>zc xtra adviesgroep voor kustplan t Leegstand dreigt door nieuwbouw Omwonenden Grote Kerk blij met studie naar doos-in-doos bin nsn uit Middelburger hoort twee jaar eisen voor poging tot doodslag CS'ctieSP»-"1 'O 'eere wil eigen denktankvoor project Zwakke Schakels lan slaat ruit afé kapot 1 JAAR lang HYPOTHEEKRENTE.! de Jonge Hoek van Dijke School geeft cheque aan Cliniclows Boetes op de Keersluisbrug Autodief op heterdaad betrapt Nieuwe natuur Prunje floreert Café Kozijnen te laag: eruit! La,*0113-315649 tabus 31.4460 AA Goes ?een Midden-Zeeland: 0113-315520; Vlaanderen: 0114-372770; Knaal: 020-4562500. 111 november 2005 SFEER, IN IEDER Woning- en meubelstoffeerder Langstraat 79 Arnemuiden 0118 602937 INTERIEUR m Binnen&buitenzonwering m Meubels I m Verlichting ijffs m Meubelstoffen IX - m Keukentextiel m Overgordijnen m Vitrages a Tapijt a Laminaat editie Walcheren l«nr Miriam van den Broek OMBUKG - De gemeente tore gaat een zogenoemd Kust- anel Tn het leven roepen. Deze erkgroep moet het proces van ,1 kustversterkingsproject de Ivakke Schakels op de voet vol- s en daarbij de Veerse belan- in behartigen. Ikswaterstaat, de provincie en ik de gemeente Veere werken m een plan om de zwakke kust- ekken, zoals bij Zoutelande en estkapelle, te versterken. De ojectgroep die dit doet, wordt gestaan door een adviesraad ann maatschappelijke en bur- jke organisaties (waaron- de dorpsraden) vertegen- >ordigd zijn. j CDA vindt dat niet genoeg, fractie pleitte gisteren tij- ns de begrotingsbehandeling or een tweede 'denktank' die ■teen werd omgedoopt tot stpanel. Hierin moeten onder eer vertegenwoordigers van gemeenteraad, het college, in- mers en ondernemers komen [schillende fracties en wet- uder J. Bostelaar zagen aan- nkelijk weinig in het voorstel, dat geen doublering", vroeg Overmeen van de VVD. „Al disciplines zijn al vertegen- jordigd in de adviesraad", zei Maas-Stevens van de dA/GroenLinks. actievoorzitter K. Wou- rs-Kleinepier van het CDA rduidelijkte dat het kustpanel mogelijke consequenties n het project Zwakke Scha- els voor Veere in beeld moet engen. Dat zal volgens haar nog bredere visie opleveren in die van de adviesraad. De PfproenLinks bleef op het IDDELBURG - De politie teft in de nacht van woensdag donderdag een man aangc- uden die zich agressief ge- oeg op de Vlasmarkt in Mid- lburg. man had met een barkruk Eruit van een café kapotgesla- ij was boos omdat hij de hore gelegenheid was uitgezet. standpunt dat het instellen van een kustpanel dubbelop zou zijn. Verder is tijdens de vergadering gisteren ook gesproken over de subsidie aan het Zeeuws Biolo gisch Museum. Het CDA liet we ten de subsidie voor het mu seum te willen afbouwen. De fractie denkt dat het museum de subsidie niet meer nodig heeft omdat het in handen in geko men van de stichting Het Zeeuw se Landschap. „Op dit moment heeft het Zeeuws Biologisch Mu seum geen geldoverschot", zei wethouder M. te Roller. „Maar we zullen dat volgend jaar als het Zeeuws Biologisch Museum verandert in Ten-a Maris, nog eens goed tegen het licht hou den." Waar volgend jaar definitief geen geld voor uitgetrokken wordt, is de restauratie van de kerktoren van Oostkapelle. Om dat de al in gang gezette restau ratie van de molen in Oostkapel le duurder is uitgevallen, is er veel te weinig geld overgebleven om ook de toren te kunnen aan pakken. De 120.000 euro die overblijft na de restauratie van de molen wordt wel bewaard voor de toren. Wethouder L. Wisse hoopt dat dit bedrag in de toekomst kan worden aange vuld, zodat de toren toch nog een keer kan worden gerestau reerd. De ChristenUnie stemde als eni ge fractie tegen de begroting. Ze vindt het onaanvaardbaar dat het ozb-tarief voor huiseigena ren met 14,5 procent stijgt. VLISSINGEN - Het is niet dat de klassieke architectuur specifieke voorschriften voor raamkozijnen kent. Maar bij de voormalige Renaissance-panden aan het Bel- lamypark in Vlissingen waren ze een centimeter of vijftien te laag. Dat zag stadshisto- ricus Ronald den Broeder in één oogopslag. „Het is een principe: ramen uit de negen tiende eeuw zijn hoger dan dat ze breed zijn. Dat is gevoel voor architectuur. En dat kan hem inderdaad in vijftien centimeter zitten." Dat kleine verschil is de reden dat de twee raamkozijnen aan de voorkant van het linkerpand er alweer zijn uitgehaald. Advertentie Advertentie Genieten komt van Binnenuit. door Maurits Sep VEERE - De omwonenden van de Grote Kerk in Veere zijn blij met het onderzoek naar een doos-in-een-doosconstructie om de geluidsoverlast terug te dringen. Intussen zullen zij op initiatief van de gemeente Veere in gesprek gaan met de stichting Nieuwe Muziek over aanpassing van de programmering, zodat zij op korte termijn al minder last hebben van geluid. De geluidsoverlast die de stich ting Nieuwe Muziek vanuit de Grote Kerk in Veere veroor zaakt, moet uiterlijk in 2008 zijn opgelost. De enige oplos sing die echt helpt om binnen de geluidsnormen te blijven, is vol gens de gemeente en de Rijksge- bouwendienst om in de k§rk een glazen doos te bouwen die het geluid binnenhoudt. Nu lekt veel geluid weg via het dak van de kerk. De omwonenden hebben in gestemd met een onderzoek naar de doos-in-een-doosop- lossing. Zij hebben zich ervan laten overtuigen dat dat de besteis. Dat neemt niet weg dat er in de buurt wel twijfel be staat of die ook daadwerkelijk wordt uitgevoerd. Zij wijzen daarvoor op de hoge kosten. De Rijksgebouwendienst heeft eer der aangegeven dat deze con structie een miljoen euro zou kunnen kosten, maar ook het dubbele. Twee jaar Het onderzoek naar de doos-in-een-doos moet volgend voorjaar beginnen. Hoeveel tijd nodig is om de studie af te VOOR EEN LEUKE PRIJS ZIT U GOED BIJ JORI Promotieactie: van 15 oktober tot 15 december 2005 modern living easy living vindt ons aan de Schouwersweg 7 (ind. terr. Noordzak) einkenszand, Tel. 0113 561482. Openingstijden: maandag üesloten, dinsdag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur, vrijdagavond is °nze vaste koopavond tot 20.30 uur, zaterdag 9.30-16.30 uur. www.binnenuit.nl door Selma Osman DOMBURG - Nieuwbouw leidt volgens wethouder J. Bostelaar van de gemeente Veere tot leeg stand in de kernen. Het baart hem zorgen dat in Koudekerke, waar de nieuwbouwwijk Cou- burg wordt ontwikkeld. 45 be staande woningen te koop staan. Daarom waarschuwde hij gisteren tijdens de behandeling van de begroting voor 2006 voor de gevolgen van het ongebrei deld uitgeven van bouwkavels. Of er in Koudekerke een direct verband bestaat tussen de leeg stand in het dorp en de nieuw bouw, weet Bostelaar niet ze ker. Wel vindt hij het een-zorge lijke ontwikkeling. Hij vreest dat de leegstaande huizen niet snel worden verkocht, waardoor het gevaar bestaat dat ze als va kantiewoning worden gebruikt. En dat tei*wijl de gemeente er juist alles aan doet om het ille gaal gebruik van tweede wonin gen tegen te gaan. Veere is daar mee landelijk gezien zelfs koplo per, gaf Bostelaar aan. De discussie volgt op de roep van een aantal raadsfracties om de regels van toewijzing voor een bouwkavel te versoepelen en te zorgen voor voldoende bouwgrond bij elk dorp. Veeren- aren zouden dan kunnen door stromen naar een andere wo ning. (Advertentie) Collectie 2006: show goes 28 november show sluis 12 december Bel voor info of reservering 700 modellen maat 36 t/m S6 Open van ma. t/m za. van 10 - 17 u. www.bruidshuiseilen.nl MIDDELBURG - Basisschool De Leeuwenburch in Mid delburg heeft ruim 800 euro opgehaald voor de Clini- clowns. Het geld is ingezameld bij een veiling van kunst werken die zijn gemaakt door leerlingen van de school. De school heeft eind april een projectweek gehouden rond het thema kunst. Alle leerlingen hebben toen kunst werkjes gemaakt. Ook hebben ze per groep één kunst werk gemaakt. Die werken zijn per opbod geveild. De op brengst bedroeg, inclusief donaties, 803,50 euro. Een che que met dat bedrag wordt maandag op het schoolplein door de schjooidirecteur, R. Sinke, overhandigd aan de ambassadeur van Cliniclowns Nederland, J. Donks. VLISSINGEN - De politie heeft gistermorgen tussen half acht en negen uur 64 bekeuringen uitgedeeld op de Keer sluisbrug in Vlissingen. De meeste boetes gingen naar fiet sers, voornamelijk voor het rijden door rood licht en het rijden in de verkeerde richting. Verder werden er boetes aan bromfietsers uitgedeeld voor brommen op het fiets pad en het niet kunnen tonen van een bromfietscertifi caat. Eén automobilist kreeg een boete vanwege niet- handsfree bellen in de auto. VLISSINGEN - Een bewoonster van de Bouwen Ewout- straat heeft in de nacht van woensdag op donderdag voor komen dat haar auto werd gestolen. Toen ze om half vijf het portier van haar auto hoorde dichtslaan, keek ze naar buiten en zag een man in haar auto zitten. Ze belde de po litie, die de man, een 35-jarige Vlissinger, op heterdaad betrapte. Hij is na het opmaken van proces-verbaal weer in vrijheid gesteld. SEROOSKERKE (S) - De nieuwe natuur in het Schouwse Prunjegebied ontwikkelt zich tot een gezond en interes sant gebied, maar de landbouwers die omliggende gron den bebouwen, blijven last houden van vraat door gan zen. Overzomerende grauwe ganzen zijn daarbij een nieuw fenomeen. Dat werd gisteren duidelijk tijdens de vergadering van de gebiedscommissie Schouwen-Oost. De nieuwe natuur van Plan Tureluur is nog jong. Toch heeft het gebied volgens L. Veening van Waterschap Zeeuwse Eilanden en A. van Haperen van Staatsbosbe heer al een forse ontwikkeling doorgemaakt. Onder in vloed van zoute kwel heeft er zich een omvangrijke zilte vegetatie ontwikkeld. De zeekraal tiert er welig. De kwali teit van het water is goed en het waterleven uitgebreid. Met name vlokreeftjes en slikgarnalen komen veel voor. Het moet groter, vertelt Ruud de Baar. Hij is adjunct-directeur bij projectontwikke laar Marsaki. „De uitwerking klopte niet met de tekening. Daar heeft de monumen- tencommissie ons op gewezen. Een misverstand, noemen wij het. Daarom hebben we de oude kozijnen eruitgehaald. Aan de bovenkant van de muur gaan we wat ruimte breken voor nieuwe exemplaren. Die worden er volgende week ingezet. En dan kun nen de sleutels worden overhandigd." Want met de nieuwe, negentiende-eeuwse ko zijnen zijn ook de panden klaar. foto Lex de Meester ronden, is niet bekend. De gemeente gaat er daarom van uit dat het probleem pas over ruim twee jaar echt opgelost kan zijn. In de tussentijd moet Nieuwe Muziek de programmering zo aanpassen, dat de buurt ook nu al geen last meer heeft van con certen die in de kerk worden ge geven. Volgens omwonenden zijn het vooral de grote concer ten die voor overlast zorgen. Van de kleine optredens merken zij veel minder. Nieuwe Muziek moet voor 1 december met een aangepaste programmering ko men. De omwonenden zijn be nieuwd hoe de stichting de over last denkt te kunnen terugdrin gen. Een groot vertrouwen in de oplossingen van Nieuwe Muziek bestaat er nog niet. Volgens de wethouder blijkt ech ter dat veel kavels helemaal niet naar Veerenaren gaan. Een voor beeld daarvan is de wijk Het Hofje in Westkapelle. „Die wordt maar gedeeltelijk be woond door inwoners van de ge meente Veere." WD-fractievoorzitter P. Over meen was volkomen verrast door de mate waarin het voor komt dat bouwgrond niet naar eigen inwoners gaat. CDA-raadslid J. Wisse wilde we ten na hoeveel weken bouw grond wordt aangeboden aan niet-Veerenaren. Daarover zijn afspraken gemaakt met project ontwikkelaars. De wethouder kon niet direct een tijdslimiet noemen. Voorzitter van de raad K. Hou- mes stelde daarom voor eerst een aantal zaken te onderzoe ken en daarna de discussie voort te zetten in de commissie ruimtelijke ontwikkeling. „Met harde feiten in plaats van veron derstellingen." door Aector Dooms MIDDELBURG - Officier van justitie G. Oosterveld heeft gisteren bij de recht bank in Middelburg tegen een negentienjarige inwoner van Middelburg voor poging tot doodslag twee jaar gevange nisstraf geëist. In haar eis nam de officier ook de mis handeling van zijn (ex-) vrien din en het verhandelen van een wapen mee. Daarnaast vroeg ze de recht bank de jonge Middelburger nog twee maanden celstraf extra op te leggen, omdat hij ten tijde van het misdrijf in zijn proeftijd zat. Het accent van de eis lag op de steekpartij, waarbij re latieproblemen een rol speel den. De gefrustreerde ver dachte zocht 9 juli dit jaar in zijn woonplaats zijn ex en haar nieuwe vriend op. Hij had zijn agressie niet meer in de hand, pakte een keu kenmes en stak enkele keren in de richting van de hartstreek van de man. Het slachtoffer probeerde de ste kende bewegingen af te we ren en raakte door de messte ken gewond aan zijn hand. „Ik ga je vermoorden", had de verdachte geroepen. Zijn voormalige vriendin had hij bij de keel gepakt en gekne pen. De Middelburger nam gis teren op de zitting een on verstoorbare houding aan. Dat bleek onder meer toen hij werd geconfronteerd met het wapen, dat hij voor 650 euro had doorverkocht aan een kennis. Rechtbankpresident R. Reinarz vond zijn houding zeer beangstigend. „U vertelt het alsof het de gewoonste zaak van de wereld is." Over het beëindigen van de relatie wilde de man kwijt: „Ik was erg boos op mijn vriendin. Ze was vreemdge gaan en speelde een spelletje met me." Volgens de Middel burger had hij nog iets te rege len, maar de situatie was die dag geëscaleerd. „Ik wilde hem met het mes laten schrik ken." Herhaling De officier maakte zich zor gen over het gedrag, dat on derschreven werd door het rapport van de psycholoog. „De kans op herhaling is aan wezig. Het strafblad gaat in de richting van een veelple ger. U bent nog jong, maar dit lijkt op het begin van een cri minele carrière", meende de officier. Raadsman E. Smit vond de toon van de officier te zwaar aangezet. „Mijn cliënt heeft in een impuls gehandeld. Hij wist zich geen raad meer met zijn emoties." De strafpleiter zag geen bewijs voor de po ging tot doodslag en vroeg de straf aanmerkelijk te mati gen. De rechtbank doet 23 novem ber uitspraak. zeeuwse almanak De twee collega's die er samen al heel wat dienstjaar- tjes op hebben zitten, mijmer den wat over de goede oude tijd. De man uit het Walcherse mopperde dat hij het jammer vond dat zijn kantoorgenoten op vrijdag niet meer mee wil den naar het café om de werk week gezellig met een biertje af te sluiten. De collega die in Zeeuws-Vlaander en werkt, kampte met een ander pro bleem: „Bij mij is het anders. Ik krijg ze het café niet meer uit."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11