PZC Onmin binnen Kapelse partij PZC Verdonk wil medewerking gemeenten Geen last meer van bouwverkeer VERLICHTING zeeuwse almanak Zo koud al? Storing in computer oorzaak brand Inbreker betrapt in Goes Celstraf voor terroriseren moeder Taakstraf voor diefstal chocolade Bekeuringen bij radarcontroles fractievoorzitter Gemeentebelang weg door vertrouwensbreuk met wethouder Kerk 's-Gravenpolder helemaal open voor verbouwing Redactie: 0113-315649 Kw.pzc.nl Wail:redactie®pzc.nl postbus31,4460 AA Goes Adi/ertentie-exploitatie: Cd en Midden-Zeeland: 0113-315520; Cs-Vlaanderen: 0114-372770; Sonaal: 020-4562500. dinsdag 8 november 2005 editie Bevelanden-Tholen Eltink Projectmeubilering Zeeland s-Gravenpolderseweg 37 GoèfSji Dromen, denken, durven en doen! Dat is de essentie van ondernemen. Centraal thema tijdens het congres worden resultaten van een onderzoek gepresenteerd. Succesvolle ondernemers en specialisten zullen in een interactieve discussie, onder leiding van de ervaren jour nalisten Frits Wester en Sjors Frölich. nierop reageren. Het congres wordt afgesloten met een borrel en diner 'Ondernemen in de keukenwaarbij er gelegenheid is tot napraten met collega-ondernemers. Wilt u dit congres bijwonen? Kijk op www.bzw.nl of stuur een e-mail naar artz@bzw.nl. en u ontvangt een uitnodiging. De kosten bedragen 75,- (p.p. excl. BTW) voor niet-BZW-leden en 50,- voor leden BZW. Er is nog een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. Bent u enkel geïnteresseerd in de uitkom sten van het onderzoek? Stuur dan een e-mail met uw adresgegevens en u ont vangt na afloop het congresmagazine. „o Prtnsen -J Van Wtjroen ^0 k*»n Lanschot Bankiers -J BN/DeStem PZC Brabants Dagblad Eindhovens Dagblad Een beetje verstoord keek de Vlissingse automobilist dezer dagen op Neeltje Jans naar het mobiele informatiebord dat in de verte stond te knip peren. Ongeluk, politiecontro le, wegonderhoud? In elk ge val een bron van vertraging en hij was al laat. Dichterbij gekomen maakten zich andere gedachten van hem meester. Zo vroeg hij zich af of het weerpraatje van Marjon de Hond de avond te voren wel goed tot hem was doorgedrongen en hij brak zich het hoofd over de vraag waar hij jaren geleden zijn schaatsen had opgeborgen. Want op het mobiele bord flitste onverbiddelijk een pijl met tekst 'Rayonhoofdendag' HANSWEERT - De uitslaande brand die vrijdagavond een woning aan de Oudepolderstraat in Hansweert groten deels in de as legde, is zo goed als zeker veroorzaakt door een storing in computerapparatuur. De politie heeft dit gisteren bekendgemaakt na onderzoek door de technische recherche en een verzekeringsexpert. Volgens een woordvoerster van de politie is er in elk geval geen sprake geweest van brandstichting. Vrijdagavond de den in de buurt direct al verhalen de ronde dat de bewo ner van het verwoeste huis zelf de brand zou hebben aan gestoken. Die geruchten zijn met de verklaring van de po litie ontzenuwd. GOES - Een bewoner van de Westerstraat in Goes heeft in de nacht van zondag op maandag een inbreker betrapt in zijn woning. Hij werd wakker van het gestommel en stond toen hij beneden kwam oog in oog met de dief. Die ging er als een haas vandoor. Hij heeft een klein geldbe drag ontvreemd. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter F. van Hemert-Meeuwis heeft gisteren een 33-jarige inwoner van Sas van Gent voor het terroriseren van zijn moeder veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk. Ook werd de man een contactverbod opgelegd. De Sassen- aar is al jaren bezig zijn moeder geld af te persen. Dat doet hij door haar te bedreigen met de dood, en door brandstichtingen en vernielingen. In de nacht van 25 op 26 mei probeerde de man voor de zoveelste keer zijn moe der geld af te troggelen door haar en haar nieuwe partner angst aan te jagen met dreigtelefoontjes. De politierech ter tilde zwaar aan de terreuracties van de Sassenaar. MIDDELBURG - Officier van Justitie H. den Hartog eis te gisteren in Middelburg tegen een notoire winkeldief uit Vlissingen voor de diefstal van een chocoladereep van 67 eurocent een week gevangenisstraf plus twintig uur werk straf. Zover wilde politierechter F. van Hemert-Meeuwis niet gaan. „De diefstal is de moeite niet, maar hij blijft wel aan de gang." De vijftigjarige man had 17 juni in een Vlissingse supermarkt de chocoladereep weggenomen. De politierechter kwam uit op 34 uur werkstraf. In de straf maat werd meegenomen dat de Vlissinger nog in zijn proeftijd zat van een veroordeling voor een diefstal. MIDDELBURG - De politie heeft gisteren bij snelheids controles in Middelburg en Grijpskerke 121 automobilis ten bekeurd. De radarcontroles zijn gehouden op de Schroeweg en de Laan der Verenigde Naties in Middel burg en de Middelburgseweg in Grijpskerke. Op de Schroeweg zijn tussen zeven uur 's ochtends en half vijf 's middags 29 van de 577 bestuurders betrapt op te hard rij den. Op de Laan der Verenigde Naties reden 81 van de 523 gecontroleerde auto's te hard. Op de Middelburgse- weg hielden 11 van de 57 bestuurders zich niet aan de maximum snelheid. Willem van Dam KAPELLE - Onmin binnen de partij Gemeentebelang in de ge meente Kapclle heeft er toe ge- leid dat fractievoorzitter C. Vleugel na de komende raads verkiezingen niet in de gemeen teraad terugkeert. Vleugel heeft besloten zich niet meer beschik baar te stellen. Aanleiding vormt een vertrou wensbreuk met wethouder p. Ganseman, de huidige wet houder van Gemeentebelang. Volgens Vleugel heeft Ganse man afspraken geschonden over de wethouderskandidatuur voor de volgende raadsperiode. Vleugel zou - naar eigen zeggen na de raadsverkiezingen van maart 2006 door Gemeentebe lang naar voren worden gescho ven als beoogd wethouder. Dat was, aldus Vleugel, met Ganse man afgesproken. Ganseman is daar echter - nog steeds volgens Vleugel - op teruggekomen; hij wil ook de komende vier jaar [wethouder blijven. |Vethouder Ganseman ontkent ide aantijgingen van zijn fractie voorzitter. „Het is niet aan mij om te bepalen wie straks wet houder wordt, dat is aan de le denvergadering van onze partij. En die heeft bepaald dat ik straks weer kandidaat ben. iGanseman kwam - na het zoveel ste politieke opstootje in Kapel- Ie-begin 2004 tussentijds in het college van B en W. Geheel on omstreden was hij niet. Ganse man was al een keer eerder wet houder geweest; hij moest in 2000 het veld ruimen, onder meer omdat hij een illegaal win keltje exploiteerde. Fractievoorzitter Vleugel ver- Eis anderhalf jaar voor cokedealer klaarde gisteren dat de afspraak over het wethouderschap da teert van begin 2004, toen Ge meentebelang een nieuwe wet houder mocht leveren. Omdat Vleugel (hij zit sinds 2002 in de raad) destijds over onvoldoende ervaring beschikte viel de keus op Ganseman. Maar, zegt Vleu gel, toen werd wel de nadrukke lijke afspraak gemaakt dat Gan seman het niet langer dan twee jaar zou doen. De volgende wet houderskandidaat van Gemeen tebelang zou Vleugel heten. Hij was het immers die tijdens de laatste raadsverkiezingen een belangrijk aandeel had in het verkiezingsresultaat van Ge meentebelang. Zijn populari teit, zegt Vleugel, laat zich wel enigszins verklaren; hij was geen onverdienstelijk wielren ner en bekleedde tal van func ties in het verenigingsleven en buurtwerk. Vleugel vergaarde vooral in zijn woonplaats We- meldinge („Ongeveer één op de vijf kiezers stemde op mij") een groot aantal voorkeurstemmen. Een aantal maanden geleden al kreeg Vleugel de indruk dat er 'enige ruis op de lijn' was geko men en Ganseman niet van plan was de afspraak van 2004 na te komen. De kwestie werd in juni tijdens een ledenvergadering be sproken. Vriendjes Zo'n vijftien leden kwamen op dagen, van wie het merendeel zich uitsprak voor een verlen ging van het wethouderschap van Ganseman. Vleugel, een tik keltje cynisch: „Ik had blijkbaar niet voldoende vriendjes meege nomen." Er is, aldus de fractie voorzitter van Gemeentebelang, vanuit de partij druk op hem uit geoefend om zich toch verkies baar te stellen voor de raadsver kiezingen. „Maar ik heb beslo ten dat niet te doen. Kiezers heb ben recht op duidelijkheid." Vleugel heeft overigens geen kri tiek op de manier waarop wet houder Ganseman op dit mo ment in het college van B en W van Kapelle functioneert. „Maar ik denk dat het tijd wordt voor een ander gezicht." Ganseman zegt de gang van za ken te betreuren. „Ik vind het hartstikke vervelend. Vleugel is een perfect raadslid en een per fecte fractievoorzitter. Ik hoop dat hij zich alsnog bedenkt." Ook bij de CDA-raadsfractie zijn veranderingen te verwach ten. Zeker is dat fractievoorzit ter P. Remijnse niet meer terug keert. Remijnse zat acht jaar in de gemeenteraad en vindt het nu 'mooi geweest'. MIDDELBURG - Officier van Justitie N. de Coninck eiste gis teren bij de rechtbank in Middel burg tegen een 19-jarige Rotter dammer voor dealen in cocaïne anderhalf jaar gevangenisstraf. [In maart van dit jaar startte de bolitie een onderzoek nadat veel mensen in het Goese uitgaansle ven ziek waren geworden van |ervuilde cocaïne. De politie [kwam via telefoontaps op het spoor van de Rotterdammer. De man zei slechts een kleine [rol te hebben gespeeld bij de ;handel in harddrugs, maar de of ficier verzekerde dat verdachte [sinds de zomer van vorig jaar een van de grotere dealers was. [Volgens raadsman E. Weening had zijn cliënt zich mee laten [sleuren door een medeverdach te. „Zolang het niet vaststaat dat mijn cliënt heeft gedeald moet er een vrijspraak volgen" De rechtbank doet 21 november uitspraak. De Elim-kerk in 's-Gravenpolder biedt een wel zeer open aanblik tijdens de ingrijpende verbouwing. foto Mechteld Jansen door Harmen van der Werf 's-GRAVENPOLDER - Zo open is de Elim-kerk van de gereformeerde gemeen te in 's-Gravenpolder nog nooit geweest. De voor- en achtergevel zijn eruit. Een vrachtwagen kan er moeiteloos doorheen rijden vanaf de Langeweg. De Elim-kerk wacht een forse uitbreiding. Voor de lieve som van 3,5 miljoen euro wordt aan de kerk vertimmerd. Het is hard nodig. De gereformeerde gemeente in 's-Gravenpolder blijft groeien én kampte al met ruimtegebrek. De nu open gewerkte kerk telde ruim duizend zit plaatsen. Daar komen er vierhonderd bij. Ook het aantal bijzalen voor kerkelijke activiteiten in de week wordt uitgebreid, van vier naar zes. Een ingrijpend karwei is de aanleg van een luchtbehandelingsin stallatie. „Met zoveel mensen in een toch compacte ruimte is een goede luchtbehan deling een vereiste", aldus projectarchi tect H. Middelkoop van architectenbu reau Fierloos in Goes. „De Elimkerk heeft tenslotte ook niet zulke hoge pla fonds als veel historische kerkgebou wen." De werkzaamheden zullen nog tot in het vierde kwartaal van 2006 duren. Van de grond af aan wordt alles binnenin op nieuw opgebouwd. Momenteel wordt aan de funderingen ge werkt. Dat loopt door tot in februari. De kerk blijft tot in april zo open staan als nu. Torenspits Het silhouet van 's-Gravenpolder is door de verbouwing veranderd. De opvallende spits van de Elim-kerk is tijdelijk wegge haald en opgeslagen in de hal van een uienfabriek. Dat moest gebeuren, omdat de betonnen constructie onder de spits in de weg stond voor de uitbreiding van de hoofdzaal. De spits, kenmerkend voor kerkgebouwen van de Goese architect Fierloos, komt zeker terug. „Die heeft er overigens niet altijd op gezeten", meldt Middelkoop. De Elim-kerk stamt uit 1977 en was oorspronkelijk een ontwerp van architect M. van Dijk uit Hendrik Ido Ambacht. In 1990-'91 is het gebouw al eens uitgebreid, onder regie van Fier loos. De spits is toen pas op de kerk ge zet. De toren die erop zat, was veel lager. De gereformeerde gemeente van 's-Gra- venpolder kerkt voorlopig in een bedrijfs- loods bij 's-Gravenpolder. De huidige verbouwing van Elim-kerk, uitgevoerd door aannemer Bijkerk uit Burgh-Haam- stede, moet voldoende zijn voor vele ja ren en jaren. „Tenzij", zegt Middelkoop, „'s-Gravenpolder fors gaat uitbreiden." De SGP in de Borselse gemeenteraad hield onlangs nog een pleidooi voor nieuwbouw in 's-Gravenpolder. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Minister Ver donk van Vreemdelingenbeleid en Integratie gaat kijken of ze iets kan doen om het asielzoe kerscentrum in Burgh-Haamste- de langer open te houden. Ze zei dit gisteren tijdens haar bezoek aan Middelburg en Vlissingen. De bewoners van het azc in Burgh-Haamstede hoorden on langs dat hun centrum op 31 maart 2006 dichtgaat. Het Cen traal orgaan Opvang Asielzoe kers (COA) had dat besloten. De bewoners hebben er op aange drongen het azc pas aan het ein de van het schooljaar te sluiten omdat dat beter is voor de kinde ren. Ook wethouder G. Houteka mer heeft gisteren in een beslo ten gesprek, Verdonk gevraagd of zij haar invloed op het COA kan uitoefenen zodat het azc pas in september dicht hoeft. „Ze heeft gezegd dat ze niks kan beloven, maar dat ze zou kijken wat ze kon doen", zegt Houteka mer. „Daar had ik op gehoopt." Tijdens een persconferentie la ter op de dag, zei Verdonk dat een verhuizing tijdens het schooljaar niet altijd te voorko men is. Niet voor kinderen uit een asielzoekerscentrum en niet voor andere kinderen. Kwaad bloed Dat het moment waarop de slui ting van het azc in Burgh-Haam- stede bekend is gemaakt kwaad bloed heeft gezet, doet de minis ter weinig. „Ik snap die koppe ling niet zo. We wachten ook niet tot na Kerstmis." Verdonk heeft verder gesproken met wethouders van Middel burg en Sluis over de noodop vang van asielzoekers en de fi nanciële gevolgen. De gemeen ten, die nu voor die kosten op draaien, vinden dat de rijksover heid die opvang moet betalen. „Mensen denken vaak dat je Sin terklaas bent", reageert Ver donk. „Als het gaat om de uit voering van rijksbeleid mogen we van de gemeenten verwach ten dat ze het beleid volgen. En gemeenten mógen geen noodop vang bieden. De mensen over wie het gaat, hebben al meerde re keren gehoord dat ze terug moeten naar het land van her komst. En ja, dan komt er een dag dat ze ook daadwerkelijk te rug moeten. Mensen wachten dat moment niet af en vertrek ken zelf al van Middelburg naar bijvoorbeeld Vlissingen. Daar blijven ze op straat tot ze door iemand worden opgevangen. Dat is logisch. Maar als wij als overheden niet één lijn trekken, blijven mensen valse hoop hou den. Bovendien vind ik dat die mensen ook hun eigen verant woordelijkheid moeten nemen." Wel benadrukte de minister dat ze opvang wil gaan regelen voor asielzoekers die door verander de omstandigheden een tweede procedure beginnen. door Frank Balkenende 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - Bij de houw van woningen aan de oostkant van 's-Heer Hen drikskinderen blijft het dorp gevrijwaard van bouwverkeer. Langs de Deltaweg is namelijk een aparte bouw- weg aangelegd. Vrachtverkeer naar het nieuwe uitbreidingsplan 's-Heer Hendrikskinderen Oost hoeft zo niet door het dorp te rijden. De tijdelijke bouwweg, die wel tot 2012 blijft liggen, is aange legd op dringend verzoek van inwoners van 's-Heer Hendrikskinderen. De bouw van de eerste serie van 29 woningen be gint eind dit jaar, begin volgend jaar. De grond is inmiddels bouwrijp gemaakt. Fraanje begint met twaalf vrijstaande woningen, een drie-onder-een- kapper en een twee-onder-eenkapper. Later vol gen zes vrije kavels die de gemeente Goes uit geeft. Tussen 2010 en 2012 wordt het uitbreidings plan voltooid met zes geschakelde woningen, die met de rug naar Zwanenburg toestaan. De animo voor een huis in 's-Heer Hendrikskin deren Oost is groot. Alle woningen die Fraanje aanbiedt, zijn verkocht. Voor de zes kavels die de gemeente uitgeeft, staan 74 mensen op de wacht lijst. Volgens een gemeentewoordvoerders geldt het principe 'die het eerst komt, het eerst maalt'. De twee wegen in wijk sluiten straks aan op Zwa nenburg. Aanvankelijk wilde de gemeente de wijk ontsluiten via de Jacoba van Beierenstraat. Daar zag ze vanaf omdat er een strook tuin van een be woner moest worden aangekocht. Overigens blijft de aanleg van deze ontsluitings- weg wel een wens voor de lange termijn, waarbij die alleen is bedoeld voor fietsers, voetgangers en hulpdiensten. Deze weg is echter niet opgenomen in het bestemmingplan, zodat er een ruimtelijke procedure voor moet worden gevoerd. (Advertentie) Woensdag 30 november 2005 EvenTron Rosmalen BZW-CONGRES (Advertentie) het alfabet van Zeeland WGGQNGR dagbladen 77% van de mensen die werk zoeken in de zorgsector zoekt een nieuwe baan tussen de personeelsadvertenties in de PZC. JobTrack.nl, de banensite van de PZC en alle andere Wegener dagbladen, is de best bekeken vacaturesite van Nederland. De meest krachtige combinatie in personeelswerving: de PZC en JobTrack.nl Ook voor personeelswerving in de zorgsector. met _„„oe\s-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35