>zc )ngevalsweg wordt veiliger t Schoenendozen voor kinderen Pakistan CDA Sluis ergert zich aan investering Delta in biodieselfabriek in Delfzijl ÜIJ6S ^nüfil" Muziekfeesten helpen tegen verpaupering iedere 2e bos bloemen halve prijs! DEFINITIEF ONTHAREN 'Jim oKja un IN OHommiN I HH NU VOOR 100, m KUR nhalen op Willem de Zwijgerlaan in Terneuzen straks onmogelijk RVKKERY de Jonge Hoek van Dijke Cheque voor crisisopvang Graauw vecht voor fietspad Boetes bij brommercontrole Asselbergs breidt taken uit Spelletje <0*0113-315649 ISa'otieSpzc.nl Em 4460 AA Goes ïjtiMXplotatie: T, Midden-Zeeland: 0113-315520; Saanderen: 0114-372770; Snaai; 020-4562500- jnderdag 17 november 2005 FLITSEND HET NIEUWE JAAR IN? fl- i. JM. ww Meer info of gratis consult? Bel: Mariette Straver 0113 - 232145 of kijk op www.salonlallgne.nl editie Zeeuws-Vlaanderen van Stee REUZEN - De Willem de (jgerlaan in Terneuzen onder- ui op I'd gedeelte tussen de felaan en de Zuidland- il een ingrijpende recon- Jüe. Ook de voetgangers- tfsteekplaats naar de Prins lDi van Oranjestraat wordt De oversteekplaats krijgt door die aanpassing een bredere mid denberm. Het weghalen of lager maken van struiken moet op die plek ook de overzichtelijkheid verbeteren. C. Geysels, lid van de medezeg genschapsraad van de school, is tevreden over de voorgestelde maatregelen. Volgens hem en zijn medestanders levert niet al leen de snelheid van de auto's nu gevaarlijke situaties op, maar vooral de neiging van veel bestuurders om vlak voor de oversteekplaats in te halen of in te voegen. „De verwachting is dat de voorgestelde maatregelen hier voorgoed mee afrekenen", aldus Geysels. Namens de mede zeggenschap overhandigde hij de wethouder gisteren ook 530 handtekeningen die in een klei ne week op school en in de buurt werden verzameld. Van Schaik vindt het logisch dat er maatregelen volgen, omdat dit ook al de bedoeling was in het nog vast te stellen gemeentelijk verkeers- en vervoersplan. „We halen die nu naar voren. Boven dien is verstandig om de zaken ineens aan te pakken, omdat er op het bewuste weggedeelte nog twee gevaarlijke oversteekplaat sen liggen", legt de wethouder uit. In afwachting van de defini tieve reconstructie komen er aan beide kanten van de over steekplaats tijdelijke wegver smallingen. Dit gebeurt waar schijnlijk eind volgende maand, omdat de benodigde materialen nog moeten worden aange schaft. Om de doorstroom van het verkeer te garanderen ko men er ook op- en afritten bij de kruisingen. In de eerstvolgende raadscom missie economie en beheer komt er een collegevoorstel voor een krediet van 165.000 euro. Dit be drag is nodig om de werkzaam heden te kunnen uitvoeren. Als de gemeenteraad in december akkoord gaat, kunnen de weg werkers zo snel mogelijk aan de slag. Van Schaik verwacht dat de reconstructie juli volgend jaar klaar is. ■en na een over- verkeerswethouder J. Schaik en een delegatie van jchool Er was al meerdere „aandacht gevraagd voor evaarlijke oversteekplaats, «ar aanleiding van diverse elukken en tal van bijna-on- Uenop die plek. Na een on- uk waarbij eind vorige land een negenjarige leerlinge door een auto, is de maat voor de schoollei- ig, de ouderraad, de medezeg- ischapsraad en ouders van aderen vol. Zij eisten zo snel jgelijk actie van de gemeente, gedeelte tussen de rotondes de Churchilllaan en de Zuid- odsiraat wordt versmald naar jtekeer één rijbaan, waardoor itomobihsten elkaar niet meer linnen inhalen en de snelheid beneden zou moeten gaan. (Advertentie) «vond vanaf 17.30 uur Srasseriemenu metnuwkostschotel, mixed Ufllotgepofte aardappel i merromigl groenten, en ifuiisMe 02,50of€io,oo (vegetarisch) serveren:ou8 - 886 886 mavond 19.30 uur iezing Willem van den Broeke Periferie met latentie ver de economische geschiedenis van Zeeland Tijdag 18 november po uur Harry Potter en de nachtelijke Drvkkery, quiz, icdende eerste bladzijden aterdag 19 november •oo uur start verkoop Harry Potter en de iialfbloed prins tót 511 Middelburg im.de-drvkkery.nl Leerlingen van de Canisiusschool leveren hun schoenendozen in bij John van der Windt, die voor het transport zorgt. foto Camile Schelstraete door Euqène Verstraeten ZUIDDORPE - De kinderen van de Canisius basisschool in Zuiddorpe doen mee aan de ac tie 'schoenendozen voor Paki staanse kinderen'. Gisteren werden de gevulde do zen op school opgehaald voor verder transport naar Pakistan. De Operatie Schoenendoos is een actie waarbij kinderen een versierde schoenendoos vullen met schoolspullen en cadeaus voor een kind in een arm land. Zo raken ze actief betrokken bij het leven van een kind in nood, is de achterliggende gedachte. Daarnaast leren de kinderen om dingen te delen met een leeftijds genoot in een moeilijke situatie. De actie wordt al sinds 1995 ge organiseerd door Edukans en Sa maritan's Purse Nederland. Naar aanleiding van de grote aardbeving die het noorden van Pakistan vorige maand trof, is er een extra actie op touw gezet voor Pakistaanse kinderen. Scholen, kerken en verenigin gen zijn opgeroepen om mee te doen. De school in Zuiddorpe heeft daar op in gespeeld. De school houdt jaarlijks in de kersttijd een actie voor een goed doel. Dit keer is gekozen voor Pakistan. De 85 leerlingen hebben alle maal een doos met spulletjes ge vuld. In totaal gaan er vijf volle containers naar Pakistan. Dat zijn ongeveer 37.500 schoenen dozen. Als de fase van noodhulp achter de rug is, zullen de schoe nendozen vanaf het voorjaar 2006 uitgedeeld worden in het getroffen gebied. Basisschool de Drieklank in Oostburg bakt moi'gen oliebol len voor hulp aan de slachtof- (Advertentie) Genieten komt van Binnenuit. door Harold de Puysseleijr HULST - Wethouder P. Wee- maes van de gemeente Hulst staat sympathiek tegenover het idee van jongerenorganisa tie Youth4All om gebruik te maken van het voormalige postkantoor aan de Minder broedersstraat in Hulst voor muziekfeesten. Lotje van Domburg van Youth4All opperde dat idee vo rige zaterdag, tijdens een feest in de Kindervilla in Hulst. Het postkantoor sloot september vorig jaar de deuren en staat sinds die tijd leeg. De gemeen te kocht het pand kort na de sluiting. De bedoeling is het ge bouw te slopen en vanaf de Kel- derraanspoort het water weer in de binnenstad te brengen. Om verpaupering tegen te gaan zoekt de gemeente samen met de Stichting Bevordering Stadsontwikkeling Hulst naar een tijdelijke bestemming voor het postkantoor. Tot het pand gesloopt wordt, mogen kunste naars het postkantoor gebrui ken voor exposities, zo is eer der al besloten. De bedoeling is kunstexposities voor telkens maximaal drie maanden toe te staan in het publieke gedeelte van het postkantoor. Het gaat dan om de etalage en de ruimte waar de publieksbalie stond. Behalve het postkantoor staan in de binnenstad van Hulst nog meer dan tien winkelpanden leeg. Ook die wil de stichting een tijdelijke andere invulling geven, maar daar zijn nog geen concrete resultaten bi] ge boekt. ZOOR EEN LEUKE PRIJS ZIT U GOED SU JORI Promotieactie: van 15 oktober tot 15 december 2005 ^dem living easy living jj vindt ons aan de Schouwersweg 7 (ind. terr. Noordzak) e|nkenszand, Tel. 0113 561482. Openingstijden: maandag 9 °ten, dinsdag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur, vrijdagavond is 0nze vaste koopavond tot 20.30 uur, zaterdag 9.30-16.30 uur. www.binnenuit.nl door Raymond de Frel SLUIS - De CDA-fractie in de gemeente Sluis wil dat het Zeeuwse energiebedrijf Delta zich meer bezighoudt met de productie van biobrandstoffen in Zeeland. In een brief aan het Sluise col lege van burgemeester en wet houders spreekt raadslid L. Ver- paaien zijn verbazing en erger nis uit over een miljoeneninves tering van Delta in een nieuwe biodieselfabriek in de Eemsha- ven in Delfzijl. Delta krijgt in de fabriek een belang van 65 procent van de aandelen. „In het verleden zijn er gesprekken geweest tussen Delta en de Stichting Biobrandstoffen, om te onderzoeken of Delta iets voor deze stichting kon beteke nen. De boot werd afgehouden, omdat alleen wind- en zon- ne-energie in het beleid van Del ta pasten. Voor biobrandstoffen was geen plaats. Nu neemt Del ta een belang van 65 procent in een nieuwe biodieselfabriek in de provincie Groningen. Wij jui chen de ontwikkeling van alter natieve energiebronnen toe, maar het verbaast en ergert ons dat Zeeuws geld wordt belegd in een andere provincie, wat voor 230 mensen werkgelegen heid oplevert", aldus Verpaalen. Het raadslid wil daarom weten of de beleidsvisie van Delta is veranderd. Als dat het geval is, wil hij dat Delta opnieuw in ge sprek gaat met de Stichting Bio brandstoffen over de ontwikke ling van biodiesel in de provin cie Zeeland. „Juist het telen van grondstoffen ten behoeve van biomassa kan een helpende hand bieden voor de boeren, die op dit moment in grote onzeker heid verkeren over hun toe komst. Marges op hun basispro ducten staan zwaar onder druk. Er wordt dan ook, naast tarwe, aardappelen, suikerbieten en uien, naarstig gezocht naar een vijfde gewas. De productie van koolzaad (een basisstof voor bio diesel) zou een goede optie kun nen zijn", schrijft Verpaalen. De CDA-fractie geeft wethouder R. Leentfaar de opdracht om haar mening in de eerstvolgende aandeelhoudersvergadering van Delta te verwoorden. Dat schiet bij Leentfaar, die tot zijn ongenoegen niet op de voor lopige kandidatenlijst voor de komende gemeenteraadsverkie zingen van het CDA is gezet, in het verkeerde keelgat. „Het is SAS VAN GENT - Het centrum voor maatschappelijke opvang De Lage Flancken aan de Zusterstraat in Sas van Gent krijgt vandaag een cheque van tweeduizend euro van sportschool Leisure Company in Terneuzen. Het be drag is ingezameld tijdens een spinningmarathon op 23 oktober. Met dit geld wordt het hobbylokaal van de kinde ren in de crisisopvang kindvriendelijker gemaakt. Er wor den nieuw meubilair en knutselmateriaal van aange schaft. De Lage Flancken behoort tot de sector maatschappelijke opvang van de Zeeuwse instelling voor geestelijke gezond heidszorg Emergis. Er wordt hulp geboden aan mensen die door problemen in het gezin of met een partner in een crisissituatie terecht zijn gekomen. De hulpverleners hel pen mensen een nieuw bestaan op te bouwen door ze te be geleiden en te ondersteunen bij praktische en psychische problemen. Het idee van de donatie is afkomstig van M. Simons, medewerkster van De Lage Flancken. Zij deed sa men met haar zus mee aan de spinningmarathon. GRAAUW - Het fietspad van Graauw naar Paal moet er komen. Daar maakt R. Jaberg, voorzitter van de Graauw- se dorpsraad, zich sterk voor. Al jaren wordt er over het fietspad gediscussieerd, maar F. Hamelink van Water schap Zeeuws-Vlaanderen was tijdens de jaarvergade ring van de Graauwse dorpsraad duidelijk. „Het fietspad tussen Graauw en Paal komt er niet." De situatie is vol gens Jaberg op dit moment te gevaarlijk voor fietsers. ,,De auto's houden te weinig rekening met fietsers die over de Paalseweg rijden. Daarom moet er een fietspad komen." Volgens Hamelink rijden er te weinig fietsers over de Paalseweg om een fietspad aan te leggen. Bezoe kers van de dorpsraadvergadering brengen daar tegenin dat er weinig wordt gefietst vanwege de onveiligheid op de Paalseweg. De dorpsraad gaat onder leiding van Ja berg op zoek naar nieuwe manieren om de fietsers zo snel mogelijk veilig van Graauw naar Paal te laten fietsen. VLISSINGEN - Bij een verkeerscontrole in Vlissingen zijn gisterochtend 24 (brom)fietsers bekeurd. De meeste bonnen werden uitgeschreven voor het rijden op een opge voerde brommer en het negeren van het bord eenrichtings verkeer. De controle werd tussen half acht en negen uur gehouden op het Draaibrugpad, het Marnixplein en de Kerklaan. Er werden ook twee automobilisten betrapt op rijden door rood licht en niet-handsfree bellen. ZIERIKZEE - Burgemeester J. Asselbergs van Schou- wen-Duiveland hervat volgende week een aantal van zijn representatieve taken. Ook zijn wekelijks spreekuur op maandagochtend wordt weer opengesteld. Daarnaast zal Asselbergs, die van een ernstige ziekte herstelt, zich ook weer richten op zijn functie als voorzitter van het college en de gemeenteraad. De portefeuille openbare orde wordt vooralsnog waargenomen door wethouder A. Croné. Asselbergs ging eind september na een vier maanden du rend ziekbed weer op halve kracht aan de slag. (Advertentie) fers van de ramp in Pakistan. Deze bakactie is een initiatief van leerlinge Elianne Kunst uit groep 6. De ouders en buren kon den van tevoren de oliebollen be stellen en deze worden morgen ochtend gebakken bij bakker Pladdet in Oostburg. De lekker nijen worden op school in zak jes verpakt en bezorgd bij de be stellers. Verzamelen? Kom naar de Verzamelaarsjaarbeurs! Jaarbeurs Utrecht 'W. verzamelaarsjaarsbeurs.nl i'.ün VERZAMELAARS I JAARBEURS '05 I (Advertentie) Hoezo? De dure tijd komt eraan? (m u v aanbiedingen boeketten, geldig 17/11/2005 - 24/11/2005) (Advertentie) uitgesloten en onmogelijk dat een fractie die niet de absolute meerderheid in de raad bézit, aan de vertegenwoordiger van de gemeente Sluis een opdracht zou kunnen geven. Mijn advies is dan ook om een meerderheid in de raad te vinden die de ziens wijze van het CDA deelt", zegt Leentfaar. De wethouder benadrukt dat hij wel sympathie heeft voor het biodiesel-idee. „Afgelopen maandag heeft het college van B en W het er nog met Agrarisch West (de belangenbehartigers van de agrariërs in West- Zeeuws-Vlaanderen) over ge had. Uit dat gesprek bleek dat er twee kanten aan deze zaak zit ten. Ook de negatieve aspecten zullen bij een zorgvuldige afwe ging moeten worden betrok ken." zeeuwse almanak Opa deed een spelletje met zijn kleinzoon van zes. De vraag was: noem een land in Europa met een R. Kleinzoon dacht na, en op eens wist hij het: „Frrrrrrrrrrrankrijk"rolde van zijn tong.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 47