>zc Meer plek op carpoolplaatsen Ruwe schets brede school in Goes klaar Dijken zijn niet opgewassen tegen kracht van golfslag iedere 2e bos bloemen halve prijs! DEFINITIEF 1 ONTHAREN 1 HU NU V00H €i0° m "m Trein maakt meer lawaai op beton dan op houten biels ïtelpunten bij Yerseke en Kapelle worden aangepakt Cel voor Goese cocaïnedealers lutokraak ©RVKKERY m, tot 20% korting Hulst mikt op Chinese toeristen Middelburg laat kansen liggen Hulptransport naar Pakistan mies iimo ALL de Jonge Hoek van Dijke Spelletje „I,: 0113-315649 iv,pzc.nl ■radacties nis 31 <4460 AA Goes ffintie-exploitatie: Midden-Zeeland: 0113-315520; Baanderen; 0114-37277°; „al: 020-4562500. mderdag 17 november 2005 FLITSEND HET NIEUWE (AAR IN? r *4 van iÉH OKStL LIEZEN ONDERBENEN Meer Info of gratis consult? Bel; Mariette Straver 0113 - 232145 of kijk op www.salonlaligne.nl editie Bevelanden-Tholen );^prmfin van der Werf ipELLE - Treinlawaai neemt <hct vervangen van houten betonnen spoorbielzen eer- loedan af. Dit blijkt uit me- gendie-zijn verricht door een lertvan de actiegroep Belan- fercniging Aanwonenden iorlijn (BAS)- metingen zijn door deskundi- ge én BAS-lid A. Reimerink uit Kapelle uitgevoerd in zijn woon plaats. De houten spoorbielzen zijn daar vervangen door beton nen exemplaren. Het idee is al tijd geweest dat dit tot minder overlast zou leiden, waardoor er geen of lagere geluidschermen langs het spoor zouden moeten komen. De gemeenten Kapelle, Goes en Reimerswaal waren zeer ingenomen met de 'bielzen operatie' van spoorbeheerder ProRail. Zij willen 't liefst geen en anders zo laag mogelijke ge luidschermen. Reimerink, die van Shell komt en daar veel in de weer is ge weest met meetapparatuur, heeft dus de proef op de som ge nomen. Hij stelt nog vrij voorzichtig op basis van zijn meetgegevens: „Het is niet goed mogelijk het to taal resultaat van de vervanging van de houten bielzen in een ge tal samen te vatten. Wel kan ge steld worden dat uitgaande van de meetresultaten er eerder spra ke is van een versterking dan van een afname van de geluids straling." Actiegroep BAS heeft de bevin dingen van Reimerink aan het ministerie van Vrom gestuurd. BAS-bestuurslid T. Richel weet niet of de betonnen bielzen wél leiden tot minder trillinghinder. ProRail had gisteren nog geen inhoudelijke reactie. „Wij gaan de metingen met veel interesse bestuderen", liet een woordvoer ster weten. DESDe carpoolplaatsen bij rseke en Kapelle worden bin- afzienbare tijd uitgebreid. I carpoolterrein bij Kapelle envegen) wordt nog dit jaar ^root, dat bij Yerseke (Zand- waarschijnlijk volgend bij Kapelle ;op dit moment negentig par tvakken, aan de Zanddijk Yerseke kunnen twintig auto- bilisten hun voertuig kwijt. op het terrein bij pelie wordt in eerste instan- met vijfentwintig plaatsen Hoeveel plaatsen er Yerseke bijkomen, is nog t bekend, liet de provincie een entaiisatie maken van de car- iplaatsen in Zeeland. De pro- ide telt in totaal veertien offi- :arpoolterreinen. Uit het derzoek bleek dat de grootste elpunten zich voordoen bij jpelle en Yerseke; die terrei- kzijn regelmatig overvol. Als volgdaarvan willen automobi- stenhun auto nog wel eens bui vakken of in de berm eerzetten. Dat levert hen soms ïlnbekeuring op. ■do de gemeenteraad van Rei- le/siraal werden daarover be- ERVLIET - In de Boterzand- raat in Biervliet is dinsdag ssen5,45 en 12.00 uur een au- opengebroken. Uit de auto fden de autoradio/cd-speler het navigatiesysteem wegge- men. De waarde van de gesto- goederen bedraagt ongeveer izend euro. Advertentie anavond vanaf 17.30 uur irasseriemenu «etrauwkostschotel, mixed jrillofgepofte aardappel net romige groenten, en mitsalade €12,50 of€io,oo (vegetarisch) ('serveren:0118 -886 886 •anavond 19.30 uur ezing Willem van den Broeke Periferie met potentie «de economische eschiedenis van Zeeland 'ijdag 18 november -too uur Harry Potter en de echtelijke Drvkkery, quiz, ieden de eerste bladzijden ®rdag_i9-november '00 uur start verkoop lorry Potter en de halfbloed prins N»hsi| Middelburg '«Ui 886 886 BWJ,ijjjj.jjjj.il gin vorige maand schriftelijke vragen gesteld door het raadslid A. Jumelet (ChristenUnie). Eind vorige week vroeg het PvdA-Sta- tenlid M. de Koster aandacht voor de problemen op de car poolplaatsen. Volgens beleidsmedewerker D. van Essen (Verkeer en Ver voer) van de provincie behoren die problemen binnenkort tot het verleden. Rijkswaterstaat gaat nog dit jaar zorgen voor on geveer vijfentwintig extra par keerplaatsen bij Kapelle. Vol gens Van Essen is dat niet zo'n ingrijpende operatie; Rijkswa terstaat wil de belijning aanpas sen en een groenstrook bij de carpoolplaats laten trekken. Vol gens woordvoerder J. van Gorp van Rijkswaterstaat komen daar volgend jaar mogelijk nog meer parkeerplekken bij. Het is echter nog niet zeker of Rijkswa terstaat voor die extra uitbrei ding de benodigde vergunnin gen krijgt. Waarschijnlijk in de loop van het volgend jaar wordt het aan tal parkeerplaatsen op het ter rein aan de Zanddijk bij Yerse ke verruimd. Om hoeveel extra parkeerplaatsen dat gaat, is nog niet bekend. Volgens Van Essen bekijken de provincie, de gemeente Reimers waal en Rijkswaterstaat op dit moment mogelijkheden om te komen tot een betere ontsluiting van het bedrijventerrein Nis- hoek bij Kruiningen. Ook wordt een reconstructie van de krui sing Zanddijk/Oude Rijksweg/A58 nagestreefd. In het kader van die werkzaamhe den wordt waarschijnlijk ook een uitbreiding van de carpool plaats aan de Zanddijk meegeno men, aldus Van Essen. door Mieke van der Jagt GOES - Sociale controle, inte gratie en gebruiksvriendelijk heid. Dat zijn de belangrijkste begrippen in de massastudie die het archtectenbureau Duijsens Meijer Viol uit Kerkrade voor de brede school in de Goese Pol der heeft gemaakt. Gisteravond werd de ruwe schets voor het ge bouw aan De Spinne aan de di rect omwonenden voorgelegd. Die ruwe schets is nog niet het voorontwerp waarop belangheb benden nog kunnen inspreken, maar het is wel het resultaat van veel overleg met de scholen en de organisaties die de brede school gaan gebruiken. Die heb ben vanuit hun eigen belangen en ervaringen op eerdere schet sen geschoten, waardoor het nu aan ieders wensen is aangepast. Zo wilde de basisschool 't Noor derlicht, oorspronkelijk gepro jecteerd aan de oostkant met aan twee kanten een plein, lie ver naar de westkant, waar het aanmerkelijk rustiger is. Geen probleem: 't Noorderlicht en De Holtkamp zijn omgewisseld. Ook een aanvankelijk plan om het jeugdhonk in het schoolge bouw te integreren, werd verla ten. Het honk komt nu in de vleugel waarin ook het wijkge- bouw, het consultatiebureau, de wijkinfowinkel en de Zuidwes ter komen te zitten. Het hart van de nieuwe brede school waarin twee bouwmas sa's schuin op elkaar zijn ge bouwd en daarmee de verschil- door Maartje Huijben THOLEN - De dijken op Tholen en Sint Philipsland voldoen niet allemaal aan de kwaliteitseisen anno 2005. De dijkbekleding en de hoogte laten te wensen over. Eens in de vier, vijf jaar toetst het waterschap Zeeuwse eilan den alle waterkeringen in haar gebied. Er wordt daarbij onder (Advertentie) Verzamelen? Kom naar de Verzamelaarsjaarbeurs! Jaarbeurs Utrecht Ontvang e1 50 korting op de toegangsprijs vsn e 11op vertoon van deze bon. www.verzamelaarsjaarsbeurs.nl «e. Nfel gg<i,y mèt andersidles. i VERZAMELAARS i JAARBEURS '05 andere gekeken naar de hoogte, de stevigheid en de bekleding. „Dit jaar hebben we een nieuwe norm gehanteerd", legt woord voerster Christine Reule uit. „Dat komt, omdat de laatste ja ren is gebleken dat de golven zwaarder zijn dan altijd werd gedacht. Dat geeft een grotere belasting van de dijken." Uit de recente toetsing blijkt dat 58 kilometer van de dijkbe kleding te dun is. „Momenteel is de steenbekleding op de dijken ongeveer twintig centimeter dik", zegt Reule. „Dat moet veer tig tot 45 centimeter worden. De dijken moeten dus verstevigd worden. Voor 2015 moet alles in orde zijn." Reule benadrukt dat de dijken de afgelopen jaren niet achteruit zijn gegaan. „Door de jaren heen veranderen de inzichten. In 1953 gold bij voorbeeld dat een dijk bestand moest zijn tegen een storm die eens in de 250 jaar voorkomt. Nu is die norm een storm die eens in de 4000 jaar voorkomt. Voor de dijken die verstevigd moeten worden geldt dat ze mo menteel een storm aankunnen die eens in de 3000 jaar voor komt." Het waterschap begint volgend jaar met de verstevi ging van drie dijken op Tholen. Zuidwesterstorm Uit de toetsing van het water schap blijkt tevens dat een dijk ten zuiden van Sint Maartens dijk in de Scherpenissepol- derover tweehonderd meter te laag is. „Dat betekent dat bij een ernstige zuidwesterstorm het water over de dijk kan slaan. Een dijk kan dat overi gens over het algemeen heb ben." Bovendien ligt er achter die dijk nog een reservedijk. „We hebben met Rijkswater staat binnenkort overleg over het gebruik van de stormvloed kering", zegt Reule. „Misschien is het niet nodig om de dijk te verhogen." lende richtingen volgen die in de wijk zitten, zal bestaan uit ge meenschappelijk te gebruiken ruimten. Alleen de gymzaal is een bestaand gebouw. Dat geeft de richting aan van de schuine vleugel. De waterpartij trekt aan de an dere kant de lijn. Handarbeidlo- kalen en speellokalen kunnen ge koppeld worden tot een grote zaal met een podium, niet alleen te gebruiken door de scholen maar ook door buurtbewoners en verenigingen. Het schoolgebouw krijgt twee la gen met galerijen aan de buiten kant, die afgesloten worden als de school dicht is. Alleen vanuit het wijkgebouw kun je dan nog in de gemeenschappelijke ruim ten in het hart van de brede school komen. Vergaderzalen die aanvankelijk op de tweede verdieping van het wijkgebouw waren gepland, zijn geschrapt omdat het voor de beheerders niet handig is om met koffie op en neer te sjouwen. Belangrijk is ook de sociale con- (Advertentie) NEW CLASSIC LIFESTYLE DOMBURG GOES 1 Kleding van o.a. Gaastra, Riverwood Gant Kom kijken naar onze leuke kerst-collectie MIDDELBURG - Een negentienjarige inwoner van Vee- nendaal is gisteren in Middelburg voor dealen in cocaïne veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Een 23-jarige man uit Goes werd voor zijn aandeel in de drugshandel veroordeeld tot veertien maanden cel. De rechtbank veroordeelde een 24-jarige Kloetinger voor zijn rol conform de eis tot 180 dagen gevangenisstraf, waarvan 84 dagen voorwaarde lijk. Het onvoorwaardelijk deel van 96 dagen heeft hij in voorarrest uitgezeten. De Veenendaler haalde de hard drugs in Rotterdam. Vervolgens verkocht het trio de cocaï ne aan klanten in het uitgaanscentrum van Goes. HULST - Een aantal Hulster ondernemers heeft een denk tank opgericht om plannen te bedenken die Chinezen warm moeten maken voor een bezoek aan de stad. Het eer ste idee is er al: een Chinese delegatie wordt uitgenodigd in Hulst en moet de stad daarna in eigen land promoten. Het is bedoeling dat de Chinezen over Hulst zeggen: „Wo xihuan nèige!" Vrij vertaald: „Mooi!" Het enthousiasme van de Hulster hotelfamilie Beaart voor de Chinese markt werkt aanstekelijk. Ook andere ondernemers in Hulst wil len meeprofiteren van de Chinese toerist. MIDDELBURG - Middelburg moet zich beter profileren als stad waar het goed wonen en werken is. Dat adviseert de Kamer van Koophandel (KvK) in een alternatief ver kiezingsprogramma. De sterke economische positie van de stad wordt onvoldoende benut, vindt de KvK. „Samen met Vlissingen heeft de stad een verspreidingsgebied met meer dan 100.000 inwoners. Dat is veel beter te verkopen bij het aantrekken van bedrijven." Samenwerking is een cruciaal begrip volgens woordvoerder M. Volleman van de KvK. ZIERIKZEE - Vanuit Zierikzee vertrekt morgen een vrachtwagen vol kleding, dekens en andere hulpgoederen richting Pakistan. De hulpactie is een initiatief van de Schouwen-Duivelandse Stichting Help Pakistan. De hulpstichting is opgezet door Zierikzeeënaar van Paki staanse afkomst Ullah Saif. Saif kreeg al snel hulp van buurman Louis Kleingeld en oudraadslid voor Groen- Links Heieen de Vries. Het drietal smeedde plannen voor verschillende acties waaronder een Benefietactie in café De Gekroonde Suikerbiet, uitgezonden door Radio Schou- wen-Duiveland. Tijdens die actie werden mensen opgeroe pen kleding en dekens beschikbaar te stellen voor de slachtoffers van de aarbevingramp. Advertentie Hoezo? De dure tijd komt eraan? (m u.v. aanbiedingen boeketten, geldig 17/11/2005 24/1112005) W/Agfchtoemenhuis Het carpoolterrein bij Kapelle (Vierwegen). Het aantal parkeerplekken wordt dit jaar met vijfentwintig uitgebreid. Mogelijk komen er volgend jaar nog meer bij. foto Willem Mieras (Advertentie) Genieten komt van Binnenuit. trole. Op elk van de drie pleinen die er komen - één ervan gaat tot de openbare ruimte behoren - kijkt een rijtje huizen uit. Dat voorkomt dat vandalen in ob scure hoekjes vervelende dingen uithalen. Door het bestaan van zulke hoekjes is het vorige scho lencomplex met het wijkge bouw afgebrand. De architect wil de waterpartij bij De Spinne integreren door een deel van het gebouw als het ware direct in het water te zetten. Met de massastudie is het voor ontwerp nog lang niet klaar. Over hoe het eruit gaat zien moet de architect nog een poos je puzzelen. Zeker is dat er duur zaam gebouwd gaat worden. Als alles goed loopt, kan er in sep tember 2006, als het andere deel van de Brede School Goese Pol der klaar is, de Tweemaster aan de Kuijperlaan, begonnen wor den met bouwen. De scholen, het wijkgebouw en alle andere voorzieningen, kunnen dan in september 2007 worden betrok ken. VOOR EEN _EUi<E PRIJS ZIT U GOED BIJ JORI Promotieactie: van 15 oktober tot 15 december 2005 modern living easy living U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (ind. terr. Noordzak) Heinkenszand, Tel. 0113 561482. Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur, vrijdagavond is onze vaste koopavond tot 20.30 uur, zaterdag 9.30-16.30 uur. www.binnenuit.nl zeeuwse almanak Opa deed een spelletje met Kleinzoon dacht na, en op zijn kleinzoon van zes. eens wist hij het: De vraag was: noem een land „Frrrrrrrrrrrankrijk", rolde in Europa met een R. van zijn tong. Originals

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31