PZC AZVV moet nu spel gaan maken Pieter van den Hoogenband bijna terug Nesselande verrast in Champions League z23 ferneuzen kan tegen TEC verder afstand nemen van onderste regionen Wessels haalt de kwartfinale HH Yerseke het toneel van ATB-koers Morres pakt de eerste-periodetitel Forza en Turn mikken op het NK Tentoonstelling van duiven afgelast uitslagen Officier blijft bij eis in zaak tegen Karei Aalbers Atkinson veegt Noom van baan EaasOTaimsa vrijdag 11 november 2005 TERNEUZEN - De voorlaatste speeldag van de eerste competi- liehelft houdt voor zondag-eer steklasser Terneuzen dit week einde de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde TEC in. AZVV hoopt in Rilland tegen Rillandia zijn vijfde opeenvolgende over winning te kunnen begroeten. In de wetenschap dat de laatste twee duels zes punten brachten, .bezoekt Terneuzen zondag in Tiel hekkensluiter TEC, dat de ze week trainer Hans van Elden ontsloeg. De ploeg van trainer Ardian Lekaj krijgt daarmee een uitgelezen kans nog meer af stand van de laatste plaatsen te nemen en definitief aan te ha ken bij de middenmoot. Aan ver trouwen ontbreekt het de Zeeuws-Vlamingen in deze fase van de competitie niet. „We gaan zondag winnen", durft ver dediger Ferco van der Hooft te beweren. „Iedereen is op dit mo ment erg gemotiveerd en bereid voor elke meter te strijden. Het succes van de laatste wed- stnjden laat zich volgens de jon ge vleugelverdediger ook makke lijk verklaren. „We hebben on langs uitgebreid gesproken over het verloop van de competitie. Met z'n allen zijn we toen tot de conclusie gekomen dat we meer werklust aan de dag moesten iggen. Tegen RKDVC en WSC ij dat wel uitgekomen." TEC brak dit seizoen nog maar weinig potten. Éénmaal, thuis te- BRATISLAVA - Tennisser Peter Wessels heeft gisteren de kwart finale bereikt van de challenger in Bratislava. Wessels versloeg in de tweede ronde de Slowaak Cervenak in twee sets: 6-3 6-2. de winnaar van de partij tussen de Slowaak Hrba- y, als eerste geplaatst in Bratis- .ava,ende Tsjech Vacek. ANP gen DFC, was er een 7-1-zege, maar van de overige acht duels eindigden er twee in gelijkspel en zes in een nederlaag. Vorig jaar verloor Terneuzen in Tiel overigens met 3-0. AZVV Na de wedstrijden tegen NSW en Wieldrecht speelt zaterdag tweedeklasser AZW morgen de uitwedstrijd tegen Rillandia, de huidige nummer zeven van de ranglijst. Op voorhand staat vast dat de ploeg van trainer Kurt Migom belangrijke zaken kan doen, omdat ook Wield- recht-NSW op het programma staat. „Rillandia is een onvoor spelbare tegenstander", waar schuwt laatste man Romano van Overmeire niettemin. „De ene week verliezen ze met 3-0 van Terneuzense Boys, vervolgens winnen ze met 2-1 van GPC." Bovendien, zegt Van Overmeire, moet AZW zich deze weken voorbereiden op tegenstanders die zich anders zullen opstellen dan normaal het geval is. „Als je zoals zowel van NSW als van Wieldrecht wint, weet je dat je anders wordt benaderd. Als er al een ploeg is die het spel moet maken, zullen wij dat zijn." Niels Meesen wordt morgen on der de lat vervangen door Jo- chem Goedhals. Zaamslag Bijna halverwege de competitie lijkt Zaamslag nog altijd niet uit het dal waarin de ploeg dit seizoen verzeild raakte. Na de nederlaag tegen Hardinxveld (0-4), kwamen de Zeeuws-Vla mingen vorige week niet voorbij Tholense Boys: 1-1. „Als we af stand van de laatste plaatsen hadden willen nemen, hadden we in de twee vorige duels meer dan één punt moeten halen", stelt verdediger David de Haan. „Nu zeg ik: dit zijn kostbare punten, die we lieten liggen." Thuis tegen Kapelle heeft Zaam slag morgen dan ook veel te win nen. „Net als Hardinxveld en Tholense Boys is Kapelle een di recte concurrent", weet De Haan. „Alleen een zege telt." Van de laatste vijf wedstrijden 1 wy" AZVV-verdediger Romano van Overmeire is niet gerust op het duel met Rillandia. „Rillandia is een onvoorspelbare tegenstander. De ene week verliezen ze met 3-0 van Terneuzense Boys, vervolgens winnen ze met 2-1 van GPC." foto Camile Schelstraete die Kapelle speelde, won het er overigens niet één. Maar geldt hetzelfde niet voor Zaamslag? Terneuzense Boys Hoewel de maand oktober Ter neuzense Boys niet gunstig was gezind, meldde de ploeg van trai ner Danny van de Velde zich de laatste weken in de subtop. Met zestien punten uit negen duels is er een kloof van vier punten mëï 'koploper NSW, maar het verschil is niet dusdanig groot dat de Terneuzenaren zich niet meer in de strijd om de bovenste plaatsen kunnen mengen. Mor gen gaat Terneuzense Boys op bezoek bij Hardinxveld, dat mo menteel met een totaal van elf punten de achtste plaats bezet. Tot voor kort leek de tegenstan der van morgen aan een opmars bezig, maar die werd zaterdag gestuit door WC'68:1-2. In de derde klasse van het zater dagvoetbal moest Spui zaterdag na twee zeges op rij weer eens genoegen nemen met een neder laag. Thuis tegen Nieuwdorp werd het 0-3. Of de kans op eer herstel morgen groot is, valt ech ter te bezien. De Zeeuws-Vla mingen treffen in Serooskerke namelijk de nummer twee van de rangschikking. Steen Wie na de 7-0-zege op Patrijzen dacht dat Steen op weg was om weer een plaats in de bovenste helft van de ranglijst op te ei sen, kwam vorige week bedro gen uit. De ploeg van Eric Brems verloor op eigen veld met 1-3 van SC Gastel en liet de kans liggen bij de subtop aan te haken. „We begonnen op zich niet heel slecht", zoekt verdedi ger Danny van Daaien naar een oorzaak. „Maar toen we met 1-0 achterkwamen, viel alles in dui gen. We waren niet bij machte om terug te vechten." Zondag wacht Steen het uitduel met koploper Vlissingen. „Ik ben eigenlijk wel benieuwd of Vlissingen werkelijk zo goed is als wordt beweerd", zegt Van Daalen. „Zeker is in elk geval dat je wel iets moet kunnen om na negen wedstrijden nog maar twee verliespunten te hebben." Voor de wedstrijd van komende zondag is Peter de Bot nog ge schorst. Johnny Bogaert is nog niet zo ver hersteld dat hij al in zetbaar is. In dezelfde klasse als Steen treedt Breskens zondag op eigen veld aan tegen BSC. De ploeg uit Roosendaal was andere ja ren altijd één van de belangrijk ste degradatiekandidaten, maar heeft dit jaar met vijftien pun ten uit negen duels de nodige af stand van de laatste plaatsen ge nomen. Van de laatste vier duels won BSC er ook twee en speelde het twee keer gelijk. YERSEKE - In Yerseke wordt morgen de vijfde wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup gereden. Traditiegetrouw ver schijnt een groot aantal nationale kampioenen en zelfs een wereldkampioen aan de start. De Belg Patrick Meerschaert won dit jaar de regen boogtrui bij de masters 45+. Bijna alle Nederlandse jeugd kampioenen zijn van de partij. Ook die van de nieuwelin gen (Tim Lemmers uit Anna-Paulowna) en de junioren (Frank Beemer uit Garderen) komen vermoedelijk uit bij de senioren. Zij moeten het opnemen tegen drievoudig winnaar Hans Becking. In de categorie jeugd 13 en 14 jaar doet Belgisch kam pioen Cedric Callebaut mee. Bij de veteranen is naast Meerschaert ook Belgisch kampioen Benny Heijlen kans hebber op een hoge klassering. Voorts verschijnen alle renners aan het vertrek, die voorin staan in het klasse ment om de Zeeuwse ATB Cup. BERGEN OP ZOOM - Door een 10-5-zege op Veve/Taxi Geers uit Bergen op Zoom is het ZVH/Morres/Controlec voor het eerst in haar bijna vijfentwintigjarige bestaan ge lukt een periodetitel te pakken in het futsal. De Zeeuws- Vlaamse eersteklasser mag daardoor aan het eind van het seizoen strijden om een plaats in de hoofdklasse. Maar voorlopig gaan de Zeeuws-Vlamingen fier aan kop in de eerste klasse en hebben ze zes punten voorsprong op nummer twee Marrakech, de tegenstander van volgende week. Tegen Veve stond Morres binnen vijf minuten op 3-0 door Marco Vaal, Jordy Bakker en Ali Eryürük. Door concentratieverlies bij Moires kwamen de Brabanders op 3-2, maar Ralph Zegers bepaalde de ruststand op 4-2. Na de pauze maakte Morres weer drie treffers (Eryürük en twee keer Bakker) in vijf minuten. Even kwam de thuis ploeg terug via twee goals, maar Ralph Zegers, Gerben Schram en Vaal stelden de zege en de periodetitel veilig. GOES - Tijdens de zuidelijke plaatsingswedstrijd voor het NK groepsspringen, vandaag in het Limburgse Nuth, doen twee Zeeuwse turnverenigingen mee: Forza Gymnas- tica uit Goes en Turn'87 uit Oostburg. Er wordt tijdens het evenement op twee verschillende ni veaus gesprongen; de A- en B-lijn. De mannenteams van Turn en Forza nemen het in de hoogste categorie tegen el kaar en zes andere teams op de minitrampoline op. Namens Forza komen in de A-lijn ook de juniorvrouwen uit. Zij doen het op een verende vloer, maar ook op de mi nitrampoline, net als het juniormannenteam van Forza. Forza heeft ook nog een juniorvrouwenteam, dat meedoet op zowel de verende vloer als de minitrampoline. BIERVLIET - Duiven vereniging PV De Hoop uit Biervliet heeft in verband met de perikelen rondom de vogelgriep haar tentoonstelling voor morgen (zaterdag 12 november) afgelast. Ook PV Nog Sneller uit Breskens heeft de ten toonstelling, die op de kalender stond voor 19 en 20 no vember, afgelast. De tentoonstelling annex kampioenen dag van rayon 4 die voor morgen (12 november) in Lewe- dorp op de agenda staat, gaat door, maar ook hier zullen geen duiven tentoongesteld worden. Pieter van den Hoogenband heeft de afgelopen maanden gedacht aan het einde van zijn carrière. „Met name de laatste weken voor de operatie. Toen was ik allang blij als ik weer gewoon zou kunnen lopen. Ik kon nog net een bordje naar de keuken brengen, meer niet." foto Kees Martens/GPD Zwemmer maakt volgende maand rentree na herniaoperatie door Arjen Vos GELDROP - Pas nog zag Pieter van den Hoogenband een man in de tuin lopen. ,,'U hebt last van een hernia, dat zie ik zo', zei gen hem. Maar ik moest ver- ans echt mijn best doen om nie de pijn die een hernia met zich meebrengt weer voor de geest te halen." Het gaat weer goed met Nederlands gerenom- meerdste zwemmer. Pieter van den Hoogenband is oeg hersteld nadat hij in werd geopereerd aan een hernia. Begin december zwemt hij bij de US Open in Auburn zijn eerste officiële wedstrijd sinds de Vlaamse kampioen schappen in maart van dit jaar. Hij kijkt er naar uit. „Lekker gas geven. De faciliteiten zijn er top, het deelnemersveld is goed." De wedstrijden in Auburn moe ten een definitieve streep zetten onder een zwaar jaar voor Van den Hoogenband. Het zwaarste uit zijn carrière, die maar zel den strubbelingen vertoonde. „Het klinkt misschien gek", zegt hij aan de keukentafel in Geldrop bij vader en moeder Van den Hoogenband, „maar de- ARNHEM - Officier van justitie sta blijft in het proces tegen Ka rei Aalbers bij zijn eis: twaalf maanden celstraf, waarvan zes voonvaardelijk. De oud-voorzit ter van Vitesse wordt verdacht van valsheid in geschrifte en be- Gisteren werd door de Arnhem se rechtbank de laatste getuige gehoord; Reinier Papenburg. De ex-directeur van de club werd vooral ondervraagd over zijn rol onderhandelingen van de contractverlenging van Mach- as- Papenburg kon zich niet al le feiten herinneren. Zijn verkla ringen leken niet direct in tegen spraak met die van Aalbers. Machlas eiste eind jaren negen tig 2,5 miljoen gulden salaris. Aalbers zegde hem 500.000 toe en beloofde een 'inspannings- plicht' te doen voor een extra miljoen aan reclame-inkomsten. Het restant zou de spits bij een transfer krijgen. Volgens het OM is er via omstreden construc ties gewoon het verlangde sala ris betaald. Aalbers zou zich schuldig hebben gemaakt aan ontduiking van belasting. De uit spraak is op 24 november. ANP ze blessure maakt mijn loop baan eigenlijk compleet. Iedere sportman maakt wel een perio de mee waarin het hem goed te genzit." Hij gebruikte de fase na de ope ratie om zichzelf een spiegel voor te houden. „Ik wilde weten of ik nog wel gretig was." Het antwoord was een ferm 'ja'. „Ik vind zwemmen nog steeds echt leuk, daar ben ik achter geko men." Vind je zwemmen leuk, of win nen? „Alletwee. Winnen maakt de sport leuk. Maar ik heb nog steeds net zoveel plezier in het zwemmen als toen ik nog een klein manneke was. Toen ik na de operatie weer mocht gaan trainen, waren mijn maten be zig met het WK. De omstandig heden in de zwembad Tongel- reep werden door de verbou wing minder en minder. Maar ik merkte dat ik nog steeds heel veel passie voor de sport heb. Dat straks dat nieuwe bad klaar is, stimuleert. En natuurlijk zijn de Spelen van Peking een drijf veer, dat moet mijn laatste kunstje worden." Tranen De hernia die hem overviel, was een flinke. „Ik had altijd wel pijntjes. En op een gegeven mo ment is moeilijk te zeggen welke pijn er wél en welke pijn er niet bijhoort. Maar drie weken voor de operatie kon ik bijna niks meer. Ik had tranen in mijn ogen van de pijn. Constant. Er was geen positie te vinden waar in ik pijnvrij was. De dokter schrok van de foto's. Ik had op termijn invalide kunnen raken. Het was best wel kantje-boord." Foetsie De operatie in Den Haag verliep goed. „Ik wilde daarna meteen even gaan staan, en ja hoor, ik was van die pijn verlost. Ik had natuurlijk nog wel last van de operatie, maar die echte pijn was foetsie." Heb je in de periode rond de ope ratie aan het einde van je car rière gedacht? „Zeker. Met name de laatste we ken voor de operatie. Toen was ik allang blij als ik weer gewoon zou kunnen lopen. Ik kon nog net een bordje naar de keuken brengen, meer niet." Inmiddels is Van den Hoogen band weer 'beresterk'. „De trai ningstijden liegen er niet om. De lactaatmetingen vertonen een stijgende lijn. Ik twijfel er niet aan dat ik weer de beste van de wereld kan worden. Het gaat gewoon hartstikke goed. Mijn lichaam pikt het prima op." En uiteindelijk denkt hij als zwemmer sterker te worden van de operatie. „Het is een ervaring waarvan je weer kunt leren. Dat pakken ze me nooit meer af." Tijdens zijn weg terug wilde Van den Hoogenband zo min mo gelijk rompslomp aan' zijn hoofd. Hij meed de media en pro beerde sponsorverplichtingen op een laag pitje te zetten. Zelfs een huwelijksreis - in augustus trouwde Van den Hoogenband met zijn vriendin Minouche Smit - zat er niet in. „Ik heb al léén maar getraind. Op reis kan ik mijn hele leven nog. Dit was nu even belangrijker. Ik heb zelfs voetbalwedstrijden van PSV laten schieten omdat ik te moe was. De sponsors hadden er begrip voor. Ze hebben meer aan een gezonde sporter dan aan een kwakkelende sporter. Ik heb ze wel op de hoogte ge houden van hoe het ging. Samen winnen is mooi, samen een te genslag overwinnen is ook bij zonder." Toen hij afgelopen zomer tijdens het WK thuis naar de finale van zijn favoriete 100 meter vrije slag zat te kijken, kreeg hij weer dat speciale 'racegevoel'. „Het was een heel aparte gewaarwor ding om het op televisie te bekij ken." Er kwam een rode streep in beeld die het wereldrecord schema voorstelde. Zo deed Van den Hoogenband toch nog een beetje mee. „Ineens spoot die streep weg van de zwemmers en bleef mijn wereldrecord staan. Bijzonder om te zien." Potten breken De Nederlandse ploeg kon in Montreal nauwelijks potten bre ken. Van den Hoogenband wil daar verder weinig over zeggen. Dé olympisch kampioen is het eeuwige gepingpong in het Ne derlandse zwemmen over de vraag waarom het niveau onder de absolute top te wensen over laat, beu. „Ik kan daar lang over discussiëren, maar ik doe het niet meer. Als mensen advies van me willen, weten ze me wel te vinden." Eerst zelf maar weer eens wed strijden zwemmen. „Ik ben nog niet verzadigd. Ik ben alweer chagrijnig als ik bij het trainen langzamer ben dan Gijs Da- men." GPD MONACO - De Nederlandse squashster Vanessa Atkinson re kende in de Monte Carlo Classic in ijltempo af met landgenote Orla Noom. Atkinson, als eerste geplaatst, had slechts 23 minu ten nodig voor haar winst in drie games: 9-6, 9-0, 9-0. Ook Annelize Naudé bereikte de tweede ronde. De als vijfde ge plaatste Nederlandse was in drie sets (9-2, 9-3, 9-3) te sterk voor de Deense Lime Hansen. De Engelse Laura-Jane Leng- thorn schakelde de Nederlandse Karen Kronemeyer uit. Daar voor had Lengthorn aan drie sets genoeg: 9-5, 9-5, 9-6. ANP New York. NBA. Philadelphia 76ers-Dallas Mavericks 112-97, Los An geles Clippers-Washington Wizards 102-97, Cleveland Cavaliers-Seattle Su- personics 112-85, Boston Celtics-Mem- phis Grizzlies 99-98, San Antonio Spurs-Charlotte Bobcats 94-86, New Jersey Nets-Utah Jazz 91-83, Minneso ta Timberwolves- Los Angeles Lakers 88-74, Indiana Pacers-Miami Heat 95-90, Orlando Magic- New Orleans Hor nets 88-83, Chicago Bulls-Golden State Warriors 85-84, Portland Trailbla- zers-New York Knicks 95-83, Denver Nuggets-Sacramento Kings 107-91. Rayon Midden Zeeuws-Vlaanderen. Tweede klasse: Chocolat Mauritsz-Ma- rine Service 11-3, Atoom Boys/ Kraag- hof-HKC/Driewegen 0-5, Bakkerland Ter- neuzen-DS Calypso 4-6, Smit Sportprij- zen-Cerestar 10-6. Stand: 1. Dow 1 6-16; 2. DS Calypso6-15; 3. Smit Sport- prijzen 7-13; 4. Atoom Boys/Kraaghof 6-10; 5. Reham Vastgoed 6-9; 6. Bakker land Terneuzen 6-9; 7. Marine Service 7-7; 8. Sportcafé Axel 5-6; 9. Chocolat Mauritsz 6-6; 10. HKC/Driewegen 6-6; 11Cerestar 7-3. Derde klasse: Café de Griete-Café De Mops 4-6, Café Driewe- gen-Amstelhoekje/Vdeco 10-7, Amstel- hoekje/Vdeco-Deurwaarder M&T 13-5, Deurwaarder M&T-FC Vatitec 5-11, FC llex-Sportkantine 't Zwaantje 3-7, Unitron-Flux Electro 6-9. Stand: 1. Cafe Driewegen 7-21; 2. Sportkantine 't Zwaantje 7-15; 3. Benny Sport 5-12; 4, Amstelhoekje/Vdeco 7-12; 5. FC Vatitec 7-10; 6. Café de Mops 6-9; 7. Flux Elec tro 7-9; 8. Café De Griete 7-9; 9. Deur waarder M&T 7-7; 10. FC Ilex 6-4; 11. Unitron 7-4; 12. Schipper/Adhanco 5-3. Shanghai. HSBC Champions Tour nament, Europese Tour. Stand na eerste ronde: 1, Dougherty (Eng), La- wrie (Sch), O'Malley (Aus) 64 slagen (-8), 4. Derksen (Ned), Woods (VSt), Choi (ZKo), Howell (Eng) 65, 44. Lafeber (Ned) 72. Beer Sheva. WK landen. Negende ronde: Israél-Verenigde Staten 1,5-2,5, Cuba - Armenië 2-2, China (man- nen)-Rusland 0,5-3,5, Georgië-Oekrai'ne 1,5-2,5. China (vrouwen) vrij. Eind stand: 1. Rusland 22, 2. China (m) 21,5, 3. Armenië 18,5, 4. Oekraïne 17,5, 5. Ver enigde Staten 16,5, 6. Israël 14,5, 7. Ge orgië 13,5,8. Cuba 13,9. China (v) 7. Calgary. Wereldbekerwedstrijd mannen. Eindstand, na twee runs: 1. Stahlie (Zwi) 1.53,35 (56,06 57,29), 2. Lund (VSt) 1.53,39 (56,13 57,26), 3. Pain (Can) 1.53,74 (56,45 57,29); 19. Van Wees (Ned) 1.55,25 (57,21 58,04), 40. Matschenz (Ned) niet gefinisht in eerste manche. Lucky Day: 1-2-4-6-10-29-34-35-36-38 41 -52-59-60-63-73-75-77-78-80 Onder voorbehoud. Los Angeles. WTA Tour Champions hips, vrouwen. Groene groep: Da venport (VSt/1)-Schnyder (Zwi/6) 6-3 7-5. Stand: 1. Davenport 2-4, 2. Sjarapo- va (Rus) 1-2, 3. Petrova (Rus) 1-0, 4. Sch- nyder 2-0. Zwarte groep: Pierce (Fra/5)-Dementjeva (Rus/8) 6-2 6-3, Mau- resmo Fra/4)-CIïjsters (Bel/2) 6-3 7-6 (4). Stand: 1. Pierce 2-4, 2. Mauresmo 1-2,3. Dementjeva 1-0, 4. Clijsters 2-0. Eerste divisie. MVV-TOP 0-0. Rijswijk. Champions League man nen, groep A: Unicaja Almeria (Spa) Ortec.Rotterdam Nesselande (Ned) 0-3 (20-25 21-25 24-26), Knack Roeselare (Bel) - Iraklis Thessaloniki (Gri) 3-2 (29-27 25-19 22-25 18-25 23-23). Stand: 1Iraklis 3-4 (8-3), 2. Roeselare 3-4 (6-5), 3. Nesselande 4-4 (8-6), 4. Almeria 3-2 (3-6), 5. Hypo Tirol Innsbruck (Oos) 3-2 (3-8). van onze sportredactie ALMERIA - De volleyballers van Ortec.Rotterdam Nesselan de hebben voormalig bonds coach Bert Goedkoop gisteren in Spanje een onaangename avond bezorgd. De Nederlandse kampioen, ge traind door recordinternational Peter Blangé, versloeg zijn werk gever Unicaja Almeria overtui gend met 3-0 (25-20 25-21 26-24). Bij de Spaanse topclub staat behalve Goedkoop ook middenman Mike van de Goor onder contract. Door dit resultaat is de span ning in groep A van de Cham pions League opnieuw toegeno men. Woensdag verraste de Bel gische vertegenwoordiger Knack Roeselare de Griekse fa voriet Iraklis Thessaloniki al met 3-2. Drie clubs, waaronder Nesselande, staan nu op op twee overwinningen, de andere twee op één. De beste drie gaan naar de volgende ronde. Blangé kon tot zijn grote tevre denheid vaststellen dat zijn ploeg vanaf het eerste fluitsig naal bij de les was en agressief begon. Serverend, blokkerend en aanvallend lukte nagenoeg al les. Bovendien hield Nesselande dat niveau, nog beter dan vorige week voor eigen publiek tegen Roeselare (ook 3-0), vast. Pas in de derde set was Almeria min of meer gelijkwaardig zonder echt uitzicht te krijgen op een kente ring. Diagonaalaanvaller Kristian van der Wel was amper af te stoppen voor de Spaanse verde diging. Routinier Albert Cristina troefde aan het net als middenblokkeerder Van de Goor ruimschoots af. Ook pas ser-loper Allan van de Loo kon terugzien op een goede wed strijd. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 47