jfeel puzzelen en veel geduld Hoek is beschaamd met een punt PZC Gewezen koploper Serooskerke zakt steeds verder weg 21 loetinge behaalt derde overwinning van het seizoen Oostkapelle verspeelt voorsprong Arnemuiden pas laat naar winst Smerdiek maakt het zichzelf lastig maandag 21 november 2005 swb mffiN AAN DEN RIJN - Hij jjncecrt dit voetbalseizoen jlKloetinge op een dun koord je hoofdklasse. Oefenmees- iDiederik Hiensch moet alle jslefi opentrekken om met iniet bovenmatig getalenteer- Jploegenig resultaat te halen, terdag in de uitwedstrijd te- ;\RC had Kloetinge zo nu en ,jast van evenwichtsstoornis- n maar de ploeg bleef over een pakte in de slotminuut fcnogde zege: 0-1 jsvoor Hiensch en zijn assis ts wekelijks zaak om het je inde spelers naar boven te jen. In dat opzicht werd tegen Ceen leuk succesje gehaald, dman Jaco van der Schee, de nog niet geheel wedstrijd- e Herlijn Swennen verving, iptezijn ploeg op beslissende inenten er doorheen, ader Schee kwam aan het be- ■van dit seizoen over van zon- Ihveedeklasser Zierikzee en $t tot de elfde wedstrijd iditen op een basisplaats. „Je at spelers ook te snel bren- i", stelde Hiensch. „Jaco dl eerst moeten wennen aan niveau. Inmiddels heeft hij iop de trainingen enorm ont- ikeld. Hij was er vandaag •voor en heeft zijn kans ge- pen. Ik haal hem er nu niet een godsgeschenk. „Kloetinge vreet op dit moment energie", zei Hiensch, in wie ASWH vol gens de geruchten de ideale op volger voor de vertrekkende Jack van den Berg ziet. „Als je dan net als vandaag drie punten pakt, geeft dat weer nieuwe energie. Ik kan de dingen ko mende week nu ook weer iets eenvoudiger uitleggen. Als je vier keer verliest, is de accepta tiegrens in de selectie minder, wordt er meer naar elkaar gewe zen en wordt er minder van el kaar aangenomen." De winst in Alphen aan den Rijn deed niet helemaal recht aan de verhoudingen in het veld. De thuisploeg had uiteinde lijk wel een gelijkspel verdiend, maar liet zich in de slotfase ver rassen bij een uitval. Invaller Jo- han de Goederen zette in de 90e minuut goed door op rechts, slin gerde de bal voor het doel, waar Ferry Alfons de bal toucheerde. Het leder belandde op de lat, waarna Daan Esser voor de tweede keer dit seizoen Kloetin ge aan drie belangrijke punten hielp. Twijfel Daarvoor hadden ARC en Kloe tinge laten zien dat ze niet voor niets in de onderste regionen van de hoofdklasse A vertoeven. Spanning en twijfel voerden bij beide teams de boventoon. Het gevolg was onrustig spel, waar bij de foute passes de overhand hadden. De weinige kansen kwa men voort uit schoten. In positie ve zin onderscheidden doelman Jaco van der Schee en linksback Giovanni Siereveld (hij kreeg de voorkeur boven Benjamin Ver west) zich. Vlak na de pauze beleefde Kloe tinge zijn beste momenten in Alphen aan den Rijn. De ploeg had in die fase de wedstrijd ook moeten beslissen, maar Ferry Alfons en Regilio Pinas faalden. Alfons had in de 55e minuut de keeper al omspeeld, maar prikte de bal toch nog naast het verla ten doel. Pinas kreeg in de 57e minuut een ideale kopkans, maar hij vergat zijn voorhoofd vol tegen de bal te drukken. ARC zette hierna aan voor een offensief, waarbij veelal cle lan ge bal werd gehanteerd. De de fensie van Kloetinge bleef ech ter overeind en eenmaal ran selde Van der Schee de bal uit de bovenhoek. Toen niemand nog op een doelpunt rekende, sloeg Kloetinge alsnog toe en werd even later de polonaise op het veld gelopen. Kloetinge kan weer even teren op de derde zege van het sei zoen, al geldt dat niet voor Hiensch. De oefenmeester wordt bij Kloetinge door meer dan alleen voetbaltechnische za ken in beslag genomen. Zo moest hij afgelopen donderdag nog 'vechten' voor een trainings veldje, waar hij negen tegen ne gen kon spelen. „En nu moet ik me weer druk gaan maken over het hoofdveld van komende za terdag", zei Hiensch zaterdag in de catacomben. „Vorige week was dat veld een schande. Ik weet nu al dat er stennis van komt, omdat ik vind dat er in de ochtenduren niet allerlei wed strijden op gespeeld kunnen worden." Lunch En alsof dat nog niet genoeg is, wordt de trainer ook nog opgeza deld met geringe budgetten. Zo kan de bespreking in café-res taurant de Raayberg vooraf gaand aan de uitwedstrijden ei genlijk niet meer gepaard kan gaan met het nuttigen van een lunch. Dankzij de gulle gaven van twee weldoeners met een Kloetinge-hart is het gevaar van hongerige magen voor de eerst komende wedstrijden voorlopig afgewend, maar er zullen voor de overige uitbeurten nog meer sponsors gevonden moeten wor den. Hoofdklassevoetbal bij Kloetinge in optima forma. Geconfronteerd met die kwestie deed Hiensch er maar het zwij gen toe. Wie trainer bij Kloetin ge is, moet inderdaad wel eens slikken. ARC-Kloetinge 0-1 (0-0). 90. Daan Esser 0-1. Scheidsrechter: S.B. den Haan (Oud-Beijerland). Gele kaart: Pieter Vermeulen, Berry Charité, Bas Bakker (allen ARC), Ronald Zuijdwegt, Erwin van der Woerdt (beiden Kloetinge). Aantal toeschouwers: 600. Kloetinge: Jaco van der ScheeJof- frey Geldof, Emiel Dorst (85. Ben jamin Venoest), Erwin van der Woerdt, Giovanni Siereveld; Cor- né Schilperoort, Niels Kole (77. Jo- han de Goederen), Ronald Zuijd wegt; Regilio Pinas (73. David den Hollander), Ferry Alfons en Daan Esser. asch: „Wij moeten het bij hebben van spelers üichzelf ontwikkelen. De mo len liggen bij ons nu inaal niet voor het oprapen, liefste zou ik zeggen dat we la zo spelen, elke week, vol- iseen vast stramien, zoals «er, maar in die gelukkige itandigheid verkeren we Ik moet elke week naar de Klit van de tegenstander kij- en aan de hand daarvan elftal samenstellen. Het is iwerken, veel denken, veel geduld opbrengen en ieens slikken." derde overwinning van dit ai zaterdag was daarom e Meeuwen eeft stijgende n te pakken IES - De Meeuwen behaalde le tweede klasse van het za- iagvoetbal de derde zege in duels. Ditmaal werd het ho- ingeschatte AZVV met 2-0 slagen. Kapelle verloor met elfde cijfers van koploper ildrecht en staat nu laatste. W-Rillandia 6-0: Via tref- van Reedijk, Sprey en Bras ide de thuisclub na drie kwar- almet 3-0. Opnieuw Sprey :min) en Reedijk (72e min) enden vervolgens voor 5-0. teen doelpunt van Van Veen rdhet in de slotminuut 6-0. W-De Meeuwen 0-2: Al in tweede minuut leverde een t trap van Jan-Pieter de s 0-1 op. De thuisploeg had ziewedstrijd een groot over tilt, maar doelman Danny de lts hield De Meeuwen over- i De bezoekers kwamen een irtier voor tijd via een van ■ting veranderde voorzet van arten Brasser op 0-2. 0 Vlissingen-Hardinxveld De Bruin opende na een artier met een kopbal de sco orde bezoekers. Vijf minu- voor rust tekende Erik de 'ter voor de verdiende gelijk- ier.Na rust had GPC het bes- «nhet spel, maar de 2-1 van Menvan Ommen in de 80e mi nt leverde niet de drie punten Invallerdoelman Kramer veiwing in de tweede helft geblesseerde doelman Leyer) )te in de slotminuut bij een jetrap van De Wit lelijk mis. "lelle-Wieldrecht 0-2: In bles- rijd van de eerste helft profi le Brouwer van een foutje Moelman Houtekamer: 0-1. minuten na rust draaide ®er een vrije trap langs die- Houtekamer voor 0-2. Op de schouders van Ronald Zuijdwegt viert Giovanni Siereveld de 1-0-zege van Kloetinge op ARC. Johan de Goederen (links) ziet het aan. foto Eric Taal Negen Scheveningers krijgen nog de beste winstkansen (1-1) door Frits Bakker SCHEVENINGEN - De taal van de nieu we redder van Hoek voorspelde niet veel goeds. „Het is dat wij vandaag niet verlie zen, anders was onze kop er al af ge weest", drukte de Belgische trainer Eddy Mestdagh zich plastisch uit na de 1-1 van zijn nieuwe club in Scheveningen. Ver was Hoek niet meer verwijderd van nog meer miserie en onrust. Met twee man meer op het veld na twee rode kaar ten voor spelers van Scheveningen moch ten de Zeeuwen nog het gelukkigst zijn met de schrale puntendeling. De aftocht van het veld, waarop zich een zeer onprettige wedstrijd had afge speeld, was voor de twee clubs uit de laagste regionen beschamend te noemen. Voor Hoek in sportieve zin, omdat het elf tal er na de rust met elf man tegen negen een wanvertoning van had gemaakt. Voor de Scheveningers in moreel op zicht. De thuisclub was op oorlog uit voor eigen publiek. Twee keer werd een speler uit het veld gestuurd, maar veel va ker nog werden de messen geslepen voor genadeloos gebikkel en vervelende vecht partijtjes. Sander Klapwijk (38e minuut voor rust) en René Roeleveld (dertiende na rust) werden door de warrig leidende scheids rechter vervroegd cle kleedkamer ge stuurd. De sancties brachten de 1-0-voor- sprong, die Scheveningen in de 36e mi nuut door een goal van Kevin van der Geest had genomen, in het laatste half uur aan het wankelen. Hoek viel wel aan, maar deed dat met domme, lange trap pen en schiep zich nauwelijks kansen. Sprankje hoop De gelijkmaker van Charly Okonedo, op een kwartier van het einde uit een hoek schop van Melki, bood nog een sprankje hoop. Toch waren de beste kansen om de partij te winnen ook daarna nog voor het hevig verzwakte Scheveningen. Michael Drosten schoot uit een counter tegen de onderkant van de lat en één minuut van het einde miste Francisco Grant een rian te kans. Op vier meter van de goal had de aanvaller de hoek voor het uitkiezen. Hoek-keeper Filip van der Vloet redde het puntje met een snelle reactie. Wat Hoek ook deed in die tweede helft, elke poging om aan te vallen was tot mis lukken gedoemd. Pieter de Munnik, die twee klassen beter speelde dan de rest van het elftal, liet nog de beste bal van zijn schoen vertrekken: een schot dat te gen de buitenkant van de paal afketste. Twee hilarische momenten, diep in die tweede helft, maakten de malaise nog er ger. David Destorme schoot bij een af standsschot zijn rechterschoen in het doel in plaats van de bal. En bij een vrije trap, op de rand van de zestien meter, nam de schutter zijn aanloop naar links en ging het tikje opzij naar rechts. De nu nog zorgeloos kijkende Mestdagh zag een elftal aan het werk dat geen greintje vertrouwen meer uitstraalt en nog niet kan winnen van een elftal slo pers uit Scheveningen. En veel varianten in de opstelling en de speelwijze zijn er voor de nieuwe trainer ook niet meer te bedenken. Zaterdag speelde Ysebaert weer als diepste spits en Destorme daar kort achter. De Smet was rechtsbuiten in plaats van Ragut. Porteman speelde weer links achterin, Buyse centraal en Hen- driksen startte als man achter de verdedi ging. Het trainersduo, moedeloos coachend vanaf de bank, moest het systeem al snel bijsturen, omdat Scheveningen eerst on verwacht op 1-0 kwam en daarna twee spelers moest inleveren. Klapwijk, die twee weken geleden ook al rood kreeg, vergreep zich in de zestien meter aan Dja- mel Buyse. De verdediger sloeg terug, maar gelukkig voor Hoek mocht hij blij ven staan. Voor de Scheveningers was het leed nog niet geleden. Roeleveld, een boefje op het middenveld, deed er kort na de rust nog een domme actie overheen en mocht ook vertrekken. Trainer Jan Verdegem: „We hadden nog alle kans om het recht te trekken en heb ben wel tien keer geroepen dat ze moes ten blijven voetballen." Eddy Mestdagh, de opvolger: „Maar ze bleven de ballen voor de goal pompen in plaats van te combineren." Verdegem: „Je kon zien dat het vertrouwen helemaal weg is, want niemand durfde meer om de bal te vragen." Hoek liep blind in de val die Schevenin gen met het uitgedunde elftal had opge zet. Destorme had wéér zijn dag niet, Yse baert kwam zelden voor de goal, De Smet wekte niet de indruk dat de om schakeling van linksback naar rechtsbui ten een gouden greep was van de trainer en alleen Melki viel nog wel eens te be trappen op iets dat op een actie met de bal leek. Het was onvoldoende om Hoek uit zijn lijden te verlossen. Kan dit elftal nog dieper zakken, vroeg alles van Hoek zich na afloop af. John Bravenboer, erevoorzitter en sponsor, daalde na de wedstrijd de tribune af en zuchtte: „Ik ben benieuwd welke trainer hier nog iets goeds van kan maken. Het leek wel of ik vandaag naar Phlippine te gen Oostburg zat te kijken." Seheveningen-Hoek 1-1 (1-0). 36. Kevin van der Geest, 76. Charly Okonedo 1-1. Scheids rechter P. Beudeker (Krommenie). Rode kaart: Sander Klapwijk, René Roeleveld (beiden Scheveningen). Gele kaart: Jeroen van de Broeke, Roy Hendriksen, Thomas Ra- gut (Hoek), Michael Drosten (Schevenin gen). Aantal toeschouwers: 300. Hoek: Filip van der Vloet; Charly Okonedo, Roy Hendriksen, Djamel Buyse (63. Niels Dominicus), Stijn Porteman; Wesley de Smet (82. Thomas Ragut), Jeroen van de Broeke, Pieter de Munnik, Nyim Melki; Da vid Destorme, Sam Ysebaert. OOSTKAPELLE - Hoewel Oostkapelle door verschillen de mutaties in de beginfase nauwelijks vat had op Roda Boys, kwam de ploeg van Karl Vergouwen wel op voor sprong. Davy van Geersdaele maakte uit de eerste de bes te aanval 1-0, waarna Maarten van Maldegem na ruim een kwartier zelfs de 2-0 op het bord bracht. Via Pascal Ippel was de aansluitingstreffer echter snel een feit: 2-1. Uitblinker Arjen Dekkers schoot na een half uur de 2-2 binnen, waarna zich een gelijkwaardige strijd ontwikkel de. Oostkapelle verdiende een punt, maar Mark van der Meijden besliste enkele minuten voor tijd anders: 2-3. Oostkapelle - Roda Boys Bonimelerwaard 2-3 (2-2). 10. Davy van Geersdaele 1-0, 17. Maarten van Maldegem 2-0, 19. Pascal Ippel 2-1, 33. Arjen Dekkers 2-2, 86. Mark van der Meijden 2-3. Scheids- recher: G.J.P. Wisse (Koudekerke). Gele kaart: Micha Lekawael en Ronnie Cremer (Oostkapelle). Aantal toeschouwers: 200. DINTELOORD - Na het ontslag van trainer Ad Roovers pakte Arnemuiden zaterdag de eerste zege van dit sei zoen. In en tegen Dinteloord boekte de Walcherse ploeg, die onder leiding stond van oud-speler Jos Poortvliet, een 3-1-overwinning. Die zege kwam echter pas in blessure tijd tot stand. Nadat vooral Bart van Steveninck namens Arnemuiden enkele goede kansen had laten liggen, nam Dinteloord na 78 minuten een voorsprong via John Kats. De ingevallen Marinus Baas herstelde het evenwicht zes minuten later weer (1-1). De winnende treffer kwam na een opportunis tisch slotoffensief in de 92e minuut op naam van Pierre La Grand. Twee minuten later gaf Patrick Siereveld de ze ge nog een klein beetje meer glans: 1-3. Dinteloord-Arnemuiden 1-3 (0-0). 78. John Kats 1-0, 84. Marinus Baas 1-1, 90+2. Pierre La Grand 1-2, 90+4. Patrick Siereveld 1-3. Scheidsrechter: L. Koedam (Woudrichem)Gele kaart: Ronald Tra ets (Dinteloord). Aantal toeschouwers: 150. GOES - In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal was er wisselend succes voor de Zeeuwse teams. Smerdiek won met 2-1 van hekkensluiter Pancratius, terwijl Oost kapelle met 3-4 verloor van de reserves van Ter Leede. Smerdiek-Pancratius 2-1: De overwinning had veel gro ter moeten uitvallen. Nu werd het na een half uur 1-0 door een mislukte voorzet van Anne Hage, die achter in het doel viel. Lenny Stoutjesdijk kopte uit een voorzet van Tamara Ja- cobusse nog voor rust de 2-0 binnen, maar na de rust kwam tot vier keer toe een Smerdiek-aanvalster alleen voor de bezoekende doelvrouwe, maar een doelpunt lever de dat niet op. Tien minuten voor tijd werd het prompt 2-1, waardoor de slotfase nog spannend werd. Oostkapelle-Ter Leede 2 3-4: De thuisclub trad aan zon der de met vakantie vierende doelvrouwe Lenny Jacobse en dat leverde verdedigend grote problemen op. Rosanne Lammens zorgde na tien minuten voor 1-0, maar uit het niets werd het halverwege de eerste helft na defensief ge klungel 1-1 en 1-2. Maud Kuipers tekende in de 35e minuut voor 2-2, maar in de slotminuut van de eerste helft kwam Ter Leede op nieuw op voorsprong. De bezoeksters raakten na de thee geen bal, maar maakten er na een kwartier wel 2-4 van. Tien minuten voor tijd werd het via Manon Boogaard nog 3-4. Djamel Buyse waagt een doelpoging met een fraaie volley. Sander Klapwijk probeert dat te voorkomen. Enkele seconden later zou Klapwijk natrappen bij Buyse, waardoor hij met rood van het veld werd gestuurd. foto Jos van Leeuwen door Klaas Verspoor GOES - De voetballers van Serooskerke leden zaterdag hun derde nederlaag in vier wedstrij den in de derde klasse A. De ge wezen koploper verloor nu met 1-0 bij WHS. Koploper SKNWK (2-0-zege op Dauwendaele) liep daardoor verder weg. Bruse Boys (2-1-zege bij streekgen- noot ZSC'62) is nu de eerste ach tervolger op drie punten. WHS-Serooskerke 1-0: WHS-doelman Anton Elenbaas was de absolute uitblinker bij de thuisploeg. De eerste helft was voor WHS en drie minuten voor rust kreeg de thuisploeg de hulp van Rob Holmes die een voorzet van Egbert Moerland achter zijn eigen doelman werk te. Nog voor de pauze kreeg Serooskerke, na een handsbal van Leon de Witte in het eigen strafschopgebied, een penalty. Elenbaas stopte de inzet van Frank Allaart op fenomenale wijze. De tweede helft was voor al levendig. Serooskerke drukte en speelde opportunistisch, ter wijl WHS naar hartelust kon counteren. Treffers leverde het spektakelstuk niet meer op. Serooskerke-speler Frank Rooze werd acht minuten voor tijd, na een forse overtreding op Patrick van Schetsen, met rood uit het veld gestuurd. ZSC'62-Bruse Boys 1-2: Op ba sis van het strijdplan en de gele verde werklust had ZSC'62 een punt verdiend. Nadat Bruse Boys nog weinig had laten zien, kwam de ploeg tussen de 22e en de 26e minuut door treffers van Gerard Vogel en Jan-Peter Dek ker goedkoop op 0-2. ZSC'62 kreeg in de laatste fase voor rust kansen op de 1-2, maar die viel pas een kwartier voor tijd. Bar ry Dorreman scoorde voor de thuisploeg. Duiveland-Nieuwdorp 3-1: Een broodnodige zege voor Duive- land. Gert-Jan Nieuwenhuijze bracht Nieuwdorp nog wel aan de leiding, maar Dennie le Com- te trok voor rust, na een goed op gezette aanval, de stand gelijk. In de tweede helft ging Duive- land met succes op jacht naar de tweede seizoenszege. Met een fraaie volley zorgde Barry Steen- poorte voor de 2-1 en daarna be sliste dezelfde speler met zijn tweede treffer het duel defini tief. Heinkenszand-Veere 2-0: Voor rust was Heinkenszand de bete re ploeg en dat leidde tot twee doelpunten. Guido Wiskerke scoorde al na drie minuten uit een vrije trap en na een half uur bracht Joeri Westrate uit een voorzet van Jeffrey Alewijk de thuisploeg op de comfortabele 2-0-voorsprong. Na rust zette Veere aan en kwam Heinkens zand onder druk te staan. Zelfs een kopbal van René-Michel Gerritsen leverde Veere vlak voor tijd geen treffer meer op. Spui-'s-Heer Arendskerke 2-1: De overwinning was niet geheel verdiend, want daarvoor was het spel van Spui eigenlijk te zwak. Vijf minuten voor rust profiteerde Alex Meijer van een rommelige situatie voor de goal van de bezoekers. Na een uur liet de doelman van Spui een bal los en maakte Martin Ade- ma er 1-1 van. Daarna liep Spui-speler Jelmer de Pootér te gen zijn tweede gele kaart op en kon hij vertrekken. Tien minu ten voor tijd besliste Martin Ka lisvaart met een afstandsschot het duel toch in het voordeel van Spui. SKNWK-FC Dauwendaele 2-0: De Nieuwerkerkse koploper speelde beneden zijn stand, maar won wel. Clubtopscorer Gert-Jan Tierie kopte na twaalf minuten de openingstreffer bin nen. Na rust benutte Maarten Pad mos een strafschop, nadat Wou ter de Jonge onderuit was ge haald. Het duel had vervolgens weinig meer om het lijf. Derde klasse B JPS-Noad'67 1-1: De thuisclub had in de eerste helft een veldo- verwicht, maar de ploeg werd tien minuten voor de thee ver rast door een snel genomen vrije trap, waaruit Sven Buis 0-1 maakte. Tien minuten na rust werd het door Norbart uit een scrimmage gelijk, waarna de thuisploeg op zoek ging naar de winnende treffer. In de slotmi nuut kreeg het counterende Noad via Lars Steyn echter de mooiste doelkans, maar oog in oog met de JPS-goalie slaagde hij er niet in deze te passeren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35