Opa Step laat zich niet dollen 229, Pankov toont vorm voor Korenbeurs Trainer Morres gaat zelf spelen Business Center f-y "Terwijl zij mijn carkit inbouwen, analyseer ik de concurrentie" Winst en verlies De Stormvogel jjoksfanaat vijftig jaar lid en zevenendertig jaar trainer van DOS Vlissingen Duitsers onder H naar EK Hockeyteam in duel met Spanje onderuit: 4-1 Gratis busreis voor RBC-fans Bosz adviseur in kunstgras Gravenstij n langer uit roulatie Jeugdinternational heeft heimwee Spakenburg ontslaat trainer Nog twee boksers in de strijd Schouwse Boys int dankzij |oals van Vos uitslagen Kant en Klaar Handsfreepakketten Nokia 6021 Nokia 62301 woensdag 16 november 2005 vb Z 1 |irMiekeyanden Broek^ HiSSINGEN - Eigenlijk slaat Step liever niet te veel in belangstelling. Maar als hij «„.al aan bet woord is praat .jubilaris honderduit over zijn bitshobby. Hobby? Zijn vrouw «IV denkt daar anders over. Ja 'doei. dat boksen van jou j, je geen hobby meer noe- lea." jj vijftig jaar ia Step lid van ]0S de enige boksverenging Iceland rijk is. En de laatste Ijaar is Step een gedreven trai- er in de ring. iel appartement van de 68-jari- Step verraadt niet dat er een okser woont. Geen boksballen, (ft typische, felrode hand- Lnen aan de muur. Step: leef me uit in mijn garage, jsr heb ik wat gewichten." Kaar hier", zegt hij met een ze ul trots, „heb ik ook iets van LEVERKUSEN - Jong Duits- md heeft zich geplaatst voor el Europees kampioenschap oetbal voor spelers onder 21 )e Duitsers versloegen in Lever den Jong Tsjechië met 1-0 ankzij een doelpunt van ud-Ajacied Nando Rafael. Uit ig Duitsland ook al met ■0 gewonnen. latchwinner Rafael, een gebo- golees die in Nederland een werkvergunning kreeg, omtsinds 2002 uit voor Hertha en verwierf onlangs het luits staatsburgerschap. Met et Duitse team is hij nu zeker an deelname aan het EK onder dat volgend jaar in een nog m te wijzen land wordt gehou- en. [ederland kan zich vandaag ten oste van Slovenië plaatsen. P boksen." Hij wijst naar de ge denkplaat die hij onlangs kreeg voor het 50-jarig lidmaatschap van zijn vereniging DOS. Step moest in 1968 noodgedwon gen stoppen als actief bokser. „Ik haalde dat jaar mijn papie ren om les te geven. En in de bokssport mag een trainer zelf niet meer aan wedstrijden mee doen." „Toch heb ik in 1974 nog één keer in de ring gestaan. Met dis pensatie won ik van een jongen uit Dordrecht", herinnert de Vlissinger zich nog al te goed. En ook op zijn 68e trekt hij de handschoenen nog wel eens aan. Als er op trainingen een oneven aantal is, stapt de zestiger zelf in de ring. Hij heeft volgens ei gen geen moeite met het niveau. „Het lukt me nog wel om aan te haken. Dat komt omdat ik se rieus leef. Roken en drinken doe ik niet." Twee keer per week verzorgt Step de trainingen in de Basken- burgsporthal. De warming-up doet hij zelf mee, vervolgens treedt hij een stapje terug om twee uur lang gillend zijn pup- pillen op te fokken. De kreet 'je zit op boksen, niet op dammen', klinkt veelvuldig door de zaal. „We stonden gisteren met 22 man in dat kleine zaaltje", ver telt hij. „Dan ben ik kapot als ik thuis kom, dat zweer ik je." Dat de sport behoorlijk wat fy sieke kracht eist, kun je volgens Step wel merken aan het ver loop bij zijn club. De Vlissinger heeft in zijn tijd bij DOS honder den boksers onder zijn hoede ge had. Duiventil „De club lijkt wat dat betreft wel een duiventil. Het heeft te maken met een verkeerde in schatting van de sport. Bij voet bal kun je op adem komen als de bal niet in de buurt is. Bij boksen kun je je niet wegsteken. Je moet constant gefocust zijn. Let je even niet op en houd je je handen omlaag, dan ben je ge zien." Al is er in zijn huis weinig wat aan het boksen doet denken, toch heeft Step ook zijn echtge noot ondergedompeld in de vechtsport. Al meer dan veertig jaar is Betty de wasvrouw van DOS. En vaak attendeert ze haar man op bokswedstrijden die op televisie worden uitgezon den. André Step geeft niet alleen trai ning bij DOS. Hij wordt ook re gelmatig gevraagd om boksles- sen op scholen te verzorgen. Door de leerlingen wordt hij gekscherend opa genoemd. „Dat komt omdat mijn kleinzoon op die school zit." Maar 'opa' laat zich absoluut niet dollen. „Ik krijg van tevo ren wel eens te horen dat er ver velende kinderen bijzitten. Die raddraaiers pak ik er dan uit en ik gebruik ze om 'een rechter' voor te doen. De rest van de les hoor ik ze dan niet meer. Die kinderen eten daarna uit mijn hand." Over zijn afscheid denkt Step nog niet al te veel na. „Wanneer ik fysiek niet meer kan, dan stop ik. Maar mijn afscheid wordt er wel één met pijn in mijn hart." Ook daar heeft Betty overigens andere gedachten over. „Ach, jij kunt helemaal niet stoppen", houdt ze hem voor. „Dan ga je nog elke training kijkên om aan wijzingen te geven." TERRASSA - De Nederlandse hockeyers hebben in een oefenin terland verloren van Spanje. Oranje ging in Terrassa met 4-1 onderuit. Nederland, in voorbereiding op de Champions Trophy half de cember In-het Indiase Chennai, trad aan zonder doelman Guus Vogels. Taeke Taekema maakte de enige treffer. ANP De Vlissinger André Step deelt tijdens trainingen op scholen nog wel eens een rechtse uit. „Dan hoor je ze voor de rest van de les niet meer." foto Lex de Meester ROOSENDAAL - Niet alleen spelers, staf en bestuur van RBC zijn doordrongen van het belang van de uitwedstrijd zondag tegen Heracles. Om zoveel mogelijk fans in Alme lo te krijgen, zorgt de supportersvereniging van RBC voor gratis busvervoer. Met deze actie willen de initiatiefne mers massale steun optrommelen in de jacht op de eerste seizoenszege. De fans die meereizen betalen alleen het toe gangskaartje. Dat kost 8,40 euro. GPD APELDOORN - Heracles-trainer Peter Bosz en technisch manager Gerard Marsinan van Go Ahead Eagles zijn in kunstgraszaken gegaan. De club van Bosz is de eerste in de eredivisie met kunstgras. De kennis die hij en Mars man hebben opgedaan, gebruiken zij in hun (commer ciële) adviesbureau BoszMarsman Kunstgras. GPD ROTTERDAM - Judoka Deborah Gravenstijn komt waar schijnlijk ook het komend half jaar nog niet in actie. De winnares van brons in Athene 2004 ondergaat vandaag in Utrecht een operatie aan een nekhernia. De revalidatie zal drie tot zes maanden duren. Ze miste door de blessure eerder dit jaar ook al de wereldtitelstrijd in Cairo. ANP DEN HAAG - De Engelse jeugdinternational Sean Doher- ty (20) heeft bij ADO Den Haag zijn contract ingeleverd. De voormalige aanvaller van Everton en Fulham heeft vol gens directeur Robert Langenbach last van heimwee. Ook was de jonge Brit ontevreden' over de bijrol die hij bij ADO vervulde sinds zijn komst afgelopen zomer naar Den Haag. ANP SPAKENBURG - Zaterdag-hoofdklasser Spakenburg heeft voetbaltrainer Bert Ebbens ontslagen. De club aan het IJsselmeer leed zaterdag de vijfde opeenvolgende ne derlaag. Het Spakenburg-bestuur omschreef Ebbens als een goed onderlegde trainer en een fijne persoonlijkheid. „Maar hij is niet dé trainer die Spakenburg nu nodig heeft." Voorlopig zal de A-selectie worden getraind door Stef Hartog. GPD MIANYANG - De Nederlandse boksploeg heeft bij de we reldkampioenschappen in China nog twee man in de strijd. Husnu Kocabas en Orhan Oztürk komen vandaag in de derde ronde in actie. Dimitri Serdjoek verloor verrassend van de Litouwer Do- natas Bondorovas. Kocabas deed het in zijn eerste partij tegen de Georgiër Koepatadze veel beter. De zevenvoudi ge nationale kampioen in het lichtgewicht was te sterk voor Koepatadze, de nummer drie van het laatste EK, Oztürk had een makkie. Zijn tegenstander kwam niet door de keuring van het weltergewicht. ANP Advertentie oor Joop van den Oudenhoven ILLAND - De driebanders van orenbeiirs/'t Kaaitje waren te- tn BH Keukens in de derde di- OES - Met Leon Weeda voor geblesseerde Peter Brusé op bel boekten de futsallers van chouwse Boys opnieuw een pinning. Goes hadden de Schouwena- a het niet gemakkelijk tegen t derde team van SSV'65, Jar de winst was duidelijk: 2. Schouwse Boys schiep zich de eerste helft genoeg kansen, aar kon het net moeilijk vin- Ji. Thomas Vos kreeg als enige eler de bal twee keer achter Goese keeper. s scoorde opnieuw na rust. aarna deed SSV iets terug, laar met zijn vierde treffer van Jnd besliste Vos de wed- De tweede goal van SSV acht Schouwse Boys dan ook id meer in problemen. De 2-overwinning was de negen zege op rij van de Schouwena- visie aardig op stoot. Met 8-0 werden de bezoekers uit Zun- dert verslagen. Het team van Korenbeurs/'t Kaaitje haalde i'n Brabant de maximale score. André Karelse en Jean Louis Smulder effenden met prima partijen voor de pau ze de weg. Smulder bleef ook in zijn zesde partij van het seizoen ongeslagen. Karelse ontpopt zich steeds meer (ook nu weer 0.555) als vaste waarde voor het team. De kopmannen Kimmo Pankow en Jan Westdorp kon den na de pauze de voorsprong verder uitbouwen. Westdorp had zijn zege te danken aan Pan kow deed dat na een formidabe le start: zestien uit twaalf beur ten, Hij eindigde met het fraaie gemiddelde van 0.810. Bij De Stene Brug moest het van Piet Koek en Arjo Hollestelle ko men. Ze waren beter in vorm dan twee dagen eerder, maar een beloning leverde dat niet op. De Koek kwam drie punten tekort. Zijn 0.727 was aardig, maar volstond niet tegen Van Loon. Voor Hollestelle was het verschil nog kleiner: één schame le carambole. Ondanks de 0.618 bleef hij met lege handen. Met een beetje meeval had de wed strijd nog in balans kunnen ko men, maar de zege ging naar de tegenstander, omdat Ries Rijn en Ad Menheere de vorm ont beerden. Derde divisie. Aartsbouw-De Ste ne Brug 8-0. Van Loon-Piet Koek 35-32 (44), W. Aarts-Arjo Hollestel le 35-34 (55), Van de Beemd-Ries Rijn 30-26 (74), M. Will^mse-Ad Menheere 30-17 (53). Vierde divisie. Korenbeurs/'t Kaai tje - BH Keukens 3 8-0. Kimmo Pankow - Cees van steen 30-22 (37), Jan Westdorp - Jos Haver- mans 25-17 (50), André Karelse - Ben Hoppenbrouivers 25-21 (45), Jean Louis Smulder - Frans Gom- mers 20-15 (43). VLISSINGEN - De waterpoloërs van De Stormvo gel werkten twee wedstrijden af. Van koploper SBC2000 werd met 5-8 verloren, het inhaalduel met Hellasglana 2 werd gewon nen: 14-8. De Stormvogel-SBC2000 5-8: In de derde periode was SBC2000 de betere ploeg (1-4), maar De Stormvogel kwam sterk terug en bracht de spanning terug: 3-4. In de laatste periode miste De Stormvogel de kans om ge lijk te komen en SBC2000 maak te goed gebruik van de rebound en liep uit naar 3-5. Stormvogel was van slag en keek snel tegen een 3-7 achterstand aan. De Vlis- singers probeerden nog wel, maar kwamen tekort. Topscorer Stormvogel: Pim Bek kers (3). De Stormvogel-Hellasglana 2 14-8. In de inhaalwedstrijd tegen Hel lasglana kende Stormvogel een flitsende start. Aan het eind van de eerste periode was het al 5-1. De Vlissingse formatie maakte het zich hierna onnodig lastig, liet de tegenstander dichterbij komen om vervolgens in de slot fase weer afstand te nemen. Topscorer Stormvogel: Chris van de Draai (4). De Stormvogel 2-Krabben 9-8. Bij 7-4 leek de strijd gestreden, maar Krabben kwam goed terug (7-7). Een spannend slot volgde en pas in de laatste minuut wist De Stormvogel de winst te pak ken. Topscorer De Stormvogel: Pim Bekkers (3). oor Karei Pleunis JANSTEEN - Werner ak, trainer van het eerste man- fnleara van Morres Hulst, aakt zaterdag in het thuisduel |en Rijnmond 3 waarschijn - ikzelf zijn rentree als speler. 31-jarige oefenmeester °Pl door zijn aanwezigheid 1 oo speelvloer meer rust te oogen in het onervaren team. uit de tweede naar erde divisie, na een seizoen it werd gekenmerkt door veel onvrede, het tussentijds opstap pen van trainer Guido de Beule en het vertrek van een groot deel van de selectie. Werner Tak werd aangesteld om in de regiodivisie met een mix van jeugdige en wat oudere spe lers aan een nieuw team te bou wen. Morres staat nu stijf onder aan met drie schamele puntjes, de oogst van drie gewonnen sets. Verder werd alles verloren. Tak zag het een aantal wedstrij den aan, maar zegt nu dat hij al een tijdje met de gedachte speelt om zelf te gaan spelen. „Ik heb het voor het begin van de competitie verkeerd inge schat", geeft hij toe. „Het grote euvel van dit team is de enorme onzekerheid, veroorzaakt door onervarenheid." Dat proces wil hij stoppen door zelf in het veld te stappen. Tak zegt dat het zeker niet zijn bedoeling is om als speler uitein delijk weer een vaste waarde te worden voor Morres Hulst. „Ik wil de zaak alleen weer op de rails krijgen en rust brengen in een team dat behoefte heeft aan vertrouwen. Zodra dat er is, ver dwijn ik weer naar de bank." felal oV A MemPhis Grizzlies - IftW Utabf Jazz - New York d ,1 Golden State Warriors - S??. (Chn)- WK amateurs, de. Lichtgewicht: Kocabas aii» m P,punten (25-15) van Koe- r.D ipL A6o)- Welter: 0ztürk (Ned> KnAiayi (Nig). Midden: Bondor- w-o.p. (30-12) van Serdjoek fo w'Spa)- Oefeninterland, man- f panie-Nederland 4-1 (1-0). 14, Ar- bos 1-0, 37. Freixa 2-0, 54. Taekema 2-1 (sc), 60. Sojo 3-1,70. Freixa 4-1 Lucky Day 3857 van 15 november. 1.12.13.16.24.25.35.38.42.43.50.54.59.65 .69.70.72.74.75.77 (onder voorbehoud) Shanghai. Masters Cup. Rode groep: Federer (Zwi/1) - Ljubicic (Kro) 6-3 2-6 7-6 (4), Nalbandian (Arg/8) - Co- ria (Arg/4) 7-5 6-4. Stand: 1. Federer 2-4, 2. Ljubibic 2-2, 3. Nalbandian 2-2, 4. Coria 2-0. Mannen. Eerste klasse: EMM-d'n Boemelaer 25-21, LifeDesign/Delta Sport-de Sprint 14-19, White Demons 2-Groene Ster 2 16-19, Aristos-Artemis 19-25, GHV-Tachos 2 30-25, DOS'80-DESK 21-23. Tweede klasse: Taxandria-GSC 27-10, Tornado-Orion R 24-24, Avanti-PSV 2 25-26, Roef-Heerle 2 16-23, Witte Ster'75 2-Mixed Up 27-20. Derde klasse B: LifeDesign/Delta Sport 2-Dubbel D 26-15, Blauw Wit 2-Ar- temis 13-16, HMC 3-White Demons 4 21-15 Vierde klasse: Breda-Olympus 19-17. Vrouwen. Eerste klasse: EMM-Swift Helmond 22-14, Aristos-lnternos 2 22-11, PSV 2-Elshout 10-12, Tre- meg-HVW 4-13, QOS'80-DESK 13-15, Heerle-Tachos 2 12-3. Tweede klasse: EMM 2-Mixed Up 17-23, Tornado'70-Olympus 16-11, Aris- tos 3-Artemis 14-15, Dongen-HMC 2 16-16, Blauw Wit-GHV 8-14, RHV-Witte Ster'75 23-18. Gratis net-werken terwijl u wacht. Snel en deskundig wordt jw carkit ingebouwd en intussen analyseert u in het Business Center de concurren tie. Wilt u liever gamen dan werken? Ook dat kan. U mag internet gebruiken waarvoor u het wilt. Bovendien vindt u in het Business Center een stoel, krijgt u lekkere koffie en kunt u er ook printen. IMOKIA Connecting People Het pakket bestaat uit: Nokia 6021 of 6230i Originele Nokia carkit Professioneelingebouwd Triband Bluetooth (excl. BTW) Livingstoneweg 11, GOES 010-457 05 55 1.3 Megapixel foto-/ videocamera Bluetooth (excl. BTW)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 21