Steve Harley verdient geld nu met optreden PZC Amateurs in de hoofdrol in Dr. Quinn JASZ-dag in Middelburg in ere hersteld woensdag 16 november 2005 swih Eerder dit jaar slaagde de Jazz Aktiviteiten Stichting Zeeland erin het traditionele JASZ-festival in Middelburg weer zijn vertrouwde elan terug te geven. Dat was voor de stichting aanlei ding om ook de JASZ-dag, na een afwezigheid van enkele ja ren, voorzichtig in ere te herstel len. Dat gebeurt zaterdag in Middel burg, met een compleet Zeeuws programma. Er zijn al ideeën om het muziekevenement de ko mende jaren aanzienlijk uit te breiden. De JASZ-avond wordt geopend door Jan van de Bergs Boogie Band, een groep rond pianist Jan van de Berg, die tot nu toe vooral naam heeft gemaakt in Vlissingen en omstreken. De an dere muzikanten komen uit de rockabilly-, boogie woogie- en swingwereld. Het zijn Barry Hof op sologitaar, John de Pree op drums en Bas Mathijssen op bas. Hof en De Pree zijn onder meer bekend van het Walcherse trio Betty's Doghouse, voortge komen uit The Cheeky Bligh ters. Het boogiekwartet wordt ge volgd door de 'all time swing band' B-Flat, met nummers uit het American Songbook, maar ook werk van onder anderenf Louis Armstrong en Louis Pri ma. Meerstemmig Handelsmerk is de meerstemmi ge zang. De bezetting van B-Flat is: Pim Kotoun (kornet, zang), Peter Kanters (gitaar, zang), Jan van der Straaten (bas gitaar, zang), Maarten Bruijnes (piano, zang), Dim van Ooster hout (saxofoons) en Frans van Zundert (drums). Shhh-it Happens, de derde band van de avond, komt uit Zeeuws-Vlaanderen en is ook be kend als Shit Happens. Het vijf tal speelt blues en swing in de traditie van grootheden zoals Muddy Waters en BB King. Frontman is zanger Peter de Meijer, die tevens de mondhar monica beroert. Verder bestaat de band uit Erik Larsen (sologitaar), Klaas Be vers (slaggitaar, saxofoon), Ste fan Simons (drums) en Peter Bout (bas). De JASZ-dag wordt tegen mid dernacht afgesloten door de Scaldis Jazzband, die op het ge bied van jazz oude stijl een van de toonaangevende gezelschap pen in Zeeland is. Leider is kornettist en zanger Pim Kotoun, die dus na B-Flat opnieuw op het podium staat. Hij deelt dat met Bob van Rhoon op piano, Harry Smit (klarinet, zang), Reindert Hof land (sousafoon) en Rob Vail- lant (drums). Rolf Bosboom Zeeuwse JASZ-dag, zaterdag 19 no vember, hotel Ameville, Middelburg, 20.00 uur. ijn grootste hits, Se bastian en Make Me Smile, dateren al weer van medio jaren zeven tig van de vorige eeuw. Maar de Britse popmuzikant Steve Harley is nog steeds 'on the road' met 'glamrock', maar dan 'unplugged'. Deze maand speelt hij in negentien Neder landse theaters. Laat hij nou toch niet meer weten waar hij de vorige avond heeft opgetreden. Het was in Engeland, dat wel. En het was ook een mooie show. Maar de locatie? „Waar was ik nou, verdomme? Dat heb je met het toeren. Het vloeit allemaal in elkaar over." Harley, voorheen voorman van de band Cockney Rebel, mag dan af en toe de naam kwijt zijn van de plaats waar hij speelt, aan optreden kent hij een bijna geneeskrachtige werking toe. A performance a day keeps the doctor away. Het podium is Dr. Stage. De tour is jouw arts, het verschaft je adrenaline." Steve Harley (54)behaalde zijn grootste successen in de jaren zeventig. Harley was toen de ver persoonlijking van de glamrock, het genre dat het vooral moest hebben van overdadige ma- ke-up, plateauzolen en veel glit ter. In Oors popencyclopedie werd Harley destijds geken schetst als een mix van het zeur derige van Bob Dylan, het nich terige van David Bowie en het artistiekerige van Bryan Ferry. Hoe het ook zijHarley scoorde wel megahits als Judy Teen, Se bastian en Make Me Smile. Hoe anders ziet hij er dertig jaar la ter uit. Het lange haar en de gro te brillen zijn verdwenen. Res teert een quasi-nonchalant kort Steve Harley: „Weet u wat het is: er worden nu geen klassiekers meer ge maakt. Ik groeide op met singer-songwriters als Joni Mitchell, Leonard Cohen, Cat Stevens, Bob Dylan, die liedjes hebben geschreven die nog steeds briljant zijn. Noem mij eens een artiest onder de vijftig die een tiende van hun talent heeft." kapsel en modieus montuur. Voor wie Steve Harley na Make Me Smile uit het oog heeft verlo ren, wil de zanger best recapitu leren wat hij al die jaren heeft gedaan. „Ik heb in de tussentijd wel tien albums gemaakt. In de jaren tachtig heb ik weinig ge- foto Phil Nijhuis/GPD daan, dat klopt. Mijn kinderen waren toen net geboren. Eind jaren tachtig ben ik weer gaan optreden. De muziek in die ja ren was ook afschuwelijk. Je hoorde alleen maar synthesi zers." Voor BBC-radio presen teert hij sinds een jaar of zes we kelijks het programma Sounds of the Seventies. Voor zo'n ge pokt en gemazeld kenner van dat tijdperk is het voor Harley nog moeilijk om een definitie van een echte 'seventies'-song te geven. „Een hit uit die tijd was melodisch, mooi gezongen en ook heel mooi geproduceerd." Geen wonder dus, aldus Harley, dat singles uit die jaren nog steeds en veelal hoog circuleren in de hitlijsten met de mooiste popsongs aller tijden. „Ik weet dat Sebastian en Make Me Smi le er altijd in staan. En dan heb je natuurlijk Bohemian Rhapso dy, Child in Time en Stairway to Heaven en ga zo maar door. Weet u wat het is: er worden nu geen klassiekers meer gemaakt. Ik groeide op met Joni Mitchell, Leonard Cohen, Cat Stevens, Bob Dylan, die liedjes hebben geschreven die nog steeds bril jant zijn. Noem mij eens een ar tiest van onder de vijftig die een- tiende van hun talent heeft. Ja mes Blunt? Katie Melua? Dacht het niet. Jamie Cullum? Shit! Die hits van hen zijn slappe me lodietjes." Marsmannetjes Van Make Me Smile zijn zeker honderddertig coverversies ge maakt. „Ik heb er 25 thuis, de meeste zijn fucking slecht. Er is een Finse versie, man, het lijkt alsof je Marsmannetjes hoort zingen. Duran Duran heeft een uitstekende versie gemaakt, ze zingen het nu tijdens hun tour nee. En die pseudopunkcover van The Wedding Present was ook briljant." Het geeft hem wel een trots gevoel, moet hij toege ven. „Al word ik er niet veel rij ker van, ze verkopen slecht." Dat hij nu geen hits meer heeft, deert hem niet zo. „Ik verdien nu mijn geld met optreden." Peter Kuijt Steve Harley, theaterconcert, Stads schouwburg, Middelburg, 20.00 uur Dr. Quinn, medicine wo man, de televisieserie met Jane Seymour, is een musical ge worden. De amateurs van Pre mière Theaterproducties zijn als professioneel gezelschap op tournee langs theaters in Neder land en Vlaanderen. Anne-Marie Drop (28) en Ma nuel Pronk (31) hebben allebei niet meer dan één aflevering ge zien van Dr. Quinn, medicine woman. Toch spelen ze de hoofdrollen in de gelijknamige Nederlandstalige musical, die is gebaseerd op de Amerikaanse CBS-dramaserie. Volgens regis seur Ad Zwijssen was dat maar beter ook. „Hij heeft gezegd: kijk niet, want je wordt beïn vloed door dat typetje op tv", zegt Drop. Dr. Quinn, medicine woman is het verhaal van een jonge, vrouwelijke arts die zich in de negentiende eeuw staande moet houden terwijl de Ameri kaanse Burgeroorlog woedt, het leger en de indianen elkaar be vechten en de slavernij op haar hoogtepunt is. De plaatselijke bevolking zit vol vooroordelen. Sam, een eenzame pelsjager ge speeld door Manuel Pronk, vero vert het hart van de dokter. Regisseur Zwijssen en choreo grafe Barbara van Gelder en an dere leden van het creatieve team zijn professionals. De rol len worden gespeeld door 47 amateurs. Romantiek, vrouwen emancipatie, vervolging van in dianen en negers. Het zit er alle maal in. Journaliste Trudy van der Wees, die de liedjesteksten schreef: „De serie is, wat de his torische feiten betreft, authen tiek. Dat geldt ook voor de musi cal, zij het dat de Burgeroorlog op televisie al achter de rug is, terwijl we er op toneel midden in zitten. Jacques Geluk Dr. Quinn, medicine woman, Thea ter De Mythe, Goes, vrijdag 18 no vember, 20.00 uur ROTTERDAM Orgelpauzeconcert. Door Hans van Gelder, wo., Grote- of St. Laurens- kerk, 12.45 uur. Kamp: Hotel Modern. Een enorme maquette van Auschwitz vult het po dium. Overvolle barakken, een spoor lijn, een poort met de woorden 'Ar beit macht frei'. Hotel Modern probeert zich het on voorstelbare voor te stellen: de groot ste massamoord in de geschiedenis, gepleegd in een stad die speciaal hier voor werd gebouwd, wo., do., vr., Rot terdamse Schouwburg, 20.30 uur. Platonov. ro theater. Platonov is één van de vroegste toneelteksten van An ton Tsjechov en gaat over een gefrus treerde dorpsonderwijzer die zijn om geving en zichzelf volledig te gronde richt, regie: Alize Zandwijk, wo., do., vr., za., zo., Rotterdamse Schouw burg, 19.30, zo. 14.30 uur. Night of the Proms. Avond met klas sieke- en popmuziek, onder anderen met Seal, Roger Daltrey en Frank Boeijen. wo. t/m za. Ahoy, 20.00 uur. Barmhart (try-out). Nieuw program ma van Maarten van Roozendaal. do., Isala Theater. Fuego! Dansshow waarin choreogra fe Carmen Mota Spaanse tradities met stijlvolle, moderne elementen combineert. Vijf muzikanten en achttien dansers nemen de toeschouwer mee op een ge passioneerde reis langs hoogtepunten van de Spaanse en internationale dans. do., Luxor Theater, 20.00 uur. The Gemini Project. Of Narcissus in the Hall of Mirrors. Choreografie: Martin Butler. Dansvoorstelling over het bizarre verlangen een ander naar het eigen evenbeeld te vormen, do., Theater Lantaren/Venster, 20.30 uur. Camille. Musical over het tragische le ven van Camille Claudel. Wie was de ze bijzondere wouw? Wat maakte haar relatie met de beroemde beeld houwer Auguste Rodin tot zo'n haat-liefde verhouding? En wat deed haar uiteindelijk in een psychiatrisch ziekenhuis belanden? do., Theater Het Kruispunt, 20.15 uur. Cornelli's: Terug naar Rotterdam. Een gezellig avondje Rotterdams in burgeren met het virtuoze accordeon duo de Cornelli's. Nog altijd heffen zij elkaar perfect op. Regieadvies: Martin van Waardenberg. do., Prin ses Theater, 18.30 uur. Masters of Persia. Masters of Persia brengt met de zanger Reza Shajarian, tar-speler Hossein Alizadeh, tom- bak-speler Homayoun Shajarian en kemanche-speler Kayhan Kalhor de belangrijkste vertolkers van de Perzi sche klassieke muziek bijeen. Om 19.30 uur inleiding door Jeanneke den Boer. vr., Concert- en congresge bouw De Doelen, 20.15 uur. RPhO: Berio, Ravel en Debussy. Rot terdams Philharmonisch. Dirigent: Roberto Abbado. Piano: Michel Béroff. Berio - Requies; Ravel - Piano concert voor de linkerhand; Dusapin - Extenso; Debussy - La mer. 19.15 uur inlei ding door Tan Crone. 19.30 uur inlei ding voor jongeren van 11 t/m 16 jaar met een Verkenner I ab. vr., Concert en congresgebouw De Doelen, 20.15 Eva Ayllón. Al dertig jaar geldt Eva Ayllón in Peru als de 'koningin van de landó', de bekendste Afro-Peru- aanse balladevorm. Met haar aanstekelijke mix van Indi aanse invloeden, Spaanse flamenco tradities en Afrikaanse ritmes komt deze Afro-Peruaanse legende nu ein delijk West-Europa veroveren, za., Concert- en congresgebouw De Doe len, 20.15 uur. Kamermuziek met Martin van de Mer- we. En leden van het R'dams Philhar monisch Orkest. Hoorn: Martin van de Merwe. Met: Schumann - Adagio und Allegro; Mozart - Hoornkwintet; Strauss - In troductie, thema en variaties; Koechlin - Quatre petites pièces; Pou- lenc - Sextuor. za., Concert- en con gresgebouw De Doelen, 20.30 uur. Magdalena Kozena - mezzosopraan, David Daniels - countertenor en Basler Kammerorchester. O.l.v. Paul Goodwin. Dé gebeurtenis van de ba- rokserie in De Doelen is natuurlijk de terugkeer van de stermezzo Magdale na Kozena. Zij zingt samen met 'een van de beste countertenors van dit moment' David Daniels duetten en aria's van Handel en Purcell. za., Con cert- en congresgebouw De Doelen, 20.15 uur. Bigband Rotterdam Jazz Academy. Doelencafé, zo., 14.30 uur. Joke Bruijs zingt in haar moerstaal. Tijdens dit Zondagochtendconcert stelt Joke Bruijs het Nederlandstalige lied centraal in bewerkingen van het American Songbook afgewisseld met nieuw gecomponeerde liedjes. Ze wordt begeleid door een combo o.l.v. Frits Landesbergen. zo., Concert- en congresgebouw De Doelen, 11.00 uur. Ane Brun. Eerder dit jaar bracht zij haar tweede album uit, 'A Temporary Drive', ma., Nighttown, 20.00 uur. ANTWERPEN Bezonken rood. Theatervoorstelling met een rouwzang op de gestorven moeder en een herinnering aan de Jappenkampen tijdens WOII. wo. t/m za. Bourla, 20.00 uur. Tuinen der verschrikking. Toneelstuk van Michel Quint, met een ontroe rend verhaal over echte mensen en de keuzes die men kan maken in een le ven. do. vr. en za. Theater Het Klok huis, 20.30 uur, zo. 15.00 uur. Van de brug af gezien. Toneelspel van de in 2005 overleden Arthur Mil ler. vr. en za. Noordtheater 20.15 uur, zo. 15.00 uur. De Leraarskamer. Toneelstuk en klas sieker van het Belgische toneel met een kritische en humoristische blik op het onderwijs, do. vr. en za. EWT 20.30 uur, zo. 15.00 uur. Raamtheater: Ashes to Ashes. Toneelstuk van Harold Pinter over de onmenselijk heid van de moderne wereld, wo. t/m za. 't Klein Raamtheater, 20.00 uur. De nacht leek wel een verzinsel. Re constructie van een driehoeksverhou ding, waarin zich een stuk Vlaamse, Belgische en Europese geschiedenis weerspiegelt, wo. t/m za. Raamthea ter op 't Zuid, 20.00 uur. Fakkeltheater: Creme au beurrc. Komedie over twee ouder wordende dames op zoek naar de prins op het witte paard. vr. en za. Keldertheater, 20.30 uur. Nachtasiel. Theaterstuk over de vierde wereld: een groep mensen die leven aan de rand van het bestaan, vr. en za., zwar te zaal, 20.30 uur. Baby. Muzikale re latiekomedie met Big Band-achtige rockmuziek (orkest van 14 muzikan ten). do. vr. en za., rode zaal, 20.30 uur, zo. 15.00 uur. Voorstellingen in de Arenbergschouw- burg: Grand Theatertour. Première, con cert door Monza. do. 20.15 uur. Not One Tiger. Puur, rauw en explosief concert door Kathleen Vandenhoudt. do. Fakkeltheater, 20.30 uur. De Theater Show, Door Ivo Niehe. vr. 20.15 uur. Funny Ladies Night, caba ret door 123. Comedy Club. vr. 20.30 uur. Bettie Serveert Solex. Concert door Amsterdamse indieband in- dierock. ma. 20.30 uur. Rataplan: Michenscene. Nieuwe muziekshow van Mich Van Hautem. Franse chan sons met Newyorkse flair: een ode aan legendes als Billy Holiday, Edith Piaf, Sarah Vaughn en Mariene Dietrich, vr. 20.30 uur. Zuiderpershuis: Ludwig Frankmar De Zweedse barokcellist Ludwig Frankmar geeft een cert. Met werken van Johann Sebastian Bach, DomenicoGaiii Domenico Gabrielli. Petruskerk, 's-Heer Arendskerke, 20.00 uur Riga The Latvian Philharmonic Chamber Orchestra (Riga)», werken van onder andere Mozart en Tsjaikovski. In de meer dan dertig jaar van haar bestaan heeft hetiJ Philharmonisch Kamerorkest een gevarieerd repertoire bouwd. Slotconcert Festival Zeeuwsch-Vlaanderen Grote Kerk, Terneuzen, 20.00 uur 2nd InfluenZ Vier bands treden op in de tweede voorronde van 2nd Ij, fluenZ in De Klomp in Ovezande. 2nd InfluenZ is een podiumproject voor beginnendeba& en dansgroepen. Nieuwe acts kunnen zich tijdens-defivj ronden presenteren, podiumervaring opdoen enme«k naar een finaleplaats. De uiteindelijke winnaars in dieS le (april 2006) krijgen extra optredens en een geldprijs, De Klomp, Ovezande, 20.00 uur Jubileum Zeeuwse Muziekschool Het vijftigjarige jubileum van de Zeeuwse Muziekschol wordt gevierd met een concert van het madrigaalkoora orkest Plan B. Te beluisteren zullen zijn werken van Sibelius, Svendjg Mendelssohn-Bartholdy en Fauré. Van de laatste compq zullen delen uit het requiem worden vertolkt. Het koord onder leiding van Anne Marijke de Jong, het orkest onde ding van Rien Hillebrand. Solisten: Anne Marijke dejm (sopraan) en Peter Wondergem (bas). Geerteskerk, Kloeting, 20.30 uur Tim van der Sluijs Cabaret, oudejaarsconference 2005. 2005 zal de geschiedenis ingaan als het jaar van derecctj zamelingsactie voor de tsunami-slachtoffers, 183 miljoa ro. Een maand later ging onze hand weer op de knip en den we er geen woord meer over horen. Een ramp als In Tim van der Sluijs brengt zijn engagement in de praktijj heeft zijn Oudejaarsconference 2005 omgedoopt tot ben fiet. Try out. Ledeltheater, Oostburg, 20.15 uur ZATERDAG Boven het dal Boven het dal is het nieuwe stuk van De Zeeuwse Ko« Op een bergtop bevindt zich een kliniek, geleid dooreen ter. Het leven van de patiënten is gereduceerd tot etenj ten en therapie. Theater Vestzak99, Vlissingen, 20.15 uur Orgel- en panfluitconcert Martin Mans en Liselotte Rokyta geven een orgel- enpa fluitconcert. Tijdens de avond is er een collecte voor Bangladesh, j Gereformeerde Kerk, Terneuzen, 20.00 uur Luider Van Donselaar Jung Munsan. Concert door Koreaan se Sjamaan uit Noord-Korea. wo. 20.30 uur. Eva Ayllón. concert met Creoolse muziek uit Peru. do. 20.30 uur. Malladi brothers. Klassieke Kar- natische muziek uit Zuid-India. vr. 20.30 uur. Masters of Persuan Music. Iraanse klassieke muziek, za. 20.30 uur. De Singel: Anatoli Vassiliev. Theatermonoloog Médée-Matériau en hedendaagse va riant op Medea, wo. en do. rode zaal, 20.00 uur. Concert met werk van Mo zart, Schubert, Chopin, Szymanovski en Oekraïense liederen. Olga Pasich- nyk, sopraan en Natalya Pasichnyk, piano, met Gesang der Geister, wo. blauwe zaal, 20.00 uur. Ich gehe des Nachts. Concert met liederen voor koor en alt solo van Schubert, Brahms en Jenner door Koor Colle gium Vocale Gent o.l.v. Philippe Her- reweghe. vr. blauwe zaal 20.00 uur. Kammerorchester Basel o.l.v. Paul Goodwin. Concert in de reeks barok met werk van Rameau, Handel, Corel- li en Telemann. zo. blauwe zaal 20.00 uur. St. Lawren ce String Quartet. Todd Palmer, klari net: concert met werk van Sjostako- vitsj en Golijov. ma. blauwe zaal 20.00 uur. De Illias. Zang XXIII van Homeros, theaterstuk, met muziek van Vladimir Martynov, gespeeld door een ensemble van 40 acteurs, di. rode zaal 20.00 uur.Nabucco. Con certante uitvoering van opera van Verdi door Vlaamse Opera. wo. en vr. Kon. Elisabeth zaal 20.00 uur, zo. 15.00 uur. Elisabethconcert 3. Con cert met werk van Haydn en Sjostako- vitj o.l.v. Jaap van Zweden, do. Ko ningin Elisabethzaal, 20.00 uur. Dracula, De Musical. Familiemusi cal. vr. en za. Stadsschouwburg 20.00 uur, zo. 14.30 en 19.00 uur. Sportpaleis: Proximus Stars on Ice. Show met in ternationale kunstschaatscoryfeeën, za. 19.30 uur en zo. 15.00 uur. Char les Aznavour L'Orchestre Symhoni- que. Concert, di. 20.30 uur. John Carey is stersolist in deze populaire dansshow, Magic of the Dance is een liefdesverhaal. Uitverkocht I Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur Di-rect Stevige rock. De band Tweak staat in het voorprogramma. Arsenaaltheater, Vlissingen, 20.15 uur A58 Het Zeeuwse koor A58 geeft een concert van lichte rauii Met o.a. een Abba-medley, Ding-a-dong en Barcelona,! St. Jacobskerk, Vlissingen, 20.00 uur Steve Harley Bekend van Here comes the sun, Judy Teen en Makemij le. Legendarisch theaterconcert. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Meezingspektakel Bas en Ralf Grevelink laten het publiek de hoofdrol spe Twee ceremoniemeesters, een band en uitgedeelde tekst jes zorgen voor feestelijke avond. Dorpshuis, Dreischor, 20.00 uur Sinterklaasmusical Karei de Kok en het bezoek van Sinterklaas is dc sinterklaasmusical. Karei de Kok, hoofdlakei Fransiscus en hofdame Fraw worden bijgestaan door de Sint en twee Zwarte Pietea Cultureel Centrum Den Dullaert, Hulst, 14.30 uur Kortsluiting Toneelstuk van Haye van der Heyden. Vrolijk en ontroerend stuk over ouder en vergeetachtig' den. Uitverkocht. Minitheater, Middelburg, 20.30 uur Veronica en Glorify Koninklijke Muziekvereniging Veronica te gast bij Go? koor Glorify. Combiconcert. Eben Haëzer Kerk, Arnemuiden, 20.00 uur Zeeuwse JASZdag Met optredens van Jan vandeBerg Boogie band, B Flat, Shhh-it hapens en Scaldis Jazzband. Een miniversie van JASZfestival 2005. Hotel Arneville, Arnemuiden, 20.00 uur Arie Silvester Cabaret. Als een mitrailleur schieten Arie en Silvester hun huinï het publiek. De mannen van de ping pong, de doos,® nic, de rodeo, Southpark, Miss Universe, de Siamese W gen, lingo, de cursus Spreken in het openbaar, de leaiw wer (en nog veel meer) nemen het publiek onder vu® voorstelling is inmiddels uitverkocht. Stadsschouwburg De Maagd, Bergen op Zoom, 20.'» Het programma Intens staat in het teken van intensiteit Elly Luider en Elianne van Donselaar graven in huneip leven van lief en leed. Cabaret. Try out. Theater De Wegwijzer, Nw-. en St. Joosland, 2O.30im' Magic of the Dance

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 30