8 st eun voor kerncentrale tot 2033 ME? ilvlt EEUWSE COURAN LJL It^ Bijna tachtig doden bij aanslagen in Irak NMa remt Zeeuwse ziekenhuisfusie winter strafbaar LI V aanbiedingen PZC PZC PZC WINNAARS ïelft 'elft bevolking voelt niets voor nieuwe nucleaire stroomfabriek JAG U AR Van Jole Aanvullende zorgpremies verschillen fors in prijs van ArkeFly en Holland International COLLECTIE postkantoor IbfUnCJ Man op straat doodgeschoten lezen we zeeuws NW 2 rij zonnig (nte i'°2e perioden met zon. Zwakke imatige noordwestelijke wind. «dagtemperatuur 8 graden. 17e jaargang no. 274 iterdag 19 november 2005 nummer 1,80 wBen Jansen SOES - Bijna de helft van Nederlanders wil dat de tmcentrale Borssele open- ft Aan een nieuwe nucle- iie stroomfabriek bestaat [enwel geen behoefte. Iverhet gebruik van kerne- trgie is Nederland ver geld: 36 procent denkt er jsitief over, 30 procent tijst het af en 34 procent beeft geen mening. een opinieonderzoek in op- teht van de Geassocieerde Pas Diensten, waarbij de PZC isaangesloten, blijkt dat 46 pro test van de bevolking er geen roblemen mee heeft als tot (83 in Borssele atoomstroom snit opgewekt. Iets meer dan ©kwart is er tegen, to de 2323 deelnemers aan het aderzoek voelt 45 procent niets nor de bouw van een nieuwe kerncentrale; 27 procent is daar mor. Flevoland en Groningen lorden het vaakst genoemd als provincie waar een eventuele ieuwe centrale zou moeten ko men, Zeeland komt op de derde plaats. Een kerncentrale in Gel dmand of Overijssel wordt het Binstwaarschijnlijk geacht. Binnenkort neemt het kabinet ©besluit over het langer open- houden van Borssele. In ruil daarvoor investeren het kabinet a de aandeelhouders van de centrale - de energiebedrijven Delta en Essent - elk 250 mil joen euro in duurzame energie van de uit- (Advertentie) V* Regionaal Jaguar Centrum: ar Breda B.V. Minervum7118 I817 ZN Breda. Tel.: 076 - 5263800 twww.bogaers-jaguar.nl lAdvertentie e onze wekelijkse vacature-index zie pagina 30 katern 3 - het alfabet van Zeeland stoot van het broeikasgas C02. Een meerderheid van de Tweede Kamer (de regeringspartijen CDA, WD en D66 en waar schijnlijk ook de SGP en de LPF) steunen deze afspraak. Eigenlijk zou de centrale in 2013 de deuren sluiten. Eerder heeft het personeel van EPZ via de rechter een stokje weten te steken voor beëindiging van de nucleaire stroomproductie per 1 januari 2004. Het kabinet werkt ook aan een nieuwe Kernenergiewet, die de bouw van nieuwe kerncentrales mogelijk moet maken. Het be langrijkste voordeel van kerne nergie is volgens de deelnemers aan de peiling dat deze vorm van energieopwekking vergele ken met andere schoon is en leidt tot minder uitstoot van C02. De voornaamste argumenten te gen zijn het radioactieve afval en de angst voor een kernonge val. Onder de mannelijke onder vraagden zijn de meeste voor standers van kernenergie te vin den. Datzelfde geldt voor dege nen die een politieke voorkeur hebben voor CDA en WD. pag 17 een oplossing met dilemma's pag 23 staat opgeruimd netjes? (Advertentie) GROTE ISNOWBOARDBEURS Sportpunt Zeeland, Goes Zwembadweg 3 zat. 19/11 10.00-17.00 uur zo. 20/11 11.00-17.00 uur IHIK korting op skikleding MS korting op ski's/snowboirdsl Reddingswerkers halen een slachtoffer van de bomaanslag uit de puinhopen van het Hamra hotel in Bagdad. van onze redactie buitenland BAGDAD - Aanslagen op twee sjiitische moskeeën in de Iraakse stad Khanaqin hebben minstens 77 doden geëist. Er vie len tachtig gewonden. De aanslagen werden gepleegd door per sonen die explosieven op hun lichaam droegen en zich in de moskee opbliezen. Khanaqin ligt ten noord-westen van Bag dad, zo'n 140 kilometer van de grens met Iran. De bevolking van de stad bestaat vooral uit Koerden. Toen de aanslagen werden gepleegd waren er veel mensen voor het vrijdaggebed in de gebedshui zen. Een lid van de gemeenteraad van Kha naqin verwachtte dat het aantal doden tot boven de 100 zou stijgen. De directeur van het lokale ziekenhuis sloot zich daarbij aan. Volgens hem wa ren veel lichamen zo verminkt dat identi ficatie helemaal niet mogelijk was. Waarnemers legden een verband met de parlementsverkiezingen die voor medio december gepland staan en de toenemen de spanningen tussen soennieten en sjiie ten. Koerdische militie sloot de stad na de foto Thaier al-Sudani/RTR aanslagen van de buitenwereld af. VS-troepen hielpen bij het transport van doden en gewonden. In Bagdad vond een aanslag plaats op het Hamra hotel. Twee auto's vol explosieven reden tot aan de betonnen beschermwal rond het hotel. De bestuurders brachten hun la ding daar tot ontploffing. Daarbij velen zes doden en minstens veertig gewonden. GPD door René Schrier GOES - De Nederlandse Mede dingingsautoriteit (NMa) wil dat het ziekenhuis Walcheren en de Oosterscheldeziekenhui- zen een vergunning vragen voor hun voorgenomen fusie. Een tegenvaller die voor vertra ging zorgt, zo noemt directeur H. Simons van de Oosterschelde- ziekenhuizen de beslissing van de NMa. Toch is hij er van over tuigd dat de voorgenomen da tum voor de bestuurlijke fusie - 1 januari 2007 - gehaald wordt. De NMa concludeert na een eer ste onderzoek dat door het sa mengaan van twee ziekenhuizen in Zeeland, Ziekenhuis Walche ren en Oosterscheldeziekenhui- zen, een economische machtspo sitie kan ontstaan of worden ver sterkt op de markt voor klini- L f A Hriprt.pntip) 'Zr Advies en Management www.vanjole.com (Advertentie) door Sylvia Marmelstein Elke week in de zaterdagkrant ke b:a \m I Daar moetje naar toe. DEN HAAG - Consumenten kunnen jaarlijks honderden eu ro's besparen door zorgverzeke ringen te vergelijken. Vooral de prijzen en vergoedingen van de aanvullende pakketten lopen sterk uiteen. Dat blijkt uit een onderzoek van de GPD, waarbij de PZC is aan gesloten, onder de eerste 22 ver zekeraars die hun prijzen en pakketten hebben bekendge maakt. De prijzen van de beperkste aan vullende verzekeringen begin nen bij 6 euro. Deze pakketten vergoeden meestal alleen medi sche behandelingen die onlangs uit het ziekenfonds zijn ge schrapt. De dekkingen verschil len echter aanzienlijk. De ene maatschappij vergoedt bijvoor beeld maar zes behandelingen fysiotherapie, terwijl de andere er twaalf betaalt. Ook uit een eerste inventarisatie van de Consumentenbond blijkt dat winkelen kan lonen. Een huishouden, bestaande uit twee volwassenen en twee kinderen, dat kiest voor een basispakket met een gemiddelde aanvullen de dekking betaalt bij de ene verzekeraar 370 euro per jaar meer dan bij een andere maat schappij. De prijzen van de basispakket ten, die de noodzakelijkste vor men van zorg dekken, verschil len nauwelijks. Een basisverze kering kost gemiddeld 92,90 per' persoon per maand. De goed koopste is die van de Friesland (86,50 euro) en de duurste is For- tis ASR/de Amersfoortse met 98,30 euro. GPD pagina 9 zorgverzekeraars langs de meetlat sche en niet-klinische algemene ziekenhuiszorg. Hierdoor kan de concurrentie worden belem merd. Daarom heeft de NMa be sloten dat voor van deze concen tratie een vergunning is vereist. De zorgen van de NMa concen treren zich op de beperking van de keuzemogelijkheden voor pa tiënten in Midden-Zeeland door dat er slechts één algemeen zie kenhuis overblijft. Simons wijst er op dat patiën tenorganisaties en cliëntenra den niet tegen de fusie zijn. Hij concludeert daaruit dat de pa tiënt kennelijk niet ervaart dat hij wordt belemmerd in zijn keu zevrijheid. Hij voegt er aan toe dat ook na de fusie de keuzemo gelijkheid binnen een maat schap blijft bestaan. Simons con stateert dat de noodzaak van het samengaan van de Zeeuwse ziekenhuizen onvermijdelijk is. Zijn collega R. Zomer van het ziekenhuis Walcheren heeft de indruk dat de NMa de fusie te in gewikkeld vindt en daarom ge bruikmaakt van de vergunning procedure om de zaak beter te kunnen bekijken. De ziekenhuizen zijn van plan binnen enkele weken een ver gunningaanvraag in te dienen. Indien zij dit doen, zal de NMa binnen dertien weken na de ver gunningaanvraag beslissen of de concentratie wel of niet wordt toegestaan. Kegelbal valt van de Lange Jan Help, mijn huis verliest waarde Spelen mag gewoon leuk zijn Kiki is een echte dichtreus Beiroet krabbelt overeind Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7 en 9; Radio Televisie: 10 en 11; Zeeland: 13, 15, 17, 18 en 19; Sport: 20, 21 en 22; Re portage: 23, 24, 25, 27 en 29; Wonen: W1, W3 en W5; Reizen: W7, W9 en W11; Trends: W13 en W15; Jong: W16 en W17 (Advertentie) o.a. verkrijgbaar bij Norm. prijs 7,50 'Voor abonnees Uw postcode: Uw huisnummer: Deze bon ingevuld inleveren bij bovenstaande verkooppunten- Li ontvangt 2,55 korting op een boek uit de Winnaars Collectie. www.winnaarscoliectie.nl het alfabet van Zeeland AKEN - Automobilisten die zich deze winter bij sneeuw en gladheid met zomerbanden op de Duitse wegen begeven, zijn strafbaar. Er wordt echter pas bekeurd met ingang van 1 mei 2006. „Zie het maar als een overgangsrege ling", zegt woordvoerster Alexandra Brothahn van het Duitse ministerie van Verkeer tandenknarsend. Het ministerie had deze winter de kassa al wil len laten rinkelen, maar zwicht te voor kritiek van de automobi listenorganisatie Adac. Die ziet de bandcontroles vooral als een manier om de staatskas te spek ken. GPD AMSTERDAM - In Amsterdam is gisteren aan het begin van de avond een man doodgeschoten. Het gaat om een man van mid delbare leeftijd, aldus een woordvoerder van de politie. Over de identiteit van het slacht offer is nog niets bekend. De man werd op straat aangetrof fen en is aan zijn verwondingen overleden. Hij lag vlak bij het Gerbrandypark en metrostation De Vlugtlaan in Amsterdam West. ANP (Advertentie) voorletters plaats telefoon: O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14.95 Ik geel daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer. Ik heb de laatste zes maanden geen proefabonnement gehad. J Noteert u mij voor een vast abonnement.* De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automatische incasso 20.55). CD per kwartaal met automatische Incasso 59,75). CD per jaar met automatische incasso 229.20). |post)bankrekenmgnummer: Handtekening: PZC bv gaat zorgvuldig om mat persoonsgegevens Ki/k op vwvw.pzcnl/abonneren, bel gratis 0800 - 0231231 of stuur deze bon naar PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713, 44B0 WB Goes 8"711688"555547 het alfabet van Zeeland Mam K.:m Pearyweg 6 (de Poel 2) GOES, 0113 - 5618 12, www.autovermeulen.nl ■a de auto die je zoekt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1