Toch kans op brede school Sluiskil h pH Op dit plekje zijn veel romances ontstaan PZC ALTENA Istoel Mantelzorgers krijgen teken van waardering VOLVO CA ICAPPENDIJK Residentie in Aardenburg E-mailadres voor buutkaarten Eis twee jaar voor steekpartij Man bekent verkrachten vriendin Autodief op heterdaad betrapt agenda collecte Sint Maarten Drie scholen betrokken bij onderhandelingen over complex met zorgwoningen UITVERKOOP! DIS &c THAT (Advertentie) j INTERIEUR H DESIGN H scluidestraat 25-29 vlissingen (Advertentie) door Wilma Valk BRESKENS - Robert Schelfaut vond het jammer dat zijn vrouw er net niet was, toen Tineke Bruijnooghe hem een bosje bloe men kwam brengen. Hij kreeg het boeket in het kader van de Dag van de Mantelzorg. Schelfaut zorgt al sinds, zijn vrouw vijf jaar geleden noodge dwongen thuis zit dat alles thuis op rolletjes loopt. Zijn vrouw lijdt aan zenuw- en spier- reuma en gaat steeds verder ach teruit. „Ik ben gepensioneerd, dus ik steek thuis de handen zo veel mogelijk uit de mouwen. (Advertentie) Dit is het adres van die monteur die alles van VOLVO weet. Mr. F.J. Haarmanweg 49 Terneuzen Deze man wast en strijkt en kookt eten. Regelmatig krijg ik er van mijn schoonmoeder was en strijk bij. Mijn vrouw zegt dat ik er soms een uurtje tussen uit moet voor mezelf. En dat doe ik ook, anders houd je het niet vol. Soms is het wel moeilijk. Laatst zat ik in de auto en zag een man en een vrouw samen fietsen. Toen dacht ik 'en ik zit hier alleen'. Maar ja, het is niet anders" Gisteren werden in de gemeente Sluis 230 mantelzorgers door vrijwilligers in het zonnetje ge zet. „Onder mantelzorg ver staan wij bij de Stichting Wel zijn meer dan gewone zorg," ver klaarde Laura Vroon van de stichting. „Niet even een vuilnis bak buitenzetten of één keer boodschappen doen. Mantelzorg groeit door omstandigheden en duurt vaak vele jaren." Het begrip krijgt meer en meer bekendheid, mede door de Dag van de Mantelzorg, die sinds een aantal jaren wordt gehou den. „Er zijn veel meer mantel zorgers in de gemeente dan dege nen die gisteren een bloemetje hebben gehad. „Niet iedereen wil er bekendheid aan geven", verklaarde Vroon, pagina 17 zorgen om mantelzorgers Harry Leliaart (links) en compagnon Bas van Dijk kunnen na drie jaar wachten beginnen met de bouw van het appartementencomplex. door Frank van Cooten AARDENBURG - Op de plek aan de Weststraat waar vroeger veel Aarden burgers hun eerste dansje waagden, is gisteren de bouw begonnen van Residen tie De Rederijker. Een complex met zes koop-appartementen Aardenburger Harry Leliaart en zijn compagnon Bas van Dijk vormen sa men Lelidijk Exploitatie BV. Het duo straalt op de bouwplaats. Het duurde immers ruim drie jaar voordat de graaf machines aan de slag konden. Initiatief nemers van een soortgelijk plan konden dit geduld een decennium terug niet op brengen. Leliaart en Van Dijk gingen de strijd met de gemeentelijke regelgeving wel aan. „Het heeft wel ontzettend lang ge duurd", verzucht Leliaart. „Dat had ook te maken met de fusie tussen de ge meenten Oostburg en Sluis-Aarden burg en de wisseling van functies in het stadhuis. Dit zorgde voor een vertra ging van de procedures. Maar wij gaven niet op. Wij proberen Aardenburg nieuw leven in te blazen. Aardenburg is nog steeds aantrekkelijk. We hebben im mers onder meer een grote supermarkt, een bakker, een schoenmaker, een grote bank en diverse galerijen maar we moe ten wel een negatieve spiraal afwenden. Daarom steken wij onze nek uit. Wij proberen meer actie en leven in Aarden burg te brengen. Dit appartementen complex is daar een goed voorbeeld van." Residentie De Rederijker staat op histo rische grond. Van 1880 tot 1920 was op deze plek aan de Weststraat de Rederij kerskamer gevestigd. Daarna werden de gebouwen gebruikt door de Aarden- burgse fanfare als sociëteit. „Op dit plekje zijn veel romances ontstaan", weet Harry Leliaart. De fanfare verhuis de achttien jaar geleden naar het dorps huis. De drie pandjes raakten in verval. Leliaart is ook eigenaar van de gelijkna mige woninginrichtingszaak aan de Weststraat. De drie inmiddels gesloopte pandjes stonden naast zijn winkel. Oor spronkelijk wilde hij er één kopen om zijn zaak uit te breiden. Het leek het duo echter een beter idee de drie pandjes gezamenlijk aan te ko pen om op die plek een appartementen complex te bouwen. Compagnon Bas van Dijk uit Benne- kom is ook afkomstig uit de wooninrich tingsbranche. Ze leerden elkaar 25 jaar geleden kennen op een zakenreis van een fabrikant in Parijs. „Het klikte gelijk", zegt Van Dijk. „Naast ons beroep als woninginrichter hadden we allebei interesse in de han del in onroerend goed. In Parijs is de vic torie begonnen." Het duo begon twaalf jaar geleden met Lelidijk Exploitatie BV. Dit bedrijf heeft al wat kleinschalige projecten in Aardenburg en omgeving achter de naam staan. Residentie De Rederijker komt daar nu bij. Harry Leliaart blijft overigens door gaan met zijn interieurwinkel. Daar- foto Peter Nicolai over bestond wat onduidelijkheid in het dorp. „Ik zet ik me nog steeds met hart en ziel voor mijn winkel in." De residentie bestaat uit zes luxe appar tementen met een oppervlakte van hon derd tot 195 vierkante meter. De archi tectuur, ademt de sfeer van de histori sche Weststraat uit. Ieder appartement heeft een eigen gara ge en berging. De prijzen variëren van 199.000 tot 299.000 euro, vrij op naam. De helft van de woningen is al ver kocht. De kopers komen uit de buurt. Het appartementencomplex wordt ge bouwd door een Belgische aannemer. De onderaannemers komen uit de ge meente Sluis. Architect is bureau Dub beldam uit Oostburg en de appartemen ten worden verkocht door makelaar Ver- sluijs uit Oostburg. „Plet bouwproject is daarom zeker goed voor de lokale werkgelegenheid. Trou wens, ook de toekomstige bewoners zijn goed voor'de werkgelegenheid van Aar denburg. De middenstand profiteert hiervan. Daar doen wij het ook voor. We moeten met zijn allen nieuw leven in Aardenburg brengen. "Residentie De Rederijker moet eind 2006 klaar zijn. vrijdag 11 november 2005 z!3 PIULST - De Stichting Hulster Buutreedners heeft een e-mailadres beschikbaar gesteld voor de verkoop van kaarten. Verschillende mensen kunnen de internetsite van de stichting al enkele weken niet benaderen. De buut reedners hebben van alles geprobeerd, maar het probleem is nog steeds niet opgelost. Vorig jaar zijn 800 kaarten ver kocht via het internet. Om deze mensen een gang naar het loket te besparen, kunnen ze nu via kaart- verkoop@hulsterbuut.nl toegangsbewijzen bestellen. MIDDELBURG - Officier van justitie G. Oosterveld'heef t gisteren bij de rechtbank in Middelburg tegen een negen tienjarige inwoner van Middelburg voor poging tot dood slag twee jaar gevangenisstraf geëist. In haar eis nam de officier ook de mishandeling van zijn (ex-)vriendin en het verhandelen van een wapen mee. Daarnaast vroeg ze de rechtbank de jonge Middelburger nog twee maanden cel straf extra op te leggen, omdat hij ten tijde van het mis drijf in zijn proeftijd zat. Bij de steekpartij speelden relatieproblemen een rol. De gefrustreerde verdachte zocht op 9 juli dit jaar in zijn woonplaats zijn ex-vriendin en haar nieuwe vriend op. Dat liep uit de hand: op een gegeven moment greep hij een keukenmes en stak enkele keren in de richting van de hartstreek van de nieuwe vriend. Het slachtoffer raakte gewond aan zijn hand. Zijn voormalige vriendin had hij bij de keel gepakt en geknepen. De officier maakte zich zorgen over het gedrag, dat onderschreven werd door het rapport van de psycholoog. „De kans op herhaling is aan wezig. Het strafblad gaat in de richting van een veelple ger" meende de officier. De rechtbank doet 23 november uitspraak. MIDDELBURG - Een 35-jarige inwoner van Vlissingen gaf gisteren bij de rechtbank in Middelburg toe zijn vrien din meermalen te hebben verkracht en mishandeld. De man is in de jaren negentig al drie keer eerder voor zeden delicten veroordeeld. Officier van justitie, G. Oosterveld, zei in eerste instantie aan een tbs met dwangverpleging te hebben gedacht, omdat de Vlissinger telkens in herhaling valt. Na overleg met de psycholoog had ze daar vanaf ge zien. De officier achtte het van groot belang dat de verdachte onder toezicht van de reclassering blijft. Ze eiste drie jaar gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Als het aan de officier ligt, betaalt de man aan het slacht offer een voorschot van 2600 euro smartengeld. De stelsel matige verkrachtingen en het geweld hadden gedurende twee jaar plaats in de woning van de vrouw in Oost-Sou burg. De rechtbank doet 23 november uitspraak. VLISSINGEN - Een bewoonster van de Bouwen Ewout- straat in Vlissingen heeft in de nacht van woensdag op donderdag voorkomen dat haar auto werd gestolen. Toen ze om half vijf het portier van haar wagen hoorde dicht slaan, keek ze naar buiten en zag er een man in zitten. Ze belde de politie, die de man, een 35-jarige Vlissinger, op heterdaad betrapte. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur; Kaarten, biljarten; 16.00 uur; Zitgymnas- tiek; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljar ten; 20.00 uur: Toneeluitvoering 'Nor male zot gezoeht'door Siesa; Trefpunt, 10.00 uur: Koersbal; 13.00 uur: Kaarten, biljarten; 14.00 uur: Bingo; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.45 uur: Koersbal; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO kaarten; 13.30 uur: ANBO bingo; HEIKANT - t Heike, 13.00 uur: biljar ten, pieren; Zaal Maton, 19.30 uur: The Free Country Dancers; HENGSTDIJK - Horecacentrum De Vo gel, 20.00 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Volksdansen en solo dan sen; 19.30 uur; Gezelschapsdansen; Speelkooi, 15.30 uur: Buurtspelen; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljar ten, fysio gym, computeren; 9.30 uur: Bloemschikken; 10.00 uur: Fysio gym; 13.00 uur: Biljarten Kanaalzone; 13.30 uur; Bridge, bloemschikken, internetca fé; 18.30 uur: KBO vrijwilligersfeest; Kantine HVV'24,19.30 uur: Kaarten; KLOOSTERZANDE Hotel van Leu ven, 20.00 uur: Toneeluitvoering 'Tis weer petet in de flet'door Clingclaer; Ca fé In den D'Waes, 19.00 uur: Kaarten de Troefslag; LAMSWAARDE - Café de Lamsoren, 20.30 uur: Feest presentatie carnavals prins der Lamsoren: KOEWACHT - De Vlaschaard, 9.45 uur: Volksdansen; TERNEUZEN - De collecte voor het dia betesfonds in Terneuzen heeft 3671,79 euro opgebracht. Dat is iets meer dan vorig jaar. Vijftig collectanten zijn vori ge week voor het diabetesfonds in Ter- neuzen op pad geweest. OOSTBURG - St. Eligiuskerk, 20.00 uur: Concert Zeeuws - Vlaams kamer koor; SAS VAN GENT - St.Albert, 13.00 uur: Regionale biljartcompetitie; SINT - JANSTEEN - Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; SPUI - De Drie Gehughten, 19.30 uur: Bonte Avond; TERNEUZEN De Veste, 13.30 uur: Soos voor mindervaliden Ons Verzetje, biljarten en klaverjassen; Sporthal De Vliegende Vaart, 9.00 uur: Bowls; 't Schelpenhoekje, 20.00 uur: Geldbingo; VOGELWAARDE - t'Gelaag, 13.30 uur: Koersbal; HULST - Buurtcomité De Groote Kreek houdt vandaag voor de vierde keer de Sint-Maartenoptocht in Hulst. De optocht begint om 19.00 uur bij het bruggetje aan de Van Rie- beecklaan. Daar vertrekken de kinderen met zelfgemaakte lampionnen voor een tocht door de wijk. De kinderen zullen dan op verschil lende plaatsen in de wijk aanbel len en hun lied zingen, in ruil voor een snoepje. Dit jaar is het deelnemersaantal verdubbeld tot circa honderd. Ook lopen er begeleiders mee. Een jury kijkt tijdens de tocht welke lampion de mooiste is. Na de optocht komt iedereen terug naar het bruggetje waar warme chocomelk is voor de kinderen en glühwein voor de volwasse nen. Advertentie Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAAIM DEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) WoutBareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail; web@pzc.nl doorRenéHoonhprst TERNEUZEN - De drie basis scholen van Sluiskil zitten over een paar jaar misschien toch sa men onder één dak. De Oranje Nassauschool haakte dit voor jaar af, maar neemt toch weer deel aan onderhandelingen. Directeur P. Vercouteren van de protestants-christelijke school geeft geen enkel commentaar, fear de directeuren van Woon- jjchting Clavis en de Stichting Voor Regionale Zorgverlening KVRZ) hebben goede hoop dat de punt tussen de Sint Elisa- iethlaan, de Nieuwe Kerkstraat en de Baljuwlaan uitgroeit tot hét educatie- en zorgcentrum van Sluiskil. Jongerenopvang E, van Exter (Clavis) en T. van Bakel (SVRZ) hopen dat de drie lasisscholen, peuterspeelzaal, inderopvang en een gymzaal ingeren opvangen en opleiden, [aast het huidige Elisabethhof mei 23 appartementen voor uderen) zouden tien zorgwonin- en, twee groepswoningen voor lijeikaar een dozijn dementeren de ouderen en een uitvalsbasis voor thuiszorg de senioren van het dorp onderdak en verzor ging moeten bieden. In de (finan ciële) opzet van het plan zijn jon geren- en ouderenhuisvesting aan elkaar gekoppeld. Mochten de schoolbesturen en de gemeen te er niet uitkomen, dan moet weer een geheel nieuwe planop zet worden gemaakt, waar- ichuwde corporatiedirecteur Van Exter gisteren. Hij hoopt dat de verschillende partijen begin volgend jaar tot overeenstemming zijn gekomen. Als dat lukt, kan de brede school waarschijnlijk nog met ingang van het schooljaar 2007-2008 van start gaan. Cla vis heeft alle voorbereidingen ge nomen die nodig kunnen zijn. Zo heeft de Terneuzense woning bouwvereniging al de zaak in tweedehandsgoederen van Van Minnen gekocht. „Als de plan nen doorgaan, hebben we de be schikking over het pand op de hoek van de Nieuwe Kerkstraat. Clavis neemt dus het risico dat een andere bestemming voor het pand moet worden gevonden als de huidige plannen niet door gaan." Wethouder C. Liefting (onderwijs) coördineert het over leg met de scholen, maar durft nog niet te voorspellen of de on derhandelingen de komende maanden resultaat opleveren. Zijn collega A. van Waes, de da gelijks bestuurder die over de planologische invulling gaat, wil ook niet op de zaken vooruit lopen. „Het staat vast dat Sluis kil nieuwe zorgwoningen krijgt, los van het feit of er al dan niet een brede school komt. De com binatie van zorg en onderwijs is natuurlijk wel de mooiste en zal waarschijnlijk ook het snelst gaan." SVRZ-directeur Van Bakel twij felt er niet aan dat de zorgwo ningen en de twee groepshuizen er komen. „De plannen voor Sluiskil passen precies in de hui dige zorgvisie. Als zorginstel ling krijgen wij een bepaald be drag voor de geplande voorzie ningen. Plannen als deze heb ben vaak een lange adem, maar uiteindelijk komen die zorgwo ningen en -voorzieningen er." Robert Schelfaut krijgt van vrijwilligster Tineke Bruijnooghe een boeket bloemen omdat hij al vijf jaar voor zijn zieke vrouw zorgt. foto Peter Nicolai (Advertentie) DAMES- HERENMODE 25% KORTING KINDERKLEDING KORTING BIJ 1 STUK: 20% 2 STUKS: 30% 3 OF MEER: 50% Langstraat 11-13, Zoutelandc Tel. (0118) 566003 Ook zondags open feeling home De Lange Jan torent 85 m hoog. Zicht punt en baken. De rechte lijn 10 graden west van noord raakf na 5 km het venster van Kees den Herder. Vandaar 30 graden west de 90 m hoge Sardijn- toren op 11 km. Koerslijnen. Hoogte punten. Achter het venster snijden de lijnen Kees den Herders woonland schap. Verademend. Ruimtescheppend. Wie ambitieus en creatief wil wonen laat zich adviseren door Kees den Herder persoonlijk. Zichtpunten baken voor mensen met stijl en ambitie. Noordweg 125, Serooskerke 0118-593030 www.keesdenherder.nl Interieurstylinq Walcheren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43