Zorgen om Oranjeplein Souburg PZC Glucon Combi PZC LPV-fractie pleit voo tweerichtingsverkeei op Ruyterboulevard Goes begint met tweede fase baggerplan S,"™"?=6 •Garagedeuren Soepele gewrichten en gezond kraakbeen! Beloofde opknapbeurt laat lang op zich wachten Laarzentocht kinderboerderij Bingomiddag Anbo houdt kerstmiddag in Oost-Souburg Mini-beurs over bewaken en conserveren collecties BEZOEK ONZE SHOWROOM AMBIANCE iei. uioo - oi« w zonwering www.ambiance-zonwering.nl IN VLISSINGEN ZOEKT DE PZC MIDDAGBEZORGERS! Norma 2e matras voor de halve prijs. Word wensvervullej dinsdag 15 november 2005 door Wendy van den Hurk OOST-SOUBURG - Met haar fi nanciële perikelen heeft de ge meente Vlissingen wel wat an ders aan haar hoofd dan de reno vatie van het Oranjeplein. Dat denken Souburgers en zeggen de Partij Souburg Ritthem en het Oost-Souburgse dorpsplat form. „Er gebeurt van alles aan projec ten in de stad. Dat geld moet er gens vandaan komen", zegt M. Walraven van de Partij Souburg Ritthem. „Maar er is nog zoveel anders te doen in de gemeente. Wij hopen niet dat de renovatie van het Oranjeplein wordt verge ten. Dat kunnen ze niet maken. Het ligt zo gevoelig." Voor het plein is allang een ver nieuwing beloofd. Eigenlijk zou dat al in de jaren tachtig gebeu ren, maar toen werd het geld ge bruikt voor de Vlissingse winkel straten. Vorig jaar beloofde wet houder P. van der Maden dat de renovatie in 2006 een feit is. Dorpshart Maar dat ziet M. Walraven niet zo snel gebeuren. „Er bestaan niet direct aanwijzingen voor, MIDDELBURG - Kinderboerde rij De Klepperhoeve in Middel burg houdt woensdag 23 novem ber een speurtocht voor kinde ren van vier tot acht jaar. Door de speurtocht maken ze kennis met allerlei dieren die op de kinderboerderij leven. Het laarzenpad, zoals de speurtocht heet, duurt van 13.30 tot 15.30 VLISSINGEN - De stichting Ma joraat houdt zondag een bingo- middag" in het wijkcentrum aan de Van Hogendorpweg 58a in Vlissingen. Die begint om 13.30 maar ik houd mijn hart ervoor vast. Voorzover wij weten is er nog geen geld voor vrijgemaakt. Terwijl het plein echt nodig ver nieuwd moet worden. De weg is in slechte staat. Bovendien heeft Souburg een dorpshart nodig. Er is nu geen plek waar mensen samen kunnen komen." De partij is nog niet in gesprek met de gemeente. De klankbord groep is dat wel. Van het Sou- burgse dorpsplatform vergadert voorzitter P. Steketee geregeld met een adviescommissie van de gemeente. „Wat de voorbereidin gen betreft liggen we op sche ma. Ik ga er nog steeds vanuit dat het Oranjeplein in 2006 gere noveerd wordt." Toch kan Steketee zich vinden in de bezorgdheid van de Partij Souburg Ritthem. „Ook wij heb ben het gevoel dat het Oranje plein een beetje naar de achter grond verdwijnt. Er moet toch aardig wat geld gevonden wor den. Wel is de herinrichting van het Arsenaalplein en. de Zeil- markt naar achteren geschoven. Dat schijnt te maken te hebben met het Oranjeplein." Klopt, zegt gemeentevoorlichter R. de Witte. „Dat is expres ge daan om het Oranjeplein ruimte te geven. Dat hebben we zeker niet vergeten. De partijen hoe ven niet bang te zijn. De herin richting staat nog altijd gepland voor 2006, maar wel aan het eind van het jaar. De uitvoering loopt door tot in 2007." OOST-SOUBURG - De Anbo houdt vrijdag 16 december een kerstmiddag in De Kwikstraat in Oost-Souburg. Ouderen kunnen vanaf 14.15 uur aanschuiven voor een bingo, een muziekje en een kerstdiner- ill warm en koud buffet. Deelname moet voor 30 novem ber bij de bond worden opgege ven. doorWillem van Dam GOES - In Goes-Zuid. Wol- phaartsdijk en Oud-Sabbinge wordt de komende maanden flink gebaggerd. De gemeente Goes en het waterschap Zeeuw se Eilanden zijn begonnen met de uitvoering van de tweede fa se van een omvangrijk bagger- plan, dat eind 2008 geheel moet zijn afgerond. Ongeveer een jaar geleden be gonnen gemeente en waterschap met de aanpak van het. eerste deel van het gezamenlijke bag- gerplan. Die eerste fase omvatte bagger- werkzaamheden in sloten en vij vers in 's-Heer Arendskerke, 's-Heer Hendrikskinderen, Ein- dewege, de Goese Polder en Goes-Oost. Volgens de huidige planning komen eind volgend jaar Kloetinge en Goes-Zuid- oost aan bod. Het daarop volgen de jaar zijn Kattendijke, de Noordhoek en de Poel aan de beurt. Sloten en vijvers die re centelijk (vanaf 2000) werden uitgebaggerd, zijn niet in het plan opgenomen. De Grote Wa terleiding Goes-Zuid zal in 2007 wel worden meegenomen. De totale hoeveelheid te verwij deren baggerspecie is berekend op ruim 100.000 kubieke meter; ongeveer vijfduizend vrachtwa gens. De bagger wordt afge voerd naar een (tijdelijk) bagger- depot aan de Schottersweg in Goes-Zuid. Het ligt in de bedoe ling het depot eind 2008 te ont mantelen. Het merendeel van de specie (zo'n 90 procent) kan worden ge bruikt voor dijkversterkingen en bij de aanleg van geluidswal len en parken. Ongeveer tien procent van de bagger is derma te vervuild dat ze moet worden afgevoerd naar een permanente stortplaats. Tot voor kort baggerde de ge meente sloten en vijvers om de twaalf jaar en deed het water schap dat om de acht jaar. Om optimaal te kunnen profiteren van subsidiemogelijkheden en om zo snel mogelijk achterstal lig onderhoud te kunnen uitvoe ren, stopten de gemeente en het waterschap hun onderhoudscy- clus in vier jaar. Oevers In het kader van de werkzaam heden worden op tal van plaat sen natuurvriendelijke oevers aangelegd. De totale kosten van het project bedragen 3,4 miljoen euro. De gemeente en het water schap krijgen hiervoor van het Rijk een susbidie van 1,1 mil joen euro. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De Boulevard de Ruyter in Vlissingen is niet meer vanaf het Bellamypark te bereiken en dat is een verkeerde beslissing. Dat kaart Vlissinger G. van Marion aan, steunfractie- raadslid van de Lokale Partij Vlissingen. Nadat de Koningsweg over het voormalige Scheldeterrein ge opend was, vond de gemeente het niet meer nodig om de boule vard open te houden voor twee richtingen. Er zouden voldoen de mogelijkheden zijn om het centrum te kunnen verlaten en te bereiken. „Maar dat is niet waar", zegt Van Marion. „Er zijn vaak opstoppingen door werkzaamheden aan de Spui straat. Tientallen mensen nege- ren nu toch het eenrichtingsver- bod omdat de verandering on duidelijk is aangegeven en om dat het nog steeds druk is." Van Marion merkt op dat K veiliger is om de Ruyter weer in twee open te stellen. „Want over een paar ma^ moet de noodbrug over de Sr straat weggehaald worden wordt de rir1 de Spuistraat. Dan ligt de Sp| straat weer open en roagdebo levard weer in twee richting gebruikt worden. Vlissingen!, ten niet meer waar ze aan u zijn." Wethouder P. van der \h{ laat weten dat de riolenir werkzaamheden pas vole jaar worden uitgevoerd. kan nog twee of drie maacc duren. De gemeente vindt! veiliger als op de boulevard* richtingsverkeer is. Met dei woners van de boulevard; Van der Maden de afsprat maakt hebben om over te op eenrichtingsverkeeréodn Koningsweg zijn. Als de gemeente Goes en waterschap Zeeuwse Eilanden over ruim twee jaar klaar zijn met hun baggerwerk, is er naar schatting 100.000 kubieke meter slib verwijderd. foto Dirk-Jan Gjeltema door Melita Lanting ZIERIKZEE - Collectiebeheer is een van de belangrijkste ta ken van een museum. En om een collectie goed te beheren is veel kennis (en geld) nodig. Reden voor Stichting Cultureel Erf goed Zeeland (SCEZ) om een mi ni-beurs te organiseren voor al le Zeeuwse musea. „Deskundigheidsbevordering is belangrijk. De musea draaien voor 80 tot 90 procent op vrijwil ligers, die zie je niet zo snel op een landelijke beurs", legt L. Adriaanse van SCEZ uit. „Dat is de reden dat wij een paar be drijven hebben uitgenodigd om hierheen te komen." De onderne mers die zich in het stadhuismu seum in Zierikzee presenteren zijn zeer divers. Zo is er een be drijf dat gespecialiseerd is in het restaureren van documenten en boeken die nat zijn gewon) bij een brand, of hebben lig schimmelen in de kelder. Eens der bedrijf verkoopt f beschermen tegen st licht en tevens inbraakweii zijn. Ook meubelrestaural® Schelling uit Kamperland si; op de beurs. Hij heeft een sic tje meegebracht uit 1790 „1| nog" de originele, handgewei singels en originele pa ren bekleding." Die l trekt de aandacht van eencè gatie van Museum de Sctfl Huizen in Veere. „Echt paari haar, prachtig". Dat wil üj graag hebben op ons a ment." Ondernemer P. vanI nen prijst speciale dozen aai allerlei soorten en formal! „Voor het opbergen van p; botten of droogbloemen",! hij uit. Plij vertelt dat Natut in Leiden tot zijn klanten; hoort. „Vandaar die botten: Teba Nationaal Laban Livingstoneweg 8 Schelde R 4462 GL Goes 4691 RW Tel. 0113-222 231 Tel. 0166- Laban Rolluiken Tel. 0166-602 823 Zonwering ZONWERING Kijk voor meer informatie over onze openingstijden op onze website Voor veerkrachtige en soepel functionerende gewrichten is het belangrijk dat uw lichaam kraakbeen aanmaakt tussen de gewrichten. Glucosamine en chondroitine zijn hiervoor belangrijke bouwstoffen, die de aanmaak van de kraakbeen cellen ondersteunen. Glucon Combi® bevat deze stoffen en vormt daarmee een aanvulling op uw lichaamseigen productie, die vooral tijdens het ouder worden kan veran deren. De vitaliteit van gewrichten en spieren wordt hierdoor behouden! De sterke combinatie van een hoge dagdosering glucosamine en chondroitine! Ef Ef Voor het behoud van soepele gewrichten en spieren Voor de opbouw van kraakbeen Ef Voor smering van de gewrichten Ef Bevat een hoge dagdosering glucosamine (1500 mg.) en chondroitine (500 mg.) Ef Met toegevoegde vitaminen en mineralen www.gluconcombi.nl i Bij aankoop van i verpakking Glucon Combi 6o tabletten 34,50) ontvangt u 1 verpakking Glucon Combi 30 tabletten Uw voordeel: 17,95 Lekker in mijn vel met Glucon Combi! Middelburg: Drogisterij De Rode Pilaren, Lange Delft 121 Vlissingen: Drogisterij De Rode Pilaren, Walstraat 91 Geld verdienen en de hele dag nog voor je hebben? Word middagbezorger van de PZC. Een goede bijbaan voor jong en oud! De PZC is op zoek naar enthousiaste, positief ingestelde mannen, vrouwen, jongeren (vanaf 15 jaar) die ervoor willen zorgen dat de middagkranten bij de abonnees bezorgd worden. Momenteel zijn er nog enkele wijken in uw buurt vrij. Goede verdiensten en aantrekkelijke voorwaarden! Naast lichaamsbeweging en een vaste vergoeding zijn er veel extra's Interesse? Bel gratis de afdeling Binnendienst Distributie 0800 - 023 51 11 of kijk op www.deleukstebijbaan.nl het alfabet van Zeeland Bekijk collectie en verkooppunten unicefip op www.unicefshop.nl KINDEREN EERST of bel 070 333 93 00 (tijdens kantooruren) Norma Pocketveringmatras Magnifique Accent Basic Minipocket Basic Ontspannen slapen en fit ontwaken met de Noma matrassen. Een kwaliteitsproduct van de Nederiandst topfabrikant Norma. De speciale kern met honderden veren volgt perfect uw lichaamsvorm. Norma matrassen ventileren optimaal en zijn geschikt voor verstelbare matrasdragers. Profiteer van ons normo zeer comfortabele aanbod. MINDERHOUD MEUBEL WESTKAPELLE, Zuidstraat 116, tel. 0118-57121! Geopend ma. t/m vr. 9-12 13-18 uur Zaterdag 9-16.30 uur www.minderhoudwonen.nl 4 en meld je aan als donateur Het leven verandert als je kit\d levensbgdreigènd ffek»1 het vervullen van de liefstè wens probeert de Doe Een StichtingKinderen even te laten vergéfen dat ze ziek zf Wilt u ons financieel helpen? Dat kan. Word wensverv. kijk op www.doeeenwens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 16