Genieten vo en na de dr VakantieStunt Vakanties ai vanaf 99. www.vakantiestunt.nl Vraag antwoord Reis in 5 clicks Redactie bijlagen: 0113-315680 WWW-Pzc nl E-mail: redactie@pzc.nl Postbus 31.4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520 Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770 Nationaal: 020-4562500 zaterdag 12 november 2005 Reizen Als u een prijsvraag zou winnen, mag de hoofdprijs van u een geweldige rondreis zijn. Of heel veel geld om een eigen reis samen te stellen. Dat bleek uit de laatste graadmeter, toen wij u vroegen wat u het liefste zou winnen. Rondreis 31% Geld 30% 3 Camper of caravan 18% 4 Villa in vakantieparadijs 13% Strandvakantie 5% Wintersportvakantie 3% Ik ga voor langere tijd naar het buitenland en wil graag mijn huisdier meenemen. Wat moet ik daar voor regelen? Charlotte Menten van Voedsel en Waren Auto riteit: 'Als u met uw huisdier op vakantie wilt, moet u met een aantal dingen rekening hou den. Uw huisdier moet minimaal 30 dagen en maximaal een jaar voor vertrek zijn ingeënt te gen hondsdolheid. Bij de dierenarts moet een EU-dierenpaspoort aangevraagd worden. Alle dieren moeten voor zien zijn van een identificatie, meestal is dit een microchip of een tatoeage. Voor sommige landen en bij verschillende diersoorten zijn er nog strengere eisen. Het dier moet dan bijvoor beeld eerst een tijd in quarantaine. Op www.vwa.nl,www.dierennieuws.nl en bij uw dierenarts vindt u hier meer informatie over.' Heeft u ook een vraagMail naar redactie@weqenermultimedia.nl Voor meer vra gen en antwoorden: ga naar de website van de ze krant en klik op de rubriek Reizen. Bijzondere stadsexcursies Een rondleiding over de spraakmakende Am sterdamse wallen. Een historische stadstram- rondrit in Maastricht. Kanoën over de Utrecht se grachten. Koninklijke Haagse kilometers wandelen. Of een verrassingsroute maken in Rotterdam. De grote steden van ons land bieden diverse bijzondere excursies. De rondleiding met een professionele gids komt langs drie compleet verschillende stukjes Amsterdam: de wallen, de Jordaan en de grachten van het stadshart. Door de oude binnenstad van Maastricht rijdt een stadstram. Lekker lui alles zien en uitleg krijgen over de bezienswaardigheden. De schil derachtige Utrechtse grachten zijn geweldig om te aanschouwen vanaf het droge. Maar in een kano krijgt de stad een hele andere dimen sie. Een wandeling langs onder meer het Binnen hof, koninklijke beelden en Paleis Noordeinde staat in Den Haag op het programma. Laat u zich liever verrassen? Dan moet u in Rotter dam zijn. Deze veranderlijke stad kent een ver rassingsroute waar u met een gids mee wan delt naar een nog onbekende locatie. Amsterdam: www.amsterdamevents.nl Maastricht: www.stadstram.com Utrecht: www.holland.com/utrechtstad/nl Den Haag: www.denhaaq.com/tourism/nl Rotterdam: www.qilderotterdam.nl 0De provincie Catalonië aan de oostkust van Spapje presenteert zich nadruk kelijk als vakantiegebied voor gezinnen met jonge kinderen. Turismo de Catalunya heeft er zelfs het handelsmerk DTF (Vakantiebestemmingen voor gezinnen) voor bedacht Voor gezinnen met jonge kinderen zijn voor- en na jaar heel geschikte jaargetijden om een weekje of langer door te brengen in een van de vriendelijk ogende kustplaatsjes, zoals Santa Susanna, Calella en zelfs Salou, dat rigoureuze maatregelen heeft genomen om de slechte reputatie - overlast van feestvierende jongeren - van zich af te schudden. Het handelsmerk DTF, een kwaliteitswaarborg, is gebaseerd op een aantal voorwaar den waaraan vakantiebestemmingen in Catalonië moeten voldoen, zoals geschikt voor een gezin met kinderen onder de achttien jaar, bij voorkeur geschikt voor gezin nen met kinderen tot een leeftijd van zeven jaar omdat daarvoor speciale voorzienin gen nodig zijn zoals kinderstoeltjes en baby-kleedruimte en de bestemming moet ver schillende faciliteiten bieden voor kleinere kinderen, zoals kindermenu's in restau rants en speelhoekjes. In Catalonië zijn momenteel drie DTF-bestemmingen: Salou, Santa Susanna en Calella. Zeven andere bestemmingen staan op het punt het DTF-certificaat te verwerven. Dat zijn: Cambrils, Calafell, Pineda de Mar, Malgrat de Mar, Palamos, Tossa de Mar en Blanes. www.catalunvaturisme.com,www.isalou.ifo,www.stasusanna.org en www.turismedecalella.com. www vacanceselect.nl, www.campinqelfar.com Het brede strand van Calella gezien vanuit de bungalow op cam ping El Far. Een acteur van een theatergroep die het publiek ver maakt op de Ramblas. Gezellige drukte op de Ramblas in Barcelona. Foto's GPD Vakantie-ontbijt Voor sommigen is ontbijt op vakantie van levensbelang, anderen vinden het noodzaak en missen de dagelijkse hap van thuis. Van welk ontbijt kunt u het meest genieten op vakantie? Stem mee in de Graadmeter. Ga naar de website van deze krant en klik op de rubriek Reizen. De boulevard van Calella aan het begin van de avond. Een celliste speelt voor giften op de Ramblas. Hnnr RONALD vRufiTFMAN i Het uitzicht is prachtig. Zittend op de veranda van de er slechts twee woningen gebouwd, waarvan er een werd bewoond door Gaudi zelf. Het karakteristieke ele ment in het park is natuurlijk de bon te draak, maar ook de zaal met hon derd zuilen (in werkelijkheid zijn het er maar 84) die het grote plein en de slingerende met mozaïek afgewerkte bank ondersteunen, imponeert. Flaneren Na een dagje Barcelona, is het een wel daad terug te keren in het rustige Cal ella om tegen de avond lekker te flane ren langs de lange boulevard, waar kinderen zich vermaken op skates of nog wat spelen aan het strand, 's Avonds komt de hoofdstad van de Maresme kust pas echt tot leven. Het centrum wemelt van leuke winkel tjes, cafés met gezellige terrasjes, goe de restaurants met acceptable prijzen en werkelijk een keur aan ijssalons. Wie er van houdt typisch Spaanse kaas- en worstproducten te combine ren met dans en mu ziek komt in La Quadra prima aan z'n trekken. Maar er zijn ook rusti ger restaurants, werke lijk te veel om op te noe men, waar je heerlijk kunt genieten van streekgerechten. Het stadsbestuur van Calella heeft er veel aan gedaan om het centrum van de plaats zo voetgangers vriendelijk mogelijk te maken. De vijftien pleintjes in en om het centrum worden s'avonds door zowel toeristen als ingezetenen graag bevolkt. Voor de kinderen zijn enkele voorzien van speelplaatsen. Kortom, je hoeft je niet gauw te verve len in deze kustplaats. Maar ook de directe omgeving van Cal ella biedt enorm veel vertier. De kin deren vermaken zich ongetwijfeld pri ma in het nabijgelegen Marineland (bij Palafolls). Vanuit Calella, maar ook Tossa de Mar, Lloret de Mar, Bla nes, Pineda de Mar, Malgrat de Mar en Santa Susanna rijden er gratis bussen naar dit verder toch prijzige aqua- park. Voor een familiekaartje (twee volwas senen en twee kinderen) moet je toch 51 euro neertellen en daarvoor krijg je wel een heel leuke zeeleeuwen- en dolfijnenshow, die met veel enthou siasme en fantasie wordt gebracht door zowel mens als dier. En natuur lijk is er heel veel te genieten in en aan het water, zoals de vele glijbanen die variëren van peuterveilig tot ra zendsnel voor 'diehards' en macho's. Vergelijkbaar qua prijs is Waterworld in Lloret de Mar. Daar vind je welis waar geen Flippers, maar wel meer glijbanen in allerlei soorten en ma ten. Ook naar dit waterpretpark rij den vanuit Calella gratis bussen. We zijn neergestreken op bungalow hoog op de heuvel ontvouwt zich het Camping El Far, dat is voorzien van een open- panorama van het brede, witte strand en de kalm lucht zwembad met kin derbad en een restaurant waar ze een golvende Middellandse Zee. De enige storende factor is zeer smakelijke paella serveren. Onze 4-persoons bungalow, die compleet is het verkeer dat tientallen meters lager de doorgaande ingericht en een nette indruk maakt, n kost ons bij vacanceSeiect in het tus- kustweg door de Spaanse badplaats Calella berijdt. Maar senseizoen 65 euro per nacht, maar dat is inclusief tien euro voor het uit- na een paar dagen ben je daar wel aan gewend en het zicht op zee. Het brede, zeer schone strand van Ca- geluid is mmder ergerlijk als de wind uit het leala (Platja de Garbi), dat is onder- scheiden met de Blauwe Vlag van de binnenland komt. stranden van Europa, ligt lïicnödïgëi'id/' op steenworp afstand van de cam- ping. Het voordeel van het tussensei- hart van het bruisende Barcelona, zoen is, dat het heerlijk rustig is aan Niks geen gedoe met het vinden van het strand. De ligstoelen aan het een parkeerplaats voor je auto. We strand worden voornamelijk bevolkt staan in no-time op Plaga de Catalu- door vijftig-plussers en gezinnen met nya waar de vermaarde Ramblas be- kinderen die nog niet onder de leer- gint. Het middengedeelte van de bre- plicht vallen. Later op de middag ver- de straat is wandelboulevard met bloe- schijnen pas de lokale ingezetenen men- en dierenstalletjes, krantenkios- om nog een paar zonnestralen mee te ken, een overvloed aan terrasjes en na- pakken. Platja de les Roques is ideaal tuurlijk de kraampjes en stands van voor degenen die nog meer op rust en straatventers. privacy zijn gesteld. Het strand be- Wie er oog voor heeft vindt langs de vindt zich in het zuidelijk deel van Ramblas prachtige voorbeelden van Calella en wordt omgeven door kleine burgerlijke bouwkunst van de acht- baaien en rotsen. tiende eeuw, zoals het Theater Poliora- ma, de vroegere Academie van Weten- Spoorlijn schap en Kunsten Ouderen en gezinnen met jonge kin- Eigenlijk begint de Ramblas bij de deren. Dat zijn ook meteen de doel- bron Font de Canaletes. Het verhaal groepen waarop Calella zich richt. De gaat dat wie uit de bron drink zeker plaats ligt zeer centraal aan de Spaan- naar de stad zal terugkeren. Nou, we se oostkust op 50 km. van zowel Giro- hoeven niet uit die bron te drinken na in het noorden als Barcelona in het om te weten dat we nog eens terugko- zuid-westen. Dat was eeuwen geleden men, want Barcelona biedt zoveel dat al zo toen Calella een pleisterplaats je dat nooit allemaal in een week kan vormde tussen beide steden, omdat zien, laat staan in een dag. Gelukkig, het exact op een dagreis lag zowel van- bieden prijsvechters tegenwoordig uit Barcelona als Girona. Veel zaken- zeer goedkope trips aan naar de lieden deden in die dagen het kust- Spaanse stad en met beetje handig sur- plaatsje per koets aan totdat de aanleg fen op het net, vind je van de spoorlijn in 1861 tussen de bei- al snel een redelijk, de steden dat vervoermiddel overbo- dus schoon en niet al dig maakte. De spoorlijn ligt er nog te duur hotel in Barce- steeds en vormt een van de pluspun- lona. ten van Calella. En zo staan we op een ochtend vroeg Architect Gaudi op het stationnetje van Calella en In elk geval willen we wachten op de trein die exact op tijd nog even genieten arriveert. In minder dan een uur stap- van de prachtige pen we uit en bevinden ons in het bouwwerken die zijn ontsproten aan het creatieve brein van architect Gaudi. Je hebt sowieso Barcelona niet gezien als je niet een bezoek hebt gebracht aan de Sagrada Familia. De befaamde architect had sinds het midden van de jaren tachtig van de negentiende eeuw de leiding Calella pleisterplaats tussen Barcelona en Girona over de bouw. Het lag in Gaudi's be doeling om van deze kerk de grote mo derne kathedraal van Barcelona te ma ken. Daarom ontwierp hij een com plex systeem van symboliek van het christelijke geloof die overal in het magistrale bouwwerk in de afbeeldin gen is terug te vinden. Ook een uit stapje naar het Güell-park, dat even eens door Gaudi werd ontworpen, is zeker de moeite waard. Oorspronke lijk was het plan een stad tuin met zes tig woningen naar Engels voorbeeld te ontwerpen, maar het project stierf in schoonheid en uiteindelijk werden Pamploha VRANKS^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 41