Henovatie voor Schouws elftal Roose surft zich bij wereldtop Spelers De Toekomst zwermen uit naar titeltoernooien biljart Breskens herdenkt Esad Osmanovski Symposium over opvoeding en sport ai jfie doelpunten Dennie le Comte in 3-3-gelijkspel met Halsteren Mytilus wint inhaalwedstrijd Tweede plaats Annelore Willeboer Clinic Raymakers in Nisse Triatloncircuit ter ziele fevidenko bij «laatste vier uitslagen Gelijkspel Italië donderdag 17 november 2005 glWERSHAVEN - Het ijuwen-Duivelands voetbal- Loet meer allure krijgen, din de keuzeheren. Deze res- M werd gisteravond in het ul met zondag-tweedeklasser gieren (3-3-gelijkspel) zicht- jvoor het publiek. Het team genteerde zich in een Splinternieuwe outfit. Maar jj|ve de buitenkant wordt [je binnenkant grondig gere ed tü Schouws team moet meer wnrron vindt senio- ,£oach Edwin Kriens. „Dat is Hg, Nieuwe shirts en trai- ikken spelen daarbij een ffe hebben bijvoorbeeld te- ganders gezien die er echt gjjgbij liepen; dan sta je voor Lel al met 1-0 achter. Niet 'wij in kloffies liepen, maar 'shirts werden al jarenlang ge ijkt," frisse wind die de regiocom- 5ie door de Schouwse voet stallen (zowel boven als on- 23 jaar) wil laten waaien, is pig jaar aangewakkerd, [j-ee jaar geleden was het rhouws team op sterven na dj", vindt Kriens. „Toen mij jjgevraagd of ik de coaching mijn rekening wilde ne- hëb ik 'ja' gezegd, maar ft het voorbehoud dat het an- moest gaan dan het toen de nieuwe tenues is in elk jralde gevoelsmatige 1-0-ach- rstandweggewerkt. Intrapbal- nzijn ook beschikbaar, waar ilei verleden soms bij de gast- g om ballen 'gebedeld' jsfworden. „Het Schouws a moet weer smoel krijgen, ilhervoetballen staat voorop, $rwe willen zo ook het voet- tiLnveau op Schouwen-Duive- isjomhoog krijgen." tot de spelers worden betrok- kabij de restyling. Ze hebben e enquête ontvangen over het Schouwse selectie. OiüiD worden vragen voorge le als: 'Vind je het een eer «het team uit te komen?' en "Meier meer duels gespeeld De selectie van Schouwen-Duiveland wordt voorafgaand aan het duel met Halsteren geïnstrueerd door coach Edwin Kriens. worden?' Kriens: „Zonder spe lers kunnen we niks doen. Als zij vol overgave hun medewer king willen geven, zullen wij aansprekende tegenstanders re gelen." Ideeën heeft de regio commissie te over. Gedacht wordt bijvoorbeeld aan zes in plaats van vier duels per seizoen of een toernooi met andere regio selecties. „Binnenkort hopen we tijdens de regio vergadering van de clubs te horen hoe ze er tegen over staan. Ik hoop dat er daar uit ideeën en suggesties naar vo ren komen, waaruit wij lering kunnen trekken. "Met de nieuwe impulsen hoopt de regiocommis sie de spelers te prikkelen voor de selectie. Daarbij wil het situa ties zoals bij de laatste wed strijd van het onder-23-team te gen JVOZ, waarbij bijna een heel team afzegde, voorkomen. Gisteravond tegen Halsteren kon Schöuwen-Duiveland put ten uit een jeugdige spelers groep! van zestien spelers. De groep voerde met Halsteren een vermakelijke wedstrijd op. Veel kansen en zes - eerlijk ver deelde - doelpunten, de Schouw se helft gemaakt door Dennie le Comte. Zijn eerste treffer maakte de Duiveland-spits vlak voor rust, nadat Wesley Goud eerder twee kansen had laten liggen. Maar hetzelfde gold voor Halsteren, dat telkens stuitte op Renes- se-goalie Maarten van Kempen. Dik een kwartier in de tweede helft maakte Halsteren via Amed Demir toch gelijk, na slechte omschakeling van de Schouwse linkerflank. De twee de Brabantse goal viel op iden tieke wijze, maar eerst had de te rug ingevallen Le Comte nog 2-1 gemaakt. Hij benutte de re bound na een inzet van Ricky Janse (Mevo). Vier minuten voor tijd leek Hal steren via Paolo Fortunati toch de winst te pakken. De inleiding van die goal was een ongelukki ge doeltrap van invaller-doel man Vanya van Iwaarden. Ver keerd uitverdedigen van de Hal- steren-keeper betekende twee minuten later echter de 3-3 van opnieuw Dennie le Comte. Schouwen-Duiveland-Halstcren 3-3 (1-0). 40. Dennie le Comte 1-0, foto Marijke Folkertsma 61. Amed. Demir 1-1, 70. Dennie le Comte 2-1, 80. Amed Demir 2-2, 86. Paolo Fortunati 2-3, 88. Den nie le Comte 3-3. Scheidsrechter: Jan Pleune. Aantal toeschouwers: 50. Schouwen-Duiveland: Maarten van Kempen (46. Vanya van Iioaar- den); Johan Padmos (80. Marcel Zwager), Olaf Willemse (46. Jos Kristalijn), Frank Boere, Marlijn van Grunsven; Marcel Zwager (46. Marcel de Bruine), Martijn Boot (85. Frenk van Hengel), Thomas Groeneveld, Frenk van Hengel (46. Mats Willemse); Wesley Goud (66. Dennie le Comte), Dennie le Com te (46. Ricky Janse). OUDERKERK - De volleyballers van Mytilus hebben zich door een 1-3-overwinning in de inhaalwedstrijd bij VOY op de tweede plaats van de regiodivisie genesteld. De Goese ploeg heeft na zeven wedstrijden twee punten achterstand op koploper Coolflash/Ekspalvo 2. Mytilus was met een uitgedunde ploeg afgereisd naar Ouderkerk en begon goed. Dat resulteerde in twee overtuigende setze ges: 20-25 14-25> daarna tekende zich verval in de Goese gelederen af. Dat leidde na een nipte overwinning in de derde set (22-25) tot verlies in het vierde bedrijf: 25-20. OOSTEIND - Annelore Willeboer, met Noorderglas No^- ble Girl onder het zadel, behaalde tijdens het springcon cours te Oosteind een fraaie tweede plaats in het 1.30 me ter. Met maar liefst twintig combinaties in de barrage was het van dik hout zaagt men planken. De amazone uit' 's Heer-Arendskerke moest alleen jeugdinternational Ro bert Ehrens met My Fair Lady voor zich dulden. Het wa ren bijna allemaal profs in de barrage. Bovendien een technisch parcours met in de barrage twee lange lijntjes. Op die lijnen lag de tijdwinst. Maar daar werden ook nog-i al wat fouten gemaakt", vertelde een tevreden Willeboer. Bij de nationale wedstrijden voor junioren behaaldë Anouk Kort uit Lewedorp een fraaie derde plaats. NISSE - Springruiter Piet Raymakers, veelvuldig Neder lands kampioen en met de Nederlandse ploeg winnaar van olympisch zilver tijdens de Spelen van 1992, geeft morgenavond een clinic in Nisse. Raymakers is vaste gast bij Indoor Zeeland in Goes en deed tijdens de editie 2005 de toezegging dat hij een clinic zou geven in Zeeland. De instructie-avond wordt gehouden bij de familie Huige aan de Brilletjesdijk 3 in Nisse. De aanvang is 19.30 uur en de toegang is gratis. Zaterdagochtend begint om 10,45 uur een clinic voor ponyrijders. Deze wordt verzorgd door Mieke de Kok, dressuurcoach pony's van de KNHS. VLISSINGEN - De belangrijkste verandering in de kalen der 2006 van de Werkgroep Triatlon Zuidwest Nederland is het verdwijnen van het oudste triatloncircuit van Ne derland, dat zijn eerst editie kende in 1985. Door het weg vallen van de triatlon van Westkapelle en de geringe hoe veelheid triatleten die voldeden aan de gestelde vijf wed strijden was er geen grond meer om het circuit te laten voortbestaan. Al eerder verdween het run-bike-runcir- cuit in deze regio. De laatste winnaars Terèse van Lare en Remy Vasseur mogen de wisselbeker behouden tot er mo gelijk beter tijden aanbreken. Kalender 2006: 15 januari: Long distancezwemmen Hoo- gerheide, 29 januari: 21e Zwemloop Vlissingen, 5 februari Veldduatlon Etten Leur, 19 februari: zwemloop Hooger- heide, 25 maart: zwemloop Kapelle, 1 april: zwemloop Bergen op Zoom, 17 april: zwemloop Roosendaal, 20 mei triatlon Kruiningen, 24 juni: Rabo-triatlon Oud Gastel, juli zwemloop Breskens, 9 augustus zeezwemmen Oostka- pelle-Domburg, 12 augustus: Schotsmantriatlon, 16 au gustus: zeezwemmen Westkapelle-Zoutelande, 19 augus tus: Zomid-triatlon, 23 augustus zeezwemmen Dis- hoek-Zoutelande, september Melanentriatlon. (wrJoop van den Oudenhoven 1RENHOEK - Met Carlos fntonaar het Nederlands kam- fii«hap driebanden derde en André Karelse, Daan tólrate en William de Jonge het districtskampioen- xiap driebanden groot derde fe lijkt biljartvereniging De bekomst uit 's-Heerenhoek wel «uitzendbureau. it niet wekelijks voor Kjevier spelers tegelijk levert as te spelen kampioenschap- ta De club, die werd opge- ötin 1961 en in 1968 aanslui- vond bij de KNBB, werd t;> overvoerd met biljartsucces- lar kwam daar verande- p, Carlos Pinto, een Portu- s van origine, zette BV De Morast op de kaart. Hij vero- ®de de eerste nationale titel het libre derde klasse) voor '•club in haar 44-jarig be- Nu, in zijn eerste seizoen tisdnebander, doet hij opnieuw IANGHAI - De Russische ten der Nikolai Davidenko heeft gisteren verzekerd van een Ms bij de laatste vier in de Mers Cup, het slottoernooi ^het jaar in Shanghai. Jtodenko versloeg de Argen- iuGaston Gaudio (6-3 6-4) en vervolgens de Chileen Fer- Gonzalez in drie sets (6-3 •>6-0) winnen van Mariano ■^■ANP/RTR een gooi naar het hoogst haalba re in zijn klasse. Loet de Jonge ging zijn clubge noot wel al voor met twee deel names aan een NK maar bereik te nooit het hoogste podium. De Jonge pakte in 1997 in het toen nog florerende bedrijf van Jan Arnouts de achtste plaats in het bandstoten derde klasse en drie jaar later in Tolkamer werd hij zesde in het libre tweede klasse. Daarmee zijn de sportieve hoog tepunten van de club wel geteld. Of er nog een wordt toegevoegd zal komend weekeinde blijken. Met vier man in één weekeinde in een finale is alvast een nieu we mijlpaal opgetekend. De Toekomst, dat telt 22 leden telt van wie zeventien in KNBB-verband spelen, is een hecht gezelschap. Waar een club lid ook verschijnt voor een fina le, altijd volgt een aantal clubge noten de verrichtingen vanaf de kant. Dit weekeinde moet de aandacht worden verdeeld. Pinto is niet de enige die in actie komt. André Karelse, Daan Weststrate en William de Jonge bestrijden elkaar en de overige finalisten in het driebanden groot dat in Yip Plaza in Goes wordt gespeeld. Van hen is Ka relse de enige die wekelijks op de matchtafel in actie komt. De concurrentie bestaat vooral uit routiniers als Bram de Waard en Eddy der Weduwe van BV Ja cobs, Martin Steketee van De Herberg en thuisspeler Rinus Kramer van Avontuur. De partijen gaan hier over 20 ca ramboles en beginnen vrijdag om 19.00 uur. Zaterdag en zon dag wordt vervolgd vanaf 12.00 uur. De finale is zondag om streeks 15.30 uur. Katja Roose in actie tijdens een van haar laatste wedstrijden van dit seizoen in de buurt van Fortaleza, Brazilië. foto Jarbas Oliveira door Mieke van den Broek GOES - Katja Roose keerde gisteren met een vijfde positie op de wereldranglijst in Vlissingen terug na een zwaar kitesurfsei- zoen. „Een superprestatie", zo sprak de 24-jarige Roose over haar eerste wereldbe ker jaar. Eigenlijk zou de student technische innova tiewetenschappen aan de TU Eindhoven maar drie internationale wedstrijden sur fen. Maar vanwege de meevallende presta ties en de onverwachte sponsoring werd ook aan alle vier de overige wereldbekerwed strijden deelgenomen. Het zorgde ervoor dat Roose de laatste zes maanden alleen be zig was met kitesurfen en reizen. Vorige week behaalde Roose haar beste prestatie. Op de laatste wereldbekerwedstrijd in Bra zilië werd de studente vierde. Even stond Roose zelfs nog op een derde plek, maar door een afnemende wind kon ze weinig uit voeren en zag ze de podiumplek aan haar voorbij gaan. De Vlissingse gaat zich nu op de afronding van haar studie richten. Daarbij heeft ze wel rekening gehouden met haar grote hob by. De studente gaat namelijk in Schevenin- gen haar studie voortzetten. Roose: „Daar ga ik ook wonen. Dat is lekker dicht bij het strand." Roose gaat ook in de winter gewoon door met trainen. „In Nederland kan ik nu nog ki tesurfen. Als er maar een beetje wind staat, lukt dat wel. Gewoon een dik pak en hand schoenen aan. Vanwege de kou hou ik die trainingen wel maar een minuut of dertig vol." Handletass Roose denkt dat ze door vele trainingen de ze winter nog wel progressie kan maken. „Ik ga proberen om de handletass onder de knie te krijgen. Dat is een truc die weinig vrouwen kunnen. Als ik de handletass bij de eerste wereldbekerwedstrijden in april kan laten zien, ben ik al heel blij." Maar een plekje bij de mondiale topdrie wordt moeilijk. „Er zijn zoveel jonge mei den in opkomst. Ook is het zo dat ik met mijn 24 jaar al behoorlijk oud ben. De mees te kitesurfsters zijn tussen de vijftien en twintig jaar. Ik denk dat ik nog maar twee jaar met de internationale top mee kan." Roose ziet deelname aan wedstrijden met meer golven daarna wel als alternatief. „Op zulke wateren komt het meer aan op erva ring. Maar voorlopig geniet ik nog van de gratis vakanties. Want zo zie ik mijn deelna mes aan de verre wedstrijden. Het is echt bi zar dat je zo ver met je sport kan komen," ,,En dat terwijl ik pas drieënhalf jaar bezig ben en nooit als doel heb gehad om topspor ter te worden. Wat dat betreft is het kitesur fen plotseling op mijn pad gekomen." jRwKarel Pleunis BRESKENS - De voetbalver- miging Breskens herdenkt mor- tjenavond voor het begin van Re training Esad Osmanovski, Jf speler van het eerste elftal ?e een jaar geleden aan een hartstilstand overleed. Mk Kouwijzer, voorzitter van i [lub, zegt dat de selectie en Manische staf omstreeks 19.30 bloemen zullen leggen op het traingsveld, waarop Esad Osmanovski op 16 november 2004 tijdens de training in el kaar zakte. Twee dagen later overleed hij in het ziekenhuis van Brugge. „We hebben ons als bestuur af gevraagd wat we het beste kon den doen. Sommigen vonden dat we het ongemerkt voorbij moesten laten gaan om' geen oude wonden open te halen. De selectie kon zich daar echter niet in vinden. Uit die hoek kwam het initiatief om bloe men te leggen op de plaats waar het een jaar geleden alle maal is gebeurd. Dat initiatief hebben we onmiddellijk overge nomen." Het is de bedoeling dat de lage re elftallen van Breskens iets eerder stoppen met trainen, zo dat de ceremonie, waarbij ook de ouders en de zus van Esad Osmanovski aanwezig zullen zijn, om 19.30 uur kan begin nen. Naast voorzitter Jack Kouwijzer zal ook de zus van de zo plotseling overleden voet baller enkele woorden spreken. Kouwijzer zegt dat de ceremo nie geen besloten karakter draagt. „Iedereen is welkom. Per slot van rekening is de fami lie Osmanovski in Breskens al gemeen bekend. Esad beteken de voor heel de dorpsgemeen schap wat. Dat bleek een jaar geleden wel bij zijn uitvaart, die toen massaal bezocht werd." Na de ceremonie zal de eerste selectie van Breskens gewoon trainen. „In de geest van Esad. We weten zeker dat deze sport man in hart en nieren niet an ders gewild zou hebben", aldus Kouwijzer. De bloemen die morgenavond óp het trainings veld worden gelegd, worden een dag later naar de laatste rustplaats van Osmanovski ge bracht. door Mieke van den Broek GOES - Opvoeding door sport is het onderwerp van het sympo sium Coaches on Tour, dat mor gen in Goes gehouden wordt. Tom van 't Hek, onder meer be kend als topsporter en voorma lig hockeycoach van het Neder lands vrouwenteam, zal het con gres leiden. Het programma start om 15.45 uur met een algemeen spreekge- deelte. 's Avonds worden er ver schillende workshops gegeven. Enkele workshoponderdelen zijn: leiderschapstijlen en coach- types, de veranderende jeugd en omgaan met ouders. Het symposium wordt dit jaar- voor de tweede keer gehouden. De bijeenkomst is bedoeld voor coaches en trainers uit all'e sporttakken. Ook andere belang stellenden zijn welkom in Goes. Coaches on Tour- is een organisa tie die elke maand in een andere provincie neerstrijkt om coaches en trainers te ondersteu nen. Aan de organisatie zijn al lerlei bekende namen verbon'-r den zoals: Cor van der Geest, Henk Gemser, Roeland Olt- mans, Humberto Tan, de voor malige Middelburgse Elisabeth Willeboordse en Leontien Zijl aard-Van Moorsel. De bijeenkomst wordt gehou den in het gebouw van het Cios aan de Bessestraat 4 in Goes. Kosten bedragen veertig euro Reserveren kan via www.sport- zeeland.nl. Vierde divisie poule vier: 't Bierwin- keltje-3BSD Partservice 6-2. Joke Breur-Philip van der Male 27-30, 53 beurten; Joni Sanderse-Ton van Beve- ren 25-20, 90; Marijn Geirland-John Hat- zman 25-23, 65; Piet Boot-Ron Speijer 20-19,76. Lucky Day 3858: 4-15-19-21-24-31-39- 42-44-45-48-49-51-56-59-63-65-68-78-80 (onder voorbehoud). Play-offs WK, returns. Sydney. Au stralië - Uruguay 1-0 (1-0): Australië w.n.s. 4-2. 35. Bresciano 1-0. Scheids rechter: Medina Cantalejo (Spa). Gele kaart: Culina, Vidmar, Popovic, Kewell (Australië), Rodriguez, Diogo, Regueiro, Garcia, Morales (Uruguay). Aantal toe schouwers: 82.698. Eerste duel: 0-1, Au stralië plaatst zich voor WK. Manamah. Bahrein - Trinidad To bago 0-1 (O-O). 50. Lawrence 0-1. Scheidsrechter: Ruiz Acosta (Col). Rode kaart: 90. Hussain Ali Baba (Bahrein). Gele kaart: Mohamed Hubail, Ala'a Hu- bail (Bahrein), Yorke, Gray, Latapy (Trin idad en Tobago). Aantal toeschouwers: 32.000. Eerste duel: 1-1, Trinidad en To bago plaatst zich voor WK. Praag. Tsjechië - Noorwegen 1-0 (1-0). 35. Rosicky 1-0. Scheidsrechter: Poll (Eng). Gele kaart: Jankulovski (Tsje chië), Hagen, Stromstad, Holland, Riise (Noorwegen). Toeschouwers: 17.500. Eerste wedstrijd: 1-0. Bratislava. Slowakije - Spanje 1-1 (O-O). 50. Holosko 1-0, 71. Villa 1-1. Scheidsrechter: Merk (Dui). Gele kaart: Durica (Slowakije). Aantal toeschou wers: 30.000. Eerste wedstrijd: 1-5. Istanboel. Turkije - Zwitserland 4-2 (2-1). 2. Frei 0-1 (strafschop), 25. Tugcay Sanli 1-1, 38. Hakan Sükur 2-1, 52. Neca- ti Ates 3-1 (strafschop), 84. Streller 3-2, 89. Tuncay Sanli 4-2 Scheidsrechter- De Bleeckere (Bel). Aantal toeschou wers: 45.000. Gele kaart: Sahin, Belozog- lu, Seyhan, Penbe, Metin (Turkije), De gen, Streller, Zuberbuehler, Behrami (Zwitserland). Eerste wedstrijd: 0-2. Tsjechië, Spanje en Zwitserland naar eindronde WK in Duitsland. Kwalificatie EK onder 21 jaar, re turns. Heerenveen: Jong Nederland - Jong Slovenië 2-0 (1-0). 11. Huntel- aar 1-0, 60. Huntelaar 2-0. Scheidsrech ter: Dereli (Tur). Rode kaart (2x geel): Ur bane (Slovenië). Gele kaart: Stevanovié, Keihar (Slovenië). Aantal toeschou- 21.200. Jong Nederland: Waterman, Tiendall! (84. Verhaegh), Vlaar, Kruiswijk en Braafheid; Aissati, Schaars en Ema- nuelson; De Ridder, Huntelaar (89. Elia) en Castelen (14. Owusu Abeyie). Jong Slovenië: Handanovic; Keihar, llic, Mörec en Jokic; Urbane, Stevanovic en Pecnik (36. Birsa); Kronaveter (61. Zinko), Burgic en Robnik (69. Matic). Eerste duel 0-0, Nederland naar EK. Velika Gorica: Jong Kroatië - Jong Servië en Montenegro 1-2 (1-1). 5. Da Silva 1-0, 21. Bisevac 1-1, 86. Ste- panovic 1-2. Eerste duel: 1-3, Servië én Montenegro naar EK. Kopenhagen. Jong Denemarken - Jong Rusland 3-1 (2-1). 2. Zjierkov 0-1, 8. Rasmussen 1-1, 16. Bergvold 2-1, 62. Kahlenberg 2-1 (strafschop). Eerste duel: 1-0, Denemarken naar EK. Vriendschappelijk. Japan - Angola 1-0 (O-O). 89 Matsui 1-0. Zuid-Korea - Servië en Montenegro 2-0 (1-0). b. Choi 1-0, 65. Lee 2-0. Qatar - Argenti nië 0-3 (O-O). 70. Riquelme 0-1, 71. Cruz 0-2,72. Ayala 0-3. GENEVE - Oranje vormde zater dag in Amsterdam geen pro bleem, maar gisteren kwam Ita lië in Genève niet langs Ivoor kust. Met de 1-1 mochten de Azzurri nog tevreden zijn ook. De Afri kanen openden halverwege de tweede helft de score via Drog- ba. Pas vier minuten voor tijd maakte Diana gelijk. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43