>zc <G r Schoolzwemmen terug in Sluis krijgen douches Sluise stranden ZONDAG GEOPEND Brugman Snuffelen naar koopjes in de kerk VERSCHOORE 0ieenteraad stemt in met herinvoering, tegen zin van wethouder Wijk Sas naar Raad van State Sluis zoekt plek voor VVV Vragen over molen Windlust Hoek STAP IN DE WERELD VAN HET SPEL J www.familievermaak.nl l Ictie tegen igere snelheid polder Graauw M IJzendijke loet op andere ilek komen avans keukens badkamers ©ndernemer zeeuwse almanak Bijbel (tie: 0113-315649 S»31.4460 AA Goes ^Midden-Zeeland: 0113-315520; «.Vlaanderen: 0114.372770; Jat 020-4562500. 19 november 2005 OOSTBURG OOST-SOUBURG GOES VLISSINGEN MIDDELBURG M'N-l EUR ..JERNEU/EN - HULST ZIERIK2EE editie Zeeuws-Vlaanderen SAS VAN GENT - De Bewonersgroep St. Albert-Noord in Sas van Gent gaat in beroep bij de Raad van State te gen het bestemmingsplan Buitengebied Temeuzen/Sas van Gent dat door de gemeenteraad is vastgesteld. De ge meente heeft op het laatste moment twee percelen grond ten noorden van de wijk St. Albert buiten het bestem mingsplan gelaten. Dit om de weg vrij te maken voor aan leg van een woonwagencentrum aan de Vrij straat. De pro vincie vindt dat de gemeente niets verkeerds heeft gedaan en wees deze week de bezwaren van de bewonersgroep af. De Raad van State is nu het laatste station waar de bewo ners hun gelijk kunnen halen. Naar aanleiding van de commotie over de plannen voor het woonwagencentrum besloot de gemeente in juni nog meerdere locaties te on derzoeken. De gemeente heeft de bewoners sindsdien en kel nog gemeld dat er onderzoek wordt gedaan naar ver vuiling van de grond aan de Vrij straat. De wijkvertegen- woordiging praat maandag met wethouder A. van Waes. De bewoners verwachten dat ze dan te horen krijgen wat het locatieonderzoek heeft opgeleverd. Ze denken dat de locatie Vrijstraat nog hoog op het wensenlijstje staat. SLUIS - Wethouder L. Kamphuis van Sluis komt nog voor de gemeenteraadsverkiezingen in maart met een voorstel voor vestiging van het centrale VW-kantoor in zijn gemeente. Dat zei hij donderdag tijdens de vergade ring van de gemeenteraad. Het is echter nog wel zoeken naar een locatie. In het gemeentehuis van Aardenburg is op dit moment geen ruimte voorhanden. Het voorstel om de VW tijdelijk onder te brengen in een leegstaand bank gebouw in Aardenburg, werd niet omarmd. „Dat is te duur", meldde Kamphuis. Ondernemend Aardenburg wil de VW graag in de kikkerstad onderbrengen. HOEK - De gemeente Terneuzen moet werk maken van de restauratie van molen Windlust in Hoek. Dat vindt CDA-raadslid G. Korver. In schriftelijke vragen aan bur gemeester en wethouders wil ze weten of er een renovatie plan is voor de molen en wanneer dat dan wordt uitge voerd. Korver wijst er op dat molen Windlust een beeldbe palend element is in het centrum van het dorp, maar er verwaarloosd uitziet. Naast de molen wordt een nieuwe woonwijk gerealiseerd die ook de naam Windlust kreeg. In het plan worden voorwaarden gesteld aan de bouw van de huizen zodat ze niet te veel wind wegvangen en de mo len kan blijven draaien. De molen staat er al geruime tijd werkeloos bij. Eind 2003 leverde molenaar F. Weemaes de sleutel in omdat de restauratie van Windlust uitbleef. De molen laten draaien werd volgens hem te gevaarlijk. Advertentie VOOR JONG EN OUD SINTERKLAAS Za. 26 november van 12.30 uur tot 13.30 uur CARROUSEL VLISSINGEN (Advertentie) een oud sieraad achter in de linnenkast of een nieuw horloge dat bij je past? 0Ud VOOf W\^\\\N ^c>u(CWaariC nu goudinruilaktie bij juwelier Postma, Dam 7 Zierikzee van 12.00 tot 1 8.00 uur 'uitsluitend keukenshowroom. TERNEUZEN - Traditiegetrouw trok de jaarlijkse novembermarkt in en om de Goede Herderkerk in Terneuzen gis teren weer honderden kijkers en koop lustigen. Al ruim voor de opening om half twee 's middags stond er een meterslange rij voor de ingang van de kerk. Binnen wachtten talloze tweedehandsartikelen zoals boeken, serviesgoed, speelgoed en elektrische apparatuur op een nieuwe eigenaar. De mooiste stukken waren er al snel uit. Ook kledingstukken gingen grif van de hand. De opbrengst van de rommelmarkt be steedt de kerkvoogdij aan het onder houd van de gebouwen van de hervorm de gemeente. In de Goede Herderkerk staat de herinrichting van een conferen tieruimte hoog op het verlanglijstje, evenals een aparte ruimte om lekker nijen te bakken die verkocht kunnen worden. „Maar voorlopig zit dat er niet in. We moeten eerst nog een beetje spa ren, want we hebben de laatste tijd veel geld uitgegeven aan schilderwerk"ver telt kerkvoogd J. Buijze. Vandaag is de novembermarkt geopend van 9.00 tot 14.00 uur. Dan worden op het kerkplein ook grotere meubelstuk ken te koop aangeboden. foto Peter Nicolai HiS - Basisschoolleerlingen de gemeente Sluis kunnen onder schooltijd zwemles i volgen. Nadat de gemeente- ideerder dit jaar besloot geen Mmecr uit te trekken voor I schoolzwemmen, ging don- [dag tijdens de behandeling de begroting het roer toch !e partijen gingen akkoord met invoering van zwemles voor de groepen 3 en 4 van alle basis scholen. Per wanneer is nog on duidelijk. Wel werden enkele voorwaar den gesteld. Om het verlies aan schooltijd door het heen en weer reizen te beperken, is de fre quentie teruggebracht naar één keer per twee weken. Hiermee worden ook de vervoerskosten beperkt. Het schoolzwemmen verdween in september door bezuinigin gen van het lesrooster. Wethou der L. Wille vond herinvoering niet nodig. Hij had informatie ingewonnen bij directeuren van de bijzondere scholen. Volgens hem waren vijf van de zes direc teuren tegen herinvoering van het schoolzwemmen. Tijd De directeuren zeiden hem dat de lessen te veel tijd vergen, en dat gaat weer ten koste van an dere vakken. Zo is de school in Eede bijna anderhalf uur onder weg voor een zwemles van een half uur. De directeuren zouden het geld liever besteden aan lo gopedische hulp. CDA-raadslid R. de Croock betreurde het dat de onderwijsmensen op de werk vloer niet waren geraadpleegd. Daar is volgens hem wel een meerderheid te vinden voor te rugkeer van de zwemles. Hij werd op zijn wenken bediend, want met algemene stemmen ging de raad akkoord met herin voering van het schoolzwem men. Zowel het CDA als oppositiepar tij Nieuw West dienden een amendement in om de herinvoe ring te bewerkstelligen. Nieuw West stelde voor geld vrij te ma ken door de functie van een jeugdopbouwwerker te schrap pen, maar daar wilde de rest van de gemeenteraad niet aan. Het voorstel van het CDA om het benodigde geld uit de alge mene reservepot te halen, kon wel op brede steun rekenen. Christelijke basisschool De Drie klank in Oostburg was overi gens als enige school in de ge meente niet gestopt met het zwemmen. „Doordat we een vak leerkracht voor lichamelijke oe fening hebben met de bevoegd heid voor het geven van zwem les, konden we een gymles inle veren voor een les zwemmen. Op die manier kost het ons niets.", vertelt directeur A. de Groote. IAAUW - Graauwenaar Pa il Keizer voert op internet ac- jilegen verlaging van de maxi- gunsnelheid rond zijn dorp. ijder voerde Keizer actie op jj website voor een permanen- «rdienst tussen Perkpolder iHansweert. Nu luidt zijn slo- a op digitaal.graauw.net: fenkolder in de polder. Tach- kilometer, daar kun je mee niskomen'. Hij wil Water ig eeuws-Vlaanderen er- 33 overtuigen dat er geen hagvlak is voor het plan om I snelheid op de polderwegen jkI Graauw te verlagen van ïèlig naar zestig kilometer jeuur. Weggegooid geld, vindt adeel van de Graauwenaren. fcder deze week hoonden iipsbewoners het plan weg tij- fcsde jaarvergadering van de jroraad. Op de wegen is nog aileen ongeluk gebeurd, zeg- p». pNDUKE - Als de inwoners nUzendijke een zwembad wil- i houden, moet er een totaal itiffi bad op een andere plek in Idorp worden gebouwd. Advertentie ningen op de stranden wil verbe teren. Zo wordt onderzocht of blik en papier gescheiden inge zameld kunnen worden bij de duinovergangen. Ook gaat de groep aan de slag met strand- douches. „Het streven is om vol gend jaar al twee of drie douches te plaatsen. We willen de kwaliteit van onze stranden verder opkrikken. Het is de be doeling om de strandvakken een thematische invulling te geven. Denk bijvoorbeeld aan een '(Advertentie) sportstrand, een gedeelte waar je mag kitesurfen en een vlieger gedeelte", zegt wethouder L. Kamphuis. „Ook worden alle borden met verouderde informa tie vervangen. Daarnaast laten we in de wintermaanden afval- korven staan in de buurt van de strandpaviljoens, omdat er in de ze maanden veel strandwande lingen worden gemaakt." Ook de mogelijkheid om op klein schalig niveau slaaphuisjes te bouwen, wordt nader bekeken. Blauwe vlag De werkgroep wil daarmee een vervolg geven aan de uitverkie zing van Sluis dit jaar tot schoonste Noordzeestrand van Nederland. Behalve een Gouden Wimpel kreeg Sluis ook zes blau we vlaggen voor haar stranden. Dat zijn internationale milieu onderscheidingen, die jaarlijks worden toegekend aan stranden en jachthavens die voldoen aan strenge kwaliteitseisen. Sluis deed niet eerder mee aan deze onderscheidingsrace. Vol gens toerisme-manager T. Maen- hout van de gemeente Sluis was dat een bewuste keuze. „Nu was de tijd rijp om er voor te gaan, omdat we vermoedden dat we ook daadwerkelijk vlaggen kon den binnenhalen", zegt zij. Kamphuis onderstreept dat. „Maar dat het vroeger niet be langrijk werd gevonden, kan ook met de visies van vorige wet houders te maken hebben." De strandpaviljoenhouders en ge meente hebben nog een tweede werkgroep in het leven geroe pen, die zich bezighoudt met de promotie van de uitverkiezing tot schoonste strand. „Daarbij moet je bijvoorbeeld denken aan vermelding op servetten, placemats en snoep wikkelt j es", zegt G. Emmen van de Vereni ging van Strandexploitanten. (Advertentie) Meer weten? Kijk op. www.avans.nl genaar F. Lievens van het fanbad en eigenaar F. Buysse 5 partycentrum Mauritshof a totaal geen brood in voort- ffing van het huidige zwem- iibij het partycentrum. Als er thtoekomst is voor een zwem- ïlin IJzendijke, moet er een luw bad worden gebouwd, lie- ue wethouder L. Wille deze «kweten. i wethouder zei dat donder hond in de vergadering van gemeenteraad. De raad nam ii motie aan over het uitvoe- uuan een onafhankelijke con- i-expertise. Eerder onderzoek jsl uit dat renovatie van het id minstens een half miljoen io kost. Actiegroep Stichting Watergat gelooft daar geen van en dringt al een tijd n op een contra-expertise om cijfers te onderzoeken. 'Ionderzoek komt er dus. Te cs komt er een exploitatie- teoek naar de jaarlijkse kos- cen de subsidie die nodig is 'bet zwembad te exploiteren, die riep de raad op niet voor ?iejopie' te spelen. „Als uit 'onderzoek blijkt dat een sembad kansen heeft in IJzen- jke, moeten de fracties voor jamuari aangeven hoeveel geld over hebben voor het open den en de exploitatie." P informatieavond van Watergat werd eerder geop- cd om een nieuw bad aan de «-oostkant van IJzendijke te Uwen, bij de nieuwe wijk. door Raymond de Frel SLUIS - Bezoekers van West-Zeeuws-Vlaamse stran den kunnen zich vanaf volgende zomer onder een douche ont doen van plakkerig zand en zout. De gemeente Sluis en strandpaviljoenhouders bekij ken momenteel welke plekken het geschiktst zijn om een stranddouche te plaatsen. De gemeente en de Vereniging van Strandexploitanten West- Zeeuws-Vlaanderen hebben be gin deze maand een werkgroep geformeerd, die de basisvoorzie- (Advertentie) Hulst*, Absdaalseweg 19, Telefoon 0114-320080 (Advertentie) 'emWcom Zijn moeder schrok zich een ongeluk. Zoonlief zat zich thuis met een pen uit te leven in de kinderbijbel. „Wat doe je nou!", riep de Zeeuws-Vlaamse verontwaar digd. Waarop het jochie even op keek, een serieus gezicht trok en zijn daad toelichtte: „De juffrouw op school zegt elke ochtend voordat de les begint: 'In de Bijbel staat geschre ven'. En in onze Bijbel staat nog helemaal niets geschre ven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 69