Cross moet cross blijven Koele kikker werkt ziel uit zijn lijf PZC Hoogerland wordt definitief prof Wereldrecords zijn ook mentale kwestie Arjen Kats is tot winterstop uitgeschakeld Tijdrijden in het veld: Mooi, maar nooit meer uitslagen zaterdag 12 november 2005 swb van onze sportredactie GOES - Johnny Hoogerland wordt in het komende seizoen definitief be roepsrenner. De coureur uit Yerse- ke heeft een contract getekend bij de ploeg Jartazi/Revor/Primo Cycling. De Belgische formatie staat onder leiding van Jef Braekevelt. Hooger land reed afgelopen seizoen voor Euro- gilts. Hoogerland: „Het vertrouwen dat Brae kevelt mij gaf en het prachtige pro gramma waren voor mij de redenen om snel ja te zeggen tegen deze ploeg. Jartazi is geen Pro Tourploeg, maar voor mij is dit de kans om me in de kij ker te rijden. Het wedstrijdprogramma biedt me ook die mogelijkheden." Hoogerland doet in januari aan een vierdaagse etappewedstrijd in Gabon mee. Vervolgens staan de Ster van Bessèges, Route du Sud, Omloop het Volk, Brussel Kuurne Brussel, Dwars door Vlaanderen, E3 prijs en de Bra bantse Pijl op het programma. Ook komt de formatie uit in de Ronde van België en de Tour de L'Avenir. „Op de Pro Tourwedstrijd na rijden we eigen lijk alle grote koersen in België, Frank rijk en Nederland", stelt Hoogerland. Eigenlijk had de renner uit Yerseke de hoop om volgend jaar prof te worden al opgegeven. Hij overwoog zelfs te stop pen met fietsen. „Je weet dat er veel renners zijn voor weinig ploegen, maar door mijn goede uitslagen in de prof- koersen had ik gedacht dat er meer be langstelling zou zijn. Op wat vage con tacten na gebeurde er maar niets, tot dat ik vorige week in contact kwam met meneer Braekeveld. De bekendste renners uit de Jarta- zi-ploeg zijn Igor Abakoumov, Peter Ronsse, Michael Blanchy en Staf Scheirlinkx. GOES - Arnemuiden kan in de eerste competitiehelft niet meer beschikken over Arjen Kats. De aanvaller tobt met een een knie blessure. „De diagnose moet nog worden gesteld, maar we vrezen dat hij aan zijn meniscus geopereerd moet worden", zegt trainer Ad Roovers. Arnemuiden Tegenstander: Rijsoord (thuis). Afwezig: Arjen Kats en John Crucq (beiden knieblessure). Oostkapelle Tegenstander: VVGZ (uit). Afwezig: Remon van Geersdaele (geschorst), Ronnie Cremer (achillespees), Jaap Esser, Mat- thijs Lugtenburg (beiden knie), Maarten van Maldegem (werk), Turgut Kizilarslan (lies). Bijzonderheden: WGZ verspeel de dit seizoen op eigen veld nog geen punt. SSV'65 Tegenstander: Nieuw Lekker- land (uit). Afwezig: Arno Melaard (twee duels geschorst). Bijzonderheden: Nieuw Lekker- land is dit seizoen in eigen huis nog ongeslagen. Terneuzen Tegenstander: TEC (uit). Afwezig: Het meespelen van Erik-Jan Naudts is onzeker. Hij heeft last van een blessure aan zijn bovenbeen. Bijzonderheden: Tegenstander TEC ontsloeg deze week trainer Hans van Elden. „Daar zal wel een extra prikkel vanuitgaan", veronderstelt Temeuzen-trainer Ardian Lekaj. door Ad Pertijs NIEL - Veldrijden, dat is in Vlaanderen nog altijd een volks feest. Drommen mensen, uitpui lende cafés en walmende fri- tuurs. De tijd dat Richard Groe- nendaal als 'volksvijand num mer één' als een rode lap werkte op de joelende en schreeuwde massa, ligt al weer even achter ons. Sven Nys en Bart Wellens zijn iedere keer weer de verwach te winnaars. In een poging het volk te blijven boeien halen de organisatoren van de crossen steeds weer nieu we 'worsten' uit de kast. Giste ren in Niel, onder de rook van Antwerpen, was het de beurt aan de eerste tijdrit in het veld. Een rondje vol gas geven. Vanaf een heus startpodium. Bart Wel lens klopte Sven Nys met iets meer dan een halve seconde. De speaker en het volk gingen uit hun dak. De renners iets minder. „Het is een mooi initiatief, maar het moet wel eenmalig blijven", zei winnaar Wellens. Nys was het helemaal met hem eens: „De cross moet wel gewoon de cross blijven." Desondanks gingen ze aan de vettige boorden van de Ruppel gretig van start. „Omdat we onze job serieus nemen. Ook al heb je je bedenkingen, dan nog ga een ronde volle bak rij den", liet Wellens weten. Sven Nys dacht er net zo over. „We gaan professioneel met dit soort dingen om. Dat wil niet zeggen dat zoiets voor mij niet hoeft. Er wordt meer en meer van ons verwacht, maar dat dit niks zou zijn, wist ik vooraf al." Vooral de combinatie met de 'ge wone' veldrit, twee uur na af loop van de tijdrit is er volgens de meesten te veel. „De extra stress die zo'n tijdrit meebrengt moet je op zo'n dag" er niet bij hebben. Mijn normale voorberei ding wordt er door verstoord", weet Wellens. „Ik ben er al vanaf zeven uur mee bezig. Voor vijf minuutjes fietsen. Laat ze de volgende keer op een aparte dag zoiets doen, en dan nog het liefst over twee of drie ronden." Het ene rondje was de meesten te explosief. „Kort na de start had ik me al opgeblazen", zei de als achtste geëindigde Richard Groenen- daal. „Zo'n eerste keer weet je niet precies hoe je dit moet aan pakken. Je kunt geen ronde lang sprinten, maar hoe deel je het dan wel in. Na een paar keer zal dat duidelijk zijn." Of die tweede keer er komt, is nu dus de vraag. De tijdrit maakt deel uit het Gazet-van- Antwerpen-klassement, een com petitie, die graag voorop loopt met innovaties. „Dit geven we niet zo maar op", zegt Eddy Vle- minx, de directeur van het klas sement. Ook hij had iets dubbels gehoord uit de monden van de renners: ze vonden het tegelijker tijd 'heel mooi' om te doen en 'niet voor herhaling vatbaar'. Twee uur na de tijdrit stond er weer een vertrouwde cross op het programma. De verschillen waren nu veel groter. Omdat Nys totaal geen hinder had ge voeld van de tijdrit en omdat Wellens zijn benen direct vol. voelde lopen. „Ik heb vier boter hammen met confiture genomen en wat gerust. Dat was genoeg kennelijk", weet Nys voor het ge val hij toch nog eens aan de bak moet in een crosstijdrit. GPD De Belg Bart Wellens aan de start voor de tijdrtit voorafgaand aan de veldrit in het Belgische Niel. Wel lens won de tijrit, collega Sven Nys de veldrit. foto Peter de Coninck/EPA Basketballer Mitchel Kouwijzer vervolgt bliksemcarrière in Den Helder Mitchel Kouwijzer uit Temeu- zen beleeft een bliksemcarrière. Vijf jaar geleden speelde hij voor het eerst in zijn leven een basketbalwedstrijd, nu speelt hij al in de eredivisie bij Den Helder. En alle spelers moeten naar hém luisteren; naar een ju nior van achttien! Maar Kouw ijzer houdt zichzelf kort in de wereld van de lange mannen. Geen poespas. Keihard wer ken. Lekker ballen. door Rudy Boogert DEN HELDER - Zijn coach vindt hem een geboren basket baller. Het kostte Mitchel Kouwijzer zelf een jaar of der tien om daar achter te komen. Hij dacht aanvankelijk dat er een voetballer in hem schuil ging, maar die kwam er niet echt uit. Sinds vijf jaar weet de 18-jarige Terneuzenaar wat er daadwerkelijk verstopt zat in zijn lichaam: een basketballer. En een goeie! Mitchel Kouwijzer vindt het zelf ook onwezenlijk. Vijf jaar basketballer en nu speelt hij bij Den Helder op het hoogste ni veau van Nederland. „Toen ik in Terneuzen bij Scheldesport begon, zag ik op televisie de basketballers van Amsterdam landskampioen worden. Chris McGuthrie werd uitgeroepen tot beste speler van het seizoen. Dan kijk je op tegen zo'n spe ler. Vanavond heb ik tégen hem gespeeld..." Het is donderdagavond laat in Den Helder. De ploeg van Kouwijzer, officieel Cape Hol land Den Helder, heeft net de bekerwedstrijd tegen MPC Ca pitals uit Groningen gewonnen (71-66). Kouwijzer is fris ge doucht en casual gekleed. In niets doet hij denken aan de gif tige guard van een uur eerder, die Chris 'Mighty Mouse' Mc Guthrie het basketballeven zuur heeft gemaakt. Hij praat rustig, bijna zacht. Geen grote woorden, geen bra voure. Je vraagt je af hoe hij zich staande heeft gehouden op Diepenbrock, op het basketbal pleintje in Terneuzen waar de wetten van de straat gelden. Winst of verlies bepaalde daar je status. Kouwijzer is het plein tje toch ontgroeid. Hij speelt niet meer tussen twee kale flats in Terneuzen, maar tussen vier volgepakte tribunes in Den Hel der. Geen zenuwen „Mitchel komt timide over", vertelt zijn Belgische coach Paul Vervaeck. „Hij heeft niet dat vocale Antwerpse van ik ben de beste, maar in het veld heeft hij wél die uitstraling. Of hij nu achttien jaar is of 25 jaar, of hij tegen McGuthrie of iemand anders speelt, hij heeft geen zenuwen. Hij is echt een koele kikker. Als hij in het veld staat, kun je niet zien dat hij nog een junior van achttien jaar is." Maar deze 1.84 meter lange ju nior, die pas vijf jaar basket- balt, moet als guard wél de doorgewinterde profs van Den Helder, stuk voor stuk twee me ter lang, vertellen wat ze moe ten doen in het veld. Hij kiest de aanvalspatronen en moet de ze in het veld ook zelf opzetten. „Natuurlijk voel ik me daar wel 's opgelaten bij", bekent jeugd-international Kouwijzer, „maar ik moet het als guard nu eenmaal doen." „Soms legt de trainer de trai ning stil en dan moet ik opeens vertellen wat we gaan doen." Coach Vervaeck: „Ervaren spe lers accepteren Mitchel, omdat hij een geboren guard is. Hij heeft geen negatieve attitude, werkt altijd de ziel uit zijn lijf en is altijd alert. Dat brengt hij over op het team. Op basis van zijn persoonlijkheid dwingt hij daarom af dat er naar hem wordt geluisterd." Vertrouwen Zowel zijn coach als Kouwijzer zelf had niet verwacht, dat hij in dit nog prille seizoen al zó veel speelminuten zou verdie nen. Na een jaar Scheldesport, een jaar BC Vlissingen en drie jaar bij de jeugd van het Bel gische Oostende speelt hij dit seizoen voor het eerst bij de echt grote mannen. „Dat ik met een zó veel speeltijd zou krij gen, had ik niet in mijn hoofd. Vanaf de eerste training kreeg ik echter veel vertrouwen." Het seizoen is zeven competitie wedstrijden onderweg, waar van Kouwijzer er zes meespeel de. Alleen de eerste miste hij Mitchel Kouwijzer in actie in het gewonnen bekerduel van Cape Holland Den Helder met MPC Capi tals Groningen. „Ik wil een vaste waarde worden in het Nederlands basketbal." foto Peter van Aalst vanwege een enkelblessure. Hij begon met drie minuten tegen Leeuwarden en dat werden er steeds meer. In het bekerduel met regerend bekerwinnaar Groningen, gecoacht door Ton Boot, speelde hij donderdag al zestien minuten mee. Als bonus legde hij er twee driepunters in. „Eigenlijk ben ik nooit een uit blinker geweest", vindt Kouwij zer zelf. „Op Diepenbrock was ik dat al niet, want ik won echt niet al mijn één-tegen-éénpar- tijen. Eigenlijk ben ik pas echt gemotiveerd geraakt, toen ik ge selecteerd werd voor het Neder lands team onder 16 jaar. Toen ben ik meer gaan trainen en be ter mijn best gaan doen. De bondscoach adviseerde om een betere club te zoeken om nog beter te worden." Prijzen Dat werd het Belgische Oos tende. Bij die club speelde hij twee jaar bij de kadetten, en één jaar bij de junioren, altijd om de prijzen. Hij was er graag gebleven, „maar de club haalde allemaal buitenlanders die de plaatsen innamen van eigen jeugdspelers. Dat werd een moeilijk verhaal. Den Helder had vorig jaar al eens contact gezocht met me en deed dat nu weer. Ik had een goed gevoel bij de club." Daarnaast kreeg hij de moge lijkheid om tegelijkertijd aan de Johan Cruij ff school te stude ren. Die school buigt flexibel mee met de sportieve verplich tingen van zijn leerlingen. Ide aal voor Kouwijzer om zijn am bities na te jagen. „Ik wil een vaste waarde worden in het Ne derlands basketbal. Ik hoop dat mensen over een paar jaar zeggen: een goede guard, die Mitchel Kouwijzer." „Met die focus wordt hij een he le grote", voorspelt zijn coach Paul Vervaeck. „Hij is een Ne derlands talent, maar pas tus sen het 21e en 22e jaar kun je bepalen voor welk niveau ie mand uiteindelijk geschikt is. Als Mitchel zijn focus houdt, heeft hij een mooie toekomst voor zich. Maar hem wacht ook nog een rijpingsproces. Hij moet ervaring opdoen en nog veel krachtiger worden." Met zijn vechtersmentaliteit zal Kouwijzer ook die plooitjes wel gladstrijken. Want was hij niet te klein om met zijn 1.84 meter basketballer te worden? Was hij met zijn achttien niet te jong om als guard in de eredi visie te opereren? En was hij niet véél te laat begonnen met basketballen om de top te kun nen bereiken? Dan zal het met dat gebrek aan ervaring en kracht ook wel goed komen. door Peter van der Hulst CALGARY - Mark Messer laat zich een dag voor de wereldbe ker schaatsen in Calgary niet gek maken. De ijsmeester van de Olympic Oval blijft nuchter onder de torenhoge verwachtin gen voor het komende weekein de. Schaatsers en coaches zijn ervan overtuigd dat er wereldre cords sneuvelen, maar Messer tempert de euforie. „Ik hoop na tuurlijk ook op vier nieuwe we reldtijden, maar ik voorspel niets." Mark Messer, een 44-jarige Ca nadees uit Calgary, weet waar over hij praat. Hij is al sinds de opening van de Olympic Oval op het universiteitsterrein in 1987 verantwoordelijk voor de ijsvloer. Een jaar later sneuvel de tijdens de Olympische Spelen het ene na het andere record. Vier jaar geleden herhaalde de door de Amerikanen ingehuur de Messer dat huzarenstukje tij dens de Winterspelen van Salt Lake City. Hij beroofde daarmee zijn eigen baan van een reputatie, maar de afgelopen twee weken toonden Cindy Klassen en Anni Friesin- ger aan dat Calgary weer volop meedoet in de strijd om de we reldrecords. Op 28 oktober snel de de Canadese op de 1500 me ter naar 1.53,77, de Duitse dook daar afgelopen zondag ruim een halve seconde onder (1.53,22). De hernieuwde recordjacht heeft alles te maken met de op knapbeurt van de Olympic Oval. „Een jaar geleden hebben we de luchtcirculatie in de hal verbeterd en we zijn nu ook be ter in staat om de temperatuur te reguleren. We kunnen de con dities die nodig zijn om tot goe de tijden te rijden - een droge lucht, koud ijs en een warme luchtlaag daar vlak boven - ge makkelijker creëren." Onder controle De toevoeging van een speciaal middel aan het water zorgt er voor dat het ijs ook sterker is. Het ijs breekt onder de enorme druk van de schaatsen minder gemakkelijk af. „Cindy en Anni hebben aangetoond dat we de Guangzhou. Chinees Open. Vrouwen, kwartfinales: Zhang Ning (Chn) - Jie (Ned) 11-4 5-11 11-8, Xie Xin- gfang (Chn) - Audina (Ned) 11-4 11-5. ES/SSS5W88M Istanboel. WB driebanden. Eerste ronde: Jaspers (Ned) - Rojas (Mex) 3-1 (15-3 15-9 7-15 15-6)/De Bruijn (Ned) - Tijssens (Ned) 3-0 (15-7 15-12 15-6). Renesse. Woensdagleague: Name less-Mercedes Louwerse 2-2, Bungalow Verhuur de Kam-Mary's Bowlingteam 3-1, Schildersbedrijf v/d Ham-Boomkwe kerij Haamstede 2-2, Overbeeke Ver- huur-Life&Garden Renesse 2-2. Don derdagleague. Alprokon-Rest.de Zee- landbrug 3-1, Konsensus-Simar 1-3, Ca fe Bar de Stuip-Camping de Rozenhof 0-4, Pizzeria La Pïazza-Rest.Casa Salsa Renesse 3-1. Magdeburg. Duits Open. Mannen, enkelspel, eerste ronde: Keen (Ned) - Plachy (Tsj) 4-2 (10-12 11-8 11-3 9-11 11-4 11-5), tweede ronde: Maze (Den) - Keen 4-0 (11-8 11-6 11-9 11-8). Vrouwen, enkelspel, eerste ronde: Li Jiao (Ned) - Kishida (Jap) 4-3 (13-11 5-11 9-11 11-6 9-11 11-9 11-1), tweede ronde: Wu Xue (DoR) - Li Jiao 4-1 (11-7 11-5 9-11 11-8 11-4). Los Angeles. WTA Tour Champions hips, vrouwen. Groene groep: Sjara- pova (Rus/3) - Davenport (VSt/16-3 5-7 6-4, Schnyder (Zwi/6) - Petrova (Rus/7) 6-0 5-7 6-4. Stand: 1. Sjarapova 2-4, 2. Davenport 3-4, 3. Schnyder 3-2, 4. Petro va 2-0. Zwarte groep: Mauresmo (Fra/4) - Dementieva (Rus/8) 6-2 6-3. Stand: 1. Mauresmo 2-4, 2. Pierce 2-4, 3. Clijsters (Bel) 2-0, 4. Dementieva 2-0. Gouden Gids Divisie. Go Ahead Eagles - AGOVV 1-0 (1-0). 31. Knijnenburg 1-0. Scheidsrechter: Van Egmond. Rode kaart: 56. El Ak- chaoui (AGOVV/ 2x geel). Gele kaart: Pamela (Go Ahead Eagles), Kilic (AG OVV). Aantal toeschouwers: 4100. De Graafschap - FC Omniworld 7-1 (1-1). 6. Mihci 0-1, 13. De Groot 1-1, 47. De Visscher 2-1 (strafschop), 54. De Vis- scher 3-1, 58. Bus 4-1, 75 De Groot 5-1, 84 De Groot 6-1, 90. Roelofsen 7-1. Scheidsrechter: Blom. Gele kaart: Rob- bemond (De Graafschap), Viedma, Hes- sing (FC Omniworld). Aantal toeschou wers: 7950. FC Volendam - Helmond Sport 3-0 (1-0). 4. Tuyp 1-0, 70. El Gaaouiri 2-0, 71. El Gaaouiri 3-0. Scheidsrechter: Van der Roest. Gele kaart: Smeekes (Hel mond Sport). Aantal toeschouwers; 2615. FC Eindhoven - Fortuna Sittard 1-1 (1-0). 4. Van de Langenberg 1-0, 90. Grabovac 1-1. Scheidsrechter: Slager. Rode kaart: 83. Dassen (Fortuna Sit tard). Gele kaart: Van de Besselaar, Ten Rouwelaar (FC Eindhoven), Daemen (Fortuna Sittard). Aantal toeschouwers: 1850. FC Dordrecht - Emmen 1-0 (O-O). 78. Kras 1-0. Scheidsrechter: Wiedemeijer. Gele kaart: Schoenmakers (Emmen). Aantal toeschouwers: 1500. Excelsior - Stormvogels/Telstar 4-0 (1-0). 19. Holman 1-0, 69. Slory 2-0, 74. Bruins 3-0, 90. Voskamp 4-0. Scheids rechter: Van Boekei. Gele kaart: Wisse, Junqueira (Stormvogels/Telstar). Aan tal toeschouwers: 1748. BV Veendam - Cambuur Leeuwar den 4-1 (2-1). 5. Hamming 1-0, 8. Ka- rim 1-1, 20. Schaken 2-1, 58. Drent 3-1, 60. Slor 4-1. Scheidsrechter: Koopman. Gele kaart; Hooyboer, Van der Weij (Cambuur Leeuwarden). Aantal toe schouwers: 3325. Haarlem - FC Zwolle 1-0 (1-0). 19, Van Toor 1-0. Scheidsrechter: Diks. Ge le kaart: Axwijk (Haarlem). Aantal toe- condities steeds beter onder trole krijgen." Messer, ook bij de Olympa Spelen in Turijn verantJ lijk voor de schaatsbaan, is dat het dit keer de allrJ zijn die Calgary aandoen, M al krijgt hij sprinters op bei „Het is niet elke da uitdaging krijgen, waren de allroundersYe 2001 voor het laatst. Ifc, wacht dan ook zeker baj cords. Of dat uiteindelijk wereldrecords zijn, is voor deel ook een mentale ku* Schaatsers geloven dat hg snel is en dat helpt hen ooi snelle tijden te realiseren' Een andere factor van belt- de luchtdruk buiten. BobFi de coach van de wereld^ houder 1500 meter ShaniDj wijst daarop. „Wezittendj mende dagen net tussen ge- en lagedrukgebied ii aal is dat niet. „Maar gelij dig is dit de internationale! van het olympische jaar. schaatsers zijn enorm gij reageert Fenn. GPD The Roadhousi nog zonder zeg MIDDELBURG - De poolbij ters van The Roadhouse «i ten na de derde speelronde op hun eerste overwinning, een gelijkspel en een nedeii werd nu verloren van hela Distroj uit Roosendaal: 2-1, De bezoekers, die de litj plaats innemen in de eerstel se van de regionale poolcrn tie, bleken net even te sterk eindstand wordt uit zijn i band getrokken door dedne nuspunten die de winnaar! toebedeeld. Jeroen Daa kwam sterk voor de d straight pool en zette zijnj partijen in winst om. H zijn teamgenoten kansen den, werden er geen pa meer aan de buit toegeving leen de 6-0-nederlaag M nis Geertse in het 9-b duidelijkheid niets te m over. In alle andere m ging het er spannend aann schouwers: 1600. VW 16 1 Excelsior 17 1 Volendam 17 1 Emmen 17 1 FC Zwolle 17 Den Bosch 16 MVV 17 7 Helmond S. 17 8 Graafschap 17 7 Veendam 17 7 Dordrecht GA Eagles AG OW TOP Eindhoven Stormv. Haarlem Cambuur L. Omniworld 17 3 1 13 10 Fortuna S. 17 1 5 11 8 Benefietwedstrijd. Rotti Sparta - MarocProfs 0-5 (0-0).45. har 0-1, 55. Boukhari 0-2,68, 0-3, 79. Boussaboun 0-4, 81 h boun 0-5. Scheidsrechter: Jol 6 5 24 2 5 6 6 21 J 6 2 9 253 4 6 7 18 4 4 9 16 i 3 7 7 16 1 4 3 10 15 t rw Jastrzebski (Pol). CEV Cup. nen, groep 7: Piet ZoomersOf (Ned) - Dinamo Boekarest Ito' (25-21 21 -25 17-25 25-17 15-7). Doetinchem. CEV Cup. f" groep 2: DOC Stap Orion (Ned! i Liberec (Tsj) 3-0 (25-18 27-2525-23 Niel. Jaarmarktcross, Garft Antwerpen Trofee, tweede i strijd. Individuele tijdrit: I W (Bel) 3,2 km in 5.21,2. Nys (Belli Vervecken (Bel) 0.04, 8. Grow 0.09, 16. Dirckx 0.14, 19. Van Gilt 21. Mutsaars 0.22. Cross: 1. Nys: 2. Albert (Bel) 0.22, 3. WellensOÏ Van Gils 0.56, 16. Eddy v; 1.26, 20. Dirkx 2.02, 27. Mutsasi Stand GvA Trofee: 1. Nys 84f- 2. Wellens 76, 3. Aernouts 64 Gils 42,10. Groenendaal 35. Interland na rellen gestaakt PARIJS - De vriendschap! ke voetbalinterland Tunö Congo is gisteravond in f gestaakt nadat supporten veld bestormden. Dat in de 65e minuut toen del' siër Santos de stand naarM lijk trok. Tunesische fans gingenhek het speelveld op, g de Congolese. Vervolge®' stond er een botsing tussa twee supportersgroepen, Congolese speler Eale raakï wond onder het geweld en op een draagbaar afgevoem De spelers en de arbitral ding trokken zich terugjp catacomben van het Charléty toen de suppoi kaar bleven bestoken. Nw raakte gewond door der® gende stenen en projectiele een kwartier keerde weer, maar de wedstrijd niet hervat. Het publiek had de tribus verlaten. Buiten de sport# modatie deden zich uitei® geen incidenten meer1 ANP/AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 18