Elk kind naar zelfde basisschool CHILO CA (LE APfuKA PZC PZC Kanker betekent lang niet altijd het einde Maak van een nekslag geen tegenslag Verdonk doet haar best voor asielzoekerscentrum Schelde gered met een kruisraket Goes: GIRO 2884 Dagverblijven overbodig als gehandicapte leerling naar regulier onderwijs gaat Lesvliegtuig haalt stunts uit boven Wester schelde IN ZIERIKZEE EN BURGH-HAAMSTEDE ZOEKT DE PZC BEZORGERS! BEL (030) 65 65 OOO Uw wenskaart of cadeau van Unicef doet het dubbel goed! «TT unicetli op www.unicefshop.nl Verbeterde Zwitserse knoflook met visolie en Qio Drogisterij De Rode Pilaren, Lombardstraat 6 dinsdag 8 november 2005 door René Schrier MIDDELBURG - Als elke basis school nu eens één kind met een handicap zou adopteren, dan zijn er geen dagverblijven meer nodig. Zo filosofeerde P. van den Beemt, directeur van Ar duin, gistermiddag bij de ope ning van een symposium over in clusief onderwijs in Middel- burg. Inclusief onderwijs gaat uit van de gedachte dat alle kinderen, dus ook kinderen met een verstandelijke of lichamelijke beperking, naar de gewone school in de buurt kunnen gaan in plaats van dat ze afge zonderd worden op speciale scholen. Momenteel is er in Zeeland één inclusieve school. Dat is basis school De Wissel uit Vlissingen. Volgens Van den Beemt is de on derwijsvorm daar een groot suc ces. Het wachten is op andere scholen die het initiatief oppik ken, vertelde hij in een toelich ting tussen de bedrijven door. Iiij gaf aan dat er basisscholen zijn die zo langzamerhand ja loers beginnen te worden op het succes van De Wissel. En dat is een goede zaak, vond hij. Dat kan de aanzet zijn voor scholen om ook met inclusief onderwijs te beginnen. Op één lijn Het is van belang, aldus de Arduin-directeur, dat alle be trokken partijen op één lijn zitten, als een school met in clusief onderwijs wil beginnen. Dat onderstreepten ook G. van Hove, van de vakgroep orthope dagogiek van de Universiteit van Gent. en R. McCullough, consultant van het ministerie van Onderwijs van Nieuw-Zee- land en deskundige van Unesco op het gebied van inclusief on derwijs. McCullough heeft veel ervaring met inclusief onderwijs. In Nieuw-Zeeland zijn geen bijzon dere scholen, vandaar dat in clusief onderwijs daar vrij al gemeen is. Zij gaf aan dat deze vorm van onderwijs goed is voor alle kinderen. Niet alleen de kinderen met een handicap hebben er profijt van, ook de andere kinderen nemen er wat van mee. Ze gaf de raad niet de verschillen te vrezen, maar profijt te trekken uit de diversi teit. Van Hove en McCullough onder streepten het belang van de be trokkenheid van de ouders. Niet alleen is dat goed voor de accep tatie en kan het praktisch zijn als een ouder een handje toe steekt; het bevordert ook de vor ming van een netwerk waar de school weer zijn voordeel mee kan doen. Het symposium dat gisteren ge houden werd, was vooral be doeld voor leerkrachten, direc ties en besturen uit het gewone en speciale basisonderwijs. Het is de bedoeling in januari een door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Minister Ver donk van Vreemdelingenbeleid en Integratie gaat kijken of ze iets kan doen om het asielzoe kerscentrum in Burgh-Haamste- de langer open te houden. Dat zei de minister gisteren tijdens haar bezoek aan Middelburg en Vlissingen. De bewoners van het azc in Burgh-Haamstede hoorden on langs, een dag voor het Suiker feest, dat hun centrum op 31 maart 2006 dichtgaat. Het Cen traal orgaan Opvang Asielzoe kers (COA) had dat besloten. De bewoners hebben er op aange drongen het azc pas aan het ein de van het schooljaar te sluiten omdat dat beter is voor de kinde ren. Ook wethouder G. Houteka mer heeft gisteren in een beslo ten gesprek, aan Verdonk ge vraagd of zij haar invloed op het COA kan uitoefenen zodat het azc toch pas in september dicht hoeft. „Ze heeft gezegd dat ze niks kan beloven, maar dat ze zou kijken wat ze kon doen", zegt Houtekamer. „Daar had ik op gehoopt." Kwaad bloed Tijdens een persconferentie la ter op de dag, zei Verdonk dat een verhuizing tijdens het schooljaar niet altijd te voorko men is. Niet voor kinderen uit een asielzoekerscentrum en niet voor andere kinderen. Dat het moment waarop de slui ting van het azc in Burgh-Haam stede bekend is gemaakt kwaad bloed heeft gezet, doet de minis ter weinig. „Ik snap die koppe ling niet zo. We wachten ook niet tot na Kerstmis." Minister Verdonk wordt bij haar aankomst in Middelburg opgewacht door commissaris van de Koningin W. van Gelder foto Ruben Oreel Verdonk heeft verder gesproken met wethouders van Middel burg en Sluis over de noodop vang van asielzoekers en de fi nanciële gevolgen daarvan. De gemeenten, die nu voor die kos ten opdraaien, vinden dat de Rijksoverheid die opvang moet betalen. „Mensen denken vaak dat je Sin terklaas bent", reageert Ver donk. „Als het gaat om de uit voering van rijksbeleid mogen we van de gemeenten verwach ten dat ze het beleid volgen. En gemeenten mógen geen noodop vang bieden. De mensen over wie het gaat, hebben al meerde re keren gehoord dat ze terug moeten naar het land van her komst. En ja, dan komt er een dag dat ze ook daadwerkelijk te rug moeten. Mensen wachten dat moment niet af en vertrek ken zelf al van Middelburg naar bijvoorbeeld Vlissingen. Daar blijven ze op straat tot ze door iemand worden opgevangen. Dat is logisch. Maar als wij als overheden niet samen één lijn trekken, blijven mensen valse hoop houden. Bovendien vind ik dat die mensen ook hun eigen verantwoordelijkheid moeten nemen." Wel benadrukte de minister dat ze opvang wil gaan regelen voor asielzoekers die door verander de omstandigheden een tweede procedure beginnen. vervolgbijeenkomst te houden voor een breder publiek. Dat al les in een poging inclusief onder wijs in Zeeland uitgebreider van de grond te krijgen, aldus Van den Beemt. door Ernst Jan Rozendaal DEN HAAG - De Schelde gered met een kruisraket. Met deze slo gan sprak SP-Kamerlid Van Vel- zen gisteren haar afkeuring uit over het 'achterkamertjesover- leg' dat in haar ogen heeft ge leid tot het voornemen vier pa trouilleschepen en dertig kruis raketten aan te schaffen. De Tweede Kamer debatteerde over de begroting van defensie. Daarbij kwam ook de marinestu die ter sprake die minister Kamp (WD, defensie) onlangs aan de Kamer heeft gestuurd. Hij stelt daarin voor vier Multi- purpose-fregatten af te stoten en in ruil daarvoor vier patrouil leschepen te laten bouwen. Met een breed gesteunde motie had de Kamer vorig jaar aangedron gen op de aanschaf van patrouil leschepen. De kans is groot dat die kunnen worden gebouwd door de Scheldewerf in Vlissin gen. In zijn marinestudie stelt Kamp ook voor de Luchtverdedigings- en Commadofregatten van de marine geschikt te maken voor het afvuren van kruisraketten, waarvan er maximaal dertig moeten worden aangeschaft. Na de Verenigde Staten en Enge land zou Nederland dan het der de land worden dat over d wapens beschikt. Vorig jaar stak de Tweedei mer een stokje voor de aans: van kruisraketten, ten Kamp geen patrouüi® gen wilde. Van Velzen heeit indruk dat nu een deal is maakt: de Kamer zijn patrouj vaartuigen en Kamp zijn lm raketten. Kamerlid Kas (GroenLinks) sprak eve® van 'handjeklap'. PvdA-Ka® lid Blom is 'pertinent' tq kruisraketten. Hij maakte vergelijking van Calimeroi een enorm pistool. De vraag is of Kamp vóórt kopen van kruisraketten 4 keer de steun krijgt van i CDA. Woordvoerder Korj horst liet dat gisteren in helt den. Hij stelde wel vraagteè bij het afstoten van vier w gatten. Volgens hem was j uitgegaan van twee. Hij van Kamp weten of Neder] nog wel zijn Navo-takenkan voeren, wanneer niet twees vier M-fregatten worden kocht. Kamp antwoordt volg week bij het vervolg van dt grotingsbehandeling van dé sie. Daarvóór zal hij de Ka nog schriftelijk antwoord ge op een aantal wagen over dei rinestudie. door Sheila van Doorsselaer WALSOORDEN - De capriolen van de piloot van een Pilatus PC-7 boven de Westerschelde ter hoogte van Walsoorden trok ken gisternamiddag veel bekijks vanaf de grond. De piloot maak te loopings en tolde door de lucht. Het eenmotorige vliegtuigje is afkomstig van Vliegbasis Woens- drecht. Het wordt gebruikt voor het opleiden van nieuwe pilo ten. Deze maand zal het 131 Ele mentaire Militaire Vlieger Oplei dingen (EMVO) squadron vaker te zien zijn in het Zeeuwse lucht ruim. Er wordt gevlogen-iu kader van de basisv ding en de jaarlijkse trad Volgens een woordvoerster! de Luchtmacht betreft hetvo al het oefenen van starts enl dingen in het donker. wil niet zeggen dat ze oves niet ook een paar keer oven! gen." Een tiental inwoners van 1 oorden zag gistermiddag n half vijf uur de gele Pik PC-7 met rood-witte banden de vleugels boven de silo's i Walsoorden een aantal si', uithalen. Of deze capriolen behoren tot de lesstof, I woordvoerster niet zeggen, Geld verdienen en de hele dag nog voor je hebben? Word dagbladbezorger van de PZC. Een goede bijbaan voor jong en oud! De PZC is op zoek naar enthousiaste, positief ingestelde mannen, vrouwen, jongeren (vanaf 15 jaar) die ervoor willen zorgen dat de ochtendkranten voor 07.00 uur bij de abonnees in de bus liggen. Momenteel zijn er nog enkele wijken in uw buurt vrij. Goede verdiensten en aantrekkelijke voorwaarden! Naast lichaamsbeweging en een vaste vergoeding zijn er veel extra's. Interesse? Bel gratis de afdeling Binnendienst Distributie 0800 - 023 51 11 of kijk op www.deleukstebijbaan.nl het alfabet van Zeeland Word nu lid van Whiplash Stichting Nederland Jaarlijks worden tussen de 15.000 en 30.000 mensen slachtoffer van een whiplashongeval. De Whiplash Stichting kan de steun en informatie geven die u nodig heeft, via lotgenotencontact, voorlichting en juridisch advies. Word lid en maak van een nekslag geen tegenslag. Whiplash Stichting Nederland r Bekijk collectie en verkooppunten KINDEREN EERST of bel 070 333 93 00 (tijdens kantooruren) Nieuwe formule! Dat knoflook goed is voor hec hart, de bloedvaten en de bloeddruk is natuurlijk allang bekend. Nieuw zijn de knoflook multi- capsules die niet alleen bijzonder snel en goed werken, maar die bovendien zijn gecom bineerd met een groot aantal andere zeer werkzame preparaten. Weten-schappers zijn er in geslaagd om knof look vele malen krachtiger te maken. Circulatie Aan het geconcentreer de knoflook-maceraat heeft men heel slim extra kruiden zoals Ginkgo, vitaminen, mineralen, visolie en Q10 toegevoegd. Daardoor wordt de werking van de actieve stoffen uit knoflook breder en GOED VOOR de bloedcirculatie en het geheugen koude handen en voeten extra vitaliteit hart en bloedvaten cholesterol en bloeddruk sterker. De knoflook multi-capsule heeft dan ook een positieve werking op alles wat in ons lichaam met circulatie te maken heeft. Dagelijkse voedingsstoffen Naast de werkzame bestanddelen bevat elke capsule nog een reeks van natuurlijke stoffen, die de werking van knoflook ondersteunen, versterken en verder uitbouwen. Het gaat om lecithine, de kruidenextracten mare tak, rutine, ginkgo en meidoorn, het miniraal selenium en de vitaminen A, C en B6. Door de geconcentreerde samen stelling van de knof-lookcapsules kunt u met het innemen van slechts één capsu le per dag volstaan. complete VOLKOMEN REUKLOOS H UW VOORDEEL: 5,95 WAARDEBON 1 verpakking 60 CAPSULES: 12,95 2 verpakkingen 60 CAPSULES: 19,95 Friends of Child Care Afrika... ...are friends for life! www.childcareafrika.org Mensen met kanker leven tegen woordig nietalleen langer, ook de kwaliteitvan hun leven is ver beterd. Dankzij het weten schappelijk onderzoek naar betere behandelingen is bijvoor beeld de kans dat iemand met kanker de eerste vijfjaar over leeft, jaarlijks meteen half pro centgestegen. Momenteel betreft dat al ruim 50 procent van de patiënten. Bij kinderen is de gemiddelde overlevingskans zelfs70 procent. De diagnose kanker zet lang niet altijd een puntachter iemands leven. Betere behandelingen Inderdaad, de behandelingen tegen kanker zijn vaakfysiek en emotioneel bijzonderzwaar voor kankerpatiënten, en hun dierbaren.Toch isdeafgelopen jaren veel verbeterd. Bijvoor beeld bij de strijd tegen misse lijkheid bij chemotherapie. Ook is er meeraandachtvoor de psy chische gevolgen van kanker. Behalve genezing is ook de kwa liteit van leven belangrijk: hoe ondervindt de patiënt zo min mogel ij k tijdel ij ke en blijvende gevolgen van de behandeling. KWF Kankerbestrijding KWF Kankerbestrijding is in 1949 opgerichtop initiatief van Koningin Wilhelmina.Overal waar we kunnen, gaat KWF Kan kerbestrijding de strijd aan tegen kanker. Doorwetenschap- pelijk kankeronderzoek mogelijk te maken. Door hetaanmoedi- gen van een gezonde leefstijl en goede voorlichting te geven. Door ons in te zetten vooralle kanker patiënten en voorde bestrijding van alle soorten kanker. KWF Kankerbestrijding is er voor iedereen die met kanker? maken krijgt. Ook als kanker wel het einde betekent. Helpt u mee? Eén op de drie mensen in Neder land zal ooit kanker krijgen. Anderen maken het van dichtt] mee. Alleen samen kunnenwe kanker bestrijden. KWF Hulp-en informatielijn 0800 - 022 66 22 (gratis) KWF Geverslijn 0900 - 2020041 (o.oi p/min) Giften kunt u overmakenop<j;' 26000, of doneer direct via onze site: www.kwf- kankerbestrijding.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 44