Bebelaar eindelijk vaste waarde Freek Torensma: RCS is maar één van de elf tegenstanders Wedstrijd Sranang loopt uit de hand Tjoba heeft z'n zaakjes weer op orde Benauwde zege Cue Action Record Goverse op 1500 meter Ruime winst Groot Avontuur Hannover ontslaat Lienen Ritsma in ploegenachtervolging Souburger korfbalt sinds enige maanden in Fortis 1 uitslagen Jt zê. Khannouchi en Limo lopen 15 kilometer in Montferland agenda donderdag 10 november 2005 wb 17 VLISSINGEN - De poolbiljarters van Cue Action hebben in de eerste klasse van de regionale poolcompetitie in ei gen huis een zwaarbevochten 4-2-zege geboekt op Scooby's Goodfellas uit Zevenbergen. Johan van Oorschot begon met een kleine 47-50-neder- laag in het straight pool. Atong Wu trok de score gelijk door een gemakkelijke 6-1-overwinning in het 9-ball. Tim de Ruijter kwam na een 0-4-achterstand goed terug tot 4-4, maar gaf de laatste pot toch nog uit handen. Jan Eggebeen trok de stand met een 6-3-zege weer in even wicht. Jeroen Koopman en Wu zorgden er met twee be nauwde overwinningen voor dat de winst toch in eigen huis bleef. In de twee klasse behaalde The Roadhouse Roadies een bloedeldos 4-4-gelijkspel in Roosendaal tegen Dis-char ge. GOES - Schaatser Patrick Goverse heeft in Heerenveen zijn eigen Zeeuwse record op de 1500 meter, dat uit 2003 stamde, met een halve seconde verbeterd. De 22-jarige Ka- pellenaar kwam tot een tijd van 1.56,24. Op de 500 meter reed hij ook al sneller dan ooit. De stopwatch stond stil bij 40,29. GOES - De driebanders van Groot Avontuur hadden in ei gen huis geen moeite met de bezoekers uit Sas van Gent. De Geslootene Boom werd met klare cijfers (8-0) huis waarts gestuurd. Het teammoyenne was 0.500. 't Bierwin keltje verloor in Zundert met 6-2 van Van Hasselt auto schade. HANNOVER/NURNBERG - Voetbalclub Hannover '96 heeft trainer Ewald Lienen ontslagen. Lienen, wiens con tract liep tot de zomer van 2007, voldeed niet aan de ver wachtingen, zo liet de club weten. Hannover staat dertien de. Lienen is de derde trainer die er dit seizoen in de Bun- desliga uitvliegt. Klaus Augenthaler (Bayer Leverkusen) en Wolfgang Wolf (1. FC Nümberg) gingen hem voor. Bij die laatste club is Hans Meyer de nieuwe man. De voorma lig trainer van FC Twente werd gisteren gepresenteerd als opvolger van Wolf. De 63-jarige Meyer was voor het laatst actief voor Hertha BSC dat hij in mei 2004 behoed de voor degradatie. ANP/DPA HOOGLAND - Rintje Ritsma zal in Calgary de ploegen achtervolging rijden. De Fries vormt komend weekeinde tijdens de World Cup een team met Sven Kramer en Jo- chem Uytdehaage. Het team staat op de deelnemerslijst als Nederland II. Voor Nederland I komen Erben Wenne- mars, Mark Tuitert en Carl Verheijen uit. Zij zijn wereld kampioen op dit onderdeel. Ook bij de vrouwen verschijnen twee Nederlandse teams aan de start. Nederland I met Renate Groenewold, Pau- lien van Deutekom en Moniek Kleinsman en een tweede Oranje-trio met Helen van Goozen, Marja Vis en Wieteke Cramer. GPD j^Rnfiland van Vliet OOST-SOUBURG - Omdat hij jn Breda woont, in Brussel fferkt en in Oost-Souburg sport, rijdt Niels Bebelaar zo'n 1300 ki lometer per week en maakt hij lange dagen. De 25-jarige korf baller is daarom blij dat hij nu eindelijk in Fortis 1 speelt. „Als ik tijdens de voorbereiding op het seizoen weer had gehoord dat ik Fortis 2 zou komen, dan was ik misschien gestopt. Maar gelukkig ben ik niet voor die keuze komen te staan. Jarenlang speelde Bebelaar, op gegroeid in Oost-Souburg, in het tweede team. En niet onver dienstelijk. Maar tijdens de voor bereidingen op een nieuw sei zoen verdiende hij nooit een plekje in de eerste selectie. Bebe laar: „In Fortis 1 stonden altijd betere korfballers: Chaïm en Wander Koole, Jouri van den Broeke, Robin Wisse, Rob San- derse... Als je als speler van het tweede team dan een keer een stap omhoog wil maken, moet je tijdens de voorbereiding aanslui ting vinden met hen en zelfs bo ven hen uitstijgen. Je moet iets extra's zien te brengen, anders kiest de trainer je niet. Dat was dus heel moeilijk." Bebelaar was zodoende lange tijd de vijfde man. Hij kreeg daardoor wel genoeg invalbeur ten. Maar precies op het verkeer de moment raakte hij gebles seerd. Hij legt uit: „In het jaar dat Fortis in de hoofdklasse speelde op het veld, raakte ik aan het sukkelen. En te gelijker tijd vielen er ook in het eerste team gaten door blessures. Remi van den Broeke, die ook in het tweede zat, kreeg toen de kans in het eerste. Hij speelde heel veel wedstrijden, maakte het mooie seizoen mee en bleef de eerste keus. Ook toen ik weer fit was." De Souburger raakte er onder hand aardig gefrustreerd van. Maar aan het begin van dit sei zoen zat het hem eens allemaal mee. Rob Sanderse kondigde vlak voor de zomer aan dat hij stopte met korfballen en Remi van den Broeke vertrok naar een andere club. Bovendien raakte Chaïm Koole uit de roula tie door een enkelblessure. Er kwamen daardoor plaatsen vrij in het eerste team, waardoor trainer Leonard Debbaut Bebe laar al vroeg in de voorberei ding kon vertellen dat hij in For tis 1 zou spelen. „Dat gaf met een rust", verzekert Bebelaar. Ook Jakob van Mourik vulde een vacature op. De twee nieuwelingen speelden op het veld direct goed. Ze de den niet of nauwelijks voor de andere vaste krachten onder. Het gehele team kende sowieso een prima eerste helft van de veldcompetitie en staat na acht van de veertien duels derde, op twee punten van koploper Vrien denschaar. Grote druk De Souburgers konden echter niet in elke wedstrijd een hoog niveau halen. „We moeten wat constanter worden, willen we echt voor de titel kunnen gaan", stelt Bebelaar dan ook. „Verde digend hebben we het op het veld erg goed gedaan. We hiel den onze tegenstanders de hele wedstiijd onder grote druk. Die vroegen ook na afloop: hoe hou den jullie dat vol? Maar we sco ren niet elke week genoeg. IK- zelf ook niet. In mijn eerste twee wedstrijden scoorde ik geen en kele keer en later in drie wed strijden op rij vijf keer." In het zaalseizoen, dat voor For tis zaterdag begint met de thuis wedstrijd tegen Maassluis, wil het team eveneens in de top mee draaien. Bebelaar: „Door de in voering van de Korfbal League is de samenstelling van de klas sen wat meer veranderd dan in andere jaren. Wij zijn door het matige zaalseizoen van vorig jaar niet mee omhoog gegaan naar de hoofdklasse. Ik ga niet gelijk zeggen dat we nu kam pioen moeten worden, maar ik weet wel dat er in onze klasse geen ploeg echt bovenuit steekt. KCC is misschien nog de moei lijkste ploeg. Maassluis is daar entegen een die ploeg die we toch echt kunnen hebben." door Euqène de Kok GOES - De wedstrijd tussen de futsallers van FM Sranang en DZV/Biggelaar uit Den Bosch is in de slotfase uit de hand gelo pen. Na een rode kaart voor Sra- nang-speler Gaffin de Meza, bij een 7-6-stand in het voordeel van de gasten, gingen enkele spe lers en supporters van de hoofd- klsSër door het lint. Scheidsrechter Piet van der Lin den uit Ridderkerk was het doel wit van de woedende Goesena- ren, die zeiden zich vanaf het be gin benadeeld te hebben ge voeld door hem. Van der Linden werd na de rode kaart belaagd door spelers en supporters. Eén van hen gooide de inhoud van een fles water richting de leids man, een ander maakte een slaande beweging. Een dag na het uit de hand gelo pen duel keek de Zuid-Hollan der nuchter terug op de ongere geldheden. „Wat er is gebeurd, wil ik niet aan de grote klok han gen. Vanochtend heb ik mijn rapport naar de KNVB gefaxt. Die jongens hebben in ieder ge val dingen gedaan die niet mo gen. Laat de KNVB verder maar beslissen wat er gaat gebeuren." De scheidsrechter wilde toch nog wel één belangrijk ding kwijt. „Ik ben ook uitgemaakt voor racist. Dat is iets dat ik absoluut niet vind kunnen." De leidsman gaf in het duel vier keer geel aan spelers van Sra nang. DZV werd geen enkele keer bestraft. Twee van de vier kaarten waren voor Gaffin de Meza. Zijn tweede, volgens de thuisploeg volledig onterecht, deed de bom barsten in Sport- punt Zeeland. „Hij riep in het veld iets naar Jéröme Riverola en kreeg uit het niets geel, dus rood", keek één van de Goesena- ren terug. „Toen we vroegen waarom hij die kaart kreeg, wil de hij niets zeggen." Van der Linden maakte na de ongeregeldheden direct een ein de aan de wedstiijd. Op dat mo ment stond het 7-6 voor het team uit Den Bosch. De Goese doelpunten waren gemaakt door Gaffin de Meza, Jéröme Ri verola, Rosanno Acton, Stefan Scholten, Michael Linger en Alex van den Hoven. SSV/E1 Toro-Apollo/De Bruine Hypotheken 8-1: In de zaal naast de hal waar FM Sranang en DZV speelden, werkten de twee Zeeuwse eersteklassers hun derby af. De wedstrijd was al beslist na één helft. Via goed combinatievoetbal was SSV op 6-0 gekomen. Na de rust herstel de Apollo zich enigszins. Voor SSV maakten Pim Bruins (4), Menno van Tilburg (2) en Joey van der Hoeff (2) de goals. Bas de Koeyer scoorde tegen. Niels Bebelaar: „Als ik tijdens de voorbereiding op het seizoen weer had gehoord dat ik in Fortis 2 zou komen, dan was ik misschien ge stopt. Maar gelukkig ben ik niet voor die keuze komen te staan." foto Ruben Oreel New York. NBA: Atlanta Hawks-LA La- kers 97-103, Milwaukee Bucks-Golden State Warriors 103-110, Memphis Grizz lies-Seattle Supersonics 94-69, Houston Rockets-Orlando Magic 74-76, Sacra mento Kings-Detroit Pistons 88-102. Vierde divisie, poule 4. Groot Avon- tuur-De Geslootene Boom 8-0: Jan Eickenboom-Willie van Dorst 30-21, 51; Bas de Zeeuw-Benny de Waal 25-21, 46; Jan Brandenburg-Rien Sandrini 25-17, 54; Dick de Kubber-Rob Duitem- eyer 20-19,49. Pernis. NK vrouwen. Negende ron de: Koers-Van der Stelt 2-0, Chub-Dou- mesh 1-1, Graas-Rijgersberg 0-2, Fung-Alink 1-1, Schnieders- Lemmen 1-1. Eindstand: 1. Chub 16, 2. Dou- mesh 14,3. Rijgersberg 11, 4. Alink 9, 5. Graas, Koers, Schnieders 8, 8. Fung 7, 9. Lemmen 6,10. Van der Stelt 3. Goes. Hoofdklasse: FM Sranang 1-DZV/Biggelaar 6-7. Eerste klasse: SSV'65 /El Toro-Apollo'69 8-1. Tweede klasse: Biezentrappers/Gerka Sport 3- ZVV/TMF1 6-7, Biezentrappers/ADO 1- SSV'65 3 15-3, Amigo's/De Post 1-SSV '65 2 5-3, Biezentrappers/Pekaar Part ners Accountants 2-Matisse 1 2-7, Pub bles 1-SSV'65 4 12-3, FM Sranang 2-FC Dauwendaele 1 4-5. Beer Sheva. WK landen. Achtste ronde: Oekraïne-lsraël 2,5- 1,5, Verenigde Staten-Cuba 2-2, Arme- nië-China (mannen) 2,5-1,5, Rus- land-China (vrouwen) 3-1. Stand: 1. China 21 punten, 2. Rusland 18,5, 3. Ar menië 16,5, 4. Oekraïne 15, 5. Verenig de Staten 14, 6. Israël 13, 7. Georgië 12, 8. Cuba 11,9. China (vrouwen) 7. Lucky Day. 1 -3-5-7-8-14-16-18-20-21 -31-32-43-47- 53-55-59-69-74-79. (onder voorbehoud) Los Angeles. WTA Tour Champions hips, vrouwen. Zwarte groep: Pierce (Fra)-Clijsters (Bel) 6-1 4-6 7-6(2). Groene groep: Sjarapova (Rus)-Schny- der (Zwi) 6-1 3-6 6-3, Davenport (VSt)- Petrova (Rus) 6-2 7-6(1). Middelburgse Bedrijfsvolleybal Ver eniging. Eerste klasse: WEA/ Dau- wendaele-Kuijper betonboringen 4-4, Geldof assurantien-Eastman 2-6, Rij school Scaldis-Begijn makelaar 3-5. Stand: Geldof assurantie 5-31, Kuijper beton 5-27, Eastman 5-22, Rijschool Scaldis 6-20, Kamps 5-18, Begijn make laar 5-16, WEA/Dauwendaele 5-10. Tweede klasse: Beko-LVV 3-5, Bosma elektro-WEA/Dauwendaele 2 7-1, Piet Voskamp/'t Zand-AKZ verzekeringen 5-3. Stand: Piet Voskamp/'t Zand 6-29, AKZ verzekeringen 5-28, Bosma elektro 5-23, HZ sport 5-20, LVV 5-19, Beko 5-19, WEA/Dauwendaele 2 5-6. Derde klasse: Indoor karting-AKZ verzekerin gen 2 2-6, Schoonen/Flipse/MZ-Kodde 3-5, ROC Zeeland - Provincie Zeeland 2-6, Ziekenhuis Walcheren-Bowl de Kruïtmolen 4-4. Stand: AKZ verz. 2 5-32, Schoonen/Flipse/MZ 5-27, Bowl de Kruitmoken 5-24, Provincie Zeeland 5-21, Kodde 5-17, Ziekenhuis Walche ren 5-17, ROC Zeeland 5-12, Indoor kar- ting 5-10. Vierde klasse: de Babbelaar- AKZ verzekeringen 3 8-0, Eastman 2- Bayard alu/Dauwendaele 8-0, DGA Hy potheken-Delta cars 2-6, PZC-AKZ ver zekeringen 4 4-4. Stand: de Babbelaar 5-31, Delta cars 5-27, DGA hypotheken 5-26, AKZ verzekeringen 3 5-22, East man 2 5-21, AKZ verzekeringen 4 5-14, PZC 5-11, Bayard alu/Dauwendaele 5-8. Zierikzee-voetballer Freek Torensma wil met zijn ploeg in de competitie hoger eindigen dan RCS. „Dan zijn wij, na eersteklasser Terneuzen, de op één na beste Zeeuwse ploeg op zondag." foto Dirk-Jan Gjeltema van mij komt met WSB (Noord- wijkerhout) uit in de eerste klasse. Als ik mijn niveau met dat van hun vergelijk, dan ben ik er nog lang niet. Ik heb ook niet de drang om het hoogste van het hoogste na te streven. Plezier is voor mij belangrijker en dat heb ik hier bij Zierik- zee." Dit is mijn beste seizoen tot nu toe. „Dat is moeilijk te zeggen. Vorig jaar kwam ik voor het eerst bij de senioren, dat was erg wen nen. Niet zozeer fysiek, maar wel mentaal. Ik heb vorig jaar een tikje gehad. Mensen zeiden dat ik mee kon met het eerste. Maar ik stond toen vooral in het tweede. Ik heb vorig seizoen wel met vier verschillende teams meegedaan. Dit seizoen heb ik op twee wedstrijden na - de eer ste twee duels gingen gelukkig voor mij verloren - alles volledig gespeeld. Dus nu voetbal ik wel met meer zelfvertrouwen. Zierikzee wint zondag van RCS. „Ja. Het klinkt misschien een beetje arrogant. Dat wil ik ze ker niet zijn. Maar als ik zeg dat wij niet winnen, zit er iets niet 1995-1996 1-1 0-0 1996-1997 2-0 0-1 1999-2000 0-0 4-2 2001-2002 0-0 1-3 2002-2003 1-1 0-1 2003-2004 3-0 2-2 Ircs Zierikzee i Martin Janse 2 Thomas Vos 4l i Alwin van Ham 2 Rutger Kooiman 2l Onno Doeland 2 drie spelers 1 tien spelers 1 balans 12 wedstrijden winst 5 1 gelijkspel 6 6 goals 16 9 door Pieter van Klinken GOES - De nieuwe zaalkorfbal- competitie begint zaterdag. Niet alle clubs zijn er al helemaal klaar voor, enkele andere juist wel, Derdeklasser Ondo en vier deklasser Blauw Wit durven bij voorbeeld het woord kampioen schap te noemen. Swift. Het verging het Middel burgse Swift, dat uitkomt in de eerste klasse, prima in de eerste helft van de veldcompetitie. Trai ner Ralph Gillissen wil dit in de zaal doorzetten. „Een nieuwe competitie geeft weer nieuwe kansen. We moeten natuurlijk zorgen voor behoud, maar het veldseizoen geeft vertrouwen." Wel zal de ploeg het wellicht moeilijk krijgen in de ruimtes. „We hebben een ploeg die de ruimte gebruikt. In de zaal is die kleiner, dus dat wordt weer wen nen." Tjoba. „Ik dacht dat we er rede lijk voor stonden op het veld, maar dat bleek niet het geval", vertelt trainer Ko Crucq, die zijn ploeg op de vijfde plek van de eerste klasse terugvindt. „Ik heb het idee dat we het nu wél op orde hebben. Iedereen is fit en klaar voor de zaalcompeti- tie," De oefenwedstrijden gaven Crucq nog weinig houvast. Te gen overgangsklasser Fortis had de ploeg weinig in te brengen, maar tegen hoofdklasser TOP (S) speelde de ploeg gelijk. All Ready. Ook All Ready-trai ner Hans Landman weet ook nog niet precies hoe het gaat met zijn team. In de oefenwedstrijd van de Zierikzeese tweedeklas ser tegen derdeklasser Ventura Sport bleek dat er nog aan het een en ander moet worden ge werkt. „Maar handhaving is een voorzichtige doelstelling", weet Landman. TOP Arnemuiden. Trainer Arie Schroevers is wel klaar voor de zool. „Een prognose is moeilijk hoor, Alles kan. Vorig jaar zijn wi] gepromoveerd, dus als we in de klasse blijven is het goed." Twintig derby's Liefst vijf Zeeuwse ploegen gaan in de derde klasse C met el kaar de strijd aan. Twintig der by s dus. ^Atlas. „Alle andere Zeeuwse ploegen hebben meer ervaring op dit niveau dan wij", vertelt ™er Hans de Meij. Atlas uit Kitthem Promoveerde vorig jaar naar de derde klasse en zal het volgens de oefenmeester lastig krijgen. „Maar het is een mooie klasse met uitdaging voor mij en voor de spelers." Ondo. Hoe anders is dat bij On do uit Sint-Laurens. Door alle andere trainers wordt het als de lastigste Zeeuwse ploeg bestem peld. Trainer Edwin Coppoolse kan daar in meegaan. „Wij moe ten bovenin meedraaien. Na de eerste drie wedstrijden weten we echt waar we staan. We be ginnen tegen Korbatjo (thuis), Ventura Sport (uit) en Oranje Zwart (thuis). Dat zijn de drie zwaarste tegenstanders. Als we vijf of zes punten halen, kunnen we bij de eerste twee komen en wellicht kampioen worden." Seolto. Op het veld speelt de Vlis- singse ploeg van Jaap Jan Ritse- ma in de vierde klasse en in de zaal in de derde. „We zullen wel een verschil merken in de ruimte die we van de tegenstander krij gen. We moeten het er mee doen. De wedstrijden in Zeeland wor den cruciaal deze competitie." Stormvogels. Bij het Westkapel- se Stormvogels staat momenteel Richard Ollefers aan het bewind en die hoopt eindelijk eens een aantal wedstrijden met een com plete selectie te spelen. Op het veld lukte hem dat maar één keer. „Er kan op deze manier niets inslijpen. Een wisselspeler doet het altijd anders dan een ba sisspeler. Togo. „We moeten één ding doen: scoren", roept trainer Sjaak Joziasse. „Dat doen we nu te weinig. Als je er niet meer maakt dan tien, win je niet. Als het gaat lopen, kunnen we een goede middenmoter zijn. Wat kwaliteit betreft, horen we net achter de topdrie. Eens een keer vijftien doelpunten maken, zou goed zijn voor het zelfvertrou wen." Vierde klasse Blauw Wit. Een goede oefenses sie zorgt bij het Kloetingse Blauw Wit voor een opperbeste stemming. Van derdeklasser To go werd vrij eenvoudig gewon nen en de trainer beschouwt zijn team als een van de favorieten voor de titel. KVK. Het Kapelse team heeft een voorspoedige voorbereiding achter de rug. Trainer Colin Son- ke is daarom goed geluimd. „Ik ga attractief en aanvallend korf bal spelen. We moeten in de mid denmoot kunnen eindigen." Vijfde klasse: Rabo Walcheren-CZ ac tief in gez.h. 3-5, Provincie Zeeland 2- Nehalennia 8-0, Wigman en Van Dijk— Bandoeng 8-0. Stand: Wigman en Van Dijk 4-31, Provincie Zeeland 2 4-23, CZ actief in gez.h. 4-22, HZ sport 2 4-22, Ra bo Walcheren 5-15, Nehalennia 5-6, Bandoeng 4-1. Vrouwen. Derde klasse: De Reus en van Heemst-'t Ken net 5-3, Wijk Klarenbeek-Breedijk/SVS 1-7, de Ke mel-Jong Ambon 4-4, Ziekenhuis Wal- cheren-Bakker Schrieks/MZ 6-2. Stand: De Reus en van Heemst 5-27, Breedijk/SVS 5-27, Ziekenhuis Walche ren 5-24, de Kemel 5-23, 't Ken net 5-20, Bakker Schrieks/MZ 5-17, Wijk Klaren- beek 5-14, Jong Ambon 5-8. 's-HEERENBERG - De Ameri kaan Khalid Khannouchi en de Keniaan Felix Limo maken op 4 december hun opwachting bij de Wincanton Montferland Run over 15 kilometer bij Doetin- chem. In dezelfde wedstrijd maakt marathonloper Hugo van den Broek zijn rentree na een blessureperiode. Voor Khannouchi, voormalig wereldrecordhouder op de ma rathon, is het zijn eerste op treden in Nederland. Limo won in 2004 de marathon van Rotterdam en Berlijn en dit sei zoen de klassieke afstand van Chicago. Khannouchi had de laatste ja ren vaak te maken met blessu res. In 1999 kreeg hij met 2.05.42 in Chicago het wereldre cord op de marathon in bezit. In 2002 scherpte hij zijn tijd in Londen nog eens aan tot 2.05.38. De in Meknes (Marokko) gebo ren atleet, al jaren in bezit van een Amerikaans paspoort, raak te zijn wereldrecord twee jaar geleden kwijt aan Paul Tergat (2.04.55). Khannouchi is de eni ge marathonloper die drie keer onder de 2 uur en 6 minuten bleef. Hij bereidt zich momen teel voor op de marathon in Lon den in 2006. ANP Donderdag Biljarten Regionale poolcompetitie. Eerste klasse West 4. The Roadhouse-Dis- troj. Locatie: The Roadhouse, Middel burg. Aanvang: 20.00 uur. Libre vierde klasse district Delta Zuid-West. Poule Noord. Organisatie WRW. Locatie; Dorpshuis 't Centrum Ooltgensplaat. Aanvang: 19.00 uur. door Mieke van den Broek ZIERIKZEE - De negentienjari ge Freek Torensma beschikt dit seizoen over een vaste plek in het eerste van Zierikzee. Zondag neemt hij het met zijn team op te gen de enige Zeeuwse tegenstan der in de competitie, RCS. Rechtshalf Torensma reageert in de aanloop naar dat thuisduel op een aantal stellingen. Een overwinning op onze enige Zeeuwse tegenstander RCS weegt voor mij wat zwaarder dan twee zeges op Brabantse teams. „Nee dat geldt voor mij niet. Ik heb liever zes punten in plaats van drie. RCS is één van de elf tegenstanders. Zie- rikzee-RCS is van oudsher geen derby zoals Zierikee-Goes. Wel is het zo dat wij tegen ploegen die gelijkwaardig of be ter zijn makkelijker de punten pakken. Het motiveert wel om van RCS te winnen en boven hen te eindigen. Dan zijn wij, na eer steklasser Terneuzen, de op één na beste Zeeuwse ploeg op zon- dag." Ik zal nooit voor RCS spelen. „Voorlopig blijf ik lekker bij Zie rikzee. Daar speel ik met mijn vrienden en dat maakt het voor mij erg leuk. Ik heb in de jeugd veel tegen RCS gevoetbald. Maar ik heb geen band met die club. Een overstap naar RCS is dan ook geen optie." Dit jaar haalt Zierikzee. de na- competitie. „Wij staan na één wedstrijd bo venaan in de tweede periode. Maar ik zou eerder de topvijf als doel willen stellen. Nu zijn wij op weg naar een betere presta tie. Vorig jaar eindigden we als zevende met 27 punten. Nu zit ten we al over de helft van dat puntenaantal. Vanaf een vijfde plek kunnen we nu naar boven kijken. Dat komt omdat we een goede reeks hebben neergezet. Maar in onze poule ligt het alle maal dichtbij elkaar. Iedereen kan van iedereen winnen. En ver liezen." Zierikzee is voor mij een opstap je naar een hoger niveau. „Ik heb twee neven die op hoog niveau voetballen. Wilco de Valk speelt met Hoek in de hoofdklasse een andere neef

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 17