Exponent van de jeugdopleiding Radewalt is gewoon en toch bijzonder Hendrikse baalt in doel van WIK Nesselande verrast in Champions League 323 yiats Willemse speelt met Bruse Boys de derby tegen Duiveland SKNWK reist als koploper af naar Veere 4 Yerseke het toneel van ATB-koers Morres pakt de eerste-periodetitel Forza en Turn mikken op het NK Tentoonstelling van duiven afgelast uitslagen MVV en TOP in evenwicht vrijdag 11 november 2005 rrUINISSE - Willemse, Willem en Willemse: het zou zomaar je „aam van een gerenommeerd advocatenkantoor uit een televi sieserie kunnen zijn. In werke lijkheid gaat het om drie voet ballers van Bruse Boys. De jong de Willemse, de zeventienjarige jjats, is één van de exponenten lande Bruse jeugdopleiding. in het verleden de fami- Kvam lienaam Van den Berge veelvul dig wor op het wedstrijdformü- hervanhet eerste elftal van Bru se Boys, tegenwoordig is die rol overgenomen door die van het leslacht Willemse. Vader Cees Willemse voetbalde in het verle den al bij. Bru en hij verrichtte die club al diverse functies, dijn zonen Olaf en Mats maken dit seizoen deel uit van de eerste jlectie van Bruse Boys en voeg aar neef Peter - de routinier ij Bruse Boys - aan toe en het amiliefeest is compleet. „Een aar weken geleden bij een uit wedstrijd hadden we een auto volWillemses", geeft Mats Wil lemse met enige trots aan. jlats Willemse maakte vorig sei zoen nog deel uit van de talent volle groep A-junioren van trai ner Toine Tiggelman. Dat hij na negen wedstrijden in het sei zoen 2004-2005 een volwaardig eerste-elftalspeler zou zijn had hij zelf ook niet verwacht. „Ik dacht dat ik bij het tweede zou komen en ik was zelf ook wel ven'ast dat ik in augustus in de voorselectie zat. En nu speel ik dus gewoon in het eerste." Maast hem maakten ook broer Olaf, Gerard Vogel, Thomas Groeneveld en Rudo van den Berge deel uit van de voorselec- lie. Alleen de laatste speelt - voor zolang het duurt - in het elftal. Mats Willemse dit seizoen al vier keer - de mooiste volgens eigen zeggen Veere - voor het Bruse. maar liep daar- ook al tegen een rode kaart op. In het duel met de toenmalige koploper Seroosker- ike nam de speler zelf een vrije Na balverlies van zijn ZIERIKZEE - De trots van Nieuwerkerk, SKNWK, be gint morgen voor het eerst dit seizoen als koploper aan een competitieduel. In Veere treft de ploeg geen eenvoudige tegenstander. Veere staat vier punten ach ter SKNWK, net achter Bruse Boys en Seroosker- ke. SKNWK won vorig sei zoen in Veere nog met 3-0 en tekent morgen voor zo'n resultaat. ZSC'62 speelt uit tegen Dauwendaele. De Scharendijkers wonnen als enige in de derde klasse A dit seizoen nog niet. In de vierde klasse A wacht DFS ook al drie duels op de volgende zege, de ploeg is afgezakt naar de zevende plek. Apollo'69, dat in 's-Gravenpolder DFS' te genstander is, staat één plaats lager. Brouwersha ven gaat in de vierde klasse B op bezoek bij Vrederust. De zege op WIK'57 heeft de ploeg van Arie Janse in ieder geval een zetje in de juiste richting gegeven. Zondag spelen de drie Schouwse clubs allen op ei gen bodem. Dreischor heeft Lewedorpse Boys als tegenstander en de ploeg van trainer Kees Verwest hoopt uiteraard de ongesla gen status te behouden. Broer Rini Verwest hoopt met Ouwerkerk tegen Rim boe op een goed resultaat, maar de ploeg uit Wouwse Plantage bezet wel de der de plaats. Renesse hoopt op zo'n positionering aan het eind van het seizoen, maar daarvoor moet nog heel wat gebeuren. Eerst moet Renesse op eigen veld we ten af te rekenen met Vol harding. Die ploeg staat sa men met Ouwerkerk onder aan in 5B. De reserves van Zierikzee spelen in Waalwijk tegen het tweede elftal van WSC. Zierikzee 2 staat momen teel zesde in de reserve hoofdklasse met een voor sprong van vijf punten op WSC, dat tiende staat. Zon- nernaire, dat in negen duels slechts twee keer won, speelt uit bij RCS 5 en dat 's de nummer twee van de ranglijst. teamgenoten ging Willemse in de ogen van de arbiter over de schreef en werd uit het veld ge stuurd. „Ik ging met een sliding naar de bal en het was geen over treding. Ik heb nu al meer kaar ten gehad dan mijn vader. Die heeft er niet één gekregen", doet Willemse nu wat lacherig over de vervelende ervaring die uit mondde in één wedstrijd schor sing. Bij Bruse Boys is Mats Willemse veelal te vinden op de positie van linkshalf. Zelf is hij van ori gine rechts. „Maar ik ben eigen lijk tweebenig, al doe ik het lief ste alles met rechts." Vader Cees stond bij Bruse Boys vaak in de as en dat ambieert zoonlief ook. „In de jeugd heb ik daar ook altijd gespeeld. Maar daar speelden we altijd 4-3-3. In het eerste spelen we 4-4-2. Mid-mid is mijn favoriete positie." Voor Mats Willemse staat veel, zoniet alles, in het teken van sporten. Hij is eerstejaars op het cios in Goes en daarnaast is hij al voor het tweede achtereen volgende jaar geselecteerd voor de jeugdvoetbalopleiding Zee land (JVOZ) van onder meer Dolf Roks en Dennis en Gérard de Nooijer. Zelf heeft Mats Wil lemse vaak te maken met Leen- dert Geelhoed, geen onbekende in het Zeeuwse trainerswereld je. Keuzeheren Daarnaast speelt hij ook wed strijden met de JVOZ. Vorig sei zoen nog in de B-junioren, maar nu maakt hij deel uit van de selectie onder 23 jaar. Zo speelde hij dinsdagavond nog in Werkendam tegen de selectie van Kozakken Boys. Als het aan de voetballer zelf ligt, zou den de maandag tot en met de donderdagavond constant in het teken van voetbal staan. Trainen of spelen bij de JVOZ, trainen bij Bruse Boys of spelen met de Schouwen-Duivelandse selectie onder 23 jaar. Want zijn goede optreden bij Bruse Boys is ook aan die keuzeheren niet onopgemerkt voorbijge gaan. Woensdag debuteert.Wil- lemse voor de eilandelij ke selec tie. Het mag duidelijk zijn dat hij zich dit seizoen razendsnel ontwikkelt. Goed overzicht Het is bijna genetisch bepaald dat Mats Willemse gezegend is met een gave traptechniek en een goed overzicht. Zelf vind hij dat er nog wel het een en ander valt bij te spijkeren. „Ik moet soms nog sneller kunnen om schakelen en niet eerst denken 'shit, ik ben de bal kwijt'. De 'klikklak', zoals ze bij de JVOZ zeggen: snel omschakelen." In de jeugd trof Mats Willemse regelmatig de leeftijdgenoten van Duiveland, Bruse Boys' te genstander van morgen. Hij hield er goede ervaringen aan over. „We wonnen altijd. Ik heb nog nooit van ze verloren." Van de huidige Duiveland-spe- lers kent hij er niet veel, maar dat maakt hem niet uit. Dat Bru se Boys zelf in goede doen is en Duiveland niet, maakt volgens Willemse niet zoveel uit. „Het is toch een streekderby en het kan alle kanten op. Maar ik zie ons meer kans op de winst hebben." Hoe ver kan dit Bruse Boys rei ken? Niet alleen het eerste elftal kreeg door de komst van de ex-A-junioren een kwaliteitsin jectie, ook het tweede elftal is behoorlijk verjongd. Er zit weer muziek in Bruse Boys en dat be looft wat voor de toekomst. Zelf denkt Willemse ook dat dit Bru het ver kan gaan schoppen. „Ik denk dat we heel hoog kunnen eindigen. Ik zou tevreden zijn als we bovenin kunnen eindigen en een periode kunnen pakken." Wat dat betreft begon zijn ploeg vorige week de tweede periode prima. De grote vraag is of daar in het thuisduel met buurman Duiveland een goed vervolg aan gegeven kan worden. Mats Willemse staat nu nog linkshalf bij Bruse Boys, maar ambieert een rol als centrale middenvelder. foto Dirk-Jan Gjeltema door Joop van den Oudenhoven NIEUWERKERK - Adri Rade walt van OKK Nieuwerkerk is een doodgewoon biljarter, zo als er zoveel zijn. Hij biljart al jaren en is sinds kort, na zijn promotie in de voorwedstrij den, derdeklasser. Niks bijzon ders. Ware het niet dat hij ge handicapt door het leven gaat. En dat maakt hem weer wel bij zonder. Dat laatste zal hij zelf ontken nen. Hij kijkt liever naar ande ren die zwaarder zijn getekend door het leven en trekt zich daar aan op. „Ik heb een slechte start gemaakt", benoemt hij de pro blemen die ontstonden bij zijn geboorte. „Door een hersenbloe ding bij de bevalling liep ik een spastische arm op, die ook nog eens helemaal gedraaid zat. Niks aan te doen, zeiden de dok toren. Mijn moeder kon zich er niet bij neerleggen en deed er al les om verbetering te zoeken. Deels lukte dat. Als kind onder ging ik twee operaties en was maanden in het Sophia Kinder ziekenhuis in Rotterdam." Radewalt leerde Rotterdam ook nog op een andere manier ken nen. Hij was nog maar vijf jaar oud toen Schouwen-Duiveland werd getroffen door de waters noodramp. De familie trok naar een oom in Rotterdam en ze ble ven daar tot er een noodwoning beschikbaar kwam in Zierikzee. „De enige periode dat ik van het dorp af ben geweest" zegt Rade walt. „Ik ben verknocht aan Nieuwerkerk." Toen hij was volgroeid, werd een derde, en de voornaamste, operatie aan zijn arm uitge voerd. „Mijn arm is toen zoda nig gedraaid dat ik hem redelijk kan gebruiken. De spasticiteit is ook een eind weg, alleen mijn vingers zijn nog spastisch. Zwa re dingen tillen, kan ik niet. Ook kleine prutskarweitjes als een eenvoudig moertje op een boutje draaien, gaat niet. Maar ik ben allang blij dat ik kan werken, al is het aangepaste arbeid. Ik wil de graag timmerman worden toen ik klein was. Maar dat kon niet. Ik ging toen naar de ulo en kwam later terecht op de Zuid hoek, de Sociale Werkplaats in Zierikzee. Ik ben daar frezer. Ik werk hier al 33 jaar en met veel plezier." Muziek (Radewalt speelt de hoorn in de plaatselijke fanfare) en biljarten zijn de grootste lief hebberijen van de 57-jarige Nieuwerkerker. Vooral het bil jarten heeft hem in de greep. Een kleine dertig jaar schommel de hij tussen de vijfde en vierde klasse libre. Vorig jaar nam hij les bij Piet Verschure en daar is hij lyrisch over. „In het begin moest ik alles opnieuw leren. Langzaam begon het beter te gaan. Ik kan zelfs mijn 'slechte' arm wat beter gebruiken. Aan pikeren waag ik me niet, dat gaat gewoon niet. Maar trekken en doorstoten, lukt wel. Dat is het grote verschil met vroeger. Ik ben een stuk vooruit gegaan. De voorwedstrijden gingen ge weldig. Ik promoveerde. Het was maar net, maar blij dat ik was. Het was een heerlijk ge voel. Ik ben apetrots hoor." Gisteravond begon Radewalt aan de finale in de persoonlijke kampioenschappen libre vierde klasse van het district Delta Zuid-West in Ooltgensplaat. Maar hoe de strijd ook afloopt, voor Adri Radewalt kan het al niet meer kapot. Piet de Jonge van Windenburg lijkt de beste kans op de titel te hebben. Teun Kik van De Poedel en Herber Goudzwaard van Onder Vrien den zijn de belangrijkste concur renten van De Jonge. Adri Radewalt liep bij zijn geboorte een spastische arm op, maar dat weerhoudt hem er niet van om te biljarten. foto Dirk-Jan Gjeltema door Klaas Verspoor KERKWERVE - WIK'57 speelt morgen in Zierikzee tegen Mevo en Krijn Hendrikse speelt dan de zoveelste derby uit zijn voet balcarrière. Hij hoopt op een goed resultaat, maar de stem ming bij WIK is niet geweldig. In de vierde klasse B staat de ploeg van doelman Hendrikse (31) voorlaatste. Slechts het uit- duel met Vrederust werd gewon nen en in Stavenisse pakte WIK een punt. Vrachtwagenchauf feur Hendrikse is na lange afwe zigheid dit voetbaljaar weer te rug onder de lat bij WIK'57. Je ivas even uit beeld. Wat was er aan de hand? Was je gestopt, speelde je in een lager elftal? Krijn Hendrikse: „Ik heb op ei gen verzoek in het tweede ge speeld. Ik mis mijn kruisbanden en als je voor jezelf werkt, is het best risicovol om in een eerste te keepen. Op het Schouwen-Dui- velandtoernooi 2003-2004 brak ik mijn sleutelbeen. Dat jaar had ik niet gekeept vanwege mijn kniebanden. Omdat ik het jaar daarna weer wilde keepen dacht ik het daar te proberen. En dan gebeurt er zoiets. Dan wil je het wel rustig aan doen." Dit seizoen kreeg je al 36 tegen- goals. Waar haal je de motivatie vandaan er elke keer weer, en in jou geval ongetraind, te staan? „Trainen doe ik vanaf mijn ze ventiende al niet meer. Tja, de motivatie, je doet het allemaal als team. Je begint het seizoen samen en maakt het met zijn allen af: of je wint of verliest." Je loopt al veel seizoenen mee bij WIK. Wat waren daarin de hoogte- en de dieptepunten? „Het hoogtepunt was mijn eer ste seniorenjaar, toen we kam pioen werden van de eerste klas se afdeling en promoveerden naar de vierde klasse KNVB. Het dieptepunt is zoals het nu gaat. Dit jaar gaat het eigenlijk verder bergafwaarts." Je rolt met WIK'57 van de ene derby in de andere. Vorige week verloren jullie met 4-0 van Brou wershaven. Was dat terecht? „Ja, we hadden niks in te brengen. De keeper van de te genpartij kreeg één schot op goal. Verder niks! Zo simpel is het." Morgen wacht Mevo. Kijk je uit naar dat soort wedstrijden? „Eigenlijk dit jaar niet zo, ik speel net zo lief buiten het ei land. Ik zie dit seizoen geen ver betering bij ons team; Maar ach, ik keep toch mijn duels wel en maak volgens mij weinig fouten. Maar bij WIK gaan we op dit moment de wedstrijden in met de gedachte dat we toch weer wel gaan verliezen. En daar ben je geen sportman voor." YERSEKE - In Yerseke wordt morgen de vijfde wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup gereden. Traditiegetrouw ver schijnt een groot aantal nationale kampioenen en zelfs een wereldkampioen aan de start. De Belg Patrick Meerschaert won dit jaar de regen boogtrui bij de masters 45+. Bijna aile Nederlandse jeugd kampioenen zijn van de partij. Ook die van de nieuwelin gen (Tim Lemmers uit Anna-Paulowna) en 'de junioren (Frank Beemer uit Garderen) komen vermoedelijk uit bij de senioren. Zij moeten het opnemen tegen drievoudig winnaar Hans Becking. In de categorie jeugd 13 en 14 jaar doet Belgisch kam pioen Cedric Callebaut mee. Bij de veteranen is naast Meerschaert ook Belgisch kampioen Benny Heijlen kans hebber op een hoge klassering. Voorts verschijnen alk renners aan het vertrek, die voorin staan in het klasseT ment om de Zeeuwse ATB Cup. BERGEN OP ZOOM - Door een 10-5-zege op Veve/Taxi Geers uit Bergen op Zoom is het ZVH/Morres/Controlec voor het eerst in haar bijna vijfentwintigjarige bestaan ge lukt een periodetitel te pakken in het futsal. De Zeeuws- Vlaamse eersteklasser mag daardoor aan het eind van het seizoen strijden om een plaats in de hoofdklasse. Maar voorlopig gaan de Zeeuws-Vlamingen fier aan kop in de eerste klasse en hebben ze zes punten voorsprong op nummer twee Marrakech, de tegenstander van volgende week. Tegen Veve stond Morres binnen vijf minuten op 3-0 door Marco Vaal, Jordy Bakker en Ali Ëryürük. Door concentratieverlies bij Morres kwamen de Brabanders op 3-2, maar Ralph Zegers bepaalde de ruststand op 4-2. Na de pauze maakte Morres weer drie treffers (Eryürük en twee keer Bakker) in vijf minuten. Even kwam de thuis ploeg terug via twee goals, maar Ralph Zegers, Gerben Schram en Vaal stelden de zege en de periodetitel veilig. GOES - Tijdens de zuidelijke plaatsingswedstrijd voor het NK groepsspringen, vandaag in het Limburgse Nuth, doen twee Zeeuwse turnverenigingen mee: Forza Gymnas- tica uit Goes en Tum'87 uit Oostburg. Er wordt tijdens het evenement op twee verschillende ni veaus gesprongen; de A- en B-lijn. De mannenteams van Turn en Forza nemen het in de hoogste categorie tegen el kaar en zes andere teams op de minitrampoline op. Namens Forza komen in de A-lijn ook de juniorvrouwen uit. Zij doen het op een verende vloer, maar ook op de mi nitrampoline, net als het juniormannenteam van Forza. Forza heeft ook nog een juniorvrouwenteam, dat meedoet op zowel de verende vloer als de minitrampoline. BIERVLIET - Duiven vereniging PV De Hoop uit Biervliet heeft in verband met de perikelen rondom de vogelgriep haar tentoonstelling voor morgen (zaterdag .12 november) afgelast. Ook PV Nog Sneller uit Breskens heeft de ten toonstelling, die op de kalender stond voor 19 en 20 no vember, afgelast. De tentoonstelling annex kampioenen dag van rayon 4 die voor morgen (12 november) in Lewe- dorp op de agenda staat, gaat door, maar ook hier zullen geen duiven tentoongesteld worden. New York. NBA. Philadelphia 76ers-Dallas Mavericks 112-97, Los An geles Clippers-Washington Wizards 102-97, Cleveland Cavaliers-Seattle Su- personics 112-85, Boston Celtics-Mem- phis Grizzlies 99-98, San Antonio Spurs-Charlotte Bobcats 94-86, New Jersey Nets-Utah Jazz 91-83, Minneso ta Timberwolves- Los Angeles Lakers- 88-74, Indiana Pacers-Miami Heat 95-90, Orlando Magic- New Orleans Hor nets 88-83, Chicago Bulls-Golden State Warriors 85-84, Portland Trailbla- zers-New York Knicks 95-83, Denver Nuggets-Sacramento Kings 107-91. 1. Stahlie (Zwi) 1.53,35 (56,06 57,29), 2. Lund (VSt) 1.53,39 (56,13 57,26), 3. Pain (Can) 1.53,74 (56,45 57,29); 19. Van Wees (Ned) 1.55,25 (57,21 58,04), 40. Matschenz (Ned) niet gefinisht in eerste manche. Lucky Day: 1-2-4-6-10-29-34-35-36-38- 41 -52-59-60-63-73-75-77-78-80 Onder voorbehoud. Shanghai. HSBC Champions Tour nament, Europese Tour. Stand na eerste ronde: 1. Dougherty (Eng), La- wrie (Sch), O'Malley (Aus) 64 slagen (-8), 4. Derksen (Ned), Woods (VSt), Choi (ZKo), Howell (Eng) 65, 44. Lafeber (Ned) 72. Beer Sheva. WK landen. Negende ronde: Israël-Verenigde Staten 1,5-2,5, Cuba - Armenië 2-2, China (man- nen)-Rusland 0,5-3,5, Georgië-Oekraïne 1,5-2,5. China (vrouwen) vrij Eind stand: 1. Rusland 22, 2. China (m) 21,5, 3. Armenië 18,5, 4. Oekraïne 17,5, 5. Ver enigde Staten 16,5, 6. Israël 14,5, 7. Ge orgië 13,5, 8. Cuba 13, 9. China (v) 7. Los Angeles. WTA Tour Champions hips, vrouwen. Groene groep: Da venport (VSt/1)-Schnyder (Zwi/6) 6-3 7-5. Stand: 1. Davenport 2-4, 2. Sjarapo- va (Rus) 1-2, 3. Petrova (Rus) 1-0, 4. Sch- nyder 2-0. Zwarte groep: Pierce (Fra/5)-Dementjeva (Rus/8) 6-2 6-3, Mau- resmo (Fra/4)-Clijsters (Bel/2) 6-3 7-6 (4). Stand: 1. Pierce 2-4, 2, Mauresmo 1-2,3. Dementjeva 1-0,4. Clijsters 2-0. Eerste divisie. MVV - TOP Oss 0-0. Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers: 7665. Gele kaart: Ririhena (TOP Oss). Ë233SSK8 Rijswijk. Champions League man nen, groep A: Unicaja Almeria (Spa) - Ortec.Rotterdam Nesselande (Ned) 0-3 (20-25 21-25 24-26), Knack Roeselare (Bel) - Iraklis Thessaloniki (Grï) 3-2 (29-27 25-19 22-25 18-25 23-23). Stand: 1. Iraklis 3-4 (8-3), 2. Roeselare 3-4 (6-5), 3. Nesselande 4-4 (8-6), 4. Almeria 3-2 (3-6), 5. Hypo Tirol Innsbruck (Oos) 3-2 (3-8). van onze sportredactie ALMERIA - De volleyballers van Ortec.Rotterdam Nesselan de hebben .voormalig bonds coach Bert Goedkoop gisteren in Spanje een onaangename avond bezorgd. De Nederlandse kampioen, ge traind door recordinternational Peter Blangé, versloeg zijn werk gever Unicaja Almeria overtui gend met 3-0 (25-20 25-21 26-24). Bij de Spaanse topclub staat behalve Goedkoop ook middenman Mike van de Goor onder contract. Door dit resultaat is de span ning in groep A van de Cham pions League opnieuw toegeno men. Woensdag verraste de Bel gische vertegenwoordiger Knack Roeselare de Griekse fa voriet Iraklis Thessaloniki al met 3-2. Drie clubs, waaronder Nesselande, staan nu op op twee overwinningen, de andere twee op één. De beste drie gaan naar de volgende ronde. Blangé kon tot zijn grote tevre denheid vaststellen dat zijn ploeg vanaf het eerste fluitsig naal bij de les was en agressief begon. Serverend, blokkerend en aanvallend lukte nagenoeg al les. Bovendien hield Nesselande dat niveau, nog beter dan vorige week voor eigen publiek tegen Roeselare (ook 3-0), vast. Pas in de derde set was Almeria min of meer gelijkwaardig zonder echt uitzicht te krijgen op een kente ring. Diagonaalaanvaller Kristian van der Wel was amper af te stoppen voor de Spaanse verde diging. Routinier Albert Cristina troefde aan het net als middenblokkeerder Van de Goor ruimschoots af. Ook pas ser-loper Allan van de Loo kon terugzien op een goede wed strijd. ANP MAASTRICHT - MVV en TOP Oss, de koplopers in de strijd om de derde periode in de Gou den Gids Divisie, hielden elkaar gisteravond in Maastricht voor ruim 7600 toeschouwers keurig in evenwicht: 0-0. Beide voetbalclubs gaan met elf punten uit vijf wedstrijden in de ze periode nog aan kop, maar vandaag kan Emmen of Veen- dam bij winst die positie overne men. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39