pzc CONCERT 19 NOV JL Stadhuis krijgt ruime voldoende hogerop 14111 voor technici! Ik hoefde niet te schrikken van een scheurtje SPU WT PHOTO HET ASTRA EDITION PAKKET Drankrijders op Walcheren bestraft Leerstoel watermanagement Dronken Rotterdammer opgepakt Werkstraf voor Vlissinger Straf voor diefstal uit bedrijf Speciaal voor alle kinderen boven de 18 jaar. STADSSCHOUWBURG MIDDELBURG tel. 0900-3300033 STEVE HARLEY zeeuwse almanak Meisjes r Kerstlichtjes in de verkoop voor kinderafdeling Klanten tevreden over dienstverlening in Vlissingen naar e„ ,euk. - op |obTra u PZC I OJobTrack.nl Sfïï'*iB®Pzc-n' 3 s31.4460 AA Goes Ksntie-exploitane: Joord en Midden-Zeeland: 0113-315520: tóonaal:Ö20-4562500. woensdag 16 november 2005 ■Vlaanderen: 0114-372770; editie Walcheren Inclusief GRATIS enveloppen Vanaf negatief of digitaal. Kies uit verschillende teksten of stel zelf uw tekst op (tegen geringe meerprijs). MIDDELBURG - De stichting Nederland Sultanaat Oman heeft de sultan van Oman aangeboden een leerstoel watermanagement aan de Roosevelt Academy te bekosti gen, die genoemd wordt naar de sultan Qaboos bin Said al Said. Dean H. Adriaansens van de Roosevelt Academy voelt er wel voor dat uit te bouwen tot een graduate school; een aantal inhoudelijk verwante onderzoeksmas- ters- en promotieopleidingen, blij denkt aan een graduate school marinetechnologie, een graduate school muziek en een graduate school watermanagement. De scheepswerf Damen heeft zich ingezet om een aantal studenten uit Oman naar Zeeland te halen. Binnenkort vertrekt Adriaansens naar het sultanaat om een tiental studenten te selecteren. Ook hoopt hij met de universiteit van Oman tot uitwisselingsprogramma's te komen, pagina 17 Zeeland ideaal waterland VLISSINGEN - De politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag een 68-jarige man uit Rotterdam betrapt op rijden onder invloed. Hij werd aangesproken toen agen ten zagen dat hij zat te bellen op een vluchtstrook in de Paul Krugerstraat in Vlissingen. Het gesprek gaf aanlei ding tot een alcoholcontrole. Daaruit bleek dat de man drie keer de maximum toegestane hoeveelheid alcohol had gedronken. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een achttienjarige inwoner van Vlis singen voor een serie misdrijven tot honderd uur werk straf veroordeeld. De Vlissinger zat nog in zijn proeftijd van een week gevangenisstraf. De politierechter besloot de proeftijd met een jaar te verlengen. De verdachte pak te op 12 september in Middelburg een zakje wiet af van een jongen. Een week later vernielde hij in Vlissingen de ruit van de woning van zijn vriendin en twee dagen daar na, op 21 september, beledigde hij arrestantenverzorgers in de penitentiaire inrichting Torentijd in Middelburg. MIDDELBURG - Een 27-jarige inwoner van Ritthem is gisteren in Middelburg voor het plegen van lokaalvrede breuk en een diefstal veroordeeld tot zestig uur werk straf. De verdachte was 26 september in Middelburg een bedrijf, waar zijn vriendin werkte, met een smoes binnen gegaan en nam daar honderd euro weg. Van de diefstal van een fiets werd de man door politierechter I. Woltring vrijgesproken. (Advertentie) DE 6 MEEST GEWILDE OPTIES SAMEN IN ÉÉN PAKKET VOOR SLECHTS 350,- Ga nu naar uw dichtstbijzijnde Opel dealer of kijk op www.opel.nl door Aector Dooms MIDDELBURG - De politierech ter heeft gisteren een 58-jarige Vlissinger in Middelburg con form de eis veroordeeld tot 850 euro boete en zeven maanden voorwaardelijke rijontzegging. De officier van justitie hield in zijn eis rekening met het belang van het rijbewijs voor het werk van man. De man bleek 1 oktober dit jaar in Oost-Souburg bij een landelij ke alcoholactie dronken een au to te besturen. Het alcoholgehal te van 720 microgram beteken de dat de verdachte ruim drie keer de maximum toegestane hoeveelheid alcohol had gedron ken. Het was de eerste keer dat de Vlissinger zich voor rijden on der invloed moest verantwoor den. Een 24-jarige Middelburger werd op dezelfde dag bij een al coholactie in Vhssingen aange houden. De alcoholgehalte van 615 microgram die hij had, was goed voor 750 euro boete en zes maanden voorwaardelijke rijont zegging. Dezelfde straf kreeg ook een 28-jarige vrouw uit Vlissingen opgelegd. Zij had 25 september wijn gedronken, maar was er vanuit gegaan dat een ander zou rijden. Toen ze in Middelburg besloot om zelf achter het stuur te krui pen ontging de politie haar vreemde rijgedrag niet. De vrouw werd vervolgens aange houden. Een blaastest wees uit dat ze drie keer (675 micro gram) de maximum toegestane hoeveelheid alcohol had gedron ken. Een 24-jarige inwoner van Oost-Souburg kreeg voor dron ken rijden op een snorfiets 300 euro boete opgelegd. De man werd 22 mei in Vlissingen aange houden met een alcoholgehalte van 675 microgram. (Advertentie) www.theaterverkoopzeeland.nl Tim. van zes uit Oost-Souburg had de afgelopen tijd een groeiende belangstelling voor de meisjes in zijn omgeving. Zijn opgebouwde vrouwen kennis deed hem onlangs be sluiten alle contacten met het andere geslacht tot nader or der op te schorten. Hij had er tabak van, liet hij zijn ouders onomwonden we ten. „Ze houden alleen maar van roze en willen allemaal de baas spelen. Het monumentale herenhuis 't Bordeaux Oxhooft aan de Kaai in Veere is net op tijd behoed voor instorten. Rechts daarnaast staat het pand van Museum De Schotse Huizen. foto's Lex de Meester door Wendy van den Hurk VEERE - Grote machines overstemmen het geluid van schreeuwende bouwvak kers, die stalen balken brengen naar het huis vol gescheurde muren en gebarsten ramen. De Veerse Kaai leek gistermid dag warempel op de Middelburgse Zuid singel, ten tijde van de instabiele bouw put. Midden in de middag wandelen mensen af en aan naar de Kaai. Toeristen, Vee- renaren en vooral ook bouwvakkers. Ze houden allemaal de wit gepleisterde voorgevel in de gaten. Overal scheuren. Niemand die durft te beloven dat die het gaat houden. „Jeminee." Een meneer op leeftijd blijft zeggen dat het zonde zou zijn. „Als-ie maar niet neergaat. Dat zou toch zonde zijn." 't Bordeaux Oxhooft is de naam van het pand waar alle ogen op gericht zijn. De ramen zijn afgetimmerd met houten pla ten. Her en der staan kruiwagens, die volliggen met puin. Uit de oude kelder steekt een lopende band, die veel herrie maakt. De band rolt op volle toeren. Bouwvakkers leggen er stukken staal op. Om het huis te dragen, zeggen ze er bij. Tussen de toeschouwers staan de bu ren van de rechterkant, de bestuursle den van Museum De Schotse Huizen. Ze kijken zorgelijk. Reageren opge lucht, op het moment dat de uitvoerder hen naar binnen begeleidt. „Kom maar even kijken." Even later draait ook de linkerbuur- vrouw met haar autootje de Kaai op. Het is mevrouw Adri de Bruijn, sinds een tijdje oud-burgemeester van Veere. „Wat is hier aan de hand?", vraagt ze de mannen die de voorgevel van haar he renhuis voorzien van een nieuwe verf laag. Ze hoort het verhaal aan. „Ik dacht al, waarom is de Kaai afgezet? Dit huis heeft ook scheuren, hoor ik net. Ik heb er niks van gemerkt. Van nacht heb ik namelijk niet hier gesla pen, maar in mijn nieuwe huis in Mid delburg. Morgen ga ik verhuizen. Als de verhuiswagen hier maar kan komen..." Haar buurman heeft ze niet meer ge zien. Bram Gideonse heeft inmiddels zijn spullen gepakt. „Ik zit met mijn ge zin bij te komen in een vakantiehuisje", vertelt hij geëmotioneerd door de tele foon. Het is een helse avond geweest. „Terwijl ik dacht dat het goed zat. Tot half tien hebben ze gegraven. Dat is ge lukt, dacht ik, tot mijn vrouw belde toen ik in een vergadering zat. Het ging helemaal niet goed, vertelde zij. De ■zaak begon in te zakken. De ruiten sprongen en toen ook nog eens de gaslei ding. Er hing een enorme gaslucht. De gaskachel was uit, gelukkig. Anders wa ren we er nu niet meer." Om te luchten gooide Gideonse alle ramen open en hij draaide de gaskraan dicht. De volgende ochtend kon Gideonse zijn ogen nauwe lijks geloven. Zijn huis was veranderd in een bouwval. „De begane grond loopt vele centimeters af, en de eerste verdieping ook. Eigenlijk het hele huis. Alles staat scheef. Als je door de huiska mer loopt, lijkt het net of je zat bent." En dat terwijl Gideonse zo'n mooi plan had voor de kelder. „Er zou een winkel komen, met allerhande spulletjes. Alles was voorbereid. Met de gemeente, met de aannemer. Overal heb ik gecheckt of het te doen was wat ik wilde. Dat kon. Van het bouwbedrijf waarschuwden ze van tevoren nog dat ik niet hoefde te schrikken van een scheurtje Dat hoorde erbij." De huiseigenaar neemt de aanne mer niets kwalijk. „Ik ben niet zo gauw boos. Het zijn meer de emoties. Ik kan nu wel denken van: dit had ik moeten doen en dat, maar dat heeft geen zin." Gideonse is niet meer wezen kijken op de Kaai. „Dat gaat niet. Ik heb er zo'n rottig gevoel over. Het was zo eng, met drie kleine kinderen en een huis dat op instorten staat. Het water was afgeslo ten, het gas en het licht. In de loop van de nacht, bedacht ik al: hier moeten we weg. Vanochtend was het moment daar. Alles valt op je dak. Je moet iedereen bellen, van alles regelen. Dat zal de ko mende tijd wel zo blijven. Gelukkig ben ik goed verzekerd. Ik heb vaak ge vraagd: wat als het misgaat? Dan hoef de ik me geen zorgen te maken. Dat doe ik dan maar niet. Ik ga er vanuit dat al les goed komt. Dat we ook weer terug kunnen. Want dat is wat we willen. Ab soluut. Alleen moet Veere het een jaar tje zonder Bordeaux Oxhooft Cadeaux zien te stellen." MIDDELBURG - De lichtjes in de kerstboom op de Markt in Middelburg zijn dit jaar te koop. De opbrengst gaat naar de kinderafdeling van het zie kenhuis Walcheren in Vlissin gen. De actie is op touw gezet door de Rotaryclub Middelburg. „We doen dit in navolging van het So fia Kinderziekenhuis in Rotter dam", vertelt voorzitter Kees Mol. „Daar is vorig jaar een half miljoen euro opgehaald. Het is niet de bedoeling dat men sen het lichtje mee naar huis né men. „Je koopt een lichtje en dat hangen wij dan in de kerst boom. Aan het eind van de actie moet de boom helemaal verlicht zijn." De Rotary hoopt op een opbrengst van minimaal tiendui zend euro. Het geld wordt ge bruikt voor computerappara tuur. „Kinderen zijn gewend aan moderne communicatie. Thuis e-mailen .ze met hun vriendjes. Wij willen graag dat ze dat in het ziekenhuis ook kun nen." Contact tussen kinderen en hun vriendjes, familie en klas genoten is erg belangrijk, vindt Mol, vooral als ze in het zieken huis liggen. De lichtjes kosten twee euro per stuk. De actie be gint begin december. Een week na de jaarwisseling wordt de boom weer weggehaald. (fofirWendy van den Hurk VLISSINGEN - De sfeer is goed en bezoekers worden tijdens het wachten aardig beziggehouden. Alleen is er bij de balies weinig privacy en die moderne tou- ti-scr'eenzuü vinden mensen maar niets. Toch krijgt de ge meente Vlissingen van haar in woners een dikke zeven voor dienstverlening in het stadhuis. Een nulmeting, noemt D. Boelen het klanttevredenheidsonder- zoek dat de gemeente door TNS/Nipo liet uitvoeren. Dat gaat voortaan om de twee a drie jaar gebeuren, vertelt de mana ger publiekszaken. „Om uitkom sten te vergelijken met andere gemeenten in Zeeland." Hetnieuwe stadhuis van Vhssin gen komt aardig uit de bus. De baliemedewerkers krijgen bijna een acht voor hun vriendelijk heid, mensen worden goed gehol pen en zeggen duidelijke infor matie te krijgen. De doorloop tijd en de wachttijd hangen net onder de zeven, de dienstverle ning komt er precies op uit. Con clusie: een dikke zeven voor het stadhuis. „Daar zijn we heel blij mee", zegt Boelen, „zeker als je bedenkt dat we werken in een nieuw gebouw, met nieuwe men sen en nieuwe producten. Pluspunten De sfeer, de entree en de voorzie ningen voor wachtende bezoe kers worden door de geïnter viewden als plusplunten be schouwd. „De mensen zitten re- Itxed, ook al is wachten niet leuk", licht Boelen toe. „Van het koffieapparaat maken ze weinig gebruik, maar het idee dat het eris, staat ze aan. We hopen vol gend jaar budget te krijgen om het wachten nog wat extra te veraangenamen. Met dat geld wil Boelen een vi deoscherm aanschaffen, om be zoekers via beelden op de hoog te te brengen van wat speelt in hun stad. „Dan vliegt de wacht tijd misschien voorbij. Plus dat je kunt zien waar al het gemeen schapsgeld in de stad blijft." Die wachttijd overigens, is voor driekwart van de Vlissingers vol doende. Iets meer dan een vijfde is niet tevreden. Dat zijn voorna melijk jongeren. Het lastige van wachten vinden mensen vooral dat ze steeds parkeergeld in de automaat moeten bij gooien." Bezoekers weten nog meer min punten te noemen. De toeganke lijkheid voor ouderen en gehan dicapten bijvoorbeeld. Boelen: „Die mankementen, als een lasti ge lift aan de buitenkant, wor den op dit moment verholpen. Of ze zijn al verbeterd." Over een ander punt, de privacy gevoeligheid van de balies, zegt Boelen: „Tussen de balies staan geen tussenschotten, dus men sen hebben het gevoel dat ande ren meeluisteren. Voortaan wij zen we op; onze gesprekskamer- tjes, waar .ongestoord over huur subsidie gepraat kan worden." Ook over de touch-screenzuil bij de entree, een ander min punt, heeft Boelen nagedacht. „Daarmee maken we het sommi ge mensen inderdaad moeilijk. Terwijl hij juist voor het gemak is bedoeld. Volgend jaar komt er een brochure te liggen, waarin staat uitgelegd hoe het werkt." Ook van een andere noviteit, de digitale balie via het internet, blijken Vlissingers niet veel te willen weten. Er wordt maar weinig gebruik van gemaakt. Dat verbaast Boelen. „Mensen willen toch liever naar het stad huis. Ik heb in de hal wel eens aan mensen gevraagd waarom ze hun vraag niet online hebben gesteld. Daar heb ik niet aan ge dacht, zeggen ze dan. Terwijl op onze site staat wanneer piektij den aan de balie zijn. Wel zo handig om te weten." (Advertentie) bii de PZC én JobTrack.nl de meeste Technisch gezien maak |e I De pzC heeft het meest complet kans om hogerop te komen. De P/- -M I- De grootste v—f-resite voor functies op mbo- en hbo n, 't Betere werk!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11