PZC Middenstand boycot alle overleg Stormvloedkering Westerschelde noodzakelijk Over 48 uur zit u^?|j weer 365 dagen vast aan de ANWB. ZONDAG GEOPEND Brugman Commissarissen van Delta krijgen salaris verhouding Vertrouwenscrisis met politiek Hulst omwille van bezoekersmanagement Zorgen over grieppandemie Zulke witte slagroom heeft de bakker niet )oud voor nieuw QutCtjcudVjouif waardf DIGITALE foto's AFDRUKKEN VOOR EEN LAGE PRIJS va mmm ct per foto www.goedkopefotos.nl Rijontzegging en boete Pleidooi voor behoud postservice Gratis parkeren niet uitgebreid IOW& rJHÊKmÈÊmm Ondernemer Toetsen Redactie: 0113-315649 www.pac-i' n,ail:redactie@pzc.nl Postbus 314460 AA Goes advertentie-exploitatie: Cd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Sws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. zaterdag 12 november 2005 editie Zeeuws-Vlaanderen drvo Harold de Puysseleijr HULST - Ondernemersvereni ging Hulst Reynaertstad, brancheorganisatie MKB en de verzamelde horeca in Hulst heb ben besloten alle contacten met de gemeente tot na de gemeente raadsverkiezingen in maart op te schorten. Aanleiding is het besluit van de raad om uit het begrotingsover schot voor 2006 geen 20.00 euro structureel beschikbaar te stel len voor het werk van de stich ting Bezoekersmanagement Hulst. „Ons vertrouwen in de politiek is weg", zegt voorzitter T. Mat- iheeuws van Hulst Reynaert stad. „Op deze manier kan de po litiek niet met ondernemers om gaan. Het is werkelijk onbegrij pelijk dat alle 21 raadsleden het erover eens zijn dat de stichting Bezoekersmanagement goed werk doet, terwijl een meerder heid van de raad vervolgens wei gert daar twintigduizend euro voor beschikbaar te stellen. De gemeente Hulst hoeft vol gens hem niet te rekenen op in breng van de ondernemers in het reguliere politieoverleg, de adviescommissie economie, de stichting Bevordering Stadsont wikkeling en besprekingen over het Toeristisch Ontwikkelings plan. „We zeggen alle contacten met de politieke partijen op tot maart, en hopen dat er na de ver kiezingen een gemeentebestuur met meer bestuurskracht komt te zitten." Uit het amendement van CDA, Groot Hontenisse en Groot Hulst (dat door de meerderheid van die drie fracties is aangeno- SLUIS - De CDA-fractie in de gemeenteraad van Sluis maakt zich zorgen over de gevolgen van een eventuele grieppande mie. De regio West-Zeeuws- Vlaanderen is daarbij, volgens fractievoorzitter L. Flikweert, extra kwetsbaar door de sterk vergrijsde bevolking. Flikweert wil van het college van B en W weten of de verantwoordelijke instellingen kunnen worden aan gespoord tot een inhaalslag. Ze is ook benieuwd naar de oor zaakvan de achterstand. men) spreekt volgens de voor man van de ondernemersorgani satie 'bestuurlijk onvermogen'. Ultimatum De stichting Bezoekersmanage ment Hulst is zeer teleurgesteld in de gang van zaken tijdens de raadsvergadering. Het bestuur van de stichting kwam gisteren bijeen en besloot de gemeente een ultimatum te stellen. Bezoekersmanager M. de Bruijn zet haar werk voort, mits het col lege van burgemeester en wet houders voor 1 december toe zegt dat de benodigde 20.000 eu ro structureel op de begroting komen. De stichting heeft boven dien voor dinsdag een gesprek aangevraagd met het college om dit standpunt te verduidelijken. Wethouder P. Weemaes (recrea tie en toerisme) zei twee weken geleden bij de bespreking van de kwestie in de adviescommis sie middelen, dat het doek on middellijk zou vallen als de ge meenteraad het geld niet be schikbaar zou stellen. Gisteren liet de wethouder weten dat het zo'n vaart niet loopt. Weemaes gaat er vanuit dat er komende dinsdag in het college van burgemeester en wethou ders besproken wordt waar de twintig mille binnen de bestaan de begroting vandaan kan wor den gehaald. „Dat kan ik alleen niet beslis sen. Dat is een taak van het vol tallige college." pagina 13 raad Hulst houdt hand op de knip Lucette Hopmans probeert haar vogeltaarten te slijten. door Rob Paardekam GOES - De deuren van de Zeelandhallen in Goes waren gisteren nog maar net opengegaan, toen er al een lange rij stond. Een rij met heel veel vrouwen en een enkele man. Het was weer creatiefbeurs. Het thuis maken van kaarten, beschilderde dakpannen, sieraden, kerststukjes, sierkussens en wat al niet meer, is al jaren razend populair en dus trekt de beurs, die of- ,Geen enkele bakker bakt zo snel een taart als ik", grapt de Brabantse. ficieel Zeeland Creatief heet, elk jaar duizenden bezoe kers. Bij het kraampje van Lucette Hopmans van zorgboerde rij De Boerenzakdoek in Nispen is het druk. Hopmans vertelt over de 'nieuwe rage' die zij heeft geïntrodu ceerd: de vogeltaart. Ze neemt een rond stuk groene oa se en smeert dat in met een mengsel van plantaardig fri tuurvet en reuzel. Als het stuk oase is ingevet, gaat het zangzaad erop. Het begint steeds meer op een taart te lij- Ingenieur Boorsma legt uitgewerkte plannen woensdag voor aan provincie door Emile Calon GOES - Een stormvloedkering in de Westerschelde is voor de veiligheid van vooral Vlaande ren, maar ook Zeeuws-Vlaande ren onontkoombaar, meent inge nieur C. Boorsma uit Drachten. Zeker als de gigantische schade in ogenschouw wordt genomen die orkaan Katrina in New Or leans en omgeving veroorzaak te, mag volgens hem niet meer getwijfeld worden. komt woensdag naar Middelburg om de Statencom missie ecologie en water de plan nen voor een kering in de Wes terschelde uit te leggen. „In het belang van de veiligheid en na tuurlijkheid moet nu begonnen worden met de voorbereidingen van een studie naar een kering", zegt Boorsma. Een jaar geleden lanceerde de raadgevend ingenieur, samen met de Delftse hoogleraar water bouwkunde, H. Vrijling, het idee om tussen Ossenisse en Hoe- dekenskerke een vier kilometer lange stormvloedkering aan te leggen. Op verzoek van de Vlaamse dijk graaf E. Muysoms van de Polder van Willebroek heeft hij zijn plannen verder uitgewerkt. Hij heeft nu ook gekeken naar de aanleg van een kering bij Ooster weel, nabij Antwerpen, en Vlis- singen. De dijkgraaf stelt dat het mo menteel met de veiligheid langs de Schelde zeer slecht is gesteld. De kans op een overstroming in het Vlaamse gedeelte van het Scheldebekken is 1/70 per jaar. „Een ongekend hoog risico voor twee miljoen mensen." Hij stipt aan dat bij een overstroming van de Zeeschelde ook Zeeuws- Vlaanderen via de achterdeur wordt bedreigd. „Dan stromen delen van Zeeland onder omdat de Vlaamse Scheldedijken vol strekt onvoldoende versterkt zijn." Muysoms vreest dat er in Vlaanderen eerst een ramp moet gebeuren voor de politiek bereid is echte maatregelen te nemen. De dijkgraaf is het met Boorsma eens dat een stormvloedkering de enige goede oplossing is voor de problemen waarmee Neder land en Vlaanderen kampen in het stroomgebied van de (Wes ter) Schelde. Alleen zo'n investe ring maakt het naar zijn mening mogelijk grote delen van Zee land en Vlaanderen tegen over stromingen te beveiligen. Boorsma is ervan overtuigd dat de Antwerpse haven juist bij de aanleg van een stormvloedke ring is gebaat. „Het huidige geu lenstelsel blijft intact", stelt hij, „Want in de kering komen bre de, afsluitbare doorgangen voor zeeschepen én de vaarweg kan worden verdiept." Ook de na- (Advertentie) 0p 15 november verlengt de ANWB stilzwijgend uw lidmaatschap met een jaar. Stap daarom nü over en kies net als 170.000 anderen voor de 41% goedkopere pechdienst Route Mobiel. Meld u aan op www.routemobiel.nl of bel ons gratis: 0800-0504 Route Mobiel. Sneller en goedkoper bij pech onderweg. ROUTE MOBIEL door Maurits Sep MIDDELBURG - De commissa rissen van Delta moeten een sa larisverhoging krijgen van bijna 1700 euro per jaar. Het energie bedrijf stelt dat voor aan de aan deelhouders - provincie en ge meenten in Zeeland. Delta vindt dat de leden van de Raad van Commissarissen een vergoeding moeten krijgen die vergelijkbaar is met wat com missarissen van andere bedrij ven krijgen. Daarom moeten de aandeelhou ders zich in december uitspre ken over een salarisverhoging. De commissarissen krijgen vol gens het voorstel 1678 euro bru to per jaar extra, hun voorzitter (president-commissaris) 1684 eu ro. Het bedrijf meent al jaren dat de commissarissen worden on derbetaald. In 2003 is daarom voorgesteld de salarissen met 35 procent op te schroeven. Aanvankelijk had den de aandeelhouders daarmee ingestemd, maar daarop kwam zo veel kritiek, dat de salarisver hoging weer werd ingetrokken. Eerder dit jaar volgde een nieuw voorstel, maar ook dat (Advertentie) een oud sieraad achter in de linnenkast of iets nieuws dat bij je past? nu goudinruilaktie bij juwelier Postma, Dam 7 Zierikzee POWERED BY VERSCHOORE MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 45-jarige drankrijder uit Biervliet veroor deeld tot duizend euro boete en een jaar rijontzegging, waarvan vier maanden voorwaardelijk. De man botste op 15 augustus dit jaar in zijn woonplaats met zijn auto te gen een lantaarnpaal. Niet ver van zijn woning werd hij aangehouden. Uit de blaastest bleek dat de Biervliete- naar vier keer (885 microgram) zoveel alcohol had gedron ken als is toegestaan. EEDE - Het Sluise gemeenteraadslid W. Gijsel van WD/Gemeentebelangen vreest dat het post-servicepunt in zijn woonplaats Eede verdwijnt. „Uit goede bron heb ik vernomen dat de Spar-winkel in Eede begin volgend jaar zijn deuren sluit. Dat betekent dat het TPG-service- punt niet langer op deze locatie blijft gehandhaafd", schrijft hij aan het college van B en W. Gijsel heeft een op lossing bedacht. „De Hof van Eede is mogelijk alterna tief. Het bestuur van De Hof van Eede, waarvan ik zelf deel uitmaak, is bereid om hierover met het gemeentebe stuur en TPG van gedachten te wisselen." TERNEUZEN - Gratis parkeren in de Terneuzense bin nenstad wordt niet uitgebreid. Een meerderheid van de gemeenteraad ging donderdag niet akkoord met een mo tie van G. van den Berg-van Dijk (ChristenUnie) om gra tis parkeren ook toe te staan op de zaterdag voor de maan delijkse koopzondag. Volgens haar geven kooptoeristen vooral op zaterdag hun geld uit. Daarnaast stelt zij dat veel winkeliers niet mee kunnen doen aan koopzondag en ook klanten niet in de gelegenheid zijn om op zondag te winkelen. Tegenstanders van de motie wezen er op dat gratis parke ren op koopzondagen vooral is ingevoerd om van die da gen een groter succes te maken en om Terneuzen beter als koopcentrum in de markt te zetten. De drukte op zater dag is er volgens hen toch al. (Advertentie) (Advertentie) Zutphen, Gerritsenweg 10 Woonboulevard Eijerkamp, Telefoon 0575-517025 foto Willem Mieras ken. De toefjes slagroom - in dit geval weer het mengsel van frituurvet en reuzel - en een paar besjes maken het af. „Zulke mooie witte slagroom heeft de bakker niet, hè!" Hopmans deed het idee voor haar vogeltaarten op bij familie in Amerika. „Ik ga er nu al een tijdje mee langs beurzen in Nederland en België en het is een ge weldig succes." Zeeland Creatief gaat vandaag en morgen nog door. De beurs duurt steeds van 10.00 tot 18.00 uur. tuur in de Westerschelde hoeft volgens de ingenieur niet onder de aanleg van een kering te lij den, zoals in de Oosterschelde wel het geval is. „Een kering met vijfendertig a vijfenveertig openingen, met schuiven die af sluitbaar zijn, zorgt ervoor dat de getijdenwerking blijft be staan en het Verdronken Land van Saeftinghe bij een super- storm niet wordt overspoeld en vernield." sneuvelde, nu omdat de aandeel houders het te hoog vonden. De commissarissen zouden er zeven duizend euro bij krijgen en 21.000 euro per jaar gaan verdie nen; de president-commissaris zou zijn inkomen zien stijgen van 19.000 naar 29.000 euro. Delta heeft daarom nu een voor stel gedaan voor bijna 1700 euro per commissaris. Het dagelijks gemeentebestuur van Middel burg vindt dat acceptabel. Het college heeft er deze week mee ingestemd. Het college van Veere niet; dat blijft ook tegen deze verhoging. Veere vindt dat de commissarissen hetzelfde sa laris moeten houden en alleen een compensatie moeten krijgen voor de inflatie. Dat zou neerko men op ongeveer twee procent extra. De aandeelhouders van Delta vergaderen op 12 december in Middelburg. Dan komt ook de salarisverhoging aan bod. van 11.00 tot 17.00 uur KEUKENS s. BADKAMERS Voor meer informatie bel gratis 0800-0234560 of kijk op www.brugman.nl (Advertentie) cnor' I uw financiële zaken goed 3|jeilCll y triU geregeld voor 2006? l:,0?6>S3,22y7 zeeuwse almanak Hij kon er in dit digitale tijd perk niet langer meer aan ont komende Zeeuws-Vlaming die zijn brood verdient bij een Belgisch bedrijf. Hij moest nu eindelijk eens met een compu ter leren omgaan. Maar let op, zo tipte een vriend: in België maken ze ge bruik van toetsenborden met een andere indeling dan in Ne derland. Dus peuterde de Zeeuws-Vlaming op zijn werk eerst alle toetsen los van het bord, om ze vervol gens in de juiste volgorde te rug te plaatsen: A, B, C, D, E, F, G...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 69