PZC Sluis banenkampioen van Zeeland COMCERT 19NOV Schrappen windmolenpark niet onbehoorlijk Bij de archeologen in de modder HOGEROP VOOR TECHNICI1. SPIUNT PHOTO Oplossing nabij voor bezoekersmanager HET ASTRA EDITION PAKKET Werkgelegenheid steeg sinds 1997 tegen verwachting in met 570 plaatsen Thuiszorg werkt mee aan fusie Werkstraf voor plunderen kantine Man mishandeld in Hulst jib I STADSSCHOUWBURG ^|Ii 'B MIDDELBURG tel. 0900-3300033 - zeeuwse almanak Meisjes Speciaal voor alle kinderen boven de 18 jaar. l<=r Discussie over vaccinatie bTra£k„, vwW PzC ,nl PosiuliS 314460 AA Goes artvertentie-exploitatie; Ed en Midden-Zeeland: 0113-315520; "««-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. woensdag 16 november 2005 editie Zeeuws-Vlaanderen g 0 Ij Tg T~~W 1 TERKEÜZEN - De Vrijwillige Thuiszorg en het Meld- J Dat hebben beide besturen gisteren besloten. De twee vrij willigersorganisaties stellen wel voorwaarden. Met name de Thuiszorg wil garanties voor de drie medewerkers in vaste dienst. In januari wordt gepraat met een onafhanke lijke procesbegeleider, die de samenvoeging van de ver schillende organisaties moet begeleiden. Er wordt binnen kort ook gepraat met de welzijnsorganisaties. Thuiszorg en het Meldpunt blijven actief als instellingen die hulp bieden aan mensen van alle leeftijden, werd gistermiddag na overleg nog eens benadrukt. Vorige week beklaagden het Meldpunt en het Netwerk Thuiszorg zich nog over het feit dat de vorming van de nieuwe stichting grotendeels buiten hen om was geregeld. Dat standpunt huldigen ze nog steeds, maar ze willen des ondanks wel meepraten over samenwerking. Een woord voerster van Thuiszorg gisteren: „En als dat niet de rich ting op gaat die wij willen, dan haken we alsnog af. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter F. van Hemert-Meeuwis heeft gisteren een 38-jarige inwoner van Hulst voor twee bedrijfsinbraken bij verstek veroor deeld tot 120 uur werkstraf. De verdachte had op 3 november vorig jaar in Klooster- zande samen met een kompaan de sportkantine van voet balvereniging Hontenisse leeggeroofd. De buit bestond uit een televisie, een magnetron, een koffiezetapparaat, een frituurpan, 350 flesjes bier, 24 flesjes Breezer, etens waren, een hoeveelheid snoepgoed en veertien lege krat ten. De Hulstenaar moet de voetbalclub 954 euro schade vergoeding betalen. In dezelfde nacht was ook een super markt in Kloosterzande het doelwit van de inbrekers. Uit de opslagruimte werden vijftien kratten met lege flessen en een aantal broden weggenomen. De goederen had de man opgeslagen in schuur bij zijn woning. Uit het dossier bleek dat de verdachte te kampen heeft met een ernstige verslavingsproblematiek. Zo heeft hij nooit eten in huis, maar wel bier. Daarnaast is hij een ste vige gebruiker van cocaïne. HULST - Een 56-jarige man uit Hulst is afgelopen maandag omstreeks 18.00 uur in zijn woning mishandeld door een 32-jarige plaatsgenoot. De man liep hierbij let sel op aan zijn hoofd en is daarvoor behandeld. De 32-jari- ge man werd een kleine twee uur later in zijn woning, el ders in Hulst, aangehouden. De oorzaak voor de mishan deling ligt in de relatiesfeer. door Harold de Puysseleijr HULST - Het college van burge meester en wethouders van Hulst komt met een oplossing voor de financiering van de stichting Bezoekersmanage- ment Hulst. Waar de twintigduizend euro, die nodig zijn om bezoekersma nager M. de Bruijn aan te hou den, vandaan moeten komen, is nog niet bekend. Dat zei burge meester J.F. Mulder gisteren. De beroering die ontstond na de begrotingsvergadering vorige week was gisteren onderwerp van gesprek binnen het dage lijks gemeentebestuur. Dat kreeg van de raad de opdracht om het geld voor het bezoekers- management niet te halen uit het te verwachten rekeningover schot over 2006, maar uit de re guliere middelen binnen de be groting. Dat betekent dat de ge meente ergens op zal moeten be knibbelen, maar welk onderdeel dat is, is volgens Mulder nog niet uitgekristalliseerd. De gemeente komt pas naar bui ten met een oplossing na een ge sprek met de ondernemersvere niging Hulst Reynaertstad. Dat gesprek vindt volgende week plaats. Inzet van dit onderhoud is de middenstand zover te krij gen dat die afziet van de afge kondigde overlegboycot met de! gemeente. De ondernemersvereniging par-; ticipeert evenals de provincie in de financiering van de stichting. Om het (koop)toerisme in Hulst warm te houden, heeft het bezoe- kersmanagement volgend jaar 80.000 euro nodig. Hulst Rey naertstad en de gemeente moe ten samen de helft van dat be drag op tafel leggen, de provin cie betaalt de andere veertigdui zend euro. Het bestuur van het bezoekersmanagement wil voor 1 december duidelijkheid over de gemeentelijke bijdrage. (Advertentie) www.theaterverkoopzeeland.nl STEVE HARLEY Tim van zes uit Oost-Souburg had de afgelopen tijd een groeiende belangstelling voor de meisjes in zijn omgeving. Zijn opgebouwde vrouwen kennis deed hem onlangs be sluiten alle contacten met het andere geslacht tot nader or der op te schorten. Hij had er tabak van, liet hij zijn ouders onomwonden we ten. „Ze houden alleen maar van roze en willen allemaal de baas spelen. Inclusief GRATIS enveloppen Vanaf negatief of digitaal. Kies uit verschillende teksten of stel zelf uw tekst op (tegen geringe meerprijs). door Eugène Verstraeten ZAAMSLAG - Het schrappen van een windmolenpark in de Eendragtpolder bij Zaamslag is det in strijd met de algemene beginselen van behoorlijk be stuur, Gedeputeerde Staten zeggen dat in een reactie op een be zwaarschrift van Windkracht 7 en Eneco Energie Projecten te gen het nieuwe bestemmings plan Buitengebied Terneuzen /Sas van Gent. Aanvankelijk zou in het bestem mingsplan de bouw van dertien windturbines mogelijk worden gemaakt. De plannen veroor zaakten een hoop commotie bij omwonenden. Half vorig jaar be sloot de Terneuzense gemeente raad niet meer mee te werken aan het windmolenpark. Half de cember vorig jaar werd dat be sluit nog eens bekrachtigd, zo dat het windmolenpark niet in het ontwerp-bestemmingsplan werd opgenomen. Onbehoorlijk bestuur, zo vinden de bezwaarmakers, omdat des tijds het vertrouwen is gewekt dat het windmolenpark wel zou worden meegenomen. Boven dien zou het schrappen van de turbines in strijd zijn met de pro vinciale planologische regelge ving en beleidsregels. Bevoegdheid GS wijzen er op dat het niet aan B en W van Terneuzen heeft ge legen. Die hebben hun best ge daan om het windmolenpark er door te krijgen. Maar het vast stellen van een bestemmings plan is de bevoegdheid van de gemeenteraad. Door het zogeheten voorberei- dingsbesluit dat de raad des tijds nam, werd de mogelijkheid geschapen om het windmolen park te realiseren, maar werd niet besloten dat de bouw van het turbinepark ook daadwerke lijk zal worden uitgevoerd, stel len GS. Daarom vinden ze dat het schrappen van het windmo lenpark uit het bestemmings plan niet in strijd is met de alge mene beginselen van behoorlijk bestuur. De provincie is het ook niet eens met het bezwaar dat de argumentatie niet deugt. GS vinden dat er niets mis is met het motief dat een dergelijk grootschalig windmolenpark de landschappelijke kwaliteiten van het gebied aantast en een ne gatieve uitstraling heeft op de wijde omgeving. Bovendien is er niet genoeg maatschappelijk draagvlak voor het windmolen park. Het schrappen van de windturbines is ook niet in strijd met het provinciaal be leid, omdat het de gemeente raad is die besluit of op een be paalde locatie wel of niet mag worden gebouwd. Toch is het door de gemeente raad vastgesteld bestemmings plan wel strijdig met de streek planuitwerking windenergie. Er geldt namelijk een zogenoemd globaal waarborgingsbeleid voor het gebied. Dat betekent dat er geen onomkeerbare veran deringen mogen plaatsvinden die het realiseren van een winde nergieproject op deze locatie on mogelijk maken. Het bestem mingsplan voorziet in de moge lijkheid om in de Eendragtpol der nieuwe agrarische bedrijven te vestigen. Daar hebben GS echter een streep door gezet. „Hierdoor blijft een eventueel toekomstige realisatie van het windturbinepark wel mogelijk", aldus GS. (Advertentie) (Advertentie) K 6 MEEST GEWILDE OPTIES SAMEN IN ÉÉN PAKKET VOOR SLECHTS 350,- door Patricia de Ryck Raymond de Frel OOSTBURG - De werkgelegen heid in de gemeente Sluis is in de periode 1998-2002 het meest stegen en tot en met 2004 het minst gedaald in vergelijking met andere Zeeuwse gemeenten. Tien jaar geleden sprak onder zoeksbureau NEI nog de ver wachting uit dat door het weg vallen van de autoveerverbin- ding tussen Breskens en Vlissin- aen West-Zeeuws-Vlaanderen het voortaan met 250 arbeids plaatsen minder moest doen. Niets blijkt minder waar, zo meldt de Evaluatienotitie Econo mische Zaken van de gemeente Sluis. De werkgelegenheid is ten opzichte van 1997 toegeno men met 570 banen. „Daarbij moet je wel in het achterhoofd houden dat het hier ook banen betreft bij bedrijven die naar on ze gemeente zijn verhuisd. Het zijn dus niet allemaal nieuwe ar beidsplaatsen", zegt manager Economische Ontwikkeling F van den Hemel. Tot 2002 stond de teller op 980 banen, maar door meerdere te genslagen - zoals de faillisse menten van Prolion in Schoon- dijke, Trako in Cadzand en Schoondijke en visgroothandel Noordzee in Breskens - daalde het aantal tot 570. „Maar sommige dingen zijn ook aardig opgevangen. Het verdwij nen van de snoepjesfabriek Ver- duijn hield bijvoorbeeld een ver- les van honderd banen in, maar de komst van snoepfabriek Con fiserie Napoleon in Breskens be tekende ook weer werk voor bijna honderd mensen. En daar 'l komen ongetwijfeld nog wat mensen bij", zegt wethouder R. m. TERNEUZEN - De voor- en na delen van inentingen voor kinde ren zijn maandag gesprekson derwerp in Terneuzen. Veel ouders vinden vaccinatie van hun kinderen niet meer zo vanzelfsprekend. Tegenstrijdige berichten over bijwerkingen en beschermingsgraad maken ouders huiverig. De thuiszorg Zeeuws-Vlaanderen wil die weerstanden bespreken. Be bijeenkomst begint om 19.30 uur in de 3-klank, bij het uit leencentrum van de Thuiszorg aan de Willem Andriessenlaan in Terneuzen. SCHOONDIJKE - Het gebruik van laarzen is geen overbodige luxe tijdens de rondleiding over het opgravingterrein aan de Einsteinstraat in Schoondij ke. Daar zijn de funderingen van een zestiende-eeuws ge bouw blootgelegd. Alexander Lehouck vertelt er alles over aan de vier aanwezigen die ge bruikmaken van deze unieke mogelijkheid. De geschiedenis van de omge ving rond Schoondijke houdt het viertal bezig. Dat het re gent maakt hen niets uit. Het ax-cheologisch veldonder1 zoek wordt uitgevoerd door ADC ArcheoProjecten uit Amersfoort, in samenwerking met onderzoekers van het we tenschappelijk onderzoekspro ject 'Verdwenen cultuurland schappen in het grensgebied van Vlaanderen en Nederland'. Gids Lehouck legt de bezoe kers uit waarom er opgravin gen worden gedaan. „Van ver schillende kaarten en eerdere onderzoeken wisten we dat hier iets lag, maar we hadden geen idee wat." Hij vertelt alles over de geschiedenis van de om geving en dat vinden de bezoe kers maar wat interessant. Ze vuren allerlei vragen op de jon ge gids af. Overal weet hij per fect antwoord op. Na de bestudering van de kaart en het algemene verhaal van de gids gaat het dan echt gebeu ren. Hier zijn de mensen voor gekomen. Ze mogen het opgravingsterrein op. Laarzen zijn inderdaad noodzakelijk. Bij iedere stap zak je de glibbe rige grond in. De onderzoekers zijn nog steeds druk bezig zijn met de opgravingen. Beetje bij foto Wim Kooyman nog tot 29 november. Ze hopen een groot gedeelte van het ge bouw bloot te kunnen leggen en eventueel nieuwe dingen op te graven. „Natuurlijk is het jammer dat het weer dichtge gooid wordt, maar nu weten we tenminste wat zich hier in de grond bevindt", besluit Le houck. Leentfaar. Naast diverse be- drijfsverplaatsingen en -uitbrei dingen vestigden zich 62 nieuwe bedrijven in West-Zeeuws-Vlaanderen. Deze nieuwkomers zorgden samen voor 355 nieuwe arbeidsplaat sen. De evaluatie werd gedaan op verzoek van de gemeenteraad, die het rendement van het in 1997 ingevoerde Economisch Lo ket graag op papier wilde zien. Het loket werd in het leven ge roepen om de teruglopende werkgelegenheid om te zetten in groei. Daarom werden onder meer een bedrijventerreinenvi sie ontwikkeld, de haven van Breskens aangepakt en het Tech- nopark Zeeland in Schoondijke op de rails geholpen. „Door de faillissementen van Trako en Prolion kende het Technopark een dip, maar we klimmen weer uit het dal", zegt Leentfaar. Door het nieuwe economisch be leid is de uitgifte aan bedrijfs- grond in de gemeente Sluis ver vijfvoudigd en is een financieel voordeel van ruim twaalf mil joen euro behaald. Nationaal Landschap In de bedrijventerreinenvisie wordt uitgegaan van vijftig hec tare extra bedrijfsgrond in de komende twintig jaar. De inspec tie van Volkshuisvesting, Ruim telijke Ordening en Milieu doet echter moeilijk, vooral omdat West-Zeeuwg-Vlaanderen is aangewezen als Nationaal Land schap. Uitbreiding van bedrij venterreinen is in strijd met de ze aanwijzing. Van den Hemel: „We hebben nog anderhalve hec tare bedrijfsgrond uit te geven, terwijl we den voorraad van veertien hectare nodig hebben om de markt goed te kunnen be dienen. We kunnen veel geïnte resseerde bedrijven nu gewoon weg niet helpen. Door lang te wachten, is de kans groot dat be drijven op een gegeven moment hun pijlen op een andere locatie richten. Sterker nog, dat hebben we al meegemaakt. Als we meer ruimte hadden gehad, telde on ze gemeente al meer bedrijven. Om meer resultaat uit het beleid te halen, hebben we dus echt heel hard meer bedrijfsgrond no dig." beetje wordt steeds meer bloot gelegd. Lehouck vertelt enthou siast over de werkzaamheden en de vondst. Hij leidt de groep helemaal rond de werkput en wijst allerlei dingen aan. Op het eerste gezicht lijken de ge vonden stenen muurtjes gewo ne muren, maar Lehouck ver telt dat het gaat om de muur van een bakstenen gebouw uit het begin van de zestiende eeuw. Alleen de funderingen daarvan staan nog op hun oor spronkelijke plaats, de resten van de muren liggen naast de funderingen op de grond. Het gaat om een rechthoekig ge bouw van ongeveer 20 bij 15 meter. „De functie van het ge bouw is nog onduidelijk. Wel is duidelijk dat de bewoners niet verrast werden door de inunda ties. We hebben namelijk wei nig resten van huisraad aange troffen. Ze zijn dus met hun spulletjes op tijd vertrokken." De deelnemers luisteren geïnte resseerd en stellen veel vragen. De archeologen werken hier Bezoekers moeten wel laarzen aan om de archeologische vindplaats in Schoondijke te bekijken. Ga nu naar uw dichtstbijzijnde Opel dealer of kijk op www.opel.nl leuke (veste) been «eken doe ,e op >obTretk.n ir,„„e,ie, op mbo-e„bbo-n,»e.e. De grootste vacaturesite voor tv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 49