BELISOL Conflict over sloop Erasmusflat Meer dan duizend bezoekers op open dag De Tweern Populariteit postzegel laat echte verzamelaar koud umanistisch Verbond voelt zich gepasseerd bij planvorming Proef op de som nodig met bordenvrij Oudelande Ruzie om dubbel parkeren auto Beleefd Diverse inbraken in Goes GSM en geld weg bij inbraak Aanhouding wegens bedreiging Notoire winkeldief gepakt Auto geheel vernield bij botsing anhouding op rdenking van efstal kleding B en W Kapelle willen geluidsscherm langs spoor Nobelweg 2 24 Goes jnasfj McDonald*), ma - vr open 10.00 -17,30, za 10.00 -16.00 uur SPECIALIST IN KOZIJNEN, RAMEN EN BUITENDEUREN Let op onze BELISOL-BLAUW ACTIE zie www.belisoigoes.nl editie Bevelanden-Tholen door Harmen van der Werf OUDELANDE - Alle verkeers borden in Oudelande kunnen weg, als de straten zo worden in gericht dat verkeersdeelnemers zich automatisch aan de regels houden. Volgend jaar wordt de proef op de som genomen, met de herbestrating van de Vander- bijlparkstraat. Zonder borden kan Oudelande zoveel mooier worden, was het idee alweer twee jaar geleden. De dorpsraad kaartte het aan bij de gemeente Borsele en die reageerde welwillend. „Enkele van onze leden hadden ervaring met zo'n soort project in Fries land", zegt voorzitter F. Jan- sens. „Zo zijn wij erop gekomen ook Oudelande verkeersbord vrij te maken, want ga maar eens op de Ovezandseweg kijken. Zes, zeven borden zijn daar wegge zet bij voorrangskruisingen. Zo iets moet zich door de inrichting vanzelf wijzen." Presentatie Wat dorpsraad en gemeente wil len, hoeft nog niet de steun te hebben van inwoners van Oude lande. Vandaar dat er vorige week een informatieavond is ge houden met deskundigen van het verkeerskundig bureau Die pens en Okkema. Vijftig a zestig mensen kwamen daarop af, wat een flinke opkomst is voor een dorp met ruim zevenhonderd in woners. Maar helaas, de avond viel bijna volledig in het water door een haperende presentatie van Okkema en Diepens. De be zoekers hadden aan de hand van concrete voorbeelden een idee moeten krijgen van wat er kan gebeuren in Oudelande. Dat lukte dus niet. Hoe slecht de bijeenkomst ook is verlopen, dorpsraadvoorzitter Jansens laat zich er niet door ontmoedigen. „Je laat een goed plan toch niet varen na één pre sentatie. En dat de mensen kri tisch waren, vraagtekens zetten bij de verkeersveiligheid, dat is toch prima." Met de dorpsraad wil ook de ge meente Borsele doorgaan met het project, te beginnen met de herinrichting van de Vanderbijl- parkstraat. Jansens wil daar de bewoners heel direct bij betrek ken. „Als die herinrichting goed wordt, en waarom niet, dan kan die voor het hele dorp als voor beeld dienen. Zo kan Oudelan de, dat vanouds is gemaakt voor wandelaars, fietsers en boeren karren, weer een stuk leefbaar der worden." ZIERIKZEE - Een dubbel gepar keerde auto op de Steenbank in Zierikzee heeft zaterdagavond rond half zes voor de nodige op schudding gezorgd. Een 46-jarige inwoonster van Zierikzee had haar auto even naast een andere auto gezet, om dat zij in huis nog even iets moest doen. Vrijwel meteen werd zij op een agressieve toon aangesproken door een man. Zij verzette de dubbel geparkeerde auto maar gaf hem ook te verstaan dat hij haar wel wat vriendelijker had kunnen benaderen. Daarop greep de man de vrouw bij de keel. De vriend van de 46- jarige vrouw kwam aansnellen, maar kreeg van de belager van zijn vriendin een paar klappen. Een buurtbewoner wist de agressie ve man tot de orde te roepen. Hij reed weg in zijn auto en is vooralsnog niet aangehouden. zeeuwse almanak Er zouden nogal wat ooms en tantes langskomen. Gezellig natuurlijk, maar toen Tanne de kans kreeg om enkele stra- ten verder te gaan knutselen en te spelen, was haar keuze snel gemaakt. „Ik vind ze allemaal heel aar dig, die mensen, maar ze zijn wel allemaal groot. En dan moet ik steeds beleefd doen. „Dat kan ik natuurlijk wel", stelde ze haar vader gerust. „Maar ja, leuk is anders." GOES - Vanaf vandaag gaat alles op De Tweern weer zijn gewone gangetje. De afgelopen weken werden di verse festiviteiten gehouden rond de ingebruikname van het nieuwe onderkomen van de basisschool voor speciaal onderwijs aan de Goese Evertsenstraat. In september werd het schoolgebouw ingewijd met een circusvoorstelling voor de leerlingen. Vorige week vond de officiële opening plaats en zaterdag werden de activiteiten afgesloten met een open dag. Die trok naar schatting twaalfhonderd bezoekers. De leerlingen hadden hun vaders, moeders, broertjes en zusjes, opa's en oma's meegenomen, ook leerkrach ten leidden hun eigen familie rond door het nieuwe ge bouw en veel omwonenden maakten eveneens van de gelegenheid gebruik de school te bezichten. Schooldirecteur T. Quaak toonde zich na afloop dik te vreden: „Het was een groot succes." foto Willem Mieras Lj,: „113-315649 iwozc.nl idactieSpzc.nl L31,4460 AA Goes Intie-exploitatie; Tpn Midden-Zeeland: 0113-315520; ^-Vlaanderen: 0114-372770; gal; 020-4562500. GOES - In Goes zijn het afgelopen weekeinde diverse in braken gepleegd. In de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in twee winkels in De Spinne. Bij die in braken werden enkele honderden euro's buitgemaakt. In beide gevallen kwamen de inbrekers binnen na het force ren van een deur. Zaterdagavond werd ook in ingebroken in een woning aan de Gasperistraat in Goes. Uit de woning werden di verse goederen weggenomen. KAMPERLAND - Bij een inbraak in een vakantiewoning aan de Banjaard in Kamperland zijn een mobiele telefoon en enkele tientallen euro' s meegenomen. Volgens de poli tie is de inbraak vermoedelijk zaterdagochtend rond een uur of half vijf gepleegd. De daders kwamen binnen door een raam te forceren. VLISSINGEN - In de Vlissingse Glacisstraat is zondag middag rond kwart over vier een 56-jarige Vlissinger aan gehouden. De man wordt ervan verdacht een 52-jarige Vlissingse vrouw met een steekwapen te hebben be dreigd. Hij is aangehouden en verhoord. Na het verhoor is de man weer in vrijheid gesteld. Het incident blijkt een uitvloeisel te zijn van relatieproblemen. Er wordt pro- ces-verbaal opgemaakt. MIDDELBURG - Een 29-jarige winkeldief uit Vlissingen is zaterdag op heterdaad betrapt. De man had een flesje parfum van enkele tientallen euro's gestolen in een win kel in Middelburg. Omdat hij vaker uit winkels steelt, is de man door de politie aangehouden en naar het huis van bewaring in Middelburg gebracht. De veelpleger moet daar blijven tot de rechter een oordeel heeft geveld. 'S-GRAVENPOLDER - Een pei'sonenauto is zaterdagoch tend geheel vernield geraakt bij een botsing op de Goese- straatweg in 's-Gravenpolder. Het ongeluk gebeurde rond kwart voor negen op het kruispunt met de Kloetingseweg. Daar verleende een 22-jarige automobiliste uit de gemeen te Borsele geen voorrang aan een auto die bestuurd werd door een 68-jarige vrouw uit diezelfde gemeente. Beide auto's liepen schade op. De auto van de 68-jarige vrouw was er het ernstigst aan toe: die moest worden wegge sleept. ES-Tijdens een nachtelijke keerscontrole op diverse ilscn in Goes heeft de politie k mannen aangehouden op Jenking van diefstal of he- j\an kleding. Het tweetal, af- Btig uit de gemeente Rei- iswaal, werd overgebracht ii het huis van bewaring. politie hield beide mannen op de 's-Heer Hendrikskin- üidijk. Daarbij bleek dat zij hoeveelheid kleding in hun 3 vervoerden. Vermoed dl dat het om gestolen of ver- emerkkleding gaat. De po- ïdeed 'de vangst' bij een uit leid® verkeerscontrole, waar- iijria veertig mensen waren tokken. De controle was op- d in samenwerking met de ^veiligheidsorganisatie 'Tijdens de controle, die iagavond rond de klok van abegon en duurde tot zater- pchtend omstreeks vijf uur, ion 240 voertuigen gecontro- d en werden evenzoveel «testen afgenomen; in vier •lien werd een proces-ver sgemaakt voor rijden on- jnvloed. Bij vijf personen D een kleine hoeveelheid foigs in beslag genomen, der deelde de politie bekeu- ptuit voor onder meer man- enten aan brommer of auto, ontbreken van een rijbewijs niet kunnen voldoen aan tdentificatieplicht. test eindigt in echtpartij KEUZEN - Een vechtpartij "wijdagavond een voortij lde gemaakt aan de jonge- Wy tijdens de Elisabeth- !(I1 in het Zeldenrust-Stee- dcollege in Terneuzen. 1 was een heel plezierige p .zegt coördinator O. Vos- •nMeer dan 600 jongeren be ten de party. Tot half 0p dat moment begon- 1 vier jongeren te vechten. Rebben de muziek uitgezet slichten aangedaan om ze lten boelen. Dat gebeurde 'maar tien minuten later 1 "et weer prijs. Toen heb ik Plie gebeld. Het risico op to was te groot." 'Woordvoerder van de poli- Wdvan een kleine vecht- I' „We hebben niemand Wouden en niemand heeft to gedaan." iaandag21 november 2005 rirank Balkenende IS-De afdeling De Bevelan- ifflD het Humanistisch Ver- id(HV) is verbolgen dat zij lis betrokken bij de vernieu- gsplannen voor de Erasmus- iinGoes. Voorzitter J. Hooy- p>r vindt dat op zijn zachtst i'fjil 'nonchalant'. De Beve- idsepoot van het HV twijfelt desloopplannen voor de hu- lislisehe seniorenflat en ji ook dat bewoners daar on- ioende over zijn gehoord, jimeyer schrijft dat in een liaan het bestuur van de jmusflat. t HV richtte samen met. Iiu- ailas 35 jaar geleden het hu- aistische bejaardenhuis in de Polder op, maar riep voor Sploitatie de Humanistische ihting Huisvesting Bejaar- i(HSHB) in het leven. Be kleden daarvan worden ir beide organisaties voorge len. Hoewel de HSHB auto- ui is, geldt er een herenaf- aak dat over grote verande ren in de Erasmusflat over- wordt gevoerd met het Hu- nislisch Verbond en Humani- peyer constateert dat over Mivorming van het wooncom- voor senioren (sloop van gebouw, nieuwbouw van aparte complexen), ook bestuursleden die namens HV in het bestuur van de smusflat zitten, geen overleg gevoerd met het Humanis- 1 Verbond. riijks wagen we of het be- rvan de HSHB ons wil in- seren over de gang van za- in de Erasmusflat. Vorig hebben we een gesprek ge had met de voorzitter, een week later moesten we uit de krant vernemen dat er sloopplannen bestaan. liet hoofdbestuur van het IiV is daarover nooit geïnfor meerd. We zijn genegeerd en ge passeerd." Het Humanistisch Verbond heeft zo zijn ideeën over vernieu wing van cle Erasmusflat. Hooy meyer zegt dat als vernieuwing noodzakelijk is, wellicht de bre de school had kunnen worden geïntegreerd, zodat jong en oud elkaar kunnen ontmoeten. Die brede school komt nu achter winkelcentrum De Spinne. Hooymeyer heeft het idee dat het sloopplan, waarvan ze de noodzaak betwijfelt, is voorgekookt en bijna als vol dongen feit aan de bewoners van de Erasmusflat is gepresen teerd. Visie „Vanuit de humanistische visie ga je eerst met bewoners praten, maar ik kan me niet aan de in druk onttrekken dat er keuzes zijn gemaakt zonder overleg met bewoners te voeren. Er is te weinig inspraak geweest en in die zin verkwanselt het bestuur de idealen van het humanisme." Ook de voorgenomen over dracht van de Erasmusflat aan de Regionale Woningbouwver eniging Samenwerking (RWS), een corporatie met een neutrale grondslag, zit Hooymeyer niet lekker. Daarmee zou het huma nistische idee achter de senioren flat verwateren. Het Humanis tisch Verbond is echter niet be voegd in dat proces in te grij pen. „Terug naar af lijkt niet meer mogelijk", zegt Hooymeyer. HSHB-voorzitter D. Bongenaar, namens het HV afgevaardigd in het bestuur, wil de brief van het HV eerst in het dagelijks be stuur bespreken, maar is wel be reid contact op te nemen met Hooymeyer. Hij wijst erop dat er geen duidelijke structuur voor informatieuitwisseling be staat. „Wederzijds kan men aan de bel trekken." Bongenaar be streed al eerder dat er te weinig inspraak zou zijn geweest. Een groep huurders die tegen sloop is, klaagde namelijk dat over hun hoofden tot sloop is beslo ten. De HSHB-voorzitter wees er toen op dat er verschillende voorlichtingsbijeenkomsten zijn gehouden en dat er een klank bordgroep van bewoners is inge steld. Overigens blijft het be stuur er wel bij dat aan sloop niet valt te ontkomen, omdat de flat niet voldoet aan toekomsti ge zorgwensen en -eisen. door Willem van Dam KAPELLE - Burgemeester en wethouders van Kapelle houden vast aan de plaatsing van een ge luidsscherm langs het spoor. Het scherm moet volgens het col lege worden aangelegd vanaf de Dijkwelsestraat in de richting van het NS-station. Dat blijkt een notitie die burge meester en wethouders aan de gemeenteraad hebben gestuurd. Daarin constateert het college dat het pakket maatregelen (iso latie van woningen; de toepas sing van raildempers) om de ge luidshinder langs de spoorlijn te beperken afdoende zal blijken te zijn. Het college juicht het toe dat dankzij die maatregelen het aan tal geluidsschermen langs de spoorlijn tot het uiterste be perkt kan worden. Burgemeester en wethouders willen zo'n scherm echter wel voor het gedeelte Dijkwelse- straat-NS-station, omdat daar een aantal woningen nogal dicht tegen de spoorlijn staat. Niet alleen de bewoners van de aanliggende woningen zullen bij een geluidwerend scherm ge baat zijn, ook het achterliggen de gebied zal minder geluidso verlast ondervinden, zo voorziet het college. Donderdagavond 24 november belegt de gemeente een informa tiebijeenkomst over een moge lijk geluidsscherm aan de Sta tionsstraat. Tijdens die bijeen komst zal ook een vertegenwoor diger van spoorbeheerder Pro rail aanwezig zijn. De informa tiebijeenkomst wordt in het ge meentehuis gehouden en begint om 19.30. door Melita Lantinq ZIERIKZEE - De hoogtijdagen van de postzegelverzamelaars zijn voorbij. Veel geld is er al lang niet meer mee te verdienen en de jongeren laten de clubs massaal links liggen. „Postze gels verzamelen is niet stoer", is de conclusie van voorzitter H. de Winter van postzegelclub Schouwen -Dui veland. De Winter is voorzitter van een club van tachtig leden, afkom stig van heel Schouwen-Duive- land. Op één jeugdlid na alle maal ouderen. „Kinderen verza melen wel, maar niet in clubver band. Ze komen er niet voor uit. Pas als ze een jaar of vijfender tig, veertig zijn zie je ze binnen komen bij de club." De Winter en zijn bestuursleden hebben ook geen zin meer om nog ener gie in de jeugd te steken. „We hebben wel geprobeerd om kin deren naar de club te krijgen. We hebben tijden gehad dat we alle basisscholen bestookten met informatie maar het rende ment was nul komma nul. De schaal op dit eiland is te klein en de afstanden zijn te groot. In stedelijke gebieden als Middel burg of Vlissingen loopt het mis schien nog een beetje, maar hier wil het niet." Het relaas van De De jeugd loopt niet warm voor postzegelbeurzen, zoals hier in Zierikzee. Winter klinkt extra wrang als je beseft in welke omgeving de club de bijeenkomsten houdt: het clubhuis van de scouting in Zierikzee. Afgelopen zaterdag wei'd daar een verzamelaai'sbeurs gehou den. Buiten op de stoep zit een groep kinderen. Blinddoek voor de ogen, handen op de rug en om de beurt krijgen ze verschil lende dingen te proeven. Binnen zitten nog veel meer kinderen van de scouting. In een klein zij foto Dirk-Jan Gjeltema zaaltje - kale houten muren, ge blindeerde ramen en een tl-balk aan het plafond - staan een paar tafels aan elkaar geschoven met stapels postzegelalbums. Hier zijn geen gi-oepen kinderen, hier heerst rust: hier wordt de verza melaai'sbeurs gehouden. Een paar mannen zitten ingespan nen postzegels te bekijken. xAn- dex'en drinken een kop koffie. „,De meeste hebben we gekre gen, enkele hebben we ge kocht", vertelt De Winter trots. Vei'zamelaars kunnen hier zoe ken naar de ontbrekende zegels in hun collectie. „We verkopen ze voor een paar centen, want we hoeven er niet aan te verdie nen." De belangstelling valt de ze keer een beetje tegen. De vele Sinterklaasintochten spelen de club pai'ten. Aanwas Het gebrek aan aanwas met jeugd is niet het enige probleem voor de club. Door de opkomst van e-mail wordt; er steeds min der per post verstuurd. „Het ma teriaal wordt minder. De brief kaart is zelfs een uitstei*vend iets. Ansichtkaai'ten gaan nog wel, maar briefkaai'ten zie je zel den meer, net als zomerzegels. Kinderpostzegels kent iedereen, maar zomerzegels zijn er steeds minder." Rijst de vraag of het nog wel leuk is om postzegels te verzamelen. „Je kunt er met wei nig geld veel plezier aan heb ben", klinkt het stellig. „Hollan ders zijn nu eenmaal verzame laars en postzegels horen daar zeker bij."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 27