ianchez eerste geplaatst in Sluiskil m Ajax kan zomaar tiende staan Gebrselassie wil Zatopek evenaren in wereldrecords Feyenoord begin 2006 traint in Zeeland Blessure Castelen wekt woede Koeman 21 Ockenburgh wacht dubbele krachtproef oernooi wereldbeker driebanden begint voorinschrijving op 1 december Sneijder verlengt contract Zeeuwse records broers Goverse Hulst huldigt sportkampioenen Ziekteverzekering voor sporters Skister Gerg mist mogelijk Spelen Gaudio ook naar halve finales zaterdag 19 november 2005 IPJ.zanden Oudenhoven K-In de eredivisie drieban- ,Brdt dit weekeinde een libelprograrama afgewerkt. ,|,t« van Delta/Ockenburgh Lgt vandaag Dekker Keu zit Utrecht en speelt mor- h Sint willebrord het vier „duel tegen Europa m Pleintje. Dekker Keukens treedt aan met onder anderen Eddy Merckx, Jo hn Tijssens, Kurt Ceulemans en weldoener en teamleider Hans van der Wurf. Van der Wurf: „We komen voor een puntje naar Zeeland en dat zal al moei lijk genoeg worden." Delta/Ockenburgh speelt dit weekeinde met Roland Forthom- me, Jean Paul de Bruijn, Henk Habraken en Ad Koorevaar. De Bruijn staat na zijn fraaie pres tatie in Istanboel waar hij derde werd, weer met beide benen op de grond. „Ik ben niet zo'n zwe ver." Vandaag wacht een op re vanche beluste Tijssens. Hij werd door de Hulstenaar in Istanbul hardhandig uit het toer nooi gezet. Roland Forthomme moet het opnemen tegen de in topvorm verkerende Eddy Mer ckx. Morgen staat een nog steviger kluif op het menu. Het duel met Europa Biljarts/'t Pleintje, de nummer vier in de rangschik king, is een echt vierpunten duel. De Brabanders verzamel den evenals Delta/Ockenburgh 9 punten uit 7 duels, maar heb ben één partijpunt minder. Het team debuteert opvallend sterk en verschijnt in de sterkst denk bare opstelling aan tafel. De Duitser Martin Horn voert het team aan. De Belg Francis For- ton is de tweede man, derde man is Gerwin Valentijn. Ook Harrie van der Ven, overgeko men van Den Hoek, is van de partij. «Frits Bakker flSKIL-De Spanjaard Dan- Sénchez voert op de nieuwe «lijst van de driebanders de Jldlop aan en is als eerste ge ils! voor het eerste toernooi ,de wereldbeker in 2006. De ling van de cyclus, die dit door de Belg Frédéric Cau- jis gewonnen, is van 23 tot met 29 januari in het Meulen- in Sluiskil. Jean Paul de lijn uit Hulst is in de nieuwe ikinggestegen naar de zeven- plaats. verdiende met zijn plaats in halve finale in Istanboel 38 sten en is onder anderen de iekKasidokostas, de Duitser jd, de Belg' Merckx en Luis rciiia uit Ecuador gepasseerd etoptwaalf. Dat betekent De Bruijn dat hij automa- shisgeplaatst voor het hoofd tooi in Sluiskil. De voorin- injvingvoor dit toernooi gaat loecember van start. Ook de Bverkoop van toegangskaar- ibegint op die dag. oekerprijzen iOutokumpu worldcup opent ks van vier tot zes toer- xtien Behalve Sluiskil hebben de wereldbond ook de Usaties uit Porto, Hurgha- (Egypte) en Istanboel ge- si Voorzitter Jean Claude tort van de wereldbond ver- ïèt nog twee aanmeldingen, fi zijn ver met een organisa- l uit Zuid-Amerika en hopen ok nog op een toernooi in M-Korea", zegt de Belg, die nog met de organisatoren stanboel wil onderhouden de woekerprijzen die spe len daarmoesten betalen. organiseren tussen Nederlandse en Spaanse talenten. Dat voor stel heb ik aan Meerten Dallin- ga van Sluiskil gedaan. Het zou de bedoeling zijn om op vrijdag, zaterdag en zondag voor de start van de kwalificaties te spe len. En de gedachte is om op zon dag Dick Jaspers voor Neder land en Daniel Sanchez voor Spanje mee te laten spelen." Dallinga heeft dat aanbod in overweging genomen. „We wil len het wel doen, maar het moet ook praktisch mogelijk zijn om de speelzaal al een paar dagen eerder op te bouwen." Boven dien is de organisatie in Sluiskil toch al aardig belast. „Rond het toernooi om de worldcup gaan we nog van alles organiseren, zo als een Zuid-Amerikaans feestje op zaterdagavond, met samba danseressen en demonstraties. We hebben de Mexicaanse we reldkampioen kunststoten al Daniel Sanchez (links) versloeg Jean Paul de Bruijn (rechts) in de finale van het wereldkampioenschap driebanden en is bij de wereldbe ker in Sluiskil als eerste geplaatst. foto PZC Jean Paul de Bruijn keerde maandag terug van dat toernooi en kon alleen in sportief opzicht terugkijken op een geslaagde missie. „Het toernooi zelf kon niet in de schaduw van Sluiskil en Hurghada staan. Alle spelers waren het erover eens, dat die twee organisaties er dit jaar bo venuit staken. De andere twee, in Barendrecht en Istanboel, moeten we maar snel vergeten." Frédéric Caudron stelde in Istan boel de overwinning in de we reldbeker veilig en mag op een gala in Antwerpen in januari spelen tegen de leider van de we reldranglijst: de Spanjaard Dan iel Sanchez. De vier wereldbe kertoernooien van dit jaar lever den overwinningen op voor Dick Jaspers (Sluiskil), Roland Forthomme (Hurghada), Eddy Merckx (Barendrecht) en Torbjörn Blomdahl (Istanboel). De Belg Caudron heeft in de eindstand met 134 punten een voorsprong van twaalf punten op Dick Jaspers. Roland For thomme, Semih Sayginer en Ed dy Merckx behoren ook tot de topvijf. De Bruijn eindigde als dertiende met vijftig punten. Op de ranking is de topvijf na Istanboel niet gewijzigd. San chez voert de lijst aan met 498, voor Caudron (437), Blomdahl (398), Jaspers (304) en Sayginer (268). De Bruijn is met 202 pun ten zevende. Die positie ver schaft De Bruijn het recht om automatisch geplaatst te wor den voor de toernooien om de wereldbeker. De Hulstenaar keerde uit Istan boel terug met een voorstel dat de wereldbond aan de organisa tie in Sluiskil heeft gedaan. De Bruijn: „Ze hebben mij ge vraagd om te bekijken of we in Sluiskil voorafgaand aan ons toernooi een interland kunnen Demonstratie Verder heeft De Bruijn de orga nisatie op zich genomen van een partijtje driebanden van twee rolstoelbiljarters. De Nederlan der Jan Vos en de Belg Johan Grimont geven op zaterdag tus sen de wedstrijden door een de monstratie van een half uur. De organisatie van Sluiskil heeft de tribunecapaciteit voor het toernooi aanmerkelijk ver hoogd. Dallinga: „We kunnen meer toeschouwers onderbren gen, maar ik verwacht op 1 de cember een enorme toeloop. We hebben nu al veel aanvragen voor een passe-partout gekre gen." De voorinschrijving gaat via de site van de wedstrijdlei der van de wereldbond (www.umb.org). Haile Gebrselassie (links) doet in Nijmegen weer een wereldre- tordpoging; Felix Limo (rechts), die hem in 1998 nog de baas Ms,laat de Zevenhenvelenloop nu aan zich voorbij gaan. foto Theo van Zwam/GPD gnonze sportredactie mjmegen - Het wordt zijn 'Jerde deelname aan de Zeven- jtovelenloop. Haile Gebrse- ®s>e (32) fungeert morgen ^gedroomde stand-in voor «Engelse Paula Radcliffe, «ie wegens de nasleep van to bronchitis moest afzeg- Pnvoor de wedstrijd over 15 blometer. past allemaal maar net in ®drukke schema's. De Ethio- to landt vandaag, morgen jtogkomt zijn manager Jos tomens terug in Nederland. zijn vriend op de motor te «naar - als het even kan •een nieuw wereldrecord, laten we het voorlopig even M over wereldrecords heb- to. tempert Hermsens de lichtingen. weken geleden mislukte wereldrecordpoging van rselassie in de marathon ito Amsterdam. Hij soleerde toreen tijd van 2 uur, 6 mi- ■ute& en 20 seconden, daar hij onder de 2.04.55 had .en duiken om het record to Paul Tergat te verbete- h Md, was teleurge- «naar niet verslagen, dagen daarna had ik L aan de lijn. We hadden gesproken dat hij minimaal Week rust zou nemen. "ij was al weer aan het trainen. Typisch Haile. In Am sterdam had hij niet echt gele den, vond hij. Dan moet hij weer lopen", vertelt Her mens, die verantwoordelijk is voor het deelnemersveld van de Zevenheuvelenloop. Vier wereldrecords wil Gebr selassie nog breken. Die van de vijftien kilometer, de halve marathon, de marathon en het werelduurrecord. „Zijn to taal komt daarmee op 22. Net zoveel als zijn grote voor beeld Emil Zatopek. De be kroning moet dan volgen in Peking 2008: goud op de olym pische marathon. Hij treedt dan definitief de voetsporen van zijn landgenoot Abebe Be- kila." Limo In 1994 debuteerde Gebrselas sie met een parkoersrecord van 43 minuten rond. Vier jaar geleden finishte de Ethio piër in 41.36, precies acht se conden achter Felix Limo, sinds die historische afleve ring houder van het wereldre cord op de 15 kilometer. Net als Gebrselassie werd ook Li mo benaderd om zondag aan de start te verschijnen in Nij megen, maar de laatste voel de de marathon van Chicago (die hij begin oktober won) nog in de benen en komt pas weer naar Nederland voor de Montferland Run op 4 decem ber. GPD door Jop van Kempen AMSTERDAM - Vanavond speelt Ajax thuis tegen FC Twente. Altijd een fijn duel. Vraag maar aan Co Adriaanse of aan Jan Wouters. Voor beide Ajax-trainers was een thuiswed strijd tegen FC Twente de laat ste voor hun ontslag. Vergeleken met de dossiers van Wouters en Adriaanse is het dos sier van Blind echter nog dun. Waar Wouters en Adriaanse zo'n anderhalf jaar de kans kre gen Ajax op te krikken, is Blind pas acht maanden bezig. Los van de relatief korte periode die de Zeeuw aan het roer staat, is het bovendien de vraag wie hem vanwege de slechte resultaten uit zijn functie wil zetten. Technisch directeur Martin van Geel is nog te kort bij de club om alle verzen van het clublied uit het hoofd te kennen; hij zal Blind niet de laan uit sturen. De nieuwe technisch commissaris Hennie Henrichs is nog niet eens een maand in functie. Alge meen directeur Arie van Eijden zal ook geen lobby starten. Hij is al bezig zijn bureau leeg te rui men, over tien dagen trekt hij de deur van zijn kantoor achter zich dicht. Voorzitter John Jaak- ke, ten slotte, heeft de handen vol om de scherven van de be stuurscrisis te lijmen. In de laatste competitiewed strijd, tegen NEC, zette Ajax twee records. Voor het eerst in de 105-jarige historie van de club lukte het vier duels achter elkaar niet een doelpuntje te ma ken. Verder beleefde Ajax de meest beroerde seizoenstart in 41 jaar. Hoe slecht is dit Ajax eigenlijk? De vraag lijkt gewettigd. Zo stonden tegen NEC maar liefst acht spelers uit de eigen oplei ding in de basis. De gemiddelde leeftijd van die acht spelers is twintig jaar en zes maanden. De veredelde jeugdspelers zijn stuk voor stuk erg getalenteerd. Ze missen in het veld alleen rijpe ouderen die hen op moeilijke momenten bij de hand kunnen nemen. Daarom renderen ze nog niet. Ajax zou zich toch eens moeten afvragen waarom zo wei nig grote oud-spelers hun loop baan willen afsluiten bij hun oude club. Het voordeel van het jonge team waarmee Blind werkt, is dat de prestaties net zo snel kunnen omslaan als het herfstweer. Als Ajax op overtuigende wijze van FC Twente wint, is de weg naar boven al ingeslagen, redeneren optimistische fans. Zij kunnen zich zelfs vastgrijpen aan het de sastreuze Champions-League- duel met FC Thun. Hoewel Ajax in Bern als een natte krant speel de, predikten tien spelers één voetbalgedachte. Acht van die tien spelers hebben in de jeugd opleiding als kinderen al jaren volgens diezelfde spelopvatting gespeeld. Tomas Galasek predik te een andere voetbalgedachte, maar hij werd door teamgeno ten gecorrigeerd. Eenheid is een voorwaarde voor succes, vinden de optimisten. Na de aanstaan de monsterzege op FC Twente menen zij: nog voor de winter- AMSTERDAM - Ajax heeft het contract met Wesley Sneijder open gebroken en verlengd. De middenvelder staat nu tot 30 juni 2009 on der contract bij de Amsterdamse club. Zijn vorige verbintenis liep tot 2007. Sneijder voetbalt sinds 2000 op contractbasis voor Ajax en speelde tot op heden 116 wedstrijden in het eerste elftal. Daarvoor speelde hij al vanaf 1992 in de jeugd van de Amsterdammers. ANP stop is het schip Ajax vlot ge trokken. Maar Ajax heeft ook pessimisti sche fans. Soms een heel stadion vol. Met de komende zeven wed strijden in het vooruitzicht zien ze de lucht betrekken. Tot aan de winterstop moet Ajax nog naar FC Utrecht, NAC en Hee renveen. Pessimisten De laatste drie seizoenen zijn dat moeilijke duels gebleken. De pessimisten denken dat Ajax in die drie duels twee nederla gen moet slikken en één zege steelt. Resultaat: drie punten. Ook voor de thuiswedstrijden tot aan de winterstop hebben de pessimisten een zwart scenario in de kast liggen. Van de vijftien punten die Ajax tot nog toe bin nen harkte, werden er immers pas zes in de Arena gehaald. In de vier thuiswedstrijden tot aan de winterstop haalt Ajax nog vijf punten. In zeven wedstrijden tot januari dichten de pessimisten Ajax dus nog acht punten toe. Met de vijf tien punten die Ajax nu al heeft, komen de Amsterdammers in de eerste helft van de competitie op een aantal van 23: vorig sei zoen was dat goed voor de tien de plek op de ranglijst, tussen NAC en Willem II. GPD HEERENVEEN - Bij wedstrijden in Heerenveen hebben Niels en Patrick Govere de Zeeuwse schaatsrecords bij de neo-senioren aangescherpt. Niels kwam op de 500 meter tot een tijd van 39.30, hetgeen tevens een evenaring van zijn persoonlijk record was. De tijd op de 1500 meter was 1.57.65. Dit was goed voor een persoonlijk record. Dat werd aangescherpt met 2,5 seconden. Patrick Goverse reed een nieuw persoonlijk record op de 500 meter. Hij realiseerde een tijd van 40.21. Op de 1500 meter scherpte hij zijn Zeeuwse record aan tot een tijd van 1.55.85. HULST - Zwemster Stephanie Rombout is gisteravond voor het tweede achtereenvolgende jaar uitgeroepen tot sporttalent van het jaar in de gemeente Hulst. Dat ge beurde tijdens het sportgala in gemeenschapscentrum Den Dullaert in Hulst. Rombout zwom vorig jaar en dit jaar onder meer vijftien Zeeuwse zwemrecords aan flar den en grossierde in provinciale titels. Sportvrouw van het jaar werd hardloopster Sandra de Block. De atlete sleepte Zeeuwse titels in de wacht op drie afstanden: de 800, de 1500 en de 3000 meter. Biljarter Jean-Paul de Bruijn werd uitgeroepen tot 'sportman van het jaar'. De Nederlands - én Europees kampioen bandstoten behaalde in die spelsoort ook de tweede plaats op het wereldkampi oenschap en liet met die palmares de concurrentie uit an dere takken van sport ver achter zich. Het tafeltennis- team van Reijnaert werd verkozen tot beste sportploeg. DEN HAAG - De sportkoepel NOCNSF lanceert samen met ziektekostenverzekeraar Zilveren Kruis Achmea een ziektekostenverzekering voor sporters. In principe kun nen vier miljoen Nederlanders die aangesloten zijn bij een sportbond er aanspraak op maken. De polis biedt extra dekking voor, bijvoorbeeld, bezoek aan een spor tarts voor blessures, de aanschaf van een sportbril of bra ces. Volgens de initiatiefnemers krijgen mensen die de po lis nemen een prijsvoordeel van ongeveer 100 euro per jaar. Eerder lanceerden ziektekostenverzekeraars al spe ciale polissen voor bijvoorbeeld ouderen en suikerziekte patiënten. ANP FRANKFURT - De Duitse skister ITilde Gerg moet moge lijk de Olympische Winterspelen in Turijn missen. Tij dens een training in Copper Mountain, Colorado, kwam ze ten val. Daarbij blesseerde ze haar rechterknie. Nader onderzoek moet nu uitwijzen hoe ernstig de blessure is. Gerg (30) geldt in Duitsland als een kanshebster op olym pisch eremetaal. Ze won al twintig worldcups. GPD SHANGHAI - Tennisser Gaston Gaudio heeft als laatste de halve finales van de strijd om de Masters Cup bereikt. De Argentijn versloeg gisteren in Shanghai de Chileen Fernando Gonzalez: 1-6 7-5 7-5. In de halve eindstrijd is Roger Federer vandaag zijn opponent. De andere halve eindstrijd gaat tussen Nikolai Davidenko en David Nal- bandian. ANP door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Feyenoord be legt aan het begin van 2006 een trainingskamp in Zeeland. De Rotterdammers willen na een korte winterstop in de tweede week van januari enkele dagen in Zeeland trainen ter voorberei ding op de tweede competitie helft. Daarnaast hoopt trainer Erwin Koeman ook één oefen wedstrijd te kunnen spelen. SSV'65 is daarvoor de belang rijkste gegadigde. Het oefenduel met de zaterdag-eersteklasser staat echter nog niet definitief vast. Jeroen Wotte, broer van Feyenoords manager Mark Wot te, heeft afgelopen week contact gezocht met de Goese club. „En daarna heb ik ook nog contact gehad met Hans Hagelstein van Feyenoord", zegt Adrie Kleppe, lid van het bestuur van de spon sorstichting van SSV'65. „We gaan nu bekijken of het alle maal kan." Feyenoord speelde anderhalf jaar geleden ook al een oefenwedstrijd in Goes te gen SSV'65. Omdat de eredivisie voor Feye noord op 15 januari al weer be gint met een uitwedstrijd tegen Vitesse, ligt het voor de hand dat de ploeg van maandag 8 tot en met donderdag 11 januari in Zeeland verblijft. De nummer drie van de eredivi sie zou in januari in eerste in stantie deelnemen aan een toer nooi in Zuid-Afrika. Nadat één van de belangrijkste sponsors van het evenement in Durban zich had teruggetrokken, werd het toernooi echter uitgesteld. Het is nu de bedoeling dat het evenement in mei 2006 wordt ge houden. Feyenoord heeft voor die periode ook een aanbieding uit China ontvangen en beslist daarom later voor welke buiten landse reis wordt gekozen. Ajax-trainer Danny Blind kijkt zorgelijk tijdens de wedstrijd tegen NEC. Vandaag voetballen de Amsterdammers tegen FC Twente, door gaans een moeilijke tegenstander voor Ajax. foto Olaf Kraak/ANP door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Erwin Koeman is niet te spreken over de handel wijze van de KNVB. De trainer van Feyenoord vindt dat de me dische en technische staf van Jong Oranje onvoorzichtig is om gesprongen met Romeo Caste len. De aanvaller van Feyenoord viel woensdag in het duel met Jong Slovenië al na veertien mi nuten uit met een hamstringbles sure en staat nu twee tot drie we ken buitenspel. Castelen was een week eerder al geblesseerd geraakt in het trai ningskamp van het Nederlands elftal en trainde daarom enkele dagen aangepast. De rechtsbui ten raakte alsnog op tijd fit en speelde in de oefenwedstrijd te gen Italië de volle negentig mi nuten. „Terwijl je weet dat hij dan nooit honderd procent fit kan zijn geweest", zei Koeman gisteren. „Dat hij dan vier da gen later ook nog met Jong Oran je mee moest doen was te veel. Romeo moest nog herstellen van de wedstrijd met het Neder lands elftal. Tegen Italië had hij op de toppen van zijn tenen gelo pen om het bij te houden. Ter wijl hij dus al problemen met zijn hamstring had. Hij werd ook nog eens opgeroepen voor Jong Oranje." Koeman had al een voorgevoel dat een optreden van Castelen tegen Jong Slovenië wel eens verkeerd af zou kunnen lopen. „Ik heb hem daarom dinsdag middag gebeld, maar ik kreeg Romeo niet te pakken. Ik heb zijn voicemail ingesproken en gezegd: 'Pas mor'gen op, Feye noord betaalt jou en gaat voor. We hebben je nodig tegen Roda JC\" Koeman verwijt de medische en technische staf van Jong Oranje dat onvoorzichtig is omgespron gen met de fysieke gesteldheid van Castelen. „Er is niet aan de langere termijn gedacht", vindt hij. „Achteraf gezien had ik mis schien naar Foppe de Haan moe ten bellen en misschien had Ro meo zelf ook aan moeten geven dat hij niet helemaal fit was. Hij is waarschijnlijk ook een beetje gepusht, omdat Jong Oranje hem nodig had. Romeo vond dinsdag dat hij kon spelen, maar dat was misschien tegen beter weten in."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 21