PSV mist de prikkels van aanvoerder Cocu Onder druk doen mensen rare dingen PZC Real Madrid is de speelbal van Ronaldinho Jonkie bezorgt Feyenoord zege Van Persie leidt zege Arsenal in Robert Maaskant vandaag op straat Koploper geeft 3-1-voorsprong weg bij RKC Anderlecht haalt geen profijt uit verlies Standard Juventus neemt verder afstand van concurrentie Temmink is geschokt door woorden Fortes Stevens zorgt voor opschudding maandag 21 november 2005 door Frans van den Nieuwenhof WAALWIJK - Het gemis van Phillip Cocu woog zwaarder dan de drie doelpunten van Jef ferson Farfan. PSV leed zater dag onnodig, dom en schlemie lig puntverlies tegen een fris en agressief RKC Waalwijk (4-4). Coach Guus Hiddink ervoer het gelijkspel als een waarschuwing voor het Champions Lea gue-duel tegen Schalke, komen de woensdag in Gelsenkirchen. „We hebben vier prachtige ca- deau's weggegeven", foeterde Hiddink. „Het gogme en de sta biliteit om een voorsprong van 3-1 vast te houden of uit te bou- BRUSSEL - Anderlecht heeft gisteren verzuimd de koppositie te veroveren in de hoogste klas se van het Belgische voetbal. De Brusselaars verloren bij Wester- lo met 2-1 een dag nadat koplo per Standard Luik met 3-1 bij FC Brussels had verloren. De nummers drie en vier, Zul- -te-Waregem en Club Brugge, profiteerden wél. Waregem won bij Lokeren met 3-2, Club was •thuis te sterk (4-0) voor La Lou- vière. Via Conceicao was Stan dard zaterdagavond nog wel op voorsprong gekomen, Seis, Go- rius en Nicoise zorgen echter voor een verrassende wending. Anderlecht leed de eerste neder laag van het seizoen. Utaka zet te thuisploeg Westerlo op voor sprong. Nadat Zetterberg kort na rust Anderlecht weer op gelij ke hoogte had gebracht, besliste Feyenoord-huurling Coelho een klein kwartier voor tijd het duel. ANP ROME - Op weg naar de felbe geerde landstitel nam heersend kampioen Juventus afgelopen weekeinde veder afstand van de voornaamste concurrent AC Mi lan. De ploeg uit Turijn won za terdag al eenvoudig bij AS Ro ma (1-4) en keek een dag later te vreden toe hoe AC Milan onder uit ging bij Fiorentina: 1-3. Aanvaller Toni maakte twee van de drie treffers voor de club uit Florence. De spits heeft in twaalf competitieduels alweer vijftien keer gescoord. Bij AC Milan begonnen Stam en See- dorf in de basis. Beide Nederlan ders werden na ruim een uur ge wisseld. Voor de Milanezen scoorde Gilardino. Fiorentina nestelde zich naast AC Milan op de tweede plaats van de ranglijst. Beide ploegen hebben vijf punten minder dan koploper Juventus. De titelhou der kende in de uitwedstrijd bij AS Roma opvallend weinig pro blemen. Aanvaller Trezeguet besliste het duel na een uur met twee doel punten binnen vier minuten (3-0, 4-0). Eerder in de wed strijd scoorden Pavel Nedved (kopbal) en Zlatan Ibrahimovic (fraaie solo) al voor de lijstaan voerder. Pas in de 66e minuut deed Totti iets terug voor de kansloze Ro meinen, die tegen hun oude trai ner Capello speelden. Roma mocht vanaf elf meter aanleg gen na en overtreding van Thu- ram op Montella. De Franse ver dediger van Juventus werd voor het vergrijp uit het veld ge stuurd. ANP wen, zijn nog niet aanwezig in de ploeg. We hebben veel te ge makkelijk een aantal vrije trap pen en corners veroorzaakt. Daarmee hebben we RKC in hun kracht laten komen. Inter nationaal kun je je dit natuur lijk al helemaal niet veroorlo ven." Tot zaterdag had PSV slechts vijf doelpunten moeten incasse ren in de competitie. In Waal wijk kwamen er daar dus vier bij. De afwezigheid van Cocu liet zich voelen. De aanvoerder haakte enkele uren voor de wed strijd af met koorts. „We mogen dat niet als excuus aanvoeren", zei Hiddink nog, „maar feit is wel dat we mét hem nooit zo ge makkelijk een voorsprong zou den weggeven. Phillip zet de lij nen uit en als het verkeerd dreigt te lopen, wordt er even ge prikkeld." Nu had PSV aan twee waarschuwingen nog niet voldoende. Nadat De Ceulaer al vroeg (en werkelijk schitterend) de 1-1 had gescoord uit een afge weerde en laks weggegeven hoekschop, zorgde Hoogendorp na twee verdere doelpunten van Farfan halverwege de tweede helft bij de stand 1-3 met een fantastische directe vrije trap voor de ommekeer in de wed strijd. Onbevangen Na die 2-3 gooide RKC alle schroom overboord en maakte het onbevangen jacht op meer. De gelijkmaker volgde nadat Keiler een voorzet van de vrij staande Hoogendorp kon bin- nenprikken. Negen minuten voor tijd sloeg Alex ook die waarschuwing in de wind. Hij kapte Van der Haar uit en pro beerde een breedtepass op Reizi ger, welke eenvoudig werd on derschept door Ploogendorp. Koel en efficiënt was diens reac tie: 4-3. „Helemaal niks voor Alex", noemde Hiddink die flater. „Zo iets overkomt hem eens in de twee jaar. Daar staan honderd of tweehonderd situaties tegen over die hij gered heeft." PSV pakte vlak voor tijd een puntje dankzij sluipschutter Robert. Daardoor worstelde ook RKC-trainer Adrie Koster met gemengde gevoelens. „Wij zijn erin blijven geloven. Hebben de ploeg ook een paar aanvallende impulsen gegeven. Als je dan zo kort voor tijd met 4-3 voorstaat, heb je toch het gevoel dat je twee punten hebt verloren." GPD van onze sportredactie ALMELO - RBC Roosendaal neemt afstand van de uitspra ken die José Fortes Rodriguez gisteren heeft gedaan na de wedstrijd tegen Heracles Al melo. De RBC-verdediger ver geleek René Temmink, de scheidsrechter die hem van het veld had gestuurd, met ie mand met het syndroom van Down. Temmink is geschokt, maar onderneemt voorlopig geen stappen. Of Fortes Rodriguez vandaag ontslag op staande voet wacht, wilde RBC-voorzitter Jan Pollemans gisteravond niet zeggen. „Het is duidelijk dat wij hier nadrukkelijk af stand van nemen." Amper drie minuten nadat hij giste ren was ingevallen, moest For tes Rodriguez het veld alweer verlaten met zijn tweede gele kaart. „Ik zei alleen 'kneus' te gen Temmink. Is dat rood waard?", vroeg Fortes Rodri guez zich af. Na afloop deed hij uitgebreid zijn verhaal. „Weet je wat ik denk? Dat Temmink problemen thuis heeft. Misschien heeft zijn vrouw vanmorgen gezegd dat ze van hem wil scheiden. Dat is zielig voor hem, dus begrijp ik wel dat hij zo doet. En dan nog wat, vind je niet dat die Temmink op iemand met het syndroom van Down lijkt? Is niet erg hoor, mijn buurjon gen heeft dat ook. Hij werkt in een slagerij, dat is heel knap. Ik heb veel respect voor Temmink dat hij desondanks zo ver is gekomen. Daarom kan ik het hem niet kwalijk nemen." Scheidsrechter René Tem mink reageerde verbijsterd op de uitlatingen. „Ik zat met mijn vrouw op de bank voet bal te kijken en dan hoor je dit. Eerst denk je: dit kan niet waar zijn. Als we dit in Neder land normaal gaan vinden, dan zijn we wel heel ver ge zonken." GPD Ronaldinho geeft bij het tweede Barcelona-doelpunt Real-verdediger Roberto Carlos en doelman Iker Casillas het nakijken. door Hans Leber MADRID - Frank Rijkaards Barcelona staat weer aan kop van de Primera Divi sion. De Nederlander won zaterdaga vond als eerste coach uit de geschiedenis van Bar^a voor de tweede keer uit bij Real Madrid (0-3). Vooral het Braziliaan se wonderkind Ronaldinho legde Berna- beu het zwijgen op. Dat hij Europees voetballer van het jaar wordt, lekte al uit. Ronaldo de Assis, be ter bekend als Ronaldinho, is betrapt met een fotograaf van de organisator van deze uitverkiezing, France Football. Za terdag liet hij op het veld weer zien dat hij momenteel misschien wel de beste voetballer ter wereld is. Met twee solo's verzegelde hij Barcelona's winst in de be langrijkste uitwedstrijd van het jaar. De twee rushes over de linkerflank be gonnen ter hoogte van de middellijn en maakten van Madrids verdediger Sergio Ramos een onbeduidend decorstuk. De frêle Braziliaan had aan het einde nog lucht over om beslissend uit te halen. Met zijn balvastheid, het gemak waar mee hij zichzelf vrijspeelde, de precisie van zijn schoten en de allesoverheersen de techniek maakte hij zijn voorgangers als Europees voetballer van het jaar bij Real - Zinedine Zidane (1998) en Ronal do (1997 en 2002) - duidelijk wie de baas was. Zidane was zelfs onzichtbaar en vormde daarmee de personificatie van Madrids malheur. Of juist deze tweede Madrilenen na blessures te vroeg waren ingezet of niet, het matte Real werd over klast door de ploeg van Frank Rijkaard. Madrid mocht van geluk spreken dat de historische 0-5 uit de jaren zeventig on der aanvoering van Johan Cruijff niet werd overtroffen. Trainer Luxemburgo doet er verstandig aan zijn stoelpoten nauwlettend in de ga ten te houden, met 0-3 thuis verliezen van Barcelona is een doodzonde. Zelf ver wacht hij geen onheil: „Er is niets aan de hand. Ik wil doorgaan met mijn klus." Real Madrid-Barcelona is altijd een bela den duel. Om politieke redenen is het een veldtocht van het onderdrukte Catalonië (Barcelona) tegen de overheersers in Ma drid. Om sportieve redenen is het de strijd van het grote Barcelona tegen het immense Real waar de prijzenkast beter is gevuld. Dat de Kameroenees Samuel Eto'o vorig jaar op Barcelona's kam pioensfeest beledigend uithaalde ('Ma drid, klootzakken, groet de kampioen') stuwde de animositeit tijdens deze ont moeting tot grote hoogte. Zo'n 2300 poli tiemensen zorgden voor een veilige gang naar het stadion van koning Juan Carlos en enkele Spaanse ministers. Spanjes topscorer (Eto'o staat nu op 11 uit 12) beantwoordde de publicitaire vij andelijkheden door na een kwartier Bar celona's galavoorstelling te beginnen met een eigenwijs doelpunt. Hij pikte de bal van de schoenen van ploeggenoot Lio nel Messi die middenin een rush richting doel zat. Voordat Messi boos kon worden punterde Eto'o de bal achter Ma- drid-doelman Iker Casillas. Het Madrileense publiek dat tevoren nog ieder balcontact van Eto'o met een fluit concert begeleidde, was vanaf dat mo ment stil. Diep in de tweede helft was er zelfs applaus voor Ronaldinho's tweede doelpunt. Twaalf minuten voor tijd be gon het stadion leeg te lopen. Frank Rijkaard heeft zijn ploeg na een slechte competitiestart weer op orde. Hij reageerde zaterdag na de wedstrijd kalm en met de soevereiniteit die hem bij Bar celona tot onbetwiste voorman maakt: „Het is heel bevredigend voor het mo ment, maar we kunnen niet achterover leunen. We zullen het ritme en de intensi teit moeten vasthouden." GPD door Antal Crielaard KERKRADE - Roda JC-trainer Huub Stevens zorgde na afloop van de wedstrijd Roda JC-Feye- noord (2-3) opnieuw voor op schudding. De oefenmeester, die in de 83e minuut door scheids rechter Van Egmond naar de tri bune werd gestuurd, gedroeg zich agressief in de richting van een fotograaf. Assistent Raymond Atteveld be moeide zich ook met het opstoot je en greep de fotograaf daarna nog bij zijn keel. Het is niet de eerste keer dat Stevens zich na afloop van een wedstrijd laat gaan. Na Roda JC-NAC raakte hij openlijk in discussie met Pierre van Hooijdonk. Eerder haalde hij na SC Heerenveen - Roda JC al verbaal zijn gelijk bij de scheidsrechter van dienst. Stevens werd gisteren van het veld gestuurd nadat hij een bal hard in de richting van scheids rechter Van Egmond schoot. Even daarvoor was verdediger Pa Modou Kah weggestuurd, na zijn tweede gele kaart. Stevens wond zich daar behoorlijk over op. „Ik vond het in zo'n topwed strijd niet nodig om in de laatste minuten een rode kaart te geven en een trainer weg te sturen." „En die bal schoot terug omdat ik vaart in de wedstrijd wilde houden. Hij weet waarschijnlijk Afgelopen weekeinde werd op nieuw duidelijk dat veel spelers en trainers in het betaald voetbal ge frustreerd rondlopen. Het gaat dan vooral om mensen die bij een club wer ken waar het slecht mee gaat. Scheids rechters, tegenstanders en medespelers moet het ontgelden, alleen maar omdat die mensen hun eigen frustraties niet kwijt kunnen. Het beste voorbeeld daarvan was giste ren natuurlijk José Fortes Rodriguez van RBC. Hij stond nog geen twee mi nuten in het veld en kon al weer ver trekken met een rode kaart. Bij de eer ste tackle die hij inzette had hij een kaart verdiend, bij de tweede niet. Scheidsrechter Temmink gaf geel, waarop Fortes even heel bijdehand ging doen. Temmink was volgens hem een kneus en Fortes vroeg hem of hij doof was. Het incasseringsvermogen is bij iedere scheidsrechter anders en mis schien was dit wel niet zo zwaar om nog een keer geel te geven. Maar daar heeft RBC niets meer aan, want ze kwa men met tien man te staan en waren toen helemaal kansloos. Het gedrag van Fortes past bij voetbal lers, die bij een club spelen die tekort- komt voor het niveau van de eredivisie. Na afloop verklaarde hij dat hij gretig wilde invallen, om daarna nog even over Temmink te beginnen. Volgens Fortes lijkt hij op iemand die een vorm van het syndroom van Down heeft. Dat is toch niet te geloven! Dat je zoiets voor de camera zegt, gaat wel heel erg ver. Hij brengt zijn club in diskrediet en heeft de trainer en zijn medespelers laten vallen. Eigenlijk kun je hem nu niet meer op stellen. De leiding van de club moet in grijpen en zeggen: tot hier en niet ver der. Bedankt voor bewezen diensten en tot ziens. Het zal misschien best een goede jongen zijn, maar wat heeft RBC nou aan hem? Fortes is of geblesseerd, of hij is geschorst. En gisteren toonde hij absoluut geen respect, terwijl hij moet beseffen dat hij een voorbeeld functie heeft. Kinderen van acht, negen jaar kijken ook naar dat programma. Net als Fortes Rodriguez was ook Huub Stevens gisteren weer in een ne gatieve rol te zien. Hij zei dat hij de bal richting scheidsrechter Van Egmond wilde spelen, maar volgens mij wilde hij hem gewoon raken. Dat Stevens zich weer liet gaan met ca mera's in de buurt, was niet de eerste keer. Terwijl hij juist een voorbeeld voor andere Nederlandse trainers moet zijn. Ik vraag me ook altijd af waarom trainers zich langs de kant zo verschrik kelijk druk maken over randzaken. Ste vens zou zich beter druk maken over het spel van Roda JC of over de manier waarop ze verdedigen. Ook voor hem geldt, dat hij onder druk rare dingen gaat doen. Toch was er gisteren ook een positieve uitzondering te zien. Nadat Klaas Jan Huntelaar een tik had uitgedeeld aan Wouter Gudde van Sparta, riep zijn trainer hem gelijk naar de kant. Gert-Jan Verbeek gaf Huntelaar met een een waarschuwing, want voor het zelfde geld had zijn spits een kaart ge kregen. Zo'n actie van Verbeek moet je waarderen. Want hij heeft ze wel alle maal op een rijtje. Gérard de Nooijer door Barry van der Hooft KERKRADE - De blik in zijn ogen straalde vooral ongeloof uit. Diego Biseswar had Feye noord in het duel met Roda JC zojuist op een 3-2-voorsprong gezet, maar de jeugdige invaller leek het zelf even niet te besef fen. Het doelpunt van de zeven tienjarige A-junior bleek ook nog eens beslissend en daarmee kreeg het levendige duel in Kerkrade een opmerkelijke matchwinnaar. Het doelpunt van Biseswar was het enige in de tweede helft, waar het publiek voor rust al op vier treffers was getrakteerd. Na een sterke openingsfase had Roda JC recht op een voor sprong, maar de spitsen Cissé en Oper kregen de bal niet voorbij doelman Lodewijks. Iedere te genstander van Feyenoord weet dan, dat het missen van die kan sen heel snel afgestraft kan wor den. Zo was het ook in Kerkra de, waar Dirk Kuijt na 25 minu ten uit het niets een voorzet van De Guzman vallend binnenkop te: 0-1. De Rotterdammers, die met slechts drie verdedigers speelden, konden niet lang ge nieten van de voorsprong. Roda JC reageerde binnen drie minu ten met een knap schot van Ser gio (1-1), waarna Feyenoord via een kopbal van Bahia meteen weer een antwoord klaar had. Nadat Kalou een kans op de 1-3 had laten liggen, kwam de ploeg van Huub Stevens vlak voor rust via Oper weer op gelijke hoogte. Veerkracht Van die veerkracht was na rust weinig meer terug te zien bij de thuisclub. Feyenoord domineer de, kreeg via De Guzman en vooral Kalou kansen om op voor sprong te komen, maar moest tot elf minuten voor het einde wachten op het verlossende doel punt. Nadat Kalou een strakke voorzet van Kuijt had gemist, pikte Biseswar de bal aan de lin kerkant op. Hij zocht de combi natie met Pardo, kreeg de bal te rug voor de rechtervoet en liet doelman Kujovic kansloos: 2-3. Diego Biseswar (midden). Kort daarna werd Roda-verde ger Kah na zijn tweede» kaart van het veld gestuurd moest Huub Stevens het rest; van het duel vanaf de tribune) kijken. De zege kwam mei-N in gevaar, waardoor Feyen« over AZ heenging en koploj PSV tot op één punt naderde, De maker van het beslis doelpunt stond na afloop watr wennig voor de camera's en: crofoons, Het deed een denken aan PSV'er Ismail Ab ti, net als Biseswar zevert jaar oud, maar desondanksj al belangrijk voor zijn ploeg; seswar, die vorig seizoen al gen ADO Den Haag debutes had tegen Roda JC meteen merkt dat hij op een hoger veau was beland. Vooral mi doelpunt had hij het zwaar, zat helemaal kapot en kone niet meer verder", vertelde talent. „Voor mijn invalbi was ik niet nerveus, maai mijn doelpunt kreeg ik t geen lucht meer." Als F- en E-pupil droeg Bij war het shirt van Ajax. Het la ge ventje vertrok daarna a Telstar waar hij als C-jia werd opgepikt door Feyeno: Vijf seizoenen later is hij uil groeid tot een technisch sis aanvaller, met een gezonde sis flair en lef. „Dat heeft van zijn vader", vertelde te nisch directeur Mark Wo „Die man is 1.90 meter li weegt 120 kilo en loopt me! tas van Feyenoord door Ana dam. En er is niemand dies wat aan gaat doen." GPD foto Juan Carlos Hidalgo/EPA door Ger Lammerink en Jochem Lippmann LONDEN - Mede door een tref fer van Van Persie heeft Arsenal zaterdag gewonnen bij Wigan Athletic. De topper eindigde in 3-2. De stand was al bij rust be reikt. Wigans voorsprong op Ar senal slonk daardoor tot twee punten. Wel staat de debutant nog op de tweede plaats. De achterstand op Chelsea, dat won van New castle (3-0) is negen punten. Manchester United staat een punt achter Wigan. ManU ver sloeg Charlton (1-3), onder meer door twee doelpunten van Van Nistelrooij. Middlesbrough, don derdag de tegenstander van AZ in de Uefa Cup, won gisteren van Fulham (3-2). Hasselh maakte kort voor tijd in 250e Engelse duel het winoi doelpunt. Wigan keek al snel t achterstand van twee trtl aan. Na 21 minuten l voor Arsenal Van Persie, derde competitietreffer van seizoen, en Henry gescoord, mara was vervolgens succs voor de thuisclub. Weer He en Bullard troffen ook noge doel, voordat de helft van duel er op zat.Van Nisteli had een belangrijke bijdrag het succes van Manchester! ted bij Charlton, 1-3, Dei) van Oranje scoorde twee te de slotfase. Met Lampard Chelsea voert hij met ti fers nu de ANP niet dat we dat vroeger harder deden dan tegenwoordig. Maal ais hij zijn been had uitgesto ken, had hij de bal tegen kun nen houden." Het opstootje rond de fotograaf ontstond in de catacomben. Stevens wilde niet gefotografeerd worden. „Ik had die man drie keer gewaar schuwd, maar hij ging gewoon verder. Toen heb ik zijn camera vastgepakt." ANP door Wilber Hack TILBURG - Willem II maakt vandaag bekend dat Robert Maaskant wordt ontslagen. De trainer van de Tilburgse voetbal club informeerde gisteravond zelf zijn naaste medewerkers. Het bestuur van Willem II wilde het ontslag niet bevestigen. Volgens Pieter Jan Wassing, be stuurslid technische zaken, is er vandaag eerst nog een onder houd met de trainer. Wassing: „We zijn er nog niet finaal uit. Morgenvroeg (vanochtend) heeft er nog een gesprek met de trainer plaats. Daarna komt het bestuur weer bij elkaar." Was sing wilde niet ingaan op de vraag wat er dan nog besproken moet worden. Het lijkt waar schijnlijk dat het bestuur nog niet met het ontslag naar buiten treedt omdat het eerst de spe lersgroep wil inlichten. Het ge plande gesprek met Maaskant kan nooit van lange duur zijn. Het onderhoud is om half tien. Een half uur later al begint de training van de eerste selectie. Het ligt voor de hand dat Maas kant alleen nog naar het stadion komt om afscheid te nemen van de spelersgroep. Eerder dit weekeinde gaf hij te kenneci hij dat, in geval van ontslag, ker wilde doen. Afgelopen vrijdagavond, ri 3-4-nederlaag tegen Vitesse: sloot het bestuur van Wil® om zich in een sp< ring over de positie v kant te beraden. Wassing klaarde toen dat hij nog lijn en verbetering zag spel van Willem II. Gelpi hadden er buiten rellen p Zo'n tweehonderd supptf wilden de entree van h dion bestormen. De politie™ de enkele pittige cha Eerder hadden fans ti wedstrijd tegen Vite spreekkoren om het vertes1 Maaskant gevraagd. De bijeenkomst van hi was gistermiddag, nadat t nisch manager Kees Zwam» en Wassing van een scflW reis uit Hongarije waren keerd. Bij dat overleg v_ ook voorzitter Jan Vulliiff ningmeester I en de bestuursleden Han^ bunt en Kees zig. Zwamborn, um. technisch moet adviseren^, maar kort. Hij is ste kandidaat om ontslag op te volgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 18