Het boeiende raadselrijk van Rudy Kousbroek PZC 0 ledereen kan diabetes krijgen IHoogAArd Winnaars Collectie boek 6: Cees Nooteboom 15 toppers uit de Nederlandse literatuur poitkantoor WINNAARS COLLECTIE het alfabet van Zeeland PZC ABONNEEVOORDEELBO Let op dit keurmerk Voor abonnees slechts Diabetes Fonds Cees Nooteboom voorpagina INDIEN GEWENST, THUISBEZORGING MOGELIJK Wittrtaar rtr. 7: Sittlüti Vestdijk haf zatérdag 19 november verkrijgbaar Elke woensdag biedt Rudy Kousbroek de lezers van de PZC een verrassende fotosynthese. De eerste reeks werd gebundeld in het succesvolle boek Opgespoorde Wonderen. Het werd onlangs bekroond met de Jan Hanlo-essayprijs. De jury sprak van 'een betoverend genoegen'. Dat wonder wordt elke week werkelijkheid. Ook de tweede reeks fotosyntheses is nu - eveneens bij uitgeverij Augustus - in boekvorm verschenen. In Verborgen verwantschappen bouwt Rudy Kousbroek, eerder gelauwerd met de P.C.Hooftprijs, verder aan zijn raadselrijk: een nieuw genre in de Nederlandse literatuur. Het brengt woord en beeld samen in een zoektocht Algemene voorwaarden abonneevoordeel Niet in combinatie met andere aanbiedingen. Geen korting achteraf op reeds betaalde kaarten. Alleen bonnen van krantenpapier worden in behandeling genomen. PZC is niet verantwoordelijk en kan niet aansprakelijk worden gesteld voor het gebodene en de financiële en administratieve afwikkeling bij de deelnemende organisaties Wijzigingen in de spelregels, data, aanvangstijden en geldende prijzen zijn te allen tijde voorbehouden. Prijzen worden uitgegeven zolang de voorraad strekt. PZC BV gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Zie het colofon van PZC voor meer informatie. naar de onwerkelijkheid. Alledaagse foto's houden grote raadsels in. Kousbroek speelt - tussen tonen, verbergen en ontsluiten - met de niet bestaande realiteit, intelligent en virtuoos. Rudy Kousbroek presenteert het nieuwe boek dinsdag 22 november in de Zeeuwse bibliotheek tijdens een PZC-literaire avond. Hij bedient zich daarbij van een beproefd middel: de lezing mét lichtbeelden. Vragen worden beantwoord en boeken gesigneerd: Verborgen verwantschappen zowel als Opgespoorde wonderen en de nieuwste versie van Het Oostindisch kampsyndroom. Tijd: Aanvang: Plaats: Toegang: dinsdag 22 november, 20.00 uur, zaal open vanaf 19.30 uur aula van de Zeeuwse Bibliotheek te Midd na raservering op vertoon van de o bon geheel gratis koffie/drankje) i.v.m de verwachte belangstelling,? tijdig reserveren via (0118) 65 42 50 Maandag 17.30 uur - 21.00 uur Dinsdag t/m vrijdag van 10,00 uur tot21.0f Zaterdag 10.00 - 13.00 uur Deze literaire avond is een samenwerking van PZC, uitgeverij Augustus, de Drukkerij' Zeeuwse Bibliotheek. Handtekening: Abonneenummer: (indien bejft Alleen volledig ingevulde bonnen worden geaccepteerd. Uw gegevens worden enkel gebruikt voor de administratie van de PZC. De bons geldig op 22 november 2005. Let op! Bon inleveren bij de entree van de zaal Tip: check uw kans op diabetes. Dat kan via www.langzalje leven.nl. Deelnemers ma ken kans op een jubileum verrassing! U vindt daar info over diabetes en praktische Leef-Langer-Adviezen. VOOR GOEDE DOELEN Voor vragen over het CBF-Keur: Centraal Bureau Fondsenwerving Tel: 0900 202 55 92 0,35 p.m.) www.cbf.nl Verontrustende feiten Nederland telt minstens 850.000 mensen met diabe tes; daarvan weten ruim 400.000 niet dat zij diabetes hebben. Jaarlijks komen er minstens 65.000 diabetici bij. Diabetes komt ook op steeds jongere leeftijd voor. De ver wachting is dat het aantal mensen met diabetes in 2020 met 35,7% is toegenomen. Een sluipmoordenaar Check uw kans op diabetes. ledereen kan diabetes krij gen. Gemiddeld wordt dia betes pas na 7 jaar ontdekt. Hoe langer men diabetes heeft, hoe groter de kans op complicaties als nieraandoe ningen, slechtziendheid en been- en voetamputaties. Van de mensen met diabetes overlijdt uiteindelijk zo'n 70% vroegtijdig aan hart- en vaatziekten. Diabetes de wereld uit ledereen kan diabetes krij gen. Een gift aan het Diabe tes Fonds is daarom ook een GERECHTDEURWAARDERSKANTOOT ZEELAND Uit een exploot van deurwaarder B. J. Meijering d.d. 11-11-2005 blijkt, dat t.v.v. de Gemeente Middelburg, zete lende te Middelburg, aan M. C. DEN TOONDER, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend de beschikking uitgevaardigd door de gemeente Middelburg van 15-09-2003 en de beschikking gegeven en uitgesproken door de rechtbank Middelburg op 29-06-2005. Bij dit exploot, waarvan M. C. den Toonder een afschrift kan krij gen op onderstaand adres, is tevens bevel gedaan tot bet aling van een som geld binnen twee dagen daarna. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Middelburg sterke groei aantal patiënten Het Diabetes Fonds bestaat 25 jaar. Geen reden voor een feestje, want diabetes be staat nog steeds. Het probleem neemt jaarlijks zelfs toe, onze jubileum- wens luidt daarom: de groei van het aantal diabetespa tiënten moet vanaf nu afne men. Helpt u? www.wm„aarscoJlectie n| Normale winkelprijs 7,50ps (zolang de voorraad strekt]" investering in de gezond heid van uzelf. Helpt u? De groei van het aantal patiënten moet afne men. (CBFS Tel. 033-46 22 055 Stationsplein 1 39, 3818 LE Amersfoort info@diabetesfonds.nl www.diabetesfonds.nl www.langzaljeleven.nl Geef aan diabetes en geef om jezelf GifO 5766 15 gelauwerde Nederlandse schrijvers. Allen winnaars van prestigieuze literaire onderscheidingen. Een prachtige collectie boeken in harde kaft gebonden en voorzien van een fraaie stofomslag. Met zorg samengesteld door de boekenredactie van tea. de PZC en alleen voor abonnees te koop met een éénmalige korting op elke titel, u vindt uw voordeelbon 3x per week op de voorpagina van deze krant. Knip de bon uit en lever 'm in bij één van de filialen van Bruna, Free Record Shop of op het Postkantoor. U ontvangt dan het boek van de week met 2,55 korting (normale prijs 7,50). Iedere zaterdag verschijnt er een nieuw 'Winnaars' boek in de verkoop (zolang de voorraad strekt). U kunt de collectie ook per post ontvangen 2,50 verzendkosten per boek). Als u zich intekent op de hele collectie ontvangt u het laatste boek gratis Kijk ook op x De verliefde gevangene Geen Nederlandse schrijver heeft internationaal zo veel succes geboekt als Cees Nooteboom (1933). Dat hij sinds jaar en dag als een ware globetrotter de wereld bereist en daar verslag van doet, heeft zeker bijgedragen tot zijn bekendheid over de vaderlandse grenzen heen. Maar de belangrijkste reden is de hoge kwaliteit van zijn gedichten, verhalen en romans. Hij sleepte tal van buitenlandse prijzen in de wacht en wordt nog steeds genoemd als kandidaat voor de Nobelprijs. In eigen land ontving hij in 2003 de P.C. Hooftprijs. De verhalenbundel 'De verliefde gevangene' uit 1958 is het tweede boek dat hij schreef. Nadat de debuutroman 'Philip en de anderen' van de destijds 20-jarige Nooteboom was uitgegroeid tot een ware rage onder lezers, bevestigde hij met 'De verliefde gevangene' zijn grote literaire talent. winhmrs' o.a. verkrijgbaar bij samengesteld door de boekenredactie van uw krant 1 Remco Cam pert l Het ievon is vurfukkM 2. Thomas Rosenboom i De mcnsJtjfeuis, /ja 3. jan Wolkers I De doodshoofdvlinder - 4. Tessa de Loo I 0é .meisjes van-de suikc-rwerkfabmi 5. Geert Mak IUet stadspaleis 6. Cees Nóóteboorn I De verliefde gevangene 7. Simon Vestdijk I op afbetaling 8. Jan Cremer I Ik, Jan Cremer 9. Gerrit Kouwenaar I ik was geen soldaat 10. F. Bordewijk Noorderlicht 1 1 Hugo Claus I De geruchten 12. A.F.Th, van der Heijden I.Advocaat van denanen' 13. K. Schippers I Eerste indrukken 14. Willem Brakman I Een winterreis 15. Gerard Revel WertherNieland het alfabet yan? Winter in aantocht? Binnen schilderen! Bij ons op voorraad, de watergedragen verven van Sikkens, Sigma, Flexa en Histor. Grondverf, hoogglansslak, zijdeglanslak. Sneldrogend en geurarm, in elke gewenste kleur te maken. Breng uw interieur op kleur!! MIDDELBURG, Korendijk 34, tel. 0118-650024 (naast van Westen bouwmaterialen) VLISSINGEN, Gildeweg 25, tel. 0118-431304 (50 meter van het Miroterrein) www.verfmarktboogaard.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 30