»zc 'vdA Vlissingen mist openheid Gezonde iepen voor Arnemuiden Terneuzense fractie wil fonteintje op scholen, geen frisdrankautomaat n9n Middelburg doet te weinig met economische positie iedere 2e bos bloemen halve prijs! DEFINITIEF ONTHAREN Wij toont weinig respect voor leden volgens raadslid >lstraf voor erkrachting Cel voor Goese cocaïnedealers Hoezo? De dure tijd komt eraan? /VUGS Boetes bij verkeerscontroles Werkstraf voor mishandelingen Veelpleger naar speciale inrichting de Jonge Hoek van Dijke zeeuwse almanak Spelletje 20% korting Lupzc.nl Llredactie@pzc-n Rus 31,4460 AA Goes Ltentie-exploitatie: KS Midden-Zeeland: 0113-315520; S/laanderen: 0114-372770; jonaal: 020-4562500. mderdag 17 november 2005 mncni/ nti jaak ini OKSEL LIEZEN ONDEREEHEN m NU VOOR 300 PER Meer info of gratis consult? Bel: Mariette Straver 0113 - 232145 of kijk op www.salonIaligne.nl editie Walcheren jfrFHjtlh Ramakers USSINGEN - De PvdA Vlis- ngen heeft te weinig respect haar leden. Dat is voor het lende raadslid F. Oreel de re- En om zich terug te trekken an de kandidatenlijst. „En het direk aan openheid werkt aan- lekelijk binnen de afdeling." aadslid Y. Bouziani opfniet. ..Ik blijf voorlopig 0p de kandidatenlijst zegt hij. Direct na de te ndering van zaterdag, §in Bouziani op de negende sats was terechtgekomen, zei dat hij overwoog om op te appen. „Los van de plaats zeg DDDELBURG - De rechtbank Middelburg heeft gisteren 42-jarige inwoner van sl-Souburg wegens verkrach- ing van een verstandelijk ge- andicapte vrouw veroordeeld twintig maanden gevangenis- iaf, waarvan vijf maanden oorwaardelijk. j lokte de vrouw 21 november irig jaar mee naar zijn toenma- woning in Vlissingen. Na bekijken van pornofilms rog hij haar op de slaapka- ier tot gemeenschap. De recht- vond het bewijs overtui- id, met name de gedetailleer- i verklaringen van de vrouw ver de dader en de woning. De inburger had gezegd dat hij geleens eerder vrouwen naar 'meenam. (Advertentie) pDwkkèry anavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu Imetrauwkostschotel, mixed grill of gepofte aardappel metromige groenten, en fruitsalade €12,50 of €10,00 (vegetarisch) eserveren: 0118 - 886 886 vanavond 19.30 uur ezing Willem van den Broeke Periferie met potentie overde economische geschiedenis van Zeeland '.Tijdag 18 november i 2500 uur, Harry Potter en de nachtelijke Drvkkery, quiz, lied en de eerste bladzijden zaterdag 19 november .000 uur start verkoop Harry Potter en de ialfbloed prins tokt511 Middelburg «IJJJJJ.kUJJJl ik nu opnieuw: wat heeft de kan didaatstellingscommissie bewo gen om mij op die plaats te zet ten?" Hij trekt zich desondanks niet terug omdat hij de steun en sympathie heeft gekregen van le den en niet-leden. „Zij hebben een beroep op mij gedaan om te blijven. Ik zit niet in de raad uit persoonlijk be lang. Ik denk wat voor Vlissin gen te kunnen betekenen. Ik neem mijn verantwoordelijk heid voor mijn achterban." Bou ziani vindt wel dat de 'arrogan tie mijn partij de das om kan doen'. „Ik bekritiseer de wijze waarop de kandidatenlijst tot stand is gekomen. Die zet kwaad bloed." Hij erkent dat hij heeft overwo gen om over te stappen naar GroenLinks. „Ik heb al langer affiniteit met die partij. De Pv dA zou eens meer naar de stand punten van GroenLinks moeten kijken. We zouden meer samen moeten werken." Oreel heeft haar beslissing laten afhangen van de volgorde van de kandidatenlijst. „Toen ik werd voorgesteld op plaats vijf, wist ik dat ik geen deel uit wil de maken van de definitieve kan didatenlijst." De huidige wet houders E. Walrave-Troost en T. Verhage-van der Ent komen op de nummers een en twee. Zij worden gevolgd door H. de Haas en R. Belt. „De grootste Arjan Maas plant een van de 33 iepen in de nieuwe woonwijk in Arnemuiden, door Maurits Sep ARNEMUIDEN - De laatste nieuwbouwwijk van Arnemui den is klaar. De huizen zijn af, de straten geplaveid en sinds gisteren staan er ook bomen: 33 iepen. De bomen zijn geplant door de kinderen die in de wijk zijn ko men wonen. Met zijn negenen twintigen hebben ze, geholpen door burgemeester K. Schou- wenaar en een paar mensen van bouwbedrijf WBU, 33 bo men in de grond gezet. De wijk rond de Zuster Van Donkstraat is nu echt af. Der tig huizen telt de uitbreiding van Arnemuiden. De wijk is ruim opgezet. Er staan tien twee-onder-een-kaphuizen en twintig vrijstaande woningen. De iepen zijn trouwens resis- foto Ruben Oreel tent tegen de beruchte iepziek te. Die heeft de afgelopen jaren een waar slagveld veroorzaakt onder de iepen op Walcheren. Dat was voor de gemeente aan leiding om in Arnemuiden weer wat gezonde iepen terug te zetten. moeite heb ik met het feit dat een oud-wethouder (De Haas red.) als fractievoorzitter wordt voorgesteld", zegt Oreel. De Haas verliet twee jaar gele den de politiek als wethouder, want hij 'kon niet wennen aan het duale systeem', waarin de raad meer macht heeft gekregen en de wethouders minder. De ge meenteraad is in het duale sys teem de controleur, het college de uitvoerder van beleid. Beide hebben een eigen verantwoorde lijkheid. Geen verandering Een van de gevolgen van het dualisme is dat het niet meer vanzelfsprekend is dat raadsle den loyaal zijn aan de wethou der van dezelfde signatuur. Wer den voorstellen in het oude sys teem door de wethouders eerst geregeld binnen hun eigen frac ties, in het duale systeem zijn ze niet meer overtuigd van de steun van hun eigen fracties. Oreel: „In de PvdA-fractie die nog steeds overwegend monis tisch functioneert, komt op deze manier geen verandering. Zeker niet met een van nature monisti sche fractievoorzitter." Oreel vindt dat duidelijk is ge worden dat een kritische opstel ling naar de wethouders en me defractiegenoten - wat hoort bij het dualisme - slecht is gevallen binnen de afdeling. „Het ont breekt aan visie. Op de verkies bare plaatsen staan twee vrou wen, geen allochtonen en vijftig plussers. Ik denk dat de partij een dreun krijgt bij de komende verkiezingen en daar hebben we zelf om gevraagd met deze lijst." MIDDELBURG - Een negentien jarige inwoner van Veenendaal is gisteren in Middelburg voor dealen in cocaïne veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf, waarvan vier maanden voor waardelijk. Een 23-jarige Goesenaar werd voor zijn aandeel in de drugs handel veroordeeld tot veertien maanden cel. De rechtbank ver oordeelde een 24-jarige Kloetin- ger voor zijn rol conform de eis tot 180 dagen gevangenisstraf, waarvan 84 dagen voorwaarde lijk. Het onvoorwaardelijk deel van 96 dagen heeft hij in voorar rest uitgezeten. De Veenendaler haalde de harddrugs in Rotter dam. Vervolgens verkocht het trio de cocaïne aan klanten in het uitgaanscentrum van Goes. door Maurits Sep MIDDELBURG - Middelburg moet zich beter profileren als stad waar het goed wonen en werken is. Dat adviseert de Ka mer van Koophandel (KvK) in een alternatief verkiezingspro gramma. De sterke economische positie van de stad wordt onvol doende benut, vindt de KvK. „Middelburg heeft een sterke po sitie, maar maakt daar in onze (Advertentie) ogen onvoldoende gebruik van", verklaart woordvoerder M. Vol leman van de KvK. „Samen met Vlissingen heeft de stad een verspreidingsgebied met meer dan 100.000 inwoners. Dat is veel beter te verkopen bij het aantrekken van bedrijven." Ook Vlissingen zou de combina tie met Middelburg in het stads gewest beter kunnen benutten. Samenwerking is een cruciaal begrip volgens Volleman. „Beide steden moeten niet bij el kaar de kaas van het brood eten. Promotie moeten ze samen doen, want samen hebben ze ook een prachtig verzorgingsge bied." De handelskamer vindt het wel belangrijk dat de ge meente de ondernemers betrekt bij de promotie van de stad. Middelburg heeft de laatste ja ren veel geld uitgetrokken voor kantoorlocaties zoals de Schroe- weg en het stationsgebied en voor hoogwaardige bedrijventer reinen zoals de Mortiere. De KvK is daar blij mee, maar waarschuwt voor het gebrek aan bedrijfsgrond aan de andere kant van het kanaal. De grond op Vrijburg is op en Ramsburg wordt heringericht. „De gemeente moet ook aan de westzijde van het Kanaal door Walcheren voor voldoende grond zorgen", verduidelijkt Volleman. Hij wijst op het ver trek van het bedrijf Midavaine. „Dat is naar Serooskerke ge gaan omdat hier geen grond meer beschikbaar was." Facelift Bedrijventerrein Arnestein heeft dringend een opknapbeurt nodig, vindt de Kamer van Koophandel. 'Een uiterlijke facelift', noemt Volleman het. „De openbare ruimte, de verlich- j"'J' «"tongen boeketten, geldig 17/71/2005 - 24/11/2005) fli'-T'ts flOWe! Verzamelen? Kom naar de Verzamelaarsjaarbeurs! Jaarbeurs Utrecht Orjvang1.50 korting op de loegangsprijs 1 - ,<an 11 - op vertoon van deze bon wwvetzamelaa rsjaarsbeure.nl Éf JAARBEURS '05 NRP 1 door René van Stee TERNEUZEN - De raadsfractie van TOP-Gemeentebelangen in Terneuzen gooit een nieuw wa pen in de strijd om de gezond heid van scholieren te verbete ren. De partij wil dat op alle scholen in de gemeente drinkwa terfonteintjes worden geplaatst. Tegelijkertijd moeten de suiker houdende dranken in automa ten op scholen worden verban nen. Dat zorgt volgens raadslid G. van Boom van TOP-Gemeen tebelangen niet alleen voor ge zondere scholieren, maar ook voor een aanzienlijke reductie van de afvalberg, omdat het gaat om fonteintjes waarbij rechtstreeks van de waterstraal kan worden gedronken. Voor de financiering denkt Van Boom aan sponsoring door de ge meente, provincie en watermaat schappij Evides. „De kosten zijn ongeveer vijfhonderd euro per fonteintje. Door sponsoring moet het mogelijk zijn die prijs tot 25 euro te drukken", aldus Van Boom. Tevens zou er een lesprogram ma moeten worden opgezet om de scholieren gezonder te leren leven. Er wordt hierbij gedacht aan een lesboek inclusief een op voedkundig draaiboek. Het idee van TOP-Gemeentebelangen is al in uitvoering in de Belgische provincie Vlaams-Brabant. Die levert achthonderd fonteintjes aan 290 scholen. Subsidie „Momenteel loopt de aanbeste dingsprocedure hiervoor. Als we dit willen, kunnen we mis schien aansluiten, zodat de aan schafprijs nog kan zakken. Te vens denken wij dat er voor dit grensoverschrijdende project Europese subsidie te verkrijgen is", schrijft Van Boom aan het college van B en W in Terneu zen. Rector E. van den Hooven van VLISSINGEN - Bij verkeerscontroles in de gemeente Vlis singen zijn gisterochtend 24 (brom)fietsers bekeurd. De meeste bonnen werden uitgeschreven voor het rijden op een opgevoerde brommer en het negeren van het bord een richtingsverkeer. De controles werden tussen half acht en negen uur gehouden op het Draaibrugpad, het Marnix- plein en de Kerklaan. Er werden twee automobilisten be trapt op rijden door rood licht en niet-handsfree bellen. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. van Unnik heeft gisteren een 35-jarige inwoner van Vlissin gen voor drie mishandelingen en een. bedreiging conform de eis veroordeeld tot 240 uur werkstraf, waarvan 60 uur voorwaardelijk. Voor het bezit van een knipmes kreeg hij een boete van 75 euro. De drie mishandelingen hadden op zich niets met elkaar te maken. Wel speelde zijn alcoholgebruik een rol bij de drie incidenten in Vlissingen. Op 6 november had hij zijn ex-vriendin geslagen, omdat ze niet met hem naar bed wil de. Een maand eerder had de Vlissinger op 8 oktober zon der enige aanleiding een voetganger mishandeld. In een plaatselijk café had de man dit jaar op 19 juni een klant, die hij van vroeger kende, fors toegetakeld toen die zich nietsvermoedend omdraaide. Het slachtoffer liep daarbij een gescheurde pees, zwellingen en bloeduitstortingen op. Toen de verdachte daarna werd afgevoerd had hij arres tantenbewaarders bedreigd. De man had in de jaren ne gentig een aantal keren celstraffen van twee en drie jaar uitgezeten voor vermogens- en geweldsdelicten. Daarna was het een tijd rustig, totdat hij dit jaar opnieuw in de fout ging. Volgens raadsman N. Koole moesten er bij de mishandelingen enige nuances worden aangebracht. „Hij heeft gebroken met zijn strafrechtelijk verleden en heeft werk." De strafpleiter vroeg de werkstraf te beperken, maar daar voelde de politierechter niets voor. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft een 47-jarige veelpleger uit Vlissingen een ISD-maatregel op gelegd. Dat houdt in dat de Vlissinger twee jaar in de In richting voor Stelselmatige Daders moet verblijven. De man moet daar tal van cursussen op het gebied van socia le vaardigheid en preventie volgen om recidive te voorko men. Na een half jaar wordt een evaluatie gehouden. De veelpleger heeft een strafblad opgebouwd met 21 pagi na's. De Vlissinger had een autokraak gepleegd, een poli- tiebevel genegeerd en een agente beledigd. De ISD-maat- regel sluit aan op het voorarrest. Het is de eerste keer in Zeeland dat een dergelijke maatregel aan een veelpleger wordt opgelegd. (Advertentie) Genieten komt van Binnenuit. ting, de beveiliging, dat soort za ken. De gemeente heeft daar voor ook een plan klaar liggen. Dat moet snel worden uitge voerd." De KvK herinnert de po litiek ook nog eens aan het be lang van de detailhandel in de binnenstad. Door de komst van grote zaken in de Mortiere heeft Middelburg er een belangrijk winkelaanbod bij gekregen. „Het is van belang dat de bin nenstad hiervan voldoende pro fijt trekt." Versterking van de binnenstad staat voorop, stelt de handelskamer. VOOR EEN L EUKE PRIJS ZIT U GOED BIJ JORI Promotieactie: van 15 oktober tot 15 december 2005 stedelijke scholengemeenschap De Rede in Terneuzen vindt het idee van Van Boom sympathiek, maar vraagt zich af of scholen voortdurend in gezondheidscam pagnes moeten worden betrok ken. Volgens hem zijn er meer wegen die bewandeld kunnen worden. Bovendien vindt hij dat zijn school al een goed signaal afgeeft. „Want in onze frisdrankautoma ten zitten gewoon flesjes water die ook volop worden gekocht. Bovendien denk ik dat de kinde ren frisdranken van thuis meene men of in de supermarkt halen als zij die niet meer op school kunnen krijgen." modern living easy living U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (ind. terr. Noordzak) Heinkenszand, Tel. 0113 561482. Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur, vrijdagavond is onze vaste koopavond tot 20.30 uur, zaterdag 9.30-16.30 uur. www.binnenuit.nl Opa deed een spelletje met zijn kleinzoon van zes. De vraag was: noem een land in Europa met een R. Kleinzoon dacht na, en op eens wist hij het: Fr rrrrrrrrrrankrijk rolde van zijn tong. Advertentie DOMBURG GOES 'r"! Kleding van o.a. Gaastra, Riverwood Gant y nu tot 20% korting f Kom kijken naar onze leuke kerst-collectie OKIUINAUS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11