EQBELISOL Fiscus pakt BPM-constructie aan Rolstoelfirma's misbruiken patiëntenforums internet A PZC lil! Sleephopperzuiger voor kust Zoutelande WINNAARS Fracties doen nieuw voorstel referendum Autobezitters strijken duizenden euro 's belastingvoordeel op Terroriste vast Gezin uit Zeist terecht COLLECTIE postkantoor brund a af i -1 m iiZJ 1 w Massale evacuatie na explosies China Bill Clinton eert Yitzak Rabin Kinderfestival blijft populair Oranje gevloerd door Italië AW"" Schaatsrecords Hedrick en Klassen nrmss'issssso" Nobolwog 2124 Goes (nnnst McDonalds), ma - vr open 10.00 -17.30, za 10.00 - 16,00 uur SPECIALIST IN KOZIJNEN, RAMEN EN BUITENDEUREN Lat op onza BELISOL-BLAUW ACTIE zie www.belisolgoes.nl DEN HAAG - De fiscus komt in actie tegen een truc waardoor autobezitters tot tienduizenden euro's belas tingvoordeel opstrijken. De Belastingdienst dreigt ieder een die er aan meedoet met een forse naheffing. De constructie draait om de BTW en de BPM, de aanschaf- belasting op nieuwe auto's. Wan neer een klant een nieuwe auto 1 koopt, wordt het voertuig direct 1 naar Luxemburg geëxporteerd, waar het een Luxemburgs ken- jen krijgt. Zodoende hoeft er cen BPM en BTW over cle auto e worden betaald, wat bij dure wagens tot tienduizenden euro's ioordeel op kan leveren. Via een aixemburgs bedrijf huurt de au- omobilist het voertuig vervol gens weer terug. In Nederland is het niet toege staan in een auto te rijden waarvoor geen BPM is betaald. Ook mogen Nederlanders in n land maar een beperkte met een buitenlands ken teken rondrijden. De essentie van de truc is echter dat de auto d wordt en daardoor nder het vrije verkeer van goederen en diensten in de EU woordvoerder van de Belasting dienst. De rechter in Den Bosch, waar de zaak speelt, heeft in middels het Europees Plof om advies gevraagd. Wanneer het Hof daarmee komt is nog niet duidelijk. In de tussentijd waarschuwt de fiscus iedereen die aan de constructie wil mee doen. „Als we de zaak winnen, krijgen alle mensen die op deze manier de belasting hebben omzeild een naheffing." Ook als de fiscus de zaak verliest zal het plezier van de automobilist van korte duur zijn. „We zijn druk bezig passen de maatregelen voor te bereiden voor het geval we de zaak verlie zen. Dan zal het gat in de wet snel gedicht zijn", aldus de woordvoerder. PvdA-Tweede Kamerlid Crone wil dat er zo snel mogelijk een eind komt aan de truc. Hij vindt het onverteerbaar dat bezitters van doorsnee auto's opdraaien voor de belastingontduiking door bezitters van vooral dure wagens. GPD [oen de fiscus de constructie on ontdekte is onmiddellijk ictie ondernomen. „We hebben en automobilist een naheffing voor de BPM opgelegd en daar is die persoon een rechtszaak over begonnen", aldus een )ok slagboom bij Zeelandbrug leidt eigen leven 5IERIKZEE - Door een compu terstoring gingen zaterdag avond plotseling de slagbomen omlaag bij het beweegbare ge deelte van de Zeelandbrug. Een 21-jarige automobiliste uit lapelle aan den IJssel die uit de ichting van Goes kwam en rich ting Zierikzee reed kon de bo men niet meer ontwijken. Zowel het voertuig als de slagboom |iep schade op. irwerd meteen een nieuwe slag-' loom gemonteerd. De politie werd ingeschakeld en zorgde dat het verkeer kon passeren. Vorige maand waren de slagbo nen bij de Westerscheldetunnel ook al van slag: motorrijders borstelden met bomen die niet op tijd naar boven of te snel weer naar beneden gingen. iMMAN Een vrouw die zich woensdag poogde op te blazen in Amman is opgepakt. Dat zei gisteren de Jordaanse koning Abdullah. Drie anderen slaag den er wel in zich op te blazen. Bi] die aanslagen vielen 57 do den. De opgepakte vrouw is fa milie van een medewerker van Al Zarqawi, leider van Al Qae- da in Irak. Haar man was een van de zelfmoordenaars. ANP ZOUTELANDE - Een sleephopperzuiger spuit zand vlak voor de kust bij Zoutelan de. Rijkswaterstaat neemt een proef met zandsuppletie onder water. Dat moet er voor zorgen dat de kust wat geleidelijker afloopt. Gevreesd wordt dat anders de steile onderwateroever van het Oostgat oprukt naar de duinen. Twee sleephopperzuigers zijn nog tot half december voor de Walcherse kust aan het werk. foto Roland de Jong UTRECHT - Het vermiste gezin uit Zeist is terecht. Dat maakte de politie Utrecht gisteren bekend. De Duitse politie vond de vader, moeder en vier doch ters gisteren in een huurau to bij München. Het gezin was in augustus verdwe nen nadat de rijschool van de vader failliet was ge gaan. Allen maken het goed. De vader is aangehou den op verdenking van oplichting en poging tot brandstichting. De moeder en dochters zijn opgevan gen in een tehuis. ANP door Saskia Wijdoogen DEN HAAG - Leveranciers van rolstoelen en matrassen maken misbruik van patiëntenforums op internet om hun eigen artike len te slijten. De Vereniging Spierziekten Nederland (VSN) traceerde de afgelopen maan den drie keer een bedrijf dat via het forum van de vereniging on der valse naam producten pro beerde te slijten. De verkopers gaan gehaaid te werk. Via onder meer het open bare forum van de VSN, het Myocafé, beginnen ze zelf een nieuw onderwerp. Ze doen zich voor als patiënt en vragen ande ren om ervaringen met een be paalde matras of rolstoel. Daar na schrijven ze zelf, onder ande re namen, zeer enthousiaste reacties. Als andere bezoekers zich negatief uitlaten over het product, worden die door de nep-patiënten 'neergesabeld', zegt een woordvoerder van de VSN. Advertentie o.a. verkrijgbaar bij Prijs 7,50 j Voof abonnees: Uw postcode: Uw huisnummer: Deze bon ingevuld inleveren bij bovenstaande verkooppunten. U ontvangt 2,55 korting op een boek uit de Winnaars Collectie www.winnaarscollectie.nl het alfabet van Zeeland I - JILIN - Meer dan 10.000 mensen zijn gisteren geë vacueerd na een reeks explosies in een chemische fabriek in Jilin in het noordoosten van China. Er vielen volgens Chinese staatsmedia zeker zeventig gewonden, zes mensen worden nog vermist. Angst voor nog meer explosies en mogelijk ver giftigingsgevaar maakten de massale evacuatie noodzakelijk. De oorzaak van de ontploffingen is nog niet bekend. foto RTR De Amerikaanse oud president Clinton was de voornaamste buiten landse gast bij herden king van de moord op de Israëlische premier Yit zak Rabin. Het eerbetoon trok E! veel publiek. Het Vara-songfestival Kin deren-voor-kinderen blijft populair. In De Mythe in Goes werd gisteren de Zeeuwse finale gehouden. Twaalf kinderen zongen mee om een plaatsje in de landelijke fina le te bemach- "li tigen. Aan de ongeslagen reeks van het Nederlands elftal kwam zaterdagavond een einde. Oranje verloor in de Arena de vriendschappelij ke interland te gen Italië met 3-1. CALGARY - De Amerikaanse schaatser Chad Hedrick en de Canadese Cindy Klassen hebben op de Olympic Oval in Calgary twee nieuwe wereldtijden gereden. Chad Hed rick reed de vijfduizend meter in 6.09,68. Cindy Klassen zette het schaatsrecord op de drie kilometer scherper. Ze reed de afstand in f'7', 3.55,75. I *3 Varia: 2; Binnenland: 3; Gezond: 4; Buitenland: 5; Radio Televisie: 7; Zeeland: 9, 11, 13 en 15; Sport: 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 en 26. De vereniging kwam de bedrij ven een half jaar geleden op het spoor, toen er ineens vaak over bepaalde producten werd ge sproken. De VSN-woordvoer- der: „Het gebeurde zo veel dat het ging opvallen. Toen we inter netadressen van de afzenders gingen vergelijken, bleek het tel kens om dezelfde mensen te gaan, die steeds onder een ande re naam op hun eigen bericht reageerden. Het liep de spuiga ten uit." Het is de VSN niet duidelijk of deze manier van reclame ook ef fect heeft. „Wij kunnen bok niet achterhalen of er inderdaad mensen zijn die hierdoor gedu peerd zijn. Maar het is duidelijk dat patiënten ons forum gebrui ken om te praten over produc ten en zo hun keuze te bepalen. Zo'n discussie draagt dus zeker bij tot het nemen van een beslis sing. Dat maakt dit ook zo'n ver werpelijke vorm van infiltratie. Het getuigt van minachting voor de patiënten." De VSN heeft inmiddels gecon stateerd dat in elk geval ook op het forum van het Reumafonds verkopers actief zijn. De Raad voor chronisch zieken en gehan dicapten maakt zich eveneens zorgen over de wolven in schaapskleren op de webforums van patiëntenverenigingen. Een woordvoerder: „Het is een zeer ernstige vorm van infiltratie, vooral omdat het om een kwets bare groep gaat. Juist voor men sen die nog niet zo bekend zijn met hun ziekte speelt contact met ervaren lotgenoten een be langrijke rol. Het is dus erg kwa lijk als dat verkopers blijken te zijn." GPD door Peet Vogels DEN HAAG - Burgers moeten de mogelijkheid krijgen via een referendum hun mening over nieuwe wetten te geven. Groen- Links, D66 en de PvdA komen deze week met een initiatiefwet om dat mogelijk te maken. Een referendum mag wat hen betreft niet gaan over het Koninklijk Huis en de belastingen. De indieners kiezen bewust voor een raadgevend referen dum. Dat betekent dat de uit slag van de volksraadpleging niet bindend is. Kabinet en Ka mer kunnen de uitslag naast zich neer leggen. Voor een raad gevend referendum is het niet nodig de Grondwet aan te pas sen. Dat betekent dat het inita- tiefwetsontwerp nog in deze ka binetsperiode tot wet kan wor den verheven. Als een groep kiezers een refe rendum wil, moeten ze 300.000 handtekeningen ophalen. Ver volgens moet een onafhankelij ke commissie zich buigen over de vraagstelling, het voorlich tingsmateriaal en het budget. De drie partijen willen met hun initiatief wat vaart maken rond om het referendum. In mei 1999 sneuvelde de invoering van een correctief referendum (waarvan cle uitslag bindend is) in de Eer ste Kamer. Tijdens de 'Nacht van Wiegel' stemde VVD-sena- tor Hans Wiegel tegen de invoe ring, waardoor het voorstel nipt werd verworpen. Sinds die tijd doet D66 verwoe de pogingen de volksraadple ging opnieuw op de agenda te krijgen. Het kabinet besloot on langs te gaan werken aan een wetsvoorstel voor een correctief referendum. Er is echter weinig kans dat dat er nog deze regeer periode komt. Vandaar dat D66, GroenLinks en de PvdA nu maar met een lichte variant van het referendum komen. GPD Advertentie O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geel daarbij éénmalig toestemming voor rekeningnummei Ik heb de laatste zes maanden geen proefabonnement gehad. O Noteert tt mij voor een vast abonnement De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso 20.55). O per kwartaal met automatische incasso 59.75). D per jaar met automatische incasso 229.20) (posilbanktekeningnummet Handtekening; PZC bv gaat zorgvuldig or. et persoonsgegevens. Kijk op mnv.p2C;hl/abonneien. bel gratis 0800 - 023! 231 olsWur deze bon naar' PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713, 4400 WB Goes het alfabet van Zeeland mm mass»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1