Willeboordse doet gewoon mee aan NK Masters Cup verliest steeds meer glans in kwalificatieduel Twaalf speelsteden voor EK onder 23 Maduro heeft wél zin van Jong Oranje Amélie Mauresmo kan ook grote wedstrijden winnen Vlk 1 judoka is fit genoeg Bayern München is getreuzel Ballack zat Dudek zoekt plaats onder de lat Amerikaanse titel voor LA Galaxy Rehhagel langer bondscoach Uruguay in Sydney zonder Forlan Boschker verlengt contract Ibrahimovic speler van het jaar in Zweden Togo nog lang niet klaar voor WK voetbal dinsdag 15 november 2005 «SCHEDE - De KNVB heeft speelsteden aangewezen J?ip 2007 het EK voetbal voor „lers onder 23 jaar kunnen huisvesten. De voetbalbond I over een week de vier sta- s aan waarmee Nederland m toernooi gaat proberen bm- 1 It halen. „Bij die vier zitten fe ieder geval twee speelsteden in het noorden", zegt Harry Been van de KNVB. Naast Heerenveen en Gronin gen zijn ook Leeuwarden en Em- men kandidaat. De andere kan didaat-speelsteden zijn Doetin- chem, Arnhem, Nijmegen, Den Bosch, Eindhoven (het PSV-sta- dion en het onderkomen van Eindhoven), Sittard, Kerkrade en Rotterdam (Sparta). Schifting Van de veertien landen die zich bij de Uefa hebben aangemeld voor de organisatie van het toer nooi, hebben vier de eerste schif ting overleefd: Zweden, Enge land, Turkije en Nederland. Vol gens Been wordt het een heel las tige klus om het EK naar Neder land te halen. „De concurrentie is moordend." De Uefa neemt in december de beslissing. Het organiseren van juist deze Europese titelstrijd heeft een be langrijke sportieve betekenis, want op het evenement kan een ticket voor de Olympische Spe len worden verdiend. Van de acht deelnemende landen plaat sen maar liefst vijf zich voor Pe king, waardoor het thuisland een grote kans heeft op de Spe len van 2008. Het evenement in 2007 staat los van het EK waarvoor Jong Oran je zich morgenavond in Heeren veen tegen Jong Slovenië hoopt te kwalificeren. Dat evenement wordt eind mei, begin juni 2006 afgewerkt. Het is nog niet be kend waar dat EK wordt gehou den. GPD j».«neland van Vliet GOES - Elisabeth Willeboordse 2a! op 26 november meedoen aan het Nederlands kampioen schap judo in Rotterdam. Hoe wel haar knieblessure nog niet verholpen is en ze met een zere enkel kampt, acht ze zich fit ge noeg om in actie te komen. lens een training van drie we geleden raakte de uit Mid- ourg afkomstige judoka ge- sseerd aan haar rechterknie, ging, zoals ze het zelf om schrijft, een aantal keer 'op Naar het zich liet aanzien het een lichte kwetsuur, maar voor de zekerheid liet de iiuopees kampioene in de klas setot 63 kilogram een mri-scan En ze betwijfelde het toen, nog voordat ze de uitslag tan het onderzoek kende, of ze stel op tijd klaar zou zijn voor hetNK. mri-scan was echter niets te zien en in de afge- open twee weken heeft ze ook gewoon kunnen trainen. „De ileverde een vaag beeld op", rertelde ze gisteren. „In de afge- open jaren is er al zoveel aan mijn knie gedaan, dat de arts geen helder beeld kreeg. Dat ;omt onder meer doordat ik een een nieuwe voorste kruis band heb gekregen, die is vastge zet met nietjes. Die verstoren het beeld. Ik weet dus nog steeds niet wat er mis is met m'n knie, maar ik train wel weer ge woon. Mijn knie is ook niet meer op slot gegaan." Wel heeft ze nog last van het ge wricht. „Ik heb dat altijd al ge had, maar het lijkt of het steeds erger wordt", verzuchtte ze. „Maar op dit moment heb ik meer pijn aan m'n enkel. Daar ben ik laatst doorheen gegaan." De 26-jarige Willeboordse, al drie keer de beste van Neder land, snapt wel hoe ze aan de twee kleine blessures komt. „Ik heb ze gekregen aan het begin van mijn voorbereiding op het NK. Na het WK (begin septem ber) heb ik mijn krachttraining wat laten verslonzen. Daardoor stond er bij het begin van mijn voorbereiding niet genoeg span ning op mijn lichaam. Die span ning is er nu wel weer, ik heb de krachttraining ook weer volle dig opgepakt." En aan de Nederlandse titel strijd, waarop ze vorig als twee de eindigde, kan ze dus gewoon meedoen. Willeboordse: „Ik ben gewoon van plan mee te doen. Ik ben op volle sterkte. Voor het NK wel te verstaan. Dat is an ders dan dat je op volle sterkte ben voor een EK of WK." MÜNCHEN - Bayern München heeft genoeg van het talmen van sterspeler Michael Ballack (foto, links). De Duitse voetbalkampioen trok gisteren een miljoenenbod officieel terug. Aanvoerder Ballack (29) kon- voor ongeveer 36 miljoen euro vier jaar bijtekenen bij Bayern, maar hij nam maar geen besluit. Bayern wilde de middenvelder graag behouden, maar Ballack teken de maar niet. Hij wachtte op nog betere aanbiedingen van Europese topclubs. „Vier weken geleden hebben we afgesproken dat Michael uiterlijk vandaag zou beslissen. Dat is niet gebeurd en dus geldt het aanbod niet meer", zei voorzitter Rummenigge. Het betekent volgens hem niet automatisch dat Ballack weggaat bij Bayern, maar wel dat de kans daarop zeer groot is. Rummenigge: „Wij gaan alvast op zoek naar een opvolger." foto Bernd Weissbrod/EPA LIVERPOOL - Liverpool-doelman Jerzy Dudek vreest voor zijn plaats in de Poolse nationale voetbalploeg om dat hij bij Liverpool voorlopig tweede keus is. De oud- Feyenoorder overweegt daarom een andere club te zoe ken als in januari spelers van club kunnen verwisselen. Dudek was in mei de held toen hij met Liverpool ten kos te van AC Milan de Champions League won na een nood zakelijke serie strafschoppen. Toch lag hij ook toen al on der vuur. Liverpool-coach Benitez kocht de Spanjaard Reina van Villarreal en toen Dudek nog voor het seizoen een elleboogblessure opliep, was de Pool zijn plaats onder de lat kwijt. Inmiddels is hij fit. „Het is frustrerend om fit te zijn en niet te mogen spelen. De bondscoach heeft me gezegd dat mijn positie op de tocht staat als ik niet speel. Als de situatie zo blijft, moet ik in januari op zoek naar een andere club", aldus Dudek. ANP DALLAS - De voetballers van Los Angeles Galaxy heb ben zondag de Amerikaanse landstitel veroverd. De ploeg versloeg in de beslissende wedstrijd van de MLS de New England Revolution na verlenging met 1-0. Het enige doel punt kwam op naam van Guillermo Ramirez. ANP/AFP ATHENE - Ondanks het mislopen van het wereldkampi oenschap voetbal blijft Otto Rehhagel aan als bondscoach van het Griekse elftal. De Duitser is met de bond verlen ging van zijn contract tot en met 2008 overeengekomen. Rehhagel heeft de ploeg al sinds 2001 onder zijn hoede. Hij leidde de Grieken in 2004 verrassend naar de Europe se titel. De kwalificatie voor de wereldtitelstrijd mis lukte. Griekenland eindigde als vierde in de groep. ANP/RTR SYDNEY - De nationale voetbalselectie van Uruguay is maandag in Sydney gearriveerd zonder aanvaller Diego Forlan. De spits viel zaterdag in de eerste van twee play-offduels tegen Australië om een ticket voor het we reldkampioenschap voetbal van volgend jaar uit met een hamstringblessure en mist de return. Uruguay verdedigt woensdag in Sydney een 1-0-voorsprong. De Uruguayanen arriveerden enkele uren eerder dan de Australiërs, die echter een mentaal en fysiek voordeel claimden. Het team van Hiddink was met een speciale charter van sponsor Qantas rechtstreeks van Montevideo naar Sydney gebracht, terwijl de selectie van Uruguay had moeten overstappen in Chili. Daarom moest de ploeg meteen na afloop van het duel in ijltempo naar het vlieg veld worden afgevoerd. ANP/RTR ENSCHEDE - Sander Boschker heeft zijn contract bij FC Twente verlengd. Dat meldt de website van de Enschede- se club. De doelman tekende bij tot medio 2009. Zijn hui dige verbintenis liep nog door tot de zomer van 2007. Boschker is bezig aan zijn vijftiende seizoen bij FC Twen te. In het seizoen 2003-2004 maakte hij een uitstapje naar Ajax. ANP Rafael Nadal meldt zich op laatste moment af, Andre Agassi geeft op na nederlaag loor Hans Koenekoop IHANGHAI - De Masters Cup n Shanghai verloor gisteren ïeer twee topspelers. De Span iard Rafael Nadal meldde zich ip het laatste moment af met en enkelblessure. De Ameri- aan Andre Agassi zei het toer- li vaarwel na een kansloze ne- laagin zijn openingspartij te len de Rus Nikolaj Davidenko 62-6). lun opgaves overschaduwden Ie sportieve prestaties op het lardcourt van de Chinese miljoe- i Shanghai. Behalve Da- idenko won gisteren ook Gas- on Gaudio. De Argentijn was zijn eerste groepspartij beter an landgenoot Mariano Puerta i-3 7-5), de vervanger van Na ai. let slottoernooi van 2005, dat eldt als de officieuze wereldti- 1, begon zondag al in mi- eur. De Rus Marat Safin, de merikaan Andy Roddick en de .ustraliër Lleyton Hewitt, die Uedrie vanwege hun tennispres- aties van dit jaar recht hadden P deelname aan de Masters V' vielen in de aanloop al af iet blessures. De afmeldingen an Nadal en Agassi zorgden Mr verdere devaluatie van hanghai. let was voor Agassi zijn eerste «Istrijd sinds de finale van de 'S Open, waarin hij twee maan- j© geleden werd verslagen ioi'Roger Federer. Wegens een gblessure kwam hij daarna at meer in actie. Tegen Davi- mko maakte hij ook niet be- »ald een fitte indruk. Hij klaag- afloop over zijn enkel: „Gezien de problemen met mijn enkel kan ik niet verder spe len", lichtte de 35-jarige Agassi vlak na zijn nederlaag toe. „Nie mand wil mij op deze manier zien tennissen. Het is nu belang rijker dat ik weer fit raak voor volgend seizoen. Voor dit jaar is het over en uit." De pas negentienjarige Nadal, dit seizoen goed voor elf toer nooizeges, waaronder vier Mas ters en Roland Garros, gaf als re den voor zijn afmelding even eens een enkelblessure. „Ik was erg gebrand op spelen in mijn eerste Masters Cup. Maar ik kom erachter dat ik toch te veel pijn heb", zei hij. Tenniskalender Agassi greep de gelegenheid aan om de in zijn ogen overvolle ten niskalender te hekelen. Die werkt volgens de veteraan in de hand dat profspelers afgemat ra ken en blessures oplopen: „Het is niet normaal hoeveel spelers hebben afgezegd. Dit moet toch een duidelijk signaal zijn dat er iets moet veranderen. Voor zo'n groot toernooi als dit zouden al le topspelers fit moeten zijn." Shanghai lijkt nu een gemakke lijke prooi te worden voor Fede rer, de nummer één van de ten niswereld die gisteren voor het tweede jaar op rij werd ge kroond tot winnaar van de Champions Race 2005. Federer was dit seizoen de béste in elf toernooien, waaronder Wim bledon en de US Open. ANP/RTR Amélie Mauresmo, de tennisster die nog nooit een grote f Mary Pierce. valt op de grond van vreugde, na haar overwinning op landgenote foto Danny Moloshok/EPA door Cilya van der Kooy LOS ANGELES - Als eerste Francaise heeft Amélie Mauresmo het WTA Tour Championship op haar naam gebracht. In Los Angeles versloeg ze zondagnacht in de finale van het officieuze wereldkampioenschap landge note Mary Pierce met 5-7 7-6 6-4. Met haar vierde toernooizege van dit seizoen behaalde Mauresmo vooral een overwinning op zichzelf. De laat ste jaren kreeg ze het stempel opgedrukt de juiste men taliteit te missen om het in een 'grote' wedstrijden te kunnen afmaken. Ze schreef ook nog nooit een Grand Slamtoernooi op haar naam en leed twee jaar geleden in de finale van het WTA Tour Championship een kanslo ze nederlaag tegen Kim Clijsters. In Amerika rekende ze na een week met solide spel eindelijk met dit imago af. „Dit is echt fantastisch", jubelde de 26-jarige Mau resmo na haar succesvolle optreden tegen Pierce. „Er zijn zo veel mensen die hebben gezegd dat ik dit niet kon winnen. Ik ben zo blij dat het nu eindelijk gelukt is. We hebben allebei goed gespeeld. Het is een enorme be loning voor mij dat ik nu aan het einde van de week de trofee omhoog kan houden." Droomseizoen Haar vechtlust hield Mauresmo op de been in haar par tij tegen Pierce. De dertigjarige Pierce kende dit jaar een droomseizoen met finaleplaatsen op Roland Garros en de US Open en leek deze opmerkelijk terugkeer in Los Angeles te gaan bekronen. Ze pakte de eerste set overtuigend met 7-5 en had de partij in de tiebreak van het tweede bedrijf kunnen beslissen. Maar Mauresmo hield zichzelf in de wedstrijd door de set door de verlen ging met 7-3 in haar voordeel te beslissen. In de derde set moesten beide speelsters al snel hun op slag inleveren, maar Mauresmo kreeg uiteindelijk meer controle over de partij. Ze was de betere tennisster in de lange rally's. In de negende game forceerde ze uitein delijk de beslissende break. Al leek het toch nog even fout te gaan toen Mauresmo op 5-4 de partij kon uitser- veren. Ze kwam met 0-40 achter, maar ditmaal was het Pierce die een mentale inzinking kreeg. Door haar zes afzwaaiers kon Mauresmo de partij toch afmaken. Pier ce baalde na afloop van haar gemiste kansen. Van de zestien breakpunten wist ze er maar vier te benutten. „Elke nederlaag is zwaar, maar dit maakt het nog moei lijker omdat ik mijn kansen heb gehad. Maar ik heb al les gedaan wat ik kon. Beter spelen dan dit kan ik niet." Pierce keek wat teleurgesteld toe hoe Mauresmo na het beslissende punt door de knieën zakte en haar armen uitbundig in de lucht gooide. Na deze uiting van haar vreugde snelde ze naar de tribunes om de zege samen met haar coach Loic Courteau te vieren. Door haar overwinning sluit Mauresmo het seizoen af als de nummer drie van de wereldranglijst. „Dit voelt als een hele grote stap voor mij. Ik weet niet waar dit mij gaat brengen, maar dit is heel erg belangrijk voor mij. Het helpt mij te beseffen wat ik kan." ANP van onze sportredactie HEERENVEEN - Wilde hij nu meedoen met Jong Oranje of had hij geen zin? Ajax-voetbal- ler Hedwiges Maduro was giste ren ongewild het middelpunt van een opmerkelijk misver stand tussen hem, Foppe de Haan en bondscoach Marco van Basten. Wat was namelijk het geval? Toen De Haan, bondscoach van Jong Oranje, zondagavond na de eerste play-off-wedstrijd om EK-kwalificatie tegen Slovenië (0-0) Van Basten in de catacom ben van het stadion tegenkwam, meldde die dat Maduro de re turn van woensdag in Hee renveen Hever aan zich voorbij liet gaan. Maduro zou op dit moment de motivatie even mis- Fair De Haan hoorde Van Basten aan, zette een streep door de naam van Maduro en meldde dat niet veel later op tv. Toen Maduro gisteren bij Ajax met die woorden van De Haan werd geconfronteerd, schrok hij zich wild. Hoezo geen zin? Hoe zo geen motivatie? „Als ze me oproepen, speel ik DEN HAAG/STOCKHOLM - Zlatan Ibrahimovic is gister avond in Stockholm uitgeroe pen tot Zweeds voetballer van het jaar. De 24-jarige ex-Ajacied leidde Juventus afgelopen seizoen met zestien doelpunten naar de Itali aanse titel. Ook hielp hij Zwe den met acht goals naar het We reldkampioenschap in Duits land. Oud-Feyenoorder Henrik Lars- son, nu in dienst van Barcelona, werd door het Zweedse voetbal publiek gekozen tot beste voet baller aller tijden. Hij haalde het voor andere vermaarde na men als Gunnar Nordahl, Ralf Edstrom en Tomas Brolin. GPD/RTR voor Jong Oranje", zei hij gister avond in het tv-programma Voetbal Insite. „Het enige dat ik heb gezegd is dat ik het niet fair zou vinden ten opzichte van de andere spelers van Jong Oranje, omdat ik in de kwalificatie geen minuut heb gespeeld. Maar nogmaals, als ik nu word ge vraagd, ga ik direct naar Jong Oranje." De Haan is echter niet van plan hem nog op te roepen, maar zit wel met de situatie in de maag. „Want Hedwiges is een beste jongen waar ik tijdens het WK heel plezierig mee heb gewerkt. Dit is vervelend en moet meteen uit de wereld." GPD DEN HAAG/LOME - Togo mag zich dan zeer verras send hebben geplaatst voor het WK voetbal, het West-Afrikaanse land is er nog lang niet klaar voor. Dat vindt bondscoach Step hen Keshi. Togo verloor afgelopen weekeinde in een vierlan- dentoernooi van Paraguay (4-2) en gastland Iran (2-0). „De spelers arriveerden zo moe in Iran dat het een wonder was dat ze nog kon den voetballen", aldus Kes hi. „We zouden op maan dag vertrekken, maar dat werd uitgesteld tot dins dag, toen tot woensdag, en we vertrokken op donder dag." Pas na een tussenstop van zeven uur in Parijs kon de selectie doorvliegen naar Iran. Twaalf uur na aan komst in Teheran begon To go aan zijn eerste wed strijd. Keshi: „Alle problemen ko men voort uit de gebrekki ge organisatie binnen het Afrikaanse voetbal. Ik hoop dat deze resultaten de Togolese bond een lesje zul len leren." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 47