r/ Wijn deelt fiscale snoepjes uit Vlaams geld voor diepe tunnel Sluiskil MortieretiNwfht ■3- PZC Zwaargewonde bij ongeval Auto PZC Op zoek naar iets bruikbaars ft Invoering kindertoeslag laat nog tot 2008 op zich wachten Alarm in station Goes na vondst verdacht pakket iewassen lucht kan steden schoner maken 21 Afghaanse missie te gevaarlijk Zeeland ziet niets in idee Verdonk Zeeuws noodplan voor pandende Eddy Mestdagh trainer Hoek Grontm Landelijke Ontmoetingsdag ;g™ve,Toó\, 9° N 3 2° Paar buien Enkele buien, mogelijk met hagel, maar ook af en toe zon. Matige tot vrij krachtige noordenwind. Maxima 8 a 9 graden. 247e jaargang no. 273 «iidag 18 november 2005 "osnummer 1,25 raynï'dneJo maandmenu 23,50 Als voorgerecht Dan volgen En als afsluiting geniet u van 3 heerlijke sliptongetjes een romige een lekkere met een vis garnituur tiramisu fcf kreeftensoep en verse groente tel. (01 18) 441 441 www.raymondo.n Michel Reijns [EN HAAG - Voor mantel- o rs, mensen die vrijwil lig langdurig zorg verlenen iai een ziek familielid of s, komt er een finan ce steun in de rug. De heede Kamer besloot gistc- m inantelzorgers vanaf !lli een fiscale korting van 51 euro te geven. GOES - Het treinverkeer tussen Kruiningen-Yerseke en Middel burg heeft gisteravond een half uur stilgelegenDe oorzaak was een verdacht pakketje dat kort roor acht uur op het station in Goes was aangetroffen. Een treinreiziger trof een wit lin nen tasje met het pakketje aan ineen open wachtruimte op het perron en waarschuwde de poli tie. Die legde het trein- en bus- stil en ontruimde het station plus de omgeving in een staal van ongeveer tweehon derd meter. Bij onderzoek bleek jhetpakketje ongevaarlijk mate- - naai te bevatten. Wel gaat de po litie er van uit dat het pakketje bewust op die plaats is achterge laten. De politie verzoekt eventuele ge- op te nemen. Bent u de verkoop medewerker v/m die Jackpot Middelburg zoekt? Kijk morgen in de het alfabet van Zeeland sn maak werk van deze of één van de vele andere vacatures. Het initiatief komt van de SGP die al jaren extra aandacht be pleit voor mantelzorgers. Vol gens de partij leveren zij een gro te inspanning en besparen zij de samenleving veel zorgkosten. Het extraatje is voor mensen die minstens zes maanden acht uur per week zorg verlenen. Naar verwachting komen er ongeveer 250.000 mensen voor in aanmer king. In totaal kost het voorstel 65 miljoen euro, dat betaald wordt uit een verlaging met zes euro van de algemene heffings korting in 2007. Het SGP-voor- stel haalde gisteren bij de stem mingen over het Belastingplan 2006 verrassend een meerder heid, omdat coalitiepartij D66 het steunde. Coalitiegenoten CDA en WD waren tegen. De Kamer ging verder akkoord met het Belastingplan 2006. De afgelopen weken bracht ze op een aantal kleine punten wijzi gingen aan. Zo gaat de accijns op sterke drank omlaag en krij gen burgers tot 1 juli de tijd voor een keuze tussen het spaar loon en de nieuwe levensloopre geling, die sparen voor verlof vanaf 2006 mogelijk maakt. Ver der wordt de administratie voor ondernemers vereenvoudigd rond het privégebruik van be stelbusjes van de zaak. Werkge vers kunnen privégebruik ver bieden en kunnen met een eind- heffing van 300 euro per jaar af zijn van de rittenadministratie en fiscale bij telling. De hoofdlijnen van het Belas tingplan stonden de afgelopen weken nauwelijks ter discussie. Dan gaat het onder meer om een hogere algemene heffingskor ting, een hogere kinderkorting, een versnelde verlaging van de winstbelasting en een hogere be lastingvrije onkostenvergoeding voor vrijwilligers. Extraatje Wel veel discussie was er over een financieel extraatje voor la ge inkomens met kinderen, die soms te weinig belasting betalen om in aanmerking te komen voor de fiscale kinderkorting. Staatssecretaris Wijn (Financi ën) zegde uiteindelijk toe dat er vanaf 2008 een kindertoeslag zal worden uitbetaald. Volgens Wijn is uitbetaling niet eerder mogelijk. Wel riep de Kamer gis teren Wijn op om ook ouderen die eigenlijk te weinig belasting betalen toch in aanmerking te la ten komen voor een fiscale kor ting. Ook vroegen ze het kabinet, opnieuw te bekijken of de kor tingen toch niet al vanaf juli 2007 kunnen worden uitbe taald. ANP DEN HAAG - Vervang putdek sels door afzuiginstallaties en binnensteden worden een stuk schoner, Dat stelt ingenieursbureau Arca- is, Het bedrijf lanceert een me- hodeom het fijnstof in uitlaat- van auto's via de riole- ringaf te zuigen. ,,Heel eenvou- ^gt Arcadis-woordvoer- erM, barters. „Je haalt de put- eksels weg, hangt er een afzui- installatie onder en legt er een «ster op." Het systeem werkt een auto rijdt over de ut,de uitlaatgassen worden af- Eogen waarna een apparaatje ït fijn stof opvangt en wast. tet goedje belandt vervolgens ohet riool. k eerste testen laten zien dat i binnensteden met een uitge lid rioleringsysteem een re- tte van fijnstof van 10 pro nt te behalen valt. Binnenkort llgen proeven in andere steden togelijk Tilburg en Breda) om •methode te verbeteren. GPD MANI1LA - Een Filipijns jongetje verzamelt materi aal op een vuilstortplaats in Manilla. Het is voor de kinderen vaak bittere noodzaak herbruikbare spullen bij elkaar te scharrelen in ruil voor geld voor hun ar me families. Het probleem is wijdverbreid bekend, maar evenzo- zeer genegeerd in de Filipijnse maatschappij. On danks een regeringsprogramma om hun welvaart te verhogen, blijft de toenemende armoede voor kinde ren gezondheidsproblemen opleveren, zoals op de vuil nisbelten van Manilla. Terwijl Azië komende zondag de Universele Kinderdag van de Verenigde Naties viert, is in 's werelds snelst groeiende regio op het ge bied van kinderrechten weinig tot niets geregeld. foto Rolex Dela Pena/EPA door Ben Jansen GENT - Vlaanderen betaalt 25 miljoen euro mee aan een tunnel bij Sluiskil. Deze bijdrage is be doeld om de kruising van de N62 met het kanaal Gent-Ter- neuzen dieper aan te leggen dan op grond van de huidige afme tingen van het kanaal nodig is. Zo wil Vlaanderen voorkomen dat de tunnel een belemmering vormt voor een verbetering van de vaarweg naar Gent. Tijdens een bezoek van de Zeeuwse Statencommissie eco nomie en mobiliteit aan het Ha venbedrijf Gent maakte haven schepen D. Termondt de Vlaam se bijdrage aan de tunnel Sluis kil bekend. Hij zei dat hij van de Vlaamse minister van Open bare Werken K. Peeters toestem ming had gekregen het goede nieuws te vertellen. Gedeputeerde A. Poppelaars (CDA, infrastructuur) reageerde opgetogen. „Met deze toezeg ging komt de tunnel bij Sluiskil zonder meer een stap dichter bij." Hij vond het een slimme zet van Vlaanderen de belofte nu te doen. Poppelaars praat binnenkort met de ministers Peijs (Verkeer en Waterstaat) en Zalm (Financiën) over de tunnel Sluiskil. Daarbij komt de Vlaam se wens ter sprake de tunnel die per te leggen, zodat het kanaal beter geschikt kan worden ge maakt voor grote schepen. Vooruit schuiven Poppelaars: „Onzekerheid over de vraag of Vlaanderen zou mee betalen aan een diepere tunnel, en zo ja hoeveel, was voor het Rijk steeds een mooi argument om een beslissing voor zich uit te schuiven." Op basis van de bestaande afme tingen van het kanaal zou een tunnel van 13,5 meter diep vol doende zijn. Gent wil met het oog op de door de haven vurig gewenste verbreding en verdie ping van het kanaal (gecombi neerd met een nieuwe, grotere sluis bij Terneuzen) dat de tun nel 16 meter diep wordt gelegd. De kosten daarvan bedragen (Advertentie) vanavond 'MUM VUIIVI tesfeervolle Start verkoop van Woonpark Ik Mortiere fase 2. Van 18.00 tot 21.00 uur bij het info centrum op de bouwlocatie. ARNEMUIDEN - Een zestigjarige man uit de ge meente Middelburg is gistermiddag zwaargewond geraakt toen hij op de kruising van de Van Citters- weg-Kanaalweg Oostzijde in Arnemuiden met zijn auto in botsing kwam met een scooter. De au to kwam ondersteboven in de sloot terecht. Een getuige van het ongeluk en enkele brandweerman nen hebben de man uit de auto gehaald. Zij liepen onderkoelingsverschijnselen op. Logan: veel auto voor weinig Een nieuwe militaire mis sie met ruim duizend mill-, tairen naar het zuiden van Afghanistan is onzeker ge worden. De MIVD zou een negatieve risicoanalyse heb ben opgesteld voor de pro vincie Uruzgan. Te gevaar lijk, oordeelt de inlichtin gendienst. Of minister Kamp (Defensie) de missie nu wil afbla zen, is nog on duidelijk. Allochtonen uit de Randstad die zich in Zeeland willen vestigen, zijn welkom. Maar gedeputeerde Van Waveren (Volkshuisvesting) ziet niets in de suggestie van minister Verdonk (Vreemdelingenbeleid) om door het verplaatsen van allochtonen problemen met zwarte wijken en scholen in de grote steden op te lossen. Zeeland moet niet op draaien voor de zorgen van de Randstad, vindt Van Wa veren. Tegen eind december is er een noodplan voor de aanpak van een eventuele uitbraak van gevaarlijke griep. De huis artsen, ziekenhuizen en andere hulpverleners weten, dan wat hun in zo'n geval te doen staat. Dat heeft de GHOR, de geneeskundige hulp bij ongevallen en andere rampen laten weten aan de Inspectie voor de Ge- r-V (fT zondheidszorg. De Belg Eddy Mestdagh is de nieuwe hoofdtrainer van voetbalvereniging Hoek. Hij volgt zijn landge noot Eric Tetaert op, die na acht duels zonder overwin ning het veld moest ruimen bij de Zeeuws-Vlaamse za terdag-hoofdklasser. Mest dagh werd gisteravond voorgesteld aan de spelers groep en heeft vanaf maan- Ai ft dag de leiding. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 9; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 18 en 19; Redactie Reactie: 20; Auto: 21 en 23 (Advertentie) Goedemorgen 300 miljoen euro. Dat is globaal tien procent meer dan een min der diepe tunnel. pagina 15 geen geheim overleg Komt u morgen ook? Maak kennis met bijzondere projecten en met elkaar! Kijk op www.nedeTlandontmoet.nl of bel 030 659 80 55 Nederland Ontmoet is een initiatief van het Oranje Fonds^^ (Advertentie) De automobilist werd met spoed naar het zieken huis vervoerd. Zijn toestand was gisteravond nog kritiek. De bestuurder van de scooter, een zestienjarig meisje uit de gemeente Middelburg, liep licht let sel op. Zij werd ter observatie naar het ziekenhuis gebracht. De politie kon gisteravond nog geen dui delijkheid geven over de toedracht van het onge luk. foto Lex de Meester voorletters: telefoon: 1 |post)bankrekeningnummar, 1 Handtekening: PZC bv gaal Zorgvuldig om met persoonsgegevens. O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer. Ik heb de laatste zes maanden geen proefabonnement gehad. U Noteert u mij voor een vast abonnement.* De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand mèt automatische incasso 20,55). O per kwartaal met automatische incasso 59,75). O per jaar met automatische incasso (€229.20), 1 Kijk op www.pic nl/abonneren, bel gratis 1 0800 - 0231231 ot stuur deze bon naar 1 PZC, afdeling lezersservice 1 Antwoordnummer 713, 4460 WB Goes svhóssHSSSSJO11 het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1