Leven zonder voetbal bestaat niet PZC Peter Willemse wil 200 treffers halen Sportscholen zien niets in plannen Kamerlid Atsma Ko Stoutjesdijk is op zijn plaats bij zaterdag-eersteklass er Strijen Roadhouse in de wachtkamer Patrick Goverse mogelijk naar Eindhoven Cup Bogaard weg als trainer Sluis uitslagen topscorer Weer eerste pit Van 't Westen: dinsdag 15 november 2005 wb 1 door Barry van der Hooft STRIJEN - Er zijn van die da gen waarop hij twijfelt en zich zelf vragen stelt. Moet ik wel doorgaan als trainer? Zou ik niet beter iets anders gaan doen? Is een plek in de luwte niet wat voor mij? Toch duren die momenten niet al te lang, want Ko Stoutjesdijk komt al tijd op dezelfde gedachte uit: „Een leven zonder voetbal kan ik me niet voorstellen." De oefenmeester uit Sint Maar tensdijk is deze zomer neerge streken bij Strijen, een zater dag-eersteklasser uit het gelijk namige dorp onder de rook van Rotterdam. Hij is inmiddels al weer een tijdje trainer buiten Zeeland, want na zijn jaren bij Rillandia, HW'24 en Goes koos Stoutjesdijk voor het onbeken de Stellendam. „Het is een vis sersdorp dat denk ik wel te ver gelijken is met Arnemuiden", vertelt de trainer. „En ik weet nu dat Stellendam de leukste club is waar ik toe nu toe heb ge werkt." Hij heeft zoals bij iedere club met veel mensen een goede band opgebouwd en onderhoudt zijn contacten. Om die reden is hij ZEVENBERGEN - De poolbil- jarters van Roadhouse Roadies uit Middelburg zijn na de eerste ronde van de nationale beker competitie in de wachtkamer ge plaatst. De derde plaats in poule 2 was niet toereikend voor een recht streekse plaatsing in de volgen de ronde. De Roadies wonnen nog wel van Scooby's AA, maar verloren krap met 3-2 van Poolsaints en gingen met 4-1 on deruit tegen Dis pas lekker. Pas na het opmaken van de balans van alle voorrondes moet blij ken of de Middelburgers nog eens kans maken als een van de beste derden. deze zaterdag ook al om half ne gen 's ochtends de deur uit ge gaan. „Ik had hier in Strijen een beetje lopen pochen. Iedere laat ste donderdag van de maand wordt er een avond met eten ge organiseerd. Dat is altijd hart stikke leuk, maar we eten nooit vis. Toen ik daar iets van zei, riep mijn aanvoerder: nou trai ner, zorg jij dan eens voor vis. Vanochtend heb ik daarom zo'n driehonderd sliptongen opge haald bij een bevriende visser. Ik mocht ze voor niets meene men en komende week eten we dus met de hele selectie vis." Stoutjesdijk doet zijn verhaal ruim twee uur voor de negende competitiewedstrijd van dit sei zoen. Aan alles is te merken dat hij zich ook bij Strijen op zijn gemak voelt. „Ik ben ook met an dere clubs bezig geweest", ver telt Stoutjesdijk. „Jaap Vierge ver, die hier ook trainer is ge weest, ken ik goed en via hem ben ik destijds ook bij Stellen dam terecht gekomen. Zo werkt het in het voetbal, je moet wat mensen kennen." Geen spijt Van zijn overstap naar Stellen dam en Strijen heeft hij nog geen moment spijt gehad. „Het gevoel' is hier goed en dat was bij Stellendam ook zo. Ik ben een gevoelstrainer en houd van warmte. Mensen moeten vooral met hun hart bezig zijn. Voor mij was het ook een uitdaging om buiten Zeeland een club te trainen. De mensen zijn hier toch wat gebekter. Een andere cultuur is een groot woord, maar het is wel goed om daar eens mee om te gaan. Als trainer moet je kijk op het spelletje heb ben, maar je moet tegenwoordig ook een soort maatschappelijk werker zijn. Als je niet met men sen om kunt gaan, wordt het steeds moeilijker." Toch heeft hij af en toe ook twij fels. Stoutjesdijk is inmiddels 53 en vraagt zich af hoe lang hij nog trainer zal blijven. „Wan neer ik het daar met mijn vrouw over heb, zegt ze wel eens op z'n Zeeuws: 'als je nou zou stoppen, dan ga je toch lekker overal wed- Ko Stoutjesdijk: „Voor mij was het een uitdaging om buiten Zeeland een club te trainen." strijden kiekenToch denk ik dat ik het nog niet los kan laten. Als je eenmaal met dit vims be smet bent, kun je niet meer zon der. En dan heb ik het niet al leen over het spelletje. Ook de derde helft, de contacten die je opdoet en alles er omheen spre ken me aan. Ik train ook het liefst een zaterdagclub. Dan kan ik op zondag met mijn vrouw op pad of ik ga in België naar een wedstrijd kijken." Reëel voetbal Plet is tijd om zijn spelers op te zoeken voor de wedstrijdbespre king. De voorzitter kijkt van een afstandje tevreden toe. „Ko is een plezierige, aardige vent zonder poeha", zegt Hans van der Keilen. „We hebben hier een paar jaar trainers uit de regio Rotterdam gehad, maar die pas ten hier niet echt. Ko past hier wel. We zijn erg tevreden en kunnen met elkaar overal over praten. Ko laat het eerste ook reëel voetbal spelen, met een sys teem dat bij dit elftal en deze klasse past. We zeggen wel eens lachend dat hij een beetje een Belgische trainer is, maar dan begint Ko meteen te blazen..." Zoals ze tevreden zijn over de trainer, zijn ze bij Strijen ook te spreken over.de resultaten. De promovendus stond na zes duels op dertien punten, maar verloor de laatste twee duels. „Tegen Ba- rendrecht stonden we vorige week met 3-1 voor en we verlo ren uiteindelijk nog met 4-3", vertelt Stoutjesdijk. „Net als een week eerder tegen Voorscho ten zat het behoorlijk tegen." Eigen doelpunt Die lijn lijkt zich in het duel met Vitesse Delft door te zetten. Na zes minuten valt de doelman van Strijen geblesseerd uit en in de 25e minuut is de aanvoerder aan de beurt. Zes minuten later komt de thuisploeg door een ei gen doelpunt ook nog eens met 1-0 achter en lijkt Strijen bezig aan een kansloze missie. Het team van Stoutjesdijk toont ech ter veerkracht en leidt bij rust foto Rob Kamminga ineens met 2-1 door twee doel punten van de in het tweede elf tal opgepikte Ron van der Maas. Meteen na rust komt Vitesse Delft op gelijke hoogte (2-2) en die stand weet Strijen met het nodige kunst- en vliegwerk vast te houden. „Dit is een opsteker voor de moraal", meent Ko Stoutjesdijk. In het sponsorhome overheerst na afloop ook een tevreden ge voel. De trainer praat na met en kele bestuursleden en laat we ten voorlopig nog niet naar huis te gaan. „Want we hebben hier straks een mosselavond", legt Stoutjesdijk uit. „En die mosse len komen natuurlijk wel uit Zeeland." door Koen de Vries GOES - Tweede Kamerlid Joop Atsma pleit voor doping controles op sportscholen en fitnesscentra. De CDA'er ver moedt dat er ook door ama teurs flink geslikt wordt. Eige naren van Zeeuwse sportscho len beweren het tegendeel. „Als het al zo is, wordt het zwaar overdreven. We raden het iedereen af, want het is heel ongezond." Robbert de Moor van fit nesscentrum Delta, met vesti gingen in Temeuzen, Hulst en Axel, hoort net als vele ande ren wel eens over dopingge- bruik. „Maar dat is alleen van horen zeggen. Ik kom niet op andere sportscholen, dus ik weet er eigenlijk niets van. Bij ons mogen ze in elk geval elke dag controleren. We zijn lid van de vereniging exclusieve sportcentra (VES) en tekenen een verklaring dat we een dopingvrij sportcen trum zijn." Blijkbaar heeft zo'n verkla ring een meerwaarde. Dat zou kunnen betekenen dat el ders wel uit de pot gesnoept wordt. Iedere eigenaar ont kent dat echter met klem. In derdaad, ze horen wel eens wat, maar kunnen niets bewij zen. Hun sportschool is in elk geval 'clean'. Veel eigenaren van Zeeuwse sportscholen gaan in de tegen aanval wanneer ze over de plannen van Atsma horen. „Ik denk dat ze zich beter be zig kunnen houden met men sen die zich buiten de sport scholen bevinden", denkt Jo hn Aertssen van fitnesscen trum Myoides uit Yerseke. „Wat door hangjongeren ge bruikt wordt, is echt niet ge zond. Terwijl we op mijn sportschool puur met gezond heid bezig zijn." Aertssen denkt dat er in het verre verleden door amateurs wel eens uit de pillendoos ge- snoept werd, maar dat dn genwoordig minimaal „Misschien slikt maar t, half procent. Of nog minder" En daar wordt de hele groep mee veroordeeld.' Aertssen kan het zien, wan. neer een sporter spiei-v'erster- kende middelen gebruik!' „Zo iemand is dan een beehe opgeblazen. Het komt dw het vocht dat ze vasthoud» Het lijken spieren maar data het niet. En als ze er mee ston. pen is het ook zo weerweg' Ook Ron Openneer van sport- school Fit For All uit Middel- burg heeft kritiek op Atsma: „Als het al zo is, wordt hei zwaar overdreven. Niemand kan garanderen dat er niet wordt gebruikt. Je weet nooit wat de leden thuis doen. Maar ik stuit nooit op ie. mand die verdacht is. Ik raai het iedereen af. Voedingssup- plementen, oké. Mensen ifó fanatiek bezig zijn, kunneo er wat aan hebben. Maar vei- der heb je niets nodig." Kees Knuist van sportschool Knuist uit Zierikzee zit zo't beetje zijn hele leven in dew*, reld van de sportscholen. „Bi; ons kunnen ze na a Spa'tje drinken of een AA'tJ en daar blijft het bij. E sporters iets gebruiken, hé je dat snel genoeg in de ga- ten. Als ze pillen slikken,dë ruik je het meteen. Het is iets zoetigs. Met zo iemand ga fi meteen praten. Je kunt belt een goed bord havermoutgt bruiken, dan heb je dc noeg. Er zit alles is." Staatssecretaris Net als de diverse Zeeuw? sportschooleigenaren vinder staatssecretaris Ross en de woordvoerders van di andere politieke partijen Is plan van Atsma geen g idee. Ross beloofde giste in de Tweede Kamer wel 'boodschap' over te 1 aan de georganiseerde sport scholen. BREDA - Patrick Goverse heeft zich bij de regionale plaatsings wedstrijden voor de Eindhoven Cup bij de eerste acht op de 5000 meter weten te rijden. De eerste zes schaatsers zijn rechtstreeks geplaatst, daar naast zijn er twee aanwijs- plekken. Met zijn zevende tijd van 6.54,11 zal er waarschijnlijk een voor Kapellenaar Goverse zijn. De Eindhoven Cup is over twee weken. De winnende tijd was 6.46,85 van Boris Kucsmi- rak. Niels Goverse werd derde bij het gewestelijk afstandskam pioenschap 100 en 300 meter. De kortste afstand reed de schaatser uit Kapelle 11,51 en 11,13, de 300 meters voltooide Goverse in 30,20 en 28,76. SLUIS - Zondag-vijfdeklasser Sluis zoekt een nieuwe trainer. Edwin Bogaard, die ruim twee jaar de technische leiding had, nam vorige week ontslag. „Hij zag het niet meer zitten", vertelt Herman Bogaard, voorzitter van de club en tevens vader van de vertrokken oefenmeester. Edwin Bogaard wil zijn beslis sing niet toelichten. „Ik heb die niet met de jongens besproken, waarom zou ik dat dan wel doen met de krant. In de toekomst wil ik eerst de selectie duidelijk ma ken waarom ik gestopt ben." Bogaard junior zegt het voetbal niet vaarwel. „Dit seizoen hoeft het voor mij niet meer, maar ik ben wel van plan als trainer ver der te gaan. Ik wil diploma's halen. Maar ik zal daarna niet bij Sluis als trainer gaan wer ken." Herman Bogaard nam vrijdaga vond de plaats van zijn zoon in. Zondag debuteerde hij met een 7-1-nederiaag bij Biervliet. Bogaard senior is van mening dat er snel een nieuwe trainer moet komen. „Ik train ook de B-junioren en op dinsdag ver richt ik met een groepje vrijwilli gers allerlei werkzaamheden aan onze accommodatie. Ik ben nu vier avonden en zaterdag- en zondagmiddag in touw voor de club. Mijn vrouw vindt dat wat veel en ze heeft gelijk. We zijn op zoek naar iemand die ons tot het het einde van het seizoen uit de brand kan helpen. Daarna zien we verder." door Eugène de Kok GOES - Hij zou graag de grens van tweehonderd goals willen overschrijden voordat hij stopt met voetballen. Peter Willemse, volgens hemzelf tot nu toe goed voor ongeveer 175 doelpunten voor zaterdag-derdeklasser Bru- se Boys, geeft zich daarvoor nog anderhalf seizoen. Zaterdag voegde hij weer een treffer toe aan zijn toch al imposante to taal. Het was zijn achtste dit sei zoen. De bijna 33-jarige Peter Willem se bekijkt het van seizoen tot sei zoen of hij doorgaat met voetbal len. „Elk jaar kijk of ik het lichaam nog wil, maar ik denk dat ik na dit seizoen niet veel langer meer dan een jaar zal spe len." Talenten Met de opvolging van de altijd en overal productieve spits lijkt het wel snor te zitten bij de vis- sersploeg. De ploeg wemelt mo menteel van de talenten. „Ik speel nu met jongens die ik in de jeugd nog heb begeleid: Daan Ju- melet, Erik Giljam en een jon- gen als Thomas Groeneveld heb ik nog bij de F-jes meege maakt." De jongelingen vyeten net als Willemse gemakkelijk het doel te vinden. Zo was Ger ard Vogel al vijf keer trefzeker en vond Mats Willemse - ja, fa milie van - al vier keer het doel. „Het zijn allebei talenten, maar op het moment stikt het bij Bru- se Boys sowieso van de talenten. Zelfs in het tweede loopt een he le rits goede, jonge voetballers." Willemse probeert een rol te spe len in de ontwikkeling van hen. „Voetbaltechnisch hebben ze stuk voor stuk veel in huis, maar ze moeten ook nog veel le ren. Het frivole moet er natuur lijk af. In de derde klasse kun je de bal niet meer zes keer achter het standbeen meenemen. Het is en blijft een grote overgang van junioren naar het senioren voet bal. Ik probeer hen wat ervaring bij te brengen. Gelukkig zijn ze allemaal erg leergierig." Willemse is één van de weinige dertigers in het team van trai ner Nico Schoute. Samen met Wilko Hanzen, Ralph van den Peter Willemse, spits van Bruse Boys, wil nog zo'n anderhalf seizoen blijven voetballen. Ouden en de van een blessure te rugkerende Johan Bernard pro beert hij de jeugd aan de hand te nemen. De resultaten zijn tot nu toe boven verwachting. Ko mend uit de vierde klasse, staat Bruse Boys derde in de derde klasse A. „De doelstellingen voor dit seizoen verschillen nog al binnen de selectie. Sommigen vinden dat we voor de topvier en een periode moeten gaan. Ik ben wat voorzichtiger", lacht de chef groenten van de C1000 in Kamperland. „Ik wil gewoon goed meedoen en niet in degradatiegevaar ko men. We hoeven ons in elk geval geen illusies te maken dat we een titelkandidaat zouden zijn." Terugval Willemse hoopt er niet op, maar verwacht dit seizoen nog wel een terugval. „Die kan er ko men, als we er dan maar voor zorgen dat we geen punten ver liezen. Als het op een gegeven moment voetballend even niet goed gaat, zullen we gewoon kei hard moeten knokken. Daar ha mer ik ook altijd bij die jonge jongens op. We moeten altijd voor de volle honderd procent strijd leveren." Hoewel Willem se dit seizoen nog geen wonde ren verwacht, ziet de toekomst van Bruse Boys er rooskleurig uit. „Ik denk dat het tweedeklasseni veau met deze groep op termijn zeker weer haalbaar zal zijn", zegt Willemse. die voor zijn ver trek naar Kapelle (waar hij vier jaar speelde) met Bruse Boys een paar jaar in de tweede klas se en één seizoen in de eerste klasse speelde. „Maar daar la gen we zo weer uit." Het Zeeuws topscorersklassement ziet er als volgt uit: foto Dirk-Jan Gjeltema 1. Dennis de Nooijer (RCS) en Jan Vyane (HVV'24) beiden 11 doelpun ten, 3. Gert-Jan Tierie (SKNWK) en Erik de Rechter (Hoofdplaat) beiden 10, 5. Arjan Koopmans (SSV'65), Arjen Oostdijk (Temeu- zense Boys), Mathijs Hage (Zierik zee), Dennis Buijs (Steen), Patrick Vinke en Kevin Schot (beiden Axel) allen 9, 11. Peter Willemse (Bruse Boys), Frank Allaart (Serooskerke), Alex Meijer (Spui) en Bart Felius (Walcheren) allen 8, 15. Pieter van Liere en Gerben Menheere (beiden Heinkenszand), Mervin Niemantsverdriet Vlissin- gen), Thomas Leegwater (Clinge), Dave de Booij (Hulsterloo), Evert van den Berg (HVV'24) en Erik de Groene (Luctor'88) allen 7. Tilburg. Warandeloop Meisjes B (2800 meter): 16. Aniek Aper (RKHAV) 10.17. Jongens C (2800): 9. Niek den Exter (Scheldesport) 9.26, 27. Job de Brouwer (RKHAV) 10.43. Zoetermeer. Topperbloemloop, 15 kilometer. Mannen: 14. Wim van Sparrentak (Dynamiea) 57.52. H40: 13. Marius Besuyen (Dynamica) 57.52, 15. Hans de Nooyer (Middelburg) 59.23. H50: 3. Wim Besuyen (Dynamica) 54.40. H55: 1. Eddie Smit (Delta Sport) 55.49, Vrouwen. D50: 6. Greetje Smit (Delta Sport) 1.11.10. Paardensport Heikenszand. Dressuur PSV All round. Paarden Z1: 1. Marcelle de Kam, Play Boy (Oranjezon) 184; 2. Am ber van de Parel, Nadruta (Z-Bev.) 180; 3. Sandra Beekman, Captain Jack (Z-Bev.) 180. M2: 1. Mieke Evertse, Tya- ra (Oranjezon) 171; 2 Iris Schunselaar, Ruby's Tequila (Sé-Ros) 151; 3. Nel de Groene Norwald (Sé-Ros) 145. M1: 1. Marcelle de Kam, Peplay, 162; 2. Talitha de Jonge, Auke (N-Bev.) 161; 3. Mara Klaver, Special Lady Z (Weelr.) 152. L2: 1. Chantal Overbeek, lbouche (Oranje zon) 171; 2. Mieke Evertse, Utach, 171; 3. Agnes Bimmel, Jeltske (Sé-Ros) 170. L1: 1. Gonneke Schamhart, Noud (All round) 171; 2. Linda Hansen, Djessy (All round) 162; 3. Karin Krijgsman, Nastia (Scheldestad) 162. Pony's Z1 cat DE: 1. Maxime Osse, Easy Dancer (Weelr.) 196. M cat. DE: 1. Monique van 't Westeinde, Pablo (Weelr.) 167. Ml cat. C: 1. Michelle Eversdijk, Radja (Paardebloem) 143. L1/L2 cat. DE: 1. Marina de Vos, Moolight (Weelr.) 157. L2 cat. BC: 1. Na thalie van der Endt, Ivanhoe (Weelr.) 159. Koudekerke. Dressuur PSV De Zwaanhoek. Paarden M1: 1. Joanne- ke Wisse, Asdullah (Gouwe Reyers) 149; 2. Vivian Wolf, Habanera (Schelde stad) 143. Tweede proef: 1. Vivian Wolf, Habanera A, 155; 2. Joanneke Wis se, Asdullah, 141. L2: 1. Hella van der Horst, Uriëlle (Scheldestad) 160; 2. Jo- rinda de Vries, Imalia (Sé-Ros) 147. Tweede proef: 1. Jorinda de Vries, Imalia, 153; 2. Hella van der Horst, Uriëlle, 149. L1: 1. Elizabeth Roelse, Tammy (Vroonr.) 160; 2. Karin de Loof, Quinto (Scheldestad) en Emmie Tol- hoek, Eron (Zwaanhoek) 159. Tweede proef: 1. Elizabeth Roelse, Tammy, 161; 2. Nienke Koeman, Nikita (Vroonr.) 157; 3. Karin Loof, Quinto, 151. Pony's M1 cat. DE: 1. Emma van der Kaaij, Steffie (Prinsenmolen) 146. Twee de proef: 1. Emma van der Kaaij, Stef fie, 133. L2. Cat. DE: 1Kristy Arendse, Pretty Woman (Weelr.) 161. Tweede proef: 1. Kristy Arendse, Pretty Wo man, 156. L1 cat. DE: 1. Irene Wielema- ker, Floyd (Zwaanhoek) 154. Tweede proef: 1Ramona Acda, Amber (Zwaan hoek) 160. L1/L2 cat. AB: 1. Marcia Minderhoud, Lady (Gouwe Reyers) 156. Tweede proef: 1. Marcia Minderhoud, Lady, 158. Wolphaartsdijk Wip 1;1e hoofdvogel: C. Boonman (Vrije Schutters), 2e hoofdvogel: P. Os- sewaarde (Doel naar Hoger), 1e zijvo gel: B.v. Ham (Jac.v.Beieren), 2e zijvo gel: B. Vermeulen (Zorgvlied), 3e zijvo gel: B. Vermeulen (Zorgvlied), 4e zijvo gel: B. Vermeulen (Zorgvlied), 1e kal: Chr, Hamelink (Soranus), 2e kal: Sof. Ha melink (Soranus), 3e kal: H. Tax (Doel naar Hoger), 4e kal: B. Vermeulen (Zorg vlied). Wip 2: 1e hoofdvogel: C. Jeremiasse (Zorgvlied), 2e hoofdvogel: R. Klippel (Doel naar Hoger), 1e zijvogel: C. Boon man (Vrije Schutters), 2e zijvogel: P. Na- gelkerke (Vrije Schutters), 3e zijvogel: R. Klippel (Doel naar Hoger) 4e zijvogel: C. Jeremiasse (Zorgvlied) 1e kal: R. Kop- mels (Doel naar Hoger), 2e kal: A. Dek ker (Doel naar Hoger). Edele Handboog Oudelande Wip 1: 1e hoofdvogel: H. Groos (Dia na), 2e hoofdvogel: H. Franse Mie Teil), 1e zijvogel: C. Boonman fit Schutters), 2e zijvogel: K. v. WH lem Teil), 3e zijvogel: R. Bouw (st.Sebastiaan), 4e zijvogel: H F» (Willem Teil), 1e kal: B v. GoedegS re (Jac.v.Beieren), 2e kal: W. Rang (Edele Handboog), 3e kal: R. Bouw (st.Sebastiaan), Meeste kleine «5 J. Vermeule (Edele Handboogl.vliij de vogel: J. Vermeule (Edele fe boog), B. de Jonge (Spes Nostra). Wip 2: 1e hoofdvogel: A. DekkeiB naar Hoger), 2e hoofdvogel: J.vS'; bergen (Willem Teil), 1e zljvojet'l lersel (Willem Teil), 2e zijvogel:Pi bart (Willem Teil), 3e zijvogel:M.; se (Edele Handboog), 4e zijvogelJ rinck (Diana), 1e kal: H. Koens (Ze! dia), 2e kal: B. Bos (st. Sebasfe Meeste kleine vogels: J.Wouterss toria). Lucky Day. 2-14-19-21-25-31-41-54-57-60-6I-5Ü 69-71-72-73-76-77-78. (onder voorbehoud) Shanghai. Masters Cup. Goc groep: Gaudio Arg/7)-Puerta (Ai 7-5, Davidenko (Rus/5)-Agassi M 6-4 6-2. Los Angeles. WTA Tour Champ: hip. Finale: Mauresmo (FraMI-Pi (Fra/5) 5-7 7-6(3) 6-4. Mannen. Tweede klasse: SVHü meeuwen 3-1; EZPC-de Meer 11-2G yade-De Schelde 8-6; Warande! 3-5; Njord-SWNZ 12-2; Wiekslag-Ka glana 9-5. District. Eerste kl» Stormvogel-SBC2000 5-8; StW gel-Hellasglana 2 14-8. Tweede klasse: Stormvogel 24 ben 9-8. Derde klasse: Gorgo-Bruinvs Mannenjeugd: De Schelde-DBD: Vrouwen. Eerste klasse: Naytd: Schelde 8-4. BEEK EN DONK - Tessm Westende uit Vlissingen is dens een judotoernooi in E en Donk eerste geworden br meisjes tot 15 jaar. De twaalfjarige judoka Sport Instituut De Korte tot aan de finale in de klasse 44 kilogram haar voudig. In de finale kreeg®! serieuze tegenstand van w van Glabbeeck. Maar oor Limburgse bleek uitew niet opgewassen Zeeuwse geweld en wege de partij na e met een lage schoudert op haar rug. Robbin van de Bor l-r- Geelhoed) behaalde het bij de jongens tot 15 jaarW kilogram. Clubgenoten I» Mulder (-10 tot 34 küojm Kiara Mulder (-8 tot 21^ gram) uit Oost-Souburg® nen eveneens zilver. Sw® berdink (tot 46 kilogra®. Vlissingen werd bij de J01^ tot 12 jaar derde voordes?-' school uit Oost-Souburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 18