Grote vraag naar kavels Steehof PZC PZC Het moet wel gezellig blijven thuis De koffie smaakt hier net zo goed als Verbouwingsuitverkoop STEÜTEL Nisse krijgt uitzichi op bouwen huizen Proverko geeft doorgaande straat van nieuwe wijk een jaren-dertig uiterlijk Country-avond agenda ,1: Thoolse politici protesteren tegen windmolens Veelpleger naar speciaal instituut Verkrachten gehandicapte bestraf! Asselbergs gaat meer doen Vrijspraak van verkrachting Boetes bij brommercontrole HnorRob Paardekam YERSEKE - Ruim honderd men- sen staan bij de gemeente Rei- merswaal ingeschreven voor een kavel in de nieuwe wijk Steehof in Yerseke. De meesten zullen vanavond teleurgesteld worden, want de gemeente verloot niet meer dan 21 stukken grond. De 21 andere kavels in de eerste fa se gaan naar projectontwikke laar Proverko uit Goes. De wijk Steehof komt aan de noordwestkant van het dorp te liggen. In het gebied tussen de Steeweg, Damstraat, Stoof- straat en de westelijk gelegen i brede watergang moeten de ko- mende jaren zo'n honderdvijftig 'ïvomngen verrijzen. De eerste fa- •"se staat op het punt van begin gen. Daarin is ruimte voor onge- Iveer zestig huizen. De gemeente (.verloot vanavond 21 kavels. ^Achttien voor vrijstaande hui- 'zen en drie voor twee-on- der-één-kapwoningen. Bij de ge- meente staan 130 mensen inge- schreven als belangstellende, maar het aantal gegadigden dat bij de verloting daadwerkelijk komt opdraven, ligt meestal iets lager. Toch verwacht de gemeen te nog altijd een stuk of honderd j mensen die hopen op een stukje grond in de nieuwe wijk. Vanwe ge die grote belangstelling is de loting, die normaal in het ge meentehuis wordt gehouden, verplaatst naar Ons Dorpshuis inKruiningen. Verlies Dat Proverko ook kavels krijgt 1 toebedeeld, heeft te maken met het feit dat de ontwikkelaar de SINT MAARTENSDIJK - De Ruud Hermans Band verzorgt zaterdag 26 november een coun- try-avond in de Haestinge in Sint Maartensdijk. Het concert begint om 20.15 uur. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijg baar bij de VW Zuid-Beveland en Tholen en bij kantoorboek handel Dieleman in Tholen. (Advertentie) U kunt nog KUNST ANTIEK inbrengen voor onze Kerst vei ling tot uiterlijk 25 november a.s. Bel voor informatie Herengracht 74, 4331 PX Middelburg, Tel. 0118 - 650 680 www.zeeuwsveilinghuis.nl Bezorgklachten: 0800-0231 231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdagstot 12.00 uur REDACTIE bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 P-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl P-mail: web@pzc.nl gemeente heeft geholpen met het bemachtigen van grond voor de tweede fase van de wijk. Proverko kocht die, maar droeg hem met verlies over aan de ge meente. In ruil daarvoor krijgt ze een groot aantal kavels. Die liggen allemaal aan de hoofd straat van de nieuwe wijk. „We door Selma Osman VEERE - „Een mens kan wat be leven", verzucht bewoner Bram Gideonse een dag nadat hij zijn monumentale herenhuis aan de Kaai in Veere heeft moeten ver laten vanwege instortingsge vaar. Na het uitgraven van de kelder onder het huis 't Bordeaux Ox- hooft, maandagavond, begon het huis te kraken en te scheu ren. Gideonse is met zijn gezin in een vakantiehuisje getrok- willen er iets sjieks van maken", zegt Proverko-directeur R. van Avermaete. „Alle huizen wor den gebouwd in jaren-der tig-stijl. Met rode bakstenen en dakpannen en van die groen-wit geschilderde ramen en deuren." Aan de kop van de straat bouwt Proverko een gebouw met veer- ken. Daar gaat het leven ge woon verder, vertelt hij. Hij heeft woensdagmiddag nog geen beeld van de omvang van de schade, maar vindt het voor al belangrijk dat de persoonlij ke bezittingen veilig zijn en dat zijn kinderen vandaag in het va kantiehuisje een bureautje heb ben om aan te studeren. Tot kerst kan de familie Gideon se in het huisje in Breezand blij ven. „En daar smaakt de koffie net zo goed als thuis." Hij klinkt allerminst verbitterd. Dat komt omdat hij het onderwerp zake- tien appartementen. Die gaan ongeveer 210.000 euro kosten. Het gebouw krijgt drie lagen en wordt daarmee niet hoger dan de woningen in het plan. Naast de appartementen komt een rij tje van vijf woningen. Ook die gaan gemiddeld 210.000 euro kosten. De hoekjes iets meer en lijk wil benaderen. „Emoties zit ten er natuurlijk wel." Gideonse vindt dat hij zichzelf niks kan verwijten. „Dat is een fijn gevoel. Ik heb, toen ik de kelderwinkel wilde laten bou wen, vakmensen in de arm geno men. Gewoon één offerte, zon der te shoppen om het goedko per te willen maken." Gideonse kan met zijn hand op zijn hart zeggen dat hij er middels onder zoeken en rapporten vooraf al les aan heeft gedaan om te voor komen dat het mis zou gaan. Daarom heeft hij er geen bood schap aan als hij Veerenaren STREEKACTIVITEITEN GOES - De Spinne, 14.00 uur: Senioren middag met o.a. Bingo; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; HEINKENSZAND Neptunusboek, Noordlandseweg 3,11.00-16.00 uur: Op ruiming boeken, scheepsmodellen en veel meer; KAPELLE - Complex Groenewoud, Zwembad, 9.00-10.00 uur: Sport en spel 55-plussers; 9.15-10.00 uur en de tussenwoningen iets minder. „We proberen die onder de twee ton te houden", zegt Van Aver maete. Verder bouwt Proverko tien twee-onder-één-kapwonin- gen (kosten: een kleine drie ton) en zes vrijstaande woningen. De prijzen daarvan variëren van 425.000 tot 575.000 euro. hoort zeggen: 'Dat is Bram Gide onse weer'. „De aannemer is ver antwoordelijk voor de bouw en dus de veroorzaker van de scha de." De beschadigingen hebben zich overigens niet verder uitge breid. Ook de buren van Mu seum De Schotse Huizen heb ben sinds dinsdag geen nieuwe schade geconstateerd. Gideonse vraagt zich af of de aannemer, Bouwgroep Peters, wel alle noodzakelijke maatrege len heeft genomen om het risico te beperken. Dat zal nader on derzoek moeten uitwijzen. Zijn 12.00-13.45 uur: Zwemmen; De Vroone, 13.00 uur: Soos, biljarten; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartcompetitie senio ren; Zwembad Den Inkel, 13.00-14.00 uur: Meer bewegen voor ouderen, 55 plus; SINT-MAARTENSDIJK 19.30 uur; Presentatie rapport over Impuls Sint-Maartensdijk/ Scherpenisse; WEMELDINGE -Dorpshuis De Wemel, 13.00 uur: Soos; biljarten en kaarten; YERSEKE - Het Trefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten. Ook voor de volgende fase van de wijk, die waarschijnlijk over een paar jaar begint, krijgt Proverko kavels. Wat voor wo ningen in dat deel precies ko men, is nog niet duidelijk. De ontwikkelaar zal in elk geval wel voortborduren op de stijl van de jaren dertig. insteek is vooruit gaan. Daarom stelt hij zich positief op. „Die winkel moet er komen. "Als de verbouwing volgens plan was verlopen had hij de winkel in april kunnen openen. „Als ik realistisch ben, denk ik dat het nu wel 2007 wordt." door Harmen van der Werf NISSE - De roep om nieuw bouw in Nisse wordt verhoord. De gemeente Borsele gaat werk maken van een ontwerp-bestem- mingsplan om enkele tientallen woningen te kunnen bouwen langs bestaande straten en op in- breidingslocaties. Snel zullen die woningen er niet komen. Wethouder M. Vermue- Vermue (CDA) voorziet procedu res die vier tot zes jaar kunnen duren, maar er gaat tenminste iets gebeuren. Sinds 1992 ligt de planontwikkeling in Nisse stil. De gemeente schrok er toen voor terug iets in gang te zetten, omdat er weerstand onder bewo ners bestond tegen nieuwbouw bij hen of anderen in de voor- of achtertuin. Open plekken Vermue-Vermue verwacht dat zulke bezwaren opnieuw zullen opspelen, maar neemt dat op de koop toe. Er moet naar haar idee wat gebeuren, zoals PvdA- fractievoorzitter P. Vollaard in de Borselse gemeenteraad ander halve week geleden ook zei. Om het mogelijke verzet te beper ken, is het in elk geval niet de be doeling bij Nisse een nieuw wijk je op te trekken. Gekozen wordt voor het bouwen op 'open plek ken' in de bebouwde kom en het doortrekken van de lintbebou wing langs de Paul Kruger- straat, de Zwaakweg, de Zuid- (Advertentie) weg en de Van der Poest CL mentstraat. Voorzitter W. van den Berf van de dorpsraad Nisse laat wi ten 'volledig tevreden' te zi met de inzet van wethoudi Vermue-Vermue. Hij maakt t< gelijkertijd zijn dorpsgeno< Vollaard het verwijt dat hij ze verzuimd heeft iets aan nieuv bouw in Nisse te doen. Vollaart die tot 2002 als wethouder wc ningbouw deed, vindt 'die kr tiek onterecht. „Dat een eerde plan in de ijskast verdween, wi in overeenstemming met wat bc woners van Nisse aangaven. Hi huidige college van B en heeft vier jaar de tijd gehad c koers te verleggen." Starters Hoe dan ook, Nisse krijgt wee uitzicht op nieuwbouw, waarb de dorpsraad heeft aangegeve ruimte te willen voor starters o de woningmarkt, voor jongere die in Nisse nu weinig tot nie' kunnen vinden. Van den Berg „Wij denken dan aan de bou' van een boerderij waarin appai tementen kunnen komen. D; past bij het karakter van Nis se." Vermue-Vermue heeft vo gens de dorpsraadvoorzittf oren naar dat idee. In de aanloop naar het opstelle van een ontwerp-bestemmings plan heeft Borsele inmidde. een onderhandelaar in de art genomen die met grondeigem ren gaat praten over de aankooj mogelijkheden. (Advertentie) Kortingen van 10% tot 40% Lange Kerkstraat 41 4661 JG Goes Tel. 0113 - 27 00 25 STEUTEL KLEEDT DE MAN HET BESTE VAN TWEE KO O l< E I L A N D E N Marianne Co Simmers (voorheen Restaurant 'De Waag' uit het Schouwse Seroóskerke, 57e plaats in 'Lekker') en Michel Louws van Restaurant 't Veerhuis uit Wolphaartsdijk vormen samen het beste van twee toprestaurants. Wolphaartsdljkse Veer J, Wolphaartsdijk, tel. OH3-5SI326, www.veerhuls.net.veerhuis.wolphaartsdijk@hetnet.nl donderdag 17 november 2005 j Hoor Cornelleke Blok SINT-ANNALAND - J. Boulog ne en H. van 't Hof van Alge meen Belang Tholen (ABT) ma ken als privépersonen bezwaar tegen de komst van vijf wind molens op de Moggershilseweg tussen Sint-Annaland en Stave- nisse. Ze tekenen protest aan bij de bestuursrechter in Middelburg. De Thoolse gemeenteraad heeft al ingestemd met het plan voor de windmolens aan de Moggers hilseweg. De ABT was toen ook al tegen. „Dit heeft niets met de partij te maken. Wij doen dit als burgers", aldus raadslid Boulogne. Rechter Hij en zijn collega Van 't Hof proberen de bouw van de wind molens tegen te gaan via de be stuursrechter. „Die windmo lens horen daar niet. De ge meenteraad en de provincie wa ren eerst van plan om de wind molens alleen langs infrastruc turele werken te plaatsen. Die missen we hier." Het gebied bij de Moggershilseweg is op dit moment onbebouwd. Het aan zicht, dat door de windmolens belemmerd zou worden, is voor Boulogne en Van 't Hof het be langrijkste bezwaar. „Ik woon er 1500 meter vandaan en ik kijk er pal op." De windmolens worden ongeveer 120 meter hoog. „Twee keer zo hoog als de watertoren bij Scherpenis se." Boulogne wil de windmo lens liever langs het Schel- de-Rijnkanaal bij Oud-Vosse- meer hebben. „Daar is de hori zon toch al vervuild." Bezoekers van de Puzzeltheek bekijken het aanbod, door Cornelleke Blok GOES - Op legpuzzels ben je na één of twee keer wel uitgekeken en daarna staan ze maar in de kast. Mattie Ever- sen begon daarom een puzzeltheek. Ze leent sinds eind september via wijkvere- niging Goes-Oost op woensdagmiddag legpuzzels uit in wijkcentrum Jan Ligt- hart aan de Bergweg. Een man komt het lokaal binnen met twee grote tassen met legpuzzels. „Zo", zegt hij, „hier kunnen ze beter staan dan thuis, want dan worden ze tenmin ste gebruikt." Aan puzzels geen gebrek. In de hoek staan nog meer volle dozen die mensen hebben gebracht. In totaal heeft de puzzeltheek al meer dan vijf honderd puzzels om uit te lenen. Het lijkt wel alsof er meer puzzels gebracht worden dan uitgeleend. Dat valt echter wel mee volgens Mattie Eversen (63). „Het begint nu zo langzamerhand te lo pen." Eversen is fanatiek puzzelaarster. „Ik heb altijd gedacht: als ik stop met werken, dan wil ik nog eens een uitleen voor puzzels opzetten." Een jaar gele den was het zover. Ze zocht contact met de puzzeltheek van Stichting Welzijn Ouderen in Middelburg. „Ik wilde wel eerst weten hoe het daar loopt. Ze wa ren heel erg enthousiast." Ze nam de manier van werken van de uitleen in Middelburg grotendeels over. Toen was het nog zoeken naar een locatie in Goes. „Zoiets kan je onmogelijk in je eigen huis doen." Tweedehands Uiteindelijk kon Eversen met haar puz zels terecht in een lokaaltje op de eerste verdieping van wijkcentrum Jan Ligt- hart. In het voorjaar van dit jaar plaats te ze een oproep in het wijkkrant je voor tweedehands puzzels. Zelf had ze ook nog wat oude legpuzzels van haar over leden moeder en oma. Zo was er meteen al een aardige voorraad. De voorraad wordt nog steeds aange vuld. Weer komt iemand binnen met puzzels. Eversen haalt ze gretig uit de plastic zak. „Je ziet zoveel moois. Soms denk ik: die ga ik eerst thuis zelf eens leggen." De puzzeltheek heeft allerlei soorten legpuzzels: van tweehonderd tot vierdui zend stukjes, maar er zijn ook kinder puzzels. „Ik heb ook een paar hele gek ke hoor. Ééntje die aan twee kanten be drukt is en een driedimensionale bij voorbeeld." Daar is de eerste echte klant van de mid dag. Paulien van de Sterre uit Goes komt voor het eerst kijken. Ze is ook erg fanatiek met legpuzzels. „In de win ter leg ik er elke week wel drie." Van de Sterre vindt niet alle puzzels leuk. „Het foto Willem Mieras moet wel gezellig zijn. Als de stukjes er allemaal hetzelfde uitzien is het niet leuk meer.Ze neemt drie puzzels van duizend stukjes mee. „Dat is wel ge noeg voor deze week." Van de Sterre is erg enthousiast. „Nu ik dit weet, kom ik zeker vaker!" Het verschilt per week hoeveel mensen puzzels komen lenen. Eversen: „Vorige week waren er acht mensen, maar die mensen namen puzzels mee van meer dan duizend stukjes, dus die komen dan waarschijnlijk deze week niet." De meeste klanten zijn 55-plus. „Ik vraag geen leeftijden, maar het zijn meestal wat oudere mensen. Jongeren hebben andere interesses, denk ik." Als mensen puzzels willen lenen, moe ten ze eenmalig zeven euro betalen. Daarna is de uitleen gratis. Ze zijn dan meteen een jaar lid van wijkvereniging Goes-Oost. Iedereen kan bij de puzzel theek terecht. „Er komen hier mensen van de hele Bevelanden." De puzzeltheek is elke woensdagmid dag van 13.30 tot 15.00 uur geopend. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft ee 47-jarige veelpleger uit Vlissingen een ISD-maatregel oj gelegd. Dat houdt in dat de Vlissinger twee jaar in de li richting voor Stelselmatige Daders moet verblijven. E man moet daar tal van cursussen op het gebied van soek le vaardigheid en preventie volgen om recidive te voorkc men. Na een half jaar wordt een evaluatie gehouden. T veelpleger heeft een strafblad opgebouwd met 21 pag na's. De Vlissinger had een autokraak gepleegd, een pol tiebevel genegeerd en een agente beledigd. De ISD-maa regel sluit aan op het voorarrest. Het is de eerste keer Zeeland dat een ISD-maatregel aan een veelpleger wor< opgelegd. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gist< ren een 42-jarige inwoner van Oost-Souburg wegens ve: krachting van een verstandelijk gehandicapte vrouw ve oordeeld tot twintig maanden gevangenisstraf, waarvs vijf maanden voorwaardelijk. Hij pikte de vrouw op S november vorig jaar op straat op, en lokte haar mee na; zijn toenmalige woning in Vlissingen. Na het bekijke van pornofilms dwong hij haar op de slaapkamer tot g< meenschap. De rechtbank vond het bewijs overtuigen' met name de gedetailleerde verklaringen van de vrou over de dader en de woning. De Souburger had gezeg dat hij weieens eerder vrouwen van straat naar zijn w< ning had meegenomen. ZIERIKZEE - Burgemeester J. Asselbergs van Schoi wen-Duiveland hervat volgende week een aantal van zi; representatieve taken. Ook zijn wekelijks spreekuur c maandagochtend wordt weer opengesteld. Daarnaast z. de van een ernstige ziekte herstellende burgemeester zie weer honderd procent gaan richten op zijn functie a voorzitter van het college en de gemeenteraad. MIDDELBURG - Een 39-jarige man uit Middelburg is gi teren vrijgesproken van verkrachting. De rechtbank ach te niet bewezen dat de Middelburger een vrouw, die in c prostitutie werkte, heeft verkracht. De twee leerden e kaar kennen in een seksclub. De vrouw bestelde vor jaar augustus broodjes shoarma bij zijn etenszaak vroeg de man de broodjes bij haar thuis af te leveren. Vo gens de vrouw zou ze toen in haar woning in Middelhui zijn misbruikt. De man had eerder verklaard gewoon gi meenschap met haar te hebben gehad. VLISSINGEN - Bij een verkeerscontrole in de gemeen Vlissingen zijn gisterochtend 24 (brom)fietsers bekeur De meeste bonnen werden uitgeschreven voor het rijde op een opgevoerde brommer en het negeren van het boi eenrichtingsverkeer. De controle werd tussen half acht e negen uur gehouden op het Draaibrugpad, het Marni: plein en de Kerklaan. Er werden ook twee automobiliste betrapt op rijden door rood licht en niet-handsfree be len.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33