Oudkerk had last van een stofje Het kan ook hier. PZC Ondergang suikersector nabij PZC Doel van Sarkozy is president worden V3C Gevallen wethouder wil harde garanties bij terugkeer voor PvdA te gast 12 november 1955 zaterdag 12 november 2005 door Marcel Wiegman De memoires van Rob Oud- kerk, tien jaar actief voor de PvdA in de Tweede Kamer en als wethouder in Amster dam, heten Geen weg terug. Be zoeken aan de tippelzone op de Amsterdamse Theemsweg kost ten hem uiteindelijk de kop. Opgelucht dat het boek af is? „Nee, ik vond het leuk om te doen. Mijn vrouw zei: als het niet lukt, flikker je het maar weg." Was het goede therapie? „Het scherpt de geest. De thera pie heb ik gewoon aan de psy chiater en mijzelf overgelaten. Als ik van me af had willen schrijven, was het een ander boek geworden. Kwaaier... Nee, dat is niet het goede woord." Het is met 425 pagina's wel dik geworden voor iemand die altijd alles op een A4'tje wil. „Het had nog veel erger kunnen zijn. Ik heb heel veel spijt van dingen die ik heb geschrapt." Het valt op dat u weinig schrijft over Heieen van Royen, die uw hoerenbezoek openbaarde. „Ik had niet meer over haar te melden. Het was een kutstreek. De rest is niet relevant." De conclusie van het boek: poli tiek Amsterdam hoeft zich niet meer zenuwachtig te maken. „Ze moeten zich buitengewoon zenuwachtig maken, want ik kom zeker terug. Alleen niet nu. Maar misschien wel bij de ver kiezingen voor de Tweede Ka mer in 2007. Ik sluit dat niet uit." Heeft u serieus overwogen mee te doen aan de gemeenteraads verkiezingen van maart? „Ik heb in de zomer peilingen la ten doen door Maurice de Hond. Ik zou met een eigen partij tus sen de tien en vijftien van de 45 zetels kunnen halen. Dan had ik als fractievoorzitter - dus niet als wethouder - willen kijken of ik vanuit de raad dingen kon veranderen. Maar - en dat is ook de portee van mijn boek - ik heb niet de illusie meer dat je van binnenuit het huis van Thor- becke zo kunt veranderen, dat niet meer de instituties maar de problemen van burgers centraal staan. Moet het van buiten. Ik vrees dat iemand als Peter R. de Vries buiten het systeem ook veel effectiever kan opereren dan daarbinnen. Krijgt hij straks twintig zetels. Mooi, maar wat dan?" U bent eigenlijk voor opheffing van de parlementaire democra tie. „Nou, nee, ik ben tegen de dicta tuur. Ik geloof sterk in gecontro leerde macht..." U zoekt het in internet. „Onderschat dat medium niet. Alles kun je er krijgen; auto's, huizen, je partner. Ik heb tallo ze gesprekken gevoerd met men sen uit de reiswereld, uit apothe kersorganisaties, uit de muziek - branche. Die zeiden allemaal: wij hebben onze marktstrategie moeten veranderen door druk van buitenaf. Waarom zou dat met de politiek niet kunnen? Zo kun je als burger ook macht uit oefenen." Maar het gaat allemaal wel luk ken voor juni 2007 en dan komt u met uw nieuwe beweging te rug in de Tweede Kamer? „Er is veel Sturm und Drang om instituties te dwingen hun werk wijze te veranderen. Het is een kwestie van lange adem, maar je moet blijven hopen. Ik be zwijk in ieder geval nu nog niet voor de verleiding weer mee te doen. Ik bezwijk überhaupt voor wat minder verleidingen." Wat is er eigenlijk mis gegaan tussen u en de PvdA? „Ik vond en vind dat ik nog steeds bij de PvdA hoor." Als de PvdA u had terugge vraagd had u de verleiding niet weerstaan. „Ik ben daar nu twijfelachtig over. Het is goed om een tijd weg te zijn uit de politiek. Niet Rob Oudkerk: „Ze moeten zich buitengewoon zenuwachtig maken, want ik kom zeker terug." foto Peter Elenbaas/ GPD om wat ik heb gedaan, maar in het algemeen. Het was ook al leen maar meer van hetzelfde ge worden." Of was het omdat niet hard ge noeg is geroepenRob, kom te rug? „Ik heb Ahmed Aboutaleb pas nog op Nova gezien. Nou heb ik wel eens een liefdesverklaring aan een meisje gegeven, maar dit sloeg alles. Het ligt genuan ceerd, zoals dat heet. De één, zo als Ahmed, is vóór mij, de ander tegen. Ik luister er niet meer naar. Ik ga met de nieuwe PvdA-voorzitter Michiel van Huiten een hapje eten en als er binnen de partij geen ruimte is om de vernieuwingsmissie van Felix Rottenberg nog een keer in te zetten, zeg ik mijn lidmaat schap op. Als die ruimte er wel is, ben ik honderd procent be schikbaar. Maar dan wil ik wel keiharde garanties." Vindt u niet dat u klinkt als een gefrustreerde politicus? „Totaal niet. De dingen zijn ge gaan zoals ze zijn gegaan. Dit was karaktermoord. Wegge stuurd worden door je eigen broertjes en zusjes blijft je hele leven pijn doen; je wordt er door je eigen familie gewoon uitge trapt: ga jij maar ergens anders wonen. Ik vond het onterecht, maar dat is geen nieuws. Het is nog steeds dikke vinger om hoog, maar echt boos ben ik ei genlijk maar op één iemand: Ruud Koole die negen maanden na dato de boel nog eens ging op poken. Die heeft echt een pro bleem." Wie neemt u uw val als wethou der het meest kwalijk: de poli tiek, de ambtenaren of de me dia? „Zo heb ik er nooit over nage dacht. Iedereen heeft zijn rol ge speeld. Dé politiek, dé ambtena ren, dé media bestaan niet. Als hoofdredacteur Folkert Jensma van NRC Handelsblad zegt dat hij geen tijd heeft om alle feiten rond Oudkerk te checken. Tja. Laat ik het zo zeggen: het kan beter. Wat ik toen niet door had, was dat ik aangetast was, ziek noem ik het zelfs. Ik heb een studie gemaakt van mijzelf en anderen die langdurig in de poli tiek hebben gezeten. Ik ben geen wetenschapper, maar mijn these is dat macht net als hevige emoties als agressie of libido een stofje vrijmaakt, waardoor je de controle over je hersenen min of meer kwijtraakt. Kijk naar mensen als Ad Melkert of Ruud Lubbers, die uiteindelijk ontspoorden. Kijk naar mij. Ik ga mijn stelling neurobiologisch laten onderzoeken, maar ik ge loof er sterk in, dat je zelfcorri gerend vermogen verliest als je te lang onder politieke druk staat." U zegt nu eigenlijk: ik heb wel gekke dingen gedaan, maar ik kon er niets aan doen want er zat een stofje in mijn hersenen. „Ik zeg niet dat je ontoereke ningsvatbaar bent." Dat zégt u wel. „Ik sta voor wat ik gedaan heb. Ik reed ondoordacht linksaf naar de Theemsweg in plaats van rechtsaf naar de stad. De spijt druipt er in het boek niet echt vanaf. „Ik heb spijt van hier tot Tokio om wat ik de mensen om mij heen en mijzelf heb aange daan." Draagt u schande met u mee? „Nee, al is het wel een ervaring die ik mijn ergste vijanden nog niet zou toewensen. Het was de afschuwelijkste tijd van mijn le ven. En het is allemaal mijn ei gen schuld, al zou ik natuurlijk best de schuld aan anderen wil len geven. De spijt ligt in wat ik mijn vrouw en kinderen heb aan gedaan. Dat maak je nooit meer goed. Dan kun je wel sorry zeg gen, maar..." Ze zou u uitlachen? „En terecht." GPD Geen weg terug door Rob Oud kerk (Prometheus, 19,95 euro) door Olivier van Beemen Elkaar napratend of niet: massaal zeggen de bewo ners van de Franse probleem wijken dat hun woede vooral is gericht tegen de minister van Binnenlandse Zaken Ni colas Sarkozy. Een man die in veler ogen maar één doel heeft: president van Frank rijk worden. 'Uitschot' noemde Nicolas Sarkozy (50) deze week op nieuw de relschoppers, die een gehandicapte vrouw in brand probeerden te steken. Hoewel vriend en vijand het erover eens zijn dat die woor den slechts olie op het vuur gooien, nam de minister van binnenlandse zaken er geen letter van terug. Sarkozy is in vele opzichten een buitenbeentje in de Fran se politiek. Hij ging niet naar de Ecole Nationale d'Admini stration, waar de meeste top politici vandaan komen, maar studeerde rechten en werd advocaat. Hij houdt niet van grote ideologische beto gen, maar van populistische oneliners. Hij is niet gekeerd tegen het liberale economi sche model van Groot-Brit- tannië en de VS, maar ziet daarin juist mogelijkheden voor Frankrijk. Beschermeling Net als veel relschoppers in de voorsteden is Sarkozy de zoon van een immigrant, uit Hongarije. Daar houdt de ver gelijking echter op: Sarkozy groeide op in het welvarende zeventiende arrondissement van Parijs en in Neuil- ly-sur-Seine, de rijkste voor stad. Aan het begin van zijn politieke carrière werd hij be schouwd als beschermeling van de huidige president Jac ques Chirac. Bij de presidents verkiezing van 1995 steunde Sarkozy echter een concur rent van Chirac. Hij had op het verkeerde paard gewed: Chirac won en Sarkozy raak te op een zijspoor. Zijn opval lende persoonlijkheid en mateloze ambitie leidden toe dat 'Sarko' in 1 toetrad tot de regering. Cfe rac gaf hem het lastige mint terie van Binnenlandse ken. In korte tijd maakte Se. kozy zich buitengewoon pop:, lair op het ministerie. grootste Franse kopzorg jj 2002 was de onveiligheid,® met een aantal g'eruchtmaka' de wetten, vooral gericht te gen bedelaars, prostituees a krakers, gaf hij de Frans® een iets veiliger gevoel. Oct de voorsteden kregen zijn aan" dacht. „We gaan u verlossg van dat tuig hier", schee®, de hij tijdens een avondtJ. zoek naar een vrouw in flat in een voorstad van w rijs, terwijl hij bekogeld wei door jongeren, die zijn bezog provocerend vonden. „Als s dat overdag had gedaan rj er niets aan de hand geweer. Hij deed het erom", zei J buurtbewoner. Het was tra dagen voor het uitbreken - de rellen en de uitspr vormt volgens veel relscho pers de druppel die de er deed overlopen. Met zijn harde optreden stevige taalgebruik hoopt b de rechts-extremist Jean-Ma rie Le Pen, die altijd v® stemmen trekt, de winduitd zeilen te nemen. In 2007 wl Sarkozy president wordt» Tot enkele maanden geleda leek weinig hem te kun® stoppen, maar sindsdien Ire den er complicaties op. Mtó door eigen toedoen lag® plots zijn huwelijksproble men op straat, een meerder heid van de Fransen vns zijn taalgebruik provocera en hij mist de allure van eg staatsman, zoals premierfc minique de Villepin dies- heeft. Een groot voordeel voor Sar kozy is wel dat hij voorzit; is van de UMP, waartoe ov de president en de premiers- horen. Hij wil de leden h presidentskandidaat latent- zen, een verkiezing die li vrijwel zeker wint. GPD door Ingrid Wouda Kuipers en Gerard Roest De gemeenschappelijke marktordening voor suiker in Europa moet worden her vormd. Over dat uitgangspunt zijn alle betrokkenen het eens. Ook over de resultaten van de hervorming is eenstemmigheid, namelijk een meer marktconfor me en concurrentiekrachtiger suikersector met minder be scherming én kansen op onze in terne markt voor de armste ont wikkelingslanden. Maar bijna direct daarna begin nen de verschillen van inzicht. Wat is de juiste manier om tot resultaten te komen? Na ander half jaar van discussie in Euro- pa heeft de Europese Commissa ris voor Landbouw, Fischer Boel, een half jaar geleden een voorstel gelanceerd. Dat voor stel is niet alleen door de suiker sector sterk bekritiseerd. Voor de Nederlandse suikersector staat voorop dat de beleidsdoel stellingen van de hervorming be reikt moeten worden zónder dat de continuïteit van de efficiënt ste delen van de Europese sector in gevaar komen. Namens de suikersector heeft het Platform Toekomst Suiker markt in een alternatief hervor mingsplan gepleit voor een aan pak waaruit een gewogen en ver antwoorde marktordening voort komt. Met een realistisch per spectief voor de suikersector en méér ruimte op de Europese markt voor importen vanuit de minst ontwikkelde landen. Dat alternatief hervormingsplan heeft bij de Tweede Kamer ge hoor gevonden, maar tot nu toe heeft het kabinet daar nog niet eenduidig op gereageerd. Ster ker nog, in een recente brief aan de Tweede Kamer lijkt het kabi net de Kamermotie in essentie naast zich neer te leggen. Op basis van de uitgangspunten in het alternatief hervormings- Als het kabinet zich niet sterk wil maken voor een alternatief sui kerbeleid en de Europese regels van toepassing zullen worden, dan gaat de sector teloor. In Zeeland komen er dan zo'n 2400 banen op de tocht te staan. foto Peter Nicolai plan en vanwege grote zorg voor de werkgelegenheid hebben FNV Bondgenoten, CNV Bedrij- venBond en de brancheorganisa tie van loonwerkers (Cumela Ne derland) zich aangesloten bij de dringende oproep van het Plat form Toekomst Suikermarkt aan het kabinet. In juni publiceerden de organisa ties samen een arbeidsmarktana lyse van de gevolgen van de voorgenomen suikermarkther vorming. Hieruit blijkt dat er landelijk gezien ruim 11.500 ar beidsplaatsen op het spel staan. Uit een regionale vertaling van het rapport blijkt dat in het zui den van Nederland ruim negen duizend akkerbouwbedrijven, waarvan 2470 in Zeeland, met de suikersector zijn verbonden. In totaal kent de suikerketen in Zuid-Nederland bijna twintig duizend banen, waarvan 15.500 bij het akkerbouwbedrijf en de rest werkzaam als loonwerkers, werknemers van de suikerindus trie, toeleveranciers en trans portbedrijven. Inkomensdaling Voor bietentelers dreigt een in komensdaling van bijna 30 pro cent. De Zeeuwse landbouwsec tor krijgt het bovendien extra zwaar, omdat in de provincie het accent zwaar ligt op akker bouw en alternatieve teelten als aardappelen en granen sterk on der druk staan. Met de beperkte banengroei in Zeeland zal er voor werknemers in de suikerke ten weinig perspectief overblij ven. Vorige week nam het partijcon gres van het CDA een resolutie aan waarin werd opgeroepen tot steun aan de suikersector. Gisteren hebben de Statenfrac ties van GroenLinks, PvdA, CDA, WD en SP in de Provin ciale Staten Zeeland een motie ingebracht waarin het kabinet en de Europese Commissie drin gend worden opgeroepen het al ternatieve hervormingsplan van het Platform als uitgangspunt te nemen. Het is een goed teken die motie is aangenomen. Politiek Zee land maakt zich terecht grote zorgen. Het is echter onbegrijpe lijk dat na zo veel steun het kabi net nog steeds volhardt in zijn ingenomen standpunt. Voor de toekomst van de bietenteelt en suikerproductie in Nederland hopen wij van harte dat het ka binet alsnog luistert. Banen zijn een waardevol goed. Ingrid Wouda Kuipers is woord voerder van Platform Toekomst Suikermarkt en Gerard Roest is, bestuurder van FNV Bondgeno ten Natuurlijk kan het ook hier gebeu ren. Het halve kabinet - premier Balkenende, minister Remkes (terreur bestrijding), minister Pechtold (achter standen), minister Dekker (verkrot ting), minister Verdonk (uitzettingen) - is langs gekomen om te bezweren dat de kans 'niet groot' is, dat 'het niet zo waarschijnlijk' is en vooral ook dat het in Nederland 'anders' ligt. Maar de eerlijkheid gebiedt te zeggen dat rellen zoals die al sinds ruim een week avond aan avond Frankrijk teiste ren ook in Nederland denkbaar zijn. Sterker nog: de kans is misschien wel groter dan ooit. Nee, ik wil geen onheilsprofeet zijn. Na tuurlijk zijn er verschillen tussen Frankrijk en Nederland. Maar het lijkt me kortzichtig om de toestanden in 'on ze' achterstandswijken te bagatellise ren. En vooral ook om de verslechteren de omstandigheden voor 'Hollandse' al lochtonen niet te willen zien. Misschien moest de andere helft van het kabinet er incognito eens een kijkje gaan nemen. Het is schrikbarend. Wie door probleemwijken van grotere steden trekt, kan met eigen ogen zien hoe de problemen zich er tot angstwek kende hoogte opstapelen. Verarming, verkrotting, verslonzing, verloedering, verpaupering - het doet je pijn aan de ogen. En dat in steevaste combinatie met allochtonen, immigranten, vreem delingen en illegalen. Ja, het is het mul ticulturele drama in levende lijve. Gisteren ben ik maar eens door een paar Haagse wijken gefietst waar ik normaal nooit kom. Nee, niet 's avonds, zo'n held ben ik niet... De ellende slaat je bijna op de keel. Een achterstands wijk heeft zelfs een geur: een schrale, zurige lucht die je nog heel lang achter volgt, de geur van armoede. Wat het meest treft is de doffe uitzicht loosheid. Het geheel maakt vooral een hopeloze, uitgebluste indruk. Zeker als het miezert. Plet kan niet anders of ach ter die fatjade van ogenschijnlijke be rusting hoopt zich frustratie op. Ook die mensen gaan misschien wel eens een kijkje nemen in andere delen van de stad, de meer welgestelde. Anders hun kinderen wel. Het is niet gezegd dat die opgekropte teleurstellingen zich uiten in rellen, extremisme of ter reur. Maar dat die probleemwijken on berekenbare kruitvaten zijn - dat lijdt geen twijfel. En dat is niet iets om on verschillig de schouders over op te ha len. Achterstandswijken dateren niet van vandaag of gisteren. Het is als vuil van de grote stad dat zich geleidelijk heeft opgehoopt. In het algemeen is Neder land zich, wellicht anders dan Frank rijk, meestal bewust geweest van het groeiende probleem buiten het directe gezichtsveld. Er is naïef en onbehol pen, maar daarom nog niet minder goedwillend in de loop der jaren veel geïnvesteerd om die achterstanden weg te werken. Het is niet zo dat de belab berde omstandigheden in die probleem wijken de afgelopen paar jaar ver schrikkelijk veel beroerder is gewor den. Maar wat wèl drastisch veranderd is, is - om het simpel te zeggen - de rest van de stad. Het land is demonstratief met de rug naar de achterstandswijken gaan staan. Sinds pakweg een jaar of vier, vijf heeft zich in Nederland een klimaats verandering voltrokken waarin het voor vreemdelingen bepaald niet aange namer is geworden. Met name moslims zitten in het verdomhoekje. Aan de lo pende band wordt er denigrerend over 'allochtonen' gesproken. En niet alleen door een grofgebekte Rotterdamse ex-wethouder. Het lijkt er soms op of alles wat niet Hollands is vogelvrij wordt verklaard. Als je ziet hoe hard een minister als Ver donk al dan niet illegale immigranten aanpakt. Als je hoort hoe minachtend wordt gediscussieerd over de islam als een achterlijke en verderfelijke gods dienst. Als je merkt hoe vijandig immi granten worden bejegend. Als je tot je laat doordringen hoe de terreurbestrij ding moet overkomen op alles wat een beetje andersgekleurd is. Nee, het gaat in Nederland al lang niet meer om integratie van allochtonen en autochtonen. Het min of meer officiële beleid is om alles-wat-niet-van-hier-is zo snel, zo grondig en zo kordaat moge lijk wit te wassen. En je wordt er nog populair van ook. Vreemdelingenhaat is een thema waar mee sommigen verkiezingen denken te kunnen winnen. Die vijandige grond toon - relatief nieuw voor Nederland - maakt de Hollandse toestanden mis schien wel net zo explosief als de Fran se. Nee, dat is geen spookbeeld. In zekere zin heeft Nederland de rellen in de Franse voorsteden al achter de rug. Zonder overdreven veel fantasie kun je de Opstand der Burgers - dat wat dankzij Fortuyn in 2001/2002 aan de oppervlakte kwam - heel wel be schouwen als een soortgelijke uitbars ting van woede en frustratie over de fa lende multiculturele samenleving. Met dit verschil dat in Nederland de 'gewo ne kiezer' rebelleerde. En het protest - gelukkig - democratischer toeging. Maar net zoals in Frankrijk was die Hollandse revolutie een signaal dat er iets grondig scheef zat. Onder die druk is 'Den Haag' uit een heel ander vaatje gaan tappen. De ver killing en verharding van het Holland se klimaat rond vreemdelingen, alloch tonen en immigranten door de kiezers is gedicteerd. Het optreden van een minister als Ver donk zou in de jaren '90 gewoonweg on denkbaar zijn geweest. Maar die brede steun - je kunt ook zeggen: de tweede ling tussen 'wij' en 'zij' - maakt het al leen maar dreigender. Nederland is sinds Fortuyn en sinds Van Gogh veranderd. Het is minder ver draagzaam, minder inschikkelijk, min der geneigd om ruimte te maken voor alles wat anders is. Het doet afgeme ten, onaangenaam, bitter, hatelijk. Dat dringt luid en duidelijk door tot de ach terstandswijken. Eigenlijk is het er verdacht stil. Ja, het kan ook hier. Jan Schinkelshoek VAN GOGH - Een stilleven van Vincent van Gogh is deze week op een veiling in New York verkocht voor 37.000 dol lars. Een zeegezicht van Manet bracht 11.500 dollars op. BADHUIS - In 's-Heer Hen drikskinderen is een complex in gebruik genomen, dat een badhuis en een verenigings huis omvat. Het verenigingsge bouw is tevens ingericht als gymnastiekruimte. AMBONEZEN - Om verdere moeilijkheden te voorkomen, zijn 58 bewoners van het woonoord in het Havendorp te Vlissingen overgebracht, naa Burghsluis op Schouwen. evacuatie is tot op het laatst? heim gehouden. De betroite negen gezinnen en één vrij zei zijn lid van de Partai Ife nal Maluku Selatan. BEROEPSVERVOER - Ir vergadering van de Comma Vergunningen Goederen i voer is van verschillende D den en op verschillende gitf den gewaarschuwd voor t aanzienlijke uitbreiding ii de tonnage. Uit Zeeland te men zeventig aanvragen® vergunningen voor ongeregé vervoer. Hoofdredactie: A. L. Oosthoek D. Bosscher (adjunct) A. L. Kroon (adjunct) Centrale redactie: Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl Lezersredacteur: A. J. Snel Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel: (0113)315660 Fax:(0113)315609 E-mail: lezersredacteur@pzc.nl Middelburg: Buitenruststraat18 Postbus 8070 4330 EB Middelburg Tel: (0118)493000 Fax: (0118)493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Goes: Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel. (0113)315670 Fax. (0113)315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Terneuzen: Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC Terneuzen Tel. (0115)645769 Fax. (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Hulst: Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB Hulst Tel: (0114)372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Zierikzee: Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel: (01111454651 Fax-(0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Opening kantoren Goes. Zierikzee en hulst: Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur Internetredactie: Postbus 31 4460 AA Goes E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur. Abonnementen: 0800-0231231 autom. afschrijving acceptgiro per maand: 20,55 n.v.t per kwartaal: 59,75 62,00 per jaar: €229.20 233,30 Voor toezending per post geldt een toeslag. E-mail: lezersservice@pzc.nl Beëindiging van abonnementen uitsluitend schriftelijk, 1 maand voorla einde van de betaalperiode. PZC, t.a.v. lezersservice. Postbus 314460 AA Goes Losse nummers per stuk: maandag t/m vrijdag: 1,25 zaterdag: 1,80 Alle bedragen zijn inclusief 6% BTW Bankrelaties: ABN AMRO 47.70.65.597 Postbank 35.93.00 Advertenties: Alle advertentie-orders worden Uitgaf overeenkomstig de Algemene Voorwaarden van Wegener NV enw de Regelen voor het Advertentiewean Overlijdensadvertenties: maandag t/m vrijdag: tijdens kantooruren zondag: van 16.00 tot 18.00 uur Tel, (076)5312550 Fax. (076)5312340 Personeelsadvertenties: Tel: (076)5312240 Fax:(076)5312340 Rubrieksadvertenties (kleintjes): Tel. (076)5312104 Fax. (076)5312340 Voor gewone advertenties: Noord- en Midden-Zeeland Tel (0113)315520 Fax. (0113)315529 Zeeuws-Vlaanderen Tel. (0114)372770 Fax:(0114)372771 Business to Business/Onroerends* Tel: (076)5312277 Fax:(076)5312274 Internet: www.pzc.nl/adverteien Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdee aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een (abonnementen)administratle en om u te (laten) informeren ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig S'r.'p*, de derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij:» i. Postbus 314460 AA Goes. Wegener-concern.D=e>; wordt gebruikt vo» -' dienstene^ Behoort tot ril* WGGGNGR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 4