AZVV kwelling voor koplopers met een puntje Morres is op tijd bij de les Aanval van De Schelde draait op een veertiger en beter voetbal Bouthoorn schittert met bruine hengst in dressuur Axel Na NSW moet nu ook Wieldrecht eraan geloven tegen Axelaars ZütilïïSlclg is blij uitslagen Cadzand buigt na sterk begin Dik verlies voor Schelde-vrouwen BFTS-titel voor Cor van Eek maandag 7 november 2005 220 door Aector Dooms AXEL - AZW is na de 2-0-winst in de topper tegen Wieldrecht uitgegroeid tot een serieuze titelkandidaat in de tweede klasse. De Axelaars ver rasten voor de tweede week op rij, na de eerdere stunt tegen NS- VV, dat door de eerste neder laag van Wieldrecht opnieuw koploper is. Het blijkt iedere week weer: de ploeg van trainer Kurt Migom is aan een indrukwekkende serie bezig. Uit de laatste vier duels werd het maximum van twaalf punten gehaald. Wat is nu het verschil met voorgaande jaren, waarin AZVV meestal genoegen moest nemen met een beschei den rol? Dit jaar is de selectie versterkt met de komst van een aantal spelers. Migom sprak za terdag zelfs over een luxepro bleem „We hebben nu twee keer met onze basis gespeeld, maar als je ziet wat we nog achter de hand hebben... Dat maakt de keuze best moeilijk." Het is niet alleen de sterkte van de selectie die de hoge positie op de ranglijst bepaalt. De Bel gische sfeertrainer is erin ge slaagd collectief een sterk team neer te zetten. De spelers zijn taakbewust. Zo worden de posi ties van de flankverdedigers Danny Aarnoudse en Ferry van der Veeke blindelings overgeno men door Jochem Marcus en Jur- gen de Reu. De toppositie valt verder te ver klaren door de sterke as. Cen traal achterin vormen Gerben Steyaert en Romano van Over- meire een ijzersterk duo. Op het middenveld controleert Mevlud Eryürük het spel. De meerwaar de van de ploeg is Joep Frusch. De voorbeeldige aanvoerder be hoort tot de beste spelers van de tweede klasse en groeide tegen Wieldrecht uit tot de beste man op het veld. Subtiel Zijn assist bij het tweede doel punt getuigde van klasse. Met een subtiele voetbeweging schoof Frusch de bal naar Veli Comé Langendoen (AZW) wordt in zijn solo achternagezeten door een verdediger van Wieldrecht. Eryürük, die even fraai afwerk te. Het doelpunt kon op slag van rust niet beter vallen. Het rende ment van de aanvallers was voor rust honderd procent. Ook Jarno Waebeke pikte zijn doel punt mee. De spits slalomde on navolgbaar langs drie tegenstan ders en schoot via Wield- recht-doelman Roelof Korstanje zijn ploeg naar 1-0. Die treffer was een fikse tegen slag voor de technisch vaardige Wieldrechtenaren, die vanaf de start met vlotte combinaties het initiatief namen. Het manco van de ploeg was dat de acties voor het strafschopgebied strandden. Alleen Steve Tjin a Koeng ver scheen na een slordigheidje in de Axelse verdediging in vrije positie, maar Jurgen de Reu wist met een sliding het gevaar te bezweren. Terwijl Wield recht, dat voor het treffen met AZW slechts vier goals moest incasseren, op jacht ging naar de gelijkmaker, viel het doel punt (Eryürük) aan de andere kant. In de tweede helft drukte Wieldrecht de Axelaars terug in de verdediging. Doelman Niels Meesen, die deze week een medi sche ingreep ondergaat, viel op geen fout te betrappen. Meesen was één keer geklopt, maar de kopbal van Arie van de Heuvel sprong via de onderkant van de lat het veld terug in. Kopbal AZW kreeg mogelijkheden via Veli Eryürük (kopbal) op aange ven van invaller Ryan de Regt na een vloeiende combinatie met Frusch. En later met een in zet van Corné Langendoen. Het Axelse sprookje kan zater dag een vervolg krijgen. Als AZW uit bij Rillandia wint en de concurrenten NSW en Wield recht spelen gelijk, dan komen de Axelaars aan de leiding. De ambitieuze voorzitter Ton Koomen is al langer bezig met de toekomst van de club. „We hebben plannen voor het bou wen van nieuwe kleedlokalen. Dat past precies in het plaatje foto Camile Schelstraete van een eersteklasser", zei de breedlachende voorzitter. AZW-Wieldrecht 2-0 (2-0). 8. Jar no Waebeke 1-0, 45. Veli Eryürük 2-0. Scheidsrechter: A. Simonse (Ileinkenszand). Gele kaart: Comé Langendoen (AZVV), Paul Koster (Wieldrecht). Aantal toeschou wers: 250. AZW: Niels Meesen: Ferry van der Veeke, Romano van Overmei- re, Gerben Steyaert, Danny Aam- outse; Jochem Marcus (73 Niels Gommers), Mevlud Eryürük, Joep Frusch, Jurgen de Reu (65. Corné Langendoen); Veli Eryürük, Jarno Waebeke (73 Ryan de Regt). door Jack Begijn ZAAMSLAG - Goed was het al lerminst, maar toch had trainer Dennis de Nooijer van Zaam- slag lichtpuntjes gezien. Na de oorwassing van vorige week te gen Hardinxveld (0-4), kwam Zaamslag zaterdag in de thuis wedstrijd tegen Tholense Boys tot een puntendeling: 1-1. „Vooral de eerste helft was zwak", gaf De Nooijer toe. „We hadden geen middenveld en speelden te vaak voor de bal. Daardoor konden we de wed strijd niet controleren. We wa ren niet ingesteld op een snelle omschakeling van aanvallen naar verdedigen." Op de inzet van Zaamslag viel weinig af te dingen. Spelers gin gen voor elke meter, maar over leg en tactisch vermogen ontbra ken. Het spel werd ook nog ont regeld door een karrenvracht aan foutieve passes. Niet alleen bij Zaamslag. Balverlies Zaamslag probeerde af en toe druk te zetten, maar kansen le verde dat niet op. Ook al omdat de thuisploeg overdreven veel liep met de bal. Bovendien be zondigde de ploeg zich aan te ver doorgevoerde acties die veel vuldig tot balverlies leidden. Verder speelde nogal wat groen-wit te ver vooruit, waar door bij tegenstoten van Tholen se Boys het middenveld niet of nauwelijks leek te bestaan. Jim de Jongh kon eerst nog red ding brengen bij zo'n tegenstoot van Tholense Boys. De verdedi ger gleed een inzet van Jeroen Nieuwkoop van de doellijn. Da vid de Haan had kort daarna geen oog voor zijn tegenstander. Jan de Graaff schoot tot grote opluchting van Zaamslag naast. Op slag van rust ging de thuis ploeg echter wel de ballenbak in. Bij een snel uitgevoerde tegen stoot van Tholense Boys tastte De Haan, die overigens een goe de wedstrijd speelde, mis. Uit een voorzet van Johan Sch* kopte Jan de Graaff onhouj. baar in. Dennis de Nooijenvjj zijn ploeg tijdens de rust opfe spoor te zetten om de wedstnjj te laten kantelen, hoewel jd spelpeil van een bedenkelijke! veau bleef. Met veel werklust schiep Zaa& slag zich de kansen, daar waj Tholense Boys nauwelijks noj een mogelijkheid kreeg. Top' was er een cadeautje voor nodij om de thuisclub aan de gelijki» ker te helpen. Peter Dielema; stapte in een duel op de bal z ging fraai tegen de groaj Scheidsrechter Lamse honoree. de de tuimelpartij met een straf, schop. Joris Rademakers trapti die onberispelijk tussen de pa. len. Het gebrek aan vertrouwg maakte plaats voor opportune tisch voetbal. De thuisplogj reeg legio kansen aaneen. G» Goossen stuitte op de doelm* en Peter Dieleman kreeg vb, schillende schietkansen. Aa: hem was ook de grootste ka» niet besteed, in de laatste in. nuut. Bart Cornelissen zette Die leman met een voorzet vans: rechts alleen voor doel. De spa miste oog in oog met de keepe „We mochten niet verliezen 9 ik vond ons nog minst slecto van de twee", stelde De Nooije vast. „Toch zie ik wel positiew ontwikkelingen. We creëerde kansen uit een aantal goede aan vallen. Ook verdedigend stal het beter in elkaar dan vona week. Aan deze lichtpunt); moeten we ons vasthouden." Zaamslag-Tholense Boys 1-1 (O-li 45. Jan de Graaff 0-1, 69. JorisHi- demakers (penalty) 1-1. Scheids rechter: I. Lamse (Heinkenszandj Gele kaart: Jean Dooms (Zaait- slag), Michael de Jong, Niels Her mans en Jan de Graaff (allen Tb lense Boys). Aantal toeschouwet 200. Zaamslag: Bart Corstanje, Ja Dooms, Jim de Jongh, Jaap Pijpt link, Joris Rademakers, David 4 Haan (87. Tommy Tissink), Ranci Lauret (56. Johnny Kloonen), Met-, no den Dekker, Coen Goossen (8I| Bart Cornelissen), Peter Dielemari Maarten de Groene door Lucien Roelandt AXEL - De amazone Emmy Bouthoorn maakte op het herfstconcours van de RSV in Axel de verwachtingen hele maal waar. Met een score van 65 procent haalde de Zaam- slagse met de hengst Parlan do een ruime overwinning in de klasse Z. De jury kon in Axel in de klas se Z veel punten weggeven, want er werd uitstekend ge presteerd. Tachtig procent van de deelnemers scoorde in de fraaie wedstrijdhal van de Axelse ruiterclub voldoende voor een winstpunt. Bouthoorn torende boven de rest uit. De instructrice uit Zaamslag vormde met Parlan do een aansprekende combi natie. Vooral in de uitgestrek te gangen liet de achtjarige bruine Partout zoon zich mooi zien. Annabel Pardon, die als twee de eindigde, toonde zich bij zonder tevreden over haar paard Roma. Voor de 21-jari- ge amazone uit Kapellebrug was het pas haar tweede wed strijd op dit niveau. Ze reed de zevenjarige Gucci-dochter naar een totaal van 63 pro cent. „Thuis en op de training loopt Roma zoals het hoort, maar in de ring was ze altijd wat kijkerig", vertelde ze. „Vandaag liep ze een proef uit het boekje. Ze liet zich lek ker verzamelen en keek ner gens naar. Zelfs toen tijdens één van de appuyementen het licht even uitviel, liep ze lek ker ontspannen door. In de klasse Ml was het klass- everschil minimaal. In de strijd om de overwinning ble ven Katja van Cleemput met Karush en Linda Wille met Sundance in balans. Ze moes ten de hoofdprijs delen. Het eigen fokproduct van de familie Wille gaf samen met amazone Linda een mooi beeld. De zesjarige schimmelmerrie beweegt met veel soeplesse. „Sundance heeft net als haar moeder, die ik ook heb gere den, een heel fijn karakter en wil altijd werken. Ze heeft ook de eigenschappen van haar vader, Rubiquil. Want ze kan super bewegen." In de klasse LI maakte Anne- lie de Waal haar favorietenrol waar. De amazone uit Hulst reed Tenderwood met een sco re van 166 punten naar de ze ge- Kim Aarssen werkt een aanval van Morres af in de wedstrijd tegen Kwiek. foto Camile Schelstraete door Peter van Kouteren HULST - Het omgaan met wed strijdspanning in de sport zal al tijd wel voer voor psychologen blijven. De volleybalsters van Morres/Hulst waren vooraf favo- door Aector Dooms TERNEUZEN - Het waterpolo- team van De Schelde heeft een unieke kans gemist op aanslui ting met de middenmoot in de tweede klasse bond. In de eerste thuiswedstrijd in het zwembad van sporthal Vliegende Vaart verloren de Terneuzense man nen onnodig met 4-3 van Wiek- slag. De drie treffers van De Schelde kwamen op naam van Cees van Houwelingen. De veertiger schoot twee keer van afstand raak en onderschepte eenmaal de bal bij de tegenstander, waar door Van Houwelingen de vrije doortocht kreeg. Dat de routinier de hele produc tie voor zijn rekening nam, zegt veel over de aanvallende kwali teit van het team. Kees Rijn hout, de coach, moest dan ook niet lang zoeken naar een verkla ring. „Verdedigend zit het goed, aanvallend zijn we onmachtig." Het was soms schrijnend om te zien hoe de aanvallen door ge brek aan creativeit en vertrou wen een vroege dood stierven. Met uitzondering van de uitblin kers Van Houwelingen en doel man Serge van Bochove bleef de rest van de ploeg onder zijn ni veau. Ook Wiekslag maakte geen sterke indruk, maar scoor de net een doelpuntje meer. De Schelde kwam via Van Hou welingen twee keer terug, naar 1-1 en 3-3, maar Wiekslag ant woordde telkens met een tegen treffer. Van Houwelingen raak te ook nog het houtwerk. In de laatste periode werd er niet meer gescoord. De Schelde-Wiekslag 3-4 (1-2, 2-3, 3-4. 3-4). Scores De Schelde: Cees van Houwelingen (3x). riet, maar hadden het in de ont moeting met Kwiek moeilijk met zichzelf. De geroutineerde Bruse formatie profiteerde daar van en boog slechts na het spe len van vijf sets: 3-2 (17-25, 25-19,25-21,15-25,15-11). Dat was voor Kwiek een aan zienlijk beter resultaat dan een paar maanden geleden, toen bei de teams in de voorbereiding op de competitie elkaar troffen. Destijds werd het in een 'best of five' maar liefst 5-0 voor Morres/Hulst. „Ik had gezegd dat ze daar niet nog eens op moesten rekenen", zei Guido de Beule na afloop. „Maar wij heb ben het ons onnodig moeilijk ge maakt. Dit is een klasse waarin behalve Voko, Triade en Fusion iedereen van iedereen kan win nen. Dat betekent dat je weke lijks punten moet pakken." Morres/Hulst-Kwiek was vooral een duel tussen twee totaal ver schillende ploegen. In Hulst wordt na de degradatie naar de derde divisie met een grote kern uit het voormalige tweede team gebouwd aan een nieuw en voor al verjongd keurkorps, dat op termijn een rol van betekenis moet kunnen spelen in de derde divisie. Kwiek zag aan het eind van een sterke competitie spel- verdeelster Henriëtte Swartjes vertrekken, maar teert op een hechte eenheid met ervaring in de derde divisie. De Bruse équipe ontbeert even wel een echte spelverdeler en is bij gebrek daaraan overgescha keld naar 2-4 systeem, waarin de spelverdeling in handen ligt van twee voormalige aanval- sters. Kwiek kwam ijzersterk uit de startblokken, nam direct het ini tiatief en deelde meteen een mo rele tik uit. Cees Arensman: „We wisten na die oefenwed strijd hoe Morres speelde. Ik heb gevraagd om diep te serve ren en pas laat te blokkeren, om dat ze aan de buitenkant geen mensen met een snelle arm heb ben." Niettemin groeide op de flanken Linda Blommaert aan Morres-zijde uit tot een sterke troef. De 20-jarige aanvalster had na de ontgoocheling in de eerste set een belangrijk aan deel in twee opeenvolgende set zeges. Het leek de aanzet tot een ruime zege, maar in de vierde set vocht Morres/Hulst vooral te gen zichzelf. De thuisploeg ging in een poging om fouten te her stellen geforceerd spelen. Kwiek profiteerde van die col lectieve dip, denderde in één ruk door van 14-14 naar 15-25 en leek na die draai om de oren zelfs de beste kansen te hebben om ook de vijfde set naar zich toe te trekken. Morres beschikte echter over veerkracht. Na de wisseling van speelhelft met een 8-5-voorsprong gaf de ploeg die marge niet meer weg. GOES - VCK won de topper in de vierde klasse van het zater dagvoetbal met 3-1 van Wolf- aartsdijk. Cadzand verloor met 3-1 in Nieuwland. Nieuwland-Cadzand 3-1: In een zwakke eerste helft kwamen de bezoekers via Christian Vercou- teren al na drie minuten op voor sprong. De thuisploeg was na de rust beter. Dat werd ook in de score uitgedrukt. Pieter van Dij- ke, Bart-Jan Kroes uit een straf schop en Richard Jacobs hiel den de winst in Nieuwland. Hoek. Piet Spruit Memorial, 14,5 ki lometer. Mannen: 1. Gerdi Pennynck (B) 50.10, 2. Kristof Rul (B) 50.31, 3. Jürgen Segers (Veldhoven) 53.42, 4 Hereule Poirean (B) 53.56, 5. Tonny Lau- ret (Zaamslag) 56.09, 6. Danny Versluijs (B) 56.29, 7 Frank Verschorre (Bres- kens) 56 54, 8. Rinus Reijngoudt (Ter- neuzen) 57.22, 9. Frank Boerebach (Hoek) 57.32, 10. Mare Corijn (Terneu- zen) 57.49. Vrouwen: 1. Andrea Vermo- te (B) 1,02.09, 2. Ellen Kusters (Fr) I.05.48, 3. Annie Moens (B) 1.06.19. 7 kilometer, mannen: 1, Kris Derveaux (B) 24.24, 2. Alexander van Walleghem (B) 27.00, 3. Michael den Hamer (Ter- neuzen) 27.06, 4. Stan Brooijmans (Ter hole) 29.12, 5. Davy Dubbeldam (Sluis kil) 29.19. Vrouwen: 1 Veronique Tim mermans (B) 32.30, 2. Trees Ver- meersch (Sas van Gent) 33.58, 3. Helmi- ne Bruckers (B) 34.52. 3,5 kilometer, mannen: 1. Frederick de Backer (B) II.44, 2. Patrick de Sutter (B) 14.06, 3. Arne Lippens (B) 14.14, 4. Theo Kappe- tein (Terneuzen) 14.35, 5. Roger de Backer (B) 14 46 Vrouwen: 1Petra Ra- senberg (Terneuzen) 15.11, 2. Lieve Geldhof (B) 17.35, 3. Marielle Gelens (Roermond) 18.48. Jeugd, jongens: 1. Roland van de Wege (Philippine) Meis jes: 1. Romana van Poele (Terneuzen) Terneuzen. Vijfde klasse libre BFTS. 1 Cor van Eek (BW) algemeen gemiddelde 1,33, 2. Dirk Versluis ('t Kel dertje) 1,42, 3. Trudy Kombrink (Concor dia) 1,32, 4 André Snap ('t Keldertje) 1,03,4. Otto Zweiphennig (BC Wilhelmi- na) 0,99. Driebanden groot, derde divisie. Se curity Systems - Royal/De Parel 5-3: B. Roovers - Eddy van Goethem 35-15, 39 beurten; A. Roovers - Jens van Dam 28-35, 53; A. Kavelaars - Ma- thieu Vlerick 12-30, 33; E. Pellis - Johan van der Dusssen 30-30,105. TERNEUZEN - De polovrou wen van De Schelde leden zater dag een kansloze nederlaag. De thuiswedstrijd tegen TRB/RES 2 ging met 9-3 verloren. De Terneuzense vrouwen had den nog wel een goede start, want in de eerste periode ging het gelijkop naar 2-2, Daarna zakte De Schelde langzaam weg. Het team kon in de tweede perio de nog wel voorkomen dat de Tilburgers ver uitliepen, maar in de derde periode was het ge daan met het verzet. Scores De Schelde: Suzanne Tang- he, Jessica Koster en Sjanira van Bamborst (één keer). Het tweede mannenteam van De Schelde speelde een aardige wedstrijd tegen Krabben. De twee teams liepen lange tijd in de pas. In de spannende laat ste periode kwam De Schelde net tekort en liep het een 7-6-ne- derlaag op. Scores De Schelde: Michiel Won- dergem 4 en Jeroen Bleijenberg en Jean Jack van de Vijver 1 maal Seniorencompetitie kanaalzone. Het Dorpshuis-Gregorius 2 1 2-223, Bi Lovenhoek-De Veste 176-230, St. AF bert-De Vlaschaard 225-237, Malp« tuus-'t Steen 363-316, Kasteeltje-De lie ve 125-355, De Warande-Meulengr 260-239, Koewacht-Trefpunt 286-13! Hulst-Bachien Dieke 467-213 Stand bovenaan: 1 't Steen 105,835.1 Hulst 103,871, 3. De Lieve 100,745, i Het Trefpunt 99,954, 5. Malperlw 99,437. Hulst. Rayoncompetitie. A-klasse Garage Casteels-Café Popeye Bi Tènce/Zaman Sport 2-OJB 8-15,Je gershuis-De Smet accountants 4-5, fc' Dullaert-ln den Dwaes 2 i: Morres/Controlec 2-Max Korting/Vans Voorde 1-2. Stand: De Smet accountants 7-21. den Dwaes 2 6-16, 't Jagershuis 8-1! Garage Casteels 7-12, OJB 6-10, Ma KortingA/an de Voorde 2 8-10, CafePfr peyé 7-9, Den Dullaert 8-5, Café San',! 6-3, Tènce/Zaman Sport 2 7-1 B-klasse: IZV/IBS-De Reizende Ui 5-0, IZV/IBS 2-Donckers Bé Roskam/Van de Velde-ADM/Lazarj 3-5, Morres/Controlec 3-De Landbeo 2-10, Zoutrt je-Neckermann/Stuntmarkt 3-5. Stark Ivens Rijschool 6-18, Zoutvatje 6-15,0 Landbouw 7-15, ADM/Lazarus 7-11 Neckermann/Stuntmarkt 8-11, Do ckers 7-10, Roskam/Van de Velde BI IZV/IBS 7-7, IZV/IBS 2 7$ Morres/Controlec 3 8-7, De Reizend! Man 7-3. Sas van Gent. Recreatieve bedrijft competitie. Vrouwen: Haers-Esplrz da 2 2-1 (25-19, 25-22, 18-19), Stoffel Cleaning-Esplanada 3-0 (25-7, 25'! 25-9), Swagemakers-Savok/J de Bto 0-3 (16-25, 15-25, 16-25) Stand: Sl, fels Cleamng 4-10, Savok/J de Blo:< 4-9, Esplanada 4-8, Swagemakers V. Haers 4-2, Esplanada 2 4-1. Gemengd: Acke-Garage Bode 0 (20-25, 20-25, 13?.. Savok/Outukumpu-Robs Jobs 9 (25-23, 25-9, 25-12), ABAB-'t KheL® 3-0 (25-22, 25-8, 25-23), C B ne-Doeland/Westdorpe 3-0 (253 25-17, 25-20). Star» Savok/Outukumpu 4-12, Garage Bodt 3-9, Acke 4-7.5, C Line 4-4, Robs Jok 3-3.5, Doeland/Westdorpe 4-3, ABAi 3-3, 't Kliekske 3-0. TERNEUZEN - Cor van Ed van de biljartvereniging BH uit Terneuzen veroverde dc til» in de vijfde klasse libre vandf BFTS. In café 't Keldertje inTfl- neuzen versloeg hij in de finak Dirk Versluis. Vooral in de halve eindstrijd was Van Eek goed op dreef. L' slechts vijftien beurten won k; afgetekend (30-12) van de thuis spelende André Snap. In de au- dere halve fianle versloeg Dih Versluis in 26 beurten True? Kombrink met 30-26. In de finale was Van Eek sterf genoeg om ook Dirk Versluis i' 22 beurten met 30-26 te ver slaan. De kortste partij wij voor Trudy Kombrink (twaaÜ buerten), de hoogste serie voor André Snap (11 caramboles).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 42