Douw gemaal Braakman begint JZC PZC Hulst hoopt op Chinese toeristen Hulst zoekt opslagplek leutwagens Bewoners Sint Albert krijgen geen gelijk Verbouwingsuitverkoop STEÜTEL ■13 aterschap verwacht waterpeil beter te kunnen beheersen loemschikken !roei en Bloei ienerdisco Graauw niet blij met 60 km-zone Werkstraf voor mishandelingen Veelpleger naar speciale inrichting agenda Intochten Sinterklaas donderdag 17 november 2005 |K-In opdracht van water- hp Zeeuws-Vlaanderen be zigende week dinsdag de U van het gemaal Braak- t nieuwe gemaal is no- een beter waterbeheer «esten van het Kanaal ,1-Tcrneuzen. waterschap ziet zich in toe- ende mate geconfronteerd veranderende klimatologi- onistandigheden. Vooral fms polderwater, dat via de altman .wordt afgevoerd, gtregelmatig voor spannen- naties. Om ook in de toe- at droge voeten te houden, iter een gemaal bij de spui- tinde Westerscheldedijk na- ieSavoyaardweg in Hoek. gemaai komt er ook omdat provincie de waterpeilen in raakman wil verhogen. Die regel moet vooral natuur- twikkeling stimuleren. Het erschap heeft altijd aangege- met aan een peilverhoging te werken, zolang er geen U kunt nog KUNST ANTIEK inbrengen voor onze Kerstveiling tot uiterlijk 25 november a.s. Bel voor informatie Herengracht 74. 4331 PX Middelburg. Tel. 0118 - 650 680 nrwjceuwsveilinghuis.nl bzorgklachten: «00-0231231 ipmaandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; Bterdags tot 12.00 uur REDACTIE zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 '530ACTERNEUZEN 0115-645769 hx: 0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl Eené Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Rils Bakker (sport) Baudeloo 16 1 hulst Tel: (0114)372776 hx: (0114)372771 E-mail; redhulst@pzc.nl la van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 ^AAGOES Tel: (0113)315500 Fa* 10113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet "ww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl maal naast de reeds bestaande uitwateringssluis aan de Buiten haven West gebouwd. Voordien was het waterschap in grote ma te afhankelijk van het functione ren van de uitwateringssluis. In perioden met veel regen of lang durige slechte tijgangen van het buitenwater, al dan niet gecom bineerd met opstuwingen door wind op de Westerschelde, wa ren de waterstanden moeilijk be heersbaar. Er traden dan ook re gelmatig opstuwingen met bijbe horende ongewenste peilstijgin- gen op. Dit leidde vooral in laag gelegen gebieden regelmatig tot wateroverlast. Het gemaal Braakman kost ruim 2,3 miljoen euro en moet in mei volgend jaar klaar zijn. De eigen bijdrage van het water schap is ruim 1,3 miljoen euro. Het Rijk draagt in het kader van het beleid Waterbeheer 21e Eeuw 490.000 euro bij. Aange zien het om grensoverschrijden de problematiek gaat, betaalt Europa vier ton op basis van de subsidieregeling Interreg IHa. In dit kader betaalt de provincie 117.500 euro. Het is verder de bedoeling dat de Vlaamse over heid gaat meebetalen aan de ex ploitatie van het gemaal. immers koste van de bergingscapaci- Die berging is vooral nodig en dat de spuicapaciteit is door hoge waterstan- i de Westerschelde", ver- TJouton, sectorhoofd wa- teheer van het waterschap, bouw van het gemaal Braak- is onderdeel van het water- ,n 2002-2007 van wa lschap Zeeuws-Vlaanderen. |t kader is ook het pompge- SEL-De Zeeuws-Vlaamse en ard-Belgische afdeling van Bficn Bloei houdt donderdag december een demonstratie Ktbloemschikken. en Anne Liebregts uit Veld- fen laten creaties zien die in kerstsfeer passen. De bijeen- mst in cultureel centrum De lie aan de Rooseveltlaan in k! begint om 19.30 uur. OOSTERZANDE - In Kloos- irande wordt morgenavond in Second Love een dis avond gehouden voor de 12 tot en met 16 jaar. (deuren gaan open om 19.30 om 23.00 uur wordt de isavond afgesloten. Er wordt ialcohol geschonken. Hans Beaart (derde van links) op het congres in Beijing, met naast hem de Chinese exminister. Tweede van rechts, zoon Jochem Beaart. foto familie Beaart door Sheila van Doorsselaer HULST - Een aantal Hulster onderne mers heeft een denktank opgericht om plannen te bedenken die Chinezen warm moeten maken voor een bezoek aan de stad. Het eerste idee is er al: een Chinese delegatie wordt uitgenodigd in Hulst en moet de stad daarna in eigen land promoten. Het is bedoeling dat de Chinezen over Hulst zeggen: Wo xi- huan nèige!" Vrij vertaald: „Mooi!" Het enthousiasme van de Hulster hotel familie Beaart voor de Chinese markt werkt aanstekelijk. Ook andere onder nemers in Hulst willen meeprofiteren van de Chinese toerist. Vader en zoon Beaart willen Chinezen stedentrips in Europa aanbieden, met Hulst als uitvalsbasis, maar ook Hulst zelf heeft volgens de hoteliers genoeg te bieden. De Beaarts hebben twee weken geleden een bezoek gebracht aan Beij ing, waar ze aanwezig waren bij de ope ning van het Nederlands Bureau voor Toerisme en Congressen, het NBTC. Te gelijkertijd hield de sector hotels van Koninklijke Horeca Nederland een con gres in Beijing. De Beaarts hebben op het congres een eigen kraampje gehad, waar ze, op klompen en met een oranje strik om de nek, hun hotel en de stad Hulst hebben gepromoot. Ze hebben gesproken met de Chinese ex-minister van Buitenland se Zaken en de voorzitter van het Chine se toeristenbureau. Daarnaast hebben ze contacten gelegd met Chinese tour operators. Voor hun vertrek hebben ze ondernemers uit Hulst een brief geschre ven over hun plannen en gevraagd of ze willen participeren. Enthousiasme De respons was niet overweldigend, maar nu blijkt dat er wel degelijk veel enthousiasme bestaat voor de ideeën van de Beaarts. In Chinees restaurant Paradijs in Hulst gaven de Beaarts deze week een presentatie over hun reis en hun indrukken. Aanwezig waren M. de Bruijn (bezoekersmanager Hulst), T. Mattheeuws voorzitter van onderne mersvereniging Hulst Reynaertstad), M. de Maat (kelner bij Paradijs en zo wel het Kantonees als het Manda rijn-Chinees machtig) en afgevaardig den van de Hulster horeca en enkele on dernemers. Zij zegden allemaal hun hulp toe bij het aanprijzen van Hulst bij de Chinezen.„Laat ze maar komen! Een denktank moet ideeën ontwikke len. Allereerst moet duidelijk worden wat Chinezen willen zien als ze Hulst (en omstreken) bezoeken. Volgens De Maat, die al heel wat Chinese vrienden op bezoek kreeg, vinden ze niet alleen de binnenstad en de wallen erg mooi, maar zijn ze ook helemaal lyrisch van buurtschap Paal. Water achter een dijk dat op een hoger niveau ligt dan de hui zen erachter? Hoe krijgen ze het voor el kaar, die Hollanders. De leden van de denktank gaan nu plannen bedenken om meer Chinezen naar Hulst te lok ken. Olievlek Als eerste richt de denktank zich op een nog aan te wijzen groep Chinezen van zo'n twintig personen die in Hulst wor den uitgenodigd. Zij worden tijdens hun vakantie in de watten gelegd in de hoop dat zij 'thuis' vertellen hoe goed Hulst hen is bevallen en dat ze later nog eens terugkomen met de familie. De Be aarts hopen dat het enthousiasme voor Hulst zich als een olievlek in China zal verspreiden. Het zal volgens Jochem Be aart nog wel enige tijd kosten voordat de Chinese delegatie naar Hulst komt. De denktank wil het bezoek eerst gron dig voorbereiden, zodat de toeristen ook daadwerkelijk iets wordt geboden. Maar het resultaat moet zijn dat de Chi nezen bij het afscheid van Hulst roepen: „Zaijian!" Oftewel: tot ziens! door Harold de Puysseleijr WALSOORDEN - De gemeente Hulst wil een andere opslag plaats zoeken voor de carnavals wagens in Walsoorden. Dat zegt wethouder E. de Deckere. De carnavalswagens en onderdelen daarvan staan nu op een terrein naast het milieupark aan de Ha venstraat in Walsoorden. Op dat terrein laten mensen die bij het milieupark voor een ge sloten deur staan regelmatig hun grofvuil achter en dat is de gemeente volgens De Deckere 'een doorn in het oog'. Vorig jaar zomer hield de gemeente al eens grote schoonmaak op het terrein. Na een rondgang over het terrein bleek toen dat er ook de nodige restanten van carna valswagens lagen die door nie mand werden geclaimd. Volgens de wethouder heeft de gemeente nog geen alternatief opslagter rein voor de praalwagens en car navalsattributen op het oog. Het college van burgemeester en wethouders hoopt het hek van het milieupark in Walsoorden eind maart volgend jaar defini tief dicht te doen. De sluiting houdt verband met de ingebruik name van het nieuwe milieu park aan de Afrikaweg in Hulst. De Deckere meldt dat op 28 no vember de voorbereidingen be ginnen voor de aanleg van deze afvalstraat. „We hopen eind maart klaar te zijn, zodat het nieuwe milieu park 1 april open kan", zegt hij. De wethouder houdt voor zichtig nog een slag om de arm, want de gemeente noemde in het verleden wel vaker data van ingebruikname. De opening van het park aan de Afrikaweg op bedrijventerrein Hogeweg in Hulst stond gepland voor 1 ja nuari dit jaar, later uitgesteld naar 1 april van hetzelfde jaar. Die datum werd niet gehaald omdat de gemeente na protesten van ondernemers op het bedrij venterrein de oorspronkelijke in deling van het milieupark moest aanpassen. Daarna sprak de wethouder de GRAAUW - De inwoners van Graauw zijn kwaad. Als de plannen van Waterschap Zeeuws-Vlaanderen doorgaan mag er nog maar 60 kilometer per uur gereden worden door de Zandbergsestraat en alle andere wegen rondom Graauw. F. Hamelink van Waterschap Zeeuws-Vlaanderen bracht de inwoners van dit feit op de hoogte tijdens de jaarverga dering van de Graauwse dorpsraad. De beslissing wordt in de loop van volgend jaar genomen. Het gaat om een maatregel die in heel Nederland wordt ingevoerd om de verkeersveiligheid te verhogen. Het is de bedoeling dat er op alle wegen in het buitengebied voortaan 60 kilometer per uur wordt gereden. De aanwezigen snappen er niets van. De vragenstellers vragen zich af hoeveel ernstige ongelukken er al gebeurd zijn. Eén van hen noemt de regel zelfs 'achterlijk'. „Als er hier geen slachtoffers vallen, dan kun we hier de situatie toch niet nog meer verbeteren?" MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. van Unnik heeft gisteren een 35-jarige inwoner van Vlissin- gen voor drie mishandelingen en een bedreiging conform de eis veroordeeld tot 240 uur- werkstraf, waarvan 60 uur voorwaardelijk. Voor het bezit van een knipmes kreeg hij een boete van 75 euro. De drie mishandelingen hadden op zich niets met elkaar te maken. Wel speelde zijn alcoholgebruik een rol bij de drie incidenten in Vlissingen. Op 6 november had hij zijn ex-vriendin geslagen, omdat ze niet met hem naar bed wil de. Een maand eerder had de Vlissinger op 8 oktober zonder enige aanleiding een voetganger mishandeld. In een plaat selijk café had de man dit jaar op 19 juni een klant, die hij van vroeger kende, fors toegetakeld toen die zich niets vermoedend omdraaide. Het slachtoffer liep daarbij een gescheurde pees, zwellingen en bloeduitstortingen op. Toen de verdachte daarna werd afgevoerd had hij arres tantenbewaarders bedreigd. De man had in de jaren ne gentig een aantal keren celstraffen van twee en drie jaar uitgezeten voor vermogens- en geweldsdelicten. Daarna was het een tijd rustig, totdat hij dit jaar opnieuw in de fout ging. Volgens raadsman N. Koole moesten er bij de mishande lingen enige nuances worden aangebracht. „Hij heeft ge broken met zijn strafrechtelijk verleden en heeft werk." De strafpleiter vroeg de werkstraf te beperken, maar daar voelde de politierechter niets voor. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft een 47-jarige veelpleger uit Vlissingen een ISD-maatregel op gelegd. Dat houdt in dat de Vlissinger twee jaar in de In richting voor Stelselmatige Daders moet verblijven. De man moet daar tal van cursussen op het gebied van socia le vaardigheid en preventie volgen om recidive te voorko men. Na een half jaar wordt een evaluatie gehouden. De veelpleger heeft een strafblad opgebouwd met 21 pagi na's. De Vlissinger had een autokraak gepleegd, een politiebe- vel genegeerd en een agente beledigd. De ISD-maatregel sluit aan op het voorarrest. Het is de eerste keer in Zee land dat een dergelijke maatregel aan een veelpleger wordt opgelegd. verwachting uit dat het park dit najaar open kon, maar ook dat bleek een te optimistische ge dachte. De gemeente Hulst heeft van de hogere overheden toe stemming de afvalparken aan de Absdaalseweg in Hulst en aan de Havenstraat in Walsoor den tot uiterlijk 1 januari vol gend jaar open te houden, dus zal opnieuw aan moeten klop pen om weer drie maanden uit stel te krijgen. door Euqène Verstraeten SAS VAN GENT - De gemeente Terneuzen heeft niets verkeerds gedaan door op het laatste mo ment twee percelen grond ten noorden van de Sasse wijk St. Albert buiten het nieuwe be stemmingsplan Buitengebied te houden. Dat is de mening van Gedeputeerde Staten, naar aan leiding van een bezwaar van de Bewonersgroep Sint Al- bert-Noord. De gemeente heeft de plangrens verlegd vanwege het voornemen om op één van de percelen een woonwagencentrum aan te leg gen. De bewoners nemen het de gemeente kwalijk dat het ont- werp-bestemmingsplan nogal geruisloos is gewijzigd. Maar ook inhoudelijk zijn er de nodi ge bedenkingen. Volgens de be wonersgroep sluit de oorspron kelijke plangrens van het ont- werp-bestemmingsplan naad loos aan op de ruimtelijke situa tie ter plaatse. Daarnaast had den de bewoners aan de Kenne- dylaan en het einde van de Euro palaan eerder te horen gekregen dat er ten noorden van de wijk niet meer gebouwd zou worden. Tenslotte, zo vindt de bewoners- groep, zijn er binnen de bebouw de kom van Sas van Gent meer dere geschikte locaties te vinden voor een woonwagencentrum. Dat de plangrens is verlegd, be tekent volgens GS niet dat er zo maar een woonwagencentrum kan worden gevestigd. Daar voor moet een planologische pro cedure worden doorlopen. Dat is dan ook de gelegenheid voor de bewoners om hun inhoudelij ke bezwaren kenbaar te maken. De locatie ligt immers buiten de grens van het bestemmingsplan buitengebied. De bewoners willen de plan grens echter terugleggen op de oorspronkelijke plaats van het ontwerp bestemmingsplan en op het bewuste perceel een agra rische bestemming plakken. Vol gens Gedeputeerde Staten heeft de gemeenteraad echter de vrij heid om de plangrenzen te wijzi gen als dat niet in strijd is met de beginselen van behoorlijk be stuur. En daar is volgens GS geen sprake van. De bewoners kunnen nu nog met hun bezwa ren naar de Raad van State. KLOOSTERZANDE - Sinter klaas legt de komende tijd een groot aantal dorpsbezoeken af. Zaterdag 26 november arriveert (Advertentie) Kortingen van 10% tot 40% Lange Kerkstraat 41 4661 JG Goes Tel. 0113 - 27 00 25 STEUTEL KLEEDT DE MAN hij om 12.00 uur met de boot in de haven van Walsoorden. Bur gemeester en wethouders van de gemeente Hulst verwelkomen de Sint en zijn pietermannen op de kade. Hierna volgt een rond toer die om 14.00 uur eindigt in zaal Rozenhof. Een dag later wordt een bezoek gebracht aan Clinge en Graauw. De intocht in laatstgenoemde kern is om 14.00 uur aan de Oude Kaai. In Clinge rijdt de Sint rond 14.15 uur vanaf het Zeegat het dorp binnen. Hier wordt het Sinter klaasfeestje gevierd in zaal Mal- pertuus. Een week later zater dag 3 december) wachten de kin deren uit Lamswaarde de Spaan se bisschop met zijn gevolg om 14.00 uur op bij de entree van het dorp. (Advertentie) HET BESTE VAN TWEE 'KOOK'EILANDEN, Marianne Co Simmers (voorheen Restaurant 'De Waag' uit het Schouwse Serooskerke, 57e plaats in 'Lekker") en Michel Louws van Restaurant 't Veerhuis uit Wolphaartsdijk vormen samen het beste van twee toprestaurants. WOLPHAARTSD11K Wolphaartsdijksé Veer l. Wolphaartsdijk, tel. 0113-581326. www.veerhuis.net,veerhuis.vvolphaartsdljk@hetnet.ni STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur; Kaarten, vrij biljarten, bieden, handvaar digheid; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten, solo dansen; Trefpunt, 10.00 uur: Tekenen, knutse len; 13.00 uur: Kaarten, biljarten; 14.30 uur: Zangkoor; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: Biljar ten, gymnastiek; GRAAUW Gemeenschapshuis, 13.30 uur: KBO bieden; HEIKANT - t Heike, 13.15 uur: Kaarten; 13.30 uur: Volksdansen; 15.00 uur: Bin go; HENGSTDIJK - Café 't Jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.00 uur; Bridge; 9.30 uur: Biljarten, koersbal; 13.30 uur: Soos met competitie sjoelen, vrij spelen en kaarten; HULST - Reynaertcollege aan de Gil denstraat, 19.00 uur: Bewegen en spor ten voor (ex) hartpatiënten; De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten; 9.30 uur: Computeren, Engels, bloemschik ken; 10.00 uur: Gymnastiek; 13 00 uur: Biljarten, computeren; 13.30 uur: Hand werken, koersbal; 19.00 uur: Line dan ce, bridge les; De Blaauwe Hoeve, 19.00 uur: Koersbal; Palazzoli huis, 14.00 uur: Bijeenkomst (ex) kankerpatiënten en hun naasten; KLOOSTERZANDE De Reizende Man, 19.30 uur; Vergadering dorps raad; LAMSWAARDE Cafe de Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voorouderen; OOSTBURG - Den Hoekzak, 13.30 uur: Seniorensoos; SINT - JANSTEEN - De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 14.30 uur. Ouderen- soos; 15.30 uur: Kreatieve Vorming; 19.30 uur: EHBO cursus; TERNEUZEN - Café Du Commerce, 20.00-22.00 uur: Vogeltentoonstelling; De Hoeve, 20.00 uur: Bingo: De Veste, 13.30 uur: Canasta, biljarten, handwerken; De Honte, 19.30 uur: Themabijeen komst ziekenhuiszorg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 49