Tijdnood nekt uitvoering plannen O PZC Monumentaal Beaufortsluisje gehavend Binnenstad kampt met wildplassers en foutparkeerders Hulst wil meer profijt van lidmaatschap stichting Vestingsteden agenda KNFM-concour Hé verplegende! Zin in een werkvakantie? Verbeterde Zwitserse knoflook met visolie en Qio MT'ITlTTTltf DE WERELD VAN ANA BEATRIZ dinsdag 8 november 2005 door Sheila van Doorsselaer HULST - De gemeente Hulst wil meer rendement van haar lidmaatschap van de vereniging Nederlandse Vestingsteden. Tot nu toe levert het lidmaatschap Hulst minder toeristen op dan gewenst. Hulst is al enkele jaren lid van de vereniging Nederlandse Ves tingsteden, een verbond van zes tien vestingsteden die samen op trekken om hun pittoreske ka rakter te promoten onder toeris ten. Dit heeft echter nog niet vol doende resultaat. Zowel de ge meente Hulst, de Hulster onder nemersvereniging als het Bezoe- kersmanagement moet Hulst meer profijt kunnen hebben van het lidmaatschap. De onvrede blijkt uit een evaluatiebijeen komst opgezet door het Bureau voor Regionale Economie en Toerisme (BRET). Uit onder zoek blijkt dat bijvoorbeeld Amerikanen en Chinezen erg geïnteresseerd zijn in vestingste den, maar het lukt de zestien ste den niet deze toeristen binnen de stadswallen te krijgen. „We missen die koppeling", stelt P. de Schepper, beleidsmedewer ker recreatie en toerisme van de gemeente Hulst. De vereniging heeft een stuur groep opgericht waarin ambte naren van de aangesloten ves tingsteden ideeën van het be stuur, om meer toeristen naar de steden te trekken, uitvoeren. Deze stuurgroep heeft echter STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.00 uur: Party dansen; 13.30 uur; Kaarten, biljar ten, jokeren; De Halle, 13.30 uur; Kaarten, biljarten, aerobics; 14.45 uur: Koersbal; Trefpunt, 10.00 uur: Knutselen; 13.00 uur; Kaarten, biljarten, sjoelen; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdansen, zingen en biljarten; Café de Troubadour, 13.30 uur: Kaar ten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.15 uur: KBO jokeren; HEIKANT - t Heike, 14.00 uur: Oude ren zangkoor; 19.00 uur: Zangkoor; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten, gymnastiek; 13.30 uur: Kaarten bie den en jokeren; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljar ten, Engels, computeren; 10.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten, com puteren; 13.30 uur: Kaarten bieden en jokeren; 19.30 uur: Stijldansen, bijeen komst SP; Hof van Vlaanderen, 19.30 uur: Leden vergadering De Vier Ambachten; KOEWACHT - De Vlaschaard. 13.00 uur: Biljarten; 13.45 uur: Gymnastiek; 15.00 uur: Senioren koor; Kerklaan 87, 19.00 uur: Creatieve bijeenkomst; problemen met de uitvoering van de plannen. De Schepper: „We hebben als ambtenaren ook nog ander werk te doen en er is gewoon te weinig tijd. We moe ten meer kunnen doen en kno pen doorhakken." Hulst is voor de promotie van de stad niet enkel afhankelijk van de Vereniging Nederlandse Ves tingsteden. Het VW en met na me het Bezoekersmanagement hebben als doel toeristen naar Hulst te lokken. In de praktijk blijkt dat het Bezoekersmanage ment veel meer resultaat boekt dan de Vereniging Nederlandse Vestingsteden. Het Bezoekers management staat nu echter on der druk omdat een aantal par tijen in de Hulster gemeente raad heeft aangegeven geen geld meer over te hebben voor het or gaan. Bezoekersmanager M. de Bruijn meent tijdens de evaluatiebijeen komst dat er een betere commu nicatie nodig is tussen de stuur groep en het Bezoekersmanage ment. Op die manier zou Hulst meer voordeel kunnen behalen uit het lidmaatschap van de ver eniging. Volgens De Schepper peinst Hulst er niet over uit de Vereniging Nederlandse Vesting steden te stappen. NIEUW-NAMEN - Café St.Cecilia, 20.00 uur: Kaarten; OSSENISSE - Hof ter Nesse. 19.30 uur: Aerobic; SAS VAN GENT De Regenboog, 13.30 uur: Biljarten; De Speije, 20.00 uur: Lezing Oudheid kundige Kring Sas van Gent over Zee land in de vroege Middeleeuwen; SINT-JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Computeren; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Ouderenkoor; 19.30 uur: EH BO; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur: Bingo; TERNEUZEN - De Veste, 10.30 uur: Gymnastiek; 13.30 uur: Handwerken, bil jarten; 19.30 uur: Dansen met Jumbo Trio; Buurthuis de Hoeve, 9.30 uur: Yo ga; 13.30 uur: Biljarten; Dansschool Verberkmoes, 13.15 uur: ANBO senior dansen; 't Schelpenhoekje, 14.00 uur: Vrouwen hobbyclub; VOGELWAARDE - 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; Prof. Zeemanstraat 214, 18.45 uur: Cur sus 'Assertiviteit anders'; WESTDORPE - Zaal Concordia.13.30 uur: KBO koersbal; IJZENDIJKE - Café Hofzicht, 19.30 uur: Bijeenkomst videoclub Zeeuws-Vlaan- deren. door Sheila van Doorsselaer WALSOORDEN - De zogenoem de Beaufortsluis, een sas uit 1761 met een monumentensta tus aan de Eeckseweg bij Wals oorden, staat er gehavend bij. Het ontbreekt eigenaar Water schap Zeeuws-Vlaanderen mo menteel aan geld om de sluis te repareren. Pas volgend jaar is er financiële ruimte voor een res tauratie. Het waterpeil in de brede sloten rondom de sluis wordt geregeld met een schuif, door middel van een zogenaamde schuif as. Het bouwprincipe is vermoedelijk af komstig van de monniken van Ter Duinen, die veel inpolde- ringswerken in het gebied op hun naam hebben staan. De sluis werd in 1761 aange legd, maar kreeg pas een naam in 1906, toen een gebied rondom Kloosterzande overstroomde. Door de sluis bleef het achter land van Kloosterzande droog. De sluis werd uiteindelijk ver noemd naar J.F. de Beaufort, lid van de magistratuur van Hulst en het Hulster Ambacht. Medewerkers van het schap be merkten dat de ophanging van de houten sluis kapot was. De sluis was dicht en de afvoer van het water kwam in het geding. HSfe 4K59 De Beaufortsluis bij Walsoorden kan voorlopig niet worden gerepareerd. foto Camile Schelstraete De ophanging van de Beaufort sluis kon alleen gemaakt wor den als het houten windwerk bo venop werd weggehaald. Vervol gens bleek dat het windwerk he lemaal verrot was. „Onze medewerkers hebben het windwerk nog meegenomen naar Terneuzen, maar er bleek niks meer aan te doen. Het hout was gewoon op, helemaal rot", zegt M. van de Pas, woordvoer ster van het waterschap. Vol gens Van de Pas zal het repare ren van het windwerk zeker tien duizend euro kosten en met die kosten had het schap geen reke ning gehouden in de begroting. „We hopen dat we het Beaufort sluisje volgend jaar weer in de oude staat kunnen terugbren gen. Niet alleen komt er dan een nieuw windwerk, ook wordt het metselwerk aangepakt." door René Hoonhorst TERNEUZEN - De drugshandel in woningen en het drugsge bruik is door het gedogen van twee koffieshops sterk vermin derd in de Terneuzense binnen stad. Maar bezoekers van de shops zorgen - vooral in de avonduren en weekeinden - nog wel immer voor andere vormen van overlast: parkeren op plek ken waar het niet kan of mag en vooral wildplassen en -poepen Niet alleen individuele bewo ners klagen over brutale Bel gische en Franse bezoekers. Ook het Leger des Heils ondervindt veel overlast, meldde een woord voerder gisteravond tijdens een vergadering van de wijkraad. In nog geen drie uur tijd - tussen half negen en kwart over elf op een vrijdagavond - telde een me dewerker van het heilsleger liefst 22 wildplassers tegen de gevel van het legeronderkomen aan de Dijkstraat. Een medewerker die overtre ders op hun gedrag aansprak, werd zo geïntimideerd dat hij te rug naar binnen vluchtte. De po litie kwam pas enkele uren la ter, terwijl er wel een parkeer bon wordt uitgeschreven als een wagen spullen laadt of lost op een daarvoor aangewezen plek, aldus een andere klacht van het Leger des Heils. De binnenstadbewoners begrij pen dat het normaal niet moge lijk is om constant te surveille ren of te patrouilleren. „Maar als je op elke aankoop in de kof fieshops een euro extra legt, heb je per jaar wel anderhalf mil joen euro beschikbaar. Daar kan een goede surveillance dienst voor op poten worden ge zet", stelde een bewoonster voor. Het uitschrijven van boe tes voor wildplassen- en pen, wildkamperen (slapen auto's) en parkeren op plafl waar het niet mag, levert j een behoorlijk bedrag c een ander. „Als de parkeer^ ters en de politiemensen dat;, vaker zouden doen, hoeven t ook niet langer voor een parke? plaats te betalen." Een bestuurslid van de w raad vond dat de aanweza overdreven. Ook de onder, mers en bewoners van de Nocc straat kampen met overlast^ urinerende en kotsende mei® „Dat zijn echt niet allemaal zoekers van koffieshops 8 gaat vaker om uitgaanspubli dat de cafés in de Nieuwstq en omgeving bezoekt." Alleu wezigen konden zich wel vinj in het voorstel om meer 'me: borden' in de binnenstad nee: zetten. Op die borden s opsomming van regels en deb tes die voor overdingen wori gerekend. TERNEUZEN - Acht Zeem verenigingen nemen zaterdi deel aan het concertconcm dat door de Koninklijke Nede landse Federatie voor Mua (KNFM) wordt gehouden. Het concours vindt plaats mi Scheldetheater in Terneuzen begint om 11.00 uur. Tweeio' sen uit Zeeuws-Vlaandes doen mee: Sint Cecilia uitKk terzande en De Vereeme Vrienden uit Sas van Gent. Verder spelen Concordia Ouddorp, Kust en Eer uit Zie zee, E.M.M. uit Serooss ke.Euphonia uit Goes, OnsG noegen uit Kapelle en Vlijt i Volharding uit Oost-Souburg Familiebericht ten vervolg van pagina 12 Bevorderd tot Heerlijkheid Door de Heer is thuisgehaald zuster Jannie T emmerman-Korstanje "Maar ik en mijn huis zullen de Here dienen Jozua 2415 b Korpsofficieren, plaatselijke officieren, heilsoldaten, adherenten en vrienden van het Leger des Heils korps Walcheren "Mijn genade is u genoeg. 2 Corinthiërs 129 Dankbaar dat zij zo lang in ons midden mocht zijn delen wij u mede dat, toch nog geheel onverwacht, van ons is heengegaan onze lieve moeder en oma Cornelia Maria Feij-Provoost sinds 18 november 1997 weduwe van Jacobus Johannes Feij in de gezegende leeftijd van 89 jaar. Kortgene: Hans Feij Tine Feij-Bakker Ilse en Paul Charlotte Nieuw-Haamstede: Joke van Leeuwen-Feij Rob van Leeuwen Marisca en Mike Olivier, Frederique Venita Burgh-Haamstede, 6 november 2005 Zorgcentrum "Duinoord", kamer 303 Correspondentieadres: Familie van Leeuwen Seringenlaan 1 4328 KX Burgh-Haamstede Overeenkomstig de wens van mama zal de begrafe nis in familiekring plaatsvinden. Condoleances gaarne schriftelijk. Psalm 90 (Onb.) Bedroefd geven wij u kennis dat onverwacht van ons is heengegaan onze lieve zorgzame moeder, oma en overoma JANNA NEELTJE PI JPELINK weduwe van Jacobus Dieleman in de leeftijd van 90 jaar. Alblasserdam: P.J.C. Mannak-Dieleman J. Mannak Santpoort: Sandra en Oskar Olaf Oosterhout: Peteren Nicolette Terneuzen: P.C. Dieleman L. Dieleman-Kaijser Jenny en Matt hijs Youri, Yannick Rick en Karin Danitsja, Diëmo Terneuzen, 5 november 2005 Zorgcentrum "Bachten Dieke", kamer 302 Corr. adres: Mevr. P.|.C. Mannak-Dieleman Vossestaart 14 2954 AE Alblasserdam Er is gelegenheid tot afscheid nemen op donderdag 10 november van 12.30 tot 12.50 uur in de Opstan- dingskerk, Bellamystraat 74 te Terneuzen. Vervolgens begint om 13.00 uur de rouwdienst, waarna aansluitend de begrafenis zal plaatsvinden op de Zuiderbegraafplaats te Terneuzen. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in voornoemde kerk. Lieve Oma Dieleman onverwacht ben ook jij nu een sterretje geworden Rust zacht... fenny en Matthijs Youri Yannick Rick en Karin Danitsja Diémo Heden werd van ons weggenomen onze geliefde zwager en oom Adriaan Jasperse echtgenoot van Jannetje Simonse in de leeftijd van 90 jaar. Koudekerke: C. Verhage-Simonse Neven en nichten Sterke de Here zijn vrouw, kinderen en kleinkinderen. Zierikzee, 5 november 2005 Vertrokken met zijn laatste trein... Na een gezond en actief leven is op de hoge leeftijd van bijna 95 jaar van ons heengegaan onze vader, schoonvader, opa en overgroot vader August Ludovicus Adolf Verstraeten weduwnaar van Maria Helena de Vos Axel, 1 december 1910 t Axel, 5 november 2005 Axel: Willy en Stella Verstraeten-Maas Willy en Larisa, Sabina Franken Daniël la Eede: Paul en Brigitte Verstraeten-Buijs Mirjam en Angelo Rob en Inez, Renske, Indio Lelystad: Marcel en Ria Verstraeten-de Bock Angelique en Alfons, Fréderique, Franqois furgen en Simone, Jens Zuiddorpe: Freddie en Lucie Verstraeten-Vonck Ingeborg Correspondentieadres: Piet Mondriaanstraat 10 4571 MX Axel Vader is opgebaard in het mortuarium aan de West singel te Axel, waar u afscheid van hem kunt nemen op dinsdag 8 november van 19.00 tot 19.50 uur. De uitvaartdienst zal plaatsvinden op woensdag 9 november om 10.00 uur in de parochiekerk van de H. Gregorius de Grote, aan de Walstraat te Axel, waarna de begrafenisplechtigheid volgt op de be graafplaats Westerzicht", aan de Westsingel aldaar. Graag alleen schriftelijke condoleance. Wilt u, indien u geen kennisgeving heeft ontvangen deze aankondiging als zodanig beschouwen. Lieve Opa Na een heel mooi en lang leven heb je op zaterdag 5 november de laatste trein genomen om na al die jaren weer bij Oma te zijn. Rust zacht. Mirjam en Angelo Begrafenis- en Crematieverzorging OVERTOOM-GROEN Kantoor en rouwcentrum: Van Dishoeckstraat 620 4382 XW Vlissingen Telefoon: 0118-413417 Na een leven van hard werken en zorg voor alles en iedereen die haar dierbaar was, is van ons heen gegaan onze lieve moeder, oma en klein-omaatje Pieternella Verpoorte weduwe van Johannes Adrianus van der Hooft eerder weduwe van Jacobus Willem van Driel 5 april 1909 16 november 2005 Axel: Adri en Riet Millenaar-Vinke Axel: Petra en Olaf St. Jansteen: Cor en Conny Anne Corr.adres: Oudeweg 32,4571 LN Axel De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op vrijdag 11 november om 10.30 uur in het crematorium te Terneuzen, Bellamystraat 28c. Na afloop van de plechtigheid is er gelegenheid om de familie te condoleren. Het behaagde de Heere heden uit ons midden weg te nemen onze innig geliefde moeder, schoonmoeder, oma en oudoma Francina Boogerd-van der Hart sinds 1990 weduwe van Dirk Boogerd in de hoge ouderdom van ruim 99 jaar. Kruiningen: N. van den Berge-Boogerd F.C. van den Berge Heieen en Luuk Franny en Henk Mariëlle Dirk en Meinie Francois en Miranda Huib en Alineke Waarde: H. Boogerd f. Boogerd-Koeman Dick Frank Dineke en Fred Christine en achterkleinkinderen Ze werd ruim 12 jaar liefde\>ol verzorgd in zorgcentrum "Rehobothte Goes. Goes, 7 november 2005 Correspondentieadres: Edisonstraat 1 4416 DB Kruiningen Gelegenheid tot afscheid nemen en condoleren D.V. woensdag 9 november van 20.00 tot 20.30 uur in zorgcentrum "Rehoboth, Bergweg 1 te Goes. De rouwdienst zal plaatsvinden D.V. donderdag 10 november om 13.30 uur in het verenigingsgebouw Hansweertsestraatweg 1 te Kruiningen, waarna aan sluitend de begrafenis zal plaatsvinden op de algeme ne Begraafplaats te Kruiningen. Na de begrafenis is er nog gelegenheid tot condole ren in bovengenoemd gebouw. Geen bloemen. Indien u geen rouwbrief heeft ontvangen, gelieve u deze advertentie als zodanig te beschouwen. In Memoriam In memoriam Een jaar alweer voorbij, geen dag dat ik niet aan je dacht, zeker als jouw kleinzoon naar me lacht. Jullie zijn zo met elkaar verbonden, helaas door het leven en de dood. Jij mocht hem niet ontmoeten, dat doet me veel verdriet. Vaak hoop ik stiekem dat je het allemaal toch wel ziet. Dag lieve pappa (en opa). Ik mis je! Je dochter (HOE GROOT IS JOUW WERELD fl(o)Vlb OXFAM NETHERLANDS Wil Jij de Zonnebloem helpen om 7.200 langdurig zieken en (zwaar) lichamelijk gehandicapten een onver getelijke vakantie te bezorgen? Sluit je dan aan bij ons enthousiaste en supergemotiveerde team van ruim 7.000 vnjwilligers. waaronder een groot aantal verpleegkundigen en ziekenverzorgenden. Het kost je een weekje van je vrije tijd. maar je knjgl er dan ook heel wat voor terug. Meer informatie? Bel (076) 564 63 65 of kijk op www.zonnebloem.nl de Zonnebloem Nieuwe formule! Dat knoflook goed is voor het hart, de bloedvaten en de bloeddruk is natuurlijk allang bekend. Nieuw zijn de knoflook multi- capsules die niet alleen bijzonder snel en goed werken, maar die bovendien zijn gecom bineerd met een groot aantal andere zeer werkzame preparaten. Weten-schappers zijn er in geslaagd om knof look vele malen krachtiger te maken. Circulatie Aan het geconcentreer de knoflook-maceraat heeft men heel slim extra kruiden zoals Ginkgo, vitaminen, mineralen, visolie en Q10 toegevoegd. Daardoor wordt de werking van de actieve stoffen uit knoflook breder en GOED VOOR - de bloedcirculatie en het geheugen - koude handen en voeten - extra vitaliteit - hart en bloedvaten - cholesterol en bloeddruk VOLKOMEN REUKLOOS Dagelijkse voeding Naast sterker. De knoflook multi-capsule heeft dan ook een positieve werking op alle wat in ons lichaam mei circulatie te maken heeft jsj fy voedingsstoffen de werbamt bestanddelen bevat elk //,y. capsule nog een reeks van natuurlijke stoffen, die de /f. werking van knoflook f. ondersteunen, versterkte "/-y en verder uitbouwen. Het gaat om lecithine, ik kruidenextracten mare tak, rutine, ginkgo en meidoorn, het miniraal selenium en de vitaminen A, C en B6. Door de complete en geconcentreerde samen stelling van de knof-lookcapsules kunti met het innemen van slechts één cap» Ie per dag volstaan. i verpakking 60 CAPSULES: 12,95 i 2 verpakkingen 60 CAPSULES: Hulst: Drogisterij Bleijenbergh, Overdamstraat 3 - 5 Oostburg: Innatura Gezondheidswinkels, Brouwerijstraat II Terneuzen: Innatura Gezondheidswinkels, Havenstraat 26 (Steenen Beer) Axel: DA Drogisterij Doolaege, Szydlowskiplein 12 Sluis: Drogisterij vd Linde, Grote Markt 8 Ana Beatriz leeft in Bolivia. 95% van de plattelandsbevolking moet er rondkomen van minder dan 1 euro per dag. Middelen van bestaan. Een recht voor ledereen. Word donateur Bel 070 - 3421777 www.novib.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 50