Studenten in kantoor waterstaat Wa PZC Dammenroute is een verkeerd woord Schelde gered met een kruisraket LgPIfL MODEFAIR feJUH Eis drie jaar cel voor handel in wapens en drugs Geldboetes voor drie opgewonden standjes -13 Gemeente onderhandelt met Rijk en Woongoed Scheldemond is sportactief Zeeuwse Jaszdag in Middelburg Bingoavond mm Celstraf voor terroriseren moeder Geen rechtszaak tegen uitgever Zeeuwen domineren NK vissen Storing in computer oorzaak brand Inbreker op heterdaad betrapt Derde editie Rocknight agenda dinsdag 8 november 2005 MIDDELBURG - Het oude kan toor van Rijkswaterstaat in Mid delburg is in beeld voor studen tenhuisvesting. Het is nog niet duidelijk voor hoeveel studen tenkamers er plaats is. Woning corporatie Woongoed hoopt dat er met ingang van het studiejaar 2007/2008 studenten kunnen wo- De gemeente Middelburg onder handelt met de Dienst Domei- 'nen van het ministerie van [Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer |(Vrom) over aankoop van het ge bouw aan de Koestraat. Dit I-blijkt uit een 'brief die minister [Dekker van Vrom gisteren heeft gestuurd aan de Tweede Kamer. De Rijksgebouwendienst heeft jNetgebouw zelf niet meer nodig en stimuleert de verbouwing er van tot appartementencom plexen. Oplossing Volgens wethouder A. de Vries heeft de gemeente meerdere op ties in gedachten voor het pand, maar hij wil niet zeggen welke. ',Wel bevestigt hij dat studenten huisvesting één optie is. „Het is ook een mooie optie. Het zou xplossing zijn voor de stu dentenhuisvesting. Het is een -groot gebouw en gemakkelijk te leheren." r VLISSINGEN - Scholengemeen schap Scheldemond is vanaf vandaag officieel een 'sportactie- Ive' school. Daar krijgt de school 'vanmiddag in Amstelveen een Icertificaat voor overhandigd. De club van docenten lichamelij ke opvoeding van NOCNSF zijn Itevreden over het brede aanbod van sportklassen en de vele gym lessen per week. Scheldemond :is na het Buys Ballot College in j.Goes de tweede sportactieve iÉ in Zeeland. MIDDELBURG - Op zaterdag 19 november wordt in Middel burg de Zeeuwse Jaszdag gehou den in hotel Arneville. Aan de Zeeuwse Jaszdag wordt nieuw leven ingeblazen door het isucces van Jaszfestival 2005. 'Jan van de Berg Boogie Band opent de avond. Daarna volgen B. Flat, Shhh-it Happens en de Scaldis Jazzband. De entree is tien euro voor niet-donateurs. ;Aanvang is om 20.00 uur. VLISSINGEN - In het VTV ge- houw aan het Baskenburgpad in iVlissingen houdt vereniging De Doordouwers zaterdag 19 no vember een bingoavond. Dat zal zijn vanaf 20.00 uur. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB middelburg Tel: 0118-493000 Fax: 0118-493009 B-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 j E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl I E-mail: web@pzc.nl De Roosevelt Academy heeft op termijn zeshonderd studentenka mers nodig. Inmiddels zijn er 320 beschikbaar: 180 in de Ba- gijnhof en 140 in het Roggeveen huis. Volgend studiejaar moet het oude kantoor van het Cen trum voor Werk en Inkomen klaar zijn voor studentenhuis vesting. Woongoed onderzoekt in over leg met de gemeente hoeveel stu dentenkamers in het water staatsgebouw kunnen komen. Het pand zou in 2007 voor stu denten beschikbaar moeten zijn. Een jaar later moet ook het huidige verzorgingshuis Sint Willibrorg verbouwd zijn tot stu dentenkamers. Directeur E. de Ceuster van Woongoed verwacht dat eind dit jaar of begin volgend jaar overeenstemming bereikt wordt tussen de gemeente en Domei nen over de koop van het ge bouw van Rijkswaterstaat, en tussen de gemeente en Woon goed over de verbouwing tot stu dentenkamers. Gangen Woongoed hanteert een norm van ten minste vijftien vierkan te meter per studentenkamer. Het pand van Rijkswaterstaat is 6400 vierkante meter groot. Het is volgens De Ceuster echter niet zo dat die oppervlakte ge deeld kan worden door vijftien om aan het aantal studentenka mers te komen. „Er zijn ook heel veel andere ruimtes, zoals gangen, trappenhuizen, een fiet senstalling en archieven. Boven dien is het te simpel om te zeg gen: een kantoorruimte staat ge lijk aan een studentenkamer. Dean H. Adriaansens van de Roosevelt Academy spreekt over 'een prima locatie'. „Dicht bij de binnenstad en niet kwets baar, omdat er relatief weinig mensen in de buurt wonen." Het is niet duidelijk of er behalve studentenkamers ook andere functies in het gebouw worden ondergebracht. De Roosevelt Academy zoekt nog naar ruim tes voor sportfaciliteiten zoals fitnessruimtes en voor een stu dentensociëteit. Maar of die in het waterstaatsgebouw kunnen komen, durft Adriaansens niet te zeggen. Bij Veersegatdam zou een duinparking moeten komen, door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Hoe zorg je ervoor dat een nieuwe weg en het Walchers landschap zo goed mogelijk samen gaan? Landschapsarchitectenbureau Okra uit Utrecht is ingehuurd om de nieuwe N57 verantwoord in het land schap in te passen. Zijn bemoeienis is geen goedmakertje voor de tegenstanders van de weg, vindt Martin Knuijt van Okra. „Ik denk dat we echt iets kunnen doen voor het land schap. Ik geloof ook niet dat men dit tra ject is ingegaan om ons rapport in de kast te leggen." Lachend: We maken dat rapport gewoon zo groot dat het niet inde kast past." Het ontwerp voor de weg is al klaar, de procedures lopen op hun einde. Toch denkt Knuijt dat hij nog iets kan verbe teren „We springen natuurlijk om vijf voor twaalf op een rijdende trein, waar bij we het hele plan een draai moeten geven. Het aardige is dat er niet meteen op de rem werd getrapt. Dat vind ik po sitief." Uitgaan van het positieve lijkt dan ook het motto van Okra. „De weg die komt er gewoon. De vraag is wat je nu nog voor het landschap kunt doen." En dan heeft Okra het liever over kansen dan over bedreigingen. „Bij bedreigingen deinzen mensen achteruit. Ik probeer toch iets bij de mensen los te maken, ze over de grenzen heen te laten denken. Als iedereen denkt, dat het plan toch wordt uitgevoerd zoals het er nu ligt, dan bereik je helemaal niets." Okra is ingehuurd omdat de provincie voor de N57 een zogenaamde Belvede- re-subsidie heeft ontvangen. „Dat is een project dat cultuurhistorie en land schap met elkaar verbindt. Cultuur historie is niet alleen iets van vroeger. Het is iets levends. Mensen die nu in dat landschap wonen zijn onderdeel van die cultuur. In het landschap moet nog steeds ruimte zijn voor landbouw en re creatie." De eigen ideeën van het bureau worden aangevuld met suggesties van mensen die zich betrokken voelen bij de weg. Dat kunnen omwonenden zijn, maar ook natuur- en beroepsorganisaties. Ok ra verwerpt geen enkel idee bij voor baat. Knuijt lijkt zelfs wel plezier te hebben in de confrontatie met het plan zoals het er nu ligt. „We tekenen eerst. Als het niet blijkt te kunnen, komen er vanzelf ideeën over hoe hét wel kan. Wij moeten alternatieven aandragen. Wat er wel en niet kan, dat wijst zich heel snel uit. Ik denk wel dat er bij een hoop partijen de wil is om er nog wat van te maken, ook op bestuurlijk ge bied. Anders ga je niet zo'n heel circus optuigen. Of het zin heeft weten we dus niet. Maar als we ons door angst laten leiden, dan krijgen we niets voor el kaar." Duinparking „Rijkswaterstaat kijkt toch met een be perkte blik naar het landschap, beperkt tot de contouren van de weg zelf. De vraag is nu niet of je vijf bomen moet verplaatsen of aanplanten, ik neem aan dat Rijkswaterstaat dat al goed voor el kaar heeft. Het gaat erom wat je meer kunt bereiken in het landschap. Een voorbeeld daarvan is ons plan voor een duinparking bij de Veersegatdam. Daar bij hebben we eerst vanuit het land schap gedacht en niet vanuit het oog punt van verkeersafwikkeling. Op onze parkeerplaats kun je auto's parkeren in de duinen, die we doortrekken vanaf de foto Lex de Meester dam richting de weg. Het ziet er veel mooier uit en er kunnen net zo veel au to's in." Voor het zicht op het landschap heeft de weg weinig gevolgen, denkt Knuijt. Okra benadrukt het zicht vanaf de weg op het landschap. Versterking van het Walcherse landschap vindt hij een ver eiste. „De weg heet in de volksmond de dammenroute. Dat vind ik een verkeerd woord voor deze weg, het is zoveel meer dan een weg over dammen. Als je over deze weg rijdt, vertelt hij je veel over de landschappen van de eilanden. Als je het goed doet, gaat de N57 ook iets over Walcheren vertellen. Wie snel naar Rot terdam wil, moet een andere route ne men, over de A58 en de A4. Het zou leuk zijn dat iemand de route zo mooi vindt dat hij zestig gaat rijden en geniet van het landschap." „Het is belangrijk om de vraag te stel len wat er gebeurt na de aanleg van de weg. Je ziet vaak het oprukken van een soort Gamma-architectuur tot aan de rand van een dorp. Dat is dan de dorps- grens geworden. Je kunt je afvragen of dat de kwaliteit is die je bij Zeeuwse dorpen of steden wilt hebben. Bij Serooskerke zie je dat eigenlijk nu al, bij het nieuwe bedrijventerrein. Voor dat de weg wordt aangelegd moet je ei sen stellen aan dorpsuitbreiding." door Ernst Jan Rozendaal DEN HAAG - De Schelde gered met een kruisraket. Met deze slogan sprak SP-Kamerlid Van Velzen gisteren haar afkeuring uit over het 'achterkamer - tjesoverleg' dat in haar ogen heeft geleid tot het voornemen vier patrouilleschepen en dertig kruisraketten aan te schaffen. De Tweede Kamer debatteerde over de begroting van defensie. Daarbij kwam ook de marinestu die ter sprake die minister Kamp (WD, defensie) onlangs aan de Kamer heeft gestuurd. Hij stelt daarin voor vier Multi- purpose-fregatten af te stoten en in ruil daarvoor vier patrouil leschepen te laten bouwen. Met een breed gesteunde motie had de Kamer vorig jaar aangedron gen op de aanschaf van patrouil leschepen. De kans is groot dat die kunnen worden gebouwd door de Scheldewerf in Vlissin- gen. In zijn marinestudie stelt Kamp ook voor de Luchtverdedigings- en Commandofregatten van de marine geschikt te maken voor het afvui'en van kruisraketten, waarvan er maximaal dertig moeten worden aangeschaft. Na de Verenigde Staten en Enge land zou Nederland dan het der de land worden dat over deze wapens beschikt. Vorig jaar stak de Tweede Ka mer een stokje voor de aanschaf van kruisraketten, terwijl Kamp geen patrouillevaartui gen wilde. Van Velzen heeft de indruk dat nu een deal is ge maakt; de Kamer zijn patrouille vaartuigen en Kamp zijn kruis raketten. Kamerlid Karimi (GroenLinks) sprak eveneens van 'handjeklap'. PvcLA-Kamer- lid Blom is 'pertinent' tegen kruisraketten. Hij maakte de vergelijking van Calimero met een enorm pistool. De vraag is of Kamp voor het kopen van kruisraketten deze keer de steun krijgt van het CDA. Woordvoerder Kor- tenhorst liet dat gisteren in het midden. Hij stelde wel vraagte kens bij het afstoten van vier M-fregatten. Volgens hem was altijd uitgegaan van twee. Hij (Advertentie) DONDERDAG 10 NOVEMBER [m ATMOSFEER - BLOEMBINDERIJ TRAA - PARFUMERIEËN DROGISTERIJEN WIJNSPECIAALZAAK 12% OF MEER HOED GEZIEN - Hanny Mallekote - presenteert een bijzondere collectie hoeden speciaal op maat gemaakt, LANGE DELFT 16 MIDDDELBURG MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter F. van Hemert-Meeuwis heeft gisteren een 33-jarige inwoner van Sas van Gent voor het terroriseren van zijn moeder veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk. Ook werd de man een con tactverbod opgelegd. De Sassenaar is al jaren bezig zijn moeder geld af te persen. Dat doet hij door haar te bedrei gen met de dood, en door brandstichtingen en vernielin gen. In de nacht van 25 op 26 mei probeerde de man voor de zoveelste keer zijn moeder geld af te troggelen door haar en haar nieuwe partner angst aan te jagen met drei gende telefoontjes. De politierechter tilde zwaar aan de terreuracties van de Sassenaar. HULST - Astrid de Cock uit Terneuzen ziet af van een rechtszaak tegen de Hulster uitgever Michiel van Geyt. Haar oproep aan mensen die ook gedupeerd zijn door Van Geyt om zich bij haar actie aan te sluiten, leverde slechts acht reacties op. De Cock noemt dat aantal teleurstellend, gezien het feit dat er vermoedelijk duizenden mensen zijn die van de uitgever nog geld of een fotoboek tegoed heb ben. De Terneuzense onderneemt nog wel actie, omdat ze ontevreden is over de kwaliteit van het boek 'Pluist, het verleden teruggevonden'. De Cock heeft een brief geschre ven aan de Consumentenbond en probeert de redactie van het tv-programma Kassa te interesseren om druk uit te oe fenen op Van Geyt. Die woont in Engeland, heeft een uit geverij in Slovenië en een boekhandel in Hulst. ZOUTELANDE - De vijftienjarige Arjan van Moort uit Sint Philipsland is afgelopen weekeinde in Zoutelande Nederlands kampioen kustvissen geworden bij de B-junio- ren (elf tot en met vijftien jaar). Thomas van Sluijs uit Zoutelande won het NK bij de A-junioren. Van Moort maakte indruk met zestien gevangen vissen die samen 3,71 meter maten. De vangst, die bestond uit wijting, gul, bot, zeebaars, schar en steenbolk, werd teruggezet in zee. De winnaars kregen een Delftsblauw bord, een medaille en een bos bloemen. HANSWEERT - De uitslaande brand die vrijdagavond een woning aan de Oudepolderstraat in Hansweert groten deels in de as legde, is zo goed als zeker veroorzaakt cloor een storing in computerapparatuur. De politie heeft dit gisteren bekend gemaakt na onderzoek door de techni sche recherche en een verzekeringsexpert. Volgens een woordvoerster van de politie is er in elk geval geen sprake geweest van brandstichting. Vrijdagavond deden in de buurt direct al verhalen de ronde dat de bewoner van het verwoeste huis zelf de brand zou hebben aangestoken. GOES - Een bewoner van de Westerstraat in Goes heeft in de nacht van zondag op maandag een inbreker betrapt in zijn huis. Hij werd wakker van het gestommel en stond toen hij beneden kwam oog in oog met de dief. Die ging er vandoor. Hij heeft een klein geldbedrag ontvreemd. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 26-jarige inwoner van Vlissingen hoorde gisteren bij de rechtbank in Mid delburg voor wapenhandel drie jaar cel tegen zich eisen. Offi cier van justitie N. de Coninck nam in haar eis ook een diefstal met geweld en de handel in ver dovende middelen mee. De misdrijven zouden tussen 1 juli vorig jaar en 2 augustus dit jaar zijn gepleegd. De Vlissinger was al eerder veroordeeld voor drugs- en wapenhandel. De verdachte gaf gisteren toe wapens te hebben verkocht en bij het dealen in cocaïne te heb ben bemiddeld. Een van de wapens, die voor be dragen tot achthonderd euro van de hand werden gedaan, zou gebruikt zijn bij een schiet partij in het criminele circuit van Vlissingen. „U liep regelma tig met een wapen op zak", merkte de officier op. De handel in softdrugs werd door hem ontkend, evenals de verdenking van diefstal met ge weld. „Ik heb die jongen niet aangeraakt." Volgens de officier ging het 11 juni dit jaar in Middelburg om een ripdeal. De Vlissinger zou een halve kilo wiet aan een klant leveren voor een bedrag van 1450 euro. Nadat hij het geld had ontvangen, zou hij on der bedreiging („ik ga schie ten") ook de hennep van het slachtoffer hebben afgepakt. Raadsman H. Dunsbergen was ervan overtuigd dat de politie het onderzoek naar zijn cliënt met telefoontaps en observaties ten onrechte was begonnen, om dat er geen vermoeden van schuld was. Uitspraak is op 21 november. wilde van Kamp weten of Neder land nog wel zijn Navo-taken kan uitvoeren, wanneer niet twee maar vier M-fregatten wor den verkocht. Kamp antwoordt volgende week bij het vervolg van de begrotingsbehandeling van defensie. Daarvóór zal hij de Kamer nog schriftelijk ant woord geven op een aantal vra gen over de marinestudie. GOES - Het Heartbreak Café in Goes houdt vrijdag de derde edi tie van de Heartbreak Rock night. De bands Plaeto. United Forces en Hardball treden op. De zan ger en drummer van de band Plaeto zijn bekend van de band City to City, waar ze eerder deel van uitmaakten. United Forces en Hardball zijn Zeeuwse cover bands. De rocknight begint om 20.00 uur. tog eiste tegen hem de hoogste boete van 500 euro. Tegen de 31-jarige Middelburger werd 260 euro boete geëist, omdat hij recidive heeft op het gebied van geweld. „Jullie waren opgewon den standjes", zei de officier over de geweldsuitbarsting. Poli tierechter F. van Hemert-Meeu wis kon zich voorstellen dat de man iiTitatie bij hen oproept. „Maar jullie mogen niet voor ei gen rechter spelen." door Aector Dooms MIDDELBURG - Het geweldda dige optreden van twee Vlissin- gers (26 en 34 jaar) en een 31-ja- rige man uit Middelburg is giste ren door de politierechter be straft met boetes van van 225, 260 en 500 euro. Samen met een vierde verdach te, die zich later voor de rechter moet verantwoorden, lieten de mannen zich in de nacht van 5 april per taxi vervoeren naar een appartementencomplex in Vlissingen. Daar wilden ze de man, van wie ze nog spullen te goed hadden, ter verantwoor ding roepen. Toen de deur van de woning van de huisbaas, bij wie het slachtoffer een kamer huurt, niet werd opengedaan reageerden de verdachten zich af. Ze schopten en sloegen tegen de voordeur. De 34-jai-ige Vlis singer had zich nog meer misdra gen dan zijn kompanen, want hij gooide nog een ruit in en schold bij zijn aiTestatie een po litieman uit voor homo. Officier van justitie H. den Har- I STREEKACTIVITEITEN MIDDELBURG - Wijkcentrum Palet: 13.30-16.30: Seniorenclub, met oa biljar ten, kaarten, koersbal en sjoelen; OOST-SOUBURG - Palazzoli Huis, 10.00 - 11.00 uur: Yoga; De Ark, 19.30 uur: Women's Aglow bijeenkomst; RITTHEM - Sportzaal Korfbalvereni ging Atlas, 19.30 - 20.30 uur: Gym en trimmen vanaf 50 jaar. VLISSINGEN - Café de Concurrent, 22.00 uur: Sander en band; Welzijnscen- trum A. Coortelaan, 13.30 - 16.30 uur: Schaaksociêteit schaakclub Vlissingen; Open Hof, 16.15 uur: Power yoga; Open Hof, 20.15 - 21.30 uur: Oerdanslessen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 13