IC Hulst is een yuppenstad Wethouder ergert zich aan Nieuw West PZC Ingehouden jubileumfeest Oude Vaart Bezwaren zorgwoning ongegrond verklaard Geen extra geld tunnelbrandweer Rien Poortvlietmuseum dicht Schade na brand in eetcafé Sluis Van Doorn heeft mooiste goudvink l- nu .ot 20% korting VOLVO CAICAPPENDIJK Verlangen naar nieuwbouw erzet tegen «inrichting [arijkeplein Mobiele tweeverdieners zijn bedreiging voor middenstand Zeelands grootste fiets fitness-specialist vanaf 2 december ook op Walcheren! fiets Sc fitness zaterdag 19 november 2005 HEINKENSZAND - Het wordt nog razend moeilijk de brandweerzorg voor de Westerscheldetunnel te verbete ren. Borsele staat niet te springen om (extra) geld uit te trekken. De NV Westerscheldetunnel voelt zich niet geroe pen een financiële bijdrage te leveren. De rijksoverheid zal over de brug moeten komen, is het algemene gevoel in de Borselse politiek. Zonder extra investeringen is het niet mogelijk de vastgestelde aam-ij tijd voor de brand weer bij een ongeval in de tunnel te halen, bleek uit een donderdag gepresenteerd onderzoek van de Borselse re kenkamer. Een extra rijbaan naast de tunnelweg en een permanente bezetting van de brandweerkazerne in Bors- sele tussen 7.00 en 19.00 uur zijn in elk geval nodig. „Ik kan die aanbevelingen niet overnemen", reageerde de Bor selse burgemeester J. Gelok gisteren. „De gemeenteraad heeft eerder uitgespx-oken dat er geen cent extra in de brandweer mag worden gestoken met het oog op de Wes terscheldetunnel." Gelok kan dit standpunt wel volgen. „De Westerscheldetunnel is geen regionale verbinding, laat staan een lokale, maar veel meer een internationale. Borsele wil de brandweerzorg wel op zich nemen, maar niet de financiële verplichtingen die daaraan vastzitten. Borsele is daarvoor een maatje te klein en de eigen inwo ners krijgen dan een stevige rekening gepresenteerd. MIDDELHARNIS - Het Rien Poortvlietmuseum in Mid- delharnis gaat per 1 januari 2007 dicht. Het museum draait volgens stichtingsbestuurder en gemeentesecreta ris H. Scholtens al jaren verlies en is niet langer boven wa ter te houden. De uitgebreide collectie schilderijen en te keningen van de tien jaar geleden overleden boekenillus- trator gaat terug naar de familie. De stichting heeft de meer dan 1200 werken in bruikleen. Volgens Scholtens is nog niet bekend wat de familie verder met de stukken gaat doen. Het Rien Poortvlietmuseum werd in 1992 ge opend. In de beginjaren trok de voorziening gemiddeld veertigduizend bezoekers. Na de dood van Poortvliet in 1995, daalde het aantal belangstellenden drastisch. SLUIS - Een schoorsteenbrand op de bovenverdieping van eetcafé De Zevende Hemel in Sluis heeft in de nacht van donderdag op vrijdag voor behoorlijk wat schade ge zorgd. De melding kwam rond twaalf uur binnen bij de brandweer van Sluis. Toen het korps arriveerde, kwam de rook al door de dakpannen. Er werd assistentie ingeroe pen van de korpsen van Cadzand en Knokke-ITeist. Het Belgische korps kwam met een ladderwagen. De brand haard bleek zich tussen het dakbeschot en de schoorsteen mantel te bevinden. Vermoed wordt dat de brand is ont staan door het stoken van de open haard. De meeste scha de werd aangericht in de woonkamer en een slaapkamer. Rond half twee werd het sein brand meester gegeven. TERNEUZEN - J. van Doorn uit Hoek is clubkampioen geworden van vogelvereniging de Vogelvrienden uit Ter- neuzen. Zijn goudvink kreeg de meeste waardering van de jury tijdens de jaarlijkse tentoonstelling, die ook van daag nog te zien is (11-20 uur) in de bovenzaal van café Du Commerce aan de Markt in Terneuzen. door Harold de Puysseleijr SINT JANSTEEN - De gemeen te Hulst heeft alle bezwaren te gen de bouw van twee groepswo ningen voor dementerende oude ren aan de Hoofdstraat in Sint Jansteen ongegrond verklaard. Dat blijkt uit de zogeheten com mentaarnota die de gemeente heeft gemaakt ter afronding van de inspraakprocedure. Het zorgcentrum is gepland op de hoek van de Hoofdstraat en de Geslechtendijk, de locatie waar Polspoel Elektronica was gevestigd. De gemeente heeft tijdens de in spraak drie reacties van buurt bewoners binnen gekregen. Ro de draad in hun bezwaren is dat ze vrezen voor overlast, verlies van uitzicht en privacy en waar devermindering van hun wo ning. De gemeente weerlegt die be zwaren door erop te wijzen dat het geplande gebouw ontwor pen is volgens de voorschriften in het bestemmingsplan. Ook stedenbouwkundig is het zorg- huis van een verantwoord ontwerp, aldus de gemeente Hulst. De gemeente kan de angst voor overlast en aantasting van de privacy die bij sommige omwo nenden leeft, niet goed plaatsen. „Alle detailhandelsactiviteiten die in de huidige situatie heb ben plaatsgevonden, tasten kennelijk de privacy niet aan. Met de bouw van groepswonin gen voor dementerende ouderen komt het bedrijfsmatige ka rakter van de locatie te verval len." (Advertentie) DOMBURG GOES Kleding van o.a. Gaastra, Riverwoods Gant jg Kom kijken naar onze leuke kerst-collectie Advertentie door Frank van Cooten SLUIS - Wethouder J. Provoost van de gemeente Sluis heeft het helemaal gehad met oppositie partij Nieuw West. „Erg nega tief dat deze fractie alles onder uit probeert te schoffelen. Nieuw West is de woordvoerder van het conservatief denken. De ze partij kijkt toe hoe het schip steeds verder zinkt." Nieuw West' vindt dat de ge meente Sluis met de voorberei ding van tientallen projecten te veel hooi op de vork neemt. Sluis moet zich juist concentre ren op haalbare projecten, zegt de fractie. Daarnaast is de ge meente volgens Nieuw West de regie kwijt. De macht ligt bij de gebiedscommissie en bij project ontwikkelaars. Deze stelling schiet bij wethou der Provoost en ook bij burge meester J. Sala in het verkeerde keelgat. Provoost heeft al een slogan voor Nieuw West voor de komende gemeenteraadsverkie zingen. „Stem Nieuw West, dan gebeurt er geen pest en wat geef je om de rest." Deze slogan wordt gesteund door wethouder L. Wille. Nieuw West-raadslid H. Meijer heeft geen zin in Sinterklaas-rij melarij. „Ach, ik zou kunnen zeggen 'wethouder Johan is een man die niets kan', maar dat is flauw." Begroting De botsing bereikte donderdaga vond een voorlopig hoogtepunt tijdens de behandeling van de gemeentebegroting 2006. Nieuw West maakt zich druk om projec ten als de hérinrichting van Cad- zand-Bad, Sluis aan Zee, Groe- de Podium, de herinrichting van Breskens, de aanpak van de zwakke schakels aan de kust en de verdieping van de Wester- schelde. „Wij roepen het college op af te dalen naar de bewoonde wereld en met beide benen op de grond te gaan staan. Waar zijn we in godsnaam mee bezig? De projecten tuimelen over el kaar heen. De uitwerking en de voortgang overstijgen verre de capaciteit van de gemeente. Het resultaat is een volkomen dolge draaid apparaat, zowel bestuur lijk als ambtelijk. En financiële gevolgen zijn niet te overzien." De oppositiepartij vindt het on voorstelbaar dat het zo ver is ge komen. „De raad heeft over veel projecten nooit inhoudelijk ge debatteerd. Inhoudelijk is bij de raad weinig over de plannen be kend, terwijl veel projecten een enorme impact hebben op ons gebied en onze inwoners. Het wordt tijd dat de raad de teu gels weer zelf in handen neemt." Voortvarend Wethouder Provoost past ervoor een sterfhuisconstructie toe te passen op West-Zeeuws-Vlaan- deren. „We moeten naar de toe komst kijken. Ik ben blij dat het huidige college niet bij de pak ken neerzit en voortvarend te werk gaat. Het gaat om een stuk werkgelegenheid en een gezon de toekomst voor de landbouw en recreatie. Daarnaast is een groot aantal projecten door de vorige gemeenteraad al op de rol gezet." Provoost en Sala zeggen de re gie van projecten zeker niet uit handen te geven. Volgens Pro voost is juist sprake van een uit stekende samenwerking met al le instanties die bij de projecten zijn betrokken. „Dat was bij het vorige college wel anders. Toen waren de verhoudingen met de provincie heel slecht." Raadslid C. Bolijn-Hertzberger (D&T) vindt dat Provoost de vo rige burgemeester van Oost burg, G. Noordewier, onterecht beschuldigt. „Dat is niet netjes. Onder Noordewier zijn juist veel projecten gestart." Burgemeester Sala mist een al ternatief van Nieuw West hoe het wel zou moeten. Sala noemt Breskens als een uitstekend voorbeeld van de aanpak van het college. „Feit is dat de aan pak van Breskens op koers ligt. Deze reconstructie is de afgelo pen twee jaar projectmatig aan gepakt." (Advertentie) U rijdt VOLVO Wij doen de rest. Mr. F.J. Haarmanweg 49 Terneuzen Met een ballonnenwedstrijd en een spelletjesmiddag vierde Oude Vaart het 25-jarig bestaan. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Het is een ietwat vreemd verjaardagsfeest, geeft Chris Dingemanse direct toe. Natuurlijk is-ie als directeur van Oude Vaart blij dat de Temeuzense christelijke basisschool het zilveren jubileum viert. Maar het is wel raar om vóór het partijtje al te we ten dat het huidige schoolgebouw een volgend lustrum niet gaat halen. De school gaat volgend jaar tegen de vlakte. Net achter het gebouw - op de plaats van de voormalige openbare school De Golfslag - moet in augustus 2007 een nieuwe Oude Vaart verrijzen. De naam, die 'gepikt' is van de gelijkna mige wijk, past formeel gezien niet meer, omdat de school net de grens over wipt naar Triniteit. „Maar de plek ligt zo dicht tegen de wijk aan dat we zon der bezwaar onze huidige naam kunnen houden. Het behoud van die naam en de verbondenheid met de wijk waren heel belangrijke argumenten om niet deel te nemen aan een brede school aan de Dok- weg", betoogt Dingemanse. De Oude Vaart begon in 1980 in de toenmalige nieuwbouwwijk met zestig leerlingen; 25 jaar later zijn er een kleine driehon derd meer. Een aantal dat de komende jaren stabiel moet blijven. De omvang van de school lijkt dan ook vast te staan. Dingemanse: „De grootte van het gebouw staat inderdaad vast. De teke ningen zijn zo goed als klaar. Als de ge meenteraad begin volgend jaar toestem ming geeft, kunnen we bij wijze van spreke direct van start. De directeur voegt er na enig doorvra gen aan toe dat directie en architect wel rekening houden met eventuele onver wachte ontwikkelingen. Of er op ter mijn groei in zit, valt nu weliswaar niet te voorspellen. Maar het is logisch om nu een gebouw neer te zetten waar even tueel later een lokaal of een vleugel aan gebouwd kan worden, bevestigt Dinge manse. „We doen niet mee aan de brede school, maar je kunt natuurlijk niet he lemaal vooruitzien hoe het in de toe komst met kinderopvang gaat. We slui ten in elk geval geen mogelijkheden bij voorbaat uit, ook al omdat we straks mogelijkheden hebben aan de Tamarin destraat." Oversteken De voormalige Golfslag moet tegen de vlakte voor de nieuwbouw. Zo'n 150 leerlingen van de bovenbouw worden tijdelijk elders ondergebracht. Het voor malige onderkomen van De Spring plank (een school voor moeilijk lerende kinderen) aan de Jacob Catsstraat staat leeg. Maar Dingemanse heeft er een lief ding voor over als de basisscholieren geen extra drukke straten (de Axelse- straat bijvoorbeeld) hoeven over te ste ken. „Het terrein van onze huidige foto Peter Nicolai school wordt in de nabije toekomst ge bruikt door onze buurman, stedelijke scholengemeenschap De Rede. We ho pen dat een aantal leerlingen van De Re de naar de Jacob Catsstraat kunnen, zouden onze leerlingen hier aan Oude Vaart kunnen blijven. Begin volgend jaar is duidelijk of zo'n oplossing moge lijk is." Hoewel het bestuur, de directie en de leerkrachten met hun hoofd al bij de toekomst zijn, mocht het zilveren ju- blieum niet zo maar voorbijgaan. Dus vierde de school gisteren feest: een mid dag spelletjes doen en een ballonnen wedstrijd. Dingemanse wilde de wed strijd nog een beetje spannend maken door de ballonnen na 25 tellen de lucht in te laten gaan. Hij maakte het iets te moeilijk door een zevenjarige de gele genheid te geven zijn ballon na zeven tellen los te laten. De helft van het schoolplein volgde zijn voorbeeld. Din gemanse kon er wel om lachen. „Het is feest, maar dat betekent niet dat alles volgens de regie moet gaan. Spontaan en ongedwongen, zo hoort het." flOSTERZANDE - De herin- lüng van het Marijkepiein in verzande krijgt weinig in- jjjjng van de omwonenden, (bleek donderdagavond tij- de vergadering van de pSraad Kloosterzande. iplein wordt opnieuw inge- l naar de wensen van de *iaad. Er komen extra ptlantaarns en het plein opgefleurd met bloembak- daarover tevreden gezich- venvachtte bij de omwonen- ,|(ffam bedrogen uit. „Is het 5 soms uit de lucht komen a" vroeg een buurtbewo- m hebben toch niet om inbakken gevraagd. En ook om het verloren gaan van 'jantal parkeerplaatsen." iiouder E. de Deckere wees Aanwezigen er op dat de anbakken zijn afgesproken ide dorpsraad. „We kunnen Ibij iedere inwoner gaan in- gren of die het er mee eens bovendien heeft er informa- indekrant gestaan." rugdraaien Svan de aanwezigen vond de arichting van het Marijke- soverbodig. „We hadden he- aal geen problemen. Nu kun- lergeen vrachtwagens meer jheen en zijn we een aantal ieerplekken kwijt. Zou het sgoed idee zijn de herinrich- jweer terug te draaien?" i voelde De Deckere niks i „Alles is uitgevoerd vol- s afspraak. We gaan echt iherstellen. We blijven niet [psraadvoorzitter R. Assel- «vielde wethouder bij. „Dit fen we inderdaad met de ge uite afgesproken. Dat is in ie tvergadering van de dorps- itersprake gekomen. Verga pen die voor iedereen toe- idijk zijn en waar iedereen iveel te zeggen heeft. Laten voordat we oordelen, eerst wachten tot de herinrich- tlaar is." Het verzoek van antal bewoners om contai- ondergronds te plaatsen, De Deckere van de hand. tieuwe Marijkepiein zal in über worden opgeleverd. nor Sint Cecilia ildigt twee niden zangers KGE - Een gouden Grego- speld hadden ze tien jaar kal gekregen. Pater Poppe 11dede 'gouden zangers' Piet fijs en Eduard Bonte daar- gisteravond in gemeen- spseentrum Malpertuus in ijeeen ereteken voor bijzon- verdiensten op. Ook over zijde hij een oorkonde. De P (79) en Bonte (74) zingen a al een halve eeuw bij het sigd koor Sint Cecilia in ^e. Bonte is tenor en niet al- slid van Sint Cecilia, maar ban het Gregoriaans heren ten van de bejaardenzang- ïp in Clinge. De Nijs was eger ook tenor, maar hoort bij de bassen. Hij zingt ook bt Gregoriaans herenkoor. bezorgklachten: 500-0231231 ipmaandag t/m vrijdag ge kende de openingstijden; «erdags tot 12.00 uur edactie êeuws-vlaanderen WlemAlexanderlaan 45 tostbus 145 '530 AC terneuzen el: 0115-645769 ex: 0115-645742 ■mail: redtern@pzc.nl ené Hoonhorst (chef) J'outBareman fymond de Frel 'ené van Stee :ri's Bakker (sport) beudeloo 16 ?estbus 62 Jö60 AB hulst lel: (0114)372776 ex: (0114)372771 '■mail: redhulst@pzc.nl ^eila van Doorsselaer féntrale redactie «ationspark 28 bestbus 31 ^0 AA goes (0113)315500 ex: (0113)315669 '■mail: redactie@pzc.nl ternet ''Av.pzc.nl ••mail: web@pzc.nl door Harold de Puysseleijr HULST - De toename van het aantal jonge tweeverdieners zon der kinderen in de gemeente Hulst vormt een bedreiging voor de middenstand in de gemeente. Adviesbureau Dataharvest uit Zeewolde signaleert dat gevaar na onderzoek van de belangrijk ste consumententrends in alle Nederlandse gemeenten met meer dan 20.000 inwoners. „Hulst lijkt de sub-yuppenstad van Zeeland te worden", zegt di recteur E. Plate van Datahar vest. „De mobiliteit (twee auto's of meer) is sinds 1997 met meer dan driehonderd procent geste gen. Het aandeel senioren neemt af en het aandeel gezinnen met, kinderen ook. Het aandeel jonge re tweeverdieners met een hoge re mobiliteit daarentegen, neemt toe. Daardoor is het ge vaar voor koopkrachtverlies groot in Hulst. Door de hoge mo biliteit kopen mensen makkelij ker elders. Dat hoeft niet als er een winkelcentrum is met een hoge verblijfswaarde, goede par keervoorzieningen en winkels die inspelen op de veranderende vraag." Dataharvest stelt in het onder zoek vast, dat het winkelbeleid van de meeste gemeenten in Ne derland toe is aan vernieuwing. Winkelgebieden lijken te veel op elkaar, zeggen consumenten die meededen aan het onder zoek. Dataharvest maakte een top drie voor de vier belangrijkste consumententrends: mobiliteit, koopkracht, het aandeel gezin nen met kinderen en het aan deel vijftig-plussers. De top drie van de koopkrachttoename wordt aangevoerd door de ge meente Zundert, waar de koop kracht met veertien procent groeide. Diezelfde toename is er in Drimmelen en in Hulst. In die plaatsen nam ook de mobiliteit sterk toe. De gemeente Hulst komt niet voor in de andere top drie's. De toename van vijftigplussers tus sen 1997 en 2005 is het grootst in Geertruidenberg, de gemeen te Zwartewaterland voert de lijst aan als het gaat om dé stij ging van het aantal gezinnen met kinderen. „Wij horen vaak dat dé consu ment grijzer wordt", zegt Plate, „maar de gemiddelde consu ment bestaat niet. Netzomin als er een gemiddelde gemeente be staat. Er zijn grote verschillen en daar moet je op in zien te spe len met het winkelaanbod of het assortiment. Anders ontstaat er kortsluiting tussen bewoners en winkels, met leegstand en dalen de omzetten als gevolg." Hulst kan volgens Plate - die het winkelcentrum van Hulst overigens niet persoonlijk kent - een aantrekkelijke vestigings plaats voor winkeliers zijn. „Mits het koopcentrum sterk ge noeg is. Daarvoor zou vastge steld moeten worden welke be woners wel en welke er niet win kelen in Hulst. Dan kun je daar op inspelen met winkelaanbod, bereikbaarheid en promoties."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 71