Onderzoek naar veer Perkpolder PZC Groen-actieplan roept vragen op Glucon Combi Bestuur waterschap krijgt volgend jaar alsnog hoger salaris Liliane TRENDSETTER? Soepele gewrichten en gezond kraakbeen! Goes: Op aandringen SP Lastigvallen ex beboet Beleggers Tholen vieren derde lustrumavond Auto Drogisterij De Rode Pilaren, Lombardstraat 6 BEZOEK ONZE SHOWROO Teba Nationaal Laban A IV1 B I A IN C E iei. uioo - ouz «km w Mimen www.ambiance-zonwering.n dinsdag 15 november 2005 door Harold de Puysseleijr MIDDELBURG - De provincie Zeeland laat een haalbaarheids onderzoek doen naar een perma nente veerverbinding tussen Perkpolder en Hansweert. Die toezegging is door gedepu teerde M. Ie Roy (Verkeer en Ver voer) gedaan op aandringen van de Statenfractie van de Socialis tische Partij (SP). 'De afdeling Hulst van die partij strijdt al ge ruime tijd voor een vorm van openbaar vervoer over water in Oost-Zeeuws-Vlaanderen. Die streek zit sinds het wegvallen van de veerdienst (na opening van de Westerscheldetunnel) zonder directe openbaarver- voersverbinding met de rest van Zeeland. Leden van de SP Hulst zamel den handtekeningen in voor een fiets-voetveer tussen Perkpol der en Hansweert. En ook via de website Graauw Digitaal werd een oproep gedaan om steun te betuigen aan het initiatief. Statenlid F. Luijben overhandig de afgelopen vrijdag tijdens de Statenvergadering meer dan dui zend handtekeningen aan het college van Gedeputeerde Sta- MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter M. Klaren- beek heeft gisteren een 41-jari- ge inwoner van Oost-Souburg veroordeeld tot 100 euro boete. De Souburger had 27 maart dit jaar in Vlissingen de banden van de auto van zijn ex-vrien- din leeg laten lopen. ten. Hij gebruikte daarvoor een ouderwetse weegschaal. Aan de ene kant legde hij de dikke sta pel handtekeningen, aan de an dere kant 45 velletjes papier die symbool stonden voor de stem men tegen de motie voor een fiets-voetveer, die de SP eerder dit jaar indiende. Het mag dui delijk zijn naar welke kant de balans doorsloeg. De SP diende ditmaal geen mo tie in, maar hoopte op een toe zegging van de gedeputeerde. Die wil nu laten onderzoeken of het mogelijk is zo'n permanente veerverbinding in te stellen. Daarbij wordt niet alleen naar de financiële kant van het ver haal gekeken, maar ook naar vei ligheidsaspecten en de aanslui tingsmogelijkheden van het veer op het overige openbaar vervoer. „Wij zijn hier ongeloof lijk blij mee'\ reageert voorzit ter G. van Unen van de SP Hulst. „Het fiets-voetveer staat weer op de politieke agenda van Provinciale Staten. Als het be drag meevalt, maken we een goe de kans." Medefinanciers Volgens Van Unen geeft het geen pas dat de provincie alleen in West-Zeeuws-Vlaanderen geld stopt in een veerverbinding tussen Breskens en Vlissingen. De SP laat nu al weten zich niet neer te leggen bij een eventueel negatieve uitkomst van het haal baarheidsonderzoek. „Als het bedrag tegenvalt, gaan we zelf op zoek naar medefinan ciers", aldus Van Unen. „We denken hierbij aan het bedrijfs leven en de betrokken gemeen ten." Bij de SP hebben zich ove rigens inmiddels drie reders ge meld die wel brood zien in de ex ploitatie van het fiets-voetveer. Het deel van het Slingerbos ter hoogte van de P. D. de Vosstraat wordt omgevormd tot 'gras met bomen'. foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De groen-actie- plannen voor de Schouwen-Dui- velandse kernen zijn - op een aantal deelprojecten na - in re delijk goede aarde gevallen. Het rooien van bomen en het omvor men van beplanting roept, zo bleek gisterenavond tijdens de eerste inloopavond over de plan nen, gemengde gevoelens maar vooral veel vragen op. De gemeente Schouwen-Duive- land begint nog voor het einde van het jaar met de uitvoering van de eerste 35 van totaal 123 groen-actieplannen. Dat bete kent dat er heel wat staat te ge beuren, want er worden soms drastische maatregelen getrof fen. Het zogeheten Slingerbos rond Zierikzee wordt op verschillen de plaatsen aangepakt. Ter hoog te van de P. D. de Vosstraat wordt het meest rigoureus inge grepen. Daar wordt de onder groei verwijderd, een deel van de bomen gerooid en gras inge zaaid. Ter hoogte van de Wande ling wordt een aantal bomen ver vangen en bij de Ravenstraat wordt de huidige beplanting van het Slingerbos vervangen door heesters. In Brouwershaven wil de ge meente de beplanting aan de Ha ven Noordzijde compleet vervan gen. Verder gaat in de smalstad, als het aan de gemeente ligt, het groen in De Lelie en De Roos op de schop. De gemeente wil daar het bosplantsoen vervangen door bomen en gras. In Dreischor wil de gemeente de bomen bij het dorpshuis rooien en er heesters voor in de plaats zetten. Een idee dat in Dreischor op weinig bijval kan rekenen, zo is onlangs al geble ken. De inwoners van Kerkwerve zijn minder ontevreden, zo bleek tijdens de inloopavond. Ze zien wel wat in het plan van de gemeente het struikgewas rond de kerk te vervangen door bloemen en gras. Inloopavond Alles bij elkaar is het verloop van de inloopavond projectlei der groenactieplannen P. Berre- voets niet tegengevallen, al had hij op een hogere opkomst ge hoopt. „Er zijn er nu zo'n 25 ge weest en dat is toch een beetje mager." Het plan van de ge meente om 22 bomen aan de Dijk van Bommenede bij Zonne- maire te rooien oogstte tijdens de inloopavond stevige kritiek en ook de inwoners van de Zie- rikzeese wijk Noorderpolder zijn niet zo blij met de gemeente lijke plannen. Berrevoets: „Maar over het geheel genomen waren de meeste bezoekers toch redelijk positief over cle plan nen. We hebben veel vragen ge kregen maar daarbij ging het vooral om details van plannen én het onderhoud van het groen." Dat in Dreischor op de onlangs gehouden dorpsraads vergadering veel onvrede los kwam over het plan voor het rooien van bomen bij het dorps huis heeft Berrevoets verwon derd. „Maar vanavond zijn er ook mensen van de dorpsraad Dreischor geweest en ik heb het idee dat de lucht nu toch wel weer wat geklaard is." door Maurits Sep MIDDELBURG - Wat vorig jaar niet doorging uit vrees voor zware kritiek, moet volgend jaar alsnog gebeuren: de be stuursleden van waterschap Zeeuwse Eilanden krijgen er veertig procent salaris bij. Maar daar werken ze ook twee keer zo hard voor. Bovendien profiteren de zittende bestuursleden er niet meer van; de salarisverho ging gaat pas in na de verkiezin gen van volgend jaar. De leden van het dagelijks be stuur van Zeeuwse Eilanden ver dienen 23.000 euro per jaar, de plaatsvervanger van de dijk graaf 28.000 euro per jaar. Dat salaris gaat ervan uit dat ze daar acht tot twaalf uur in de week voor werken. De bestuur ders werken echter al jaren veel meer: tussen de zestien en vie rentwintig uur per week. En daar hoort dus een hoger salaris bij, vindt het waterschap. Dat vond het waterschap vorig jaar ook al. Het voorstel voor een verhoging werd toen echter ingetrokken voordat het in stem ming werd gebracht in de alge mene vergadering. Het tijdstip was niet rijp, omdat Zeeuwse Ei landen tegelijkertijd de tarieven voor de burgers moest verhogen. Het schap had geleerd van ener giebedrijf Delta, dat eerder met zo'n zelfde voorstel in de fout was gegaan. Tarieven Volgend jaar gaan de tarieven van het waterschap echter om laag. Het tij is nu dus gunstig om de salarisverhoging alsnog door te voeren. Niet nu, maar pas na de verkiezingen van vol gend jaar. En niet in één keer, maar in twee stappen, op 1 mei 2006 en op 1 januari 2007. Als de algemene vergadering dat op 28 november goedkeurt. De salarisverhoging kan op twee manieren worden uitge legd. De bestuursleden, die in deeltijd actief zijn, krijgen een percentage van het salaris dat de dijkgraaf met zijn voltijds aanstelling verdient, Bij,* spanning van zestien tot wintig uur, hoort een pert» ge van 35 procent. Nukn'C 25 procent. Daarom IJ verhoging gesplitst in W vijf procent. In euro's gaan de bestuurd veel sterker op vooruit, n komt de loonstijging neei een verhoging van veertig E cent. Maar, waarschuwt I graaf W. Gosselaar, daare verrekend dat ze tegenwoarj ook twee keer zo veel uren ken. Ze krijgen dus niet vJ procent meer voor heM werk, maar voor de dubt spanning. Geen aanspraak De huidige bestuursleden t nen geen aanspraak meen ken op een hoger loon. wordt pas ingevoerd nadi; waterschapsverkiezingen ben plaatsgevonden. Het profijtelijk voor hun opv: Tenzij ze zichzelf herkies stellen en worden gekozen de burgers. SINT-ANN ALAND - Een, ciale avond over 'financiële]! ning in de post-actieveleven se'. De Verenigde ThoolseBè gingsstudieclubs' bestaan tien jaar en houden vanai een lustrumsavond in 'De ïïi vaete' in Sint-Annaland. Mr. Staats, werkzaam bij htt caal en juridisch bureau vat zekeraar Interpolis zal deai presenteren. De avond is niet alleen bei voor mensen die geïnteres zijn in beleggen, maar ook; mensen die meer willen h over de financiering vai 'oude dag'. De avond begint om 19.00u STICHTING Ramadhan (6 maanden) Ramadhan uit Indonesië is een rustige baby. Hij werd geboren met een gespleten lip en een open gehemelte. Om normaal te kunnen eten en praten zal hij drie keer geopereerd moeten worden. De kosten per operatie bedragen 225 euro. Het Liliane Fonds helpt kinderen zoals Ramadhan; kinderen die zonder steun geen kans maken op medische of sociale revalidatie. Helpt u mee? Havensingel 26 5211 TX 's-Hertogenbosch T 0800 7 800 800 (gratis) www.lilianefonds.nl V A voorlichting@lilianefonds.nl Het speciale fonds voor kinderen met een handicap in ontwikkelingslanden DE GROOTSTE AUTOKRANT VAN NEDERLAND O AutoTrack.nl ELKE VRIJDAG IN UW KRANT Voor veerkrachtige en soepel functionerende gewrichten is het belangrijk dat uw lichaam kraakbeen aanmaakt tussen de gewrichten. Glucosamine en chondroïtine zijn hiervoor belangrijke bouwstoffen, die de aanmaak van de kraakbeen cellen ondersteunen. Glucon Combi® bevat deze stoffen en vormt daarmee een aanvulling op uw lichaamseigen productie, die vooral tijdens het ouder worden kan veran deren. De vitaliteit van gewrichten en spieren wordt hierdoor behouden! De sterke combinatie van een hoge dagdosering glucosamine en chondroïtine! Ef Voor het behoud van soepele gewrichten en spieren Ef Voor de opbouw van kraakbeen Ef Voor smering van de gewrichten Ef Bevat een hoge dagdosering glucosamine (1500 mg.) en chondroïtine (500 mg.) Ef Met toegevoegde vitaminen en mineralen '.gluconcombi.nl Bij aankoop van 1 verpakking Glucon Combi 60 tabletten 31,50) ontvangt u 1 verpakking Glucon Combi 30 tabletten Uw voordeel: 17,95 Lekker in mijn vel met Glucon Combi! de Steun het werk van Stichting De Noordzee en help dolfijnen in de Noordzee. Word donateur via www.noordzee.nl of stort een gift op giro 366656S. CBF Livingstoneweg 8 Schelde Rijnweg 6 4462 GL Goes 4691 RW Tholen Tel. 0113-222 231 Tel. 0166 - 602 823 Rolluiken Garagedeur Zonwering ZONWERING Kijk voor meer informatie over onze openingstijden op onze website

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 38