pzu Roep om terugkeer schoolzwemles Onderzoek naar veer Perkpolder PZC Touwtrekken om een tuinpad Nieuw West pleit voor veiligere fietspaden DE LÓ Sluise fractie wil jeugdopbouww erker schrappen om geld vrij te maken Tentoonstelling Vogelvrienden agenda Onderwijsbond eert jubilarissen KBO schenkt aan pater Swinne Waterschap verhoogt salarissen Straf voor agressieve Middelburger dinsdag 15 november 2005 «LUIS - Inwoners van de ge- iiecnte Sluis moeten nog te vaak gebruikmaken van onveili- oefietspaden, terwijl er voor toe- ristcn wèl prachtige paden zijn. Di, conclusie trekt oppositiepar- jj Nieow West na eigen onder zoek. ne fractie trekt daarom bij het Sluise college van burgemeester .„wethouders aan de bel. „Het isdehoogste tijd dat ook onze ei- m inwoners aan de beurt ko- men." Nieuw West stipt drie fietsroutes aan, die zij als zeer gevaarlijk beschouwt. Ten eerste moet op de route Groede-Oostburg een apart fietspad worden aangelegd. „Naast de rijweg ligt vrijwel overal een brede grasstrook, die met weinig aanpassingen als fietspad geschikt kan worden ge maakt. Naar onze schattingen maken dagelijks ruim honderd twintig scholieren en volwasse nen uit Groede en Breskens ge bruik van deze onveilige weg", schrijft commissielid P. Loonen in een brief aan het college. Ook de veiligheid op de weg van Oostburg naar Aardenburg (via de Bakkersdam en Appelstraat) vindt de fractie voor verbete ring vatbaar. Deze weg wordt door veel scho lieren uit Aardenburg, Eede en Sint Kruis gebruikt als route naar het Zwin College in Oost- burg. Loonen: „De ki'uising Bakkersdam-Grote Boomdijk en Appelstraat blijft onveilig, ook na aanpassingen in het ka der van Duurzaam Veilig. Bo vendien hebben de meeste ver keersdrempels in de weg geen enkele remmende werking. Het is zonder problemen mogelijk om de drempels met honderd twintig kilometer per uur te ne men. Tenslotte moet volgens Nieuw West ook de Brieversweg tussen Eede en Sint Laureins veiliger worden gemaakt met een apart pad voor tweewielers. De oppositiepartij vindt dat de argumenten die de gemeente hanteert om niets aan de fietspa den te doen, niet kloppen. Vol gens de gemeente vallen erftoe- gangswegen onder de zogenaam de 'categorie B'. „Maar voor toe risten zijn er wèl aparte fietspa den aangelegd in gebieden die onder de B-categorie vallen." En dat toeristische fietspaden met Europese subsidie worden aangelegd, is slechts gedeelte lijk waar. „Voor elke euro subsi die moet de gemeente namelijk hetzelfde bedrag bijleggen", Hij spoort het college aan om zo snel mogelijk in overleg te tre den met de provincie Zeeland en Waterschap Zeeuws-Vlaande- ren. ^Raymond de Frel SLUIS - De Sluise oppositiepar- ,ij Nieuw West wil dat de groe pen 3 en 4 van het basisonder wijs in West-Zeeuws-Vlaande- ren volgend jaar weer zwemles sen in schooltijd krijgen. Dat mag van ten koste gaan van de baan van een jeugdopbouwwer- ker. De coalitiepartijen in de gemeen teraadgingen eind vorig jaar ak koord met het afschaffen van het schoolzwemmen. Sociale mi- ,a en mensen die hier net bo- zitten, komen sindsdien in aanmerking voor een gemeente vergoedingsregeling voor iles. Daarmee wordt voor- aWuvn dat kinderen zonder zwemdiploma de basisschool verlaten. De oppositiepartijen Dorpsbe langen Toerisme (D&T) en Nieuw West pleitten destijds voor het handhaven van het schoolzwemmen. In augustus sioeghet gros van de basisscho len in West-Zeeuws-Vlaanderen de handen ineen om de gemeen te Sluis van het nut en de nood zaak van het schoolzwemmen te overtuigen. Nieuw West doet donderdag tijdens de behande lingvan de begroting voor 2006 opnieuw een poging om de kin deren weer in schooltijd in het water te krijgen. „Wij zijn van mening dat zwemonderwijs voor leerlingen van groep 3 en 4 essentieel is voor hun veiligheid en de maatschappelijke gelijk- TERNEUZEN - De Vogelvrien den Terneuzen houden van don derdag tot en met zaterdag een regionale vogeltentoonstelling. De bovenzaal van café De Com merce aan de Markt in Terneu zen wordt dan bevolkt door zo'n zeshonderd vogels. Er zijn kana ries, kleine en grote parkieten en tropische vogels te zien. De tentoonstelling wordt don derdag om 20.00 uur geopend door voorzitter D. Verburg van de afdeling Zeeland van de Ne derlandse Bond van Vogellief hebbers. Die huldigt dan ook acht leden die 25 jaar lid zijn van de vereniging. De tentoon stelling is donderdag geopend van 20.00 tot 22.00 uur, vrijdag van 19.00 tot 22.00 uur en zater dagvan 11.00 tot 20.00 uur. Bezorgklachten: 0800-0231 231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) WoutBareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: r internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl heid op zowel school als in de sa menleving. De vijfduizend euro die nu beschikbaar is voor de mi nima, laat onverlet dat een be langrijke groep (mensen die net boven de minima zitten) af haakt als zwemonderwijs zelf moet worden bekostigd", aldus fractievoorzitter A. Rosendaal. Nieuw West heeft berekend dat herinvoering van het school zwemmen gepaard gaat met een bedrag van 54.000 euro. Dat be drag moet grotendeels worden gehaald uit een besparing op de functie 'jeugdopbouwwerker', die drie jaar geleden door de ge meente in het leven werd geroe pen om beleid op het gebied van jeugd en jongeren uit te voeren. Afschaffing van deze job levert een bedrag van veertigduizend euro op. „De noodzaak en het re sultaat van een jongerenwerker wegen naar onze mening niet op tegen de structurele lasten", schrijft Rosendaal. Daarnaast wil Nieuw West het aantal raadsexcursies halveren, wat een besparing van zevenduizend euro oplevert. De partij wil een zelfde bedrag besparen op ont wikkelingskosten die zijn be raamd voor diverse projecten in de gemeente Sluis. De drie bezuingingsvoorstellen leveren 54.000 euro op, volgens Nieuw West precies genoeg om het schoolzwemmen weer in te Edwin den Exter op zijn tuinpad, dat door de vorige huiseigenaar illegaal is aangelegd. door Sheila van Doorsselaer VOGELWAARDE - De familie Den Ex- ter uit Vogelwaarde voelt zich het kind van de rekening. Inzet is het pad dat hun erf aan de Bossestraat ontsluit. Dat pad ligt er illegaal en de gemeente Hulst wil dat het wordt opgebroken. Dat klinkt logisch. Wat het ingewik keld maakt, is dat het niet de familie Den Exter is, maar de vorige bewoner die het pad zonder vergunning heeft Medio 2002 dacht de familie Den Exter haar droomhuis aan de Bossestraat in Vogelwaarde gevonden te hebben. Een ruim huis met daarachter een enorme wei, dus eindelijk ruimte voor de paar den en de schapen. Wat helemaal han dig uitkwam, was het brede geplaveide pad vanaf de straat naar de wei, breed genoeg voor een paardentrailer. De ligging van het klinkerpad is echter wat curieus: de oprit ligt niet naast het huis van Den Exter, maar naast het huis van de buren en loopt achter dit buurperceel naar de achterdeur van de Den Exters. Wat eerst zo handig leek, blijkt voor de Den Exters nu een grote bron van zorg. Gebleken is dat de vori ge eigenaar van het huis, de verkoper, nooit de moeite heeft genomen bij de ge meente een aanlegvergunning voor het pad aan te vragen. Hij verving de puin- verharding op een goede dag door een nette klinkerverharding en plaatste ook nog twee lantaarnpalen. Zo kocht de fa milie Den Exter het huis ook, inclusief mooi klinkerpad en lichtmasten. Dat er geen vergunning voor het klinkerpad en de lantaarnpalen was aangevraagd, werd het gezin tussen neus en lippen me degedeeld met de woorden: „Dat komt wel goed." Maar dat kwam het niet. „Toen we kort na de aankoop in ons nieuwe huis aan het verbouwen waren, kregen we een blief van de toenmalige gemeente Hontenisse", zegt Edwin den Exter. „In die brief werd ons uitgelegd dat ons pad er illegaal lag en dat de bu ren klaagden over overlast door het he melwater dat via het pad in hun tuin stroomde. Er is een ambtenaar van de gemeente komen kijken en die zei dat het probleem was op te lossen als ik een zogenaamde molgoot naast het pad zou graven. Deze greppel zou dan worden aangesloten op onze riolering en zo zou de tuin van de buren droog blijven. Ik verwachtte dat de kwestie van het ille gale pad voor de gemeente hiermee was afgedaan. Dit heb ik alleen nooit zwart-op-wit ontvangen. Die molgoot heb ik dan ook niet aangelegd." Vervolgens bleef het vanaf de kant van de gemeente drie jaar stil. Tot de Den Exters in mei dit jaar een brief van de gemeente op de mat vonden. En die loog er niet om. Hulst was bereid be stuursdwang toe te passen om het pad foto Camile Schelstraete en de lantaarnpalen te verwijderen. De kosten zouden worden verhaald op de vorige eigenaar, maar desondanks wil den de Den Exters niet akkoord gaan met deze werkwijze. Den Exter: „Wij hebben het huis gekocht inclusief klin kerpad. Het moet dan ook gewoon blij ven liggen." De familie tekende be zwaar aan tegen de beslissing van de ge meente om bestuursdwang toe te pas sen, maar de bezwaren werden onge grond verklaard. De familie rest nu niets anders dan naar de bestuursrech ter te stappen. Bij een negatieve uit spraak raakt de familie Den Exter haar verharde pad kwijt en volgt hoogstwaar schijnlijk een juridisch gevecht met de voormalige eigenaar. Hij verkocht hun immers een huis met een verborgen ge brek. Den Exter: „Ik vraag me af waar de ge meente nou eigenlijk mee bezig is. Ik vind het ongehoord om drie jaar niks van je te laten horen en je dan opeens keihard op te stellen. Wij hebben hier nooit om gevraagd. De gemeente is goed van het padje af." door Harold de Puysseleijr MIDDELBURG - De provincie Zeeland laat een haalbaarheids onderzoek doen naar een perma nente veerverbinding tussen Perkpolder en Hansweert. Die toezegging is door gedepu teerde M. Ie Roy (Verkeer en Ver voer) gedaan op aandringen van de Statenfractie van de Socialis tische Partij (SP). De afdeling Hulst van die partij strijdt al geruime tijd voor een vorm van openbaar vérvoer over water in Oost-Zeeuws-Vlaande- ren. Die streek zit sinds het weg vallen van de veerdienst (na ope ning van de Westerscheldetun- nel) zonder directe openbaarver- voersverbinding met de rest van Zeeland. Leden van de SP Hulst zamel den handtekeningen in voor een fiets-voetveer tussen Perkpol der en Hansweert. En ook via de website Graauw Digitaal werd een oproep gedaan om steun te betuigen aan het initiatief. Weegschaal Statenlid F. Luijben overhandig de afgelopen vrijdag tijdens de Statenvergadering meer dan dui zend handtekeningen aan het college van Gedeputeerde Sta ten. Hij gebruikte daarvoor een oudei'wetse weegschaal. Aan de ene kant legde hij de dikke sta pel handtekeningen, aan de an dere kant 45 velletjes papier die symbool stonden voor de stem men tegen de motie voor een fiets-voetveer, die de SP eerder dit jaar indiende. Het mag dui delijk zijn naar welke kant de balans doorsloeg. De SP diende ditmaal geen mo tie in, maar hoopte op een toe zegging van de gedeputeerde. Die wil nu laten onderzoeken of het mogelijk is zo'n permanente veerverbinding in te stellen. Daarbij wordt niet alleen naar de financiële kant van het ver haal gekeken, maar ook naar vei ligheidsaspecten en de aanslui tingsmogelijkheden van het veer op het overige openbaar vervoer. „Wij zijn hier ongelooflijk blij mee", reageert voorzitter G. van Unen van de SP Hulst. „Het fiets-voetveer staat weer op de politieke agenda van Provincia le Staten. Als het bedrag mee valt, maken we een goede kans." Medefinanciers Volgens Van Unen geeft het geen pas dat de provincie alleen in West-Zeeuws-Vlaanderen geld stopt in een veerverbinding tussen Breskens en Vlissingen. De SP laat nu al weten zich niet neer te leggen bij een eventueel negatieve uitkomst van het haal baarheidsonderzoek. „Als het bedrag tegenvalt, gaan we zelf op zoek naar medefinan ciers", aldus Van Unen. „We denken hierbij aan het bedrijfs leven en de betrokken gemeen- STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.00 uur: Party dansen; 13.30 uur; Kaarten, biljar ten, jokeren; De Halle, 13.30 uur; Kaar ten, biljarten, aerobics; 14.45 uur: Koers- bal; Trefpunt, 10.00 uur: Knutselen; 13.00 uur; Kaarten, biljarten, sjoelen; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur; KBO volksdansen, zingen en biljarten; Café de Troubadour, 13.30 uur: Kaarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.15 uur: KBO jokeren; 19.30 uur: Dorpsraad vergadering; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten, gymnastiek; 13.30 uur; Kaarten bie den en jokeren; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljar ten, computeren; 10.00 uur: Volksdan sen; 13.00 uur: Biljarten, computeren; VOGELWAARDE - „Iedere bijeenkomst ben ik van de partij. Dan zie ik mijn oud-collega's nog eens. Dat vind ik hartstikke gezellig. Waarom zou ik mijn lidmaatschap op zeggen? Ik heb geen idee", vertelt J. Wijne (79) uit Sas van Gent. Hij is zestig jaar lid van de Ondex-wijsbond CNV. Dit jaar vieren achttien oudere Zeeuwse leden van de Onderwijsbond CNV een lidmaatschapsjubileum. Gis teren werden de jubilarissen in 't Karrewiel in Vogelwaar de tijdens de ray on vergadering in het zonnetje gezet. Ze kx-egen hun bondsspeldje en de bijbehorende oorkonde. Wijne spande met zijn zestigjarig-jubileum de kroon.An- dere jubilarissen die gehuldigd werden, waren J. Bakker (Axel), A. Pieters (Oost-Soubui'g), J. Raas (Hulst), G. van Waterschoot (Hulst, allen vijftig jaar lid), M. Menheere (Heinkenszand), T. Baert (Hulst), U. de Boevei'-Van Mul- lem (Stekene) en mevr. Goossens-Verstraeten Biervliet). De andere jubilarissen ontvangen hun oorkonde per post SINT-JANSTEEN - De afdeling Sint Jansteen van de Ka tholieke Bond van Ouderen heeft gisteren met een activi teitenmiddag 544 euro bijeen gesprokkeld voor pater Swinne. Deze uit Sint Jansteen afkomstige pater verricht missiewerk in de sloppenwijken van Barranquilla in Co lombia. De KBO zette in samenwerking met Caritas een middag op touw in gemeenschapscentmm de Warande. Zo'n honderd bezoekers deden mee aan bingo en een lote rij en zagen een video van het werk dat pater Swinne ver richt. Caritas heeft de laatste maanden met diverse acties in het dorp geld bijeengebracht voor Barranquilla. MIDDELBURG - Wat vorig jaar niet doorging uit vrees voor zware kritiek, moet volgend jaar alsnog gebeuren: de bestuursleden van waterschap Zeeuwse Eilanden krijgen er veertig procent salaris bij. Maar daar wei-ken ze ook twee keer zo hard voor. Bovendien profiteren de zittende bestuursleden er niet meer van; de salarisverhoging gaat pas in na de verkiezingen van volgend jaar. De leden van het dagelijks bestuur van Zeeuwse Eilanden verdienen 23.000 euro per jaar, de plaatsvervanger van de dijkgraaf 28.000 euro per jaar. Dat salaris gaat ervan uit dat ze daar acht tot twaalf uur in de week voor werken. De be stuurders werken echter al jaren veel meer: tussen de zes tien en vierentwintig uur per week. En daar hoort dus een hoger salaris bij, vindt het waterschap. Dat vond het wa terschap vorig jaar ook al. Het voorstel voor een verho ging werd toen echter ingetrokken, omdat Zeeuwse Eilan den tegelijkertijd de tarieven voor de burgers moest verho gen. Het schap had geleerd van energiebedrijf Delta, dat eerder met zo'n zelfde voorstel in de fout was gegaan. MIDDELBURG - Een 46-jai'ige inwoner van Middelburg is gisteren in Middelburg voor huiselijk geweld en vernie lingen verooi-deeld tot 120 uur werkstraf. Aan de slachtof fers moet hij 300 euro schadevergoeding betalen. Daar naast vond politierechter M. Klarenbeek dat de man moest opdraaien voor de 700 euro schade aan de auto van zijn partner. De verdachte kampt met een alcoholversla ving. Dat leidde ertoe dat hij 17 november vorig jaar zijn voormalige partner en haar dochter mishandelde. Advertentie ten." Bij de SP hebben zich ove rigens inmiddels drie ï-eders ge meld die wel brood zien in de ex ploitatie van het fiets-voetveer. 13.30 uur: Kaarten bieden en jokeren; 19.30 uur: Stijldansen; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 13.45 uur: Gym;Kerklaan 87,19.00 uur: Creatieve bijeenkomst; NIEUW-NAMEN Café Sint Cecilia, 20.00 uur: Kaarten; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.30 uur: SAS VAN GENT - De Regenboog, 13.30 uur: Biljarten; SINT-JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Bloemschikken; 13.00 uur: Biljar ten; TERNEUZEN - De Veste, 10.30 uur: Gym; 13.30 uur: Handwerken, biljarten; 19.30 uur: Dansen; Buurthuis de Hoeve, 9.30 uur: Yoga; 13.30 uur: Biljarten; VOGELWAARDE - 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; WESTDORPE - Zaal Concordia,13.30 uur; KBO koersbal. Kindercentrum 'Juultje' locatie Van Steenbergenlaan, Terneuzen locatie Prof. Zeemanstraat, Terneuzen locatie Wagnerhof, Terneuzen en een locatie in Philippine en Zuiddorpe Kinderopvang op maat: opvang van 0 - 4 jarigen buitenschoolse opvang weekendopvang openingstijden van 06.30 tot 19.00 uur Informatie: www.juultje.nl 0115-686100 Kinderopvang activiteiten Boudeloo 20' Tel.: 0114-320 345 4561 ES Hulst Fox: 0114-319 491 www.aeostongi.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43