Kritiek op strandbeleid PZC PZC Het kloppend hart van Kerkwerve Schippers betonen steun aan havenplan Dorpsraad houdt hoop op rondweg en zorgwoningen ,13 agenda VSSK blijft hameren op jaarronde openstelling paviljoens Jubilarissen bij FNV Bondgenoten in het zonnetje Oostburgse sinds maandag vermist Dronken Rotterdammer opgepakt Werkstraf voor Vlissinger Werkstraf voor hennepteelt Man stal geld bij baas vriendin Thema-avond over diabetes Sinterklaas op Schouwse toernee woensdag 16 november 2005 Fracties vinden actiepunten handelskamer moeite waard jpnrMelita Lanting ZIEBIKZEE - De actiepunten wn de Kamer van Koophandel voor de lokale economie zijn de moeite waard om te bestuderen. Dat blijkt uit reacties van ver schillende partijen in de Schou- ffen-Duivelandse gemeente raad. De Kamer komt alleen wel erg laat met deze actiepunten, zeggen vertegenwoordigers van de twee grootste partijen (CDA enVVD) in de gemeenteraad. Deze partijen hebben het verkie zingsprogramma al klaar. „Maar we hebben nog wel de raimte om - waar nodig - pun ten aan te passen", zegt voorzit ter H. van Veldhuijzen van het CDA, De meeste andere partijen zijn (al dan niet in een vergevor derd stadium) bezig met het schrijven van de politieke voor nemens. Eergisteren presenteerde de Ka mervan Koophandel een 'verkie zingsprogramma' waarin de Ka mer namens de verschillende ondernemersverenigingen een aantal aanbevelingen doet. Een van de plannen is het ontwikke len van een visie op de detailhan del, „Ik vind het zware onzin", zegt Van Veldhuijzen. „Als ge meente kan je wel zeggen 'wij willen een winkel in Kerkwer- ve', maar wie stapt daar in? Je kan nu eenmaal niet als gemeen te voor ondernemers invullen wat er moet gebeuren." Lijsttrekker H. Coomans (WD) enJ. van Felius (Alert!) zien wel wat in een totaalvisie op het win kelaanbod op het eiland. „Mis schien moet je zover gaan dat je alles gaat doorspitten. Diversi teit is het belangrijkste item", zegt Coomans. „Je kan een on dernemer nooit dwingen om zich ergens te vestigen, maar je kan als gemeentebestuur wel fa- ciliteren", zegt Van Felius. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEIM-DUIVELAND Grachtweg 23a 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Piet Kleerrians RENESSE - De Vereniging Strandpaviljoens Schouwse Kust blijft hameren op jaarron de openstelling van alle strand paviljoens. De huidige perma nente paviljoens hebben, stelt de VSSK, bewezen dat daar be hoefte aan is. Dat schrijft de VSSK in haar reactie op het ontwerpbestem- mingsplan partiële herziening strandpaviljoens. In het bestem mingsplan worden door de ge- mente de criteria van adviesbu reau Route IV gevolgd. Dat wil zeggen dat alleen strandpavil joens die (voor hulpdiensten) goed bereikbaar zijn en direct grenzen aan een recreatiecon centratie in aanmerking komen voor jaarronde openstelling. De VSSK heeft zich van meet af aan verzet tegen deze criteria die in de visie van de belangen vereniging willekeurig zijn. „De huidige jaarrond paviljoens be wijzen. mede dat juist deze pavil joens zowel in het hoogseizoen als buiten het hoogseizoen in een grote behoefte voorzien en veel gasten trekken. Juist ook in het hoogseizoen, omdat deze pa viljoens in staat zijn tot grotere investeringen en daardoor een betere kwaliteit kunnen bieden. Aangezien de gemeente kiest voor toerisme is dit een uitste kende kans hieraan daadwerke lijk uiting te geven." De VSSK bepleit in haar reactie op het ontwerpbestemmingsplan niet alleen jaarronde strandpavil joens, maar ook permanente red- dingsposten. Geen derde Strandpaviljoenhouder P. den Broeder (Beachclub Perry's) te kent in zijn reactie op het ont werpbestemmingsplan protest aan tegen verplaatsing van strandpaviljoen Brouwersdam 2, dat vlakbij Beachclub Perry's en Paviljoen De Jutter zou ko men te liggen. „De onderlinge af stand tussen Perry's en De Jut ter is slechts 500 meter. Dit ver zorgingsgebied is te klein, waar door twee gezonde bedrijven in gevaar gebracht worden door het toestaan van een derde pavil joen tussen beide in." De reacties van VSSK en Den Broeder prijken op de lijst van ingekomen stukken van de ge meenteraadsvergadering van donderdag 24 november. Voor wat betreft het plan van onder nemer J. Kristelijn voor omvor ming van zijn strandpaviljoen tot strandhotel vraagt het dage lijks gemeentebestuur de ge meenteraad een principe-uit spraak. Die moet duidelijkheid verschaffen over de vraag of voor het toestaan van verblijfsre- creatie op het strand voldoende draagvlak is. Indien dat draagvlak er blijkt te zijn wil het Schouwen-Duive- landse college een nader onder zoek instellen naar de mogelijk heden. Overigens heeft het initiatief van Kristelijn navolging gekre gen. Ook paviljoenhouder 1. Hart (De Branding) zegt bezig te zijn met plannen in die rich ting. Hij doet bij de gemeente een aanvraag voor overnach tingsmogelijkheden op het strand. STREEKACTIVITEITEN NIEUWERKERK - Dorpshuis, 20.00 uur Themabijeenkomst 3VO. OUWERKERK - Een aantal trouwe leden van vakvereniging FNV Bondgenoten wordt vrij dag in het zonnetje gezet tijdens een bijeenkomst in het dorps huisin Ouwerkerk. t om mensen die 25, 40, 50 of zelfs 60 jaar lid zijn van de Aan de huldiging gaat een korte jaarvergadering vooraf. Na de huldiging van de jubilarissen aan de Ring in Ouwerkerk wordt de avond besloten met een hapje en een drankje. De feestelijke bijeenkomst in het Ouwerkerkse dorpshuis be gint om 19.30 uur. Dorpsraadvoorzitter én vrijwilliger Ron van Kan in het hart van servicecentrum 't Zuudènde in Kerkwerve. door Esme Soesman KERKWERVE - Ontmoetingspunt. In loophuis. Kloppend hart van het dorp. In een dikke twee jaar tijd is dorpshuis 't Zuudènde in Kerkwerve tot service centrum getransformeerd. En daarmee is de eindstreep nog niet bereikt. Als het aan de dorpsraad van Kerkwerve ligt, wordt het servicecentrum in de toe komst ook nog officieel informatiepunt voor het aangrenzende natuurgebied Tu reluur. De grenzen van de 'huiskamer' van Kerkwerve liggen alles behalve vast. Het streven is dat 't Zuudènde dagelijks vanaf tien uur 's ochtends tot ergens in de avond opengaat, zegt dorpsraadvoor zitter Ron van Kan. Mensen kunnen er wat drinken, de krant lezen, internet ten, een biljartje leggen en elkaar ont moeten. De peuterspeelzaal is er geves tigd, jongeren treffen elkaar in hun soos 't Kot. Er kan worden gefeest en verga derd. En wie geen tijd heeft gehad om boodschappen te doen, kan zijn eerder die dag doorgegeven bestelling nog even ophalen in het servicecentrum. Ook met kapper en pedicure zijn er af spraken gemaakt. Om die reeks functies te kunnen herber gen, is het oude dorpshuis flink uitge breid. Wat voorheen buitenmuur was, is nu binnenmuur van de centrale ruim te van 't Zuudènde geworden. Daar zijn bar, zitgedeelte, computer en biljart ge concentreerd. Rijkswaterstaat zal via muurpanelen informatie verstrekken over plan Tureluur. „We willen ernaar toewerken officieel infonnatiepunt van Tureluur te wor den", verwijst Van Kan naar het aan Kerkwerve grenzende natuurgebied. En er zit nog meer toekomstmuziek in het servicecentrum, denkt de dorpsraad voorzitter. Zo willen beheerders John Hobé en Heieen van den Bos ook maal tijden gaan verzorgen en onderzoeken zij de mogelijkheden om een postzegel of plantje via 't Zuudènde te verkopen. Met de lokale ondernemers in gedach ten. Want het is niet de bedoeling hen in de wielen te rijden, benadrukt Van Kan. Zo is het servicecentrum juist ook niet bedoeld. Subsidie De voorziening komt voort uit het pro ject Duurzame sociale ontwikkeling, dat onder meer met Europese subsidie is opgezet. In ruim twee jaar tijd („Dat is ongelooflijk snel voor zo'n project.") heeft het plan in Kerkwerve concrete vormen aangenomen. De Kerkwerfse dorpsraad zag het wel zitten om een nieuwe formule uit te dokteren waar mee de leefbaarheid in stand gehouden kan worden en vond ferme ondersteu ning in voormalig wethouder Aad van der Wouden en ambtenaar samenleving foto Marijke Folkertsma Frans Babijn van de gemeente Schou- wen-Duiveland. Onderzocht is onder meer waar behoefte aan is en er werd naar bereidwillige vrijwilligers gezocht. Veertien mensen hebben toegezegd de schouders onder het servicepunt te zet ten. Dat mogen er meer zijn, aldus Van Kan. De verwachting is echter dat dat aantal, als de boel eenmaal draait, van zelf gaat groeien. En dat moet ook, stelt de dorpsraadvoorzitter. Zonder inzet van de inwoners van Kerkwerve zelf is het servicecentrum gedoemd te misluk ken. „Vrijwilligers zijn een absolute voorwaarde. Anders is 't Zuudènde al leen open als er een activiteit is en dan verliest het centrum haar inloopfunc tie." Het lokale servicepunt wordt vrijdag 25 november officieel geopend. Dat ge beurt om 14.00 uur door oud-gedepu teerde J. van Zwieten. In het bijzijn van onder meer wethouder R. van der Wek ken, gedeputeerde G. van Heukelom en dorpsraadvoorzitter Van Kan. VVD-fractie werkt herinrichting Vissershaven Bruinisse nader uit door Ali Pankow BRUINISSE - Het overgrote deel van de betrokken Bruse schippers steunt het plan van de WD-fractie tot herinrichting van de vissershaven in Bruinis se. Elf van de veertien onderne mers hebben een principe- akkoord ondertekend waarin ze zich bereid verklaren mee te betalen in de exploitatie van een nieuw ingedeelde vissersha ven. WD-fractielid W. Jumelet over handigde die overeenkomsten gistermiddag aan wethouder W. Renden van Havenzaken als tast baar bewijs van een breed draag vlak voor het havenplan van zijn fractie. De VVD lanceerde ruim ander half jaar geleden al een voorstel tot herinrichting van de Bruse vissershaven. De desolate staat van trappen, steigers en meerpa len geeft daar volgens de libera le partij alle aanleiding toe. Dat het plan anderhalf jaar is blijven liggen en gistermiddag opnieuw is gepresenteerd, heeft alles te maken met de tussentijd se wisseling van het college van B en W. Volgens Jumelet heeft zijn partij in die tussentijd niet stilgezeten. Zo zijn technische adviezen ingewonnen bij Boska lis BV, zijn de overeenkomsten met de schippers gesloten, is het oorspronkelijke herinrichtings plan wat bijgesteld en is er een alternatief ontwikkeld omdat het van belang wordt geacht dat de politiek keuzes kan maken. „Dit is geen definitieve teke ning, maar een praatstuk", bena drukte Jumelet gistermiddag tij dens de hernieuwde presentatie in het Zierikzeese gemeente huis. Over kosten wil hij in dit stadium absoluut niet praten. Hij wil zelfs niet in percentages aangeven hoeveel de twee opties in prijs verschillen. Wel ging hij uitgebreid in op de voordelen van herinrichting van de Bruse vissershaven. Drijvende stijgers De sloop van de zogeheten 'Het Lange Steiger' geldt in beide op ties als belangrijk onderdeel. Op tie I voorziet in de aanleg van drijvende steigers naast Haven plateau en loswal. Daar kunnen zowel kleinere vissersschepen als recreatievaartuigen een plek je krijgen. Bovendien blijft er aan het Havenplateau dan 50 meter over voor het tijdelijk af meren van mosselkotters voor zaken zoals het vervangen van kabels van lieren en voor het aanleveren van mosselzaad. Volgens Jumelet vereisen de lig plaatsen voor kotters meer tus senruimte dan voorheen. Met het verplaatsen van twee kot ters naar de hoek tegen het dijk- lichaam bij de Grevelingensluis zou die extra ruimte gecreëerd kunnen worden. Oorspronkelijk dacht de WD eraan die locatie te gebruiken als stek voor de voormalige veerpont Zijpe, maar dat plan is inmiddels ach terhaald. Optie II voorziet niet in de aan leg van drijvende steigers, maar in het zetten van een dam- wand-profiel. Daarmee wordt nog wel de afmeerruimte ver groot voor circa 20 mosselsche pen. In deze optie moet dan wel de huidige loswal als vaste af- meerlocatie worden gebruikt. Hierin ontbreekt dus de moge lijkheid voor tijdelijke aanleg van de grotere mosselkotters die hun vaste stek in de Vluchtha- ven hebben. De leden van visserijvereniging Algemeen Vissersbelang laten er geen twijfel over bestaan; zij hebben duidelijk voorkeur voor optie I. De herinrichtingsplannen voor zien verder in de aanleg van nieuwe steigers met zogeheten vingerpieren, een trap naar links en rechts en een leuning in het midden. Een extra verticale trap moet het mogelijk maken ook bij hoog water het schip via de steiger vanaf het Havenpla teau te bereiken. Wethouder W. Renden nam de voorstellen gistermiddag in ont vangst voor nadere bestudering. De WD zou graag zien dat de plannen in de commissieverga dering van februari aan de orde worden gesteld. Renden zegt dat nog niet toe. OOSTBURG - De politie heeft een zoektocht op touw ge zet naar de de 23-jarige Angela van den Berg uit Oost burg die sinds afgelopen maandag wordt vermist. Zij ver liet die dag rond 12.00 uur haar woning en sindsdien ont breekt elk spoor van haar. De jonge vrouw lijdt aan schi zofrenie en gebruikt medicijnen, die zij niet heeft meege nomen. Door de medicijnen niet te gebruiken kan zij zeer depressief worden. Angela heeft een normaal postuur, is 1,68 meter lang en heeft donker geverfd rood haar, blau we ogen en draagt een bril met blauw montuur. Indien mensen haar hebben gezien of informatie over haar ver blijfplaats hebben, kunnen zij contact opnemen met poli tie Zeeland: 0900-8844. VLISSINGEN - De politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag een 68-jarige man uit Rotterdam betrapt op rijden onder invloed. Hij werd aangesproken toen agen ten zagen dat hij zat te bellen op een vluchtstrook in de Paul Krugerstraat in Vlissingen. Het gesprek gaf aanlei ding tot een alcoholcontrole. Daaruit bleek dat de man drie heer de maximum toegestane hoeveelheid alcohol had gedronken. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een achttienjarige inwoner van Vlis singen voor een serie misdrijven tot honderd uur werk straf veroordeeld. De Vlissinger zat nog in zijn proeftijd van een week gevangenisstraf. De politierechter besloot de proeftijd met een jaar te verlengen. De verdachte pakte op 12 september in Middelburg een zakje wiet af van een jongen. Een week later vernielde hij in Vlissingen de ruit van de woning van zijn vriendin en twee dagen daarna, op 21 september, beledigde hij arres tantenverzorgers in de penitentiaire inrichting Torentijd in Middelburg. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring veroordeelde gisteren een 21-jarige inwoner van Sint Maartensdijk voor hennepteelt conform de eis tot 200 uur werkstraf. De politie trof 22 september in de wo ning van verdachte een professioneel opgezette wietplan- tage aan. Er werden 400 hennepplanten aangetroffen, maar er was nog niet geoogst. Verder had hij stroom bui tenom de meter afgetapt. De man zei met de kwekerij te zijn begonnen, omdat hij snel geld nodig had. „U heeft een verkeerde keuze gemaakt", merkte officier van justi tie R. Rammeloo op. De officier zag zijn eis ingewilligd. MIDDELBURG - Een 27-jarige inwoner van Ritthem is gisteren in Middelburg voor het plegen van lokaalvrede breuk en een diefstal veroordeeld tot zestig uur werk straf. De verdachte was op 26 september in Middelburg een bedrijf, waar zijn vriendin werkte, met een smoes bin nengegaan en nam daar honderd euro weg. Van de dief stal van een fiets werd de man door politierechter I. Wol- tring vrijgesproken. door Piet Kleemans SCHARENDIJKE - De dorps raad Scharendijke is redelijk op timistisch over de kans dat de zo vurig gewenste rondweg die het dorp moet verlossen van re- creatieverkeer er binnen enkele jaren ligt. Dat bleek gisteren avond tijdens de vergadering van de dorpsraad. Dorpsraad voorzitter J. Prins zei te hopen en te verwachten dat nu de rondweg rond Scharendij ke opgenomen is in het provin ciale Meerjarenprogramma In frastructuur Zeeland (MIZ), met de aanleg ervan in 2008 wordt begonnen. Prins hield daarbij wel een slag om de arm. Nog niet alle voor de aanleg van de rondweg benodigde grond is aangekocht en de huid moet daarom niet verkocht worden voordat de beer geschoten is. „Maar de richting is in ieder ge val hoopvol", reageerde Pins op enige scepsis vanuit de goed ge vulde zaal van dorpshuis De Put- meet. „Vorig jaar kregen we nog te horen dat het allemaal wel licht niet door zou gaan en nu wordt de aanleg van de rond weg in tijd naar voren gehaald." Zorgwoningen Ook voor wat betreft de plan nen voor de bouw van zorgwo ningen rondom het Bethlehem- plein kwam Prins met positieve geluiden. Over die zogeheten zorgzone wordt al jaren gespro ken. Een eerder, meeromvat tend, plan van woningbouwcor poratie Zeeuwland sneuvelde wegens gebrek aan draagvlak ZIERIKZEE - Overgewicht is een van de belangrijkste oorza ken van diabetes. Dat heeft de afdeling Schouwen-Duiveland van de Diabetes Vereniging Ne derland er toe gebracht daar morgen een thema-avond aan te wijden. Inleider tijdens deze avond is J. Stork, internist te Amsterdam. De avond wordt gehouden in het huis van Nassau aan de Lan ge Nobelstraat. Aanvang 20.00 uur. onder de bevolking. Wat nu ter tafel ligt is een afgeslankte ver sie van dat plan en het ziet er, al dus dorpsraadvoorzitter Prins, veelbelovend uit. „Het is een mooi, compleet plan. Het ziet er erg aantrekkelijk uit. Het is echt een stuk minder groot dan de eerste zorgzone." Prins gaat ervan uit dat in janua ri de laatste besprekingen over het plan afgerond kunnen wor den waarna het in het eerste kwartaal van 2006 definitief vastgesteld kan worden. Voor die tijd wil bouwer woning bouwcorporatie Zeeuwland ze kerheid dat er voldoende animo is voor een plekje in de zorgwo ningen. Prins riep Scharendijr kenaren met belangstelling voor een zorgappartement op zich te melden bij de dorpsraad. SEROOSKERKE - Sinter klaas heeft zaterdag een drukke dag op Schou wen-Duiveland. De Goed heiligman bezoekt Burgh- sluis, Serooskerke en Zon- nemaire. De Sint arriveert rond 11.30 uur op het Breedveld in Zonnemaire. Daar' staat muziekvereniging Nut en Uitspanning klaar voor de muzikale begeleiding van de Goedheiligman naar het dorpshuis. De Spaanse kin dervriend wordt vervol gens omstreeks 13.00 uur verwacht in Burghsluis, waar hij met de 'Peper noot' arriveert in de haven. In optocht gaat het vervol gens naar dorpshuis De Schutse waar om 15.45 uur het Sint Nicolaasfeest be gint. Öm 16.00 uur maakt Sinterklaas zijn opwach ting in Serooskerke waar de Marchingband Schou wen-Duiveland (MSD) klaar staat om de Goedhei ligman en zijn gevolg te be geleiden nar het dorpshuis waar een feest te zijner ere wordt aangericht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 41