlaanderen haalbaar is. Een belangrijke rol bij de toe komstige televisie is volgens de gemeente weggelegd voor het West-Zeeuws-Vlaamse radio station Scheldemond FM. De gemeente Sluis hoopt de plannen voor regionale televi sie verder uit te bouwen in sa menwerking met Hulst en Ter- neuzen. Het .voorstel wordt vanavond besproken in de commissie Sa menleving. Deze vergadering begint vanavond om 19.30 uur in de raadzaal in Sluis. door Melita Lantinq ZIERIKZEE - De hoogtijdagen van de postzegelverzamelaars zijn voorbij. Veel geld is er niet meer mee te verdienen en de jon geren laten de clubs massaal links liggen. „Postzegels verza melen is niet stoer", is de conclu sie van voorzitter H. de Winter van postzegelclub Schou- wen-Duiveland. De Winter is voorzitter van een club van tachtig leden, afkom stig van heel Schouwen-Duive- land. Op één jeugdlid na alle maal ouderen. „Kinderen verza melen wel, maar niet in clubver band. Ze komen er niet voor uit, Pas als ze een jaar of vijfender tig, veertig zijn zie je ze binnen komen bij de club." De Winter en zijn bestuursleden hebben ook geen zin meer om nog ener gie in de jeugd te steken. „We hebben wel geprobeerd om kin deren naar de club te krijgen. We hebben tijden gehad dat we alle basisscholen bestookten met informatie maar het rende ment was nul komma nul. De schaal op dit eiland is te klein en de afstanden zijn te groot. In stedelijke gebieden als Middel burg of Vlissingen loopt het mis schien nog een beetje, maar hier wil het niet." Het relaas van De Winter klinkt extra wrang als je beseft in welke omgeving de club de bijeenkomsten houdt: het clubhuis van de scouting in Zierikzeé. Afgelopen zaterdag werd daar een verzamelaarsbeurs gehou den. Buiten op de stoep zit een groep kinderen. Blinddoek voor de ogen, handen op de rug en om de beurt krijgen ze verschil lende dingen te px-oeven. Binnen zitten nog veel meer kinderen van de scouting. In een klein zij zaaltje- kale houten muren, ge blindeerde ramen en een tl-balk aan het plafond - staan een paar tafels aan elkaar geschoven met stapeÉ postzegelalbums. Hier zijn geen groepen kinderen, hier heerst rust want hier wordt de verzamelaarsbeurs gehouden. Een paar mannen zitten inge spannen postzegels te bekijken. Anderen drinken een kop koffie. „De meeste hebben we gekre gen, enkele hebben we ge kocht", vertelt De Winter trots. Verzamelaars kunnen hier zoe ken naar de ontbrekende zegels in hun collectie. „We verkopen ze voor een paar centen, want we hoeven er niet aan te verdie nen." De belangstelling valt de ze keer een beetje tegen. De vele Sinterklaasintochten spelen de club parten. Het gebrek aan aanwas met jeugd is niet het enige probleem voor de club. Door de opkomst van e-mail wordt er steeds min der per post verstuui'd. „Het ma teriaal wordt minder. De brief- kaart is zelfs een uitstervend iets. Ansichtkaarten gaat nog wel, maar briefkaarten zie je zel den meer, net als zomerzegels. Kinderpostzegels kent iedereen, maar zomerzegels wordt steeds, minder." Rijst de vraag of het nog wel leuk is om postzegels te verzamelen. „Je kan er met wei nig geld veel plezier aan heb ben", klinkt het stellig. „Hollan ders zijn nu eenmaal verzame laars en postzegels horen daar zeker bij." door Edy de Witte SINT - JANSTEEN - Op het jaarlijkse Sint Caeciliafeest van het Sint Gregoriuskoor uit Sint- Jansteen zijn zaterdagavond drie leden in het zonnetje gezet. Piet Smet (81 jaar) en George Pollet (77) ontvingen uit handen van secretaris Willy van Himste een Gregoriuskaars en een oor konde vanwege hun 60-jarig lid maatschap. De 70-jarige Louis Smet zingt 50 jaar in het koor. Hij kreeg een Gregoriusspeldje en oorkonde. Het koor verzorgde als begin van het feestje eerst de gezan gen tijdens de eucharistievie ring in de parochiekerk. Tradi tioneel vierden de vijftien zan gers uit het Gregoriaans heren koor daarna hun feestje in ge meenschapscentrum de Waran de zonder hun vrouwen. „De da mes hebben vanavond zelf ook een etentje geregeld. Zij komen dus niets tekort", verdedigde ju bilaris Piet Smet deze traditie. Smet, de nestor van het koor en voormalig penningmeester, meldde zich net als George Pol let een jaar na de oprichting bij het koor aan. Smet: „Op zestig jaar tijd is er kwalitatief weinig veranderd. Het ledenaantal is wel afgenomen en de vergrijzing slaat zeker toe. Het jongste lid is 52 jaar. Maar het peil van de uit voering is nog steeds hoog." Smet en Pollet peinzen er ook nog niet over om een stapje te rug te doen. Gezien hun leeftijd draaien ze op routine. Toch blij ven ze alei*t en halen ze alles uit de kast om het reilen en zeilen van het koor te blijven volgen. „Als je je niet voor honderd pro cent kunt geven moet je afha ken", vindt Pollet. „We willen bij iedere uitvoering goed voor de dag komen. Er wordt op de wekelijkse oefen avond onder leiding van Martin Polspoel hard gestudeerd op de komende euchai'istieviering. Ie dere eerste zaterdag van de maand zingen we de mis in de dorpskerk." Beide jubilarissen vinden daar naast de onderlinge sfeer een re den te meer om door te gaan. Gregoriaanse gezangen zijn voor Smet en Pollet niet alleen geloofsuitingen. Zij halen ook veel plezier uit deze eeuwenou de muziek. ZIERIKZEE - Een dubbel gepar keerde auto op de Steenbank in Zierikzee heeft zaterdagavond rond half zes voor de nodige op schudding gezorgd. Een 46-jarige inwoonster van Zierikzee had haar auto even naast een andere auto gezet, om dat zij in huis nog even iets moest doen. Vrijwel meteen werd zij op een agressieve toon aangesproken door een man. Zij verzette de dubbel gepar keerde auto maar gaf de man ook te verstaan dat hij haar wel wat vriendelijker had kunnen benaderen. Daarop greep de man de vrouw bij de keel. De vriend van de 46-jarige vrouw kwam aansnellen, maar kreeg van de belager van zijn vriendin een paar klappen. Een buurtbewoner wist de agres sieve man vervolgens tot de or de te roepen. De man reed weg en is vooralsnog niet aangehou den. Er zouden nogal wat ooms en tantes langskomen. Gezellig natuurlijk, maar toen Tanne de kans kreeg om enkele stra ten verder te gaan knutselen en te spelen, was haar keuze snel gemaakt. „Ik vind ze allemaal heel aar dig, die mensen, maar ze zijn wel allemaal groot. En dan moet ik steeds beleefd doen. „Dat kan ik natuurlijk wel", stelde ze haar vader gerust. „Maar ja, leuk is anders." /nnrJean-Lou de Gucht HULST - De commotie over de ilspraken van wethouder E. de Peckere, over de verlening van ten bouwvergunning voor een Suis in Vogelwaarde, schaadt lil imago van Hulst. Dat is de Heilige overtuiging van burge- ueester J.F. Mulder van Hulst. Net nu we in Hulst bezig zijn feeteen aantal grote projecten, buien we die onrust niet ge- liikèn. Dat is niet goed voor Hulst,Het wordt tijd dat de rust weerkeert. Daar is iedereen van jrtuigd." I dagelijks bestuur van de ge- Kenteraad van Hulst, het presi- ium, komt morgen bijeen om, b datum te px'ikken voor een dra gemeenteraadsvergade ring. Aanleiding is het verzoek p de fracties van Progressief Hulst, de WD en Algemeen Be lieg om een ingelaste vergade- K De reden van dat verzoek is dat ftthouder De Deckere voor de sneenteraad heeft verzwegen iit er, ondanks bezwaren, toch een bouwvergunning was afge geven voor een woning aan het Schapershoekpad in Vogelwaar de. De vraag van een deel van de raad aan B en W om dat be sluit te heroverwegen, kwam daarmee als mosterd na de maal tijd. Progressief Hulst, de WD en Algemeen Belang willen daar nog eens stevig over in discussie met de wethouder; ook moties zijn denkbaar. De Deckere stel de eerder het nogal overdreven te vinden een motie van wan trouwen tegen hem in te dienen over een bouwvergunning. Mulder distantieert zich van ter men als 'boerenpolitiek'. Dat was een sneer die architect H.J, Rombaut uitdeelde aan Hulst naar aanleiding van alle verwik kelingen over de bouw van zijn huis aan het Schapershoekpad. Speculaties Mulder wil zich niet wagen aan speculaties over de afloop van het debat. „Het is lastig om daar nu op vooruit te lopen. Het is aan de raad om daar een beslis sing over te nemen." Voor gemeenteraadslid F. de Vries van Progressief Rulst is het duidelijk wie alle commotie heeft veroorzaakt, „Dat zijn wij niet geweest, maar De Deckere die ons voor de gek heef: gehou den. Het gaat erom dat liegen of halve informatie verstrekken van een bestuurder tegen een volksvertegenwoordiger een doodzonde is. Dat vinden ze overal. Een bestuurder heeft ac tieve informatieplicht. De ci'u- ciale waag is of we dat in Hulst ook vinden." Volgens De Vries kon de discus sie met De Deckere niet wach ten tot de reguliere raadsverga dering volgende maand. „Er was grote verontwaardiging over hetgeen gebeurd is. Dan moet de onderste steen direct bo venkomen. Daar moet je niet te veel tijd overheen laten gaan." De Vx*ies stelt dat het optreden van Progressief Hulst zeker niets te maken heeft met de ver kiezingen 'van volgend jaar. „Wij zijn niet gekozen om ons al leen tegen de verkiezingen te la ten horen. Progressief Hulst is altijd de volledige zittingsperio de aanwezig. Jaren hebben we met gekromde tenen gezeten over wat er in Hulst allemaal kan. We. willen nu duidelijk heid. De geloofwaardigheid van het bestuur in Hulst is in hét ge ding."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39