Web biedt hulp bij puzzel De zorg verzekerd? Onze lezers zoeken uw vacature! het alfabet van Zeeland Zelfstandig wonen in aanleunwoning Duurste premie geen garantie voor beste zorgpakket De PZC is het medium bij uitstek om werk zoekenden op de hoogte te brengen van uw vacatures! Het onafhankelijke Nationaal Onderzoek Arbeidsmarkt 2004 (NOA) heeft namelijk aan getoond dat het regionale dagblad het meest gebruikte medium is bij de zoektocht naar een nieuwe baan. Dat is ook het geval bij de mensen die een baan zoeken in de zorgsector. Van de personen die werk zoeken in de zorg slaat maar liefst 77% de PZC open om op zoek te gaan naar een geschikte vacature. Natuurlijk speelt ook internet een belangrijke rol in het zoekproces van werkzoekenden. Daarop heeft de PZC ook een antwoord. De PZC combineert een personeelsadvertentie in de krant met een vermelding op JobTrack.nl, het vacaturenetwerk van Wegener. En laat het nu JobTrack.nl zijn dat het hoogste bereik scoort van alle vacturesites in Nederland. Maak dus ook gebruik van de krachtigste combinatie in personeelswerving: PZC en JobTrack.nl PZC WeGeNeRdagbladen foto Koen Suyk/ANP dinsdag 8 november 2005 Als ze eikaars hand vast houden, stralen ze, An ton (71) en Toos (69) Heijme- rink-Hoogstede uit Tilburg. Op een paar jaar na zijn ze vijftig jaar samen en zo te zien hebben ze van geen en kele dag van die halve eeuw spijt. Anton kreeg tweeënhalf jaar geleden een zware her senbloeding. Hij viel op de grond en Toos, die erg last heeft van artrose, kon hem niet tillen. Na de zieken huisopname en de revalida tie van Anton besloot het echtpaar dat in hun eigen huis blijven wonen geen op tie meer was. „We zouden er afhankelijk worden van hulp van fami lie en buren, terwijl we in een aanleunwoning meer zelfstandigheid zouden heb ben." Het huis werd verkocht en gelukkig kwam er snel een woning voor ze vrij in Til burg. Er is ook ruimte voor de rolstoel en de elektrische rolstoel van Anton. Toos, die loopt op twee kunstknie ën, heeft voor zichzelf een scooter aangevraagd bij de zorgverzekering zodat ze er samen met Anton op uit kan. In de nieuwe ziektekosten verzekering hebben ze zich nog niet echt verdiept, daar voor krijgen ze hulp van de ouderenbond. Toos: „De tandheelkunde gooi ik straks in ieder geval eruit. Want we hebben nu allebei een kunstgebit." Zij schieten als padden stoelen uit de grond, 'onafhankelijke' websites die verzekerden hulp bie den bij hun zoektocht naar de beste zorgverzekering. De behoefte aan informatie is groot, maar hoe weet je of de geboden informatie in derdaad onafhankelijk en deugdelijk is? Een greep uit het aanbod. Toen onlangs de formulieren voor het aanvragen van de zorg- toeslag in vele brievenbussen vielen, raakten velen - vooral ouderen - in een lichte paniek. Bijeenkomsten van verzeke raars die hulp boden bij het in vullen, liepen storm. En dan gaat het nog om een relatief een voudige invuloefening. Veel ingewikkelder is de keuze waar verzekerden voor staan wanneer vanaf medio deze maand zorgverzekeraars hun de finitieve polissen voor 2006 pre senteren. Hoe stel je vast wat de beste keus is? Een simpele pre mievergelijking volstaat niet, tenzij je alleen geïnteresseerd bent in een zo goedkoop mogelij ke polis. Belangrijker is wat de zorgverze keraars voor hun premies leve ren. De duurste premie staat daarbij niet automatisch garant voor het beste en compleetste pakket. Een pakket vinden met een redelijke premie dat ook werkelijk de zorg biedt waar ie mand behoefte aan heeft, wordt een ingewikkelde puzzel. Toch zijn zo'n 2,4 miljoen van de 6,7 miljoen huishoudens van plan actief op zoek te gaan naai de beste verzekering. De rest geeft aan waarschijnlijk in te gaan op het aanbod van de ei gen verzekeraar dat het eerste jaar weinig zal afwijken van het pakket dat die verzekeraar nu al biedt. Informatie De zwevende verzekerden kun nen voor hun zoektocht terecht op een keur aan websites. Daar naast wordt er veel informatie verstrekt via het ministerie van Volksgezondheid, de Consumen tenbond, patiëntenplatforms, de media en de zorgverzekeraars zelf. De belangrijkste objectieve in formatie over alle veranderin gen die het gevolg zijn van de nieuwe zorgwet worden ver strekt door het ministerie in de vorm van brochures, Postbus 51-spotjes en de website www.denieuwezorgverzeke- ring.nl. Daar is alles te vinden over de financiële gevolgen van de nieuwe zorgverzekering, in clusief een aantal rekenvoorbeel den om te kijken wat het in ie ders situatie betekent. De Consumentenbond is ook zeer actief in het verstrekken van informatie. Er is een handig 'abc-tje' met alle belangrijke trefwoorden die iets te maken hebben met alle veranderingen in de zorg. In opdracht van het ministerie is een uitgebreid ver gelijkend onderzoek gedaan naar de kwaliteit van de ver schillende zorgaanbieders, waar onder ziekenhuizen. De resulta ten hiervan zijn te vinden op de site www.kiesbeter.nl. Vanaf medio deze maand, als de meeste verzekeraars hun polis sen klaar hebben, biedt 'kiesbe- ter' ook de mogelijkheid om de verschillende verzekeraars met hun polissen, aanvullende verze keringen en premies onderling te vergelijken. Die service bieden ook sites als www.independer.nl, www.verze- keringssite.nl, www.zorgpla- net.nl en www.zekerzorg.nl. In- depender geeft van deze vier de uitgebreidste service door ook zorgaanbieders kwalitatief met elkaar te vergelijken. Alleen is dit deel nog in opbouw en de in formatie is bij lange na nog niet volledig. De andere twee sites zijn vooral vergelijkingssites waarbij mensen hun persoonlij ke gegevens kunnen invullen en dan advies of een second opi nion krijgen over wat voor hen de beste zorgverzekering is. Die verzekering kan dan ook on line worden aangevraagd. De si tes hebben dus een financieel be lang. Zij pretenderen tegelijk on afhankelijk te zijn, omdat zij za ken doen met alle verzekeraars, maar oplettendheid blijft gebo den. Het is niet duidelijk of, hoe en hoeveel provisie zij bij welke verzekeraar krijgen bij het af sluiten van een verzekering. Daarnaast is Independer sinds kort ook zelf zorgaanbieder, doordat het een aantal huisart senpraktijken exploiteert. Ziekenhuis Waar verzekerden ook rekening mee moeten houden is de vraag of hun verzekeraar een contract heeft met het ziekenhuis waar zij het liefst naar toe willen, bij voorbeeld omdat dit om de hoek ligt of in hun ogen het beste zie kenhuis is voor hun kwaal. Bij regionaal werkende zorgverzeke raars zal dit niet zo snel een pro bleem zijn, omdat die in de mees te gevallen de aanbieders in hun regio wel zullen contracteren. Anders kan dat zijn bij lande lijk werkende verzekeraars. Die sluiten lang niet altijd een con tract met ieder ziekenhuis, maar kiezen bijvoorbeeld voor de goedkoopste of voor ziekenhui zen met bepaalde voorzienin gen. Voor een klant is dit belang rijke informatie. Hij loopt het risico bij te moeten betalen wan neer hij naar een ziekenhuis gaat waar zijn verzekeraar geen contract mee heeft. Het is nog niet bekend of deze informatie straks ook terug te vinden is bij de genoemde vergelijkingssites. Meidactie Om knelpunten op te sporen en wantoestanden tegen te gaan, begint het landelijke patiënten platform NPCF deze maand met de 'Meidactie overstap verzeke raar'. Mensen kunnen dan met hun klachten terecht bij een cen traal meldpunt.Het platform wijst er op dat steeds meer ge meenten loketten krijgen waar mensen terechtkunnen met al hun vragen op het gebied van wonen, welzijn én zorg. GPD Gerard Akkerman Voorbeeld Echtpaar, AOW met klein aanvullend pensioen. Zie kenfondsverzekerd en aan vullend verzekerd, premie nu 138,50 euro per maand. Klein eigen vermogen, waarover vermogensbelas ting verschuldigd is. Echt paar blijft hiermee echter onder de grens van 40.000 euro inkomen en houdt recht op zorgtoeslag. Verze keringslasten worden aan zienlijk lager vooral dank zij zorgtoeslag: 51 euro min der. Netto-inkomen wordt hoger onder meer door ho gere AOW en lagere inko mensafhankelijke bijdrage, in totaal 40 euro per maand. Totale vooruitgang: 91 euro per maand, op basis van huidige gegevens. GPD De kosten voor de aanvul lende verzekering zijn niet meegerekend, want die zijn nog niet bekend. Lindy Jense

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33