Gratis parkeren in winter bepleit -4 Terneuzen heeft nieuw imago nodig Win Wind laat zich niet kisten Zolang ik kan, blijf ik meten Dorpsraad verfraait Marijkeplein met hulp van gemeente Bolwerk onveiliger na herinrichting Sluise ondernemers stellen verkeersmaatregelen voor Forse boete voor man in sloot Gemeente laat bouwkraan verplaatsen Broer sturen helpt niet Sint trekt door de streek agenda woensdag 9 november 2005 door Frank van Cooten OOSTBURG - Ondernemers in Oostburg en Nieuwvliet pleiten voor gratis parkeren in de win termaanden. Ze laten dat weten in brieven aan de gemeenteraad. Ondernemersvereniging Nieuw vliet wil betaald parkeren al leen laten gelden voor de perio de van bijvoorbeeld 1 maart tot 1 oktober. Ondernemend Oostburg wijst door Sheila van Doorsselaer KLOOSTERZANDE - De ge meente Hulst en de dorpsraad van Kloosterzande werken sa men aan de herinrichting van het Marijkeplein. Het plein wordt opnieuw ingedeeld naai de wensen van de dorpsraad. De dorpsraad wilde graag extra verlichting op het plein en het opfleuren van het Marijkeplein was ook een van de wensen. De plannen zijn hierna samen met MIDDELBURG - Een 38-jarige man uit Zelzate belandde 9 sep tember in Sas van Gent met zijn auto in een gracht. De Belg blies 760 microgram; drieënhalf keer de toegestane hoeveelheid alco hol. De verdachte kwam er zonder kleurscheuren vanaf. „Ik was aangeschoten, maar niet dron ken", gaf hij gisteren voor de rechtbank in Middelburg als ver klaring voor het ongeval. Offi cier van justitie R. Jeuken, vond het verkeersgedrag gevaarlijk en eiste acht maanden rijontzeg ging en 800 euro boete. Politie rechter A. Janssens-van Kam pen vond acht maanden rijont zegging, waarvan de helft voor waardelijk en 800 euro boete een passende straf. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Een promotie campagne voor Terneuzen moet vooral een imagocampagne zijn. Terneuzen heeft op dit moment teveel het imago van een 'indus triële stad'. Dat constateren bur gemeester en wethouders in een notitie over het te voeren promo tiebeleid. Het beeld van een industriege bied komt volgens het college niet overeen met de werkelijke situatie in de gemeente. „Die wordt juist gekenmerkt door zeer grote diversiteit: een stad, enkele kleinere stadjes en lande lijke gebieden." In de promotiecampagne moe ten vanzelfsprekend die aspec ten naar voren komen die bijdra gen aan een positief imago, weet het dagelijks bestuur. Voor het college is het de vraag of Terneuzen zich op één be paald gebied moet profileren (water, ontspanning) of dat de gemeente zich in al haar facet ten moet laten zien. Omdat veel inwoners van Terneuzen zelf ook een negatief beeld hebben van hun leefomgeving, moet de campagne zich ook op de eigen bevolking richten, stellen B en W. Volgens het college moeten acties voor het aantrekken van nieuwe inwoners zich richten op uiteenlopende doelgx-oepen: oud-Zeeuwen, gepensioneerden, gezinnen van verschillende inko menscategorieën en eventueel 'technisch personeel'. De werving van nieuwe inwo ners moet zich richten op men sen buiten Zeeuws-Vlaanderen. Dat geldt volgens B en W ook voor het aantrekken van nieuwe bedrijven. Op dit moment timmert Terneu zen al aan de weg op promotiege- bied, sinds juni is er een nieuwe promotiefilm en er is ook een nieuwe brochure ontwikkeld. Verder is er een woongids en is de brochure voor Economie, die zich specifiek richt op het be drijfsleven, afgerond. Tot slot is er ook nog een presentatiewand gemaakt die dienst kan doen bij activiteiten, presentaties en beurzen. De gemeente treedt naar buiten met verschillende activiteiten, zoals een bedrij venavond en deelname aan de open haven dag, de beurs Contacta in Goes en de Woningexpo in Terneu zen. Volgens B en W zijn er ver schillende partijen die het be lang onderkennen van een geza menlijke aanpak voor de promo tie van Terneuzen. „Goede promotie kost geld, tijd en een lange adem", beseft het college. „Daarom is het raad zaam gezamenlijk een promotie beleid te ontwikkelen. Op die manier kunnen middelen gebun deld worden en zal het mogelij ke effect van promotionele acti viteiten groter zijn." Voorlopig willen B en W zich be perken tot de promotie van Ter neuzen. „Een groeimodel, waar bij sprake is van een promotie campagne voor bijvoorbeeld heel Zeeuws-Vlaanderen wordt niet uitgesloten. In een later sta dium kunnen anderen zich aan sluiten." op ervaringen van de afgelopen winterperiode. De Markt en het Ledelplein waren volgens de on dernemersvereniging praktisch uitgestorven. Het betaald parke ren draagt niet bij aan het verbe teren van die situatie. Ondernemend Oostburg ver zoekt de gemeenteraad daarom met klem het betaald parkeren tot april 2006 tijdelijk op te schorten. Het pleidooi van ondernemers vereniging Nieuwvliet voor gra tis parkeren in de wintermaan den is onderdeel van een reactie op het rapport Integraal Kustzo- nebeheer West-Zeeuws-Vlaan- deren. Dit rapport verdeelt de.' badplaatsen in thema's. Nieuwvliet is de familievriende- lijke badplaats. Een van de plan nen voor deze badplaats is een parkeerkamer, geïntegreerd in de duinen met daarop en daar naast een duinspeeltuin. De par keerplaats Sainte Pierre wordt ingericht als een parkeerplaats onder de duinen. De onderne mers van Nieuwvliet willen graag inspelen op de vormge ving. Zo pleit de ondernemersvereni ging voor een kindvriendelijker bungalowpark St. Pierre. De ge parkeerde auto's langs de weg zijn momenteel gevaarlijk voor kinderen. De ondernemers stel len voor langs de weg paalhoof den te plaatsen zodat er geen au to's meer kunnen parkeren. Verder moeten op de Zeedijk ter hoogte van de ingang van het park verkeersremmende maatre gelen worden getroffen. Dit kan bijvoorbeeld met duingrassen en paalhoofden. Volgens de on dernemersvereniging Nieuw vliet is de kustweg door de wir war van verkeersborden en schuin staande palen rommelig, de gemeente opgesteld. De extra straatlantaarns komen er en het plein wordt verder opgefleurd met bloembakken. „Wij hadden wel een voorwaar de", zegt R. Asselman, voorzit ter van de dorpsraad. „Er moch ten maximaal acht parkeerplaat sen worden opgeofferd voor een andere indeling van het plein en absoluut niet meer. Omdat nu gewerkt wordt, lijkt het erop dat er meer parkeerplaatsen ver loren gaan, maar het ziet er er ger uit dan het is, op de tekenin gen ziet het er prima uit. Als het al een probleem wordt, dan zal dat vermoedelijk op zaterdagen zijn. Dat heeft te maken met de drukte in verband met de voet balwedstrijden." Het nieuwe Marijkeplein zal in december worden opgeleverd. Dan wordt ook duidelijk of het inleveren vanparkeervakken niet nadelig uitpakt. Asselman: „We zouden het als dorpsraad heel vervelend vinden als blijkt dat er straks geparkeerd gaat worden in de omliggende stra ten. Dat zou betekenen dat de dorpsraad en de gemeente geen goed werk hebben afgeleverd." Volgens Asselman is het niet mo gelijk achteraf de bloembakken weg te halen om zo weer meer parkeerplaatsen te krijgen. „Nee, de gemeente doet haar werk grondig. De bloembakken worden volledig uitgegraven, dus we kunnen straks niet meer zeggen dat ze weer weggehaald moeten worden." door Patricia de Ryck WALSOORDEN - Iedere dag, al veertig jaar lang, meet Piet Ever- aert (73) samen met zijn vrouw Roos (71) voor het Koninklijk Nederlands Meteorologisch In stituut (KNMI) hoeveel neerslag is gevallen in hun tuin. Stipt om vijf voor negen 's och tends stapt één van de twee naar buiten. Regen, hagel of sneeuw - niets houdt ze tegen. „Ik ben nog nooit gesmolten", zegt hij lachend. In Kloosterzande werd op 21 ja nuari 1953 begonnen met neer slagmetingen voor het KNMI. Dit gebeurde bij een familie op de Groenendijk. De toenmalige waarnemer stopte in 1965, om dat hij zijn tuin moest ontrui men voor uitbreidingsplannen van de gemeente Hontenisse. Piet Everaert, op dat moment wethouder in die gemeente, nam de werkzaamheden over. Verhuizing Op 8 november 1965 begon hij met de waarnemingen vanuit zijn tuin aan de Walsoordense- straat in Walsoorden. Toen hij in februari 1969 naar een ande re woning in dezelfde straat ver huisde, ging de meter mee. „Toen me dat gevraagd werd, heb ik ja gezegd. Ik deed dat ge woon. We zijn nu veertig jaar verder en ik heb het nog nooit als een last gezien. Ik heb ontzet tend veel steun aan mijn vrouw. Alleen kun je dat niet doen. Iede re ochtend moet je toch meten", vertelt Everaert enthousiast. Vooral in de beginjaren deed zijn vrouw veel metingen. „Als Piet ging werken of ergens heen moest, deed ik het. Ik was toch alle dagen thuis. Als we op va kantie gaan, doet onze zoon de metingen. Die weet ei? inmiddels ook een heleboel vanaf." Nooit wordt een meting overge slagen. Iedere dag staat één van de twee op tijd buiten. Het KNMI is dan ook blij met deze meters. Als er twijfel is over de doorgegeven waarden, wordt na getrokken of er geen fout is ge maakt. Dat overkwam het echt- paar nog maar één keer. „Toen we op vakantie waren, hield on ze zoon de waarnemingen bij. Hij heeft toen een verkeerde waarde doorgegeven. Later wer den wij gebeld. Bleek dat hij het wel goed opgeschreven had." Volgens A. Zoer, hoofd Beheer Waarnemingen en Stations van het KNMI, is het uniek dat ie mand zolang blijft meten. „Het gebeurt regelmatig dat iemand 25 jaar bijhoudt hoeveel neer slag er is gevallen. Dat iemand het veertig jaar volhoudt, ko men we weinig tegen." Daarom kwam Zoer, samen met collega P. van Eif, met een kleinigheidje bij de familie Everaert op be zoek, om de waardering van het KNMI over te brengen. Plet KNMI heeft in Nederland 325 handmatige neerslagstations. De vrijwilligers meten op een vast tijdstip, vijf voor negen in de winter en vijf voor tien in de zomer, de neerslag en eventueel de sneeuwdikte. Ze geven ook door of het die dag gehageld heeft. Die gegevens bellen ze door naar het KNMI. De neerslaggegevens zijn van groot belang voor bijvoorbeeld verzekeraars. Als er hagelscha- de wordt geclaimd, kan via de waarnemingen worden gecontro leerd of het in dat gebied inder daad gehageld heeft. Stoppen? Daar denkt het echt paar Everaert niet aan. „Zolang ik kan, blijf ik meten. Mochten we moeten verhuizen, dan is het over en uit. Dat zou jammer zijn." ZIERIKZEE - Een hardrijder uit Waalwijk had gisteren zijn broer naar de rechtbank in Zie- rikzee gestuurd als gemachtig de. Deze verklaarde dat hij de auto geleend had en op de N59 geflitst was met een snelheid van 130 waar 80 is toegestaan. Het mocht niet baten. De gedaagde, een psycholoog, was namelijk niet geflitst maar zijn snelheid was gemeten door een politieauto. De agent had de psycholoog vervolgens aange houden en de man had toen zijn gegevens opgegeven. Ook ver klaarde hij dat hij voor zijn werk op weg was naar een spoedgeval. Het was echter niet de eerste keer dat hij veel te hard reed, hij had recent een ver oordeling met een voorwaarde lijke ontzegging van de rijbe voegdheid gehad. Voor officier van justitie G. Oosterveld was de situatie duidelijk. Of de broer nu wel of niet in de auto gereden had, de psycholoog was aangehouden voor te hard rij den en de overtreding was bewe zen. Omdat de broer niet duidelijk kon maken hoe spoedeisend de oproep was waar de psycholoog destijds naar op weg was, eiste de officier een boete van 360 eu ro. De eerdere veroordeling kon zij in haar eis niet meenemen omdat deze uitgesproken is, na dat dit strafbare feit gepleegd was. Kantonrechter A. Melens vonniste conform de eis. GRAAUW - De Belgische aannemer die bezig is een nieuwe woning te bouwen aan de Achtereind- straat in Graauw heeft van de gemeente Hulst op dracht gekregen de metershoge bouwkraan die hij daarbij gebruikt te verplaatsen. De kraan vormt een meer dan hinderlijk obstakel voor het verkeer dat over de Graauwsedijk rijdt en is vooral land bouwers die met grote machines de dijk over moe ten een doorn in het oog. Hoewel er volgens gemeentewoordvoerster M. van Bunder bij de gemeente nog geen klachten binnen gekomen zijn over de hindernis die reeds enkele maanden de vrije doorgang over de dijk verspert, is de aannemer nu toch gemaand om het werktuig te verzetten. „De kraan is daar niet overeenkomstig de vergun ning geplaatst en er is bovendien al schade ont staan aan het wegdek", aldus de woordvoerster van de gemeente. Onder dreiging van een dwang som heeft de Belgische bouwonderneming intus sen beloofd de kraan te verplaatsen. Voor de scha de aan de weg kan de aannemer nog een rekening van de gemeente tegemoet zien. foto Camile Schelstraete onoverzichtelijk en onverzorgd. Zeker de helft van deze borden en palen kan in de ogen van de vereniging worden weggehaald. De vereniging wijst ook op de'af- valproblematiek op het vakan tiepark. Momenteel hebben alle huizen een eigen afvalcontainer. Uit ervaring blijkt dat veel con tainers een hele week aan de weg blijven staan. De onderne mersvereniging stelt als alterna tief vijf of zes verzamelplaatsen in het park voor. Om deze con tainers aan het zicht te onttrek ken staan ze achter paalhoofden met duingrassen. door Jan van Zuilen TERNEUZEN - De firma Win- Wind heeft langs de Tractaat- weg opnieuw een bord geplaatst waarop de bouw van 22 windmo lens in de Koegorspolder wordt aangekondigd. Afgelopen voor jaar stond er ook al zo'n bord, maar dat werd toen binnen een paar dagen omgezaagd terugge vonden. Het bord dat er nu is neergezet, is een stuk bescheidener. Het komt maar amper boven het hek uit, terwijl het vorige bord nog acht meter boven het maaiveld uitstak. Dat is niet alleen ge daan om wat minder provoce rend over te komen op mensen met verkeerde bedoelingen. Het vorige bord zou, als het niet was vernield, de toets van de regelge ving van de provincie Zeeland toch niet hebben doorstaan. An ders gezegd: als vandalen het niet hadden vernield, had Win- Wind het zelf moeten afbreken. „We hadden ons niet gereali seerd dat we het hier over een polder in het buitengebied heb ben. Volgens de richtlijnen van de provincie mag een bord dit in het buitengebied nieti ger zijn dan 2,5 meter. Daarti ben we ons nu uiteraard ay; houden", zegt directeur H.t Rooi jen van de firma WinWii Om potentiële vandalen i schrikken, is het bord metvió camera's beveiligd. Verdere? WinWind de politie ge^l een extra oogje in het zeil tej< den. Het bord mag volgens Van He jen worden gezien als aankos ging dat de aanleg van hetity molenpark nu echt begint. „We hadden al eerder kunt beginnen. We hebben de verg; ningen al lang in huis, maar; hebben bewust nog een aas bezwaarprocedures van onze' genstanders afgewacht. Innj dels zijn we zover dat we mot aannemen dat de kans dat dei zwaarmakers in het gelijk si den gesteld nihil is." Toch duurt het nog wel maand of tien voor de eet windmolen er echt staat. Dei: mende tijd wordt wel begorp met de aanleg van wegen, leiè gen en het storten van defunj ringen voor de 22 windmolens TERNEUZEN - Vlak na de offi ciële intocht in Sneek trekt Sint Nicolaas zaterdag 12 november Zeeuws-Vlaanderen binnen. Hij vaart de havens van Terneuzen en Breskens tegelijkertijd bin nen om 14.00 uur. In Terneuzen meert hij aan op het ponton in de voormalige veerhaven, waarna hij naar de Markt gaat. Omstreeks 14.45 uur moet de siht op het centrale plein van de stad arriveren. In Breskens vaart de Sint ook omstreeks 14.00 uur binnen in de vissershaven en daarna maakt hij zijn rondgang door het dorp. In Hulst maakt hij zon dag 20 november, zijn opwach ting. Maar omdat hij dit jaar geen tijd genoeg heeft om alle kinderen te begroeten, blijft hij twee weken logeren in het Huis van Sinterklaas in 's Landski aan de Steenstraat. De jej kan in het VVV-kantoor tere; om het een en ander over j Sint te weten te komen j woensdag 23 november, zond 27 en woensdag 30 november] zaterdag 3 december is hij van 14.00 tot 16.00 uur ïr.j Landshuis. Zaterdag 19 now ber is de sint in in Sas vanGï Axel, Sluis, Oostburg, t pe, Sluiskil, IJzendijke, Philip; ne, Eede en Sluiskil. Op zondag 20 november h hij behalve in Hulst ook in ft. wacht. En op zaterdag 26 vember is de bisschop in 8: Jansteen, Groede en Biervi terwijl hij een dag later zijne wachting maakt in Zuiddot en Clinge. Dinsdag 29 novenii tenslotte maakt hij een re gang door Cadzand. Piet Everaert demonstreert de regenmeter, die hij samen met zijn vrouw Roos (rechts) al veertig jaar iedere dag gebruikt, aan P. van Eif (links) en A. Zoer van het KNMI. foto Camile Schelstraete door Eugène Verstraeten SAS VAN GENT - De Terneu- zense fractie TOP/Gemeente- belangen heeft forse kritiek op de herinrichting van het Bol werk in Sas van Gent. In schriftelijke vragen betoogt raadslid F. van Hulle dat de vei ligheid voor fietsers niet erg is verbeterd. Wethouder C. van Schaik. noemt de kritiek mos terd na de maaltijd, want het karwei is vorige week opgele verd. Van Hulle constateert dat het re sultaat leidt tot vragen en onbe grip bij de bewoners. In de oude situatie had bijna het volledige Bolwerk gescheiden fietspaden. Nu moeten fietsers het doen met een suggestiestrook, ongeschei den van de auto's. Er mag in de straat maar 50 kilometer per uur worden gereden, maar de nieuwe asfaltlaag nodigt vol gens Van Hulle uit tot hogere snelheden. „Bent u niet bang dat vooral op donkere en miezierige dagen er in de ochtenduren (slaperige be stuurders, slecht zicht, beslagen ruiten) levensgevaarlijke situa ties ontstaan voor de fietsers?", vraagt Van Hulle. Het raadslid wijst erop dat de bushalte aan het Bolwerk nu zo geconstrueerd is dat de bussen het fietspad kruisen. „Dit leidt ook weer tot onveilige situaties voor fietsers." De wegversmalling halverwege het Bolwerk is volgens Van Hul le ook al niet bevorderlijk voor de veiligheid. Goed fout Het Bolwerk maakt onderdeel uit van het Categoriseringsplan Sas van Gent, dat door de Ter- neuzense gemeenteraad is vast gesteld en voor de bevolking ter inzage heeft gelegen. Dat was echter maar het globale plan, stelt Van Hulle. „Maar hoe is de voorlichting ge weest naar de direct betrokke nen over de uitwerking? Gezien de felle reacties zijn wij van me ning dat hier iets goed fout is ge gaan." Van Hulle betoogt dat het pro ject Duurzaam Veilig al heeft ge leid tot een 'behoorlijke verkwis ting' van overheidsgeld. „We zijn bang dat het traject Bol werk bijgeschreven kan worden in de (lange) lijst van mislukkin gen." Van Schaik zegt verbaasd zijn over de kritiek. „Het Cat goriseringsplan is uitgebreide sproken met de Sasse StadsK en in de commissies. En nu: helemaal afgewerkt is, kritiek leveren. Hij had zich! ter wat eerder in de kunnen verdiepen." Volgens Van Schaik is erts de werkzaamheden nauwoïï leg geweest met betrokkene»! de Stadsraad. „Die fietsstros en de bushalte zijn goed bei ken. De versmalling is aarp bracht op verzoek van bewott zelf." STREEKACTIVITEITEH AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 Koersbal, kaarten, vrij biljarten, briijE De Halle, 13.30 uur; Kaarten, biljart en spelletjes; Trefpunt, 13.00 uur;Ks ten, biljarten; CLINGE - Malpertuus, 13.15 uurffi koersbal; 13.30 uur: KBO vrij tesS biljarten en sjoelen; GRAAUW - Gemeenschapshuis,'! uur; KBO gymnastiek; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur ten, pieren, handwerken; 20.00 üur.ö ten; 14.00 uur; Koersbal, 19.00 uuni jart competitie, bridge; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Bp 9.30 uur: Computeren, KBO verga: ring; 10.30 uur: Bibliotheek; 11.30» Senior diner; 13.00 uur: Biljarten, puteren; 13.30 uur: Bingo; 14.00. Zangkoor koffieconcert; 19.30 uur:', der Ons; KOEWACHT - De Lange Akkers, li uur: Kaarten; Kerklaan 87, 19.09- Creatieve bijeenkomst; De Vlasdfi 19.30 uur: KBO line dansen; NIEUW - NAMEN - Café St. 19.30 uur: Bingo; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19K- Country line dance voor begird 20.00 uur: Country linedance voere vorderden; Herberg de Snis, 193®' 21.45 uur: Free Country Dancers; PAAL - Clubhuis, 14.00 uur: Kaart?' keren en bieden; SAS VAN GENT - De Reger:. 13.30 uur: Kaarten; St. Albert, 13.00': Quilt patchwork, haken, borduren^ volité voor dames, vrij biljartenenS middag; 19.00 uur: KBO compuj Sasse Vrienden; De Regenboog, uur: Jokeren en bieden; SINT - JANSTEEN - De Warande" uur: Gymnastiek, biljartles; 10.39;' Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; l.'J uur: Schieting; 13.30 en 15.30 uur^ tieve Vorming; 13.45 en 15.45 -- Spaanse les; 19.00 uur: Engels, uur: Countrydance, parochieverg.- ring; Café Ambiance, 14.00 uur.m ten; TERNEUZEN - De Veste: 13.30 uur- jarten, 14.00 uur Bingo; De WieüV 17.00 uur: Yoga Palazzoli huis; SF; de Vliegende Vaart, 9.30 uur:Voll»i sen; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 14.001- Koersbal;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 44