De Winnaars Collectie Ingrijpende operatie mm m Samengesteld door de boekenredactie van o.a. de PZC D Thomas Rosenboom - De mensen thuis D Tessa de Loo - De meisjes van de suikerwerkfabriek D De hele Winnaars Collectie, ik ontvang het laatste boek gratis. het alfabet van Zeeland Wat zit er in het basispakket? WINNAARS COLLECTIE Winnaar 4 Tessa de Loo - De meisjes van de suikerwerkfabriek Tessa de Loo debuteerde in 1983 met de verhalenbundel 'De meisjes van de suikerwerkfabriek'. Het boek was een groots succes en vestigde in een klap de naam van de schrijfster. (aankruisen wat van toepassing is) Ja, ik ben abonnee. Als abonnee betaal ik €4,95 per boek €2,50 verzendkosten per boek. Ik machtig Wegener Dagbladen om het bestelbedrag automatisch te laten afschrijven. Nee, ik ben geen abonnee. Als niet abonnee betaal ik €7,50 per boek €2,50 verzendkosten. Ik machtig Wegener Dagbladen om het bestelbedrag automatisch te laten afschrijven. Ik wil graag het volgende bestellen: Remco Campert - Het leven is vurrukkulluk Jan Wolkers - De doodshoofdvlinder Naam: Adres: Postcode: Plaats: Handtekening: Alleen de beste schrijvers zijn goed genoeg voor een serie met de mooiste boeken uit het Nederlandse taalgebied. Daarom koos onze redactie de laureaten van de grote literaire prijzen voor een exclusieve reeks boeken. Een prachtige 15-delige collectie boeken in harde kaft gebonden en voorzien van een fraaie stofomslag. Iedere week een nieuw boek. Knip de voorpaginabon uit, deze staat 3 keer per week op de voorpagina van uw dagblad. Lever 'm in bij Bruna, Free Record Shop, Postkantoor of de boekhandel. U ontvangt dan het boek voor 4,95 i.p.v. €7,50. U kunt de collectie per post ontvangen door nevenstaande bon ingevuld te versturen naar: de PZC Winnaars Collectie Postbus 2732 3430 GC Nieuwegein Of kijk op www.winnaarscollectie.nl. Als u de hele collectie bestelt ontvangt u wekelijks een boek, u ontvangt het laatste boek gratis. De verzendkosten bedragen €2,50 per boek Algemene voorwaarden abonneevoordeel Niet in combinatie met andere aanbiedingen. Geen korting achteraf op reeds betaalde kaarten. Alleen bonnen van krantenpapier worden in behandeling genomen. PZC is met verantwoordelijk en kan niet aansprakelijk worden gesteld voor het gebodene en de financiële en administratieve afwikkeling bij de deelnemende organisaties. Wijzigingen in de spelregels, data, aanvangstijden en geldende prijzen zijn te allen tijde voorbehouden. Prijzen worden uitgegeven zolang de voorraad strekt. PZC BV gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Zie het colofon van PZC voor meer informatie. Abonneenummer: (indien bekend) Bank-/Gironr. E-mail: Bedankt voor uw bestelling. Alleen volledig ingevulde bonnen worden in behandeling genomen. U heeft uw bestelling binnen 14 werkdagen in huis. dinsdag 8 november 2005 De kosten van de gezond heidszorg in Neder land zijn de laatste jaren ex plosief gestegen. Van nog geen 27,8 miljard euro in 1996 naar ruim 47 miljard euro volgend jaar. Om aan die ontwikkeling een eind te maken, heeft de politiek het zorgstelsel drastisch her vormd, Er komt één verplich te basisverzekering. Boven dien wordt een aanzet gege ven tot (beperkte) concurren tie. Niet het aanbod aan voorzieningen en behande lingen staat centraal, maar de wensen van de patiënten. Het nadeel van het nieuw^ sys teem is dat de vaste (nominale) premie voor de zorgpolis fors om hoog gaat. Maar in veel gevallen wordt dat nadeel gecompenseerd met een zorgtoeslag (via de Belas tingdienst) en andere compensa tieregelingen, zoals onder meer iets meer AOW en een iets hoge re studiebijlage. Minister Hoo- gervorst van Volksgezondheid verwacht dat de hervorming - één van de ingrijpendste naoor logse operaties van de overheid - zonder onoverkomelijke organi satorische problemen zal verlo pen. „Als de stelselwijziging uit draait op een chaos, dan trek ik mijn conclusies en ben ik weg", heeft minister Hoogervorst de Kamer beloofd. Wat gebeurt er op 1 januari 2006? Er komt één verplichte basisver zekering voor iedereen. Verzeke raars zijn op hun beurt verplicht iedereen voor deze basisverzeke ring te accepteren; ook chro nisch zieken en gehandicapten. Hoe verhouden zich de premies? Voor het (kale) ziekenfondspak ket betalen mensen nu minimaal 400 euro per jaar. Dat bedrag stijgt naar gemiddeld 1100 euro per jaar. Sommige polissen zul len goedkoper zijn, andere duur der. Kinderen zijn straks gratis meeverzekerd. Al naar gelang men zich bijverzekert, gaat de premie omhoog. Wat is het doel van deze me- ga-operatie? Door concurrentie toe te staan op de premies wil het kabinet de almaar stijgende kosten in de zorg beteugelen en de kwaliteit een impuls geven. Om de pre mies zo laag mogelijk te houden moeten verzekeraars de zorg voor hun cliënten zo goedkoop mogelijk inkopen bij ziekenhui zen en artsen. De aanbieders moeten op hun beurt kwaliteit bieden tegen zo laag mogelijke kosten, anders prijzen zij zich uit de markt. Het is vervolgens de bedoeling dat mensen kri tisch kijken wat zij voor hun pre miegeld krijgen. Wie ontevreden is, kan elk jaar van verzekeraar veranderen. Wat zit er in de basispolis? De basisverzekering komt over een met wat het (kale) zieken fondspakket en de standaardpak ketpolis nu vergoeden. Verzeke raars kunnen het pakket naar ei gen inzicht uitbreiden, met bij voorbeeld gratis abonnementen voor sportscholen en zwemba den. Dan wordt de polis wel duurder. Geldt de zorgtoeslag ook over Ontwikkeling uitgaven in de zorg in miljarden euro's 50 40 30 20 10 0 aaB («aas i -1 1* mi IH 1 BI 27,81 29,1 30,8 3A8j 34,9 38,7 42,8 I'. 83,6 44,5 45,9: 1996 '97 '98 '99 '00 ie VWS GPD/R.S. aanvullende verzekeringen? Nee. De zorgtoeslag is een tege moetkoming in de kosten van de vaste (nominale) premie en wordt door de Belastingdienst verstrekt als het inkomen onder een bepaalde grens blijft. Kinderen tot 18 jaar zijn gratis meeverzekerd; maar hoe zit het met een aanvullende verzeke ring? Kinderen onder de 18 jaar moe ten wél vermeld staan op de po lis van een van de ouders. De ba sisverzekering en eventuele aan vullende verzekering van de ouder geldt dus ook voor de kin deren tot 18 die op de polis staan. Hoe zit het met niet-werkende partners die nu meeverzekerd zijn? Die vorm van automatisch mee- 47,6 '03 '04 '05 2006' "2006 raming verzekerd zijn (ziekenfonds), ver valt voor iedereen boven de 18 jaar. Ook de gezinspolis bestaat straks niet meer. Niet-werkende partners sluiten een eigen verze kering af. Zij betalen daarvoor alleen de nominale premie van ongeveer 1100 euro per jaar (ex clusief extra verzekering). Wordt je partner altijd meegere kend voor de toeslag (toeslag partner)? Ja. Dit geldt voor gehuwden én samenwonenden. Hun gezamen lijk inkomen is bepalend voor een bijdrage van de Belasting dienst in de zorgkosten. Kinde ren boven de 18 jaar en ouders zijn niet eikaars toeslagpartners. Broers en zussen die samenwo nen, kunnen dat wel zijn. Naast de vaste premie van 1100 euro per jaar is er een inkomens afhankelijke premie. Hoe hoog is die? De inkomensafhankelijke pre mie wordt geheven over de eer ste 30.000 euro van het inkomen. De premie is 6,5 procent over in komen uit werk en uitkeringen zoals WW of bijstand. Over an der inkomen, zoals pensioen of prepensioen, is de bijdrage 4,4 procent. Ook zelfstandigen moe ten 4,4 procent inkomensafhan kelijke bijdrage betalen. Zij beta len de premie zelf. Voor werken den en mensen met een uitkering/AOW doet de werkge ver of uitkeringsinstantie dat. De premie over de AOW en het pensioen komt voor rekening van de gepensioneerden zelf. De bijdrage over de AOW-inkom- sten wordt op de bruto-AOW in gehouden. Geldt een studiebeurs als inko men? Nee. Een student zonder inko men of met een inkomen tot 25.000 euro heeft wel recht op zorgtoeslag (maximaal 400 euro per jaar). Het bedrag van de beurs gaat een paar tientjes om hoog als compensatie voor de ho gere premie. Sylvia Marmelstein Meer informatie over de nieuwe zorgverzekering: www.denieuwe- zorgverzekering.nl www.kiesbe- ter.nl www.independer.nl www.toeslagen.nl (berekenen toeslag) 0800-8051: gratis van 09.00-21.00 uur Iedereen die ouder is dan 18 jaar is verplicht zich te verzekeren voor het basis pakket. Daaronder valt al leen de noodzakelijkste me dische zorg. De inhoud van het basispakket is gelijk aan het huidige basispak ket voor het ziekenfonds en de meeste particuliere ver zekeringen. Per verzekeraar kan de in houd en de prijs van het ba sispakket verschillen. Maar in de wet is wel geregeld wat er minstens in moet zit ten. Dat zijn onder meer: - Geneeskundige zorg, waaronder zorg door huis artsen, ziekenhuizen, me disch specialisten en ver loskundigen - Ziekenhuisverblijf - Tandheelkundige zorg (tot 18 jaar; vanaf 18 jaar alleen specialistische tandheelkunde en het kunstgebit) - Sommige hulpmiddelen - Geneesmiddelen die in het vergoedingenpakket zitten - Kraamzorg - Ziekenvervoer (ambulan ce en zittend vervoer) - Paramedische zorg (be perkt fysiotherapie/oefenthera pie, logopedie, ergothera pie, dieetadvisering) - Beperkt plastische chirur gie (bijvoorbeeld bij aan geboren afwijkingen en verminkingen na een ongeval) - Transplantaties (onder meer van lever, long, hart, nieren, bot, beenmerg, hoornvlies en huidweef sel) - Een tweede en derde po ging om via de ivf-metho- de zwanger te worden. GPD Sylvia Marmelstein Meer informatie over de in houd van het basispakket is te vinden op http://www.de- nieuwezorgverzekering.nl Bron: FWS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 29