Vlissingen over twee jaar op orde PZC CDA en PvdA bakkeleien over aanleg van parkeergarage aan Zuidsingel VERLICHTING Verdonk vraagt medewerking van gemeenten Prangende vragen over hoge kosten voor energie, telefoneren en kopiëren Taakstraf voor diefstal chocolade Bekeuringen bij radarcontroles René Everts in finale talentenjacht Fietsster gewond bij aanrijding Snelheidsduivel verliest rijbewijs Sasse hoopt op naamszuivering I vi M Jongen betrapt bij bekladding zeeuwse almanak Zo koud al? I Redactie: 0113-315649 - www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Cd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Natibnaal: 020-4562500. dinsdag 8 november 2005 editie Walcheren Eltink Projectmeubilerihg Zeeland s-Gravenpolderseweg 37 Goé MIDDELBURG - Officier van justitie H. den Hartog eiste gisteren in Middelburg tegen een notoire winkeldief uit Vlissingen voor de diefstal van een chocoladereep van 67 eurocent een week gevangenisstraf plus twintig uur werk straf. Zover wilde politierechter F. van Hemert-Meeuwis niet gaan. „De diefstal is de moeite niet, maar hij blijft wel aan de gang." De vijftigjarige man had 17 juni in een Vlissingse super markt de chocoladereep weggenomen. De politierechter kwam uit op 34 uur werkstraf. In de strafmaat werd mee genomen dat de Vlissinger nog in zijn proeftijd zat van een veroordeling voor een diefstal. MIDDELBURG - De politie heeft gisteren bij snelheids controles in Middelburg en Grijpskerke 121 automobilis ten bekeurd. De radarcontroles zijn gehouden op de Schroeweg en de Laan der Verenigde Naties in Middel burg en de Middelburgseweg in Grijpskerke. Op de Schroeweg zijn tussen zeven uur 's ochtends en half vijf 's middags 29 van de 577 bestuurders betrapt op te hard rij den. Op de Laan der Verenigde Naties reden 81 van de 523 gecontroleerde auto's te hard. Op de Middelburgse- weg hielden 11 van de 57 bestuurders zich niet aan de maximumsnelheid MIDDELBURG - Saxofonist René Everts (15) staat don derdag in de landelijke finale van de Scholierentour. De Middelburgse scholier is één van de vier jongeren die door de jury zijn uitgekozen voor de eindstrijd. Uit pro vinciale voorronden rolden elf winnaars. In theater Orp heus in Apeldoorn neemt de Middelburger het op tegen zangers Tom Schraven (17) uit Angeren en Roxanna Ver- boekend (20) uit Hoogezand en Sandra Smit (14) uit Zeist die zingt en piano speelt. De winnaar mag zich Muzikaal Talent 2005 noemen en krijgt een eigen cd en videoclip.. De Scholierentour is een wedstrijd waarin jonge muzika le talenten met én zonder handicap het tegen elkaar opne men. MIDDELBURG - Een 37-jarige fietsster uit Middelburg is gistermiddag gewond geraakt bij een aanrijding op de kruising van de Langevieleweg, Vlissingsesingel en Lange- vielesingel. De vrouw kwam met een 43-jarige man, even eens uit Middelburg, aanrijden en werd geraakt door een 50-jai*ige automobiliste uit Vlissingen die afsloeg. De fietsster werd met pijn in haar been per ambulance afge voerd naar het ziekenhuis in Vlissingen. Zowel de auto als de twee fietsen raakten beschadigd. AXEL - Een 23-jarige automobilist uit Axel moest gister middag zijn rijbewijs inleveren, omdat hij veel te hard reed. Op de Langeweg in zijn woonplaats reed de man 130 kilometer per uur, terwijl hier een snelheidslimiet geldt van tachtig kilometer. Op de Kijkuit in Axel, waar zestig kilometer per uur mag worden gereden, bereikte de man een snelheid van 115 tot 118 kilometer per uur. De chauffeur kreeg eveneens een boete. Advertentie DEN HAAG - Een 25-jarige voormalig bankbediende in Sas van Gent stond gisteren voor het gerechtshof in Den Haag in de hoop de veroordeling door de Middelburgse politierechter on deruit te halen. De politierech terhad de vrouvjv in 2003 veroor deeld omdat zij twee bejaarde dames zou hebben bedrogen. De Sasse vrouw kreeg toen veer- Minister Verdonk wordt bij haar aankomst in Middelburg opgewacht door commissaris van de Koningin W. van Gelder tig uur werkstraf opgelegd. Hof- aanklager M. van der Horst eis te gisteren echter verdubbeling ran die straf. De voormalige jankemployee ontkent gesjoe- neld te hebben. De twee slacht offers haalden om de zoveel tijd een vast bedrag 'aan huishoud- op bij de bank. In 2002 za- zij op een afschrift dat er veel meer was afgeschreven dan zij hadden gehaald. Hof aankla ger Van der Horst; ging ervan uit dat de vrouw schuldig is en eiste een werkstraf van', tachtig uur. Uitspraak volgt. foto Ruben Oreel door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Minister Ver donk van Vreemdelingenbeleid en Integratie gaat kijken of ze iets kan doen om het asielzoe kerscentrum in Burgh-Haamste- de langer open te houden. Dat zei de minister gisteren tijdens haar bezoek aan Middelburg en Vlissingen. (Advertentie) Woensdag 30 november 2005 EvenTron Rosmalen De bewoners van het azc in Burgh-Haamstede hoorden een dag voor het Suikerfeest dat hun centrum op 31 maart 2006 dichtgaat. Het Centraal orgaan Opvang Asielzoekers (COA) had dat besloten. De bewoners hebben er op aangedrongen het azc pas aan het einde van het schooljaar te sluiten omdat dat beter is voor de kinderen. Ook wethouder G. Houtekamer heeft gisteren in een besloten gesprek, aan Verdonk gevraagd of zij haar invloed op het COA kan uit oefenen zodat het azc toch pas in september dicht hoeft. „Ze heeft gezegd dat ze niks kan beloven, maar dat ze zou kijken wat ze kon doen", zegt Houte kamer. „Daar had ik op ge hoopt." Tijdens een persconferentie la ter op de dag, zei Verdonk dat een verhuizing tijdens het schooljaar niet altijd te voorko men is. Niet voor kinderen uit een asielzoekerscentrum en niet voor andere kinderen. Kwaad bloed Dat het moment waarop de slui ting van het azc in Burgh-Haam stede bekend is gemaakt kwaad bloed heeft gezet, doet de minis ter weinig. „Ik snap die koppe ling niet zo. We wachten ook niet tot na Kerstmis." Verdonk heeft verder gesproken met wethouders van Middel burg en Sluis over de noodop vang van asielzoekers en de fi nanciële gevolgen daarvan. De gemeenten, die nu voor die kos ten opdraaien, vinden dat de Rijksoverheid die opvang moet betalen. „Mensen denken vaak dat je Sinterklaas bent", rea geert Verdonk. „Als het gaat om de uitvoering van rijksbeleid mo gen we van de gemeenten ver wachten dat ze het beleid vol gen. En gemeenten mógen geen noodopvang bieden. De mensen over wie het gaat, hebben al meerdere keren gehoord dat ze terug moeten naar het land van herkomst. En ja, dan komt er een dag dat ze ook daadwerke lijk terug moeten. Mensen wach ten dat moment niet af en ver trekken zelf al van Middelburg naar bijvoorbeeld Vlissingen. Daar blijven ze op straat tot ze door iemand worden opgevan gen. Dat is logisch. Maar als wij als overheden niet samen één lijn trekken, blijven mensen val se hoop houden. Bovendien vind ik dat die mensen ook hun eigen verantwoordelijkheid moeten nemen." Wel benadrukte de minister dat ze opvang wil gaan regelen voor asielzoekers die door verander de omstandigheden een tweede procedure beginnen, pagina 14: verbijstering over ruwe uitzetting gezin üjdens het congres worden resultaten van een onderzoek gepresenteerd. Succesvolle ondernemers en specialisten zullen in een interactieve discussie, onder leiding van de ervaren jour nalisten Frits Wester en Sjors Frölich, nierop reageren. I congres wordt afgesloten met een borrel en diner 'Ondernemen in de keuken', waarbij er gelegenheid is tot apraten met collega-ondernemers. Wilt u dit congres bijwonen? Kijk op www.bzw.nl of stuur een e-mail naar artz@bzw.nl. en u ontvangt een uitnodiging. De kosten bedragen 75,- (p.p, excl. BTW) voor niet-BZW-leden en 50,- voor leden BZW. Er is nog een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. Bent u enkel geïnteresseerd in de uitkom sten van het onderzoek? Stuur dan een e-mail met uw adresgegevens en u ont vangt na afloop het congresmagazine. PTOffPpwchojBankiers BN/DeStem PZC Brabants Dagblad Eindhovens Dagblad -A 4KP I Prinsen Van wtjmen door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De nieuwe coalitie in Middelburg vertoont de eerste barsten. Het CDA wil een parkeergarage op de Zuidsingel, de PvdA niet. Dat bleek gisteravond tijdens de vergadering van de gemeente raad. In het akkoord dat coalitiepar tijen CDA, PvdA en SGP on langs sloten, is afgesproken dat er een onderzoek komt naar de bouw van een parkeergarage van drie lagen aan de Zuidsin gel. Voorwaarde is dat de bouw veilig kan verlopen en dat de ex ploitatie van de garage goedko per is dan de oorspronkelijk ge plande garage onder het thea ter. Bovendien moet in ieder ge val een deel van de garage open baar zijn. Het akkoord werd gesloten nadat de coalitie tussen CDA, PvdA, ChristenUnie en GroenLinks uit elkaar was ge vallen. ,,Ik heb goede hoop dat die gara ge er komt", zei CD A-fractie voorzitter J. Kodde. „Zoals het CDA die kelder wel wil, zo wil len wij hem liever niet", aldus S. Szarafinski. „En daarom wil len we een onderzoek." Pas als de resultaten van dat on derzoek bekend zijn, bepaalt de PvdA haar standpunt. „Het CDA laat zich weer piepelen door de PvdA", concludeerde J. van Dijk-Sturm (VVD). „Daar gaat geen parkeergarage ko men." J. van Nieuwenhuizen (Groen Links) noemde het verbazing wekkend dat de PvdA wel ak koord kan gaan met een parkeer garage aan de Zuidsingel, maar niet met een theater. Bovendien vond ze een onderzoek niet no dig. „Dat heeft allang plaats ge vonden." De gemeenteraad wordt door het coalitieakkoord gepasseerd, vonden de Lijst Damman en de ChristenUnie. „Ik zou willen weten op grond waarvan het college aan het werk is", zei A. Damman. „We hebben als raad niet besloten dat het theater gebouwd kan worden VLISSINGEN - De politie heeft gisteravond een 14-jarige Vlissinger in de Kanariesprenk in zijn woonplaats aangehou den. De jongen werd betrapt op het bekladden van een verkeers bord. De jongen is doorverwe zen naar bureau Halt. aan het Molenwater. Dat besluit moet nog genomen worden." Over het coalitieakkoord werd gisteren alleen gediscussieerd, er werd niet over gestemd. Daar om kan het in de prullenbak, vond Damman. De rest van de gemeenteraad wordt door het akkoord buiten spel gezet, vond ook K. Hame link (ChristenUnie). De afspra ken in het akkoord worden op een later tijdstip aan de raad voorgelegd, zei Szarafinski. Bo vendien wees ze erop dat de raad vorige maand in een motie de opdracht heeft gegeven om met een alternatieve bestem ming voor de bouwput te ko men. Het voorstel van de Politieke Partij Middelburg om een besluit over het nieuwe theater over de verkiezingen heen te til len, kreeg alleen steun van Mid delburg Transparant. rinnrMaurits Sep VLISSINGEN - Vlissingen I heeft één tot twee jaar nodig om greep te krijgen op de financiële problemen. Dat voorspelde wet houder P. van der Maden (VVD) rvan financiën gisteravond tij dens een commissievergadering waar hij zich moest verantwoor den voor het tekort van zeven miljoen euro. |De echte afrekening met de wet houder volgt tijdens de raadsver- eringi eind deze maand. Dan pas blijken hoe de fracties /erkelijk over de ontstane situa- jj tie denken. Gisteravond beperkte de discus sie zich voornamelijk tot pran gende vragen over de energiekos ten in het nieuwe stadhuis, die 80.000 euijo hoger uitvallen dan gedacht (D66), de telefoon- en kopieerkosten, waaraan 50.000 euro meer wordt uitgegeven (SP), de luxe uitvoering van bij voorbeeld uitnodigingen (nog maals SP) en de tegenvallende inkomsten van 400.000 euro aan bouwleges, .omdat er minder hui zen worden gebouwd dan ver- j wacht (Pdrtij Souburg-Rit- jthem). De zorgen j over de bouwleges ikon Van der Maden snel wegne- men. „Er staan nog diverse plan- nen op stapel, dus die gaan nog veel geld opleveren." Met de an dere pijnpunten lukte dat min der vlot. „De energiekosten voor het stadhuis blijken tegen te val- j len. Die zijp te gunstig inge- I schat," Ook de kosten voor bel- 'j len en kopiëren zijn 'moeilijk te- mg te dringeh', bekende de wet houder. „Maar de uitnodigingen zullen in het' vervolg eenvoudi ger zijn." De waarschuwing van CDA-fractievoorzitter C. Seij- bel dat Vlissingen voortaan 'elk dubbeltje moet omdraaien', werd door Van der Maden rap ter harte genomen. „Ik waar deer uw oproep. We gaan alles inventariseren wat nodig is om de financiële situatie weer hele maal in de hand te krijgen. Ie der dubbeltje speelt daarbij een rol. We hebben nog één tot twee jaar nodig om alles op de rails te krijgen, maar we gaan ervoor." PvdA-fractievoorzitter S. van Wijnen wenste snellere maatre gelen om de controle op de uitga ven te verbeteren. Eén van de be langrijkste oorzaken voor het gat van zeven miljoen is dat op het stadhuis structureel te veel geld wordt uitgegeven. „Dat is een punt van aandacht", beaam de Van der Maden. „De controle op de uitgaven wordt centraal aangepakt en daar kunnen we ons voordeel mee doen." Dat is hard nodig, getuige de tweede bestuursrapportage, waarin de oorzaken van de pro blemen haarfijn uit de doeken worden gedaan. Inclusief het ge brek aan begrotingsdiscipline bij de ambtenaren. „De budget houders krijgen gewoon een pets om de oren hoor", drukte C. Kapaan van de RPCU de wet houder met de neus op de feiten. Van der Maden probeerde de ambtenaren in bescherming te nemen. „Het is niet de bedoe ling uitsluitend de budgethou ders aan te wijzen. We moeten alle feiten boven water halen." Maar uitgerekend zijn partijge noot J. Lust, WD-fractievoor zitter, corrigeerde hem. „Laten we iedereen gewoon noemen. Ik wil ervan af dat bepaalde groe pen onaanraakbaar zijn." 77% van de mensen die werk zoeken in de zorgsector zoekt een nieuwe baan tussen de personeelsadvertenties in de PZC. JobTrack.nl, de banensite van de PZC en alle andere Wegener dagbladen, is de best bekeken vacaturesite van Nederland. De meest krachtige combinatie in personeeiswerving: de PZC en JobTrack.nl Ook voor personeeiswerving in de zorgsector. het alfabet van Zeeland WeceNeR dagbladen Een beetje verstoord keek de Vlissingse automobilist dezer dagen op Neeltje Jans naar het mobiele informatiebord dat in de verte stond te knip peren. Ongeluk, politiecontro le, wegonderhoud? In elk ge val een bron van vertraging en hij was al laat. Dichterbij gekomen maakten zich andere gedachten van hem meester. Zo vroeg hij zich af of het weerpraatje van Marjon de Hond de avond te voren wel goed tot hem was doorgedrongen en hij brak zich het hoofd over de vraag waar hij jaren geleden zijn schaatsen had opgeborgen. Want op het mobiele bord flitste onverbiddelijk een pijl met tekst 'Rayonhoofdendag'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11