PZC CONCERT 19 MOV J. Theaterfusie op komst in Goes HOGEROP U00R TECHNICI! SPRIHT PHOTO Jacht op reeën en damherten geopend HET ASTRA EDITION PAKKET MIDDELBURG tel. 0900-3300033 - Politie controleert verlichting Boete voor diefstal buizen Werkstraf voor hennepteelt Dronken man aangehouden zeeuwse almanak Meisjes Nieuw zorgcentrum Wissenkerke heet Amaliahof Grote investeringen met oog op klimaatverandering De Mythe en 't Beest gaan in 2007 mogelijk op in één stichting Speciaal voor alle kinderen boven de 18 jaar. Populier niet meer zo populair PZC 1 O JobTrack.nl Ltfe:0l13-315649 Su=31-446<J ^\?oes Bj'Midden-Ieeland: 0113-315520; Es-Vlaanderen: 0114-372770; SSal; 020-4562500. woensdag 16 november 2005 Inclusief GRATIS enveloppen Vanaf negatief of digitaal. Kies uit verschillende teksten of stel zelf uw tekst op (tegen geringe meerprijs). editie Bevelanden-Tholen STADSSCHOUWBURG 'J. www.theaterverkoopzeeland.nl STEVE HARLEY KAPELLE - De politie gaat in de maanden december en januari in de gemeenten Kapelle en Reimerswaal inten sief controleren op (brom)fietsverlichting. De actie is vooral gericht op de schooljeugd. Een bekeuring voor het rijden zonder verlichting bedraagt voor fietsers 25 euro en voor bromfietsers 40 euro. MIDDELBURG - Een 49-jarige inwoner van Bergen op Zoom ontkende gisteren in Middelburg de diefstal van drie stalen buizen. Politierechter I. Woltring was ervan overtuigd dat de man de buizen op 27 augustus van een terrein in Goes meenam zonder dat hij daarvoor toestem ming had. Hij veroordeelde hem conform de eis tot 500 eu ro boete. Een gemeentemedewerker had de Brabantse handelaar met de buizen zien wegrijden. De verdachte hield gisteren vol dat een onbekende man op een camping hem de buizen als oud ijzer te koop had aangeboden. „Ik ben goudeerlijk", verzekerde hij. De man zei de buizen in Rotterdam voor oud ijzer te hebben verkocht. Hij zou er een schijntje aan over hebben gehouden. De gemeente Goes voerde aan dat ze door de diefstal gedupeerd was, omdat er tijdelijk andere buizen ter vervanging moest worden aangebracht. De schadepost zou volgens de ge meente 1761 euro bedragen, maar de schadeclaim werd door de politierechter niet-ontvankelijk vei'klaard. De Bergenaar zei tegen de uitspraak in hoger beroep te gaan bij het gerechtshof in Den Haag. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol tring veroordeelde gisteren een 21-jarige inwoner van Sint Maartensdijk voor hennepteelt conform de eis tot 200 uur werkstraf. De politie trof 22 september in de wo ning van verdachte een professioneel opgezette wietplan- tage aan. Er werden 400 hennepplanten aangeti'offen, maar er was nog niet geoogst. Verder had hij stroom bui tenom de meter afgetapt. De man zei met de kwekerij te zijn begonnen, omdat hij snel geld nodig had. „U heeft een verkeerde keuze gemaakt", merkte officier van justi tie R. Rammeloo op. De officier zag zijn eis ingewilligd. VLISSINGEN - De politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag een 68-jarige man uit Rotterdam betrapt op rijden onder invloed. Hij wex'd aangesproken toen de poli tie zag dat hij zat te bellen op een vluchtstrook in de Paul Ki-ugerstraat. Het gesprek gaf aanleiding tot een alcohol controle. Daaruit bleek dat de man drie keer zoveel had gedronken als is toegestaan. door Martijn de Koning MIDDELBURG - De Faunabe- heereenheid Zeeland mag dam herten en reeën afschieten. Ge deputeerde Staten is het met die club eens dat er in Zeeland te veel van zijn. De hoefdieren zorgen regelma tig voor schade aan landbouwge wassen en veroorzaken soms ge vaarlijke verkeerssituaties. In Zeeland leven zo'n tweehonderd damherten op de Kop van Schouwen en ongeveer honderd in de Manteling van Walcheren. Volgens GS zouden die aantal len teruggebracht moeten wor den naar honderdvijftig op Schouwen en tachtig op Walche ren. Om dat te bereiken moeten er jaarlijks ruim zestig herten op Schouwen en twintig op Walche ren worden 'weggenomen'. Ver der komt daar nog dit jaar een extra reductie van twintig op Walcheren en een aantal op Schouwen bij. Een klein aantal komt jaarlijks om in het ver keer. Van de gebieden waar de ree voorkomt, is er alleen op Duiveland en Sint Philipsland geen overschot. Op Schouwen le ven er nu meer dan vijfhonderd. Hun aantal moet terug naar pak weg 350. Op Walcheren lopen er nu 207 i'ond, terwijl dat er 161 moeten worden. Ook op Tholen (van 32 naar 19), Noord-Beve- land (van 59 naar 30) en Zuid-Beveland (van 51 naar 32, natuurgebied Het Markiezaat niet meegerekend) moet het aan tal reeën omlaag. Regionale hoefdiercommissies leiden het afschieten in goede banen. Ze worden gevormd uit vertegenwoordigers van jagers en natuurbeheerders. Het af schieten vindt plaats in de perio de dat de hindes niet drachtig zijn en de kalveren rxiet meer ge zoogd worden, grofweg tussen 1 oktober en 1 maart. (Advertentie) Tim van zes uit Oost-Souburg had de afgelopen tijd een groeiende belangstelling voor de meisjes in zijn omgeving. Zijn opgebouwde vrouwen kennis deed hem onlangs be sluiten alle contacten met het andere geslacht tot nader or der op te schorten. Hij had er tabak van, liet hij zijn ouders onomwonden we ten. „Ze houden alleen maar van roze en willen allemaal de baas spelen. jpnrWillem van Dam fflSSENKERKE - Amaliahof. pat wordt de naam van het nieuwe woonzorgcentrum in Wissenkerke. De naam is het re sultaat van een wedstrijd die onder de inwoners van Noord-Beveland werd uitge schreven. Acht inzenders wer den genomineerd. Die werden gisteren ontvangen op het gemeentehuis in Wissen kerke, waar wethouder Van der Maas de naam onthulde. Drie inzenders hadden dezelfde inge ving gehad: Amaliahof (naar prinses Amalia). De prijswin naars zijn Erna Tholenaar en Frans Zwijgers (beiden uit uit Wisserxkerke) en Inge de Bruine (Kamperland). Zij ontvingen gisteren alle drie als beloning een digitale came ra. Het nieuwe woonzorgcentrum komt tussen de Julianastraat en de Weststraat. Op;die plek stond ooit het rusthuis Vre- destein. Dat gebouw werd eni ge tijd geleden gesloopt. In overleg met de gemeente Noord-Beveland, de stichting Ouderenzorg Noord-Beveland en de woningcorporatie RWS heeft de regionale ontwikke lingsmaatschappij Marsaki een plan ontwikkelt voor een woon zorgcentrum voor senioren. Het plan omvat 54 seniox-enap- partementen. Het gaat om een aantal koop- én huurwoningen. Met de bouw wordt naar ver wachting begin volgend jaar be- gorxnen. Een woordvoerster van Mars aki zei gisteren, dat onder om wonenden enige vx-ees bestaat voor overlast als gevolg van hei werkzaamheden. Volgens de woordvoerster is die vrees niet terecht. Bij de bouw van het woonzorgcentrum wordt niet geheid maar geboord. doorHarmen van der Werf Waterschap Zeeuwse Ei- investeert volgend jaar niim 1,6 miljoen euro in de uit breiding van de capaciteit van twee gemalen, één op Zuid-Beve land en één op Sint-Philipsland. De investeringen zijn nodig om m de toekomst meer regenwater Mg te kunnen werken. De verwachting is dat het in Ne- i door klimaatverande- iftiger gaat regenen. Om P droge voeten te houden is er landelijk gekozen voor een tweesporenbeleid: de waterber ging vergroten door onder meer de aarxleg van meer waterpartij en en natuurvriendelijke oevers én een uitbreiding van het pomp- vermogen van gemalen. Alle overheden die zich met water be zighouden, hebben dat zomer 2003 vastgelegd in een bestuurs overeenkomst. In het verlengde daarvan gaat waterschap Zeeuwse Eilanden aan de slag met twee gemalen. Het gemaal Dekker aan de Oos- terschelde tussen Kattendijke en Wemeldinge wordt fors uitge breid. De twee pompen kunnen nu 420.000 liter per minuut weg werken, dat moet 1 september 2006 opgevoex'd zijn tot 432.000 liter per minuut. Met het opvoe rden van de pompcapaciteit is 980.000 euro gemoeid, waarvan de rijksoverheid 244.000 euro subsidieert. Op Sint-Philipsland zal in het voorjaar en de zomer van vol gend jaar worden gewerkt aan gemaal De Luyster. De capaci teit daarvan wordt verhoogd van 160.000 naar 195.000 liter per minuut. De kosten zijn op 635.000 euro begroot. Het Rijk neemt van dat bedrag 65.000 eu ro voor zijn rekening. De uitbreiding van De Luyster maakt deel uit van een groter plan om het waterbeheer in de Anna Jacobapolder op Sint-Phi lipsland te verbeteren. Met land bouw- en natuurorganisaties is daarover overeenstemming. Voordeel Het waterpeil in de polder wordt structureel verhoogd door een stuw te plaatsen aan de Lageweg en de bestaande stuw aan de Mosselweg te verho gen. Voor de landbouw heeft dat als voordeel dat er minder schade zal ontstaan bij droogte. De maatregel maakt het ook mo gelijk - en dat is het natuurbe- lang - een natuurlijker peil te handhaven voor de Eendenkooi die in beheer is bij stichting Het Zeeuwse Landschap. Ter voorbereiding op de voor spelde klimaatverandering is op Tholen eerder het gemaal Drie Grote Polders aan het Schelde Rijrxkanaal bij Oud-Vossemeer in capaciteit vergroot en de wa terloop naar het gemaal, de Hik- se Kreek, verruimd. Dit kostte al met al 800.000 eux-o. (Advertentie) 0E 6 MEEST GEWILDE OPTIES SAMEN IN ÉÉN PAKKET VOOR SLECHTS 350,- AwWillem van Dam GOES - Podium 't Beest en Slichting Theater De Mythe in Goes werken toe naar een fusie. Begin volgend jaar moet duide lijk zijn of zo'n fusie haalbaar is, Indien dat het geval is, gaan l Beest en De Mythe in de loop van 2007 op in één stichting. Bi] beide partijen leefde al gexmi- me tijd het idee, dat het zinvol zou zijn om met elkaar te praten overeen hechte samenwerkings vorm. Die gesprekken kwamen ongeveer een half jaar geleden op gang en leidden uiteindelijk tot een - wat wordt genoemd - plan van aanpak. Daarin wordt een volledige fusie als uitgangs puntgenomen. Kwetsbaar Voorzitter P. Favier van de Stichting Theater De Mythe Goes. „De Mythe en 't Beest zijn allebei relatief kleine organisa ties. Dat maakt ze kwetsbaar, zowel op het gebied van perso neel als financiën. Door beide or ganisaties in elkaar te schuiven, kunnen we optimaal gebruik ma ken van eikaars deskundigheid enfacüiteiten." V/issinger moet dienst verlenen Favier meent dat een fusie nog een aantal voordelen biedt: be sparingen en - wellicht nóg be langrijker - het podiumaanbod kan worden verbeterd, doordat bij de programmering de keuze bestaat tussen twee zalen: het lijsttheater in De Mythe en de vlakke vloer in 't Beest. De komende weken wordt onder meer onderzocht wat de persone le consequenties van een fusie zijn. 't Beest telt negen (voor het merendeel deeltijd-)medewer- kers. De Mythe kan via de Stich ting Theater Exploitatie Zee land (de gezamenlijke stichting waaronder de Middelburgse en de Goese schouwburg opereren) een beroep doen op x-uim tachtig (eveneens veelal part-time) me dewerkers. De ondernemings raad van de Stichting Theater Exploitatie Zeeland heeft inmid dels ingestemd met het plan van aanpak. Favier erkent dat er nogal wat cultuurverschillen bestaan tus sen de betrokken partijen. De Mythe is een professionele orga nisatie en 't Beest drijft voor een belangrijk deel op de inzet van ruim honderd vrijwilligers. Het is nadrukkelijk de bedoeling dat 't Beest ook na een fusie zijn identiteit behoudt. Met name op het terrein van popmuziek en film blijft 't Beest een eigen koers varen. Ook de rol van de vrijwilligers blijft belangrijk. De plaats van de vrijwilligers die voor een zeer belangrijk deel de cultuur van Podium 't Beest ondersteunen, blijft ongewij zigd. De komende maanden zul len diverse werkgroepen de as pecten die met een fusie samen hangen in kaart brengen. Daar bij moet worden gedacht aan on der meer administratie, zaal-ver huur, horeca-exploitatie, publi citeit en kaartverkoop. Die werkgroepen zullen begin janua ri de besturen van De Mythe en 't Beest van hun bevindingen op de hoogte stellen. Diezelfde maand nog zullen bei de besturen beslissen of een fu sie haalbaar en wenselijk is. In dien besloten wordt tot een fu sie, moet die per 1 juli 2007 een feit zijn. pagina 15 stichting moet samenwerking bevorderen MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter I. Wol- triug heeft gisteren een achttien jarige inwoner van Vlissingen roor een serie misdrijven tot honderd uur werkstraf veroor deeld. De Vlissinger zat nog in zijn proeftijd van een week gevange nisstraf. De politierechter be sloot de proeftijd met een jaar te «lengen. )e verdachte pakte op 12 sep tember in Middelburg een zakje wiet af van een jongen. Een week later vernielde hij in Vlis singen de ruit van de woning van zijn vriendin en twee dagen daarna, op 21 september, bele digde hij arrestantenverzorgers inde penitentiaire inrichting To- rentijd in Middelburg. WAARDE - Hup de zaag erin. Was de snel groeiende populier direct na de waters noodramp van 1953 een superpopulaire boom, dat is verleden tijd. Her en der ver dwijnt de populier uit beeld. Op Tholen dezer dagen langs de Puitsedijk, bij Waarde langs de Havenoordseweg. Vijfenveertig stuks gaan er tegen de vlakte bij Waarde. Wethouder Kees Knuit (PvdA, groenbeheer) vertelt dat het nodig is. „Toppen vielen uit de bomen. Ze zijn op." Helemaal afschrijven doet Knuit de populier nog zeker niet. „Dat is nou net een boom die bij het Zeeuwse landschap hoort." Langs de Have noordseweg komt een ander en steviger soort populier terug die het langer kan uit houden daix pakweg veertig, vijftig jaar. foto Dirk Jan Gjeltema v dichtstbijzijnde Opel dealer of kijk op www.opel.nl (Advertentie) Technisch gezien u- PZC én lobTrack.nl de meeste maak je bij de PZC en jo no PZC heeft het meest complete kans om hogerop te komen. gericht en actuele aanbod van vacatures in jo"— turesite voor functies op mbo- en no De grootste vacaturesite voo 't Betere werk!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33