Zeeuwse imagocampagne stopt Terreur Amman eist tientallen levens PZC mthess/' firn til ©epiki TOE© min ii ii iii i f elkom in Zeeland trekt niet meer mensen en weinig bedrijven aan Beleef het in Onder de Toren "'"'"I CBlJiBI I Boerderij vliegt de lucht in voor film akkerende iolitie wekt rgernis Epidemie rode hond leidt tot afwijkingen bij baby's 9 Lagerhuis verkoopt Blair dreun Politie vraagt tips voor controles Niels Bebelaar heeft wat hij wil Weer minder toeristen kiezen voor Zeeland Bewolking Vanuit het westen toenemende bewolking, later gevolgd door wat regen. Vrij krachti ge zuidwestenwind. Maxima 14 graden. »47e jaargang no. 266 donderdag 10 november 2005 los nummer 1,25 ff Zaterdag 12 november 09.30-15.00 uur SNUFFELWEEK 14 t/m 19 november 2005 GRATIS TRAINEN Edisonpark - Dynamoweg 10 - Vlissingen - www.fitnessfitaal.nl SAMEN SPORTEN, MEER PLEZIER Zie onze advertentie morgen in de PZC tKiMÊKÊÊÊÊÊÊ .or Jeffrey Kutterink ÜRené Schrier _)DELBURG - De imago- ampagne Welkom in Zee- md heeft nog vrijwel niets istbaars opgeleverd. Het dt daarom geen steun .er in Provinciale Staten. VVD-fractie komt mor- jen bij de begrotingsbehan- ieling met een amendement j het geld voor de campag- e vooralsnog te parkeren. k de SGP voelt er weinig door te gaan De oppositie- itijen en een deel van de Pv- hebben dat geluid eerder al ;n horen. Scoop presenteerde iravond een onderzoek waar- blijkt dat de campagne niets eetbaars heeft opgeleverd. }P-fractievoorzitter W. Kolijn Igaan of de campagne met in- ang van 2006 gestopt kan wor- C. Bierens (VVD) vraagt ich af of Zeeland het niet over en andere boeg moet gooien, ie imagocampagne is gestart in tart 2002 en heeft tot nu toe miljoen euro gekost. Pro- lale Staten beslissen binnen- of de campagne in 2006 en door gaat Dat kost jaar- 675.000 euro. it het onderzoek van Scoop ijkt dat de effecten van de ipagne nog niet zichtbaar Daarvoor zijn gegevens ge- lyseerd van het Centraal Bu rn voor de Statistiek, van ge- aten en er zijn enquêtes ge lden. (Advertentie) Jé woonwinkel van Middelburg Orisant: UNIEK en LUXE penthouse. Pare Zonnehove Domburg Woongoed: Woningzoekenden Huursubsidie WoonEnergie Nieuwbouwprojecten Decorette: -ecoretteI 25% KORTING op gordijnen, vouw- en paneelgordijnen Anker-Desein: ■LIÉJJII Koken, smaakvol da's LOGUS Vooral voor al uw vragen over zorg, wonen met zorg en welzijn Rabobank: Hypotheken en verzekeringen Paso Doble: Mexicaans-Argentijns restaurant, reserveren: tel.:0118 - 636960 ^euwe Kerkgang 1 Apm Middelburg 9 Wj03»l 'Onder de -RnW/ 1 "ww.onderdetoren.com Uit de resultaten blijkt dat sinds de start van de campagne in maart 2002 zich niet meer mensen in Zeeland hebben ge vestigd dan in de periode er voor. Scoop stelt dat Zeeland het daarmee niet slecht heeft ge daan, omdat 'in veel andere pro vincies een daling was van het aantal nieuwe inwoners'. Mensen die voor en na de cam pagne in Zeeland zijn komen wo nen verschillen maar weinig in het beeld dat zij van de provin cie hadden ten tijde van hun ver huizing. Zeeuwen die na de cam pagnestart in Zeeland zijn ko men wonen denken wel positie ver over de voorzieningen voor jongeren. Ook onderschrijven ze niet meer dat ze voor winkels, scholen en verenigingen ver moet reizen. Opmerkelijk is dat driekwart van de mensen die na de campagnestart naar Zeeland zijn verhuisd de campagne niet kenden. Het imago van Zeeland is sinds de campagne bij 'nieu we Zeeuwen' iets positiever ge worden, aldus Scoop. Of dit alle maal aan de campagne is toe te schrijven in onduidelijk. Welkom in Zeeland heeft ook niet meer bedrijven gelokt. Van de ondernemers die na de start van de campagne naar Zeeland kwamen kende driekwart de campagne niet. pagina 14 campagne taai en lastig IDDELBURG - Het valt hui smeester J. Sala van Sluis op at de politie wel erg vaak veel hard rijdt. Hij toonde hier- ter gisteren zijn ergernis in het rerleg van de burgemeesters el de Zeeuwse politie, ilgens hem kan het niet zo zijn It de elke patrouillewagen be- gis met een haastklus. Korps- lef F. Goudswaard stelde dat politie gerechtigd is de ver- ersregels te negeren, maar hij inadrukte dat hij agenten al- d op het hart drukt hiervan en misbruik te maken. Overi- ens heeft de raad van hoofd- immissarissen besloten dat per juni volgend jaar alleen nog in tzonderlijke situaties fors te HARDENBERG - Bij het Overijsselse Hardenberg is gisteren een vooroorlogse boerderij opgeblazen voor de nieuwe film Zwartboek van regisseur Paul Verhoeven. De boerderij stond al op de nominatie gesloopt te worden. Zwartboek speelt in het van onze redactie buitenland AMMAN - Bomaanslagen op drie hotels in de Jordaanse hoofdstad Amman hebben gis teravond aan zeker 57 mensen het leven gekost. De bommen gingen kort na elkaar af in het Radisson, Hyatt en Days Inn. Tenminste 120 mensen raakten gewond. Volgens de Jordaanse autoritei ten zijn de aanslagen gepleegd door zelfmoordterroristen. Alle kenmerken wijzen op Al Qaeda, menen deskundigen. Zij vermoe den dat de leider van Al Qaeda in buurland Irak, Al Zarqawi, achter de aanslagen zit. Al Zarqawi is geboren in Jordanië, in Zarqa, net buiten de hoofd stad Amman. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag waren er voor zover bekend geen Neder landers onder de slachtoffers. De eerste bom ging af in een zaal van het Radisson Hotel, toen daar een trouwfeest werd gehouden, dat door 250 gasten werd bijgewoond. Zeker vijf mensen werden gedood, terwijl 12 anderen gewond raakten. Toeristen Het hotel is populair bij Israë liërs maar er verblijven ook veel westerse toeristen. De explosie in het Grand Hyatt, waar veel zakenmensen en ook westerse toeristen verblijven, deed zich voor in de lobby. Zeker veertig mensen raakten gewond. Het Israëlische Magen David Adorn reddingsteam heeft de Jordaanse autoriteiten medi sche hulp aangeboden voor de slachtoffers. De Jordaanse ko ning Abdullah II veroordeelde de in zijn ogen 'misdadige terro ristische aanslagen' op krachti ge wijze. De Jordaanse regering houdt al enige tijd rekening met aanslagen, gezien de nabijheid van Irak en haar nauwe banden met de Verenigde Staten, maar het land bleef er tot dusver van gespaard. Amman is een belang rijke uitvalsbasis voor VN-orga- nisaties die actief zijn in de re gio. Afgelopen augustus zijn wel twee Amerikaanse oorlogssche pen in de Jordaanse havenstad Aqaba door moslimextremisten bestookt met raketten. Een Jor daanse militair kwam hierbij om. Twee jaar geleden is een aanslag gepleegd op de Jordaan se ambassade in de Iraakse hoofdstad Bagdad, waarbij veer tien mensen omkwamen. Vol gens de Jordaanse regering was Al Zarqawi verantwoordelijk voor die aanslag. Al Zarqawi is in Jordanië tot de doodstraf ver oordeeld vanwege de moord in Amman op een Amerikaanse di plomaat. in oktober 2002. Een jaar later zijn in Jordanië vier Irakezen aangehouden, omdat ze een terreuraanslag op het Grand Hyatt hadden willen ple gen. GPD/RTR Een slachtoffer wordt weggevoerd uit het Grand Hyatt Hotel in Amman. foto Ali Jarekji/RTR door Saskia Wijdoogen en Ab van der Sluis DEN HAAG - Door de epide mie van rode hond die het af gelopen jaar in Nederland heerste, is zeker één kind dood ter wereld gekomen. Vier kinderen, waaronder drie in Zeeland, werden gebo ren met afwijkingen. De moeder van de doodgebo ren baby was niet ingeënt te gen de ziekte en raakte be smet tijdens de zwanger schap. Dat zegt professor Roel Coutinho, directeur van het Centrum Infectieziekten- bestrijding van het RIVM. Bij het centrum zijn dertig ge vallen bekend van zwangere vrouwen die besmet zijn ge raakt met rode hond. Vijf van hen wonen in Zeeland. Vier van deze vrouwen zijn in middels bevallen. Drie van hen kregen een kind met een aangeboren afwijking. Voor beelden daarvan zijn doof heid, slecht kunnen zien of een neurologische afwijking. Van één kind is nog niet dui delijk of het iets heeft opgelo pen. L. van den Berge, sociaal-ver pleegkundige op de afdeling infectieziekten van de GGD Zeeland, heeft de indruk dat het aantal gevallen van rode hond hoger kan zijn dan be kend is bij de GGD. In de pro vincie wonen relatief gezien veel mensen die zich om gods dienstige redenen niet laten inenten. Vakantieland Zeeland verliest snel terrein Het Britse parlement heeft gisteravond met 322 tegen 291 stemmen een wetsvoorstel voor vergaande antiterroris- tische maatregelen verworpen. Het is de zwaarste politieke nederlaag voor premier Blair sinds zijn aantreden in 1997. Niet eerder sneu velde een voorstel van zijn regering in het La gerhuis. «bff Gemeenteraden zouden vol gens korpschef F. Gouds waard zelf met suggesties moeten komen voor con troles. De politie kan dan daar optreden waar het het I'S meest nodig is. De Souburgse korfballer Niels Bebelaar heeft einde lijk wat hij wil: een vaste plek in Fortis 1, het hoogst spelende team in Zeeland. Daarmee begint hij zater dag aan de nieu we zaalcompeti- Tf tie. I Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Radio Televisie: 7; Zeeland: 9, 11, 12 en 13; Sport: 15, 16 en 17; Economie: 19, 20, 21 en 23. laatste jaar van de Tweede Wereldoorlog. Carice van Houten, Halina Reijn. Thom Hoffman en Derek de Lint vertolken de hoofdrollen. De film moet medio 2006 klaar zijn. foto Vincent Jannink/ANP door Jeffrey Kutterink GOES - Zeeland trekt steeds minder toeristen. Zowel het aan tal overnachtingen als het aan tal gasten is ook dit jaar sterk te ruggelopen. Dat blijkt uit de nieuwste gege vens van het Bureau voor Toeris me Zeeland. Het aantal over nachtingen liep in de periode ja nuari tot en met juli terug met 15 procent; het aantal toeristen met 7 procent. Hoewel er over de rest van het jaar nog geen cij fers beschikbaar zijn, kan het BTZ wel zeggen dat die het ver lies niet meer zullen goedma ken. Opvallend is dat vooral buiten landse toeristen het laten afwe ten. Zeeland ligt duidelijk min der goed bij de Duitsers, maar scoort wel bij de Belgen. Wat uit de nieuwste cijfers dui delijk wordt is dat niet alleen het weer bepalend is voor hoe toeristisch Zeeland het doet. On dernemers moeten volgens het BTZ er rekening mee houden dat de tijd voorbij is dat mensen nog langdurige vakanties in Zee land vieren. Zeeland moet het vooral hebben van de korte ver blijven. Wat voor gevolgen dat heeft voor accommodaties, zoals campings en bungalows, is niet duidelijk. Ook zet de trend zich door dat de piekdrukte in het zomersei zoen afneemt. Dat heeft mede te maken met de kortere verblij ven. Zeeland is hooguit nog ge durende een week echt volge boekt. Medio maart beschikt het Bu reau voor Toerisme Zeeland over alle gegevens. Pas dan wordt duidelijk hoe toeristisch Zeeland het in de nazomer heeft pagina 19 Zeeland-vakantieland zakt weg pagina 20 tijd van praten is echt voorbij (Advertentie) Ki/k op wwwpic nl/abonne/en, bel gratis 0800 0231231 of stuur de/e bon naar PZC. ataeling lererssemce Antwoordnummer 713. 4460 W8 Goes vast abonnement* De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen' O per maand met automatische incasso 20 551 Cl per kwartaal met automatische incasso 59,75). O pet jaar met automatische incasso 229.201 het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1