Geluidsoverlast weer onderzocht PZC PZC Vissen voor de sport én het goede doel Nog geen akkoord over nieuw plan terrein Euregiotuinen Verkeersdrukte houdt Hoofdplaat bezig Koopcentrum Sluis heeft impuls nodig ■13 Gemeente Terneuzen zoekt oplossing voor jongerencentrum Kalashnikov Mbymarkt in Reizende Man Kloosterzande Politierechter veroordeeld drankrijders Oostburgse sinds maandag vermist CDA'ers wisselen stuivertje Leerstoel watermanagement Duidelijkheid geëist over zwembad agenda woensdag 16 november 2005 grffilmaValk HOOFDPLAAT - Niet de wind- llms in de Hoofdplaatpolder, Lr het drukke verkeer door u dorp hield de gemoederen tij- L de jaarvergadering van de dorpsraad in Hoofdplaat gister- jood bezig. {„Bitter les Jacobs had voor ui groten getale toegestroom- j( belangstellenden juist een aantal positieve zaken: „Er is het laatste jaar veel opbou- wends tot stand gekomen in ons dorp. De tweede valorisatie is af gerond, ons strandje is een strand geworden en er is een in formatieboekje voor alle inwo ners gekomen. Voor ons enige monument, de Nederlandse Her vormde Kerk, wordt aan de res tauratie gewerkt. Wij zijn het jongste dorp van Zeeuws-Vlaan- deren, dus hebben we niet meer monumenten. We hopen de kerk als publieke ruimte te kunnen behouden." Er zijn plannen om de kerk te verkopen en er appar tementen in te vestigen. Tijdens de rondvraag bleek voor al het verkeer door het dorp veel hinder te veroorzaken. Vracht wagens op weg van Breskens naar de Westerscheldetunnel en Terneuzen rijden door Hoofd plaat en vaak veel te hard. De rondweg bij Breskens zal hier geen verandering in brengen. Pas na gereedkomen van de N61 van Hoek naar Schoondijke zal verkeer van dit industrieterrein een andere route kiezen. Wet houder Rein Leentfaar van de gemeente Sluis wist dat dit pas in 2010 zou zijn: „De enige op lossing is dan de weg van Bier vliet naar Hoofdplaat en verder richting Nummer Een zo onaan genaam mogelijk voor vrachtver keer te maken. Laat ons dan al die verkeersremmende maatre gelen uit het dorp verplaatsen naar het gebied buiten Hoofd plaat. Een verbod voor vracht wagens lijkt me moeilijk, aange zien de wegen rondom het dorp van verschillende beheerders zijn." Een beëindiging van dit probleem zal dan ook nog even op zich laten wachten j^rRané Hoonhorst IEBNEUZEN - Burgemeester wethouders van Terneuzen la- len het akoestisch rapport van jongerencentrum Kalashnikov oog eens tegen het licht houden. Het dagelijks bestuur hoopt dat de rapportage alsnog aankno pingspunten biedt om terugke rende geluidsoverlast aan te pak ken. Begin dit jaar dachten de ge meentebestuurders nog dat de overlast tot het verleden zou be horen na extra isolatiemaatrege- len Maar een buurtbewoner zegtnog altijd last te hebben tij dens concerten. Geluidsmetin gen wijzen uit dat de maximale uitstoot aan decibellen soms in derdaad wordt overschreden. De gemeente zoekt al een tijdje naar een andere locatie voor het jongerencentrum, maar wethou der C. de Mol-Marcusse kan nog niet aangeven hoe lang het duurt voor een geschikt pand is Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern pzc. n I René Hoonhorst (chef) WoutBareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 F-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl ganiseren. De Mol: „We hebben gewoon een inspanningsver plichting aan het jongerencen^ trum. Als bestuurders zijn we ook heel blij met het centrum, dat duidelijk een rol vervult in de jongerencultuur. We moeten dan ook een oplossing vinden om optredens te kunnen laten plaatsvinden totdat een nieuw onderkomen is gevonden." De wethouder laat zich nog niet vastpinnen op wat voor soort ge bouw Stichting Kalashnikov mag rekenen. Het stichtingsbe stuur heeft al laten weten niet genoeg te hebben aan een con certzaal. Twee oefenruimtes zou den bijvoorbeeld zeer welkom zijn om enkele tientallen alterna tieve bandjes regelmatig te la ten spelen. Het bestuur van Kalashnikov heeft overigens wel enig begrip voor de gemeente. De regels voor bestrijding van geluidsover last moeten worden toegepast. Om een oplossing niet te frustre ren, hebben bestuur en program meur besloten dit jaar - als het even kan - geen concerten in het pand aan de Korte Kerkstraat te laten geven. Het optreden van El Guapo Stuntteam en the Ho- moos van komende zaterdag is al verschoven naar volgend voor jaar. Meeting Point, een con certreeks die Kalashnikov sa men met drie andere poppodia in de provincie verzorgt, is nog niet afgelast. Maar program meur R. de Schepper gaat er van uit dat dat concert zaterdag 26 november in een ander etablisse ment kan plaatsvinden. Elders De wethouder verheelt niet dat het college Kalashnikov het liefst elders in de binnenstad aet neerstrijken. De gemeente heeft twee locaties op het oog, maar De Mol durft niet te voor spellen wanneer duidelijk is of één van die plaatsen (en de bijbe horende panden) aan de eisen van de gemeente, Kalashnikov én de buurtbewoners voldoen. De wethouder stelt wel dat de gemeente Kalashnikov de gele genheid wil blijven geven een aantal concerten per jaar te or- KL00STERZANDE - Bijen- teeltvcreniging Hulst en omstre ken houdt zondag 27 november een hobby-doemarkt in zaal De Reizende Man in Kloosterzande. De markt zal zo'n 35 kramen tel len, waar onder andere demon straties bloemschikken, zijde- schilderen, sieraden maken en strovlechten te zien zijn. Ook worden spulletjes verkocht en wordt ter plekke paling gerookt op ambachtelijke wijze. Daar naast zullen verenigingen en slichtingen als het Rode Kruis, de Zonnebloem en Buru Nyak- were uitleg geven over het werk wat ze verrichten. De hobby- doemarkt is te bezoeken van ll.OOtot 17.00 uur. Ad Buit hoopt in Cadzand een plaats in het Nederlandse team te veroveren, door Piet Kentin CADZAND - Ruim tweehonderd sport vissers dingen zaterdag in Cadzand mee naar het Nederlands kampioenschap kustvissen. Een van hen is Ad Buit uit Terneuzen. Buit is lid van de nationale selectie. Hij kwam vorig jaar één visje tekort om bij het Nederlands team te ko men. Maar lang heeft de Terneuzenaar daar niet van wakker gelegen. Vissen is sport voor Buit, maar het plezier staat voor op. Daarom doet Buit ook regelmatig mee aan landelijke wedstrijden voor goede doelen: vissen voor de Clini- clowns, het Ronald McDonald Kinder fonds en de Hartstichting. „Mijn opa was een fervent visser. Sa men met mijn oma woonde hij in een huis aan het riviertje de Giessen in de Alblasserwaard. Je kon er vanuit de keuken een hengel uitgooien." Buit was diïe toen hij voor het eerst met hem mee ging. Hij is nou '42 en vindt vissen 'nog steeds een fantastische sport'. Buit is lid van drie clubs: Ontspanning Na In spanning (ONI) in Terneuzen, Hen gelsportvereniging Sport, en Ontspan ning (HVSO) in Zaamslag en De Zee naald in het Zuid-Hollandse Melissant. De laatste vereniging organiseert wed strijden in het Europoortgebied. Speciale sfeer Een aantal hengelsportverenigingen re serveert de inschrijfgelden van bepaal de wedstrijden voor het goede doel. „Dat zijn toch altijd speciale wedstrij den", vertelt Buit. „Naast deelnemers die overal aan meedoen, zijn er ook re creanten die speciaal hun hengel uit gooien voor het goede doel. Daardoor is er altijd een speciale sfeer tijdens die wedstrijden." Zelf vist Buit dertig tot veertig wedstrij den per jaar. Hij heeft vijf hengels, eén koffer vol visspullen, een vispak, laar zen en een golfkar om alles te vervoe ren. „Zo'n kar is makkelijk, want al het spul bijelkaar weegt gauw dertig kilo." Veel van wat hij tijdens een wedstrijd nodig heeft, zoals onderlijnen om de vis lijn met de haak te verbinden, maakt hij zelf. „Daar gaat wel veel tijd in zit ten, maar je hebt er tijdens een wed strijd veel voordeel van. Het duurt bij mij bijvoorbeeld niet lang om een hen gel of onderlijn te verwisselen." Buit hoopt zaterdag in Cadzand een plaats in het Nederlands team te verove- foto Camile Schelstraete ren. „Het zou mooi zijn als dat lukt."De beste veertig deelnemers in de Zeeuws-Vlaamse badplaats, aangevuld met de beste twintig van het vorig jaar, maken tijdens zes wedstrijden in decem ber uit wie er in het Nederlands team komt. Drie wedstrijden vinden plaats in het Europoortgebied en drie worden er gehouden aan de Noordzeekust tussen Dishoek en Westkapelle. Buit legt uit: „Zit je bij de eerste twin tig dan word je geselecteerd voor de na tionale selectie van 2006. Hieruit selec teert de bondscoach zes mensen voor het Nederlands team. Dat zestal verte genwoordigt ons land bij officiële wed strijden. De overigen van de selectie vis sen interlandwedstrijden tegen landen als Belgie en Frankrijk. Je eigen viskwa- liteiten bepalen hoever je in dit soort wedstrijden komt, maar de stek die je loot kan soms ook bepalend zijn. Soms zit het mee en soms zit het tegen. Maar dat geldt natuurlijk voor iedereen." door Raymond de Frel SLUIS - De gemeente Sluis heeft nog steeds geen akkoord gesloten met Blauwhoed Euro woningen voor de bouw van 450 woningen en een well being-cen trum op het terrein van het mis lukte proeftuinencomplex Eure giotuinen en het gebied Water burg in Oostburg. Burgemeester J. Sala van de ge meente Sluis liet gisteravond in een opiniërende raadsvergade ring weten dat eerst nog juri disch advies over het plan wordt ingewonnen. „Eerst was het de bedoeling om het plan de ze maand vast te stellen, maar we ronden de onderhandelingen met Blauwhoed pas af als alles juridisch perfect is geregeld", zei Sala. Een verdere toelichting wilde hij niet in het openbaar ge ven. Blauwhoed wil 3,5 miljoen euro in het gebied investeren. Daarin is ook de overname van de schul den van de Euregiotuinen opge nomen. Hoofd Ruimte en Wonen J. Schaalje van de gemeente Sluis maakte duidelijk dat het oorspronkelijke idee om de hui dige proeftuinen in het nieuwe plan te behouden van de baan is. In het toekomstige 'Hof van Europa' worden vier themati sche, voor iedereen toegankelij ke hoven ingericht: een Scan dinavische, Mediterrane, An gelsaksische en Schelde Del ta-variant. Het huidige ontmoe tingsgebouw van de Euregiotui nen wordt omgevormd tot een well-beingcentrum, waarin ge zondheid, lichaamsverzorging, fitness en sauna's centraal staan. Woningen Eerst wordt het Euregiotui- nen-gedeelte bebouwd met hon derdvijftig woningen (dertig per jaar). Daarna komt het gebied Waterburg, ten westen van Oost burg, aan de orde voor nog zo'n 350 woningen. Zo gaat een 'bos- zone' uit van een continuering van de bestaande opbouw van de noordwestzijde van Oost- burg. Hier zijn woonstraten als schillen geordend rondom de kern. Oostburg. Dit patroon wordt doorgezet tot aan de ont- sluitingsweg. In dit gebied is veel ruimte gereserveerd voor nieuwe bomen, waardoor een bosachtig karakter ontstaat. Het gebied wordt aan de weste lijke zijde begrensd door een nieuwe geluidswal. In het noor delijk gebied is een buurtpark bedacht, dat kan aansluiten op eventuele archeologische vond sten. Ook is een kreekzone voor zien, waarin drie appartemen tenclusters zijn voorzien. In het plan zijn rijtjeshuizen, twee-onder-één-kap-woningen bungalows, appartementen en vrijstaande huizen opgenomen. Als het contract met Blauwhoed is getekend, wordt een bestem mingsplanprocedure gestart. Daarna duurt het nog minstens een jaar, voordat de eerste spa de de grond in gaat. MIDDELBURG - Een 37-jarige man uit Terneuzen is gisteren door de politierechter in Middel burg veroordeeld tot negen maanden rijontzegging en 900 euro boete. De man had ruim vier keer meer gedronken dan is toegestaan. Het was de vierde keer dat de man betrapt is op dronken rijden. Een 39-jarige Terneuzenaar werd wegens dronken rijden ver oordeeld tot 850 euro boete en zeven maanden voorwaardelijke rijontzegging. De politierechter hield rekening met zijn blanco strafblad. Een 49-jarige drank rijder uit Axel werd veroordeeld tot 550 euro boete en zes maan den voorwaardelijke rijontzeg ging. En een 48-jarige man uit Wetteren (B) ging naar huis met 750 euro boete en zes maanden voorwaardelijke rijontzegging. OOSTBURG - De politie heeft een zoektocht op touw ge zet naar de de 23-jarige Angela van den Berg uit Oost burg die sinds afgelopen maandag wordt vermist. Zij ver liet die dag rond 12.00 uur haar woning en sindsdien ont breekt elk spoor van haar. De jonge vrouw lijdt aan schi zofrenie en gebruikt medicijnen, die zij niet heeft meege nomen. Door de medicijnen niet te gebruiken kan ze zeer depressief worden. Angela heeft een normaal postuur, is 1,68 meter lang en heeft donker geverfd rood haar, blau we ogen en draagt een bril met blauw montuur. Indien mensen haar hebben gezien of informatie over haar ver blijfplaats hebben, kunnen zij contact opnemen met poli tie Zeeland: 0900-8844. TERNEUZEN - De Terneuzense CDA'ers hebben een klei ne wijziging aangebracht in cle concept-kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen. De leden hechtten nog sterker dan het afdelingsbestuur aan de regionalè spreiding van de toekomstige raadsleden. Zittend raads lid B. van Hoeve uit Philippine steeg van 8 naar 6. Nieuw komer H. Siersema uit Hoek zakte van 6 naar 8. De CDA-leden lieten de twee kandidaten voor de nieuwe raadsfractie stuivertje wisselen, omdat op nummer 4 ook al een kandidaat uit Hoek (G. Korver) staat. MIDDELBURG - De stichting. Nederland Sultanaat Oman heeft de sultan van Oman aangeboden een leerstoel watermanagement aan de Roosevelt Academy te bekosti gen, die genoemd wordt naar de sultan Qaboos bin Said al Said. Dean H. Adriaansens van de Roosevelt Academy voelt er wel voor dat uit te bouwen tot een graduate school; een aantal inhoudelijk verwante onderzoeksmas- ters- en promotieopleidingen. Hij denkt aan een graduate school marinetechnologie, een graduate school muziek en een graduate school watermanagement. De scheepswerf Damen heeft zich ingezet om een aantal studenten uit Oman naar Zeeland te halen. Binnenkort vertrekt Adriaansens naar het sultanaat om een tiental studenten te selecteren. Ook hoopt hij met de universiteit van Oman tot uitwisselingsprogramma's te komen, pagina 17 Zeeland ideaal waterland OOSTBURG - De motie die de fracties PvdA, WD/GB en CDA in Sluis morgen indienen, moet duidelijkheid ver schaffen over de staat van het IJzendijkse zwembad en mogelijkheden voor de toekomst. De drie coalitiepartijen vinden dat het college van B W een onafhankelijk on derzoek moet laten doen om twijfels bij IJzendijkse bevol king weg te nemen. Die zijn er met name over de uitkom sten van een technisch onderzoek dat zwembadeigenaar F. Lievens vorig jaar liet verrichten. Een aanvullend on derzoek moet in beeld brengen welke noodzakelijke en wettelijk vereiste aanpassingen er rond het bad moeten plaatsvinden, die in eerdere onderzoeken niet zijn meege nomen. Tenslotte zou een exploitatieonderzoek de jaar lijkse kosten boven tafel moeten krijgen en het subsidie dat nodig is om het zwembad open te houden. Lievens is bereid om aan een contra-expertise mee te werken. door Raymond de Frel SLUIS - Het koopcentrum van Sluis is toe aan nieuwe impul sen, zoals het ambitieuze pro ject Sluis aan Zee. De Kamer van Koophandel adviseert de Sluise politieke partijen die ge dachte als speerpunt op te ne men in hun verkiezingsprogram ma's. De Kamer van Koophandel heeft samen met de onderne mersverenigingen in de gemeen te Sluis een wensenlijst opge steld, in de hoop de politieke partijen op ideeën te brengen. Volgend jaar maart worden ge meenteraadsverkiezingen gehou den. Door fiscale wijzigingen in 2004 is het banktoerisme in Sluis sterk verminderd. Mede daarom is het van belang dat Sluis nieu we impulsen krijgt, stelt de Ka mer. Ook het opwaarderen van de N61 tot een vierbaansweg en een directe aansluiting op de Ex- presweg zijn noodzakelijk om West-Zeeuws-Vlaanderen eco nomisch gezond te houden. Het bevorderen van het lokale midden- en kleinbedrijf moet volgens de Kamer de werkgele genheid op peil houden. Daar naast moeten de economische ontwikkelingen breder dan de provincie Zeeland worden beke ken. Samenwerking met omlig gende gemeenten op het gebied van bedrijventerreinen, detail handel en andere collectieve voorzieningen is noodzaak. Een goede communicatie tussen gemeente en ondernemer moet ervoor zorgen dat vereiste proce dures worden bekort, zodat on dernemers eerder inzicht heb ben in de haalbaarheid van hun plannen. Ook moet de gemeente Sluis regelmatig dor hout kap pen in de bestaande wet- en re gelgeving. Oftewel: overbodige en soms tegenstrijdige regels moeten worden afgeschaft of versoepeld om het bedrijfsleven te stimuleren, vindt de Kamer van Koophandel. Ook moet er speciaal oog zijn voor de detailhandel in Oost burg. Daar moeten gemeente en ondernemers samen aan de slag om het winkelbestand te verster ken. Knelpunten zoals leeg stand en versnippering van win kels buiten het kernwinkelge bied moeten worden opgelost. Ook het parkeren, de verkeers- circulatie en de inrichting van de openbare ruimte zijn voor verbetering vatbaar. Ook Cadzand-Bad is toe aan een flinke kwaliteitsimpuls, oor deelt de Kamer. Sluis moet zich daarom inzetten voor concrete resultaten van het proefproject Kwaliteitsimpuls Cadzand-Bad van het ministerie van Economi sche Zaken. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Koersbal, kaarten, vrij biljarten, bridge; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten en spelletjes; Trefpunt, 10.00 uur: Bazaar; 13.00 uur; Kaarten, biljarten; CLINGE - Malpertuus, 13.15 uur: ANBO koersbal; 13.30 uur: KBO vrij kaarten, biljarten en sjoelen; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 14.45 uur: KBO gymnastiek; HEIKANT - 't Heike, 13.00 uur: Schie ting; 13.15 uur: Biljarten, pieren, hand werken; 20.00 uur: Damesgym; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten; 14.00 uur: Koersbal, 19.00 uur. Bil jart competitie, bridge; HULST - De Lieve, 9.00 uur; Biljarten; 9.30 uur: Computeren; 10.30 uur: Biblio theek; 11.30 uur: Senior diner; 13.00 uur: Biljarten, computeren; 14.00 uur: Zangkoor jaarvergadering; 19.30 uur: ZKV; De Blaauwe Hoeve, 14.00 uur: Jokeren; KOEWACHT - De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; Kerklaan 87,19.00 uur: Creatieve bijeen komst; De Vlaschaard, 19.30 uur: KBO line dan sen; 20.00 uur: Vergadering dorpsraad; NIEUW - NAMEN - Café St.Cecilia, 19.30 uur: Bingo; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.00 uur: Country line dance voor beginners; 20.00 uur: Country line dance voor ge vorderden: Herberg de Snis, 19.30 en 21.45 uur: Free Country Dancers; PAAL - Clubhuis, 14.00 uur: Kaarten jo keren en bieden; SAS VAN GENT - Beneluxstraat, 13.30 uur: Buurtsport; De Regenboog, 13.30 uur: Kaarten; St.Albert, 13.00 uur: Quilt patchwork, haken, borduren en frivolité voor da mes, vrij biljarten en spelmiddag; De Regenboog, 13.30 uur: Jokeren en bieden; SINT - JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Gymnastiek, biljartles, bloemschik ken; 10.30 uur: Volksdansen; 13.30 uur: Kaarten; 13.30 en 15.30 uur: KreatieVe Vorming; 19.00 uur: Engels; 19.30 uur: Country dance, toneel; TERNEUZEN - Churchillhotel, 19.30 uur: Bijeenkomst over overgewicht mmv internist J Spijker en fysiothera peut Karl Noten; Stadhuisplein, 10.00-16.00 uur: Schelde- bus, mobiele informatiecentrum over de Schelde; De Veste: 13.30 uur: Biljarten; 20.00 uur: Optreden Zuinige Maria; De Wielingen, 17.00 uur: Yoga Palazzoli huis; Sporthal de Vliegende Vaart, 9.30 uur: Volksdansen; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 51